Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2751) vakondka válasza And (#2750) üzenetére


vakondka
őstag

Hogy itt mennyi rendes ember van !
Köszönöm ! :R :R :R :R :R
Hál' istennek az SMD forrasztás az menni fog...volt időm gyakorolni 3 évig egy svéd gyártó telefonjain, ami azóta már félig japán, de távol-keleten rakják össze...nem akartam márkát írni...

https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

(#2752) Laslie válasza vakondka (#2748) üzenetére


Laslie
tag

Vagy próbáld ki ezt [link]

(#2753) Batman2 válasza vakondka (#2731) üzenetére


Batman2
őstag

Hi

Na, azt azért ne úgy képzeld el, hogy mikroSMD alkatrészekből építem fel. Rendes DIL, TO-92, TO-220, stb. alkatrészekből készítem, csak nem fúrok a lábaknak lukakat, hanem rövidre levágom, meghajlítom megfelelően és így forrasztom rá.
SMD-vel eddig még nem próbálkoztam, de már van több darab ilyen alkatrészem is, így annak is neki fogok fogni.
Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#2754) Batman2 válasza vakondka (#2731) üzenetére


Batman2
őstag

Egyébként igen, saját kezüleg készítem még mindíg az egészet.
De ezt a valamelyik korábbi megnyilvánulásomban már kifejtettem részletesen, keress vissza és megtalálod !
Üdv.:
Ui.: #2009, #2069-ben van ilyesmi


[Szerkesztve]

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#2755) vakondka válasza Batman2 (#2754) üzenetére


vakondka
őstag

Jaaaa, akkor az inkább csak SMT :) az alkatrészek, viszont normál alkatrészek.
Én rendes SMD alkatrészekből akartam áramkört készíteni, olyan méretűekből,
mint amilyenekkel mobil telefon javításkor dolgoztam...anno pár éve.

Ilyen SMT módszerrel én is csináltam pl. a HE-ből villogó LED-es fenyőfát, amiben minden alkatrész a forr oldalon volt, kivéve a LED-eket...hát felületszerelés ez is, de azért nem igazán SMT technológia...az a gáz, hogy annak nagyon-nagyon pontosan kell megrajzolni a NYÁK-ot és ha finom rajzolatnak egy kicsit alámar a vas-klorid is, akkor már nagyon ronda lesz és gányolni kell, amit nem szeretek :DDD

[Szerkesztve]

https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

(#2756) X Sügi X válasza Laslie (#2752) üzenetére


X Sügi X
tag

Ezt a progit hogy lehet kiegészíteni plussz alkatrészekkel? Angolhoz hülye vagyok.. pedig alapfokú nyelvizsgám van.. :DDD

Kisvártatva..

(#2757) didyman válasza And (#2750) üzenetére


didyman
őstag

hehe, hát egyszerűbb panelekhez mérfölddel gyorsabb kistételben a filc, utoljára egy halom infrát építettem így. Egy panel ráfordítása rajzolásban 5 perc volt, egy kb. 15 panelig nekem nem éri meg géppel, elővenni, tervezni, nyomtatni, fotózni, neeem, inkább rajzolok :D .
Tango: Gyerekkorom óta azt használom, nem tudok/akarok leszokni róla. XP alá kicsit bonyás volt bekonfigolni, mert ókínai karaktereket dobált, amíg rá nem jöttem, mi baja, bár azzal se volt gond, mert simán ismerem a billentyűkombinációkat és a rublikákat. Szereti a Laserjet 4L-t is, úgyhogy maradt. van autoroute is benne, más kérdés, hogy sose jöttem rá, hoyg kell használni (Orcad alól lehetett vele netlist-et etetni), meg mindig is jobban szerettem én vezetékezni.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#2758) And válasza didyman (#2757) üzenetére


