Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-06-26 14:04:56

LOGOUT.hu

iPhone-t használók OFF topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#192001) tboldi válasza ittakary (#192000) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ez a várható kapkodás és készlethiány is közrejátszott abban, hogy nem vártam meg a bemutatót. Nem vagyok túlzottan türelmes fajta. :D

(#192002) ittakary válasza tboldi (#192001) üzenetére


ittakary
nagyúr

emlékszem milyen szokott lenni minden évben az itthoni APR-ek káosza, emiatt nem is merek APRből venni... megrendelném Apple.hu...

(#192003) .Szaki.


.Szaki.
addikt

Tegnap én is követtem élőben a keynote-ot, tény, hogy én sem ájultam el tőle, de őszintén szólva már rég nincs az a bizonyos "One more thing"". Szóval meglepetés nem ért. Maga az event tetszett, csak hát a termékek. ...

Az órák engem nem érintenek, az S8-am semmiképp nem váltanám le rá, szóval azt el is engedtem. A telefonok tekintetében szerintem a jelenlegi felhozatalt nézve a sztori a 15 Pro-nál kezdődik és a Pro Max-nél fejeződik be. A két kisebbnek semmi értelme nincs. Ha most lennék olyan helyzetben, hogy összetört/elromlott a telefonom, akkor én mindenképp a 15 Pro-t választanám, mondjuk ezüst színben. A Max nekem nem nyújt többet, mert nem vagyok fotó-gourmet, már anno az 5S sem készített szerintem rossz képeket, a 12 mini kameráival is tökéletesen meg vagyok elégedve.

A némító retesz elhagyása miatt viszont szerintem jár a f*szkorbács. ... Egyelőre nem esett le a keynote alatt, hogy hogy fog ez működni, de ha jól értettem tulajdonképpen egy multifunkcionális gomb lett belőle, tehát be lehet tanítani, hogy mit csináljon az a gomb. A probléma ezzel mindösszesen annyi, hogy vagy körülményesebb így a némítás, vagy pedig ha gombnyomásra lehet ezt változtatni, akkor nem tudom, hogy hányszor nyomódna ki/be a zsebemben.

(#192004) tboldi válasza .Szaki. (#192003) üzenetére


tboldi
nagyúr

Úgy tűnik nekem a legelső hands-on videók alapján, hogy hosszú gombnyomás fog kelleni, bármi is legyen beállítva.

(#192005) ittakary válasza .Szaki. (#192003) üzenetére


ittakary
nagyúr

tökmindegy mikor veszem meg, de a némító funkció nálam maradni fog az krvlt :D

(#192006) madgie válasza ittakary (#192005) üzenetére


madgie
titán

Na de ha a zsebedben benyomódik, mert hosszú nyomásra mindig aktivizálódik, az cumi, ha meg csak akkor aktív, ha megvan a szemkontaktus, ezzel elkerülve a véletlen elnyomogatást, akkor meg megette a fene az egészet, mert eddig zsebben, táskában, magyarul nem feltűnően átpöckölhettem esküvőn, temetésen, előadáson a némítópöcköt, ha valamiért előtte elfelejtettem volna.

Mondom, nekem a sima 15 a nyerő eddig. Könnyebb is, mint a 14 Pro, mert alu, AOD nincs, talán az akkut sem falná meg olyan drasztikusan, 120 Hz sem hat meg... ó, ha tudná azt a nyüves makró módot, akkor szerintem meg is lenne a következő telefonom.

(#192007) Luck Dragon válasza tboldi (#192004) üzenetére

Bár ez téged most nem fog zavarni.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#192008) tboldi válasza Luck Dragon (#192007) üzenetére


tboldi
nagyúr

Amúgy sem. Én is hagynám úgy a gombot, hogy a némítást kapcsolgassa, viszont az esetek zömében nem adok rá hangot, vagyis elég ritkán nyúlnék hozzá. :D

(#192009) ittakary válasza madgie (#192006) üzenetére


ittakary
nagyúr

AOD nálam is ki van kapcsolva szinte mindig, Watch és iPhone is, engem is zavart a fokozott merülés

néha étteremben, társaságban kapcsolom be csak, azért elég menő funkciók - csak éppen a hétköznapokbam, amikor minden nap egész nap itthon vagyok, akkor inkább zavaró, megragadja a figyelmemet a folyton égő kijelző, mert ahhoz van hozzászokva az agyam, hogy pont most történt valami notification

(#192010) aprokaroka87 válasza madgie (#192006) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

kérdés hogy alapból mennyi lesz a késleltetés, meg hogy maga a gomb mennyire lesz " nyomás " érzékeny.

