Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-06-26 14:04:56

LOGOUT.hu

iPhone-t használók OFF topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#183001) B-L-A-C-K válasza r3dsnake (#183000) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én pont most hétvégén kaptam volna az Oroszt, ha ugye előtte nem kapom el. Így hogy tudom milyen a vírus nekem kb mind1 lett volna csak kapjak valamit. 10. napon vagyok 2x voltam azóta kórházba, és még most sem látom a végét...

(#183002) TechN7ne válasza B-L-A-C-K (#183001) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Korházba is voltál 2x? :Y

Mennyi idős vagy ha szabad megkérdeznem ,esetleg van e vlmi alap betegséged?

(#183003) B-L-A-C-K válasza TechN7ne (#183002) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

34, semmi alap betegségem nincs, annyi hogy van rajtam 15-20 kiló felesleg.

Én már valami mutánst kaphattam be, amire nem valami jól reagál a szervezetem, mondták most sokaknak ilyen...

(#183004) szekra válasza r3dsnake (#183000) üzenetére


szekra
őstag

Ha kéne választani elsősorban kínait vagy oroszt. Pfizert, modernát inkább nem kösz.

(#183005) TechN7ne válasza B-L-A-C-K (#183003) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Én a napokban múltam 35 ,rajtam is van 15-20kg felesleg és van egy magas vérnyomás alap betegségem is 25 éves korom óta. :F

Remélem hamar túl leszel rajta ,drukkolok ,kitartást és jobbulást tesa!

(#183006) B-L-A-C-K válasza TechN7ne (#183005) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Egyik barátom is elkapta, neki is magas vérnyomás, súly felesleg, és kb úgy kijött belőle hogy semmit nem érzett. Egy 55 év körüli kollégám meg, neki semmi baja, elkapta, 11 napig volt a kórházba majdnem ottmaradt, 1 szobába voltak 5-en, 3an meghaltak...

Szóval ez kurvára nem vicc, mindenki regisztráljon az oltása, és ne féljen beadatni...

[ Szerkesztve ]

(#183007) icecave


icecave
nagyúr

Nekem kicsit be van határolva, van egy agyi kisérbetegségem és mégegy autoimmun dolog, amiatt AZ-t nem is kaphatok (nem is baj, az első problémám miatt nem is szabad).
Más bajom nincs, úgy értem, nagyon régóta egszségesen élek, minden nap sportolok, minden lehetső súlyfelesleget leadtam, fizikailag, szellemileg, mindenhogy életem legjobb fomájában vagyok, 20 évesen nem voltam ilyen, mint most.
Elsősorban én is kínai-t szeretnék,ha választhatnék, Pfizer és Modernával az a baj, hogy az mRNS alapú-ak hosszútávú hatásáról senki semmit nem tud, ez egy új dolog. Valószínűleg elfogadnám azokat is, bár asszony, mint járványügyi szakember nem nagyon támogat ebben, pont az előbb leírtak miatt.
Az már biztos, hogy bármennyire is ki kell mennem Németországba pár hónapra, már a cégnek és a megrendelőnek is közölve lett,hogy majd ha be leszek oltva, kimegyek.

[ Szerkesztve ]

(#183008) madgie válasza icecave (#183007) üzenetére


madgie
titán

"az mRNS alapú-ak hosszútávú hatásáról senki semmit nem tud"

A Szputyi/Sino-ról meg semmilyen távút sem tudunk, rendes klinikai dokumentaciók hiányában, pont most vakaróznak az Emírségben, hogy valszeg kell egy harmadim dózis Sinopharm, mert kettő után sem meggyőzőek az eredmények...

Nálunk a családban már van Pfizer, Astra, ma anyukám Szputnyikot kapott, pedig krónikus beteg, remélem nem lesz semmi baja.

(#183009) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Rendeltem valamit, holnap hoznák ki. Viszont most derült ki hogy a méret mégse lesz jó oda ahova szeretném (padlásfeljáró ajtó). Azért kellemetlen ez, mert holnap ha felhívom őket 8 órakor, gondolom akkor is kiszállítják mivel ma ünnepnap van, ma nem dolgoznak és szerintem a raktárból ma elviszi már a futár.

Ilyen esetben keletkezhet bármilyen problémám?
Azért kínos ez mert ezt egy céges furgon szállítja ki, 40kg-os ajtóról van szó, kicsit más minthogyha egy GLS csomag lenne.

