Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-06-26 14:04:56

LOGOUT.hu

iPhone-t használók OFF topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10001) máyköl válasza Malachi (#10000) üzenetére


máyköl
veterán

Ezt is megéltük... :)

Csak 709 hsz. lett törölve a topikból... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10002) nggabi válasza Malachi (#10000) üzenetére


nggabi
nagyúr

ezt én akartam ;]

"szenyor dzsíííí"

(#10003) manchester85 válasza Xero (#9998) üzenetére


manchester85
addikt

"Az, hogy a régi iPhoneok árát mesterségesen magasan tartják az egy dolog. Ezt nem szabad alapul venni az értéktartásnál."

Miért nem? És ha nekem csak arra van pénzem, akkor mi van? Az iPhone 4-emet is akkor vettem, amikor kijött a 4S, mert sokalltam az utóbbi árát, viszont 110-ért már megfelelő volt az i4. Meg mi ez, hogy mesterségesen? Ennyiért adják. Mikortól mesterséges? Fél év, 1 év, 2 év? Így van bepozicionálva.

Nézd, rosszul állsz a kérdéshez. Hol van megmondva, hogy én mikor milyen telefont vehetek? Ezért írtuk Ragnarral, hogy egy iPhone abban az esetben értékálló, ha a premierkor veszed meg, és más telefonoknál is a premier árral veted össze.

Ha én most veszek egy GS2-t 117-ért, és eladom 90-ért az értékállóbb, mintha egy 160 ezres iPhone 4-et adok el szintén 90-ért.

A macbookokhoz nem értek, viszont az iPad már tényleg értékálló, ugyanis nem kerül kétszer annyiba, mint egy rivális androidos tablet.

Kár csűrni-csavarni a dolgokat. A használt termékek piaci ára fokozatosan esik. Ez az iPhone-ra is igaz. Viszont az iPhone kivételével a többi terméknek az új ára is esik. Ebből mi következik? Az, hogy nő a két ár között a különbség. Mármint a használt és az új iPhone között. Akkor hogyan tartja jól az árát? Egy Samsung hamarabb elértéktelenedik, de az új ára is kevesebb lesz. Pl. a Nexus S-t dominóban 60-ért szórták ki. Akinek jutott, az 1 évvel később is simán eladhatta 50-ért. Na akkor melyik tartja jobban az árát? :DDD Ártartás még mindig az, hogy mennyiért tudod eladni, miután megvetted. Tehát aminek megy le az ára, az jobban is tartja.

120k körül mennek ma a 4S-esek. 194 újonnan. Ezt nevezed te ártartásnak? Más kérdés, hogy ha egy jó csomagban veszed, amiben ugyanannyi, mint egy Galaxy S modell, akkor az iPhone ártartóbb lesz. Csak az a baj, hogy jelenleg a Galaxy S 2 kártyásan fele annyiba kerül, mint a 4S, a használt ára viszont nem duplája. Akkor miről is beszélünk?

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#10004) Malachi válasza máyköl (#10001) üzenetére


Malachi
addikt

és 2011. 05. 22-én nyílt a topic. majdnem pontosan 11 hónap kellett hozzá. hehe. :)

(#10005) válasza Malachi (#9997) üzenetére



őstag

Mit? :D

(#10006) Malachi válasza (#10005) üzenetére


Malachi
addikt

amit csak akartok. :)

amúgy hsz-re gondoltam. :Y

(#10007) Xero válasza máyköl (#9999) üzenetére


Xero
nagyúr

Eladni már biztosan nem fogom. Nem rég beszereztem egy Mac Pro-t a teljesítmény igényesebb feladatokhoz, aztán ha úgy alakul anyagilag, akkor veszek egy Air-t, vagy 15-ös antiglare MBP-t. A gond ez utóbbival csupán az, hogy a számomra tetszetős összeállítás bőven 600eFt fölött lenne. :B
Édesanyámnak otthonra már Hackintosht raktam össze mindösszesen 160e-ből, mert számára aztán teljesen mindegy a teljesítmény, a 100%-os megbízhatóság és, hogy pontosan mi van az asztal alatt. Fut rajta az OS X, mindent meg lehet vele csinálni és pont.

Én sem szívesen adok ki ilyesmire ennyi pénzt, de nekem ez munka eszköz is, így behozza az árát. :K

[ Szerkesztve ]

(#10008) Ragnar95 válasza máyköl (#9993) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

32gigás volt, 55-ért is lehet, h el tudtam volna passzolni, a 8-asokat adták 45-ért... :DDD

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#10009) máyköl válasza Ragnar95 (#10008) üzenetére


máyköl
veterán

Akkor jókor adtad el, most 30 fele mennek az iTouch 4G -k...

