Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-06-26 14:04:56

LOGOUT.hu

iPhone-t használók OFF topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#176001) Rage47 válasza radi8tor (#176000) üzenetére


Rage47
veterán

ilyen is van thx

(#176002) hokins


hokins
addikt

(#176003) Giovan! válasza hokins (#176002) üzenetére


Giovan!
addikt

Egész olcsón mérik manapság a konzulokat :D

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#176004) Ngtx válasza radi8tor (#175992) üzenetére


Ngtx
aktív tag

Pontosan.
Autóban is ott a fertőtlenítő gél. Mondjuk eddig is ott volt.

Keddtől kötelező szájmaszk és lázmérés a munkahelyen. :U

 iPhone 14 Pro , Macbook Air M1

(#176005) SPF


SPF
senior tag

Régi telefonból jól léptem ki, ha bekapcsolásnál nyelvet kell választani? Így nyugodtan eladhatom, vagy valamit kell még csinálnom?

(#176006) tothjozsi96 válasza SPF (#176005) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Jól csináltad. :)

(#176007) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Windowsba most mi ez ,hogy hozza tudod adni a telefonod?

Diktalasra amugy van valami lehetoseg?

(#176008) radi8tor válasza Gsx-rr (#176007) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Elvileg Cortana az, de még sosem használtam.

⭐ Stella

(#176010) Gergőke88


Gergőke88
addikt

? :F
ezt miért kellett torolni?

(#176011) radi8tor válasza Gergőke88 (#176010) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az "okosba" rész miatt.

⭐ Stella

(#176012) Gergőke88 válasza radi8tor (#176011) üzenetére


Gergőke88
addikt

Okosba= a Lego dolgozok tudnak vásárolni házon belül lényegesen olcsóbban. Ezért is van tele a net Nyiregyhaza és környéki bontatlan Lego termékkel.

(#176013) Sukta 95


Sukta 95
tag

Van egy xiaomi BT fülesem, ami tökéletesen működik iphone-nal (látja a teló mind a két fülest, egyikhez csatlakozom és szól mind a kettő, ez a működési elve). Ugyan ez, watch-csal nem megy. Ott csak vagy az egyik vagy a másik füles szól, együtt a kettő nem. Most én vagyok béna, vagy a watch nem képes arra, amire az iphone gond nélkül? :U

www.maon.hu Online marketing. Neked.

(#176014) Cyberpunk válasza Sukta 95 (#176013) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Lehet hülyeséget írok, de mint ha csak saját fűtéssel menne stereo.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#176015) r3dsnake válasza Sukta 95 (#176013) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Bármilyen fülessel próbáltam, hibátlan volt. Nálad lesz a gond.

(#176016) icecave


icecave
nagyúr

Na, mától home office. Még bementünk a gépeinkért, VPN stb belőve, és itthonról kell nyomatni. Ami azt illeti, mekkora mák már,hogy egyáltalán olyan a munkám, hogy ezt megtehetem....

(#176017) -secret- válasza icecave (#176016) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Holnaptól én is csak 15:00-ig vok. Ma hoztam nagykerből 110 kg lisztet a boltunkba...többet nem adtak és kb. 5 percig tartott. Még be sem pakoltuk a raktárba már stoppolták le a vásárlók. :U

[ Szerkesztve ]

(#176018) tothjozsi96 válasza icecave (#176016) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Nem mondták hogy legjobb esetben ez meddig tarthat?

(#176019) -secret- válasza tothjozsi96 (#176018) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

A vírus?

Remélem hamar lemegy ez az egész mert fogorvoshoz is kéne mennem, tegnap letörött pótlásom és a maszek sem vállal. F*sz kivan.

[ Szerkesztve ]

(#176020) icecave válasza tothjozsi96 (#176018) üzenetére


icecave
nagyúr

Nekünk április 3-ig van kiadva a home office. Aztán majd az odáig felhalmozott tapasztalatok és ismertek fényében ez változik.

Az asszony járványügyi felügyelő. Sokat nem mondhatok, de nyilván azt azért midenki sejti,hogy ez nem 2 hét alatt fog "lemenni". Ezen a ponton csupán a terjedés lassítása érdekében van minden, mert elterjedni azt el fog, de az nagyon nem mindegy, milyen mértéknél tetőzik majd. Ettől függetlenül meg fogunk lepődni a számoktól. A cél ezzel párhuzamosan ugye amúgy is "görbe kiegyenesítése".

