Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-06-26 14:04:56

LOGOUT.hu

iPhone-t használók OFF topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62001) Tim82 válasza madgie (#61998) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ezt nem próbáltad?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#62002) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Napizene

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#62003) madgie válasza Tim82 (#62001) üzenetére


madgie
titán

Ez csak appon belül dolgozik, nem rendszerszinten :(

(#62004) Tim82 válasza madgie (#62003) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ennyire nem mélyedtem el benne sajnos, csak rémlett, hogy van ilyen lehetőség.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#62005) madgie válasza Cyberpunk (#61999) üzenetére


madgie
titán

Műanyag színekért elég az iOS 7 kezdőképernyőjét előszedni :D

De már írtam, alapesetben túlszaturált, de színprofillal annyira jó lenne, hogy az fáj... "végtelen" kontraszt, jó fekete, a Moto-n szép a fehér is (SGS3-nál borzasztó), a színeket helyre rántva tökéletes kijelző lenne.

(#62006) Cyberpunk válasza madgie (#62005) üzenetére


Cyberpunk
félisten

CM-ben van színprofil állítási lehetőség is (manuális), talán fel kéne rá dobni egy olyat, ha van rá.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#62007) joey04 válasza madgie (#62005) üzenetére


joey04
titán

note 3 kijelzőjét láttad már? mi a véleményed? Mert szerintem sgs3hoz képest sokkal jobb, de ott sem igazi a fehér. Viszont ezerszer jobb mint a régi amoledeken.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#62008) Tim82 válasza Cyberpunk (#62006) üzenetére


Tim82
nagyúr

Írta korábban, hogy nem akar mókolni, a CM meg bőven annak minősül (még ha meg is éri szerintem).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#62009) Cyberpunk válasza Tim82 (#62008) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Akkor az van, ami van. :)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#62010) madgie válasza Tim82 (#62008) üzenetére


madgie
titán

Tökmindegy, most mit gondolok, holnap viszi a futár vissza a ragasztófoltos Motorolát, refund-ot kértem.

joey20: nem láttam még a note3-at.

[ Szerkesztve ]

(#62011) manchester85 válasza madgie (#62010) üzenetére


manchester85
addikt

Szep, hosszú boldog kapcsolat volt ez. :DDD

i6 Silver

(#62012) madgie válasza manchester85 (#62011) üzenetére


madgie
titán

Az ébresztőn kívül amúgy nem volt komoly bajom vele :D

(#62013) nofi válasza madgie (#62010) üzenetére


nofi
őstag

Beruházol egy másikba, vagy most egyelőre ennyi?

Xbox GT: nozsolt

(#62014) kali válasza joey04 (#62007) üzenetére


kali
legenda

jogos, nem a legfrankóbb az s3 kijelzője, az s4, és pláne a note 3 kijelzője sokkal jobb, fényerőben és színekben is javulást hoztak, nem beszélve a jobb energiahatékonyságról.

[ Szerkesztve ]

(#62015) madgie válasza nofi (#62013) üzenetére


madgie
titán

Szerintem most ennyi, más pénznyelőt keresek :D

(#62016) Cyberpunk válasza madgie (#62015) üzenetére


Cyberpunk
félisten

És ha nem lett volna ez a ragasztás gond, akkor melyik mellett döntöttél volna? :D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#62017) madgie válasza Cyberpunk (#62016) üzenetére


madgie
titán

Hallod, nemtom. Komolyan. Nagyon kényelmes volt a Moto X, hiába "műanyag". Maga a készülékház alig volt nagyobb, de a kijelző meg mégis jóval nagyobb lett. Az aktív izé is tetszett, a gugli fotó/videóbackup sem hülyeség (2048 pixelre átméretezve végtelen kép fér el, meg ugye az X mellé kaptam 50 giga tárhelyet tőlük), az a része főleg nem, hogy a képeket Snapseed-del mókolhatom. A gyári képnézegető is jó, elég jó effektek vannak benne, a színcsatornánkénti "curves", meg sok saját jóságra ad célszerszámot :)

[ Szerkesztve ]

(#62018) manchester85


manchester85
addikt

Na, közölték a szervizben, hogy kijelzőhibas a laptopom, 17 ezer egy használt bele, 32 egy új. Érdekes mód, csak ha hajlitgatom, akkor jön elo, ha meg van jól támasztva, akkor nem. Fel éve mar cseréltek szalagkábelt benne, ugyanez volt a szindróma. Jól gondolom, hogy csak kibúvót keresnek a garanciális javítás alól? Mennyi ra az esély, hogy akkor szalagkábelhiba volt majd egyből előjött ugyanaz a hibajelenseg, de most mar a kijelző a szar...

