Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-06-26 14:04:56

LOGOUT.hu

iPhone-t használók OFF topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85001) Cyberpunk válasza -secret- (#84999) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ha veszel egy kocsit mennyit buksz rajta? :) Ilyen alapon ne vegyünk semmit, mert jaj istenem 1 év múlva mennyit bukok. :DDD

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#85002) Edi77


Edi77
őstag

Erremiért nem válaszolt nekem senki? Többnyire ez van, ha kérdezek, ezt megfigyeltem. Elvagytok a kis társaságotokban, ez tök jó, de azért egy választ adhattatok volna. :U

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#85003) Tibee86 válasza Edi77 (#85002) üzenetére


Tibee86
veterán

Van ios alkalmazások topik.

(#85004) -secret- válasza Cyberpunk (#85001) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Hát jó... de most autót nem 1-2 évre vesz az átlagember.

(#85005) Cyberpunk válasza Edi77 (#85002) üzenetére


Cyberpunk
félisten

GPS biztos nem kell neki. Korrektnek tűnik, amire kell azt tudja biztosan.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#85006) Cyberpunk válasza -secret- (#85004) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Van aki mobilt sem! ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#85007) Bling95 válasza -secret- (#85004) üzenetére


Bling95
őstag

pedig annál gyorsabban nehéz pénzt bukni mint amikor a szalonból hazagurulsz az új autóval :D

(#85008) Xero válasza Bling95 (#85007) üzenetére


Xero
nagyúr

Haza? Elég az ajtón kigurulni vele. :DDD

(#85009) Edi77 válasza Cyberpunk (#85005) üzenetére


Edi77
őstag

Köszönöm!

Tibee86: ott is ha kérdezek, többnyire hiába van. De ha válaszolsz ott, akkor persze megköszönöm

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#85010) Bling95 válasza Xero (#85008) üzenetére


Bling95
őstag

áá azért 1-2 kilométer nempara :D bezzeg ha a szomszéd faluban laksz :DD

ettől függetlenül mi újat szoktunk venni. Teljesen más amikor minden kilométerét tudod hogy volt vezetve, szervizelve.

[ Szerkesztve ]

(#85011) -secret- válasza Bling95 (#85007) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Akinek van esze nem vesz új autót. Nyilván ezzel nem olyan emberre gondoltam aki havonta megkeresi egy autó árát. :D

[ Szerkesztve ]

(#85012) b4zsi- válasza -secret- (#85011) üzenetére


b4zsi-
őstag

Szerintem az évektől is függ, hogy érdemes-e új autót venni. Amennyiben 7 évig használod már nem biztos, hogy kevésbé éri meg. Mi mondjuk barátnőmmel nyáron vettünk használt autót VW Polot 8 éveset,de nem is engedhettünk volna meg új autót (hitelt meg nem akartunk felvenni).

(#85013) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Ohyes!

(#85014) Tibee86 válasza Edi77 (#85009) üzenetére


Tibee86
veterán

Pedometer++-t használom, van widget is benne azért. Gps nélkül megy, nem vettem észre, hogy jobban merülne tőle a telefon. :)

(#85015) Cyberpunk válasza r3dsnake (#85013) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Gyorsult úgy látom, sajnos nekem nem, nekem olyan, mint a felső képnél. ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#85016) CharlieDrop válasza b4zsi- (#85012) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Autót csak akkor éri meg venni, ha pénzt hoz neked valamilyen formában.
Amúgy mindegy mennyi ideig használod, bukás...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#85017) Bling95 válasza -secret- (#85011) üzenetére


Bling95
őstag

mi mondjuk 7-8 évig használjuk, alapvetően csak újban gondolkodtunk

(#85018) Edi77 válasza Tibee86 (#85014) üzenetére


Edi77
őstag

Köszönöm szépen, ezt is megnézem. És esetleg ez is keljelzi a lépészámokat az ikonon?

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#85019) Tibee86 válasza Edi77 (#85018) üzenetére


Tibee86
veterán

Be lehet állítani, de a widget egyszerűbb és pofásabb szerintem.

