Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-06-26 14:04:56

LOGOUT.hu

iPhone-t használók OFF topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44551) HarryPotter válasza Ragnar95 (#44530) üzenetére


HarryPotter
őstag

"Ez az undorító számomra, hogy az már az Apple-nél is csak a maximális profit számít és nem az, hogy innovatív, maradandó termékeket alkossanak..."
hát, légy erős, az apple-nél, ahogy minden nirmális piaci körülmények között működő cégnél lényegében csak ez számít. Az Apple nem egy közmű cég (lsd rezsicsökkentés) vagy kommunista nagyvállalat. A részvényesek úgy rúgják seggbe Tim Cook-ot, ha a profiton kívül más is érdekelné, hogy két hétig nem tudna leülni a székre.
Egyébként: szvsz Madgie-nek teljesen igaza van. Akinek nem tetszik, nem veszi, akinek igen, az meg viszi. Majd az eladási adatok igazolják vagy cáfolják az Apple marketingeseinek az elképzelését. Szerintem egyébként jó dolog az olcsóbb Iphone, nyilvánvalóan egy totál másik célközönséget fog kiszolgálni, mint a drágább, ergo a célközönség növekedhet, ami plusz eladást jelent.

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#44552) Malachi válasza Tim82 (#44548) üzenetére


Malachi
addikt

gratulálok, átmentél a teszten!
nálam jelentkezhetsz privátban a "tiszteletbeli korrektor" plecsniért. :R

(#44553) Ragnar95 válasza HarryPotter (#44551) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ja, csak éppen a készülékenkénti profit számít csak, nem az összprofit, mivel ha olcsóbb lenne az 5C és a 4S-t váltotta volna ki, jóval többet adnának el belőle valószínűleg...
Amúgy annyi csak a probléma, hogy aki eddig az eggyel korábbi modellt akarta megvenni, az most nem fog 5C-t venni, ha továbbra is prémium minőségű, elegáns megjelenésű telót akar...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#44554) whitezo88 válasza Ragnar95 (#44553) üzenetére


whitezo88
nagyúr

szerintem az 5C is prémium (mivel nem leeső, nyeklő nyakló, kopogó plasztik, tudásban pedig i5), a fehér meg akár elegáns is LEHET. Élőben kíváncsi leszek rá.

(#44555)



őstag

Volt akinek nem tetszett az Touch ID. Nagy tévedés, az innováció, ahogy a 64 bites proci is! Fogják másolni! Ha tudják.

Pro
500ppi az emberi szem 300ppi vagyis pont elég, hogy 100%-al megállapíthatja az ujjlenyomat különbségeit. Fizetésnél is használható, remélem banki tranzakcióknál is. Mélyen az iOS rendszerben van integrálva, persze gyengítheti egy JB.

Kontra
Igaz azt mondják, hogy Apple szerveren nem tárolják, de azok után, ami kiderült az Appleról is ezt nehezen hiszem. Ugye az NSA-nak az Apple is adott el adatokat, ahogy a Google.
Ha beszarik a home gomb, rohadt drága lesz a csere.

(#44556) Ragnar95 válasza whitezo88 (#44554) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ettől még ránézésre egyáltalán nem prémium, főleg a csicsás színei miatt...
Elegánsnak meg a fehér sem elegáns, mivel ugyanúgy műanyag...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#44557) Tibee86 válasza manchester85 (#44478) üzenetére


Tibee86
veterán

Ennyi. :D
Aztán veszünk majd valami jó droidot, és megyünk minden Apple hír alá fikázni. ;]

(#44558) icecave válasza Ragnar95 (#44556) üzenetére


icecave
nagyúr

Ja, 3G/3GS-ed akkor remélem nem volt, mivel műanyag volt, nem lehetett a szemedben prémium, hiába egyetlen modellje volt az Apple-nek akkor :D

Bár az is lehet,hogy volt,de minden egyes pillantáskor, ami a hátlapra esett, megjegyezted magadnak,hogy "Igen, ez bizony nem prémium termék, hisz műanyag a hátlapja". ;]

Persze, az csak fekete és fehérben volt, de most is van i5C fehérben is...

