Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • And

    veterán

    válasz AliveMOon #2114 üzenetére

    Nagyjából úgy, ahogy leírtad. Kivéve, hogy jó esetben nem kell többször megszólítani egy állomást, ill. a biztos vétel érdekében inkább valamilyen hibafelismerő kódolással kellene az adatokat továbbítani, mint simán csak ismételgetni. Egyszerű rádiós moduloknál, viszonylag rövid üzeneteknél - néhány byte - az egy állomásra jutó teljes kommunikációs idő nagy részét úgysem a hasznos bitek átvitele, hanem az adás/vétel átkapcsolás és a biztonsági időrések tennék ki.
    #2115: ''Igazábol valami olyan kütyü kell a kontrollerbe,
    amit a központi adatgyüjtő bármikor kinyithat és elzárhat?''

    Ezt nem teljesen értem. A modul lehet félduplex, ahogy írtad. Ez azt jelenti, hogy az adás/vétel vezérlését mindenképp egy saját kontroller biztosítaná az egyes kliensekben (alapállapot a vétel, adás csak akkor, ha a központ azt megszólítja, és várja a választ).
    ''Nem lehetne a rendszerben két csatornát alkalmazni?
    Egyik csatornán az adat gyüjtő azt sugározná éppen meik kontroller adjon.
    A másik csatornán pedig az a kontroller ad akinek éppen kell?''

    Attól, hogy az oda/vissza irány fizikailag más csatornán történik, a lekérdezési idő még nem lesz rövidebb. A válasz úgyis csak akkor mehet, ha a kérdés már megtörtént. Több csatornát úgy lehet kihasználni, hogy - pl. két rádiócsatornával - a kliensek fele az egyik, fele a másik csatornán ad/vesz, így fizikailag a két csoport el van különítve, és két központi állomás működik párhuzamosan (minden központ csak a saját csatornáján üzemelő klienseit kérdezi le). Lehet ezt még csűrni-csavarni, de a lényegen sajnos nem változtat: kliensenként és csatornánként minimum 10ms -os nagyságrendű időt kell biztosítani a kommunikációra. Ez távmérésnél, adatgyűjtésnél nem gond, de gyors reakcióigényű alkalmazásokba ennyi klienssel már nem az igazi.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés