Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-06-26 14:04:56

LOGOUT.hu

iPhone-t használók OFF topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53001) válasza Ragnar95 (#52999) üzenetére



őstag

Kb. úgy, hogy nem buknak meg. Kétfajta rossz tanuló van. Az egyik otthonról hozza - szociális körülmények - a másik akiket nem hagynak tanulni ezek. Órán nagyobb a zaj mint szünetbe, a tanárokat megverik - hol a szülők, hol a gyerekek - és ki lehet találni ki húzza a rövidebbet. Ha valaki kiverekszi magát ebből a környezetből, akkor van esélye az életbe.

A továbbtanuláshoz az alsóbb iskolákban kell megteremteni a körülményeket. Fegyelemmel? Igen. Ki a felelős? A szülő. Egy osztályban lehet csak 1-2 rezidens, megfertőzi a többit, és ellehetetleníti a tanulni akaró többséget.

(#53002) b4zsi-


b4zsi-
őstag

Amúgy az hogy lehet, hogy valakiknek van egyéni Mikulásos avatarja is?

(#53003) Tim82 válasza b4zsi- (#53002) üzenetére


Tim82
nagyúr

Így.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#53004) Ragnar95 válasza (#53001) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

A mondandód nagy részével egyetértek, de az eredeti állítást még mindig teljes mértékben ellenzem, mivel egyszerűen van, aki nem akar/nem tud tanulni, így ha azt a kelleténél tovább kényszerítik bele a rendszerbe, akkor csak a többieket hátráltatja...
Ezen kívül szükség van szakmunkásokra is, hiszen nem mindenki lehet értelmisége és valakinek festőnek, asztalosnak, kőművesnek, stb is kell lennie...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#53005) vadászcsiga válasza #51177472 (#52992) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ja hogy rohadna meg :)

(#53006) whitezo88 válasza vadászcsiga (#53005) üzenetére


whitezo88
nagyúr

nálam most jött vissza, ideje volt...

[ Szerkesztve ]

(#53007) #51177472 válasza #51177472 (#52996) üzenetére


#51177472
törölt tag

Elore ittam a ....:)

(#53008) b4zsi-


b4zsi-
őstag

Olvastam a miért moderáltuk topikot. Sokat lehet nevetni egyesek mit csinálnak.
Személyes kedvenc.
Hardverapró, mint a neve is mutatja hardver eladásokra lett tervezve nem társkereső oldal :DDD

(#53009) Xero válasza (#53001) üzenetére


Xero
nagyúr

Rezidens? :DDD A szó amit kerestél renitens. :P

Az pedig nettó marhaság, hogy mindenki számára legyen kötelező a felsőoktatás. Így is túlképzés van. Olyan emberkék járnak hasznavehetetlen szakokra, akikből kiváló alacsonyabb szintű munkás lenne. Lehet nem is fogja soha élvezni azt amit csinál, mert nem érzi hasznosnak és/vagy nem is ért hozzá rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#53010) nord_


nord_
veterán

Vadászcsiga,
lehet, hogy ma kissé karcosabb a hangulatom a kelleténél... De ettől függetlenül még finoman szólva se fedi a valóságot, hogy csak azért állok ki az iOS7 mellett, mert új telefonom van. Másrészt az igencsak csúnya feltételezés volt, hogy azért is védem az új oprendszert, mert el kellett mindent adogatnom, hogy megvegyem az i4-em utódját.
Ez simán rosszindulat... Főleg úgy, hogy az eladott ősöreg iPad és a nem mai csirke iPhone 4 árából nehezen jön ki egy 5s és retina Mini. De ha én matekoztam el magam, szólj. :P

Nem cserélgetem sűrűn az eszközeim, az iPad 1 több mint három évig szolgált, még bécsi beszerzés volt, amikor itthon csak szürkeimportban lehetett kapni. Tudom, eléggé kilógok a PH! átlagból, talán ez zavart meg téged. ;]

(#53011) Ragnar95 válasza nord_ (#53010) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ha már így vadászcsigához címezzük a dolgokat, leírom ide is a neki írt válaszomat a szakmaiból, mert úgy tűnik, elsiklott felette:
"szerintem speciel a Safari a legjobb böngésző mind mobilon, mind gépen, eszembe se jutott sosem váltani... :U A teljesképernyős móddal sincs semmi gond iOS7 alatt se, fektetett módban se, egy idő után eltűnik a felső és alsó állapotsáv és ugyanolyan lesz, mint bármelyik másik böngészőben a fullscreen mód...Mondjuk alapból alig látom értelmét a fektetett nézetnek, mivel a legtöbb oldalnak a függőleges kiterjedése nagyobb, mint a vízszintes, így kényelmesebb őket álló nézetben böngészni..."

