Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-06-26 14:04:56

LOGOUT.hu

iPhone-t használók OFF topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68001) Tim82 válasza r3dsnake (#68000) üzenetére


Tim82
nagyúr

Igazad van, megkövetlek. Your argument is valid. :)

Ettől függetlenül tartom, hogy érvnek az iOS mellett a zseblámpa elég súlytalan. Mindkét rendszerű telefonnál ugyanúgy legalábbis be kell kapcsolni a kijelzőt a zseblámpagomb/app eléréséhez, hogy utána már egy, kettő vagy esetleg három érintés kell hozzá...

Amit a #67996-ban írtam, viszont elég súlyos hiba a WP-ben (bár erre is tettek ígéretet, hogy 8.1-ben nem így lesz, bár ahogy téged, ez engem sem különösebben izgat - oldották volna meg a kezdetekkor).

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#68002) DanielK


DanielK
addikt

Ezt érdemes elolvasni, hogy mi várható a wp 8.1 fronton. Kellemes lesz.

Ja igen, itt van offline világnavigáció is, plusz pénz befektetése nélkül. :P

(#68001) Tim82: kezdetekkor az iosban még copy/paste sem volt. Idővel ez is kiforrja magát. Csak idő kell neki. Viszont ha így folytatják, akkor elég hamar megelőzi az iost. :K

[ Szerkesztve ]

(#68003) r3dsnake válasza Tim82 (#68001) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Kiemeltél egy sort a 10-ből, és azt írod ez kevés érvnek. Ráadásul ez az érvem is jogos volt. Apróságnak tűnhet, és? Ne ragadd ki a kontextusból, egyben nézve a WP az iOS7-hez képest jelentősen elmaradott. De még mindig használhatóbb kategória, mint a droid. Másodtelónak egyszer úgyis veszek egy 8.1-es WP-t.

(#68004) ittakary válasza DanielK (#68002) üzenetére


ittakary
nagyúr

Ne hittéríts itt :) Nem érdemes, már rájöttem :)

Múltkor lehurrogtak, hogy a Nexus 5 csakis azért smooth, mert az alap Android oprendszer fut rajta. :D

(#68005) Tim82 válasza r3dsnake (#68003) üzenetére


Tim82
nagyúr

Pontosan azért emeltem ki, mert amúgy komolyan veendő érvek közé ilyet bedobni - egyértelműen elfogultság.

Nem is azokat vitattam, amelyek valóban súlyos és objektív érvek - a zseblámpa nem az szerintem, sem a Hangouts, amit a Google-nak köszönhetsz, nem az MS-nek.

Még ha cáfolni igyekeztem volna az alapvetésedet... De erről szó sem volt, két érved megkérdőjelezhető objektivitására akartam csak rámutatni. A kiragadásom ezért teljesen jogos.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#68006) DanielK válasza ittakary (#68004) üzenetére


DanielK
addikt

Meg már optimalizálták a rendszert.

Amúgy nem téríteni akarok, csak azt mondani, hogy felelőtlenség azt mondani, hogy az ios a legjobb op rendszer. 2 éve még az volt, de nem törődnek vele annyit...

[ Szerkesztve ]

(#68007) r3dsnake válasza Tim82 (#68005) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Szerintem a user experience nem csak attól függ, hogy egy adott probléma mennyire jelentős. :U

(#68008) Tim82 válasza r3dsnake (#68007) üzenetére


Tim82
nagyúr

Akkor az is ugyanolyan valid érv a Lumiák mellett, az iPhone ellen, hogy a Lumián elég megnyomni a kameragombot, ha fotózni akarsz, szemben az iPhone-okkal, ahol fel kell ébreszteni a kijelzőt és csak utána tudod elindítani a kamerát a lockscreen-ről. (Egy mozdulat vs legalább kettő - iPad Mini-n még el kell utasítani a passcode-beírást is, ha az be van állítva.)

Szintén user experience kérdése, de gondolom, nem olyan fajsúlyos, mint a zseblámpa. :) Amúgy fel sem hoztam volna.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#68009) r3dsnake válasza Tim82 (#68008) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Ez tény, hardveres gomb nincs a fotózás elindítására iPhone-on, aminek szintén örülnék. (De a passcode itt sem kavar be legalább.)