(#85020) Edi77 válasza Tibee86 (#85019) üzenetére


Edi77
őstag

Nekem 7es rendszerem van még :)

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#85021) madgie


madgie
titán

Kezd tele lenni a hócipő a droiddal :D

i6 alapvetően qdrága, de ha mégis, honnan vennétek? Ilyen ikings-szerű helyek gondolom nem magyar, gariújraindulóst adnak kéccázé.

(#85022) ittakary válasza madgie (#85021) üzenetére


ittakary
nagyúr

külföldről behozott, még az is lehet hogy áfacsaláson keresztül olcsósitott :)

De a garancia érvényes rá, ez téged nem érint, max annyiban hogy a fektegazdaságot támogatod

(#85023) madgie válasza ittakary (#85022) üzenetére


madgie
titán

Az nem érdekel, épp elég lóvét húz le rólam így is az állam :D

Inkább az lenne a jó, ha egy éven belül gond esetén újraindulna a garancia. De ez akkor az "olcsóbb" ajánlatok (lol, 200k) esetén nem pálya.

(#85024) Zjunior válasza madgie (#85021) üzenetére


Zjunior
veterán

Osztrák App storeos maganszemelytol 205k ert:)

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#85025) Bling95 válasza madgie (#85021) üzenetére


Bling95
őstag

én megvettem szólgáltatótól. igyis ugyis ott maradok náluk 2 évig, akkor meg tök mindegy.

(#85026) madgie válasza Bling95 (#85025) üzenetére


madgie
titán

Voda flottás vagyok, nem hiszem, hogy olcsón mérnék.

Zjunior: akkor már ikings, kéccázé hozzá a futár. De sok pénz ez egy telefonra, a picsába. (5s-t meg már kicsinek találom).

[ Szerkesztve ]

(#85027) Bling95 válasza madgie (#85026) üzenetére


Bling95
őstag

ez esetben ikings szerű hely.
garancia szempontjából lényegtelen hogy most ők adót csalnak e vagy sem. Onnantól meg már engem nem érint.

(#85028) Ragnar95 válasza Bling95 (#85027) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Az viszont nem mindegy, hogy csak az itthoni hivatalos beszerzésű telóknál indul újra a gari csere esetén.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#85029) madgie válasza Ragnar95 (#85028) üzenetére


madgie
titán

ezt mondom :))

(#85030) Bling95 válasza Ragnar95 (#85028) üzenetére


Bling95
őstag

Ez esetbem apr-ek, mediamarkt es hasonlo nagyobb helyek . Persze ott dragabb lesz.

(#85031) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Mit össze nem szenvedtek. Nekem az 5c most lesz 1 éves és meg sem fordult a fejembe a csere. Talán jövőre ilyenkor le fogom cserélni egy 5s-re, vagy 6s/7-re, ha lesz kompakt méretben. De az is lehet, hogy másik platformra megyek.

(#85032) ittakary válasza Vasinger! (#85031) üzenetére


ittakary
nagyúr

Én tartozom köszönettel, hogy nem te leszel az n+1-edik, aki elkezdi a "mindenkibuziakinek4,5"nálnagyobbatelefonja" :D

(#85033) Vasinger! válasza ittakary (#85032) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nem b*zi akinek az kell, csak mások az igényei, ennyi. Ha körülöttem már csak phabletek lesznek, nekem akkor sem fog kelleni, mert ez a divat, vagy bármi más okból kifolyólag.

(#85034) madgie válasza Vasinger! (#85031) üzenetére


madgie
titán

Nézd, fél évig Moto X-em volt az i5 után, baromira bejött a 4.7" méret. Most OPO van, 5.5", az már túl nagy. 4"-re nem mennék vissza, az asszonynak i5 van most is, tartalomfogyasztásra jobb a nagyobb méret.

Ezzel szemben tényleg kutyadrága az i6, lehet érdemesebb volna türelmesnek lenni.