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#53012) manchester85 válasza Ragnar95 (#53011) üzenetére


manchester85
addikt

"A teljesképernyős móddal sincs semmi gond iOS7 alatt se, fektetett módban se, egy idő után eltűnik a felső és alsó állapotsáv"

Aztán megint felfelé görgetsz, es ujra előjön. Hidd el, nem véletlenül idegesít engem se. Szeretem látni, hogy relatíve nagy a kijelző. Zavaró, es kész.

"Mondjuk alapból alig látom értelmét a fektetett nézetnek, mivel a legtöbb oldalnak a függőleges kiterjedése nagyobb, mint a vízszintes"

Megis fektetett téglalap a legtöbb monitor, es az iPad-et es úgy használja az ember. Ha nem vagyok épp rohanásban, általában fektetett nézetben netezek. Nézz meg egy origot, indexet, mennyivel természetesebben néz ki úgy.

i6 Silver

(#53013) Ragnar95 válasza manchester85 (#53012) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

"Aztán megint felfelé görgetsz, es ujra előjön. Hidd el, nem véletlenül idegesít engem se. Szeretem látni, hogy relatíve nagy a kijelző. Zavaró, es kész."
Mondjuk nem tudom, ki szokott fölfele görgetés közben netezni, mivel minden cikk föntről lefelé íródik, amikor meg lefele görgetsz, akkor nincs ott az állapotsáv...
"Megis fektetett téglalap a legtöbb monitor, es az iPad-et es úgy használja az ember. Ha nem vagyok épp rohanásban, általában fektetett nézetben netezek. "
De azért van egy kis különbség a monitor és a telefon kijelzőjének mérete között... :))
"Nézz meg egy origot, indexet, mennyivel természetesebben néz ki úgy."
Számomra semmivel nem természetesebbek így, ráadásul az indexnek pl van saját appja is, ami jobb is, mint a weboldal szerintem...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#53014) vadászcsiga válasza nord_ (#53010) üzenetére


vadászcsiga
félisten

A szeméyeskedes utólag átgondolva butaság volt részemről, amiatt elnézést kerek. A többit meg már tudom folytatni, elvesztettem a fonalat, az indulatom is elszállt reggel ota :)
De látom Ragnar is irt nekem, mondjart elolvasom hátha fel tudom újra venni :D

Ja ja a ios7 Safari. Meddő vitta ez, úgy látom csak Manhaster latja az erdőt a fától. Mivel én nem vagyok annyira fontos ember mint pl Nord es Erdoke (francba mar megint személyeskedem ;]), igy én a telefont 80%-ban böngészésre használom ezért nagyon melyen érintett ez az uj külső es nagy érvágásnak éreztem ezt a hibrid fullscreent

[ Szerkesztve ]

(#53015) madgie válasza vadászcsiga (#53014) üzenetére


madgie
titán

Várjál, segítek: azért szereted a minél nagyobb képernyőfelületet, mert a G2-nél már a gombok is elkerültek a telefon elejéről.

Megvan az a fonal? :))

(#53016) b4zsi- válasza madgie (#53015) üzenetére


b4zsi-
őstag

:DDD
Ezt már nem lehet bírni:)

[ Szerkesztve ]

(#53017) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Nincs net. Olvassatok. :D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#53018) vadászcsiga válasza madgie (#53015) üzenetére


vadászcsiga
félisten

...elszámolni 10-ig...elszámolni 10-ig

:W :DDD

(#53019) manchester85 válasza Ragnar95 (#53013) üzenetére


manchester85
addikt

"Mondjuk nem tudom, ki szokott fölfele görgetés közben netezni"