Tehát szeretnék elállni a terméktől.

[ Szerkesztve ]

(#183010) icecave válasza madgie (#183008) üzenetére


icecave
nagyúr

Azért az elölt vírus alapúról annyit mindenképp tudunk, amit minden másról is, pl. influ oltás is ilyen alapú. Erre értettem.

(#183011) Ngtx válasza r3dsnake (#183000) üzenetére


Ngtx
aktív tag

Legvégső esetben és kizárólag orosz, esetleg kínai anyagot.
Ismeretségi köröm amekkora lendülettel ment neki ennek az oltásnak, majd most mikor rá került a sor és kiderült, hogy Asztrazenekarral akarják őket oltani már mondták is vissza. ;]

 iPhone 14 Pro , Macbook Air M1

(#183012) madgie válasza icecave (#183010) üzenetére


madgie
titán

Jó, hát a benzin is mindenhol kőolajszármazék...

Részemről bármelyik, ami nem a kínai/orosz (akár inkább az EU-ban most új Jannsen is), persze addig, míg nincs normális dokumentáció egyáltalán arról, statisztikailag mit csinál a két relatív teszteletlen keleti csoda. Ráadásul lenne egy csomó elmaradt ausztriai meló is, azt se tudjuk, oda átengednek-e majd, ha nem EU-engedélyezett vakcina lesz bennünk...

(#183013) .Szaki. válasza r3dsnake (#183000) üzenetére


.Szaki.
addikt

Én a Johnson&Johnson vakcinájára vagyok kíváncsi.

(#183014) Gergőke88 válasza .Szaki. (#183013) üzenetére


Gergőke88
addikt

Szakértő vagy vagy miért?

(#183015) nord_ válasza madgie (#183012) üzenetére


nord_
veterán

+1

(#183016) Sukta 95 válasza nord_ (#183015) üzenetére


Sukta 95
tag

Én eléggé tanácstalan vagyok, nem is regisztráltam még. Környezetemben lévő, nálam jobban hozzáértők, pl. a Whitelab konténerállomások egyik vezetője is a keletieket ajánlja. Míg mások a nyugatiakat. Én azonban ebből az egészből még mindig azt látom, hogy még közepes távú tapasztalat sincs az egészről, lásd AZ példája a napokban vagy ellenpélda az emírségekben a Sinopharm.. egyelőre kivárok és bízok a legjobbakban, még ha ez a lehető legrosszabb terv is talán. Így 26 évesen megmaradok talán még a túlsúlyommal is..na meg a ki tudja milyen fel nem tárt krónikus betegségeimmel.

www.maon.hu Online marketing. Neked.

(#183017) nord_ válasza Sukta 95 (#183016) üzenetére


nord_
veterán

Kábé ott tartunk, hogy bárkit kérdezel, mindenki mást mond. :D

Az Astráról is mindenfélét lehet olvasni - most pl. ezt, amiben azért van valami igazság.

(#183018) r3dsnake válasza madgie (#183012) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Plusz egy. Én se szeretnék határon belül ragadni, ha ezen múlna.

(#183019) irgum válasza r3dsnake (#183018) üzenetére


irgum
addikt

Szó sincs róla. Kizárt, hogy az EU nem engedné be a sok kínai vakcinával beoltott kínai turistát.

(#183020) radi8tor válasza tothjozsi96 (#183009) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Magánszemélyként elállhatsz persze.
Olvasd el az üzlet ÁSZF-jét, lehet van benne olyan passzus hogy nagy méretű csomag szállítási díját mindenképp rádterhelik.

⭐ Stella

(#183021) Rage47 válasza icecave (#183007) üzenetére


Rage47
veterán

érdekes, hogy szakemberek véleménye is különböző, látszik, hogy max az ért hozza, aki gyártotta 😀

(#183022) icecave válasza Rage47 (#183021) üzenetére


icecave
nagyúr

Érthet attól más is, de nyilván mindenkinek megvan a maga preferenciája a rendelkezésére álló tudás/ismeret alapján. Nincs ezzel gond. :)

(#183023) ittakary válasza Sukta 95 (#183016) üzenetére


ittakary
nagyúr

"még közepes távú tapasztalat sincs az egészről"

haver kb 3 hónapja tartanak az oltások, hogyan lenne bármilyen távú tapasztalat? egyelőre csak a közvetlen mellékhatások miatt aggódik mindenki, minden más az csak tipp...

