Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2601) ikovi


ikovi
csendes tag

Sziasztok! Lenne egy kapcsolási rajzom, amihez egy gyakorlottabb nyáklap tervező (rajzoló) egyén segítségét szeretném kérni.
Ha elkészítené valaki a nyák rajzát megköszönném.
A rajz egyébként itt található (csak éppen a japán illetőségű tulajdonossal nem szeretném a kommunikációs nehézségek leküzdésével tölteni időmet)
[link]

Előre is köszönöm a segítséget!

ikovi

(#2602) SEK3


SEK3
tag

A győrieket szeretném, megkérdezni, hogy: ti hol szoktatok vásárolni?

(#2603) ikovi válasza ikovi (#2601) üzenetére


ikovi
csendes tag

Bocs előző írásom értelmét vesztette.
ikovi

(#2604) thaler2 válasza SEK3 (#2602) üzenetére


thaler2
senior tag

Sz.tem a somogyiról te is tudsz, ott mindent megkapsz. Vagy a pizza hut kis szűk utcájában az impulzus. Ha pedig trafó kell irj privit, és megbeszéljük.

(#2605) kuki


kuki
tag

sziasztok

nem tud valaki lágyinditót transzformátorhoz?
400Va-ra kellne,mert nem tudom ugy bekapcsolni hogy ne verje le a 10A-es bizit

köszi

(#2606) SEK3 válasza thaler2 (#2604) üzenetére


SEK3
tag

Oké, köszi ezekről tudtam, de gondoltam megkérdezem, hátha van még valahol valami.

(#2607) imi1984


imi1984
csendes tag

Szervusztok!

Egy elektonikai kütyüt akarok építeni, szép sorjában mondom mit gondoltam, aztán ha nincs igazam akkor világosítsatok fel :)
Szóval egy geiger müller számlálós gépet akarok csinálni, ami egy (a tervek szerint 512MB-os) mmc kártyán tárolná a beütések időpontját, mikrokontroller vezérléssel. mmc azért jó, mert kevés láb is elég hozzá. az adat leolvasása nem az mmc eltávolításával, hanem com porton keresztül történne.
Úgy gondoltam, hogy a könnyebbség kedvéért egy áramforrás legyen (vagy egy 9Vos, vagy néhány 1.5v-os), és ne több, azaz a következő részáramkörök egy áramforrásból táplálkozzanak. És ilyen részáramkörökben gondolkodom:
lenne egy, ami állna a Geiger Müller csőből, és a hozzá tartozó trafó meg ilyesmikből, kimenetként pedig minden beütéskor egy TTL jelet adna le. Akkor a következő részáramkör meg állna a mikrokontrollerből, az mmc kártyából, és a com port kábelből (rx+tx+sg szerintem elég is). a ttl jelet egy interrupt lábra kötöm, és az időpontokat először belső memóriában tárolom, majd ha összegyűlt 512byte adat, akkor kiírom a flash-re. az mmc-n semmi filerendszer nem lenne, egy sima fifo-t gondoltam hogy implementálok rá, a mikrokontrollerben tárolom a sor elejét, a sor végét, és kiolvasáskor (com port) az üres sor úgy alakulna ki, hogy a sor elejét a sor végével teszem egyenlővé, így pl azt is elkerülöm, hogy a flash amiatt váljon használhatatlanná, hogy a memóriakártya elejét többször írom mint a végét. Az időpont reprezentálása is sarkalatos pontja a projectnek, ezredmásodperces pontossággal (vagy mégpontosabban) kellene megoldani, és mivel fontos szempont, hogy egy időpont adat minél kevesebb helyet foglaljon, szerintem órán belüli vagy percen belüli időpont tárolása bőven elég. jelenleg kettő vagy négy byte-on tervezem ábrázolni az időadatot (2 byte percen belüli ezredmásodperces tároláshoz jó is lenne). és fontos lenne, hogy minél kevesebb beütés vesszen el (a célérték nulla azaz nulla elveszett jel/év (nem vagyok benne biztos, hogy megvalósítható)) a körülményektől (épp számítógéphez van kötve a cucc vagy nem, stb) függetlenül).
És esetleg valami kijelző: legegyszerűbb esetben 1-2 led, ha meg bírja az elektronika jelvesztés nélkül, akkor akár egy lcd pontmátrixtól sem zárkózom el :)
A tervek szerint se ''reset'' gomb, sem pedig üzemszerű használatra tervezett ki/bekapcsoló gomb nem lenne a gépen, a mikrokontrollert pedig megmaradó (non-volatile) belső memóriával képzelem el, gondolva az elemek lemerülésére :)
A firmware-t (referencia segítségével) talán én magam is meg tudom írni, és ha jól sikerül, akkor az sem fog aggasztani, ha a com portról közvetlenül firmware upgrade nem lehetséges.
Ja azt majdnem elfelejtettem, hogy 440V-os gyakorló GM csövem van, és nem kár érte, ha egyet-kettőt tönkreteszek az első sikeres kisérlet előtt (7000ft volt egy pár, szerintem nem pénz érte. igaz ez nem egy profi cső, nem véletlen neveztem ''gyakorló''-nak). A végleges eszközbe meg majd ha olyanom lesz, teszek egy profi csövet.
Na kb. ennyi lenne elsőre, előre is köszönöm segítségeteket.