Ha csak a főoldalon futod at a híreket, es nem olvasol jobban bele, akkor miért ne lehetne felfelé görgetni? Egyszerűen frusztrálo hogy a gorgetes irányának függvényében számomra irreleváns információ áramlik a kepembe.

i6 Silver

(#53020) madgie válasza vadászcsiga (#53018) üzenetére


madgie
titán

Amúgy tudod, hogy csak ezért csinálom? :D

(#53021) Ragnar95 válasza manchester85 (#53019) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Mint írtam, használd az index appot, ha már ilyen szutykot olvasol :P :DDD
Amúgy énse értem, minek kell fölfele görgetésnél magától előjönnie, de mivel sose használom a fektetett nézetet, így nem is igazán zavar a dolog...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#53022) válasza Xero (#53009) üzenetére



őstag

Jogos :R

Nagyon nem értitek a motivációm lényegét. Amúgy Belgiumban, Svájcban.... érettségi az alap, még a fizikai munkához is. Na de. Én arra a fajta személyiség fejlődésre akartam rámutatni, amin átesik az ember a diploma szerzés során. Persze ez is egyéntől függ, mit kezd az intelligenciájával, jobbra v. balra orientálódik, de köpködni, már biztos nem fog a buszon, nem hagy maga után szemetet a köztereken, és sorolhatnám a végtelenségig. Nagy társadalom politikai jelentősége volna. Ma már a képzet kőművest sem úgy kell elképzelni, mint egy alkoholistát aki, cigivel a szájába támolyog egy létrám! Pl. a gépi vakoláshoz komoly szaktudás kell, a ma már számtalan modern anyagok ismerete és eljárások komoly szaktudást igényelnek. Más, de élő példa. Pár hete festőt kerestem, és azzal hirdette magát, hogy gyümölcs festést is vállal. Kiderült, hogy a természetes anyagok egyike a megy lé, és társai, amit alkalmaz, ha igény van rá. :D
Mielőtt azt hinnéd, hogy megkerülöm a választ, hidd el ha mindenki diplomával rendelkezne, ma nem ilyen kormányunk lenne. :D Sokkal szebb lenne az élet, de ezt csak az emberek viselkedési kontextusában fikciónáltam. :D

[ Szerkesztve ]

(#53023) GeGexx válasza (#53022) üzenetére


GeGexx
aktív tag

Ez az egyetem/főiskola alatti jellemfejlődés jó észrevétel. Én mondjuk egy vallásos gimiből mentem egy állami egyetemre és hirtelen jellemdegradálást éreztem magamban mint fejlődést. Hirtelen sok határ nélküli embert ismertem meg, tudjátok az egyetemi rocksztárok akik még itt is azt vallják, hogy menő b*szni mindenre. Magas szinten. De egyébként tetszik az írásod csak kár volt a végén belekeverni a politikát. :R

[ Szerkesztve ]

(#53024) Ragnar95 válasza (#53022) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ez mind szép és jó, amit leírsz, de sajna ma már ennek a nagyrésze nem igaz :( Sajnos a diploma nem jár automatikusan műveltséggel és intelligenciával, főleg a mai világban, amikor 260ponttal, azaz 3-mas érettségikkel be lehet már kerülni főiskolákra/egyetemekre :U
"Mielőtt azt hinnéd, hogy megkerülöm a választ, hidd el ha mindenki diplomával rendelkezne, ma nem ilyen kormányunk lenne. :D "
Inkább ne menjünk bele túl mélyen a politikába, de e mellett sajnos nem tudok úgy elmenni,h ne említeném meg,h a Jobbik pont az egyetemisták körében a legerősebb... Amit mondjuk egyszerűen nem tudok épp ésszel megérteni, hogy a francba lehet, de sajnos ezek a tények, ez a mai Magyarország...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#53025) madgie válasza (#53022) üzenetére


madgie
titán

Az öreg alkesz, bagós szaki nem hiszi okosabbnak magát, mint amilyen valójában. Van józan paraszti esze, tapasztalata, könnyű vele szót érteni, közös nevezőre jutni.

A diplomás "mindentudásegyeteme" nagy valószínűséggel orral meszelné a plafont, óriási képzelt felsőbbrendűséggel cáfolna minden kérdést (nemhogy tanácsot) és fingja nem lenne ahhoz, hogy keverjen ki mondjuk egy szép napraforgósárgát (de a keverőgépet a boltban be tudná állítani).

