Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-06-26 14:04:56

LOGOUT.hu

iPhone-t használók OFF topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#170001) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Samsung, Samsung....
Kiváncsi leszek a huvelyre mit lép ez után.

(#170002) GALARDO válasza Gergőke88 (#170001) üzenetére


GALARDO
addikt

Vicc, hogy ezt így kimerték adni. Az nem indok, hogy első gen, nem egy sufni cégről beszélünk.

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#170003) Gergőke88 válasza GALARDO (#170002) üzenetére


Gergőke88
addikt

Én sem értem.
Biztos, hogy volt tesztelve, enélkül butaság lett volna kiállni a nagyközönség elé.
Erre a sorozatgyártás alatt kiderül, hogy jelenleg használhatatlan a készülék.
Részvények biztos esni fognak, de legjobban tényleg az érdekel, hogy a huawei megoldása életképes-e.

(#170004) joey04 válasza Gergőke88 (#170001) üzenetére


joey04
titán

Ezzel elúszott nekik az első hely szvsz...

Nem konkrétan a modell csúszása miatt, hanem a presztízsveszteség miatt, amit ez okoz. Sajnálatos dolog, mert szerintem nem egy jó világ az, ahol a huawei piacvezető lehet majd ilyen (és ilyen) háttérrel...

És akkor az általános megtévesztésekről ne is beszéljünk... kamu kamera képek, elcsalt sebességtesztek, eltitkolt, lassú tárhely, stb.

Közben meg szárnyalnak.

Sorry az indexes hírekért, de most csak onnan sikerült előkaparni a híreket így gyorsba'.

btw mondom ezeket úgy, hogy ha most kéne droidos telefont vennem, akkor az a Mate 20 Pro lenne a fentiek ellenére is, de szívből kívánom, hogy valami értelmes gyártó odaverje őket droidos vonalon. Bár esélyt nem látok rá... :(

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#170005) válasza joey04 (#170004) üzenetére



őstag

Legközelebb a pesti srácok vagy a 888 oldaláról szállisd a híreket, mert így nem hiteles.

(#170006) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Vani Colik 😋

(#170007) válasza Gergőke88 (#170003) üzenetére



őstag

Állítólag ezek az ügyes tesztelők letéptek egy olyan réteget ami a kijelző struktúrájához tartoztak, mert azt hitték, hogy kijelző védő, mikor a leírásban nagybetűk figyelmeztettek, hogy ne piszkáld azt hülye gyerek. A kérdés hogy ez előtte volt vagy utána. Kizártnak tartom, hogy pont azt a telefont, ami forgalomba is kerül, nem fogják tartós tesztnek kitenni. Jó tudom, én már a bemutató napján mondtam, hogy elfog törni, de nem gondoltam, hogy ilyen hamar.

(#170008) B-L-A-C-K válasza (#170007) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Látom ennek is utána jártál...

Pont az volt hogy semmi figyelmeztetés nem volt hogy ne szedd le, és szimplán olyan volt mint egy fólia, mivel nem is pontosan széltől szélig ért.

Itt egy videó róla.

(#170009) joey04 válasza B-L-A-C-K (#170008) üzenetére


joey04
titán

Kár karaktert pazarolni rá.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#170010) icecave


icecave
nagyúr

MKBHD elégj ól elmagyarázza a szitut: [link]

[ Szerkesztve ]

(#170011) Hunt3r22 válasza B-L-A-C-K (#170008) üzenetére


Hunt3r22
őstag

Ára annál is viccesebb, 2k€.

Értem én, hogy újdonság stb, de samu ezt megint elkapkodta.

Xboxnál is emlèkszem, hogy a joy-t hogy tesztelték, hányszor lenyomták a stickeket azaz tartósabb lesz. A nagy lópikulát lett az, az igazi tesztelők a userek.

Xr

(#170012) -secret- válasza GALARDO (#169980) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Nyuszi hozta? :D

(#170013) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Na jó rég jártam erre. Mizu? :)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#170014) GALARDO válasza -secret- (#170012) üzenetére


GALARDO
addikt

Tojta. :P

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#170015) .Szaki. válasza icecave (#170010) üzenetére


.Szaki.
addikt

Ezt a videót láttam én is, szerintem teljesen igaza van. Még gondoltam is, hogy belinkelem ide. Itthon pedig a topicok többségében meg csak röhögtek, hogy a hülye amerikai..