[Szerkesztve]

(#2608) sirály12 válasza kuki (#2605) üzenetére


sirály12
őstag

Én tudok.

Feldobjam valahová?

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#2609) sirály12 válasza imi1984 (#2607) üzenetére


sirály12
őstag

Csákó.

[link]

Innen szedd le a basic compillert. A helpjében talélsz teljes kapcsirajzokat, sd, mmc karikhoz + a forráskódokat. Szerintem ezen elindulhatsz.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#2610) kuki válasza sirály12 (#2608) üzenetére


kuki
tag

köszi, elküldenéd nekem
a mail cimemre

(#2611) sirály12 válasza kuki (#2605) üzenetére


sirály12
őstag

[link]

Itt találod. Én is ezt használom már hónapok óta az erősítőmben.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#2612) kuki


kuki
tag

egy olyan kérdésem lenne még hozzátok hogy olyan kapcsolást keresek Mi-Mh-akku töltéséhez ami meriteni is tuddja az akkut(de nem szeptont ha nincs más akkor jó az ha csak tölti cellát),és cellánként tudd feszültséget figyelni.

köszi

(#2613) kuki válasza sirály12 (#2611) üzenetére


kuki
tag

köszi

ez nagyon egyszerű kapcsolás,ilyenre gondoltam

köszi

(#2614) sirály12 válasza kuki (#2613) üzenetére


sirály12
őstag

Örülök, hogy segíthettem. :)

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#2615) kuki válasza sirály12 (#2614) üzenetére


kuki
tag

nekem is erősitőhőz kell mert most épitem a házimozit itthon,és a torroid trafo mindig levágja a bizit,tul sokat vesz fel bekapcsoláskor a trafo
Lm3886 lesz benne ma sajnos egyet tönkre tettem,picit sokba került pedig

mégegyszer köszi

(#2616) sirály12 válasza kuki (#2615) üzenetére


sirály12
őstag

Nekem is egy toroidhoz kellett, és én is lm3886-ost járattatok vele. Már megy egy pár hónapja. Mostmég csak 2 csatorna, de én is 5+1-esre terveztem a cuccot. Ezért is kellett a bivaj táp. :D

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#2617) kuki válasza sirály12 (#2616) üzenetére


kuki
tag

neked van a tápokon stabilizátor?

nekem is sikerült ma egyet szora birni,és nagyon szépen szol de véletlenül egyet tönkre is tettem,de még nem tudom hogyan lehet hogy ESD miatt ment tönkre

mekkora hütöborbát tettél rá?

én ugy csináltam meg a nyákot hogy 240mm-hosszú lett három panel, és ilyen hosszú hütőbordát is tervezzek hozzá venni
a két panelt egy egymásfölé fogom tenni igy lesz meg a hat darab végfok.

(#2618) kuki válasza sirály12 (#2616) üzenetére


kuki
tag

most probáltam megrendelni ingyen mintában a national-tól az IC-t
de olyan választ kaptam mailben hogy azt hittem rosszul olvasok,bár nagyon rossza az angol tudásom,azt itrál hogy magyar országra nem szállitanak ingyen mintát, jó mi?