Mindegy, úgyis 5 éves mar, újabb indok egy MacBook-ra. :DDD mindenesetre nem fogok 4 havonta 20 ezreket ölni egy ócska szarba.

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#62019) Cyberpunk válasza manchester85 (#62018) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Lehet a csatlakozónál hibás, de szerintem azt is lehetne javítani, csak csatit kell caerélni rajta. :D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#62020) kali válasza manchester85 (#62018) üzenetére


kali
legenda

a leírás alapján, inkább a korábbi hiba megismétlődésére tippelnék. a kábel, vagy a csatlakozás szokta megadni magát.
gariban tennének bele használt kijelzőt is, nem csak újat? az érdekes...
szalagkábel is használt került bele előzőleg, azért adta meg magát ilyen gyorsan?

[ Szerkesztve ]

(#62021) manchester85 válasza kali (#62020) üzenetére


manchester85
addikt

Nincs ra gari, ugyanis "nem ugyanaz a hiba". Érdekes mód, totál ugyanazok a tünetek, mint mikor a szalagkábelt kellett csereltetni pár hónapja... Ja es a hiba mar kb 2 hónappal utána előjött csak külföldön voltam. Szerintem is, csak szimplán hülyére akarnak venni. :U Hogyan tovább?

Fogalmam sincs, de ugye elvileg most nem a szalagkábel adta meg magát, hivatalos álláspont szerint...

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#62022) Cyberpunk válasza manchester85 (#62021) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Vagy hagyod a fenébe és veszel egy újat, vagy veszekedsz velük egy sort, esetleg fizetsz az új kijelzőért.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#62023) vans? válasza manchester85 (#62021) üzenetére


vans?
őstag

Ha belefer, akkor vegyel Mac-et szerintem.

hábm bábm

(#62024) b4zsi- válasza Cyberpunk (#62022) üzenetére


b4zsi-
őstag

Kérdés mennyit ér maga a gép kompletten, mert nem biztos, hogy ezek után szerencsés bele venni egy kijelzőt.

(#62025) manchester85 válasza Cyberpunk (#62022) üzenetére


manchester85
addikt

Ezek utan tuti nem fogok fizetni, par hónapja kifizetem mar 15 ezret, most megint fizessek 20 korul, ugyanazért a hibáért?

Mivel 5 éves elmúlt mar, lassan időszerű a csere. Azon gondolkodom, hogy anno 200-ért vettem (jó, 195) es egyetlen fillért sem er mar. 220 ezerért meg tudnék venni egy zsír uj 13-as Airt (évjárat, képátló egyaránt). Egyszerűen sajnálok mezei felhasználásra ilyen drága gepet (tenyleg csak netezes, levelezés, torrent, ilyesmik) de ugyanakkor iPad-en még fórumozni se nagyon szeretek, tehát mindenkepp szükségem van asztali gépre, ha meg akarok irni egy komolyabb leveleket, vagy olyan ügyet intezek, amihez kell a teljes értékű, asztali gép. Megis azt mondom, a minél olcsóbb megoldás érdekelne, viszont ha 220-ból megvan egy Air, ami 4 ev mulva mondjuk 160-at er, akkor számomra az a létező legolcsóbb megoldás, hisz egy 150 ezres laptop egészen pontosan 0ft-ot fog érni. :DDD

B4zsi!

10-15 ezres ajánlat mar volt érte. :DDD (HP DV5)

vans?