(#85035) ittakary válasza madgie (#85034) üzenetére


ittakary
nagyúr

2kilót telefon nem ér... van akinek "megéri" de annyit telefon nem ér.

már én is gondolkozóban vagyok emiatt: S3am ér ~ 40ezret. Amit venni akarok: 1+1 pedig 105k kb... ez is határeset, hogy két és félszer ennyibe kerül a következő telefonom :(

(#85036) madgie válasza ittakary (#85035) üzenetére


madgie
titán

Ha váltok, nyócvané' viheted az OPO-mat :DDD

(#85037) Vasinger! válasza madgie (#85034) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

4"-nál nagyobb méret minek telefonnak? Ha kell a naygobb kijelző, akkor van egy 10"-os iPad Air-em, az ezerszer jobb, mint int 5-6"-on szenvedni és 4-5 nap után kell a töltőért nyúlnom.

Nekem a telefon, sokakkal ellentétbe egy olyan eszköz, amit arra használok amire való. Tehát otthon nem sűrűn használom, hanem főként amikor nem vagyok otthon. Ekkor a mobilitás és a kis méret a meghatározó, hogy egy kézben is rendesen tudjam kezelni, miközben a másikban ott van a szatyor vagy csak tél van és fázok. Ezt már egy 4.7"-os telefonon nem tudom megtenni kényelmesen és kész.

Nyilván akinek nincsen tablete, esetleg számítógépe sem, annak mindenképp jók ezek az 5-6"-os öszvérek, azok pont jók arra, hogy tabletnek és mobilnak se legyenek jók, de legalább valami a kettő közötti phabletük lesz.

(#85038) válasza Vasinger! (#85031) üzenetére



őstag

Most úgy beszélsz mintha mindenkinek 1 éves 5C-je volna. :D én pl más cipőben járok. 45-ös :D

(#85039) madgie válasza Vasinger! (#85037) üzenetére


madgie
titán

Jó, akkor még egyszer: fél évig használtam 4.7" méretet, jobban bevált, mint a 4". Kényelmesebben és pontosabban gépelek rajta, jobban átlátom a honlapokat, kevesebbet kell nagyítani is.
Az 5.5" viszont óriási, nem kényelmes. Nekem.
Mit nem lehet ezen érteni?

Amúgy meg ezt kábé századszorra linkelem be, nem csak a kijelző mérete számít ugye...

szerk: iPad-em meg a kezdetek óta van, köszi, de azt nem hurcolom magammal nap közben.

Imádom, amikor elméleti szakemberek próbálják megmagyarázni, mi jó a másiknak.

[ Szerkesztve ]

(#85040) ittakary válasza Vasinger! (#85037) üzenetére


ittakary
nagyúr

ÉS ÉN MÉG MEGDÍCSÉRTELEK!!! :DDD

erre már itt is vagy a "mindenkibuziakinek4,5"nálnagyobbatelefonja" állásponttal :D

(#85041) Vasinger! válasza (#85038) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Épp ezaz. Van akinek sokkal újabb telefonja van és az akarja már cserélni. Egyszerűen nem nagyon értem meg, hogy miért jó ez a félévente cseréljünk telefont, mert hatalmas kényszert érzek magamban, mert a többi embertől látom, hogy ez már nem elég jó nekem, pedig de.

madgie:

Ezek szerint nálad 4.7"-nál van a határ, nálam 4"-nél. Nyilván a kosárlabdázóknál meg 6"-nál. Mindenkinek más és más a megfelelő, véleményem szerint átlag méretű tenyerem van, pláne ha a nőket is belevesszük. Nem tudom elképzelni azt, hogy fogásváltás nélkül egy nő vagy egy átlag férfi a kijelző mind a 4 sarkát el tudná érni.

A képre: Ezzel is teljesen egyetértek. Én a 4"-os iPhone méretet nevezem meg határnak, ebből következik, hogy lehet ennél nagyobb kijelzőméretű telefont kihozni ekkora méretben, esetleg kicsit szélesebben, de nem sokkal. Talán 4.3-4.2 a max, ami még kihozható lenne.

iPademet én se hordom magamnál mindig, csak akkor ha tudom, hogy kelleni fog, de általában mindig van nálam táska, így ez nem okoz akadályt, különbözőek vagyunk.

ittakary:

Jólvan, akkor ennyi erővel te meg: "mindenkibuziakinek4,5"nálkisebbatelefonjaésnemkellnekinagyobb"....