(#2619) didyman válasza kuki (#2617) üzenetére


didyman
őstag

Az LM3886, mint a többi monolit csúfság, csak arra hiperérzékeny, ha a hűtőtönkjéhez (szubsztráthoz helyesebben) képest más lábán negatívabb fesz áll be. Ettől szinte azonnal elhasal. Ilyen könnyen elő tud fordulni, ha a hűtőtönkjén keresztül a plusz táphoz zárod.
Más módon nagyon nem lehet tönkre tenni, az ESD persze fontos, de ennek az IC-nek elég sokat el kell viselnie.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#2620) kuki válasza didyman (#2619) üzenetére


kuki
tag

ezt én is tudod,pár DSp-t már ki kellet cserélni ESD miatt
bár ez az ic nem a texas által gyártot dsp-ék
nem tudom pontosan mitől hasalt el,de valoszinűsitem mert itthon nincs esd padló, mint a melohelyemen,
a másik teljesen jól szol, majd be fogok dobozolni valamikor ha lesz rá dőm de most nincs,és még kell ugyis néznem pár ic hozzá,

a hütötönkje -tápon van ezt én is tudom az adatlapjából,és ezért el van szigetelve a egymástól a két ic hövezető ragasztoval.......

(#2621) kovacstibor79 válasza kuki (#2620) üzenetére


kovacstibor79
aktív tag

''és ezért el van szigetelve a egymástól a két ic hövezető ragasztoval.......''

Ezt úgy értetted hogy csak hővezető paszta van az IC alatt?

Mert ha igen akkor szerintem ezért halt meg. Tenned kellene még csillám lapot is, mert maga a hővezető paszta nem szigeteli el az IC-t, ja és persze a csavaros leszorításnál a csavarhoz is kell szigetelő gyűrű.

(#2622) didyman válasza kuki (#2620) üzenetére


didyman
őstag

ESD-padló nekem sincs itthon, a csuklópántot sem vettem fel már évek óta, mégsem vágok tönkre áramkört, pedig nap nap után javítok mindenfélét. Ilyenkor nem műszálas ruha van rajtam, javítás közben nem teszek hirtelen, nagy mozdulatot és mielőtt hozzányúlok a cucchoz, fémesen zárom magam :D .
A ''hővezető ragasztó'' nem fog szigetelni! Az kitolul a hűtőtönk alól. Ha a két IC látja egymást, az is élből lehet halálos, ha az egyik terhelve van és emiatt a hűtőtönk potenciálja a nagy áramok miatt megemelkedik, a másik felé fog áram folyni, na ez azonnal büntet.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#2623) kuki válasza kovacstibor79 (#2621) üzenetére


kuki
tag

bocs de ilyet használunk a melohelyemen is és soha nem volt vele gond és itt kicsit érzékenyebbek a dolgok mint itthon

a szigető gyürü természetes ezt mindenki tudja ezért nem irtam

(#2624) kuki válasza didyman (#2622) üzenetére


kuki
tag

''A ''hővezető ragasztó'' nem fog szigetelni!''
szigel csak tudni kell használni a munkahelyemen bevált,és nekem is itthon,csak ha valaki nem tudja használni az jár ugy hogy össze zárja a két ic-t.
nekem nem ezért ment tönkre
azért tudom mert megnéztem ezt is tegnap hátha de még nem volt olyan hogy rossz lett volna a ragaszoval a szigetelés

(#2625) sirály12 válasza kuki (#2617) üzenetére


sirály12
őstag

A tápon nincs stab, nem láttam értelmét.
Van egy bazinagy gréc híd, két 33000 mikrós kondi, 2 bizti és ennyi. (na jó azért nem ennyi, mivel nekem a gép kapcsolja ki/be az erőlködőt, ezér még van a tápoldalon egy relé + a hengerőt is egy digitális poti szabályozza, amit a gépről vezérlek egy mirovezérlővel, de ez külön dobozban van.)
A hűtőbordától nem szigeteltem, az is negatív fesz alatt van. A borda egy 15*10*25 cm-es (kb, nem mértem) csoda. Mivel ilyen hatalmas, valszeg a többi végfokot is kiszolgálja majd. Szépen szól a masina. :DDD

A végfokok nekem külön vannak. Mind a kettő egy 5*5-ös panelon foglal helyet. (ezt azért csináltam így, hogyha valamiért cserélni kellene valamelyiket, ne az egészet kelljen cserélni, hanem csak azt az egyet. :D

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#2626) sirály12 válasza didyman (#2622) üzenetére


sirály12
őstag

Nekem nincs szigeltelve a két ic egymástól, miért is kellene. Sima negatív táp van a hűtőfelütleten, egyszerűen elszigeleltem a hűtöt a erőlködő házátől és kész. :)

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#2627) Matthew


Matthew
senior tag

Üdv!