And
veterán

Ja, infra.. Azt nyák nélkül építettem, légszerelve, a szokásos kis műanyag doboz meg némi Pattex-genya segítségével. Igaz, nem egy halommal. Viszont ha egy csomót kellett volna csinálni, akkor annál inkább lefotóztam volna egy kis nyákra, egyszerre egy tucatot.
A Tango-rol én sem akartam leszokni jó sokáig (az elektrós levlistáról kiderült, hogy a mai napig sokan preferálják). De az idők változnak. Már a Win98 torkán sem volt egyszerű legyűrni, az újabb progikkal meg tényleg az volt a bajom, hogy nem kellőképpen fapadosak az én igényeimhez. Ezzel szerintem sokan vannak így: megszokták, másfél évtizede ezt használják és nehéz róla átszokni egy újabbra. Pedig a Tango-nak idegesítő hátrányai voltak, vannak: nem sikerült olyan VGA-drivert találni hozzá, amellyel 800x600 v. annál nagyobb felbontásban ne 60Hz-es képfrissítéssel büntetné a júzert, ami egy CRT-n nem szép látvány. 1024-nél nagyobb felbontásra pedig (egy mai vga-val) nem tudom, egyáltalán lehetséges volna-e rábírnom. Én sem könnyen mondtam le a jól beváltról, de 1-2 terv után már szinte teljesen megszoktam ezt az ExpressPCB-t (nyilván több más, hasonló képességű progi is van, de én pont ebbe botlottam bele). Fapados, vannak hiányosságai, de nekem megfelel.

(#2759) Kobe


Kobe
veterán

sziasztok
ezt a hszemet máshol is közöltem, azonban sztem itt szakszerűbb véleményeket kaphatok sztem
előzmény : van nekem egy genius 5.1 es rendszerem amin egy idő óta nem szólal meg az egyik elülső hangfal, szoftveres állítgatással se s a többi
kábelhibára, illetve a mélyládában található csatlakozó-vagy elosztó meghibásodására gondolok, a kábelhibát szerettem volna tökéletesen kiszűrni az alábbi módszerrel : a ládába egy 9 tűs körcsatlakozó megy, melynek másik végén egy 3 jack véggel ellátott csatlakozó-hármas van, 2-2 hangfalnak, plusz center+ mélynek
eztet csináltam
ma elvégeztem egy kísérletet, hogy netalán a kábel halt meg gépmozgatás közben, de az eredmények nem egészen egyértelműek, nem tom pontosan ezt kellett volna kapnom
fogtam a 9tűs 3jack dugaszos végű kábelt és kihúztam a ládából, majd egy drótdarabbal a 9 tűs végét összekötöttem egy fülhallgatóval, miközben a másik végén a 3 jack dugó a gépbe volt kötve, kvázi mintha a mélyládának adná le a jelet...testet a testel, majd a másik zsinórt a 9 tűn váltoattam, sorra próbálva mind a 9 tűt...amit kaptam : 9 tű közül 5 db al összekötve hallottam zenét a fülhallgatón, a többi gondolom a mélyláda lett volna, ami érthetően nem szólal meg fülhallgatón
én azt a következtetést vontam le hogy mivel ugye 5 hangfal van a szettben, 9tűből 5 alkalommal hallottam vagyis 5 hangfalnak megfelelően kaptam hangot, a jel eljutott a kábelen, tehát elvben eljut tökéletesen a ládáig és ott hal meg valami,az említett csatlakozó vagy elosztó, ergo nem kábel hiba
aki elektronikához ért valamicskét kérem erősítse meg fentebbi eszmefuttatásom helyességét, vagy cáfolja meg azt nekem kérem, mivel kézenfekvőbb volna egy kábelt cserélnem mint egy teljes napomat rászánni arra hogy mélyládával rohangáljak 2 város között :) köszi

[Szerkesztve]

(#2760) bundaas válasza Kobe (#2759) üzenetére

Elméletileg a hatodik csatornátis kellett volna hallanod valamilyen szinten.De ha a genius tv/tape bemenetére stereo jelet küldesz akkor ott mind a 6 csatornán meg kell szólalnia. Ha nem igy van,akkor az elktronikának van valami baja.