-secret-: minden orvosnak (főleg, aki "TB-s") meg van határozva, hogy a hozzá tartozó emberek esetében milyen "minimális szolgáltatási szintet" kell nyújtaniuk. Persze ebből is van kibúvó, ha a doki nagyon parázik. kb. bekamuzhatja, hogy tüneteket észlel magán.

[ Szerkesztve ]

(#176021) madgie válasza icecave (#176016) üzenetére


madgie
titán

Nekem a home office hagyján, de jön az esküvőszezon és aki nem tudja/akarja eltoltni a lagzit a lezárások miatt, annál jogilag vissza kell adnom a foglalót. Tehát nem hogy bevételem sincs hónapokig (mert minden más egyéb is megállt most fotóban-videóban), hanem még sok-sok mínusz várható...

(#176022) -secret- válasza madgie (#176021) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Ugyanez itt a nyaraló foglalásokkal kapcsolatban... Bár azért nyárig még sok idő van.

[ Szerkesztve ]

(#176023) tothjozsi96 válasza icecave (#176020) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Index-en olvastam egy frissebb cikket, ott azt írják hogy hónapokról van szó.

Kíváncsi vagyok.

(#176024) szekra válasza icecave (#176016) üzenetére


szekra
őstag

same here

(#176025) gyuromoj válasza icecave (#176016) üzenetére


gyuromoj
veterán

Nálunk(Szarvas) is van már házi karantén illetve elvileg fertőzött is...
Illetve ami megy hogy 39 fertőzött van, az szerintem full baromság, sokkal több van.

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#176026) icecave válasza gyuromoj (#176025) üzenetére


icecave
nagyúr

39 az igazolt fertőzöttre vonatkozik, annál sokkal több lehet. A házi karantén meg ugye egy dolog, anyukám jön haza nemsokára németországból, neki is házi lesz, hisz külfölrdről jön, beengedik, mert magyar állampolgár, de csak úgy,hogy kirakja a matricát, a saját házában karanténban lesz, amit a hatoságok időközönként ellenőriznek, hogy betartja-e. Nyilván épeszű normális felnőtt ember, be fogja tartani, de lesz sok hülye aki "szarok rá, megyek a kocsmába" (amival nem is volna baj, de ha valaki ténylegesen koronvírusos, simán megszívat vele másokat). Aztán lehet, a havernak átadja a kocsmában, neki nem lesz baja, de hazaviszi a nagypapának, neki már lesz....

(#176027) gyuromoj válasza icecave (#176026) üzenetére


gyuromoj
veterán

Igen, itt is volt ma egy fickó aki olaszból jött pár napja és kijött a házi karanténból és mászkált össze-vissza a városban, aztán a yardok lekapcsolták...

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#176028) r3dsnake válasza icecave (#176016) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nekem is felajánlották, de inkább bejövök. Otthon nem vagyok hatékony, 2-3an vagyunk összesen a cégnél, ügyfelek alig.

(#176029) -secret- válasza -secret- (#176017) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Mégse 15:00.

(#176030) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Nekem is elúszik minden úgy tűnik. Ami állás ígéretesnek tűnt oda nem mehetek a járvány miatt. Van egy albérlet foglalásom, aszem azt is elengedem, ki tudja meddig tart ez a nyavalya, pedig jó környék, ár is jó, és a lakás is. Még jó hogy nem írtam alá semmit.

Egyébként a fene egye meg, nem sokan vannak ennyire szerencsétlenek mint én aszem. Eddig bármi amit terveztem, hogy megvalósítom a közeljövőben mind dugába dőlt. :U Lassan lehet be kéne fejeznem, azt maradni a kis seggemen ahol/amiben vagyok, mert a legközelebbi költőzési kísérletnél meg jön majd egy aszteroida, vagy üstökös, és úgy járunk mint a dinók, ha az eddigi tendencia folytatódik nálam. :(