[ Szerkesztve ]

(#44559) whitezo88 válasza Ragnar95 (#44556) üzenetére


whitezo88
nagyúr

ránézésre képről? majd élőbe nézzük meg. amúgy igen, attól hogy valami nem fém, még lehet minőségi. És a polikarbonát nem sima Galaxy S hátlapféle hajló cucc. Lásd: 3G ami jelentősen gagyibb minőségűből volt csinálva de attól még prémium volt.

(#44560) Ragnar95 válasza icecave (#44558) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem volt, ne aggódj :DDD
Viszont családban van, illetve több ismerősömnek is van/volt és a 4(S) fogása sokkal jobban bejön, meg főleg az anyaghasználata :K
whitezo88: majd meglátjuk, élőben milyen lesz, de hogy ennyiért én tuti nem vennék, az 140% :DDD

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#44561) HarryPotter válasza Ragnar95 (#44553) üzenetére


HarryPotter
őstag

Nem bántásból, de .....azért szerintem az apple valamivel megalapozottabban fel tudja mérni, hogy milyen profit várható és hogy a hogy biztosítható a legoptimálisabb a profitrealizálási szint.....

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#44562) manchester85 válasza Malachi (#44526) üzenetére


manchester85
addikt

Elég erős ferdítés. Pont annyira, mint amikor egy 20 ezres csomagban 10 ezer az iPhone, 20 ezer a Samsung, tehát akkor a Samsung kétszer olyan drága. A végösszeg 5S esetében 700 dollár, az 5C esetében 600. Ezek a hivatalos, szolgáltatói ármanipulációtól (ármani :DDD ) mentes árak.

HarryPotter!

Ezzel a logikával semmilyen cég, termék nem bukhat meg, mert ők úgyis okosabbak nálunk. A Surface is megbukott, és a Microsoftnál dolgozó szakembereknél butább civilek is megtippelhették, nem?

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#44563) HarryPotter válasza manchester85 (#44562) üzenetére


HarryPotter
őstag

a kérdés, hogy milyen csomagokban fogják értékesíteni. fogyasztói oldalról a havidíj az, ami érzékelhető és determináló, legalábbis a nagy átlagnak.

#második bek: igaz, de ne ferdítsük el: én nem azt mondtam, hogy az apple tévedhetetlen, pusztán annyit, hogy nálam, és minden bizonnyal a ph-n kommentelők közül soknál azért jobban tudnak üzleti modellt építeni. De lehet, hogy tévednek, és akkor Ragnar-nak lesz egy vezető állása Cupertinoban :DDD

[ Szerkesztve ]

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#44564) Ragnar95 válasza manchester85 (#44562) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

+1 :K
Attól még, hogy a cégnek jól kéne felmérnie a piacot, nem feltétlenül történik ez így és erre láttunk is már elég sok példát, amikor a rossz piacfelmérésbe bukott bele 1-1termék...
HarryPotter: szép is lenne :DDD :P Elküldöm akkor most a hsz-emet Cooknak,h ha nem jön be az 5C, várom a szerződéstervezetet ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#44565) manchester85 válasza HarryPotter (#44563) üzenetére


manchester85
addikt

Szerinted egy 600 dolláros készüléket milyen árkedvezménnyel fog tudni adni egy szolgáltató a 700-ashoz képest? 100 dollár vagy 200, számít valamit, amikor a havidíj is majdnem ennyi?

szerk:

És a fő gond az, hogy lassan már csak üzleti modellt építenek, az innováció kezd háttérbe szorulni. :(((

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#44566) HarryPotter válasza manchester85 (#44565) üzenetére


HarryPotter
őstag

passz. meglátjuk, ez megint komplex üzleti tervezés, ami Ragnar terepe ;]
a második bekezdéseddel egyetértek, azt gondolom, hogy rossz dolog az apple-nek ez az évente egy készülék, mert belekényszeríti rossz kompromisszumokba, illetve időnyomás alatt tartja az innovációt.