Egyébként annyi kérdésem volna a Samsungosokhoz, hogy tudtok valami olyan zenelejátszót ajánlani, ami megbízhatóan működik és lehet a fülhallgató gombjára, valamint a kocsin keresztül BT-s lejátszásra alapértelmezettként alkalmazni?

Ez a vacak már nem tudom mióta elkezdte azt csinálni, hogy random abbahagyja a zenelejátszást, aztán ha újraindítom hol a legelejéről kezdi, hol pedig ott ahol abbahagyta. Teljesen független attól, hogy fülhallgatón, vagy BT-n a kocsival van párosítva. Ma pedig ezt még azzal spékelte meg, hogy a következő számot teljesen szaggatva játszotta le. Ez a gyárilag rajta található Play Zene. Azt hittem földhöz vágom..

(#170016) icecave válasza .Szaki. (#170015) üzenetére


icecave
nagyúr

Nekem is csinálta néha pie update után, igaz a Spotify. Aztán a márciusi vagy az áprilisi update-el el is tűnt a jelenség, javították.

(#170017) .Szaki. válasza icecave (#170016) üzenetére


.Szaki.
addikt

Enyém április 7-én frissítette magát, az utolsó biztonságira márciust ír. Kerestem frissítést, azt mondja naprakész. Na mindegy remélem tényleg javítják, mert ez kicsit kiakasztott.

Köszi azért! :)

(#170018) gyuromoj


gyuromoj
veterán

9.-én írásbeli, 18.-án gyakorlati, ma pedig a szóbeli vizsga is le lett tudva. 2-4-2 vizsga részből álltak.
Végső osztályzat a bizonyitvanyban: jeles (5) :))

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#170019) -secret- válasza gyuromoj (#170018) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Gratula!

Én csütörtökön vizsgázok, aztán 16-án, aztán utána meg június 11-12 talán 1x és vége. Már nagyon unom. :D

(#170020) XFishboneHUN válasza gyuromoj (#170018) üzenetére


XFishboneHUN
senior tag

osztán mi lett belőled? :D

Xbox GT: X FishboneHUN | PSN: XFishboneHUN

(#170021) gyuromoj válasza XFishboneHUN (#170020) üzenetére


gyuromoj
veterán

Informatikai rendszer üzemeltető OKJ 54 481 06

Szerk.:
Köszi secret, akkor neked is egy kalappal. :)

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#170022) -secret- válasza gyuromoj (#170021) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

:R

(#170023) .Szaki. válasza gyuromoj (#170021) üzenetére


.Szaki.
addikt

Gratula! :)

(#170024) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Vajon a Samsung Galaxy Fold fiaskója mennyire fogja késztetni a Huawei-t, hogy tesztelje jobban a a Huawei Mate X-et?

Mert ha ők is belefutnak, akkor lesz ráb*****

(#170025) gyuromoj válasza .Szaki. (#170023) üzenetére


gyuromoj
veterán

Köszönöm! :R

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#170026) .Szaki. válasza aprokaroka87 (#170024) üzenetére


.Szaki.
addikt

Szerintem semennyire.

(#170028) XFishboneHUN válasza gyuromoj (#170021) üzenetére


XFishboneHUN
senior tag

Üdv a klubban! :D

Xbox GT: X FishboneHUN | PSN: XFishboneHUN

(#170029) gyuromoj válasza XFishboneHUN (#170028) üzenetére


gyuromoj
veterán

Köszi neked is. :R

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#170030) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Gratula amúgy gyuromoj!

(#170031) icecave válasza gyuromoj (#170021) üzenetére


icecave
nagyúr

Gratula!

Ez mit takar? Papírod van arról, hogy be tudod kapcsolni a számítógépet, áram alatt tartani azzal,hogy nem rántod ki a konnektorból működés közben, majd kikapcsolni? :D

Csak hülyülök, tényleg érdekel, mi tartozik ebbe.