Nincs elb@szva,csak másra lesz jó!

(#2761) Batman2


Batman2
őstag

And, Ja-no, Luke, vagy valaki !

Úgy tudom, hogy a 74-es sorozatú ICkből felépített áramkörökben minden IChez kell egy 100nF-os kondi, hogy helyesen működjenek és ne csináljanak téves váltásokat.
Igaz ez a 40xx-es sorozatú CMOS áramkörökre is? :F
E nélkül biztos hogy hülyeségeket csinálnak? :F
Mennyire befolyásolhatja ez egy kapcsolás működését? :F
Üdv.:

[Szerkesztve]

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#2762) Ja no válasza Batman2 (#2761) üzenetére


Ja no
aktív tag

Ha hidegítőkondikról van szó, azt nem érdemes kihagyni. Használhatsz nyugodtan 0805-ös kerámiát is. Ha Y5V-t veszel, akkor vegyél jóval nagyobb feszüt, mint ami következik a kapcsolásból.
Szerintem a CMOS még jobban igényli ezt, mert ott ugye alacsonyabb áramokkal dolgozik a ''jelszint''.

(#2763) LukE válasza Batman2 (#2761) üzenetére


LukE
veterán

konkretan 40xx-re passz, de nagyobb integraltsagu ICknel mindig kernek egy 100nF-os kondit a tapfesz labakhoz minel kozelebb.
AVR tobbszor is mukodott breadboardban kondi nelkul, 40 centis tap vezetek vegen, de ha nyakra rakom, mindig van egy 0805-os 100nF a tap labak kozott.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#2764) didyman


didyman
őstag

Ez amolyan biztos, ami biztos dolog, nem érdemes ezen spórolni, helye csak van. Lényeges, hogy táplábakhoz minél közelebb legyen ültetve. Ha a panelre hosszú vezeték megy, az áramkör áramfelvételétől függően célszerű vagy helyben stabilizálni, vagy egy pártíz uF-os esetleg tantál kond beépítése.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#2765) Batman2


Batman2
őstag

Hi

Köszi mindenkinek !

Nem is a spóroláról van szó, mármint az nayagéról, hanem a munka sok vele, inkább azért gondolom meg. :O
De megpróbálom! :)
Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#2766) SEK3


SEK3
tag

Üdv.

Van egy ilyen: [link] léptetőmotrom és szeretném használni. :U

Ha tudtok légyszives áldjatok meg egy kapcsolással, ha lehet egyszerűvel. :R :C
A google csodákra képes --- mire megtaláltam a tökéletes kapcsolást: az oldalt nemlehet betölteni. :((( :((( :(((

Nem pc-ről akarom vezérelni, csak lehessen irányítani.

köszikeee...

(#2767) hezso válasza SEK3 (#2766) üzenetére


hezso
aktív tag

Unipoláris motor... 5 vagy 6 kivezetéssel...

Aztjelenti h meg kell keresni multimeterrel az egy vagy ket kozepkivezetest, és aztan FET-ekkel vagy valami cél IC-vel lehet vezérelni. Hogy mi hajtja a FETeket, az rajtad mulik, lehet gep, lehet PIC, sok lehetőség van...

Anno olvastam a www.hobbycnc.hu-n ilyen vezérléses leírást, nemtom meg fennvan-e mert azota megvaltozott az oldal. Ha nem segit, akkor elmagyarazom. De neked valami Unipoláris léptetőmotor meghajtó IC volna a legjobb, mert azok néhányában benne van a meghajtó FET vagy tranzisztor, meg a védődióda is. Csak a Step meg Dir. impulzus kell neki.

Szal nezz szet, aztan ha tudok esetleg segitek.

Amugy volt valami kodom PIC 16F84-be direkt leptetomotor-vezerleshez, annak is a bemenetere kellett a lepesjel, meg hogy merre, es Unipolarissal lepeltette...

Ha fontos megkeresem azt is.