Xero: értem. Munkaeszköz, az más.
Ha rám figyelsz, a Pro -t vedd, ne az Air -t...

(#10010) manchester85 válasza máyköl (#10009) üzenetére


manchester85
addikt

Azért jó durva belegondolni, hogy az iTouch majdnem tök ugyanazt tudja, mint az i4, csak épp töredék áron. :U Szoktam is néha agyalni, hogy nem lenne-e bőven elég az is. Mondjuk a mobilnet és a telefon funkció azért csak sokat dob rajta, de legtöbbször itthonról telefonálok, szinte mindig wifi közelben netezem. A GPS meg a fényképező is olyan, hogy mindenképp kell, aztán persze egyiket se használom soha. :U Persze egyszer jönne egy olyan szitu, mikor kevés lenne a Touch, máris verném a fejem a falba, de mégis szar érzés, hogy mekkora luxus az a pár plusz dolog, ami benne van. Ráadásul a refurb iTouch csak 170$ :DDD Na mind1...

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#10011) máyköl válasza manchester85 (#10010) üzenetére


máyköl
veterán

Én nagyon nem szeretem az iTouchot.
Volt 4G -m is egy darabig. Basszus, az nem retina display, az valami nagyon más...

Idegesítőrn vékony, nem tudom hányszor kicsúszott a kezemből. A hátlap úgy karcolódik, mintha sündisznók aludnának rajta. Mobilnet nincs. Gps sincs, bár azt nem használom iPhone -ban sem. Ráadásul baromi macerás mellette telefont is hordani.

Jelenlegi használt árát megéri, aki ismerkedik az Apple -el, de iPhone -ra még nem igazán van pénze. De, hogy az I4 -em visszacseréljem rá, hát az még me sem fordult a fejemben.

Szerintem ez nem luxus, igényesség, és kényelmes használat.

(#10012) manchester85 válasza máyköl (#10011) üzenetére


manchester85
addikt

Dehogynem retina. Nem IPS, de retina. A retina a felbontásra utal, az meg ugyanaz. Az iPad 1 és az iPad 2, na az nem retina. :)

Oké, most leírtad az ismert negatívumokat, vagy hiányosságokat, de ennyi kompromisszumra minimum számítani kell, ha egy olyan eszközről beszélünk, ami 100 ezerrel kevesebbe kerül, mint az i4. Persze, én se cserélném vissza, de azért ha belegondolunk, egy iTouch ugyanolyan oprendszerrel, gyorsasággal, facetime-mal, alkalmazásokkal, iMessage-dzsel rendelkezik, mint az iPhone 4. Nyilván jobb az i4, de nem ennyivel, szerintem ez is egyértelmű. Főleg, ha valaki wifis helyen van egész nap.

i6 Silver

(#10013) máyköl válasza manchester85 (#10012) üzenetére


máyköl
veterán

"Nyilván jobb az i4, de nem ennyivel, szerintem ez is egyértelmű." Ezzel egyetértek. Ár/érték arányban jobb a Touch, de mindkettőnek külön célközönsége van. A touch célközönségébe nem én tartozom.

(#10014) Ragnar95 válasza manchester85 (#10010) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Eleinte énis így voltam vele, azért vettem, mert harmadannyiba került, mint egy i4 :DD
Eleinte jó is volt nagyon,de aztán kezdett kevés lenni.
A mobilom egyre sz@rabb lett, úgyhogy miközben előtte kamerázásra az még jó volt, idővel már arra se, mert kb 3kép után lefagyott, az sms-írás is rémálom volt rajta, stb...
A Touchban meg a kamera nem a legjobb, lehet vele fotózni,de elég zajosak a képek+a felbontásuk egy vicc, a mobilnet hiánya se utolsó, a GPS is kapóra jön jópárszor, a 256mega ram JB-el kevés...Viszont cserébe nagyon vékony, nekem ez nagyon bejött, tényleg alig érzed, eleinte féltem is a 4 dizájnjától,de időközben megbarátkoztam vele, úgyhogy mostmár nem váltanék vissza arra a dizájnra a jobb fogás miatt, meg főleg a sz@r hátlap volt a gáz...
májköl: én még decemberben adtam el, akkor még pont nem esett az áruk, azokat nem érintette a 4S, mivel nem jelent meg új Touch...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#10015) sp@rtan válasza Ragnar95 (#10014) üzenetére


sp@rtan
senior tag

Új Touch nem jelent meg, de 230-ról levitték 200 dollárra az árát (azt hiszem így voltak az árak, a lényeg hogy volt árcsökkentés).

