Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-06-26 14:04:56

LOGOUT.hu

iPhone-t használók OFF topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73001) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Azt azért vegyetek figyelembe hogy a refurb gepeken buko a magyar katakterek, illetve az us klaviaturan a hely sincs meg, csak az international eseten.
A magyar klaviaturas gepek tartjak jobban az arukat.

(#73002) B-L-A-C-K válasza Zjunior (#72999) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

De a ti/te cégeteké, amiből csak az áfát nyered vissza bambula, azaz ennyit spórolsz vele...:)

(#73003) Ragnar95 válasza Gergőke88 (#73001) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ezt már leírtuk...
Amúgy a magyar karakterek nem bukók, mivel átállítod magyarra a billentyűzetet és az 'í' kivételével minden meglesz, átmatricázás meg 3k-ból megvan vagy magyarító fólia 7-8k...
A külföldi bill nem számít annyira sokat a használtpiacon, viszik a külföldi billes gépeket is, mint a cukrot, mivel azokkal van tele a használtpiac...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#73004) Cyberpunk válasza Zjunior (#72999) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Egy remek alkalmazott, vagy inkább főnök? ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#73005) Cyberpunk válasza Gergőke88 (#73001) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ja ja, az én MBP-m is magyar billentyűzetes. Kéne már egy SSD bele, mert néha már a hajamat tépem, elszoktam én ettől 3 évig SSD-n volt a rendszer az asztali gépen, most az nincs. De azt eladtam, mert 60GB-al nem kezdek ki. :DDD

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#73006) Zjunior válasza B-L-A-C-K (#73002) üzenetére


Zjunior
veterán

Eladom az asztalit, de sokba lesz.
Te fekete tigrisrajfej!!;]

[ Szerkesztve ]

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#73007) Ragnar95


Ragnar95
nagyúr

Többször futottam bele az aprón való nézelődés közben olyanba, hogy az eladó szerint vodánál gariban cserélt telóra egyáltalán nincs gari.
Ez hogy a francba lehetséges :F Az eladók szerint nemrég változott a voda garis ügyintézése, de ez teljes mértékben a magyar jogszabályokkal szembemenne és nem is hallottam ilyenről, van igazság a dologban vagy csak az eladók tudják rosszul a dolgot?

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#73008) Cyberpunk válasza Ragnar95 (#73007) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Az hülyeség! A cseréltre is ugyan úgy vonatkoznia kell a garanciának. Valaki, valahol nem mond igazat, vagy nincs tisztában a dologgal.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#73009) B-L-A-C-K válasza Ragnar95 (#73007) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ilyenbe én is futottam már bele, pont azelőtt hogy leakartam adni még az i5-ömet gariztatni. Rá is kérdeztem az egyik eladóra, azt mondta a voda ennyit adott neki rá, mondom ez elég lehetetlen, mert minden esetben újra indul...De gondoltam lehet tényleg változott, erre leadtam akkor az i5-öm , és gond nélkül újra indult... Szóval az ilyen hirdetések érdekesek...

(#73010) Ragnar95 válasza B-L-A-C-K (#73009) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Köszi, akkor jól gondoltam a dolgot, hogy az eladók tudatlanok vagy kamuznak :R

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#73011) B-L-A-C-K válasza Ragnar95 (#73010) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

100%-osan csak a voda tudja megmondani hogy valóban hogy van, de ugye személyes, és mások által itt hallott tapasztalatok alapján minden esetben újra indult...

(#73012) Ragnar95 válasza B-L-A-C-K (#73011) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Az a gond, hogy az ilyen eladóktól akkor is, ha minden rendben van és újra is indulna a gari, elmegy az ember bizalma és inkább vesz olcsóbban gari nélküli telót...
Most kitalálta az egyik eladó,h nem Magyarországon cserélt, nagyon valószínű,h magyar voda-függő telót külföldön cserélnek, ráadásul 90 napnak akkor is élnie kéne :D

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#73013) Zjunior válasza Xero (#72993) üzenetére


Zjunior
veterán

Tudok bele rakni ssd-t?
Esetleg fusion drive-ot?

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#73014) Xero válasza Zjunior (#73013) üzenetére


Xero
nagyúr

Semmit.

(#73015) Ragnar95 válasza Xero (#73014) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

ifixit leírása alapján van üres PCIe slot a late 2013 iMacben, így lehet bele SSD-t rakni utólag is, sőt cserélhető a HDD is, bár tény,h nem éppen egyszerűen.
"You can still replace the RAM and hard drive inside this machine...with a lot of adhesive cutting.
"

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#73016) Zjunior válasza Xero (#73014) üzenetére


Zjunior
veterán

Basszus, akkor az asztali kiesett...
Mac miniben bízok még:(!

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#73017) Xero válasza Zjunior (#73016) üzenetére


Xero
nagyúr

Olyan configot kell rendelni ami megfelelő.

(#73018) Xero


Xero
nagyúr

Na szerelmes vagyok a 10.10-be. Ami iOS 7-nél elsőre fura volt, az itt nagyon rendben van. Nagyon összeállt a dolog.