[ Szerkesztve ]

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#44567) icecave válasza manchester85 (#44565) üzenetére


icecave
nagyúr

"az innováció kezd háttérbe szorulni. :((("

Hát ez az... ujjlenyomatolvasó? Pfff, fanszőr szkenner kellett volna! Csupasz pisztolyos/kopasz barackos egyedek persze megszívták volna, dehát tuti egyedi feature lett volna :D

Csak viccelek, de muszáj megkérdeznem, mi lenne neked innováció? Ha duplát bírna az akku, az se lenne az...kinézet? Display, mi?

(#44568) HarryPotter válasza icecave (#44567) üzenetére


HarryPotter
őstag

jó példa az akku: megdöbbentő, hogy az akku technológia mennyire egyhelyben topog, miközben minden megy előre. És a hosszabb akkuidő nekem fontosabb volna, mint az ujjlenyomat olvasó

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#44569) Zjunior válasza manchester85 (#44565) üzenetére


Zjunior
veterán

Az ujjlenyomat olvasó az nem az!
120fps egy telefonba sem az.
64bites oprendszer sem az.
30 sec renderelés sem az...

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#44570) whitezo88 válasza icecave (#44567) üzenetére


whitezo88
nagyúr

én se értem miért nem nagy durranás ez... mely hasonló termékekben is van ilyen? ja igen: semmiben.

(#44571) icecave válasza HarryPotter (#44568) üzenetére


icecave
nagyúr

Arra akartam utalni,hogy tökmindegy, mivel jönne az Apple, lenne, aki azt mondaná,hogy "Ennyi tellett egy egész év alatt, szánalmas"...

Mindenkinek más az innováció... nekem pl. az lenne, ha rendesen menne a wifi sync. Sz*rok én az ujjlenyomat olvasóra :D

[ Szerkesztve ]

(#44572) válasza manchester85 (#44562) üzenetére



őstag

Surface Rt a gyenge procia miatt bukott, a Pro az ára miatt. De jön a Surface 2 Tegrával és Haswel procival, még szeptemberben. A jobb üzemidő már biztos. Amúgy nem nagyon lehet megfingatni.

(#44573) manchester85 válasza icecave (#44567) üzenetére


manchester85
addikt

Találják ki helyettem, ha tudnám, én dolgoznék az Apple-nél. :DDD Jobs képes volt rá, hogy olyat mutasson, amire úgy lett szükségem, hogy előtte fogalmam se volt róla.

Pl. kezdhetnének valamit a maps-szel, egy jól működő POI kiépítése, social network jelleggel. Nem feltétlenül hardveres dologra gondolok, de valami új ötlet nem ártana.

Amúgy nem rossz az ujjlenyomat olvasó, de pl. én nem használok passcode-ot, úgyhogy jobban örültem volna, ha már valami kész ötlettel állt volna elő a koncepció. Amúgy nem is az 5S miatt siránkozok én, hanem az a nem szimpi, hogy kinyírták az 5-öt. :DDD Az 5S jó teló lesz, persze, 240 ezerért.

i6 Silver

(#44574) Malachi válasza manchester85 (#44573) üzenetére


Malachi
addikt

én mostantól használok majd (azaz inkább jövőre a hatostól) pont az egyszerűsége miatt. most nincs bekapcsolva.

(#44575) válasza HarryPotter (#44568) üzenetére



őstag

Fejlődik az, csak a SoC-ok közben egyre több energiát kérnek. Így örülhetünk a tavalyi üzemidőnek. Mondjuk a Nexus4 kb. 400 órás készenléttel bír, míg az új iS 240?