(#10016) Ragnar95 válasza sp@rtan (#10015) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

De csak a 8gigás változatét...A többi maradt ugyanaz, mint korábban volt...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#10017) sp@rtan válasza Ragnar95 (#10016) üzenetére


sp@rtan
senior tag

Akkor nem szóltam. :R

(#10018)



őstag

1. Miért teszik a húst a Windows alá?

2. Mire táncol a programozó?

:D

(#10019) kisbandima válasza (#10018) üzenetére


kisbandima
tag

1. Mert mindig lefagy?

2. Algoritmusra?

(#10020) Iomega


Iomega
őstag

[link]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#10021) válasza Iomega (#10020) üzenetére



őstag

Nagyon életszerű. Én is kalapáccsal szoktam leállítani az ébresztést.

Lassan egy igazi túlélőmobil lesz az iPhone. Van ez a löty ami ütésállóvá teszi, és van egy másik löty ami vízállóvá.

kisbandima

Igen :D

(#10022) Iomega válasza (#10021) üzenetére


Iomega
őstag

Gondolom, ha leejted, kisebb az esélye annak, hogy törik. :) Nem rossz.

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#10023) válasza Iomega (#10022) üzenetére



őstag

Liquipel - ezt lehet, hogy megkapja a 6-os, úgy emlékszem tárgyaltak a gyártóval. Nem tudni megegyeztek-e. Ha csak a fele igaz, már megérné. A 3,5 jack felül van. Nem egyszer telefonáltam esőben. A matrica már rózsaszín. :D

(#10024) kisbandima válasza (#10021) üzenetére


kisbandima
tag

Gondolom nem nyertem semmit? :DDD

(#10025) válasza kisbandima (#10024) üzenetére



őstag

Ja, nyerni akartál? Ahhoz többet kell tudni. Mekkora energiaszíntre [GeV] van szükség mikro feketelyuk létrehozásához? :D

(#10026) kisbandima válasza (#10025) üzenetére


kisbandima
tag

Minimum 10^19.

[ Szerkesztve ]

(#10027) válasza kisbandima (#10026) üzenetére



őstag

Bocsi de néztem a F1-t

Az egy kicsit sok volna. Az LCH-ban idáig 7TeV-ig (7000GeV) gyorsítottak Higgs boson után kutatva, és még nem találták meg. Viszont a gyorsító 14TeV-ra képes amit 2015-ben terveznek elérni. Elméletben ekkora energiaszinten már létrejöhetnek fekete lyukak, amik a másodperc tört része alatt elpárolog.

Tehát a válasz - még nem tudni :D

Más

Nem tudja valaki, melyik csatornán jön élőben a Forma1? Úgy nézni felvételről, hogy már tudom a befutót..... :W Csak gratulálni tudok az M2-nek. Tim rádiót rosszúl fordítják, kommentárjaik alatt el lehet aludni. :W RTL-t is szidtam, de már visszasírom.

(#10028) kisbandima válasza (#10027) üzenetére


kisbandima
tag

A fene, a Google átvert. Na ezért bosszúból azért sem veszek Androidos telefont. A harmadik kérdésnél elbukni ... :DDD

Ezek szerint nem csak engem idegesít a közvetítés. Nem vagyok szakértő, de Mezei Dániel annyi baromságot összehord, hogy az már fáj. Már azon gondolkodtam futam közben, hogy kilövöm a hangot :W Sajnos az Eurosport sem adja.

(#10029) whitezo88 válasza kisbandima (#10028) üzenetére


whitezo88
nagyúr

legjobb mikor legalább 3x ellőtték REPLAY alatt, hogy "lassítás" :U

(#10030) vadászcsiga válasza kisbandima (#10028) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ennyire gáz, még nem néztem egyet sem.

(#10031) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Belepek en is ide, a mar 1 eves iPhone 4 -el, 8 gb, black.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#10032) blokad


blokad
senior tag

Én tulajdonolom az egyik legrégebbi szifont a topicból? (2009. 17. hét 3G 16GB)

(#10033) válasza blokad (#10032) üzenetére



őstag

...és még nem volt szervízben. Megnem tudom számolni mennyi mobilom volt, de még egy sem volt szervízben. Ezeknek a tőbbségét használtan vettem. Az újakéra is inkább az árából alkudtam, cserébe a 6 hónapos gariért. El sem tudom képzelni mi romolhatna el ha az első bekapcsolást túléli. A 3GS-et is úgy hozattam olaszból, hogy addig nem vettem át amig be nem sikerült regisztrálni. Egyedül az i4-et nem én próbáltam ki, hanem az ismerősöm még Londonban.
A palettából csak pár db
Asus525, Fuijuci Siemens, Motorola MPX220, Palm750 Nokia900, E71, E90, stb. Mindegyik jól működött. Aki meg szolgáltatótól veszi, kifizetés után ott az üzletbe kibonthatja. Mindjárt kiderül sérült-e vagy sem.