(#68010) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Napokban valamelyik I oldal tett fel cikket, hogy mappa a mappában, valaki tudna dobni egy linket?

teló

[ Szerkesztve ]

(#68011) r3dsnake válasza -secret- (#68010) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

(#68012) ittakary válasza r3dsnake (#68011) üzenetére


ittakary
nagyúr

ez nagyon négeres volt :D

yo maaan... vadap? :D

(#68013) -secret- válasza r3dsnake (#68011) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Köszi!

ittakary:

;]

[ Szerkesztve ]

(#68014) Ragnar95 válasza DanielK (#68002) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

"kezdetekkor az iosban még copy/paste sem volt. Idővel ez is kiforrja magát. Csak idő kell neki."
Ez a legnagyobb kamu érv, amit valaha hallottam :U De az össze Android tulaj ezzel jött anno kb 4.0-ig, illetve az összes WP tulaj ezzel jön már évek óta...
A felhasználót szerinted érdekli,h mekkora lemaradást kell behoznia egy rendszernek? :U Nem. Az érdekli,h a jelen pillanatban melyik rendszer mennyit nyújt számára, amiben a WP elég rendesen le van maradva.

Amúgy ebből a hittérítésből azért van már szerintem mindenkinek elege, mert a 3nagy mobilos oprendszer 90%-ban ugyanazt tudja ma már és az a maradék 10% meg teljes mértékben felhasználófüggő,h melyik oprendszernél található meg legnagyobb mértékben....
Számomra pl az iTunes használata, iCloud snyc és backup, AppStore nélkülözhetetlenek, így nem fogok a belátható jövőn belül váltani, mivel ezek egyik másik platformon sincsenek megoldva és valószínűleg nem is lesznek. Természetesen ez az én helyzetemből adódik,h számomra ezek ennyira fontosak, mivel minden eszközömön iOS/OSX fut, ezért nem is próbálok mást meggyőzni arról,h ezek miatt váltson iOSre...

Ráadásul amiben nem veszi észre magát a legtöbb frissen váltó,h az iPhone OFFban próbálja meggyőzni arról az embereket,h miért váltsanak :U Ez kb olyan, mintha bemennél egy templomba és elkezdenéd a híveket győzködni arról,h miért ne legyenek hívők. Attól még,h egyetértenék elvben ezzel a tettel, az életben nem tenném meg, mert ez már konkrétan parasztság lenne, hiszen a saját környezetén belül mindenkit hagyni kell,h azt vallja, amit akar amíg azzal téged nem zavar...

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#68015) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Szerintem napi zenének lazán mehet, nagy fazon lehet a pali...:)

[ Szerkesztve ]

(#68016) Tim82 válasza r3dsnake (#68009) üzenetére


Tim82
nagyúr

Az ilyen "egy vs két mozdulat"-jellegű user experience-beli, amúgy tényleg kis jelentőségű különbségeket napestig lehetne sorolni pro és kontra is, a vitatkozók egyéni preferenciáiról jó képet kapnánk, a platformok objektív összehasonlításához viszont nem igazán jutunk vele közelebb - legalábbis szerintem.

Amúgy használom gyakorlatilag párhuzamosan mindhárom nagyobb OS-t mobil/tabletfronton (mindenkinek vannak hülye hobbijai :) ), egyik iránt sem érzem magam különösebben elfogultnak, nem érzem egyiknél sem azt, hogy annyival jobb lenne a másiknál összességében.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#68017) Ragnar95 válasza Tim82 (#68005) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

"Nem is azokat vitattam, amelyek valóban súlyos és objektív érvek - a zseblámpa nem az szerintem, sem a Hangouts, amit a Google-nak köszönhetsz, nem az MS-nek."

