Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-06-26 14:04:56

LOGOUT.hu

iPhone-t használók OFF topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9001) Mr.Csizmás válasza mondomén (#8998) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

a dslr lencse nettóf*szság, főleg hogy a sony nex-hez való 30/3.5-öt kopizta rá, ami amúgyis egy hulladék lencse, nem mellesleg akkora szenzorra fölösleges ilyen nagy lencse, sokkal kisebbet is lehet tervezni, ami kirajzolja a képet.

amúgymeg note kopi.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9002) manchester85 válasza DanielK (#9000) üzenetére


manchester85
addikt

Igazából nekem azért jön be ez, mert a jelenlegit is tökéletesnek tartom, mint designt. Viszont a kijelző lehetne egy picivel nagyobb, illetve a telefon esetleg egy hajszálnyit vékonyabb, de tényleg csak minimálisan, hogy megmaradjon a biztos fogás. Viszont sajnos attól tartok, hogy egyikre se fog sor kerülni. :(

Az Apple baromira racionális elvek szerint tervezi meg a készülékeit. Hisznek egy koncepcióban, és azt finomítgatják évről-évre. Erre valamilyen szinten rá lehet unni, mert az embereknek kell a változatosság, de nem a változatosság tesz jobbá egy eszközt.

Az iPhone olyan, mint egy bejáratott feleség, akivel jó együtt élni, a többi gyártó meg a megcsinált plasztikcica, aki pár hétig az újdonság varázsával csábít, utána pedig már csak a hátrányát látja az ember. :DDD

i6 Silver

(#9003) mondomén válasza manchester85 (#8999) üzenetére


mondomén
őstag

Nem lesz ilyen, nem is szeretnem, hogy ilyen legyen. Viszont engem nem zavar az a korong a hatan. Elso ranezesre nekem elmegy. Amit meg linkeltel szinte a mostani mas gombokkal. Reszemrol maradhat ugyan ez a design. Meg nem entettem le ugyhogy megfelel.:)

(#9004) Iomega válasza manchester85 (#9002) üzenetére


Iomega
őstag

"a többi gyártó meg a megcsinált plasztikcica, aki pár hétig az újdonság varázsával csábít, utána pedig már csak a hátrányát látja az ember"

Én és a telefonom, jól megvagyunk egymással. Hátrányt nem tapasztaltam, mert különben eladnám.

Az Iphone bárhogy is fogja megtervezni küllemre az új telefonját, vinni fogják.

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#9005) jimhun válasza mondomén (#8998) üzenetére


jimhun
senior tag

Ez egy vicc. egyreszt hogy nez mar ki (HTC) :) Elveszti a szepseget az Iphone.
Masreszt attol hogy valaki rarak egy ilyen objektivet attol ez meg nem fog jo kepet csinalni. Gondoljunk csak bele mekkora egy Nikon D3. Biztos nem veletlenul akkora mint 6-7 Iphone, es tobb mint egy kilo. Es az csak fenykepezo, nem meg plusz ezer dolog mint az iphone. Ha elvesszuk a tukrot meg akkor is eleg nagyok maradnak a rendes gepek( pl..Olympus EP-3, NEX)....
Az utolso elotti kepen elegge viccesen fogja a telefont, szerintem igy egy ido utan torne a foglalat...

Egyebkent szerintem formailag az Iphone4 is visszalepes volt a 3-hoz kepest. Legalabbis mindig ugy erzem hogy sokkal kellemesebb megfogni a regi 3GS-emet mint a 4-et. De ez szigoruan maganvelemeny.

[ Szerkesztve ]

(#9006) icecave válasza Iomega (#9004) üzenetére


icecave
nagyúr

"Az Iphone bárhogy is fogja megtervezni küllemre az új telefonját, vinni fogják."

Úgy érted az Apple? :D

(#9007) duc


duc
aktív tag

Április 1 a cikk keltezése :)

üdvöske, redmondi óriás, tetszetős, rendre, légkavaró, akár, megoldás, kicsike, ipar.

(#9008) mondomén válasza jimhun (#9005) üzenetére


mondomén
őstag

En nem gondoltam bele semmibe. Megneztem a kepeket es elsore nem volt rossz a tobbi concept art hoz kepest. A postot magat el sem olvastam.:)
En az ilyen artokat sosem veszem komolyan nyilvan tele vannak hibaval...