(#183024) tothjozsi96 válasza radi8tor (#183020) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Köszönöm!

Kerestem, de nem találtam.
Tegnap ünnepnap volt, azért küldtem nekik egy email-t és még este visszajeleztek hogy kivették a szállításból a rendelt terméket. Elméletileg így nem lett baj, legalábbis remélem. ;]

(#183025) Sukta 95 válasza ittakary (#183023) üzenetére


Sukta 95
tag

haver, pont ezt írtam.

www.maon.hu Online marketing. Neked.

(#183026) Rage47 válasza icecave (#183022) üzenetére


Rage47
veterán

Mintha érzelmi alapon nyilatkozna pár szakember, úgy vettem észre. "Ez már egy kipróbált dolog", mondják az egyik vakcinára, holott mindig vannak új dolgok. Olvassa el, nézzen utána, milyen az új vakcina, és láthatja, hogy ez sem árthat, hiába az egyik régi kipróbált már. Szakemberek között is valaki fél az újtól, valaki attól fél, hogy nincs normális leírása (szerintem ez szakmaibb megközelítés), én nem szeretem, ha érzelmi alapon nyilatkoznak a TV-ben is akár.

(#183027) .Szaki. válasza irgum (#183019) üzenetére


.Szaki.
addikt

Épp ez az. Az egy dolog, hogy az EU elfogadja, a kérdés az, hogy a többiek elfogadják-e. Pl. Amerika, vagy Ausztrália. Most ezen megy a vita állítólag, hogy fel lehet-e tüntetni, hogy milyen vakcinával van beoltva az illető.

(#183028) radi8tor válasza .Szaki. (#183027) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Már megint olyanról beszéltek, ami még fasorban sincs. Mármint van már erre ténylegesen törvény hozva valamelyik országban, vagy csak a hírek alapján megy a találgatás?
Én azt mondom várjuk ki a végét, meg aztán a brüsszeli legfelsőbb bíróság ítéletét hogy egyáltalán lehet-e bármilyen vakcinához kötni a szabad utazást.
Oké Amerika meg Ausztrália más tészta, de akinek ilyen nagyra törő tervei vannak az oltasson a másikkal.

⭐ Stella

(#183029) .Szaki. válasza radi8tor (#183028) üzenetére


.Szaki.
addikt

Alapvetően én is így gondolom, csak az a biztos, amit végre törvény formájában kihoznak, mert egyelőre a médiából még annyira se lehet informálódni, mint eddig.

(#183030) radi8tor válasza .Szaki. (#183029) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerény véleményem, hogy EU-n belül nem lesz ilyen csak a szokásos politikai szájkarate megy annak érdekében, hogy landoljon mindenki vállában a szuri.

⭐ Stella

(#183031) Rage47


Rage47
veterán

[link]
DDG vs Google
én is átálltam már pár hónapja DDG-re és valamikor még jobb találatokat is ad, mint a Google, valszeg azért, mert az algoritmus nem rontotta még el :D
Google-t is lehet könnyedén használni belőle a !g kapcsolóval, ugyanígy működik a Wikipedia a !w-vel stb.

(#183032) tothjozsi96 válasza Rage47 (#183031) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Én is próbálkoztam vele, nekem hosszútávon valamiért nem jött be.
De ugyanez a Chrome vs Brave

(#183033) Lall válasza radi8tor (#183030) üzenetére


Lall
veterán

Meglepne, ha sem Európába, sem Amerikába egyetlen kínait sem engednének be, mert az kínai vakcinával van oltva. Vagy az Emirségekből senkit, mert ott is azzal oltanak. Meg Ázsiában majdnem mindenhol.

Szerintem csak a szokásos szájkarate.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#183034) radi8tor válasza Lall (#183033) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja igen, kínai szemmel még nem tekintettem az utazásra, de valóban jogos a felvetés. :K

⭐ Stella

(#183035) Rage47 válasza Lall (#183033) üzenetére


Rage47
veterán

2 hét karantén után jöhetnek majd :)

(#183036) TechN7ne válasza Lall (#183033) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Az biztos ,hogy sikerült a kínaiaknak jól megutáltatni magukat ,nem volt elég a rasszizmus még ez is rá tett.

A vírus után kevesen fognak barátságosan fogadni bármilyen kínait is ,pedig tudjuk hogy nem csak ők voltak a hibásak.