[ Szerkesztve ]

(#85042) Ragnar95 válasza Vasinger! (#85037) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

"4"-nál nagyobb méret minek telefonnak?"
"Nekem a telefon, sokakkal ellentétbe egy olyan eszköz, amit arra használok amire való."

Ezzel most óriási öngólt lőttél :U
1990-ben élünk vagy mi, hogy a telefon telefonálásra való? Ennyi erővel vegyél 3000Ft-ért egy butatelefont, telefonálni azzal is ugyanúgy lehet :W
Ma már a telefonoknak csak az egyik funkciója a telefonálás/SMS-ezés a millió közül, szerintem nincs olyan ember, aki csak és kizárólag erre használná az okostelefonját, legalább 1-2 másik programot tuti, hogy rendszeresen használ rajta, ergo a te definíciód szerint már nem csak arra használja a telefonját, amire való.
A másik meg, hogy először leírod, h tőled mindenkinek akkora telefonja lehet, amekkorát akar, majd kifejted, hogy mekkora hülyeség 4"-nál nagyobb telefont venni, légyszi döntsd már el, hogy melyiket gondolod valójában...
A 4" számomra már kicsi, de én már a 4S után legalább 4,3"-t vártam, mivel túl keskeny a kijelző, kicsik a billentyűk. 4,7" még tökéletesen használható 1 kézzel is, mivel fogásváltással el lehet érni a másik sarkát is, 5,5" már valóban kompromisszumokkal jár.
De még egyszer kiemelem, csak számomra kicsi a 4", tökéletesen megértem azokat is, akik számára bőven elég vagy esetleg még nagy is, nem vagyunk egyformák, pont ezért szemétség, hogy droidon a Sonyn kívül már senki nem gyárt kb 4,7" alatti készülékeket és a Sony compactjai is egyre nagyobbak...Remélhetőleg az Apple jövőre is gondol a 4" alatti telefonra vágyókra is...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#85043) válasza madgie (#85039) üzenetére



őstag

Na látod, ezt is megjósoltam! :DDD amikor Nexus 4-re váltottam 2 éve. Nem hittétek el, hogy a 4,7" alkalmasabb a tartalomfogyasztásra, mint az akkor 3,5". Ennél már csak az5,5" jobb, ha nem szúrnák el a gyártók. Ebből a méretből az iPhoné a legrosszabb. Hogy lehet akkora holttér alul felül? Az ideális a nulla keret minden irányba, home gomb kiírtva, és az ujjlenyomat olvasó, vagy oldalra, vagy a hátlapra kerülne. A mostani i6 méretében meglehetne oldani az 5,5"-os kijelző méretet.

(#85044) Cyberpunk válasza (#85043) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nulla keret? :D Tök szopóka az Alpha oldalt. ;)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#85045) válasza Cyberpunk (#85044) üzenetére



őstag

Ha azt hiszed, hogy beleérsz, akkor kerettel is beleérsz. A tenyereden fekszik fel a készülék, és arra hajtod az ujjaidat. Játéknál, fektetve, meg kétkézzel oldalt támasztod tenyérrel, és kisujjal aláfogsz. Sokkal precízebb. Mondjuk, csak konceptekben láttam még.

(#85046) Vasinger! válasza Ragnar95 (#85042) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nézd, először is én ezt sehol sem írtam, hogy a telefon csak telefonálásra, vagy egyéb olyan dolgokra kell használni, amelyekre egy "buta telefon" is képes.
Így könnyű érvelni, hogy kitalálsz dolgokat és azt ráhúzod a másikra.

Én a mobilt arra használom, amire való kijelentésem alatt én azt értettem, amit maga a szó is jelent eredetileg: [link]

.4,7" még tökéletesen használható 1 kézzel is, mivel fogásváltással el lehet érni a másik sarkát is, 5,5" már valóban kompromisszumokkal jár.

Bullshit. Nekem a 4.7" sem tökéletes, másnak a 6" is tökéletes egy kézzel kezelhető eszköz.

