Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-06-26 14:04:56

LOGOUT.hu

iPhone-t használók OFF topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44751) Blyan


Blyan
félisten

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#44752) b4zsi- válasza Blyan (#44751) üzenetére


b4zsi-
őstag

Neked már postázták a feketét? :DD

(#44753) manchester85 válasza joey04 (#44749) üzenetére


manchester85
addikt

Két legyet egy csapásra? A szartól megszabadulnak, és kapnak helyette egy jót olcsón? :U

i6 Silver

(#44754) manchester85


manchester85
addikt

Na mit jelent ma be vajon handras? Vesz még egy macskát?

i6 Silver

(#44755) jozsi252 válasza manchester85 (#44754) üzenetére


jozsi252
veterán

Egyesül az iStyle meg az XMS

iPhone 13 Pro Max

(#44756) joey04 válasza manchester85 (#44754) üzenetére


joey04
titán

helyett:


Ahogy mondták már: Egyesül az XMS és az iSTYLE.. Mondjuk az 5s keynote óta ezt tudni lehetett, mivel ott lebukott. :D

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#44757) vadászcsiga válasza joey04 (#44756) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ez miért jo? Nem értek hozza

(#44758) bigdady válasza Blyan (#44751) üzenetére


bigdady
nagyúr

Te melyiket választanád? :DDD

(#44759) Xero válasza joey04 (#44756) üzenetére


Xero
nagyúr

Szerintem szar húzás volt, de Andris és a partner tudja miért jó nekik az iStyle. Egyedül a szervíz ami mellettük szól.

A keynote majmolás viszont szerintem gáz.

[ Szerkesztve ]

(#44760) joey04 válasza vadászcsiga (#44757) üzenetére


joey04
titán

Miért jó ez Handrásnak? Az egyesüléssel azonnal lesz egy bolt a Mammutban. Lesz saját szerviz az Andrássy úton. Lesz saját oktatóterem, ugyanott. És az XMS.hu-t is lelövik, helyette az iStyle.hu-n lesz a közös bolt.

59: Hát pedig azt írják jobban elővezette a bejelentést mint ahogy Cook meg a többi szokta az almánál.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#44761) Malachi válasza Xero (#44759) üzenetére


Malachi
addikt

gondolom nagyon nem megy a bolt, és irgalmatlan költségekbe verte magát a belvárosi üzlettel, annyi a hitele, mint a szemét. ha minden kafa lenne, nem volna szükség erre. egy 10 éves, erős brandet beáldozni (XMS) nem lehet nagy öröm. a logo sajnos nem túl jó, csak iStvle-t, vagy iStule-t tudok belelátni. :D

[ Szerkesztve ]

(#44762) Xero válasza Malachi (#44761) üzenetére


Xero
nagyúr

Kb nekem is ez a racionális magyarázat. Bár a bolt tudtommal pörög. A kérdés az, hogy ez hogy aránylik a kiadásokhoz.

(#44763) joey04 válasza Malachi (#44761) üzenetére


joey04
titán

Az iStyle volt az első APR, szóval még tán nagyobb név. Csak az ilyen geek fórumokon ismertebb az XMS Handras miatt. btw:

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#44764) Xero válasza joey04 (#44763) üzenetére


Xero
nagyúr

A Starking még nagyobb név, mégis hol tart. Az iStyle-ba egy zsák pénzt pumpáltak egészen az A4 center-es korszaktól kezdve.

(#44765) Malachi válasza joey04 (#44763) üzenetére


Malachi
addikt

semmi, elnéztem a színeket. :D

(#44766) Blyan - javítottam! :)

[ Szerkesztve ]

(#44766) Blyan válasza Malachi (#44765) üzenetére


Blyan
félisten

A Starking? Ránézésre a iStyle van elhúzva, nem?

Szerk:

oké. :)

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#44767) Xero válasza Blyan (#44766) üzenetére


Xero
nagyúr

A legpatinásabb mégis a Starking.
Az iStyle a divaton és a jó elhelyezkedésen kapaszkodott fel, majd jött a szervíz is.
Az XMS pedig HAndrás online jelenlétének köszönhette a sikerét.