(#192011) Luck Dragon válasza tboldi (#192008) üzenetére

Nálam mindig aktív a hang, mert mindenkihez más és más csengőhangot állítottam be.
Így tudom, mikor keres a főni, családtag, vagy bárki más.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#192012) .Szaki. válasza madgie (#192006) üzenetére


.Szaki.
addikt

Pontosan. .. Nem lesz a barátom ez a megoldás.

(#192013) odrif válasza madgie (#192006) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Nekem is először ez jutott róla eszembe, hogy a zsebemben tuti benyomódna akkor is ha nem akarom.
Bár az is igaz hogy a telfont én mindig némitva használom, mint ahogy a karórát is.
Ha a karóra rezeg az már nekem elég hogy tudjam valaki keres.

20 éve a Prohardveren

(#192014) madgie válasza odrif (#192013) üzenetére


madgie
titán

Nagyon szeretnék megint egy Apple Watch-ot, de minden okosórától elkezd hosszú távon fájni először a csuklóm, utána a karom, majd a lapockám, a fél hátam... másfél hónap múlva meg eladom őket, mert nagyon nem bírom már a fájdalmat :o

Most valami Amazfit-cuccom van, amit csak akkor veszek fel, ha korán kel kelnem, mert a rezgésre felkelek, ellenben a család nyugodtan aludhat tovább. Néha meló közben van még rajtam fél napokat, olyan esetekben, ha ciki a telefont nézegetni, mikor végzek már :DDD

[ Szerkesztve ]

(#192015) radi8tor válasza madgie (#192014) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Pedig vehetnél egyet hogy eladd. ;]

⭐ Stella

(#192016) .Szaki. válasza odrif (#192013) üzenetére


.Szaki.
addikt

Nekem a Watch szokott csörögni, a telefon nagyon ritkán. De az mindegy is, hogy ki hogy használja, némán, vagy sem, mert ha be tud nyomódni, akkor ugyanúgy el lehet érni azt az eredményt, amit a user pont nem szeretne.

(#192017) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Most a sima is uj kamerat kapott vagy a 14 Pro kamerajat kapta meg? Valahol mar ezt olvastam

(#192018) madgie válasza Gsx-rr (#192017) üzenetére


madgie
titán

A 14 Pro-ét, szerintem, csak megörökölte a 15 Pro-tól azt, hogy a quad-pixel 12/48 megapixeles érzékelőből fotóban is csinálhasson 24 MP fotót alap látószöggel.

Ja és 2x zoomot imitáljon úgy, hogy egyszerűn kivágja a 48 MP-ből a 12MP közepét (ez utóbbit a 14 Pro is tudta eddig, asszem).

(#192019) ittakary válasza Gsx-rr (#192017) üzenetére


ittakary
nagyúr

így igaz

15 megkapta a 14Pro főkameráját
15 Pro kapott új főkamerát
15 Pro Max kapott mindenből újat

megint visszatért, hogy a Max különbözik kicsit, ott lett 5x zoom a Pro 3x felett

[ Szerkesztve ]

(#192020) Gsx-rr válasza ittakary (#192019) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Elolapi kamerak?

Gondolkozok,hogy a 11 Pro-t lecserelem sima 15-re

(#192021) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Miért nem csinálnak egy minit? Akkora bukta volt a 12, 13 Mini széria? :F

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#192022) szekra válasza Gsx-rr (#192020) üzenetére


szekra
őstag

Kijelző 60hz-ra vissza visszalépés nem fog tetszeni. :N

(#192023) tboldi válasza szekra (#192022) üzenetére


tboldi
nagyúr

A 11 Pro nem 120-as. :N

(#192024) lugosi válasza szekra (#192022) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ezt tök komolyan ti észreveszitek? Nekem van mind a két fajta kijelzős iphone, nem veszem észre a különbséget.

(#192025) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Ez a számlap valami elképesztően jó lett:

(#192026) tboldi válasza lugosi (#192024) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én igen. Pontosabban 60 után a 120 Hz nem olyan feltűnő, de aztán újra kézbe véve a régi telefont elég darabosnak látom a 60-at.

(#192027) Luck Dragon válasza tboldi (#192026) üzenetére

Hunyd be az egyik szemed , akkor nem lesz feltűnő . :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#192028) GALARDO válasza lugosi (#192024) üzenetére


GALARDO
addikt

Igen.