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#176031) Cyberpunk válasza gyuromoj (#176025) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Persze elég kis számú szűrést csináltak, és a protokoll is elavult mára, mivel már rég nem számít, hogy ki honnét jött. Ezt a külföldről jött dolgot hagyni kell a fenébe, már rég a helyi lakosság között terjed. Hát ezért van az, hogy állunk csak ennyi van hivatalosan, de szerintem mindenki sejti, hogy egy ennyire ragályos betegségnél ez a valóságban már inkább három, vagy négy jegyű szám lehet, és exponenciálisan nő. Szerintem a hó végére ki is bukik rendesen. A megszorítási intézkedéseknek köszönhetően talán nem lesz akkora gond, de az én szüleim is veszélyezettek, szóval aggódni van okom.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#176032) ittakary válasza icecave (#176016) üzenetére


ittakary
nagyúr

igen... hugom cukrászatban dolgozott, már szombaton kirúgták :(
kollégák mind mesélték hogy aki vendéglátásban dolgozik, az már kb mind lapáton van...

nekem van még munkám 1-2 hétig, de németektől függ hogy mennyire akarnak majd kint dolgozni, hogy mennyit kapunk tőlük

(#176033) icecave válasza ittakary (#176032) üzenetére


icecave
nagyúr

Nyilván ez nem tart örökké, hála Istennek. Az igény újra meglesz és lesz munkája/munkájuk megint. Nyilván ez most sovány vigasz, de csak volt annyi esze mindenkinek - akinek természetesen lehetősége volt rá és nem napról napra élt - hogy tett félre az ilyen munkanélküli időkre (az tökmindegy, hogy mi váltotta ki, járvány, vagy leépítés, vagy akármi).

(#176034) Cyberpunk válasza icecave (#176033) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ja ha volt rá módja, az sincs mindenkinek. Ilyenkor jól esik a lakáshitel, vagy autó.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#176035) icecave válasza Cyberpunk (#176034) üzenetére


icecave
nagyúr

Ezért írtam direkt, hogy akinek volt rá lehetősége. Nyilván senkit nem szólok le, mindenki azt csinál, amit akar, de örülök, hogy nincs hitelem. Bár végülis az albérlet is az, ha nem fizetem, kitesznek. Így ha nem volna pénzem, szívnék ugyanúgy, mint a hitelesek.

(#176036) Cyberpunk válasza icecave (#176035) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Végül mindenki szív így vagy úgy. :(

Én is. De ha már itthon ülősnek néz ki a közeljövő beszerzek még gyorsan pár könyvet, a Gyűrűk ura trilógiának is neki fekszem megint (olvas). És behangolom a régi gitárom, meg jól becsavarodom közben, hiszen a sport az életem. :D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#176037) radi8tor válasza Cyberpunk (#176036) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Libriben jó kis akciók vannak. :K

⭐ Stella

(#176038) Giovan! válasza Cyberpunk (#176036) üzenetére


Giovan!
addikt

Nem tudom, hogy mennyire tartozik a topik témájához, de én a napokban olvastam ki Frank Herbert Dűnéjét, nekem nagyon adta. Ha esetleg a Gyűrűk Ura (ami nálam is kedvencek közt van) után még maradna időd olvasni, én a Dűnét mindenképp ajánlom :K

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#176039) Cyberpunk válasza Giovan! (#176038) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ja ismerem, a filmet szeretem, az egy alapmű a műfajában. Kíváncsi leszek a remake-re. Gyerekként megvesztem volna olyan kék szemekért, de itt nincs fűszer. ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#176040) Giovan! válasza Cyberpunk (#176039) üzenetére


Giovan!
addikt

Elvileg nem a Lynch film (ami elég sok helyen megpiszkálta az eredeti sztorit, pl. az öreg Harkonnen báró karaktere teljesen át lett dolgozva, nem éppen előnyére) remake-je lesz, hanem megpróbálnak hűek maradni a könyvhöz, amennyire lehetséges.

Ami probléma volt nekem még azzal az eredeti filmmel, hogy kb. semmit nem adott át a fremen kultúrából, sem a könyv fő üzenetéből (ne bízzunk meg vakon a karizmatikus vezetőkben). Remélhetőleg az új filmadaptációban ezek is ki lesznek domborítva, pláne ha tényleg két filmre osztották a cselekményt.