(#44768) Blyan


Blyan
félisten

Jesszus, ezek tényleg koppintották a keynote-ot?

Azért ez szánalom. De biztosan volt érdeklődő, ha megérte pénzt feccőlni bele...

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#44769) joey04 válasza Xero (#44767) üzenetére


joey04
titán

Az lehet, de manapság ha Apple bolt, akkor a legtöbb embernek az iStyle ugrik be. Mondjuk mióta APR korszak van, már egy sima bolt mind. Nem olyan jó, mint a régi XMS.
--------

webshopról: "iOS7 design - kevesebb LSD-vel" :D

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#44770) Malachi válasza Xero (#44767) üzenetére


Malachi
addikt

olvasgatom most az iStyle jellemzőit, hát ez egy egész nemzetközi lánc, nem is tudtam. így viszont tényleg egyértelmű, hogy András barátunk megunta a küzdelmet, és inkább beolvadt a "tutiba". bár így elveszíti az önállóságát, a saját üzleteit, ami mégiscsak kb. a tizenpár éves kétkezi munkája. valahol sajnálom, kár, hogy egy erős vállalkozás se tud önállóan, rendesen boldogulni Magyarországon. :(

(#44768) Blyan - figyelj, ingyen kaja, pia van, a termet fűtik, akinek nincs jobb dolga miért ne menjen? :D az érdeklődés tetemes része kb. ebben köszönhető. az XMS beolvad egy nagyobb hálózatba, bumm. na, akkor menjünk szenyót enni! :)

[ Szerkesztve ]

(#44771) mondomén válasza Blyan (#44768) üzenetére


mondomén
őstag

Elmentek hátha lesz ingyen toll meg iphone tok. :D

(#44772) Xero válasza joey04 (#44769) üzenetére


Xero
nagyúr

Nekem anno alap volt, hogy pro vonal = Starking.
Utána átszoktam iJoe-ra és Handrásra ahogy beléptek a piacra. A miskolci AppleShop jelenlét alatt iJoe és AppleShop párhuzamosan. Azóta meg nem is vettem itthon igazán semmit. :N

A jövendőbeli bevásárlásokat pedig intézem apple.hu-n. Majd hozza a futár, nem én fogok szaladgálni utána.

(#44770) Malachi: Lesz még ott bőven beleszólása a dolgokba, bár az identitásnak valóban lőttek. Keynote közvetítés során már lebukott, hogy iStyle FB fiókot adminol.

Én is tiszteltem azért, amit még anno a pincében felépített. Nem sokan áldozzák fel a saját otthont pusztán azért, hogy jobban pörgessék a boltot.

[ Szerkesztve ]

(#44773) Blyan válasza Malachi (#44770) üzenetére


Blyan
félisten

Ja, értem én, de a hírérték jellegét nem.
MA élőközvetítés miért nincs? ;]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#44774) spammer


spammer
veterán

Handráskát megvették kilóra, mehet itt a duma az összeolvadásról, szebben hangzik, az igaz. A blogján is ment mindig az önfényezés meg a nagyzolás, aztán most az XMS lett az "instant get" ;] :D

szerk: a kitartását és az elszántságát azért tisztelem, tényleg nem semmi, amit eddig összehozott, de azért mindig többet akart mutatni, mint amennyi a valóság volt.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#44775) joey04 válasza Blyan (#44773) üzenetére


joey04
titán

MA élőközvetítés miért nincs?
Na hát amilyen tempóban ők tolni szokták a közvetítést, most tartanánk ott, hogy Handras a színpadon...

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#44776) Blyan válasza spammer (#44774) üzenetére


Blyan
félisten

Cserébe viszont pacek! ;]

De minden ellenérzést félretéve a fickó megdolgozott rendesen. Nem bírom a (i-)stílusát, de nem csak az ölébe hullott mindez.

joey

Aztán izgulhatnál, miről maradsz le...

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#44777) joey04 válasza Blyan (#44776) üzenetére


joey04
titán

inkább nem azt olvasnám. max az összefoglalót olvasnám el, de azt is csak akkor ha nem andante írja, mert akkor az lenne benne, hogy a Starking megvette az istyle-t...