(#170032) XFishboneHUN válasza icecave (#170031) üzenetére


XFishboneHUN
senior tag

Bemásolom ide a hivatalos leírását:
Az Informatikai rendszerüzemeltető a kis- és közepes vállalat, intézmény, szervezet informatikáért felelős vezetőjének közvetlen munkatársa, vagy kihelyezett informatikai szolgáltatásokat végző cégben első szintű támogatói feladatokat lát el. Megfelelő mélységű (elméleti és gyakorlati) informatikai, hálózati ismeretei birtokában részt vesz a munkahely infokommunikációs hálózatának kialakításában és működtetésében. Koncepcionális kérdésekben feladata elsősorban a döntések előkészítése, míg megvalósításban a koordináló feladatok ellátása. Együttműködik a rendszerszervezőkkel, szoftverfejlesztőkkel. Felelősségi körébe tartozik a vállalatnál működő, illetve felhőszolgáltatásként igénybe vett informatikai hálózati eszközök, szerverek és munkaállomások, alkalmazások összehangolt működésének és folyamatos frissítésének biztosítása, a felhőszolgáltatásokhoz kapcsolódás biztosítása, melynek révén hozzájárul a szervezet teljesítményének folyamatos növeléséhez, a szervezet céljainak eléréséhez.

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: X FishboneHUN | PSN: XFishboneHUN

(#170033) icecave válasza XFishboneHUN (#170032) üzenetére


icecave
nagyúr

Okés, de marketing bullshit mögé próbáltam látni, hogy milyen területek, milyen programok/programozási nyelvek, stb. ismerete tartozik ide.

Mérnök informatikus diplomám van, de speciel azt sem tudom, hogy az mire elég, sosem kellett jelentkeznem olyan munkahelyre, ahol az ehhez kapcsolódó tanultak voltak a feltételek.

[ Szerkesztve ]

(#170034) XFishboneHUN válasza icecave (#170033) üzenetére


XFishboneHUN
senior tag

Igaz nekem informatikai rendszergazda végzettségem van, ne kérdezd mi a lényegi különbség az én és gyuromoj végzettsége között, de leírom most mit csinálok egy cégnél 2nd levelen egy amcsi multinál:

AD kezelés
WIN szerver menedzsment
CISCO telefonszerver kezelése
End user support (érts ezalatt sok mindent, ami felhasználói problémák kezelésétől, laptop előkészítés, a beszart laptopok lejelentésén át, hardver rendelésekig sok minden stbstb.... )

in nutshell kb ennyi az én munkám. Néha megesz az unalom, de legalább korrektül megfizetnek! :D

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: X FishboneHUN | PSN: XFishboneHUN

(#170035) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Köszi srácok! :R

icecave
Írásbelin volt egy 29 kérdéses választási lehetőséges (1/2/3 jó válaszos) feladat. 80 pontos.
Második felében 100 pontos feladat, amiből 60 pontos weblapszerkesztés, 20-20 pontos programozás(c++) és SQL.
Gyakorlaton A-B rész cisco packet tracer-ben hálózatos dolgok. (protokollok, vlan, dns, dhcp, stb.) 100-100 pontos.
C-D pedig virtuális szerver, plusz kliens. (távoli asztal, ftp, active directory, dns, dhcp, stb.) 100-100 pontos.
Mindenhol 51% kellett legalább hogy megfelelj.
Szóbelin pedig szakmai angol és it alapok. 20-20 tétel. Ez érte a legkevesebbet a végső osztályzat súlyozásában.

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#170036) aprokaroka87 válasza XFishboneHUN (#170034) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Te tanultál valamilyen programozási nyelvet iskolában?

(#170037) lugosi válasza gyuromoj (#170035) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Gratulálok! Ez tartalmas. Nehéz volt vagy könnyen vetted?

(#170038) XFishboneHUN válasza aprokaroka87 (#170036) üzenetére


XFishboneHUN
senior tag

Leginkább csak PHP-t. Plusz egy kevés C++-t, ha jól emlékszem..

Nagyobb hangsúly nálunk a CISCO-n volt, gyakoratilag a CCNA tananyagot tanultuk.

A gyakorlati struktúra úgy épült fel nálunk a suliban, hogy képesek legyünk egyedül feltolni egy Windows szervert powershellből, és/vagy grafikusan, hozzunk létre usereket a szerveren, megosztásokat. A szerveren legyen egy MySQL adatbázis, hozzunk létre egy honlapot PHP-val kapcsoljuk össze a kettőt és képesek legyünk az adatbázis úgy módosítani, hogy az látszódjon a honlapon is, ha beletúrtunk az adatbázisba. Ez volt egy külön vizsga,

Illetve a Cisco is külön. Ott egy külön hálózatot kellett lemodellezni, mindenféle EGRP, OSPF, vagy RIP kapcsolattal (a 3 közül persze csak azt kellett, ami a vizsgalapon volt) és oda vissza tudjunk pingelni, úgy, hogy ne mindegyik eszköz tudja egymást, csak azok amit megengedtem a CISCO switchnek, hogy azon az adott porton a több lépcsős authentikációval elérjen. Meg még egyéb finomságok.