(#44576) HarryPotter válasza (#44575) üzenetére


HarryPotter
őstag

vagy az új macbook air 10 órás használati üzemidővel. És az Iphone?

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#44577) válasza HarryPotter (#44576) üzenetére



őstag

A következő akkucsalád a Silicon Anód lesz ami kisebb helye tud azonos töltést tárolni, magyarul nagyobb az áramsűrűsége. Ja, hogy ezt csak a jövőre megjelenő Ubuntu Edge kapja. Kivárom, és ha kell azért a mobil PC-ért akár 250k-t is kiadnék. Azaz igazi innováció. :)

(#44578) Totheground válasza (#44577) üzenetére


Totheground
addikt

Még mindig reménykedsz azért a kacatért? Csak aztán ne koppanj túl hangosan. ;]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#44579) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Ha Franciaországból rendelek cipőt, arra ugye nem menne vám/áfa?

(#44580) Blaise válasza r3dsnake (#44579) üzenetére


Blaise
veterán

Nem, mivel EU.

(#44581) Ragnar95 válasza icecave (#44567) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Persze, van innováció most is, az ujjlenyomatolvasó tényleg elég király és hasznos is tud lenni, bár az pont nem olyan, amitől eldobod az agyad és megváltoztatja az egész technológiát, a 64bit megint szép és jó, de használat közben pont nem fogod észrevenni, ezen kívül gyakorlatilag semmi újítás nincs, ami ne lett volna meg eddig is más telóban vagy akár külső appal a szoftveresek közül...
Amúgy énis hiányolom a teljes piacot átíró innovációkat, amiket Jobs hozott, bár sajna nagyon úgy tűnik,h a mostani időszak nem az innovációé, hanem a konstans fejlődésé nagy ugrások nélkül.
Amúgy az üzemidőt nagyon egyszerű lenne megnövelni, ha nem 0,5mm vastag telókat gyártanának, hanem mondjuk megemelnék 1 cm-re a teló vastagságát, ami még bőven vállalható lenne és cserébe 2-3nap aktív használatot bírna...
Malachi: ezzel énis így vagyok, most nem használok passcode-ot, mert nincs kedvem szórakozni vele minden feloldásnál, főleg, amikor gyorsan kell a teló, de a Touch ID-val remélhetőleg 1-2mp lesz az egész és az már megéri azt a kis időt feloldásonként :K

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#44582) icecave válasza Ragnar95 (#44581) üzenetére


icecave
nagyúr

Persze, de neki könyebb dolga volt... egyszer kell feltalálni az iPhone-t ipad-ot, iPod-ot, mégegeyszer nemlehet ugye. Mi az, ami még egy külön új device szerű innováció és akkorát durrantana, mint az előbbiek? iWatch marad max.

(#44583) Zjunior válasza Ragnar95 (#44581) üzenetére


Zjunior
veterán

120fps kamera szerintem az...

Nem kell Hero-t venni 120k ért :F

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#44584) válasza Totheground (#44578) üzenetére



őstag

Majd jövőre meglátjuk ki koppan. ;] Főleg akkor ha 2 év múlva az Apple is ebbe az irányba mozdul. :D Persze akkor már nem lesz kacat.

(#44585) Ragnar95 válasza Zjunior (#44583) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Elárulom, eddig is lehetett 120fps-ben felvenni külső appal, ld. SloPro... :DDD
icecave: ez tény és való, ezért is írtam, hogy jelenleg nem a nagy innovációk kora van...Amúgy az iWatch-al nem igazán lehetne nagyot robbantani, mivel az már egy létező dolog, ami eddig akárhányszor próbálkoztak vele, elbukott...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#44586) válasza icecave (#44582) üzenetére



őstag

AppleTV

(#44587) Xero válasza Zjunior (#44583) üzenetére


Xero
nagyúr

De kell, csak így sisakról/botról is lesz anyag és kézből is.

Mondok egy példát. Elmegyünk funparkba és lesz egy pov shot és mellé mondjuk 2-3 külső nézetes. Ebből azért nagyon pofás anyagokat lehetne összelőni.