Ezzel ugyanaz a baj, mint DanielK azon érvével,h később jött ki a WP :U A usert nem az érdekli,h kinek a hibájából nincs az adott program WP-n, hanem az érdekli,h NINCS MEG az adott program WP-re... :U

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#68018) ittakary válasza Ragnar95 (#68014) üzenetére


ittakary
nagyúr

A rendes iPhone topikban illik nem megtéríteni senkit. Ez a topik pedig az ott jelen lévő embereknek van arra hogy MINDEN más - a hivatalos topikba nem tartozó - dolgot megbeszéljenek :)

Itt akár más telefonokról is lehet beszélni. Sőt akár győzködni is lehet a másikat. Csak max nem érdemes, mint pl téged :D Szüleid aládtolták a telefont és megteheted hogy ilyen telód legyen, így nem feltétlenül veled érdemes megbeszélni, hogy miben éri meg iPhone-t tartani és miben nem, hiszen neked mindenképpen ez éri meg :D

[ Szerkesztve ]

(#68019) Zjunior válasza ittakary (#68018) üzenetére


Zjunior
veterán

Neked lehet mindenfajta az a lényeg!
Dejóvaaagy!:DD
Vagány;)!

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#68020) Ragnar95 válasza ittakary (#68018) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Alámtolták a mobilt, a.k.a. a saját munkám által megkeresett pénzből megvettem, de sebaj :U Jól megmondtad a dolgot bárminemű háttérinfó nélkül :U
Amúgy meg a pénzügyi vonzata nem tudom, mennyiben befolyásolja az oprendszer szintjét. Az már másik kérdés,h lehet,h annyit nem ér meg valakinek az iPhone/nem engedheti meg magának, de ettől még lehet,h elismeri a tudását és ha megtehetné, azt venne...
Zjunior: amit szabad Jupiternek... :)) Sajnos sok ember képtelen önmaga elé tükröt állítani, de másokat bírálni azt nagyon tud :U

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#68021) DanielK válasza Ragnar95 (#68014) üzenetére


DanielK
addikt

Egyáltalán nem győzködök senkit. mindenki azt használ, amit akar. Csak a legtöbb i user meg azzal jön, hogy az az isten. Tudom, mert én is ilyen voltam. De rájöttem, hogy beérték őket a konkurencia telefonjai. Ha nem lép egyet előre az apple, akkor ez lesz a veszte.
Elárulom, hogy a Mac OS-ből is kezdek kiábrándulni, amennyire kezd bugos lenni. A sima lion még egész jó volt, most meg szinte havonta jön valami update, hogy ezt meg azt kell javítani.
Pedig azt is istenítettem. Egy a gond, hogy a babérjaikon ülnek, ahelyett hogy fejlesztenének.

Én csak ennyit akartam mondani. Illetve ez által (hogy a konkurencia kezd felnőni), kicsit túlárazottá kezd válni. Addig amíg csak ios only dolgok voltak többségében, még ok hogy az exclusivitást ki kellett fizetned. Most meg egy 100e Ft-os Nokia lumia ott van, mint az iphone (bocs, csak lesz 1 hónap múlva).

Ezer szónak is egy a vége, a 3 fő op rendszer már ugyanazokat tudják. Van ami ebben jobb, van ami meg abban. Mindenkinek el kell döntenie, hogy mi a fontos neki.
Én lezártam.

Az már másik kérdés,h lehet,h annyit nem ér meg valakinek az iPhone/nem engedheti meg magának, de ettől még lehet,h elismeri a tudását és ha megtehetné, azt venne... - ez a lényeg, hogy már nincs akkora fölényben tudásban, mint volt. Sőt lassan ez a platform lesz a legbutább.

(#68024) madgie: +1. Az ipadem lassan 2GB-ra hízik mentésben. :D

[ Szerkesztve ]

(#68022) ittakary válasza Ragnar95 (#68020) üzenetére


ittakary
nagyúr

Neked már 1,5 éve is 4S volt. Az is tisztán a tiéd volt? 16,5évesen? Ha igen, akkor visszavonva és good job, hogy kidolgoztad magadnak a telót és bocsi a feltételezésért. :)

Amúgy senki sem tiltja meg nektek hogy szobára menjetek, ha ekkora az egyetértés :D

(#68019) Zjunior: Nem az te vagy :) 2 hónapon át hallgattuk, hogy milyen konzolt rendelsz meg mennyiért, és hogy alig várod hogy jöjjön. A tükrös mondat az inkább rád vonatkozik :B ooopsz :B

[ Szerkesztve ]

