Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-06-26 14:04:56

LOGOUT.hu

iPhone-t használók OFF topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45851) irgum válasza Zjunior (#45850) üzenetére


irgum
addikt

Nagyon jó a fekete is. A szürke fém részek valahogy komolyságot kölcsönöznek a telónak, bár lehet, hogy placebo... az újdonság varázsa. A pezsgő színűnél a home gomb körül a keret is olyan színű, de sajnos és ez nem tetszik, a szürkénél egybeolvad a home gomb a kijelző feketéjével. Lehetne ennél is szürke a keret a gomb körül.

Szerk: Ja meg a fehér nekem azért nem tetszik, mert ha nincs bekapcsolva a kijelző akkor gagyi, hogy ott a fekete téglalap a fehér telefonon. Volt fehér 4S-em, annál se tetszett már.

[ Szerkesztve ]

(#45852) Blaise válasza irgum (#45851) üzenetére


Blaise
veterán

Az iWorks ingyenes appokat beadta aktiváláskor?

(#45853) irgum válasza Blaise (#45852) üzenetére


irgum
addikt

Nem figyeltem, de nem kaptam semmi jelzést róla. Mingyá meglesem.

Megnéztem. A Numbers és a Keynote nem volt meg nekem. Azt írja free, tehát leszedhetem ingyen. Ez fizetős lenne amúgy. Ugye?

[ Szerkesztve ]

(#45854) GALARDO válasza irgum (#45853) üzenetére


GALARDO
addikt

Igen.

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#45855) irgum válasza GALARDO (#45854) üzenetére


irgum
addikt

Akkor tényleg ingyenes annak aki ezután aktiválja a telefonját.

(#45856) Ragnar95 válasza irgum (#45853) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Igen, 9€ mindegyik. Az iPhoto és iMovie is ingyen van neked akkor :K
Zjunior: iSamuraiban a Westendben elvben lesz 5S és 5C is kiállítva

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#45857) irgum válasza Ragnar95 (#45856) üzenetére


irgum
addikt

Ja de azokat már megvettem régen. Azóta se használtam őket semmire. :)

(#45858) agabe válasza Zjunior (#45832) üzenetére


agabe
addikt

Nem téged, hanem azt aki azzal járkál.
Inkább arra gondolok, hogy itthon sokszor nem szeretik ha valaki mutatja mije van ... az arany (pezsgő) színű teló elég hivalkodó ;) A fekete sokkal kevésbé látványos.

A gombja körüli gyűrű viszont annál a legjobb.. szép a fehér és az arany szín kombinációja és az arányai.

[ Szerkesztve ]

(#45859) DanielK


DanielK
addikt

mikor várható az ibooks és iwork/iphoto/imovie flatesítése? lehet erről valamit tudni? csak mert így elég tré. :D

(#45860) xors válasza DanielK (#45859) üzenetére


xors
senior tag

Azért durva h amerikában ennyire elterjedt az iphone: rendőrök szólítják fel az embereket hogy frissítsenek ios7 -re

(#45861) GALARDO válasza xors (#45860) üzenetére


GALARDO
addikt

Eközben itthon. :U

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#45862) DanielK válasza GALARDO (#45861) üzenetére


DanielK
addikt

ez mi? :F

(#45863) b4zsi- válasza GALARDO (#45838) üzenetére


b4zsi-
őstag

Hát szerintem a Nokia reklámok kreatívabbak. Nekem ebben semmi extra sincs csak mutogatnak különböző embereket telefonnal...(Értem bárkinek, bármikor, bármire jó az 5c :) )

(#45864) B-L-A-C-K válasza DanielK (#45862) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Pár napja volt, a rendőr megpróbált elmenni 2 kombinő között, mint látható nem jött össze...:) Viszont még most is vizsgálják ki volt a hibás...:D

(#45865) DanielK válasza B-L-A-C-K (#45864) üzenetére


DanielK
addikt

hát, ha villogóval ment, akkor a villamosok, ha meg nem, akkor meg a rendőrök. ezen mit kell ennyit vizsgálni? :F :D