Lenne két kérdésem. Az elsőt már a forrasztásos topikban is feltettem de még nem jött válasz.

1. Milyen pákával tudok forraszttani soklábú IC-ket? Sima páka nem jó mert az egyszerre mondjuk csak pá lábat melegít, olyan hőlégfúvós kéne, annak mi is a neve?
Hol és mennyiért lehet olyat kapni?

2. És ehhez a multiméterhez mit szóltok? [link]
Itt a legolcsóbbra gondolok (MX–25 201), ami 4990 forintba kerül, szigorúan csak hobbi célra kellene, ez a Maxwell ugye nem rossz márka?

(#2628) kuki válasza sirály12 (#2625) üzenetére


kuki
tag

én ugy csináltam meg hogy külön külön vannak az áramkörök csak a panelt nem vágtam el darabokra
a hely miatt
én két 100000uF-os konidt raktam rá szürésnek
a hangerő szabályzáson még gondolkodom egy picit
most néztem meg a lomexnél a hütőbordát és talán lesz is náluk ekkora mértű mert a kontál nál nem volt

(#2629) kuki válasza Matthew (#2627) üzenetére


kuki
tag

üdv,
én nekem az smd cucuokhoz sem kell olyan amivel minden lábát tudom egyszerre melegiteni
én egy weller pákát használok itthon és bent is(bár az ESD-s)

(#2630) Matthew válasza kuki (#2629) üzenetére


Matthew
senior tag

De ha van egy IC mondjuk 36 lábbal akkor azt hogy a fenébe kell kiszedni hagyományos pákával? :F
Mijaza ESD? Bocsi, kissé tudatlan vagyok...

(#2631) kuki válasza Matthew (#2630) üzenetére


kuki
tag

azt a legegyszerübb kivenni
csak összeonozod a lábait,és melegitedd egy picit,de csak akkor csináld ezt ha tuti nem jó az IC
mi szoktun kiszedni picit több lábú ic-t is igy,és teljeesen jól müködik,bár az a panel nem házilag készül,mert többrégetű

(#2632) kuki válasza didyman (#2622) üzenetére


kuki
tag

megtaláltam a hibát nem az ic volt,most volt időm jobban megnézni,és a panelen van egy hiba és ezért nem adot ki magából semmit,bár egy picit begerjedt mikor bekapcsoltam,de müködik és ez a lányeg,nem vagyok egy ic-vel szegényebb :C

(#2633) kuki


kuki
tag

valaki esetleg tudna segiten egy picit MI-MH akku töltésében,olyat rajozott keresek ami tudd meriteni nem találok olyat ami meriteni is tudd és tölti utánna az aksit,de ezt cellánként tudja

(#2634) Matthew válasza kuki (#2631) üzenetére


Matthew
senior tag

Ez is egy jó ötlet, köszi, de mi van abban az esetben ha pl egy eprom-ot vennék ki, amiből még ki szeretném olvasni a tartalmat?

(#2635) Batman2 válasza Ja no (#2600) üzenetére


Batman2
őstag

Hi

Á, éppen megint azzal bajlódok, mert az áramkörömet teljes kiépítésben nem viszi rendesen, túl nagy már a feszültségesés, nem ad elég áramot.
Így most megint a tekerccsel bajlódok.
Éppen tegnap végigpróbálgattam az összes szóbajöhető kondimat. Érdekesen varál a feszültség úgyanolyan terhelés mellett, más-más kondikkal, 3.13-3.18 között.
És nem a legnagyobb kapacitásúakkal a legtöbb, sőt többesetben, ha növelem a kondik számát, elkezd egy-két századdal csökkenni a fesz.
A Te általad küldött 100mikrós kondikból néggyel megy jelenleg a legjobban. Ha felteszem az ötödiket, akkor már egy századdal kevesebb a fesz.
De hasonlóan viselkedik 2200mikró, 16V-os, szintén LO ESR kondival is.
Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#2636) kuki válasza Matthew (#2634) üzenetére


kuki
tag

onszivóról hallotál már?

(#2637) Matthew válasza kuki (#2636) üzenetére


Matthew
senior tag

Aha. :) A profik is úgy csinálják? Nem kell hozzá különleges páka?