Belefér, de a szívem fajdul meg, ha belegondolok, hogy 90%-ban fórumozásra fogom használni. Ja meg torrent. :U Oké, nyilván kitapasztalom majd az előnyeit, csak iPad es iPhone mellé mar akkora luxusnak erzem. Bar ha még igy is ez a legolcsóbb hosszútávon. :DDD

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#62026) Cyberpunk válasza manchester85 (#62025) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Akkor valami olcsóbb gépet kell nézni.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#62027) manchester85 válasza Cyberpunk (#62026) üzenetére


manchester85
addikt

De lehet az olcsóbb gép aztan eladhatatlan lesz. Ha veszek 100-ért valamit, ami mondjuk 4 ev mulva semmit nem er, akkor inkabb vegyek 220-ért Mac-et, es mondjuk elmegy 160-ért 4 ev mulva. En nem az iStyle-ból veszem, ha veszek. :)

i6 Silver

(#62028) Cyberpunk válasza manchester85 (#62027) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Műszaki cikknél úgy is bukta van. Sosem ezt nézem mi mennyit ér majd X év múlva. Persze mindenkinek más-más a véleménye, fontos.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#62029) r3dsnake válasza manchester85 (#62025) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

220-ert haswell-es air? Hol?

(#62030) manchester85 válasza Cyberpunk (#62028) üzenetére


manchester85
addikt

De nem mindegy, mennyi. Nem lehet így gondolkozni, hogy így is úgy is. Vagy egy értékálló termeket veszel, ami X év után is érhet valamit, így a következő vásárláskor tovább tudod vinni a megmaradó értékét, vagy leszarod, veszel valamit, és úgy kalkulalsz vele, hogy egyszer majd kuka.

Lássuk csak: eladtam mar (saját használatú termékek közül) egy 3G-t 35 ezerért (63-ban volt) egy i4-et 62-ért (110-ben volt, de részletre vettem, és apámmal fizettettem ki, úgyhogy lényegében csak 50-ben :DDD ) egy i5-öt függetlenül 440 dollárért (96 ezer).

iPad vonalon iPad 2 refurb (350 dollár=75 ezer, eladva 82) iPad 3 420$-ért (havernek eladva 80), most egy minit hasznalok, ez bruttó 300 dollár volt (66 ezer).

Ezek után komolyan azt hiszed, hogy úgy veszek majd MacBook-ot, hogy nem veszem figyelembe, X év használat után mennyit veszitek majd a dolgon? :U

Pont ezért is használok iPad-et, iPhone-t, mert mar nagyjából atlátom, hogy a beszerzési lehetőségeimnek köszönhetően többe lenne, ha vennék 2 évente egy 40 ezres belépő droidot, aztán a kukába dobnam. Tudatos vásárló vagyok, a boltban is csak azt veszem, ami akciós. :DDD

R3dsnake!

Apple Store

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#62031) Xero


Xero
nagyúr

Na az ugyebár megvan, hogy hétvégén buliztam egy óvatosat.
Annyira sikerült belejönni a dologba, hogy elhagytam az elektromos cigimet, van három telefonszám a telefonomban, de csak egy szőke arcra emlékszem, neveket pedig végképp nem tudok hozzá kötni.
Túl sok ismerőssel futottam össze régről, így rossz vége lett. :DDD

(#62032) nofi válasza Xero (#62031) üzenetére


nofi
őstag

Remélhetőleg a szőke arc egy lányé ;]

Xbox GT: nozsolt

(#62033) Cyberpunk válasza manchester85 (#62030) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Gondolom autót sem akarsz akkor venni, mert az is komoly bukfenc. :D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#62034) manchester85 válasza Cyberpunk (#62033) üzenetére


manchester85
addikt

Autóból kizárt, hogy újat vegyek, az a létező legnagyobb luxus. Veszek majd egy jó kis hasznaltat, pár eveset, és minél kisebb bukoval továbbadok majd rajta, így van. :U

De mi ez, hogy nem akarok? Mit nem akarok? Gépet is akarok, csak a legjobb megoldással, legkisebb veszteséggel. :)

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#62035) nofi válasza manchester85 (#62030) üzenetére


nofi
őstag

Azt szabad kérdeznem, hogy mivel/kivel hozatnád be ezt az Airt ~10.000-ért?

Xbox GT: nozsolt

(#62036) Xero válasza nofi (#62032) üzenetére


Xero
nagyúr

Azt hiszem. Ha minden igaz harmad éves (talán jogász) volt, fekete miniruhában. Sikerült olyan szintre jutni, mint anno egy-két egyetemi buli alatt. :P

(#62037) manchester85 válasza nofi (#62035) üzenetére


manchester85
addikt

Nincs az 10 ezer se. :) Anyukám az USA-ban él (mint azt mar sokan tudjatok :DDD ) így két verzió van.