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#192029) tboldi válasza r3dsnake (#192025) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én most e kettő számlap között vacillálok. :D

egyeske - ketteske

(#192030) lugosi válasza tboldi (#192029) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ahogy a másik topikban is beszéltük, legyen hármaska :DDD [kép]

(#192031) r3dsnake válasza tboldi (#192029) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Segítek, mindkettő csúnya. :D

(#192032) tboldi válasza lugosi (#192030) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ha G-Shock, akkor csak a klasszik kockaforma. :K
A daily driverem egy GW-B5600BC-1BER, de most szeretnék mellé valami ünneplőset.

[ Szerkesztve ]

(#192033) tboldi válasza r3dsnake (#192031) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én is csúnya vagyok. 🤷‍♂️

(#192034) szekra válasza lugosi (#192024) üzenetére


szekra
őstag

Nagyon.

(#192035) ittakary


ittakary
nagyúr

Láttatok már 15 teló árakat, ami nem hivatalos hely?

jól emlékszem hogy egyből rajt után jó ideig nem szoktak brutal olcson adni a szurke GSM boltok?

(#192036) -secret- válasza ittakary (#192035) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Január-febr. fele szokott beolcsulni.

[ Szerkesztve ]

(#192037) Ngtx válasza lugosi (#192024) üzenetére


Ngtx
aktív tag

Én 60Hz kijelzős telefont látni sem akarok ez után. :U

 iPhone 14 Pro , Macbook Air M1

(#192038) madgie válasza ittakary (#192019) üzenetére


madgie
titán

Na várjunk, lehet mégsem: a 14 Pro főkamerája ugyanúgy 48 MP, de f1.78 fényerejű (ugyanúgy, mint a 15 Pro-é), míg a sima 15 szintén 48 MP szenzort, de f1.6 fényerejű objektívet kapott.


Nehezen tudom elképzelni, hogy a sima 15 jobb fényerejű, tehát jobb képű főkamerát kapjon, mint a Pro vázak, sokkal inkább valószínű az, hogy a nagyobb fényerőt úgy érték el azonos méretben, hogy maga a szenzor kisebb méretű, mint a 14/15 Pro-ban.

Ja és a makró módot sem tudja a 15, meghagyták a Pro vázaknak ezt a hatalmas fícsört... kösz, Apple :(((

(#192039) ittakary válasza madgie (#192038) üzenetére


ittakary
nagyúr

mindig trükköznek valamit

én közben megkaptam a jóváhagyást, be tudok adni egy számlát, szóval veszem a 15PM256ot

ha jól alakul kb 50k környékén megvan a csere

(#192040) radi8tor válasza ittakary (#192039) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

De jó is az amikor a cég elszámolja ezt :)

⭐ Stella

(#192041) lugosi válasza madgie (#192038) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az, hogy a makró sincs benne, az nem okés így, mert azt a széles kamera tudja, tehát ez valószínűleg szoftveresen van letiltva. :((

(#192042) tboldi válasza tboldi (#192029) üzenetére


tboldi
nagyúr

Végül is egy harmadik fajtát választottam, élőben ez tetszett a legjobban.

(#192043) madgie válasza lugosi (#192041) üzenetére


madgie
titán

Ez engem is bosszant, így a sima 15-öt ki is lőhetem a kívánságlistámról...

(#192044) -secret- válasza tboldi (#192042) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Dark.

(#192045) ittakary


ittakary
nagyúr

nektek melyik Pro szín tetszik?

dilemmázok Silver és Natural között
fekete uncsi, mindenkinek az van, kék meg olyan mintha 12PM lenne

[ Szerkesztve ]

(#192046) r3dsnake válasza ittakary (#192045) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Natural egyértelműen.

(#192047) .Szaki. válasza ittakary (#192045) üzenetére


.Szaki.
addikt

Natural.

(#192048) tboldi válasza -secret- (#192044) üzenetére


tboldi
nagyúr

Pont az tetszik benne, hogy stealthy, nem világítanak rajta a feliratok, jelölések, akárcsak a G-Shock B5600BC-men.

Mondjuk fémszíjjal jobb lenne a dizájn, de ahogy ezt is felpróbáltam az üzletben, rájötttem, hogy qrva nehéz. :D
Meg hát utólag is viszonylag könnyen lehet cserélni, ha később úgy döntök, de a számlapot már macerásabb volna.

(#192049) tboldi válasza ittakary (#192045) üzenetére


tboldi
nagyúr

Részemről csakis fekete vagy sötétszürke, nem érdekel, hogy hány embernek van még az rajtam kívül. Autóknál szeretem a színeket, meg a nem komor kárpitokat, de a magammal hordott cuccok esetén nem jöhet szóba más. :D

(#192050) GALARDO


GALARDO
addikt

Én biztos kéket vennék.

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.