(#68023) Tim82 válasza Ragnar95 (#68017) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha mondjuk egy nap a Google üzleti okok miatt beintene az Apple -nak (nyilván nem fog ilyen történni) és nem lenne többé iOS-ra GMaps, Gmail app stb., akkor gondolom, jogosnak fogod gondolni, ha a felhasználók ezt az iOS hiányosságaként könyvelnék el. Hiszen kit érdekel, hogy miért nincs egy, amúgy nem a rendszerbe integrált, hanem 3rd party által nyújtott app - egyértelműen a rendszer hibája, nem igaz?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#68024) madgie válasza Ragnar95 (#68014) üzenetére


madgie
titán

"mivel minden eszközömön iOS/OSX fut"

Nekem is így volt, mégsem halok bele, hogy a telefon már nem iOS. Sőt, azóta nem nyivákol az iCloud, hogy kevés a két eszközömre a cloud tárhely.

[ Szerkesztve ]

(#68025) Ragnar95 válasza DanielK (#68021) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Én mint azt leírtam már párszor és most is leírom, nem mondom,h mindenki használjon iOSt, mert 1-2éve már 90%-ban ugyanazt tudják a nagy mobilos oprendszerek, innentől meg egyéni preferencia kérdése,h kinek melyik jön be legjobban, ezért nem is látom értelmét a térítésnek...
Ezt is leírtam már az iOS5-nél és 6-nál is,h látszik,h nincs Jobs, mert lustul az Apple és csak a babérjaikon ülnek...
OSX pedig valóban nem hibátlan, bár már Lion alatt sem volt az, de számomra ígyis sokkal jobban használható, mint a Windows, így nem váltanék már vissza semmi pénzért...
ittakary: abba kaptam pénzt anyáméktól is, mivel szülinapi ajándék volt, de a nagyját a saját pénzemből fizettem :)) Amúgy ha nem tévedek, azért te sem vagy annyival idősebb nálam,h annyira magaslóról beszélj :))
Tim82: nem érdekelne,h kit hibáztatnak, de az tény lenne,h az iOS hiányossága lenne, az teljesen mindegy,h kinek a hibájából...
madgie: én mondjuk 3eszközzel is simán elférek az 5gigán, de mivel szeretem, ha mindenem szinkronban van, sázmomra elég nagy érvágás lenne, ha a jegyzetek, naptár, kontaktok, appok, könyvjelzők nem lennének szinkronban váltás után...Persze a nagy részére van alternatíva, de problémásabb az összes, ahol egyáltalán van...

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#68026) ittakary válasza Ragnar95 (#68025) üzenetére


ittakary
nagyúr

Attól függ. 6 év nem sok, ha azt nézzük, de ebben az esetben pont számít.

De tény, hogy én is viszonylag fiatal vagyok.

(#68027) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Én az én pénzemből vettem az ájfónt, akkor most gáz vagyok? ;]

(#68028) Zjunior válasza B-L-A-C-K (#68027) üzenetére


Zjunior
veterán

Nem, azért vagy gáz, mert nem WP-t:( vettél.
De még vehetsz!!

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#68029) GALARDO


GALARDO
addikt

Jó lett volna, ez az új FG game. Csak ugye ez is, erősen freemium. :U

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#68030) B-L-A-C-K válasza Zjunior (#68028) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Sose volt WP-m, és nem is lesz, mert nem tetszik. Amúgy ha lenne az előlapon ilyen kis kék világító visszajelző az értesítésekről, akkor 5S-nél nekem nem kellene jobb. Egyedül ezt hiányoltam eddig az összes ájfonból...

(#68031) madgie válasza Ragnar95 (#68025) üzenetére


madgie
titán

OS X-en nem Safarit használok, naptárnak a gugli kalendárium mindenütt oké, jegyzeteket megértem, bár azt is beírom a naptárba :D

Fotóstream helyett viszont "kicsit" jobb a g+, eleve 50 gigát kaptam a Moto X-hez, másrészt ha engedem a leméretezést, akkor fotókhoz végtelen a tárhely, csak a videó eszi.

(#68032) Totheground válasza DanielK (#68002) üzenetére


Totheground
addikt

"Ja igen, itt van offline világnavigáció is, plusz pénz befektetése nélkül. "

Ami elég sok helyen (beleértve az olyan alig lakott, világvége helyeket, mint Japán) egy használhatatlan fos.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#68033) r3dsnake válasza madgie (#68031) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

"másrészt ha engedem a leméretezést"

Én pl. ezért nem használom a photostreamet. Ne nyúljon semmi hozzá a képeimhez.