(#2638) vakondka válasza Matthew (#2637) üzenetére


vakondka
őstag

A profik nem használnak ónszippantót.
Viszont vegyél ónszívó sodratot (solder braid), meg valami jó folyasztószer, mondjuk flux-ot, vagy forrasztópasztát ami nem oxidál. (vagyis elektronikai boltban vedd, ne azt amit a bádogosok használnak az esőcsatornákhoz...)
Tehát tegyél egy kicsit a folyékony, vagy a paszta folyasztószerből a sodratra, tedd oda az IC egyik (!) lábához, tedd rá a pákát és kezdd el melegíteni.
Úgy tartsd a pákát, hogy minél nagyobb felületen érintkezzen a sodraton keresztül a forrszemmel amin az ón van. Szépen magába fogja szívni az összes ónt, ha gyakorolsz egy kicsit és ügyes vagy akkor még a furatgalvanizált helyre beforrasztott IC-ket is ki tudod majd forrasztani.
SMD IC-k hez más technika kell, de nem írtad, hogy milyen tokozású az IC.

Sok Sikert !

ui:hőfokszabályozós pákát vegyél !

[Szerkesztve]

https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

(#2639) didyman


didyman
őstag

LM3886 szigetelés: Pontosan amiatt van rá szükség, hogy ha az IC-k egyoldalúan terheltek, ellentétes előjelű csúcsokérkeznek rájuk, akkor a vezetékezés miatt nagyon könnyen eltérhet a hűtőtönkök feszültsége, ami nem jó, ha a hűtőtönkökön folyó áram révén egyenlítődik ki! Ezzel nem szabad kísérletezni, el kell szigetelni. Két végfok esetén nem szok baj lenni, meg a vezetékezést is nehezebb elrontani, de 5 végfokkal ne ezen a filléres dolgon spóroljatok, semmivel sem lesz rosszabb a hőleadás, nem emiatt fog megsülni az IC, ha megsül. Az a hővezető ragasztó engem is érdekel, kíváncsi vagyok a felvitel módszerére, a tényleges hővezetésre (hőellenállásra) a szigetelési távolság megtartásakor és főleg arra, hogy hogyan szeded le, ha gond van.

Matthew: A soklábú IC kikapható simán az említett, összeónozós módszerrel úgy, hogy túlélje. Egy IC sem fog belehalni, ha bírja a hullámkemencét a szabvány 10s-ig (300 fok Celsius), ezzel kell számolni és egy körben csak egy oldalt kiforrasztani. Én sokáig így szedtem ki IC-t, amíg nem szántam rá magam egy ónszippantóra :D . 48 láb volt a maximum, amit kibányásztam vele. SMD-re külön trükkök vannak. Fóliára vigyázni kell, az nehezebben viseli a hevítést, könnyen feladja a ragasztó. Ha nagyon félsz a manővertől, a legegyszerűbb talán az ónszippancs, a fonat és a folyasztó is jó dolog, csak ne ezen az IC-n tanuld meg használni (nekem az kicsit pepecs, meg lassú, de ez egyéni szocproblem).

Batman2: Miért nem vezeted vissza a visszacsatolást a kiszolgált áramkör csatlakozási pontjáról, vagyis ezzel kizárva a vezetékeken és egyéb elemeken eső feszültséget? Egy közvetlen vezeték föld felől is a visszacsatoláshoz és ott értelemszerűen a visszacsatolást is adó földvezetékkel közösíted, elvágva más földhurkot (csak egy kb. párszáz, a VCS szempontjából kicsi ellenállás maradjon), a visszacsatolást ugyanígy, közvetlen oda viszed és a panelen egy párszázas ellenállással hidalsz (ezek azért kellenek, hogy a vezeték sérülése esetén ne tudjon kinyílni a hurok).

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#2640) kuki válasza didyman (#2639) üzenetére


kuki
tag

én nem szoktam ezen sporolni mert tudom mivel játszom, tudom hogy az áram hurkok mire képesek igy pláne nem...játszom vele


(#2641) kuki


kuki
tag

valaki esetleg az akku töltövel kapcsolatban?

(#2642) Matthew válasza vakondka (#2638) üzenetére


Matthew
senior tag

Na erről az ónszívó sodratról még nem hallottam de beszerzek. Flux a márkája ennek a folyasztónak? Gondolom Ezeket bármely elektronikai boltban meg lehet kapni. Van szerintem egész jó pákám de akkor lehet beszerzek egy hőfokszabályzóst. Milyet ajánlanátok? Nagyon ritkán használnám, szinte csak hobbi célra tehát vmi olcsó megoldás kellene.