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#44778) Blyan válasza joey04 (#44777) üzenetére


Blyan
félisten

Ez utóbbiban van valami. :)

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#44779) Malachi


Malachi
addikt

aha, jutott eszembe, ezt már mástól is olvastam, voltak itt bajok.

"Érdekes, hogy az XMS cégkivonatában valamilyen végrehajtás szerepel.
Lehet Handrásnak nem volt más lehetősége, mint sem összeolvadni…..

A végrehajtás adatai
33/4.
A végrehajtás elrendelésének időpontja: 2013. szeptember 5.
A végrehajtás ügyszáma: 51012/Ü/70855/2013/2
A végrehajtást elrendelő megnevezése: dr. Kérchy Judit Erzsébet közjegyző, 6500 Baja, Tóth K. u. 8.
Az értesítés (indítás) kiállításának időpontja: 2013. szeptember 5.
A változás időpontja: 2013/09/05
Bejegyzés kelte: 2013/09/06
Hatályos: 2013/09/05 …"

nem tudom, mennyire úszott el anyagilag, de biztos, hogy ez amolyan mentőöv volt neki. talán túlvlállalta magát, nem tudom. a cégtulaj megmondóemberből így lesz egyszerű alkalmazott, társ. van ilyen.

hogy mondjam, hogy ne legyen bántó, hm. szóval tényleg soha nem volt több, mint egy jó boltos, és attól volt nagyon ellenszenves, hogy ennek ellenére már stílustanácsokat adott valami magazin egyik rovatában, vagy mi a fene. közben az ízlése megrekedt a "ha drága, akkor oké" vonalon. annyira jellemző ez is erre az országra, eh. na, hát további sok sikert neki, mint boltvezető. az XMS-ért szerintem kár, a többit meg meglátjuk. érdekes lesz látni, hogy megmarad-e ezután is a lelkesedése, lesznek-e élő közvetítések, satöbbi. amíg a saját boltját csinálta, mégiscsak más volt.

(#44780) Blyan válasza Malachi (#44779) üzenetére


Blyan
félisten

Valami biztosan lesz, mert ennek az izzadtságszagú keynote utánzatnak is Handrás lenyomata van.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#44781) spammer válasza Malachi (#44779) üzenetére


spammer
veterán

"szóval tényleg soha nem volt több, mint egy jó boltos, és attól volt nagyon ellenszenves, hogy ennek ellenére már stílustanácsokat adott valami magazin egyik rovatában, vagy mi a fene. közben az ízlése megrekedt a "ha drága, akkor oké" vonalon"

Pontosan az ilyenekre mondják, hogy sznob. Sebaj, ő mondta anno, hogy ha megszűnne az XMS, akkor se maradna munka nélkül, mert akár az Microsofthoz is mehetne dolgozni. Meg lehet próbálni, hátha jó lesz az a Windózfón is ;]

Ez a keynote is úgy volt beállítva, hogy ez mekkora fasza dolog, próbálja takargatni a valóságot, hogy szarban volt, muszáj volt meglépni. Persze az igaz, hogy így még mindig jobb, mintha csődbe ment volna előbb-utóbb, na az lett volna ciki.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#44782) Blyan válasza spammer (#44781) üzenetére


Blyan
félisten

Ebből látszik, hogy jó boltos. Nem vitte a bukásig a boltot, hanem keresett megoldást. Nem ez volt az álma az biztos, de felismerte, meglépte.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#44783) Malachi válasza Blyan (#44782) üzenetére


Malachi
addikt

így van, ezt nevezik profi kommunikációnak. :) meg jó döntésnek. nem várta meg, hogy teljesen becsődöljön.