(#45866) Cyberpunk válasza xors (#45860) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ennyi. ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#45867) nord_ válasza DanielK (#45865) üzenetére


nord_
veterán

Még akkor se biztos, ugyanis a megkülönböztető jelzést használó autó sofőrjének meg kell bizonyosodni arról, hogy megkapta-e az elsőbbséget. Nem véletlenül lassít a legtöbb mentős, ha piroson kell átmennie: elég sok bamba úrvezető szerencsétlenkedik az utakon.
Jah és a villogó kevés: akkor megkülönböztető a jelzés, ha a fény és hang egyszerre megy.

[ Szerkesztve ]

(#45868) manchester85 válasza DanielK (#45865) üzenetére


manchester85
addikt

A KRESZ úgy szól, hogy a villogó járművel szemben nem vagy köteles megadni az elsőbbséget. Tehát akár villogó, akár nem, a villamos semmiképp se hibás.

Nord!

"elég sok bamba úrvezető szerencsétlenkedik az utakon."

Nem nevezném bamba szerencsétlenkedesnek azt, ha valaki egy kereszteződésben nem latja a mentőt, es igy esetleg átzúg előtte. Pont ezen okból kifolyólag nem is vagy köteles elsőbbséget adni neki. Csak ajánlott.

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#45869) válasza whitezo88 (#45841) üzenetére



őstag

Van egy teóriám, hogyan lehetne feltörni. Az ujjlenyomat rajta van a home gombon. Egy fekete kartonlappal, gombostűvel átszúrva, és azzal megnyomva.

(#45870) DanielK válasza manchester85 (#45868) üzenetére


DanielK
addikt

én is mindenképp ezt mondtam volna, de nem mertem, hátha vannak itt rendőrök is. :D
én egyszer láttam ilyet: a rendőr bekapcsolta megkülönbözető jelzést (villogó+sziréna), átment a kereszteződésen és lekapcsolta. :F :U

(#45871) Cyberpunk válasza (#45869) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Használat után elkened, ahogy lehúzod az ujjad azt kész. :DDD

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#45872) válasza manchester85 (#45868) üzenetére



őstag

Ja, csak van a sárga villogó ami veszély előjelző, és a kék aminek elsőbbsége van.

(#45873) válasza Cyberpunk (#45871) üzenetére



őstag

Akkor itt egy profi [link]

(#45874) whitezo88 válasza (#45869) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Semmi se lehetetlen. Amig mi ezen gondolkozunk addig masnak mas baja van: haverom androidja virust kapott ossze vissza kapcsolgatja magat kezelhetetlen. Mokas volt nezni hogy kel eletre a telefon :D

(#45875) B-L-A-C-K válasza (#45873) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

A palinak egy picit sem remeg a keze, biztos alig várta vége legyen hogy elkezdhessen inni...:D

(#45876) Cyberpunk válasza (#45873) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát azért ez nem túl életszerű valljunk be. Ellopják a mobilom, meg aztán betörnek a lakásomba, hogy levegyék egy pohárról az ujjlenyomatom.:D Ez inkább titkosszolgálati módszer. :D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#45877) kali válasza manchester85 (#45868) üzenetére


kali
legenda

a villamos semmiképp se hibás - ez nem ilyen egyszerű...

DanielK; nem muszáj folyamatosan használni a megkülönböztető jelzést, annak viszont szigorú szabályi vannak, hogy mikor és miért eszközlik a használatát, engedéllyel...stb.
legalább két rendőr olvassa a fórumot, legalábbis tudomásom szerint.
nem, én már nem számítok annak, hiába a 15 éves múlt, elég volt a 2 év, hogy teljesen levetkőzzem a problémás részét. :))

(#45878) DanielK válasza kali (#45877) üzenetére


DanielK
addikt

nekem semmi bajom nincs a rendőrökkel, de azért valljuk be, hogy van 1-2 akinek az iq-ja nem túl nagy. meg van aki szeret visszaélni a hatalmával pl. ezeket mondjuk már kezdik kiszűrni.
de tény, hogy ez arra ment ki, hogy átmenjen a kereszteződésen.
egyébként megkülönböztető jelzés nélkül mehet rendőrautó a a villamos sínen? rég volt kreszem... :B

(#45879) Mela Kehes válasza DanielK (#45878) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Nem.