Vannak még grafikus glitchek és nem teljes a funkcionalitás, tehát élesben nagyon nem ajánlott, de ez piszok jó irány.

Most pakolászom rá a dolgokat (Xcode, Pages, Numbers, PS) és meglátjuk mennyire megy hibamentesen.

(#73019) r3dsnake válasza Xero (#73018) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Engem meggyőzött a tegnapi wwdc, hogy kell macbook. Az asztalim marad Win-es, de a hordozós munkagépem mindenképp macbook lesz. Bár a thinkpad lehet, hogy marad mellé, múltkor is 40 fokos poros padlásra másztam vele routert configolni. TP-nél leszartam, macbooknál sírtam volna. :) (Bár azon ethernet sincs.)

[ Szerkesztve ]

(#73020) Xero válasza r3dsnake (#73019) üzenetére


Xero
nagyúr

Nem kell padláson configolni. Vagy asztalon beállítod és felviszed, vagy pedig wireless intézed. :P

(#73021) Cyberpunk válasza r3dsnake (#73019) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Csak az Air-en nincs. ;)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#73022) r3dsnake válasza Xero (#73020) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Padláson volt az ubnt-s kütyü és onnan ment a wan-ba a link, a többi port meg switchként ment a lenti switchekbe. Persze le lehetett volna húzni közvetlenül is, de így logikusabban meg lehetett oldani a kábelezést adott termek fölött lefúrva. Wireless persze le volt tiltva, mert lent lett szórva (mondjuk simán mehetett volna ugyanazon az ssid-n mint range extender). Sajnos ahány helyre kell kimenni, annyi féle bekötés van (ezekhez semmi közöm, csak a karbantartáshoz), úgyhogy vannak fura esetek is, amikor tényleg összevissza mászunk hogy hol fut mi.

Cyberpunk: Air-t szeretnék.

[ Szerkesztve ]

(#73023) r3dsnake válasza r3dsnake (#73022) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Amúgy tényleg nagyon odatette magát az apple tegnap. Ezzel most egyedülállóak lettek a piacon, hogy ilyen egységet alkot a mac és a mobil eszköz. Valszeg a 20gb-os cloudra is előfizetek (így viszont lehet, hogy elég lesz a 16-os szifon).

[ Szerkesztve ]

(#73024) Cyberpunk válasza r3dsnake (#73022) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Akkor USB-s átalakítóval. :)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#73025) Ragnar95 válasza Xero (#73018) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Engem is nagyon megfogott, mindenképp kipróbálom, csak a héten legyek túl végre az emelt szóbeliken, de vasárnap asszem akkor megy fel külsőre a Yosemite DP1 :K
Elsőre élesben gondoltam, hogy meglegyenek az adataim is, de akkor lehet, jobb lesz külsőre felpakolni, úgyis van egy üres itthon.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#73026) GALARDO


GALARDO
addikt

Na sikerült megnéznem, a handras féle adást. Hát nem lettem okosabb. :DDD Nyilván a mekkes dolgok királyak, de engem hidegen hagy, mivel nincs fölösbe pár millám. Az ájószes dolgok meg nem nyűgöztek le, pedig Andrisék mindent beleadtak. :DDD

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#73027) Xero válasza GALARDO (#73026) üzenetére


Xero
nagyúr

Ezek után még inkább igaz, hogy ökoszisztéma. Az új dolgok jelentős része úgy nyer értelmet, ha OS X és iOS alapú eszközök vannak a háznál.

(#73028) Zjunior válasza GALARDO (#73026) üzenetére


Zjunior
veterán

Pedig a 2 rendszer királyul megy együtt elvileg.
Fogalmam sincs akkor mit vársz:(?

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#73029) Ragnar95 válasza GALARDO (#73026) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Tisztán iOS részen, ha az ökoszisztémától eltekintünk, akkor a motor alatti dev újítások terén tettek le nagyon sokat az asztalra, amit nyilván nem fogsz rögtön a megjelenéskor értékelni, de jövő ilyenkorra valószínűleg áldani fogod Timet, h belerakták őket az iOS8-ba :D

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#73030) Cyberpunk válasza GALARDO (#73026) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Eldroidosodtál na! ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#73031) GALARDO válasza Xero (#73027) üzenetére


GALARDO
addikt

Pontosan.

Pávián:

Pedig a 2 rendszer királyul megy együtt elvileg.

Ki mondta, hogy nem? És, hogy mit várok? Egyszerü, hatalmas innovatív meglodásokat.

Ragnar: Még az is lehet. :DDD

Macsek: Lehet, hogy csak kitisztult a fejem. ;]

[ Szerkesztve ]

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#73032) manchester85 válasza GALARDO (#73031) üzenetére


manchester85
addikt

Várjuk meg azért még az iPhone 6-ot is. Azzal együtt lesz majd teljes a kép.

i6 Silver

(#73033) ittakary válasza Zjunior (#73028) üzenetére


ittakary
nagyúr

annyira vicces, hogy az elmúlt 200 hozzászólásban te csak nyugodtan írogatod a marhaságaidat, meg beszólogatsz embereknek, de senki le se szar téged :D talán ha 10ből egyszer válaszolnak neked, vagy reagálnak rád...