[ Szerkesztve ]

(#44784) whitezo88 válasza spammer (#44781) üzenetére


whitezo88
nagyúr

"Pontosan az ilyenekre mondják, hogy sznob"

Pontosan. Valamelyik közvetítésbe vagy blogba mesélte, hogy milyen menő volt, mikor lízingre megvette az akkor vatta új 335i-t, hogy kb alig van még belőle az országba. Ugye a sznob arra "veri", hogy neki olyanja van ami másnak nincs, persze szép és drága. Amúgy bírom az arcot, de attól még sznob :) (Ugye tavaly a Canon 5D MkIII is azonnal kellett amit megjelent Br. 969 000 forintért, ja jól rémlik annyi volt elején.

Összeolvadásról: a vásárlónak semmi se történt csak más lesz kirakva mivel mindegyik APR az Apple által mm-ről mm-re leírt szabályok alapján néz ki, rendezik be, dekorálják ki. Még az árak is azonosak.

[ Szerkesztve ]

(#44785) jozsi252


jozsi252
veterán

Nem sok értelme van találgatni. A konkrét indokot úgyis csak ő tudja. Egy dolog viszont biztos. A Fashion Street-i bolt nem hozta meg a várt eredményeket.

iPhone 13 Pro Max

(#44786) Malachi válasza jozsi252 (#44785) üzenetére


Malachi
addikt

a lényeg elég világos, a Fashion Street túl nagy falat lett. kb. pont egy éve nyitott, saját bevallás szerint iszonyú hitelterhek mellett. ha jól menne, senki nem adná el a vadiúj boltját egy hálózatnak, meg a másikat, amiért annyit dolgozott. elképzelhető, hogy a forgalomból valami részesedést kap majd, és az se biztos, hogy bukóval szállt ki, de szerintem már annak is örül, ha legalább nullásan megússza.

(#44787) Blaise


Blaise
veterán

Kemény, hogy becsődölt, nagy falat volt neki a Fashion Street...

(#44788) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

De bennfentes lett hirtelen mindenki, kiváncsi lennék hány százaléka igaz annak amit írtok.

(#44789) Blaise válasza vadászcsiga (#44788) üzenetére


Blaise
veterán

Ja, egy jól menő cég ellen nem indítanak felszámolást.

Érdekes komment az oldaláról:

Dave
2013.09.13. 19:51

Hja, remélem most már mindenkinek világos, hogy mi volt az S a függöny mögött: szopáS …

[ Szerkesztve ]

(#44790) joey04 válasza vadászcsiga (#44788) üzenetére


joey04
titán

bennfentes? Csak a fashion streeten leévő bolt számai spekulációk, a többi dolog tény.
----------

jah még annyira konkrétum van, hogy Handras üzletvezető lesz.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#44791) joey04


joey04
titán

A hír igaz – Egyesült az iSTYLE és az XMS

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#44792) Xero válasza joey04 (#44791) üzenetére


Xero
nagyúr

Nekem ebből az jön le, hogy ki kellett csengetni a hiteleket és pont. Kap pozíciót, de közel sem cégvezetőit. Ez az én véleményem...

(#44793) joey04 válasza Xero (#44792) üzenetére


joey04
titán

Szerintem ez nem is volt kérdés. Egyetértek.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#44794) Xero válasza joey04 (#44793) üzenetére


Xero
nagyúr

Amúgy az is benne van a pakliban, hogy az XMS mögött lévő pénzerős társ megunta a dolgot és ki akart szállni. Nem ismerem a fickót, de az ismereteim alapján ez is simán reális scenario.

(#44795) joey04 válasza Xero (#44794) üzenetére


joey04
titán

Hát nem tudom, de az tuti, hogy a fashion street állandóan üres volt, szóval az tuti nagy bukó volt. és az Apple keynote alatt mondta is Handras, hogy filóztak mikorra tegyék a saját bejelentésüket, mert tudták, hogy valamikor ilyenkor jön az új szifon és nem akarták ütni, de muszáj volt betenni mostanra valahova, mert nem várhatott a dolog. A bemásolt végrehajtás is szeptember eleji, szóval biztos voltak pénzügyi gondok.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#44796) bigdady


bigdady
nagyúr

Ránéztem a 2012-es mérlegére, és valóban megnőttek a rövid távú kötelezettségei (45 M folyószámlahitel + 68 M szállítói tartozás), de ettől függetlenül árbevétel korrekt, üzemi szinten is évek óta nyereséges, sőt még ha jól látom 50 M Ft osztalékra is futotta tavaly (amivel mondjuk koppra verte az eredménytartalékot minta már akkor előkészült volna valamire...).
Lényeg hogy mérlege egyensúlyban van azért így nem volt itt akkor gond mint azt hiszitek :D