Sok sikert :)

(#2768) Batman2 válasza SEK3 (#2766) üzenetére


Batman2
őstag

Hi

Ha kész léptetőmotor ICt nem találsz (bár biztosan van több gyártónál is), úgy is megoldhatod a dolgot, hogy készítessz mondjuk egy 555-ös ICből egy orajelgenerátort és annak a jelével vezérelsz egy bináris számláló ICt, melynek van előre és hátra számlálást váltó lába is. A kimenetekre FETeket vagy tranyókat teszel és azzal vezérled a lecsupaszított léptetőmotor (értsd: elektronika nélküli).

Ha az órajelgenerátor frekvenciáját változtatod, változik a forgási sebesség is.

Ha van az ICnek engedélyező bemenete is, akkor még ki/be kapcsolhatod is a motort a tápfeszültség megszakítása nélkül (standby állapot).
Üdv.:

[Szerkesztve]

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#2769) SEK3


SEK3
tag

Köszönöm válaszaitokat.

Azt hiszem extrakezdő létemre boldogulni fogok.
Sikerült megértenem a nagyonegyszerű működését és már készítettem is gyors egy táblázatot:

3 pecig csináltam ide ''ascii art'' <---erre a gép kiszedte a spacéjimat :(((


igazán ezzel nem voltam tisztába

[Szerkesztve]

(#2770) sasa311


sasa311
veterán

überlama kérdés, kéretik nem röhögni!

szóval pc ventit szeretnék járatni PC-től függetlenül (közelben sincs).
Mi kell hozzá?

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#2771) bandiras2 válasza sasa311 (#2770) üzenetére


bandiras2
senior tag

12V egyenáram bekötés mindegy, max megcseréled

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#2772) SEK3


SEK3
tag

Na úgy képzeltem el, hogy:

van négy tekercs
van nyolc kivezetése...De tekercspárok vannak így ugyanabban a párban egyszer É;D, másszor D;É pólusokat kell csinálni.

-+00
00-+
+-00
00+-

(#2773) sasa311 válasza bandiras2 (#2771) üzenetére


sasa311
veterán

Láma kérdés no2:

Mégis hol kapok ilyen átalakítót, ami 12 Voltot csinál? Vagy a telefontöltők, meg ilyesmi az jó lenne? Aztán meg egyszerűen a venti kábelével összekötöm a töltő kábelét és szevasz? :U

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#2774) bandiras2 válasza sasa311 (#2773) üzenetére


bandiras2
senior tag

Vannak ilyen univerzális mini tápegységek, amivel walkmant, scannert meg egyebeket hajthatsz, általában van rajtuk Voltbeállító kapcsoló is, vagy megnázed a nyomtatód-scannered tápkábelét, helyi alkatrészkereskedésben veszel hozzá csatit, vagy csak szimplán belenyomod-rátekered a kábelt(ilyenkor nem szerencsés mozgatni), oszt jóvan.
Média marktban is, de kínai piacos is tökjó.

[Szerkesztve]

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#2775) Batman2 válasza sasa311 (#2773) üzenetére


Batman2
őstag

Hi

Ha van netán használaton kívüli telegrács, vagy egyéb töltőd, azt is felhasználhatod.
Nézd meg, hány V-ot ad ! Több töltő is 12V-os, 300-400mA mellett, de már a 100mA is elég a ventinek.
Már 6V-tól működik egy 12V-os venti, természetesen lassabban.
Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#2776) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Sziasztok! Van az alaplapomon két ciripelő szűrő toroid tekercs, és ciripelnek bizonyos beállÍtás miatt, ezt akarom úgy megszüntetni, hogy a magot rögzÍtem pillanatragasztóval, ez elvileg nem befolyásolja a mágneses teret, jól gondolom?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2777) Robaj


Robaj
addikt

Kaptunk házit 20 pontyért elektroból:

A házifeladat az ellenállás mérés kiértékelésével kapcsolatos. A feladattal a célunk az, hogy belelássanak a méréskiértékelés számítógépes módszereibe, továbbá oldjanak meg életszerű programozási feladatot.
A feladat leírása
1. Ki kell számolni és meg kell jeleníteni az 1kOhmos ellenállásra vonatkozó mérési eredményeket és az LS közelítő görbét
2. Az izzómérés logaritmizált adataira kell LS közelítő görbét számolni ill. megjeleníteni.