(#2643) Matthew válasza didyman (#2639) üzenetére


Matthew
senior tag

Azt hiszem akkor ragaszkodnék az előbbi megoldáshoz, nem kockáztatnám meg azt, hogy megdöglik az IC, biztos ami tuti. :) Időm meg van. :R

(#2644) kuki válasza Matthew (#2642) üzenetére


kuki
tag

Flux=fluxer

(csak rosszul irta neked valaki,csak nem akartam akkor szolni miatta)

amugy gyanta és alkohol keveréke,te is tudsz otthon csinálni ha ügyes vagy....

én elösször csak ellenálás lábakon kisérleteznék a helyedben,mert az a legkönnyebb, bár nem tudom mennyi tapasztalatod van elektronika terén,ha jó pákát szeretnél,néz magadnak egy ''csagotos'' wellert nem tul drága és lehet hozzá sokféle hegyet kapni,melyekkel tudom a hőfokót szabályzoni,és a hegy alakja is elég sok féle van,
mig egy hőfokszabályzós weller nagyon drága föleg otthoni használtra,de biztos van más tipus is ami olcsobb de nekem a Weller a legjobb ami bejött egy pár pálka tipust már kiprobáltam...

(#2645) vakondka válasza Matthew (#2642) üzenetére


vakondka
őstag

Ezt nézd meg: [link]
Persze nem ez a legolcsóbb üzlet, de itt minden van és értenek is hozzá.
talán éppen ezért hívják flux-nak a fluxert...

A Gömb utcában is van egy jó kis bolt a rendőrpalota árnyékában, csak most nem jut eszembe a neve.
Ha jót is akarsz meg olcsó is, akkor szerezz olcsón egy 24V/100W-os trafót és vegyél külön egy 24V-os 7-es hőfokértékű heggyel rendelkező Weller pákát.
Ez belső hőfokszabályozással rendelkezik.Normál IC-khez 50-80W teljesítményű az ideális.

A ''tip activator'' nevű cucc egy kicsit drága, de érdemes venni, mert nagyon jót tesz a pákahegynek, ha néha belenyomod (azon kívűl, hogy tisztítja is)

A folyasztószer maradványokat szépen letisztíthatod a Kontakt PCC nevű szerrel.

ui: tényleg ne azon az IC-n gyakorolj amire még szükséged lesz...
SMD vagy normál IC ???

[Szerkesztve]

https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

(#2646) And válasza Matthew (#2642) üzenetére


And
veterán

Ónszívó sodrat gyanánt egy normális koaxkábel lehántott árnyékolófonata is megteszi. Ha a művelet előtt pákaheggyel kicsit belenyomkodod forrasztógyantába, utána nagyon jól megszabadítja a célterületet a felesleges óntól.

(#2647) Matthew válasza kuki (#2644) üzenetére


Matthew
senior tag

Milyen az a ''csagotos'' weller?

(#2648) Matthew válasza vakondka (#2645) üzenetére


Matthew
senior tag

24V-os páka is jó lenne akár, a műhelyben ki van építve a 24-es hálózat is. :)
De miért jobb mint a 230-as?
Nem SMD, mezei icé. :)

(#2649) Matthew válasza And (#2646) üzenetére


Matthew
senior tag

Sokat úgysem fogok forrasztani, azt a keveset meg már akkor rendes céleszközökkel végzem majd, de köszi a tippet. :R

(#2650) vakondka válasza Matthew (#2648) üzenetére


vakondka
őstag

Én a 230-as pákát maximum vezeték ónozására használnám...az más dolog, hogy én arra is a ''jó öreg'' WELLER-t preferálom.
Viszont minden másra kisfeszültségű pákát használj már csak érintésvédelmi szempontból is...nekem is jóbarátom az áram...többször kezet ráztunk :)
Szóval a viccet félretéve egy 230-as páka legkisebb meghibásodásánál is előfordulhat, hogy kinyírod a szegény alkatrészt, ráadásul azok általában semilyen hőfokszabályozással nem rendelkeznek...szóval vagy kisfeszültségű pákát vegyél, vagy semilyet...legalábbis szerintem.
Főleg, ha trafót nem is kell venned, mert ki van építve a 24V !
Mezei IC-khez olyan hegyet vegyél a pákához, ami inkább lapos és kb. 3mm széles és a 50W-ossal valószínűleg gyorsabban tudsz majd dolgozni.

Ajánlom figyelmedbe ezt a linket: [link]

EZ bírni fogja a kiképzést :)

https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.