[ Szerkesztve ]

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#45880) B-L-A-C-K válasza DanielK (#45878) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem mehet, de itt konkrétan használva volt. És most azt vizsgálják hogy a villamos vezetők nem lassítottak időben, vagy a rendőr mérte fel russzul a helyzetet. Bár ahogy nézem nem sokon múlt, 1 másodper és átmegy...:)

(#45881) Cyberpunk válasza B-L-A-C-K (#45880) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Simán kinézem, hogy a jard b@szta el. ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#45882) kali válasza DanielK (#45878) üzenetére


kali
legenda

sok problémás rendőr van, ráadásul a létszámhiány miatt már olyanokat is felvettek/felvesznek egy ideje, akikkel korábban nem feltétlenül tették volna meg...
igaz, nincs az a cég, szerv, munkahely...stb, ahol csak és kizárólag kifogásolhatatlan személyek dolgoznak, de ahol ilyen jogkörrel bír valaki, ott pláne problémák adódhatnak.

(#45883) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

(#45884) b4zsi- válasza B-L-A-C-K (#45883) üzenetére


b4zsi-
őstag

Holnap meg valaki elment egy csomag juhbeles virslit az 5 üres helyre majd vígan elfogyasztja őket és lám ki is cseszett az ismerősével, mert már nincsenek meg a virslik a feloldáshoz ;]

(#45885) Malachi


Malachi
addikt

iPhone 5 hiba: "ne használja ezt a terméket, mert nem megfelelő". kettő féle boltban vásárolt töltőre is ugyanez a hibaüzenet, a gyári töltö már nem is tölti, az helyett lett ez a kettő véve két-három hete. most leállt a telefon, és semmire nem reagál, csak ennyit ír ki.

garanciális. egyértelmű csere? de mitől lett ilyen? selejtesek a töltők?

[ Szerkesztve ]

(#45886) agabe válasza Malachi (#45885) üzenetére


agabe
addikt

kábel a lényeg.
Az milyen ? gyári ? Ha gyári, akkor a telefonnak van baja.
Usb csatiról pc/laptopra dugva nem próbáltad ?

[ Szerkesztve ]

(#45887) joey04 válasza GALARDO (#45861) üzenetére


joey04
titán

Tiszta GTA! :D

btw:

45868: Akkor szar a KRESZ.
45876: A sok hülye bulváros szar meg írja, hogy feltörték. OMG annyira hülyék. Troll etetőnek mondjuk jók az ilyen címek.
45883: [link] Confirmed: You can add your penis as an authorized appendage to log into your iPhone 5s. This actually works :D

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#45888) Malachi válasza agabe (#45886) üzenetére


Malachi
addikt

az első gyári volt, azzal nem töltötte, szerintem megtört a kábel, vagy nem tudom. utána vettünk hozzá kettőt, boltban, nem gyárit, de nem tűnt sufni GSM-nek. és most ez van. elvileg egy gyári töltő helyrehozná, nem is hibás a telefon?

(#45889) manchester85 válasza joey04 (#45887) üzenetére


manchester85
addikt

Miert lenne szar? Ha megyek at a zöldön, miert lennék köteles elsőbbséget adni a piroson atszáguldó mentonek? Megteszem, mert az etika és az emberi jóérzés is megkívánja, de szabálysértést nem követek el, ha nem engedem el. Márcsak azert sem, mert a legváratlanabb pillanatokban, irányból jöhet egy mentő, es evidens, hogy nem vagyok ra felkészülve, hisz nekem van elsőbbségem, igy váratlanul er, hogy olyan helyen álljak meg, ahol nem kell.

Ez olyan, mint az úttestre rohanó kisgyerek. Nem neki van elsőbbsége, megis megállsz. Na, a mentő ugyanez.

i6 Silver

(#45890) Malachi válasza manchester85 (#45889) üzenetére


Malachi
addikt

ugye neked nincs jogsid?