[ Szerkesztve ]

(#10034) válasza vadászcsiga (#10030) üzenetére



őstag

Nagyon jó volna, mert kiegyenlített a mezőny, csak pocsék a magyar alámondásos hang. :D

(#10035) kisbandima válasza (#10033) üzenetére


kisbandima
tag

Nokia 5310 XpressMusic, Vodafone, 2 év hűség. Kb egy év után hibásan mutatta az akku töltöttségi szintjét, ebből kifolyólag telefonálni nem lehetett vele, mert híváskor csipogott egy párat, a csík a maximumról a minimumra esett és rögtön ki is kapcsolt a telefon, bekapcsoláskor pedig ismét maximumot jelzett a csík. Már majdnem a második garancia papír is betelt mire kicserélték az alaplapot. Ezután a rádió szakadozott. Előtte meg 3 alkalommal adtak új akksit, mert úgy gondolták az majd megoldja a problémát. Nyilván ha először nem oldotta meg, akkor majd másodjára meg harmadjára már biztos jó lesz :W Faterom jelenlegi Nokiájáról ne is beszéljünk. Születésnapjára vettük, de egy hét után már nem is lehetett tölteni. Ráadásul mivel kártyafüggetlen, ezért utazhattunk oda-vissza ~120 km-t. Eddig 6 alkalommal volt szervizben, de egyszer nem mentem el anyámékkal átvenni a telefont és mit ad Isten véletlenül elfelejtették ráírni a garancia papírra :(((

(#10036) máyköl válasza MiklosSaS (#10031) üzenetére


máyköl
veterán

Ha 8 gigás, akkor még nem lehet 1 éves...

(#10037) MiklosSaS válasza máyköl (#10036) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Teljesen igazad van, 1 eve meg iPhone 3gs-em volt. Meg kell nezem a szamlat.
Kossz.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#10038) Xero válasza MiklosSaS (#10031) üzenetére


Xero
nagyúr

Fiókomban ül egy 2G. A 3G-m is családban van (2008 augusztusi). ;]

(#10039) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Ezt olvastátok már, megint drágul a percdíj?
Megszűnik az ingyen telefonálás

(#10040) Iomega válasza vadászcsiga (#10039) üzenetére


Iomega
őstag

Micsoda cím. :Y :( Eddig is fizettem azért, hogy telefonálok.

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#10042) r4z válasza Iomega (#10040) üzenetére


r4z
nagyúr

...és ez volt az a momentum, amikor Magyarországon is elterjedt a Viber :DDD

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#10043) whitezo88 válasza r4z (#10042) üzenetére


whitezo88
nagyúr

a Viber használhatatlan számomra, erős wifinél is ugrál az erőssége és szakadozik a vonal. Inkább Skype.

(#10044) r4z válasza whitezo88 (#10043) üzenetére


r4z
nagyúr

Nálam pont a Skype csinálja ugyanezt :))

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#10045) Iomega válasza r4z (#10044) üzenetére


Iomega
őstag

Nekem a Skype tökéletesen üzemel.

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#10046) icecave válasza vadászcsiga (#10039) üzenetére


icecave
nagyúr

Ezeken már meg sem lepődök, lassan az asszony bugyijára is "insert coin" feliratot rak az állam bakker...

(#10047) Malachi válasza icecave (#10046) üzenetére


Malachi
addikt

de minek, mikor ott a beépített kártyaleolvasó? ;]

(#10048) icecave válasza Malachi (#10047) üzenetére


icecave
nagyúr

Jaja, lehetne itt sokmindennel poénkodni, de minek is, arra akartam utalni, hogy sz*punk rendesen, és mindig csak jobban. Épp ezért nem is érdekel, úgyis ki kell mindent fizetnem, hőbölöghetek, vagy leléphetek, mást nem tehetek nagyon.

(#10049) Malachi válasza icecave (#10048) üzenetére


Malachi
addikt

ez így van. szar a helyzet, de meglátjuk mit hoz a 2014. az nagy vízválasztó lesz, minden szempontból, meglátjuk, melyik bagázs mennyire mutatja majd ki a foga fehérjét. de részemről erről ennyit, folytatom a téglapakolást, hogy legyen netre való jövő hónapban is.

(#10050) DanielK


DanielK
addikt

Tapsoljuk meg a Microsoftot! :C Végre elhozta a legjobb ingyenes felhő szolgáltatást! :R
Megújult a SkyDrive app iOS-on és kiadtak egy ugyanolyan programot, mint a Dropboxé, így csak elég ha behúzunk egy fájlt és már fent is lesz minden. :K

Ja és ingyen ad 25GB-t. Minden sz*r*kodás nélkül (meghívók küldözgetése stb.)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.