Nem kell mindekinek diplomásnak lennie, mert sokan azt hiszik, hogy akkor ők automatikusan értenek mindenhez, mindenkinél jobban. Volt már nekem bent olyan mérnök a boltban, aki meg akarta magyarázni, hogy a szemüveg szárát úgy kell megigazítani, higy satuba fogom.

(#53026) válasza vadászcsiga (#53014) üzenetére



őstag

Miiiiii, erdöke itt van a szakmaiban? Mindjárt megyek leoltom. :D

(#53027) mondomén


mondomén
őstag

Safari. Azért jön elő a két sáv mert úgy görgetsz. Ha suhintasz, akkor előjön, ha csak felfelé görgetsz, szóval ott áll meg az oldal ahol felemeled az ujjad, akkor nem jön elő. Gondolom úgy veszi suhintásnál, hogy már nem nagyon olvasod az oldalt csak próbálsz a tetejére tekerni vagy mit tudom én, hogy navigálhass. Chrome-nál is előjön a sáv, de ott mindig, független attól hogyan görgetsz. Csak ott nem annyira zavaró, mert csak felül van.

(#53028) LaptopSystem válasza tDr1v3r (#52935) üzenetére

azért az igénytelentől messze van :)

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#53029) bambi33 válasza tDr1v3r (#52935) üzenetére


bambi33
csendes tag

Mi azon az oldalon szerinted igénytelen? :Y

Nem szeretem a hazug, inkorrekt embereket...

(#53030) tDr1v3r válasza LaptopSystem (#53028) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Akkor nem passzol az én ízlésemhez. Bocsánat, tényleg túl erős kijelentés volt, megyek is a modkerbe átíratni. :B

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#53031) icecave válasza vadászcsiga (#53014) üzenetére


icecave
nagyúr

...és melyik böngészőt is használod erre G2-n? Gondolom végigpróbálgattad mind, és azt használod, ami a legjobb. Én még az első fázisnál vagyok :D

(#53032) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

napizene

Tényleg nem semmi mennyi mindenre jó az iPad :)

sdforlife: Meghallgattam az alapod, az a kick szerintem nagyon cserére szolrulna. Nem hallom ki belőle rendesen, hogy csak azért tűnik-e nyersnek, én megpróbálnék egy lágyabb, tompább kicket ráhúzni.

Szerk.: jah és hiányolom a különböző cineket, kicsit monoton.

[ Szerkesztve ]

(#53033) vadászcsiga válasza icecave (#53031) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Chrome természetesen. Az a legjobb. Ne felejtsd el hogy én hónapokig használtam egy noname androidos tabot úgyhogy én gyakorlatilag a 3-4 éves iOS használat alatt sem engedtem el teljesen a droid kezét, vannak bejáratott appjaim, még az előtti előtti droidos micro sd kártyám is meg van az android hoskorábol való appokkal amivel gyak már semmit nem tudok kezdeni. Samu galaxi spica, az első magyar nyelvű android rendszerrel, es az első és azóta is utolsó hivatalos iGO-val.
És nem mellesleg meglehetősen konzervativ vagyok, szeretem elso sorban a gyári megoldásokat használni

[ Szerkesztve ]

(#53034) válasza LaptopSystem (#53028) üzenetére



őstag

Hidd el én lennék az utolsó aki megvédené tDr1v3r-t, és remélem építő jellegű kritikának fogod fel... Megnyitva bennem is az fogalmazódott meg, hogy "mitől lenne ez igénytelen". Mivel a főcím, háttérkép, és színvilág kombinációja komoly tech hátteret sugároz. Viszont lejjebb görgetve a rózsaszín kiemelések a Vaterás eladók ízlésvilágát juttatták eszembe. A menügombok feliratai annyira vastagok, hogy összeolvadnak, túl sok a diszharmonikus szín. Mind ezt az erős kontraszt még jobban kiemeli. Ha a fekete színvilág dominál, miért fehér dobozba tettétek a tartalmat. Szvsz fekete inverz vonalat kéne követni, egy egyszerűbb letisztultabb formába, diszkrét ezüstös dizájn elemekkel. :)

[ Szerkesztve ]

(#53035) Cyberpunk válasza r3dsnake (#53032) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Na merre jártál? Feltűnt, hogy nem látom a napizenéket egy ideje.:D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#53036) r3dsnake válasza Cyberpunk (#53035) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Párkapcsolati zűr, szarkedv, ilyesmi. :U Mondjuk most se vagyok jobban, de legalább a fórummal kicsit lekötöm magam.