(#44585) Ragnar95: Az nagyon nem ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

(#44588) Zjunior válasza Ragnar95 (#44585) üzenetére


Zjunior
veterán

Akkor csináld úgy!:D

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#44589) válasza Xero (#44587) üzenetére



őstag

Az a 120pfs hd readen :D se semmi. Amikor már 25pfs-től mozgó képet kapsz. Kérdés, hogy GPU vissza fogja-e tudni játszani szaggatás mentesen. Képstabilizátor hardweres v. szoftveres?

(#44590) Xero válasza (#44589) üzenetére


Xero
nagyúr

Nyilván vissza tudja, különben be sem rakták volna. A stab tudtommal sw-es.

(#44591) Ragnar95 válasza Zjunior (#44588) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Amúgy a Heronak nem épp a 120fps a legnagyobb előnye, megnézem, amikor akár csak síelés közben is az 5S-el videózol, hát még mondjuk DH vagy motorozás közben... :DDD

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#44592) Xero válasza Ragnar95 (#44591) üzenetére


Xero
nagyúr

Számomra a heronak a legnagyobb előnye a rögzíthetősége. Pillanatok alatt átrakható sisakról síbotra.

Ha pedig azt akarom megmutatni mi hozható ki belőle, akkor mindig Abe Kislevitz anyagait mutogatom:
[link] vagy [link]

Nem véletlen, hogy a srácot pénzeli a GoPro. Anno én is elviseltem volna, hogy síelek a sulival, felveszem, megvágom és fizetnek érte. :P

[ Szerkesztve ]

(#44593) Ragnar95 válasza Xero (#44592) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Így van, ez a sisakkamerák legnagyobb előnye, meg persze a strapabíróság :DDD
Ezek valóban nem rossz anyagok, én is szeretnék így átmenni boxokon, de sajna oldalt még nem mennek, csak egyenesen, de úgy átmegyek bármelyik boxon, csak csöveken nem, mivel ugye azon máshogy nem is lehet, mint oldalt :DDD
Amúgy én Karácsonyra tervezek egy sisakkamerát, mert síeléshez elég jól jönne, viszont valószínűleg nem GoPro lesz végül, mert ahogy nézegettem, van csomó más típus, ami olcsóbb és vízálló is annyiért és tud ugyanannyit vagy többet is :K

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#44594) Xero válasza Ragnar95 (#44593) üzenetére


Xero
nagyúr

Én is idén akarok valamit. Nem feltétlen GoPro, de a min 60fps 720p-n feltétel.
Idén talán sikerül eljutni egy rég vágyott helyre, azt pedig kőkeményen végig akarom videozni.

(#44595) Ragnar95 válasza Xero (#44594) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Polaroid XS100-al és a Drift HD-val szemezek, a 60FPS 720p-t mindkettő tudja, előbbi vízálló is, utóbbihoz pedig elég sok tartozékot adnak, szóval nem tudom, melyik mellett fogok dönteni :P :D

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#44596) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Nálam tök jó a GM: KÉP

:DDD

(#44597) Zjunior válasza r3dsnake (#44596) üzenetére


Zjunior
veterán

Épp most akartam írni, hogy komoly lett, nekem tetszik:)
Sok Beta után meg főleg...
Tudtok valami fasza tokot lehet bőr is i5-re nem veszek S-t felesleges:(

[ Szerkesztve ]

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#44598) bigdady


bigdady
nagyúr

Ez a fos szines 5c tuti siker lesz amcsiban, fiatalok között meg pláne, elcseszett egy brigád :DDD

[ Szerkesztve ]

(#44599) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Szörnyű ez az új hardverapró. :((

(#44600) Zjunior


Zjunior
veterán

Nem tudjátok érdemes most Mac minit venni, vagy várjak még vele? :R

Work Hard ™- Play Hard ™!!

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.