(#68034) B-L-A-C-K válasza r3dsnake (#68033) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Photostreamet kikapcsolásával is menti az albumba lévő képeket az iCloud...

Totheground: Te tanulsz/dolgozol amúgy kint? Egy 5S mennyi ott?

[ Szerkesztve ]

(#68035) r3dsnake válasza B-L-A-C-K (#68034) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Igen, csak nem elbaszott minőségben. Pont jó így. :)

(#68036) GALARDO válasza Totheground (#68032) üzenetére


GALARDO
addikt

:DDD

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#68037) madgie válasza r3dsnake (#68033) üzenetére


madgie
titán

Arra nekem ott a Mega, teljes méretben backupol és 50 giga tárhely van ott is (nem 5...).

(#68038) r3dsnake válasza madgie (#68037) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nekem megy dropboxra, iCloudra, dropboxról két pc vinyójára, és erről backup egy külső vinyóra minden este 8-kor. :D

(#68039) DanielK válasza madgie (#68037) üzenetére


DanielK
addikt

Arra nem bíznám a fotóimat. Ha úgy jár mint az elődje, akkor nem látod soha többé viszont a képeidet... :U

(#68040) r3dsnake válasza DanielK (#68039) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Na ez meg a másik. Mega jó mindenféle nemprivát cuccra (zenek, akármi), de a képeim nem adom át nekik.

(#68041) madgie válasza DanielK (#68039) üzenetére


madgie
titán

Google+ és Mega. Csak nem csődölnek be egyszerre :P

Van nekem is Box, Copy, mittomén, most épp ezeket használom. De most nézem, a Copy is tud már háttérben feltölteni :)

r3dsnake: különleges képeid lehetnek ;]

[ Szerkesztve ]

(#68042) válasza vans? (#67935) üzenetére



őstag

"Te minek tanulsz amugy?"

Ő is így van vele, minek tanulni. :D

(#68043) ittakary válasza madgie (#68037) üzenetére


ittakary
nagyúr

kár hogy Meganak nincs desktop progija...

Be kell szarni! és van!

Fuhu szerintem átköltözök erre, ha lejár a 60GB DB tárhelyem ősszel :)

(#68044) válasza DanielK (#68021) üzenetére



őstag

"Sőt lassan ez a platform lesz a legbutább"

Ez az i@hone esetében nem jelent semmit, lásd iPhone2-3G. Draga volt, buta volt, vitték.

(#68045) DanielK válasza madgie (#68041) üzenetére


DanielK
addikt

Nem csődbe mentek...
Kim Dotcom alapította, ahogy a meguploadot is. Azt az fbi zárta le és nem adtak ki egy fájlt sem.

(#68046) madgie válasza DanielK (#68045) üzenetére


madgie
titán

Jó, hát akkor bezárják. Az FBI meg nézegetheti a kutyás képeimet :D

Időnként átnyomom a Boxra is a képeket (de most, hogy a Copy kapott "PhotoCopy" uploadot az appjában, így valószínűbb, hogy oda mennek a képek).

(#68047) válasza Tim82 (#68023) üzenetére



őstag

Gmaps helyet ott az Apple Map, Google kliens meg most is natív. Amúgy megcsinálná saját maga, csak idő és kompromisszum kérdése. Nem lenne hülyeség, ha az Apple saját levelező szervert üzemeltetne, mondjuk az iTunesbe integralva mobil, és desctop változatban. Természetesen crosplatformon.

[ Szerkesztve ]

(#68048) Tim82 válasza (#68047) üzenetére


Tim82
nagyúr

A példa kedvéért feldobott fiktív lehetőséget írtam le, arra reagáltál most, csak szólok... :U

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#68049) válasza Tim82 (#68048) üzenetére



őstag

Tisztában vagyok vele, ezt gondoltam tovább.

[ Szerkesztve ]

(#68050) #51177472


#51177472
törölt tag

Holnap WestEnd-ben Essemm dedikálás, két lemezmegjelenés (Busta is..). Essemm - Kapufornia, nagyon várós. Ki jön? :P

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.