(#183037) Lall válasza TechN7ne (#183036) üzenetére


Lall
veterán

Ez nem csak Kínáról szól. Szerintem kínai, indiai vakcinával több milliárd ember lesz beoltva. Kétséges, hogy a föld nagy része majd nem utazik Amerikába vagy Európába.

Nem vagyok egy nagy konteó gyártó, de ha abból indulunk ki, hogy ott kb. semmi nincs, nemhogy 2. meg 3. hullám, akkor vagy leoltották már a vírus kilövése előtt a lakosságot vagy nemtudom.... és ha ez az a cucc, amit ide is küldenek, akkor kérek egy adagot. :D

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#183038) madgie válasza Lall (#183033) üzenetére


madgie
titán

Ehhez képest az Emirségekben már a harmadik szurit fogják nyomni a kínaiból, annyira (nem) tűnik hatékonynak... hiába, ha valamiről rendes dokumentació sincs, csak hasraütés-szerűen adják be...

(#183039) Gsx-rr válasza radi8tor (#183030) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Az én véleményem az hogy ez az oltás dolog egyáltalán nincs le játszva. Most erőltetik de egy az hogy biztos hogy nem lesz meg az olottság amit szeretnének mellette már most kiderül hogy valószínű sok esetben hatástalan lesz. El fogják ezt a dolgot engedni szépen.

Az embereknek nyomják a sok Kamut. Például itt van ez az oltás kötelezettség az utazásnál. Már most látszik az hogy az nyer aki nem kér semmit. Pl. hozzánk sokan utaztak a francia légitársasággal. Bevezette a kötelező tesztet, erre az lett hogy most senki nem utazik velük ha nem jönnek a németekkel ahol nem kell teszt!
Ezt nem fogják tudni törvényileg korlátozni a szolgáltatók meg a piac alapján fogják meghatározni a feltételeket

Itt is nyomják a kínai vakcinát de valami olyan verziót ami elvileg a brazil mutánsra nem is hatásos. Én erre is azt mondom hogy csak látszat intézkedés ami a legnagyobb baj hogy egyre többen betegednek meg az oltás után

[ Szerkesztve ]

(#183040) szekra válasza Gsx-rr (#183039) üzenetére


szekra
őstag

Azért esetedben egy turistaparadicsomról beszélünk ahol egy-két hetet töltenek el az emberek, nem összekeverendő egy európai nagyvárossal ahol az egészségügy akár pengeélen is táncolhat. Nem fogják ezt elengedni, egyrészt megfelelési kényszer másrészt el kell oltani ezt a sok vakcinát, pénz meg van benne bőven. Mutánsok, tini nindzsa teknőcök, ki tudja hol a vége, lehet majd hozzászokni a félévenkénti oltáshoz...

(#183041) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Itt járt:

(#183042) Rage47 válasza -secret- (#183041) üzenetére


Rage47
veterán

óóó tök jó,engem a google autó 2x is lekapott anno :D

(#183043) Gergőke88 válasza Rage47 (#183042) üzenetére


Gergőke88
addikt

Mármint úgy lekapott? ;]

(#183044) tothjozsi96 válasza Gergőke88 (#183043) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Másik topikban nem írtál vissza, Árvai-kerítéstől van a kerítés?

(#183045) Gergőke88 válasza tothjozsi96 (#183044) üzenetére


Gergőke88
addikt

Nem, innen rendeltem
[link]

(#183046) tothjozsi96 válasza Gergőke88 (#183045) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Köszi!

Volt minden raktáron vagy kellett várakoznod?
Ha vártál, mennyit?

Én Árvai-tól rendeltem meg, de visszaírták hogy 2-3 hét...
Hát bazzeg.. rendeltem 6db oszlopot meg 5 tábla kerítést, most hogyha ez nincs raktáron, akkor mi van?

(#183047) B-L-A-C-K válasza Gergőke88 (#183045) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Meggyógyultál?

(#183048) Gergőke88 válasza tothjozsi96 (#183046) üzenetére


Gergőke88
addikt

Hehe.
Volt minden raktáron, azonnal szállítható volt (pedig vagy 70 tábla és 140 oszlop kellett)

(#183049) Gergőke88 válasza B-L-A-C-K (#183047) üzenetére


Gergőke88
addikt

Száraz köhögés de más bajom már nincs. Te?

(#183050) tothjozsi96 válasza Gergőke88 (#183048) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Akkor hívom is őket, köszi!

Anno írtad az Árvai-t a másik topikban, velük nem is vetted fel a kapcsolatot?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.