Rájöttem neked, nem Mac Mini kell, meg iMac, meg ilyesmi, hanem egy P4es gép egy Jegyzettömbbel és elvagy, mint a befőtt :D

És most jön, amikor te rákontrázol, lássuk hát:

Amúgy, hogy ON is legyen: senki nem mondta, hogy a két rendszer nem működik együtt... :U SŐT! kb ez az egyik hattttalmas előnye a két rendszernek: valami hihetetlen mély az integráció, soha eddig ilyet nem láttunk ezelőtt, mint amit az Apple tegnap este bemutatott

[ Szerkesztve ]

(#73034) Zjunior válasza GALARDO (#73031) üzenetére


Zjunior
veterán

Pávián?:Y

;]

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#73035) Zjunior válasza ittakary (#73033) üzenetére


Zjunior
veterán

Karira megkapom majd!;)
Marhaságaim?
Én legalább veszek te kis butus...
Haladj tovább;)
Nem majomnak gyere az már van!
Gyere gibicnek!!
Veszek neked majd elefánt kakit!
Innováció lesz a javából;)!

[ Szerkesztve ]

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#73036) GALARDO válasza Zjunior (#73034) üzenetére


GALARDO
addikt

Felőlem lehetsz majom is akár, de Bambula akkor is egy pávián. :P

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#73037) Cyberpunk válasza GALARDO (#73031) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Innovációt várhatod a robottól is. :DDD Nagyon ritkán vannak innovatív dolgok. Általában kis fejlődések vannak. Mondjuk egy holografikus kijelzővel szerelt szifon az innovatív lenne. :D Érdekes mindenki elvárja, már-már követeli az almától az innovációt. :DDD

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#73038) ittakary válasza Zjunior (#73035) üzenetére


ittakary
nagyúr

Ilyen jól keresel az állatkertben? Megyek én is oda majomnak :D

(#73039) GALARDO válasza Cyberpunk (#73037) üzenetére


GALARDO
addikt

Én a droidtól már nem várok semmit. :P Az a baj, hogy az utobbi pár évben volt egy nagy ugrás, és most sokan (köztük én is) várják a következőt. Pedig tudom, hogy ez nem mostnában lesz.

[ Szerkesztve ]

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#73040) bobooo válasza ittakary (#73038) üzenetére


bobooo
addikt

Muszáj? Privátban is lelehetne rendezni :U

(#73041) legiaap válasza Cyberpunk (#73037) üzenetére


legiaap
nagyúr

Szerintem az a baj, hogy ha az emberek apple-t hallanak, akkor arra számítanak, hogy piros hó fog esni.
Túl sokat várnak már el. Nekem addig tetszik amit az apple csinál amig jobban és minőségibben teszi mint másik platformokon ugyanaz a funkció. Inniváció meg volt tegnap, csak valakinek nem durrant akkorát.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#73042) Zjunior válasza bobooo (#73040) üzenetére


Zjunior
veterán

Ő kezdte:N

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#73043) Zjunior válasza ittakary (#73038) üzenetére


Zjunior
veterán

Kurvára semmi közöd ahhoz mennyit keresek:(...
Menj tippmixelj, az megy neked!;] ;]!

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#73044) Blaise


Blaise
veterán

Felraktam a bétát i5-re, eddig jók a tapasztalatok.

(#73045) Zjunior válasza Blaise (#73044) üzenetére


Zjunior
veterán

Air-en is jó:)!

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#73046) r3dsnake válasza Blaise (#73044) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nekem valszeg hétvégén viszik a telóm, úgyhogy addig felesleges az UDID reg, az utóddal viszont bétázni fogok szerintem.

(#73047)



őstag

Már régóta mondogatom, hogy a két rendszerből egy lesz. Ezt úgy kell érteni, hogy megmarad az OSX, de beleépül az iOS. Vagyis előbb utóbb a teljes integráció azt fogja jelenteni, hogy OSX-en futtatható lesz minden iOS-re írt app. Mit jelen ez? Ez azt jelenti - kézenfekvő - hogy az OSX-en futó iTunes teljes értékű iOS platformmá alakul. Pl. a megszokott fülekhez jönnének a telefon specifikus elérések, mint sms, hívásinfó, konferencia, videó hívások. Telefonon végzett banki tranzakció, lekönyvelése, nyugták, számlák, kiadás, bevétel, számítások, grafikonok. Természetesen a kapcsolat nem USB-n, hanem direkt wifi-n menne, ergo ruter nélkül.

(#73048) válasza Cyberpunk (#73037) üzenetére



őstag

Innovációt várhatod a robottól is.

Akkor az ART micsoda? Készenlétben jobb fogyasztása van mint az iPhonnak.

Mondjuk egy holografikus kijelzővel szerelt szifon az innovatív lenne.

Az legalább akkora zsákutca mint a hajlított kijelző.

(#73049) Xero


Xero
nagyúr

Belaktam az öregen az újdonságot:

Imádom.

(#73050) Cyberpunk válasza (#73048) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Az sem felel meg a fogalomnak. ;)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.