(#9009) manchester85 válasza jimhun (#9005) üzenetére


manchester85
addikt

Szerintem meg kifejezetten jó, hogy érezni lehet az éleket. Nem egyszer csúszott ki a szappan formájú 3G a kezemből, a 4 viszont mióta megvan, egyszer se, fél év alatt. Az anyaghasználatról nem is beszélve, ez az acélkeret+alul-felül üveglap kombó 100x minőségibb hatást kelt.

Talán a 3G/3Gs formaterve barátságosabb, "aranyosabb" volt, míg a 4/4S inkább a hűvös, minimalista rideg elegancia. Szerintem ez a design sokkal inkább high-tech hatást kelt.

Ugyanez egyébként szerintem a mai divatvilág minden területére igaz. Az ilyen luxusházak is tök minimalista tervezésűek, szögletesek, mindenhol üveg, "steril" az egész, messze nem olyan "barátságosak", mint pár éve voltak. És ugyanez figyelhető meg az iPhone formatervénél is. Azt is mondhatnánk, egyszerű, mint a faék, de az emberek mégis erre vágynak. Több Apple commercial-ben is elhangzik: "we believe that technology is invisible", és ezt nagyon ügyesen csinálják.

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#9010) jimhun válasza manchester85 (#9009) üzenetére


jimhun
senior tag

Van benne valami, igaz hogy sokkal modernebb, high tech-ebb erzest nyujt.
Attol fuggetlenul hogy a 3-as formaja a kedvencem, termeszetesen az utan a 4-es jon mas telefon nem is tudja megkozeliteni oket :)

(#9011) Solar_Wind


Solar_Wind
senior tag

Az iPhone 4-nél nehezen tudok elképzelni jobb formát, legalábbis ami az én ízlésemet illeti. Még a Dell Venue volt hasonlóan jó design. Nem láttam azóta se ezeknél jobbat.

(#9016) máyköl válasza mondomén (#8998) üzenetére


máyköl
veterán

Ez borzalmasan néz ki.

Manchester koncepciója jobban tetszik, bár az sem jön be nekem túlzottan, az I4/I4S jobban bejövős, bár nálam a mai napig még a 3G/3GS a nyerő.

(#9017) Ragnar95 válasza mondomén (#8998) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ez végre egy olyan koncepció, ami azért hasonlít a valódi telókra és elképzelhető,h vki gyártaná is :)
Bár túl széles, az a kör a hátulján undorító és a pereme is toknak néz ki, nemrossz :DD

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#9023) Blaise válasza jimhun (#9020) üzenetére


Blaise
veterán

Azért az iPad baseband felrakásásánál már az elején le volt tisztázva, hogy a GPS-el problémák lehetnek, ráadásul tipikusan nem a kétkattintásos automata módszer, aki megcsinálta, az tudhatta, hogy mit kockáztat.

(#9025) jimhun válasza Blaise (#9023) üzenetére


jimhun
senior tag

Mondjuk en nem igy emlekszem. En ugy hogy megvolt a jB mindeki orult es a DevTeam csak utana rakta fel mint update, hogy egyes embereknel gond van a GPS-sel. Persze hamar eszrevettek az teny, de az elejen meg nem mondtak hogy lehet ilyen gond.

Mindegy mert mostmar az uj 3GS is 5.1-el jon ugyhogy nem lehet ra Ipad bb-rakni(egy darabig:) ), de legalabb aki rak ra mostmar tudja mi a kockazat.
En felek az en 4-emre JB-t rakni, ami kar mert egy csomo progit megvettem a Cydia-ban :( persze elobb utobb rakerul a JB ahogy ismerem magam :)

(#9034) joey04 válasza (#8910) üzenetére


joey04
titán

Minden szentnek magafelé hajlik a keze.
az itteninek meg pláne. :K

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#9039) sp@rtan


sp@rtan
senior tag

Jött Sparrow update, push pedig jön hamarosan. :C

(#9042) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

A sárdobálást, a lekezelő stílusban történő kioktatást, és az OFF-ban sem elférő vitát itt kérem berekeszteni!
Egyelőre csak töröltem a nem ide illő hozzászólásokat, a következőnél szankcionálni is fogom!

Köszönöm!

Everybody lies.

(#9043) manchester85 válasza Barthezz2 (#9042) üzenetére


manchester85
addikt

Upsz, sorry, nem neked akartam címezni, hanem jimhunnak.