A gyakorlati vizsgán, az volt a geci dolog, hogy nem adtak elég időt erre, hogy normálisan megcsináld.

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: X FishboneHUN | PSN: XFishboneHUN

(#170039) aprokaroka87 válasza XFishboneHUN (#170038) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Értem.

Nekem űgy jön ki hogy sok terület eleve össze is mosodik, mert vannak eleve közös vonatkozások is.

(#170040) DanielK válasza gyuromoj (#170021) üzenetére


DanielK
addikt

Grat!
Nekem ez novemberben lesz. Akkor ez a 3 nap nem egymás után lesz? Ez szívás nekem, mert ugye dolgozok mellette...
Hol csináltad amúgy?

(#170041) gyuromoj válasza lugosi (#170037) üzenetére


gyuromoj
veterán

Köszi.
Könnyűnek nem mondanám, de aki bejárt rendesen annak nem nagyon okozott problémát.
Nekem a gyakorlati része feküdt a legjobban. Sőt a D résznél kellett csinálni utp kábelt, ami egyedül nekem lett maximális pontos. :)

Fishbone
Cisco totál ugyanaz volt, mint amit írtál.

DanielK
Köszi.
Elvileg ezt központilag határozzák meg.
Békéscsabán volt az oktatás.

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#170042) .Szaki. válasza gyuromoj (#170041) üzenetére


.Szaki.
addikt

Hát az UTP tényleg pepecs tud lenni, bár attól függ, hogy milyen csatlakozót kell rátenni, na meg a kábel merevsége sem mindegy. :D

Mondjuk azt nem értem, hogy egy kábelt hogyan lehet nem 100%-ra csinálni, mi alapján pontoznak?

(#170043) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Tudjátok mit hiányolok innét? #freetóthmáté :D Siralmas.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#170044) gyuromoj válasza .Szaki. (#170042) üzenetére


gyuromoj
veterán

RJ45 kellett. Elvileg nekem minden szál stimmelt. Egyenes kötésben volt. Illetve a blankolas után is beleert a csatlakozó végébe a fedő műanyag rész.
Annyira nem érdekelt, lényeg hogy fasza lett. :D

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#170045) .Szaki. válasza Cyberpunk (#170043) üzenetére


.Szaki.
addikt

Ciki ha fogalmam sincs, hogy ki ő?

gyuromoj

Így van, lényeg, hogy jó lett! :)

(#170046) Sukta 95 válasza .Szaki. (#170045) üzenetére


Sukta 95
tag

A tibi atya, az igazsagottothmatenak insta oldal es a chaos agency alapitoja/ugyvezetoje.

www.maon.hu Online marketing. Neked.

(#170047) Cyberpunk válasza .Szaki. (#170045) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nem én sem tudtam. Csak feltűnt ez a nagy hashtagezés. Ami egyébként elég ironikus, mert engem meg pont A Tibi atya oldal tiltott le, meg a CEU ügy kapcsán anno. Igaz mögöttem nincs rajongótábor. 😂

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#170048) lorcsi


lorcsi
veterán

nem vettem még sosem iphone-t
de a páromnak volt cégesben..és most mind a kettőnknek kellene egy jó minőségű, stílusos telefon...ezért felmerült a márka :)
nem cserélgetjük évente..de szeretnénk 2-3 évig még használni kellemesen
SE vagy 7 amin gondolkodunk

szerintetek melyiket érdemes ?

illetve, ha használtat veszek mire érdemes figyelni?
adás-vételi gondolom kötelező

néztem az aprókat..elég kevésnél van rá még garancia...a garancia nélkülieket érdemes kizárni ?
nagy lutri lehet ?

(#170049) Gsx-rr válasza lorcsi (#170048) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Egyik emlitett telefon se stilusos! Hatarozottan borzalmasak a mai mezonyben. Most is nem ,hogy 2-3 ev mulva!

(#170050) lorcsi válasza Gsx-rr (#170049) üzenetére


lorcsi
veterán

ok..az SE az vaskosabb
de a 7?
az szvsz tök vékony

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.