"A KRESZ 42. §-ának (1) bekezdése szerint " A megkülönböztető jelzéseket használó gépjármű [...] részére minden járművel, minden helyzetben elsőbbséget kell adni, és akadálytalan továbbhaladását - félrehúzódással, és a szükséghez képest megállással - lehetővé kell tenni." Magyarul bármilyen helyen és bármilyen helyzetben mi, "mezei" közlekedők alárendeltek vagyunk a szirénázó gépjárművel szemben. Mivel a megkülönböztető jelzést használó jármű - a vasúti átjáró tilos jelzését kivéve - gyakorlatilag minden szabályt figyelmen kívül hagyhat, így bárhol, bármikor számítanunk kell ilyen gépkocsi felbukkanására. Akkor is elénk kanyarodhat, a zöldhullámban döngetünk egy főúton; de akkor sem szabad meglepődnünk, ha egyirányú utcában halad velünk szemben."

(#45891) joey04 válasza manchester85 (#45889) üzenetére


joey04
titán

Ha megyek at a zöldön, miert lennék köteles elsőbbséget adni a piroson atszáguldó mentonek?

komoly problémák vannak ha ez komoly kérdés.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#45892) kali válasza Malachi (#45890) üzenetére


kali
legenda

pont linkelni akartam a hivatkozást.
arra is van külön állásfoglalás, hogy a kívülállók semmilyen helyzetben nem bírálhatják felül a megkülönböztető jelzés jogosságát, emiatt is bízhat mindenki abban, hogy a többi jármű vezetője is a vonatkozó szabályok szerint jár el.

(#45893) agabe válasza Malachi (#45888) üzenetére


agabe
addikt

nem is a gyári töltő (bár az sem árt hozzá), hanem a gyári kábel elvileg ... ha tudod próbáld ki, mert ez lehetséges hiba. Ha mégsem ez az oka, akkor gari.

(#45894) Turbomann válasza manchester85 (#45868) üzenetére


Turbomann
tag

Rosszul tudod.;) de ezt ne hangoztatod, mert kiröhögnek.;)

A megkülönböztetett jármű köteles meg győződni annak veszélytelensegerol és hang fény használattal együtt van elsőbbsége. Ha belvárosban maci sajtnal mentő kocsi lassítás nélkül át hajt , akkor egyértelmű a mentős a hibás. A KRESZ nem ismer olyat, hogy ajánlott, de postán van ilyen.;)

Ui: ha a rendőr kocsi fény hang használta és egyik villamos és vére észre akkor sajnos ő lesz a hunyó még akkor is ha elvan ült a vill vezeto. Viszont a vill jóval nagyobb balesetért okozna ha ez így lenne.;) ha ilyen villog is hangoskodó jön köteles vagy mfelre huzodassal megalni. Kereszteződésben másik elé fordulni. Ha szembe jön forgalommal akkor is köteles vagy másik sávba be sorolni még akkor is ha dugó van. Csak a fentebb leírtak köteles betartani, mert vannak olyan helyek hol nem belátható és ez veszélyes.

[ Szerkesztve ]

(#45895) bigdady


bigdady
nagyúr

Azért ez nem teljesen igy van szerintem. A KRESZ vonatkozik a megkülönböztető járműre is. Neki is meg kell bizonyosodnia hogy megadják az elsőbbséget illetve pl a sebesség határokat sem lépheti át stb.

(#45896) manchester85 válasza joey04 (#45891) üzenetére


manchester85
addikt

Na de hogyan győződsz meg róla, hogy az adott helyzetben az illető fel tudta-e mérni az elsőbbségadást? A szabályoknak pont az a lenyegük, hogy rendszerezettek, egyértelműek. En semmiféle rendszert nem tudok felmérni abban, hogy egy váratlanul érő forgalmi helyzetben mit hogyan kellene csinálnom. Pl atslisszolni a mentő elott, vagy satufék, és mindenki belém rohan.

Malachi!

Természetesen van, es anno ugy tanultuk, hogy a mentonek abban az esetben van elsőbbsége, ha a vezeto ugy dönt, hogy megadja.

Joey20!

Igen, ez komoly kérdés. Vagy te ugy szoktál átmenni a zöldön, hogy előbb lelassitasz, es megnézed, nem jon-e egy mentő? Minden esetben elengedem a szirénázó járművet, ez egyértelmű, de nincs felfestve az útra, nincs tábla hozza, ergo evidens, hogy egy mentő nem elengedése nem szabálysértés, hisz nem feltétlenül van olyan helyzetben a vezeto, hogy meg is tudja adni ezt az elsőbbséget. Inkabb nálatok van komoly gond, ha nem tudtok különbséget tenni egy zebra, egy lámpa, egy tábla meg egy piroson áthaladó mentő kozott. Nem arrol beszélek, hogy hogyan merészel engem megállítani egy életveszély elhárítását szolgáló piroson áthaladó mentő, hanem arrol, hogy ahol elsőbbséged van, ott logikusan nem kalkulalsz azzal, hogy valaki felülírja a jogaidat. Ugyhogy hagyjuk ezt a mentő témát. A zebranal megállok, a pirosnál megállok, a STOP táblánal megállok. A piroson keresztbe áthaladó mentő elott a zöldnél megallok, ha epp meg tudok...

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#45897) madgie válasza manchester85 (#45896) üzenetére


madgie
titán

Mifelénk a mentős villog és vinnyog, ha piroson kell átmennie (sőt, alapvetően jóval előtte elkezdni, hogy a lámpánál állók is tudjanak róla). Ha te ezt nem látod/hallod, mert ezerrel bömböl a Tiesto... az nem a mentő hibája.

(#45898) Malachi válasza agabe (#45893) üzenetére


Malachi
addikt

:R

köszönöm, nemsokára viszi a T szervizbe a gazdája, kiderül.

(#45896) manchester85 - hát, akkor még mentővel nem találkoztál az úton, mert az nem úgy hallod meg, hogy hipphopp ott terem. mielőtt meglátnád, már hallod bőven, és látod a többi kocsit a visszapillantóban, meg magad körül, mindenki lassít, figyel, húzódik amerre kell. és a mentősök se marhák, nem rongyolnak bele egy zöldhullámba keresztbe százzal.

ettől függetlenül, ha te villigó/szirénázó mentővel ütközöl, te leszel a hibás. ez van.

[ Szerkesztve ]

(#45899) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Ú remélem most nem ezen a vitán lesz ~300 hozzászólás...

Annyit megsúgok hogy ha a rendőrkocsi nem használ megkülönböztető jelzést akkor ugyan olyan szabályok vonatkoznak rá mint pl bármelyik személygépkocsira. Ha meg használ minden esetben köteles vagy neki elsőbbséget adni, mivel ugye már jóval előtte hallod hogy jön. Ha ezt nem veszed észre eleve nem kaphattál jogsit mert akkor feltételezem hogy süket vagy.

(#45900) manchester85 válasza madgie (#45897) üzenetére


manchester85
addikt

Van hogy epp nem tudom, merről, melyik irányból jön. Természetesen a forgalmi viszonyoknak megfelelően próbálok reagálni a helyzetre. Lampanal állok? Ja, ugy jo, csak akkor van gond, ha nem állok a lámpánál, mert megyek at. Sokszor van, hogy hosszú mp-ek telnek el, mire rajövök, hol vinnyog a mentő.

Malachi!

"ettől függetlenül, ha te villigó/szirénázó mentővel ütközöl, te leszel a hibás. ez van."

De a mentős általában lelassít a piros elott. Ha ütközök vele, akkor lehet, de ha atmegyek előtte, vagy nem hagyom el a sávot, es neki kell kikerülnie, azzal en még nem követtem el szabálysértést.

Joey20!

Nem azt mondtam, hogy nem hallom, hanem hogy nem biztos hogy tudom, honnan jon a hang...

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.