Mi az az LS görbe???

(#2778) Robaj válasza Robaj (#2777) üzenetére


Robaj
addikt

Háhh, utolsó előadás jegyzetében megtaláltam:
Least squares, ez ilyen legkisebb négyzetek módszere.

(#2779) CPT.Pirk válasza CPT.Pirk (#2776) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

hmmm, ráküldtem a ragasztót, de 2x hangosabb lett, valami megoldás? :O

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2780) Ja no válasza CPT.Pirk (#2779) üzenetére


Ja no
aktív tag

A pillanatragasztó kemény, ezért sikerült kicsatolnod a rezgést egy nagyobb felületre :)
Menj be egy A+B Ragasztástechnika boltba és vegyél un. MS POLIMER-t. Ez olyan mint az üvegragasztó szilikon, de nem erjeszt ecetsavat a kötése közben. Néha szokott lenni tubusos is.

(#2781) CPT.Pirk válasza Ja no (#2780) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

van valami egyszerűbb megoldás? mert ilyen boltot itt nemtok fejből, valami szilikon nemjó a célra? a már odakerült pillanatragasztóval mit kezdjek?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2782) hezso válasza SEK3 (#2772) üzenetére


hezso
aktív tag

Izé... unipoláris motor, nemcsak 4 kivezetés, tehát + - -t nem kell cserélgetni.

Mindig 2 - 2 tekercs ossze van kapcsolva, es van nekik kozepkivezetesuk.
Aztjelenti, hogy idealis esetben 6 kivezetes van. 1 - 1 a kozepkivezetes, (mert ugyebar 2 par tekercs), a maradek 4, meg 2 - 2 , azaz a 2 par tekercs ket szele.

Lehet csak 5 kivezetes is, ekkor a 2 kozepkimenet ossze van kotve.
Ha meg 8 kimenet van (???) akkor meg 2 - 2 -t ossze lehet kotni. akkor azok lesznek a kozepek. Es kozepekre lehet tenni stabil foldet (bocsánat, mínuszt), a maradek 4-re meg sorba a plusszt. Ha megvannak a kozepek, mehet ra a minusz, es probalgatassal ki lehet talalni a sorrendet a 4 bemenet kozul, hogy hogyan vannak sorban.

Asszem ennyi.
Hogy mivel vezerled, az meg a TE dolgod.
De ha mar ott vagy, termeszetesen vannak otletek :)

(#2783) Ja no válasza CPT.Pirk (#2781) üzenetére


Ja no
aktív tag

Füldugó? :D
A ''mezei'' szilikonok sava nem biztos hogy jót tesz a környezetének. Más meg nem nagyon van, ami nem erjeszt semmit, illetve ne lenne oldószeres. A pillragasztót meg ált. csak olyan dolog oldja, ami mást is kikezdhet a NYÁK-on.

(#2784) CPT.Pirk válasza Ja no (#2783) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

jah, füldugó...

talán kitudom forrasztani a tekercset a az alaplapom nyákjából, de ezt nemszÍvesen tenném, szal lehet hogy hagyom az egészet, és nem kapcsolom be a rendszerbusz folyamatos kikapcsolgatását, és akkor ugye nincs ciripelő hang...

de azért mégis kikellene találni valamit, mert jó lenne, ha ez működne.
mi lesz ha a pilanatragasztós tekercsre ráküldöm azt a gumis valamit, amit te mondtál? Nem lehet hogy akkor elnyelődik, vagy tudomisén...?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2785) sasa311


sasa311
veterán

Sziasztok!
Most vettem ezt a 2X54W-os T5-höz való elektronikus előtétet, és ami egyből furcsa rajta, hogy a jobb oldalon 6 ilyen kis fém pöcök van, addig a bal oldalon csak 3 :F De most ez hiba? Ott kéne lennie, vagy nem? Ettől még tudom használni? Mert akkor reklamálnom kell minél hamarabb....
Itt vannak képek:

Jobb[link]
Bal: [link]

szerk:
Köszönöm, idióta vagyok, látom a jobb oldalon a kötési rajzot, hogy 4-est nem kell csatlakoztatni, tehát akkor a jobb oldal jó...
De mi a helyzet a bal oldallal? Ott csak a felső kettőt kell elvileg? :U Vagy hogy? :B


[Szerkesztve]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#2786) Ja no válasza CPT.Pirk (#2784) üzenetére


Ja no
aktív tag

Szerintem elnyelődik.
De mi lenne, ha megpróbálnád azt a melegítős trutymót. Meg ha jólemléxem régen valamiféle gyantát (v. viaszt) tettek a tekercsekre és nem nagyon zizegtek.

(#2787) sasa311 válasza sasa311 (#2785) üzenetére


sasa311
veterán

kéne, kéne, kéne holnapig a megoldás :B
Tudom piros topica tilos uppolni, bocsi, de fontos

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#2788) And válasza sasa311 (#2785) üzenetére


And
veterán

Bal felső két sorkapocs: 230V-os hálózat, alsó sorkapocs: védőföld (valszeg össze van kötve az előtét fém burkolatával). Jobb oldali sorkapcsok: a rajznak megfelelően a két meghajtott fénycsőre kell kötni, a maximum vezetékhosszakat lehetőleg nem meghaladva.
Mod: javítás.

[Szerkesztve]

(#2789) sasa311 válasza And (#2788) üzenetére


sasa311
veterán

Nagyon szépen köszönöm, akkor megnyugodtam :R

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#2790) CPT.Pirk válasza Ja no (#2786) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A tekercs elég szerencsétlen helyen van bárminek a rácsúrgatásához, szerintem azt fogom megpróbálni, hogy az egész tekercset körülveszem azzal a gumis valamivel, v. mondjuk szilikonnal...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2791) ReJim


ReJim
őstag

ha egy erősítő nincs földelve (régi, és csak a fázis+nulla megy neki), akkor pattog, ha a bemenet föld részéhez nyúlok.
ezt a jelenséget valahogyan ki lehet cselezni?! :U vagy a földet be kell vezetnem az erősítőbe?

[Szerkesztve]

</end.?>

(#2792) Ja no válasza ReJim (#2791) üzenetére


Ja no
aktív tag

( én úgy tanultam, hogy gyárilag-nem-földelt eszközbe tilos földelést bevinni, érintésvédelmi okokból )

(#2793) ReJim válasza Ja no (#2792) üzenetére


ReJim
őstag

ezt én is így tudom, de valahogyan nem lehet a táp résznél babrálni valami kondiszerűvel, és kiszűrni ezt a pattogást? mert egy gittyó van rákötve, és a gitár húrjai (csakúgy mint a többi fém része) a jel föld részéhez csatlakoznak, így bármilyen fémhez hozzáérek a gitáron, akkor pattog :O
(a végén az lessz, hogy egy drót darabbal magamhoz kötöm ;] )

érintésvédelem: ha a gitár fém részét a radiátorhoz vezetem, akkor is megb*szhat az áram? mert elvileg úgy akkor földelve van :U
és ha ugyan ez a felállás csak földelt erősítőről, és földeletlen elosztóról van szó. :U

</end.?>

(#2794) Ja no válasza ReJim (#2793) üzenetére


Ja no
aktív tag

Tolj rá egy DI boxot oszt' frankó lesz. ( vagy végy a lomexben egy audio leválasztótrafót és azon át kösd a gittyót az effekthez/fejhez )
A radiátorföldelést nem tartom jó ötletnek, mert nem tudod mennyire is van leföldelve normálisan.