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#176041) Cyberpunk válasza Giovan! (#176040) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Igen így is elég hosszú az a film, ugyan az a szitu, mint a Gyűrűk ura esetében, egyszerűen ki kell hagyni dolgokat, hogy beleférjen egy filmbe. Meg ugye eltérnek egyes esetekben az eredeti dolgoktól, jobb esetben legfeljebb karakterek íródnak át, és a történéseket nem piszkálják. És az a film mondjuk elég jóra sikeredett tegyük hozzá, de kell olvasni az eredeti művet is.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#176042) Giovan! válasza Cyberpunk (#176041) üzenetére


Giovan!
addikt

Félreértés ne essék, nekem is tetszett a Lynch film, csak az a bajom
vele, hogy nagyon szabadon nyúlt a könyv anyagához, míg végül alig tartott meg belőle valami. Elvileg ez most nem lesz probléma, bár a rengeteg belső monológ miatt én kétlem hogy akár ez az új film vissza tudná adni azt amit a könyv nyújtott. De azért bizakodok, ha mást nem, legalább a fremenek világát remélem végre a könyvhöz hűen fogják ábrázolni.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#176043) Cyberpunk válasza Giovan! (#176042) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ja reméljük. Azt is parkoló pályára tette most a járvány, csúszni fog jópár várt filmmel együtt.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#176044) hokins válasza Cyberpunk (#176043) üzenetére


hokins
addikt

Nem akarok hülyeséget írni,de mintha azt olvastam volna hogy az universe jópár filmjét letölthetőssé tette.

(#176045) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

En nem tudom mit csinaljak.
Virus itt is beindult, repterek lezarva, meg haza lehet menni.
Otthon tudom mi var, igazabol ha bevasaroltatok siman nem kell kimozdulnom 1-2 hetig.
Itt is megoldom csa ki tudja meddig tart es eselyesebb hiany lesz sok dologbol, azt hallottam talan meg a vizbol is.

(#176046) Totheground


Totheground
addikt

Amúgy mi a fene folyik ott EU-ban, hogy ilyen durva lépések kellenek? Hozzánk már hónapokkal ezelőtt megérkezett a vírus, 120 milliós ország kevesebb mint 1000 fertőzöttel (ha az elcseszett hajót nem számoljuk) és közel sincsenek ilyen durva intézkedések. A legnagyobb rendezvényeket lemondták, meg az iskolákat megkérték, hogy zárjanak be, de kb ennyi. Ezer fő körüli event még mindig annyi van, mint égen a csillag (most hétvégén voltam 3-on, ezen a héten lesz 5).
Ja igen, meg sok cég távmunkát irt elő, amit utálok. :DDD Plusz a metró így is tele van.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#176047) icecave válasza Totheground (#176046) üzenetére


icecave
nagyúr

A durva intézkedések a terjedés lassítására vannak. Ugyanis nem mindegy, hogy mennyi idő alatt lesz sok beteg. Ha hirtelen sok , akkor az egészségügyi ellátás összeomolhat, ha elnyújtottan, akkor van esély arra, hogy folyamatosan alacsonyabb terhelés mellett elbír az egésszel.
Az egyes országok példájból meg lehet nézni, hogy hogy is alakul, ha valamelyik lassan reagál, vagy gyorsabban.

(#176048) Totheground válasza icecave (#176047) üzenetére


Totheground
addikt

Tudom, hogy mire való, csak azon vagyok meglepve, hogy itt (ahol a népsűrűség is kicsit rosszabb) a durva intézkedések viszonylagos hiánya mellett sem robbant fel.
Lehet mégis számít a maszk. :DDD

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#176049) icecave válasza Totheground (#176048) üzenetére


icecave
nagyúr

Utolsó mondatrészedhez tegyük hozzá, hogy "még".

Nyilván nem akarok senkit riogatni, de azért kezeljük komolyan ezt a dolgot. Mindenki a saját szintjén és lehetőségeihez képest tegye meg, amit tud. Asszonytól kapom a friss infókat (mint leírtam, ő ennek az egésznek a tűzvonalában van), remélem a koronát otthagyja... nyilván,ha hazahozná, sok bajunk nem lenne, de szülőket, nagyszülőket, időseket nem látogatunk semmilyen szinten. Nekik szívás lehet elég nagy százalékban.

[ Szerkesztve ]

(#176050) Totheground válasza icecave (#176049) üzenetére


Totheground
addikt

Talán már nem is fog, valamikor január második/harmadik hetében jelent meg. Azóta eltelt két hónap.

Amúgy meg (kis fekete humor ;] )

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.