1: egy jó ismerős, akivel anyám kölcsönösen jó kapcsolatban van. Az illető többek között abból el, hogy hazavisz másoknak ezt-azt, anyám amúgy is hozat ki vele dolgokat, amik a munkájához kellenek és itthon olcsók.

2. A másik verzió, hogy én magamnak hozom haza, ha legközelebb megyek, ami legkésőbb június.

És van egy harmadik verzió, hogy nem magamnak hozom, hanem eladásra, valamivel drágábban persze. :DDD

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#62038) r3dsnake válasza manchester85 (#62037) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

A harmadik opcio lehet, hogy erdekelne majd.

(#62039) nofi válasza manchester85 (#62037) üzenetére


nofi
őstag

Jahogyja, így már más ;)
Engem mindig a szállítás tántorított el. Nyáron úgy néz ki mi is az államokba megyünk nászútra. Titkon tervezek venni valami gadgetet, meg már haverom is leadta a rendelést az Air-re, de nagyon kíváncsi leszek a 2. hét végére mennyink marad :DDD

Xero
Ó igen, az egyetemi bulik... Na nálam azok maradtak ki, mert a gépészkari bulikon 0, azaz nulla csaj volt. Megdöbbentő volt látni, hogy egyes csoporttársaimnak mennyire leromlott az ízlése az ínséges időkben. ;] Én jól elvoltam a fesztiválokon és a környező szórakozóhelyeken :U

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: nozsolt

(#62040) vadászcsiga válasza Xero (#62031) üzenetére


vadászcsiga
félisten

elhagytam az elektromos cigimet
Helyes, sors akarta így. Ne is vegyél ujat :K

(#62041) Xero válasza vadászcsiga (#62040) üzenetére


Xero
nagyúr

Már ott a kosárban az új. Úgyis teljesen felújíthatót akartam. Ez a 12e a büntipénz, amiért hülye voltam. :P

(#62039) kabalthenbk: Ilyen szempontból előnyös helyzetben voltunk. Ott volt a bölcsész, jogász, gazdász, eü kar. Volt honnan mazsolázni.
Próbálok képeket szerezni az estéről. Az megvan, hogy a szöszit két régi egyetemi cimborával szedtük össze. Hátha nekik van képük róla és be tudom lőni. :DDD
Némileg ciki a szitu, de ez van. Most pár évig megint nem gurítom ilyen messzire az üveget.

[ Szerkesztve ]

(#62042) manchester85 válasza nofi (#62039) üzenetére


manchester85
addikt

Na, hát nászút, erre ugye megsincs ott a MasterCard, vagyis csak részben. :DDD Ha az asszonyt nem vinnéd, biztos maradna bőven. :DDD

i6 Silver

(#62043) nofi válasza Xero (#62041) üzenetére


nofi
őstag

Vagy vársz és reménykedsz, hogy a napokban egyszer csak bejelöl fészbúkon :)

manchester85 Áh nem lehet, akkor vennem kell egy GPS-t ;] Reméljük azért menyasszonytáncnál azért csurran-cseppen valami :D

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: nozsolt

(#62044) Xero válasza nofi (#62043) üzenetére


Xero
nagyúr

Kizárt. Nem szoktam megmondani a nevemet. ;]

(#62045) vadászcsiga válasza Xero (#62041) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Tévedsz, az igazi büntit majd pár évtized múlva kapod és sokkal látványosabb lesz ;]

(#62046) Xero válasza vadászcsiga (#62045) üzenetére


Xero
nagyúr

Ne kapálózz, jó ez. :P

(#62047) manchester85 válasza nofi (#62043) üzenetére


manchester85
addikt

Ha masnem, a naszejszakan. :DDD ;]

R3dsnsake, jaja, de biztos van magyar kiosztas, legfeljebb mas világít, na bumm. :)

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#62048) r3dsnake válasza manchester85 (#62030) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Hmm viszont tudod mi a gáz, az USA bill... :\

(#62049) whitezo88 válasza r3dsnake (#62048) üzenetére


whitezo88
nagyúr

3,5 éve használok US billt úgy hogy ékezettel dolgozok napi sok ezer karakter szöveghez de semmi baj sincs ezzel. azaz van, pl a nullához át kell váltani de ennyi.

(#62050) Xero válasza vadászcsiga (#62045) üzenetére


Xero
nagyúr

Csak, hogy érezd a törődést össze is álltak a kosarak. :P

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.