Csak engem az zavar és azért írtam úgy ahogy, ami miatt mindenki nekem ugrott, hogy ez a növekedés b*szottúl nem fog megállni. Nexus 5->5", Nexus 6->6" Nexus 7->Ja az már van, de annó még tablet volt. Teccik érteni? Tehát mindenre rá lehet fogni, hogy kényelmes, a 8"-os telefonra is. Egyik nap valaki valami 7-8"-os Samsung tablettel telefonált és nem, nem headsettel, hanem odaemelte a füléhez.

Utolsóként ezt a videót linkelném 2:05-től: KATT

Innen kezdve mindenki döntse el magában, hogy mit vesz. Hangsúlyozom, hogy engem egyáltalán nem érdekel ki mit vesz, ettől függetlenül lehet róla egy véleményem, hogy miért tartom ideálisnak a kompakt méretet. Ettől függetlenül nem ítélem el a többi embert, aki phablettel járkál, az indok egyszerű: egyszerűen nem érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#85047) Ragnar95 válasza Vasinger! (#85046) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Mondjuk ez az érvelésed megint helytelen, mert az emberek nagy része az ideje nagy részét nem otthon tölti, de ettől még persze számodra lehet a 4" az ideális, csak akkor ne mondd, hogy értelmetlen a nagyobb kijelzőméret...
"Ettől függetlenül nem ítélem el a többi embert, aki phablettel járkál, az indok egyszerű: nem érdekel."
Még jó, hogy az előbb írtad le, hogy mennyire értelmetlen a 4" fölötti kijelzőméret :))
Persze, lehet róla véleményed, csak akkor ne az jöjjön le minden hsz-edből, h kretén, aki olyat vesz, mert semmi értelme....Ha hozzáteszed, hogy számodra nem jó vagy számodra értelmetlen, úgy mindjárt más a helyzet, de te kategorikusan kijelentetted,h szar...
Ezek pedig extrém példák, amiket felhozol, hiszen 1-1 ilyen készülék létezik, amit kutya se vesz, nem véletlenül. Nem lehet a végtelenségig növelni a kijelzőméretet, hiszen 6" fölött már tényleg senki nem tudja kezelni + cipelni...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#85048) Vasinger! válasza Ragnar95 (#85047) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nekem csak azzal van bajom, hogy nem gyártanak már kompakt méretet, 1-2 modelltől eltekintve. Az egyáltalán nem, ha valakinek ez a kényelmes, mert az mindenkinek az egyéni szuverén joga. Nekem biztos nem lesz az soha és azt egy általánosan az emberekre levetített elmélettel bizonyítottam be, hogy hogy miért gondolom így.

Nagyon naiv vagy, hogy ha azt hiszed, hogy 6"-nál meg fognak állni. De TFH így lesz, akkor is ki fognak szorulni az 5" alatti készülékek és akkor a 4.7-es "fél-kompakt" méretnek is lőttek...

(#85049) manchester85


manchester85
addikt

Az egy kézzel átérhető képátló nagyban függ a készülék fizikai méreteitol is. Az iPhone 6 mar-mar szinte pengevékony, igy az ujjak is nagyobb területet tudnak lefedni. Nem mondom, hogy nem kell egy picit nyújtózkodni, de összességében az i6 képernyője kényelmesen átérhető. Es ne feledkezzünk meg a reachability-ről se. Amikor meg az ember csupán egy videót néz, vagy képeket, weboldalakat, vagy lényegében szinte bármit, elmondhatatlanul jobb erzes ahogy a nagyobb kepernyo szinte életre kel. :) Viszont a plus mar szerintem túl nagy. Azt mondjuk nem tartom kizártnak, hogy ugyanaz a képátló jobb helytakarossaggal használható lenne számomra is. De nekem ebben a formában a plus semmiképp.

i6 Silver

(#85050) ryori válasza Vasinger! (#85048) üzenetére


ryori
senior tag

Nekem az (volt) a bajom hogy nincs iPhone 5S kinézetű telefon ami jó is, szóval ha már nem lesz i5s-hez alkatrész bajban leszek :DD :))

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.