(#2795) sasa311


sasa311
veterán

[link]
Na fiúk lehet, hogy (megint) hülyeséget kérdezek, de hátha...
Egy olyan pumpát kéne építenem, mint ami be van linkelve. Lényeg, hogy kb 3,5 liter / ó körül mozgassa a vizet. Ha szabályozni is tudnám még frankóbb lenne... Valakinek valami 5let? Megvalósítható ez egyáltalán? :U

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#2796) Batman2 válasza sasa311 (#2795) üzenetére


Batman2
őstag

Hi

Ez egy prisztaltikus pumpa !
Végülis lehet éppen ilyet készíteni, de ahoz nem csak egy motor, hanem vmi jó kis lassító áttétel is kellene, ugyanis ezekben a két nyomó kar percenként csak vagy 100-200 szor forog. A tengelyre kell két, a végén görgővel ellátott kart rögzíteni és egy kellően puha falú szilikon csövet a ház és a görgős végű karos közé csúsztatni.
A motor fordulatszámának változtatásával a vízhozam is változtatható.

Jó fabrikálást ! :D :)
Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#2797) X Sügi X


X Sügi X
tag

Ezt olvassátok el! :Y

Szombaton kemény bulizásra indultam, és kedvenc szórakozóhelyemnél van kint 3 db UV lámpa... (120 cm)

8 körül állunk a bejáratnál, haverral dumálunk, cigi- stb, eccer csak nézzük, egy idősebb srác (26-28) ácsingózik a neonok előtt és egy lapot forgat.. először nem tudtam hogy mi a francot csinál, és mikor közelebb ''sunnyogtunk'' akkor vettem észre, hogy egy NYÁKLAPOT tart a kezében.. Vazzzz... GYEREK A DISZKÓ ELŐTT FOTÓZTA A NYÁKJÁT! :Y :DDD :F ...utólag kiderült a szomszédban lakik, és eltört az uv-ja...

????? :F Azért a gyereknek egy nagy :R !

Mod: Józanok voltunk mindannyian... :D

[Szerkesztve]

Kisvártatva..

(#2798) sasa311


sasa311
veterán

Na lassan már ''törzsvendég'' hülyegyerek leszek itt a topicban, de megint lenne egy kérdésem a lámpaszakikhoz:

Szóval a téma vázolva:
Én ilyen 24W-os T5-ös neonokat használok. De mivel rettenet drága hozzá a gyári elektronikus gyújtás (4-5 ezer forint) ezért eddig egy valami kínai előregyártott lámpatestet használtam. Az van rajta, hogy Electronic Fluorescent Tube Support. Model: YGT5 és a Power résznél az, hogy 8, 14, 21, 28 W :F
Namost a 14-es egy fekete filctollal meg van jelölve. (simán vízzel lejön a jelölés).
Ezek látszólag begyújtják a 24W-os csöveimet, a boltos akitől vettem azt mondta, hogy ebbe olyan előtét van, ami 8-28 viszi a T5-ös csöveket...
Azt szeretném kérdezni, hogyha ez begyújtja a csöveimet, akkor az biztos, hogy olyan fényerővel világítanak, mint kell? Tehát az nem lehet, hogy igazából csak 14W-ot ad neki és mondjuk fele annyi fényt ad, mint kéne? :U

Remélem érthető a probléma...

[Szerkesztve]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#2799) X Sügi X válasza sasa311 (#2798) üzenetére


X Sügi X
tag

Pontos választ nem tok adni, :F azt majd a ''nagyok'', de annyit mondhatok, hogy én is ugyanatz használom a nagycsövekhez mint a kicsikhez, és tökéletesen müxik, fényben nincs hiányom...

De javítsatok ki ha tévedek..

Nem vagy hülyegyerek, csak úgy tanul az ember ha kérdez! :D .....persze ha mise tuggyuk a választ....

Kisvártatva..

(#2800) X Sügi X válasza sasa311 (#2798) üzenetére


X Sügi X
tag

Egy kis plussz info: [link]

Kisvártatva..

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.