(#53037) Cyberpunk válasza r3dsnake (#53036) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Csak pozitívan, mindig előre.:)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#53038) válasza vadászcsiga (#53033) üzenetére



őstag

Frissítetted már a Translate-t? Élő beszédet fordít oda-vissza :D Ki tudja ios-re mikor lesz meg. :D

(#53039) r3dsnake válasza Cyberpunk (#53037) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Ugy lesz, legalabbis egyszer biztos... :)

manchester85: nemigazan ertem mi a gondod a safarival. most atmenetileg i4-et hasznalok iOS6-tal, es rengeteget kitakar a statikus also/felso bar. Sokkal tobb helyed van iOS7-nel. Landscape-ben meg egyaltalan nem hasznalom, mert nekem ugy kenyelmetlen, sokat kell gorgetni. A multkori skypeos mikrofonos kerdesedre pedig sztem az a megoldas, hogy a settings-privacy-microphone-nal engedelyezni kellene a skypeot.

[ Szerkesztve ]

(#53040) dzsonesz válasza (#53038) üzenetére


dzsonesz
tag

Akad egy pár voice translate app iosre is.

(#53041) válasza dzsonesz (#53040) üzenetére



őstag

Persze, de melyik fordít úgy, hogy belebeszélek, és pl. franciául mondja vissza. Tennék fel képeket, mert ezt még nem láttátok.

(#53042) dzsonesz válasza (#53041) üzenetére


dzsonesz
tag

Nos, gyakorlati tapasztalatom nincs az ilyen alkalmazások terén, így megcáfolni nem tudlak.

(#53043) GALARDO válasza (#53041) üzenetére


GALARDO
addikt

Ezt az iOS verzió is tudja. :P Én a képi fordítást hiányolom.

[ Szerkesztve ]

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#53044) manchester85 válasza r3dsnake (#53039) üzenetére


manchester85
addikt

"Landscape-ben meg egyaltalan nem hasznalom"

Látod, ha ezzel kezdted volna, a többit le se kellett volna irni. :)

Igen, közben azt mar sikerült megoldani. Köszi azert. Gondolom, anyám csuklóból kinyomta, hogy használhatja a mikrofont, aztan meg mar az istenért se lehetett előcsalogatni. :U

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#53045) r3dsnake válasza manchester85 (#53044) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Azert nem hasznalom ugy, mert szornyen kenyelmetlen.

(#53046) manchester85 válasza r3dsnake (#53045) üzenetére


manchester85
addikt

Értem, de a kérdés eleve a landscape módból indult. Kézben tartva kényelmetlen, de valamire letéve mar egyáltalán nem. Ráadásul sokkal inkabb desktop filingje van.

i6 Silver

(#53047) válasza GALARDO (#53043) üzenetére



őstag

Az iPhone max kiírja, de nem mondja ki max ha ráböksz a hangszóróra. Itt szinkron tolmácsról beszélek. A képi fordítás alap. A fotón kijelölöm a fordítandó részt. Ezt is tudja. Nálad nem, v. csak 4.4-en?

(#53048) GALARDO válasza (#53047) üzenetére


GALARDO
addikt

Attól még tudja. Képi forditásnál (is), az iOS verzióról beszéltem.

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#53049) LaptopSystem válasza (#53034) üzenetére

van még mit javítani rajta tudom,nincsen még kész teljesen készülőben van éppen :)

minden ötletet szívesen veszünk egyébként!

[ Szerkesztve ]

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#53050) DanielK


DanielK
addikt

Itt senki nincs aki PS4-es? Mindenki csak droid meg ios körül mozog? :D
Nekem most a PS4 köti le az összes energiámat. :DDD

na meg a suli... :))

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.