"Te kijelented hogy a JB nem teszi tonkre a telefont, ami nem igaz 3GS eseteben. Akkor tedd hozza hogy Iphone 4-nel nem teszi tonkre"

Nem teszem hozzá, és igaz, amit írtam. Az iPad BB teszi tönkre a telefont, pontosabban a GPS vevőt és a garanciát. Az, hogy ehhez jailbreak szükséges, az egy másik kérdés. Ha a 3GS-t jailbreakeled az nem visszafordítható? :W Ne azonosítsd már kérlek a baseband upgrade-et a jailbreakkel, mert semmi közük egymáshoz.

"ha beviszed a 6.15-os JB-s telefont restore utan, akkor kicserelik."

Hol írtam ilyet? Azt írtam, hogy ha totál halott lenne a telefon, akkor szerintem az iPad BB se derülne ki, lévén, hogy a szervizelés csak a fizikai behatások és a nedvességi indikátorok ellenőrzéséből áll. Még el se jut a telefon a tényleges szervizbe, máris cserélik a telefont.

Látom, közben szerkesztetted a hozzászólást, mindenesetre én még időben reagáltam. :)

"tuti hogy meg tudjak allapitani hogy milyen a bb rajta"

Ez egyértelmű, ugyanis én még az életben nem hallottam olyat, hogy egy iPhone úgy tönkrement volna, hogy be se lehessen kapcsolni. (Nyilván garanciális feltételek mellett, nem pedig beázás, stb) Tehát ennek a feltételezésnek eleve nem sok értelme, ugyanis abszolút nem életszerű.

(Remélem, ez eléggé ideillő hozzászólás)

Most pedig fiúk-lányok én egy darabig kiszállok, mert tanulnom kell.

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#9044) jimhun válasza sp@rtan (#9039) üzenetére


jimhun
senior tag

Erdekes ez a Sparrow, tetszik. Egy kerdesem lenne hogy irja hogy nem tamogatja a POP accountot. Viszont irja hogy a Yahoo accountokat tamogatja IMAP-kent.
Viszont ha jol tudom a Yahoo ingyenesen csak POP-ot engedelyez es az IMAP-ert fizetni kell.

A kerdes lenyege hogy mukodik ez rendesen Yahoo-val? :)

manchester85:

Ok, akkor legyen igazad....

[ Szerkesztve ]

(#9045) sp@rtan válasza jimhun (#9044) üzenetére


sp@rtan
senior tag

Hát ha csak fizetősnél van IMAP, akkor csak akkor fog működni. Hotmail se megy, ott is csak fizetősnél van IMAP.

(#9046) Iomega válasza icecave (#9006) üzenetére


Iomega
őstag

Igen. A mondat felénél , már megvariáltam a gondolatomat.
"Az Iphone bárhogy is fog kinézni, vinni fogják."
Valószínűleg ezt akartam először leírni, :U de a mondatot a felénél átfogalmaztam és aszerint fejeztem be. :D Lényeg, hogy tudjátok mire gondoltam.

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#9047) icecave válasza Iomega (#9046) üzenetére


icecave
nagyúr

Jaja, tudom hát, de muszáj volt beszólni :D

Egyébként persze,hogy viszik, lévén, hogy nem lesz más választási lehetőség annak, aki iPhone-t akar, csak max egy év múlva. Ezért is f*sok picit, hogy nehogy valami gané design-al jöjjön az új, mert akkor mit csinálok... Persze, ezt nem tudom elképzelni nagyon.

(#9048) Iomega válasza icecave (#9047) üzenetére


Iomega
őstag

Nem hiszem, hogy nagyon eltérnek majd ettől a formatervtől. Inkább a kijelző méret lesz növelve, a felhasznált anyagok is hasonlók lesznek.

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#9049) icecave válasza Iomega (#9048) üzenetére


icecave
nagyúr

Remélem is, engem nem hat meg az sem, ha az iPhone 10 is ugyanígy fog kinézni, mert nagyon bejön ez a formaterv. A kijelző szerintem is növekedhetne,de csak picit, de igazából az sem baj,ha marad, sőt (meg mivel van iPad, így azért csomó dolgot inkább azon intézek/nézek meg). A jelenlegi kijelző meg bőven jó, amikor épp nincs kéznél az iPad, de valamit meg akarok nézni.

(#9050) Iomega válasza icecave (#9049) üzenetére


Iomega
őstag

Nekem jól jön a nagyobb kijelző, ha navigációt használom, akkor pláne. :K

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.