[ Szerkesztve ]

(#44797) HarryPotter


HarryPotter
őstag

a macbook airemet a fashion streeten vettem egy éve (szinte napra pontosan). Mondjuk nem az xms miatt vettem ott, hanem azért, mert attól 5 percre dolgozok, az volt a legközelebb. Ezt a handrast nem ismerem, de amit láttam belőle, az rém ellenszenves. Buta, felkapaszkodott nagyképű tahónak tűnik, de lehet, hogy tévedek. Ettől függetlenül sajnálom, ha az üzlete becsödölt (vagy valami hasonló). A Macbook air viszont (kopp-kopp-kopp) mind a mai napig hibátlan, arról írom ezt a hszt is.

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#44798) Totheground


Totheground
addikt

Én a plázás XMSben vettem az iMacet, és épp a nevezett egyén is a boltban héderelt. :DDD

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#44799) Malachi válasza bigdady (#44796) üzenetére


Malachi
addikt

simán lehet, de - és EZ már tényleg az összeesküvés elmélet szint :D - a személyiségéből adódóan nem hittem, hogy pénzért bármikor megválna a "gyermekeitől" amikért tényleg mindent odaadott. ezt a vonását tisztelem benne, meg tiszteltem mindig is, mert aki az utóbbi tizenpár évben ebben az elszúrt országban képes volt ezt felépíteni, az mindenképp ügyes. és kitartó. vagy csak szerencsés, de az üzletben az is kell. szóval büszke volt a boltjaira. mennyit kellene fizetnia az iStyle-nak azért, hogy ezt egyszercsak odadobja, és sima üzletvezető+píáros legyen? szerintem annyit, hogy abból inkább indítana egy másik vállalkozást. ezért tippelem azt, hogy itt inkább tűzoltás, meg adósságátvállalás, rendezés történt.

meg egyszerűen, nem logikus éppen a belvárosi bolt nyitása után egy évvel cakkpakk mindentől megválni, beáldozni a céget, nevet, boltokat, önállóságot.

ha mégsem csőd, vagy közelgő csőd van a háttérben, akkor két tippem van: a csendestárs kiszállt, vagy Handrás megunta a küzdelmet a balfasz adószabályokkal, meg a munkaügyi marhaságokkal, meg hogy egy alkalmazott után, akinek mondjuk kifizetett 120 ezret (ez csak tipp) betehetett az állam zsebébe még százötvenet, kb. ez azért egy idő után megtöri az embert.

(#44800) Blyan válasza Malachi (#44799) üzenetére


Blyan
félisten

Ehhez kellett azért pár olyan hype-olt és majd mindenki által vágyott termék, mint amiket az Apple letett az asztalra.
Persze, belevágni, és vinni a boltot az sok meló, rengeteg energia és feláldozás. De azért emellett a nemzetközi siker vitte a bótot is.

ha mégsem csőd, vagy közelgő csőd van a háttérben, akkor két tippem van: a csendestárs kiszállt, vagy Handrás megunta a küzdelmet a balfasz adószabályokkal, meg a munkaügyi marhaságokkal, meg hogy egy alkalmazott után, akinek mondjuk kifizetett 120 ezret (ez csak tipp) betehetett az állam zsebébe még százötvenet, kb. ez azért egy idő után megtöri az embert.

Én az előbbit tudom elképzelni. Egy ilyen fickó nem hiszem, hogy eladta volna "művét", ha nem kényszerül rá.
Vagy pedig félt a lufi pukkanástól.

Bár az is igaz lehet, hogy tényleg csak megcsömörlött. Most van egy jómenő állása (és még ki tudja mi) és viszonylag valag pénze, mert ugye rosszul biztosan nem járt.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.