Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92551) Dorian válasza Ear001 (#92549) üzenetére


Dorian
félisten

"a gyári ajánlások is hossz drótra"
Igen, a Naim tipikusan ilyen, hogy az erősítőjük tervezési hiányosságát (megfelelő illeszthetőség) hosszú hangfalkábelek előírásával "oldják meg"

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#92552) #07400704 válasza gery8209 (#92550) üzenetére


#07400704
törölt tag

(#92553) ozzy711 válasza Ear001 (#92548) üzenetére


ozzy711
őstag

Persze lehetne, de láttál te pl. high-end dobozt ennyire puritán váltóval? Ha igen linkeld be légyszi, tényleg kíváncsi vagyok rá.
Anno pl. a 2 utas Tannoy 631-es ( messze nem volt high-end ) ilyen, de nem is tetszett igazán a hangja.
Azért szerintem háromutas konstrukcióban direktben bekötött mélysugárzónál, piszok jó hangszórónak kell ahhoz lennie, hogy normálisan lehessen váltani 6 dB-vel.

(#92554) zolvarga válasza #10726912 (#92451) üzenetére


zolvarga
csendes újonc

Erről mi a véleményetek? DAC miatt választanám inkább. Az, hogy DVD-s nem igazán számít most.

https://www.jofogas.hu/zala/NAD_L53_DVD_radioerosito_receiver_gyari_taviranyitojaval_96620405.htm

(#92555) gery8209 válasza #07400704 (#92552) üzenetére


gery8209
friss újonc

Köszönöm a tippet! Én (mint hozzá nem értő) attól tudok frászt kapni, hogy ezen hangfal paraméterei szinte teljesen megegyeznek a magnatéval, mégis dupla annyi volt újkorában!
Egyébként mi a baj a magnattal?

(#92556) nLali


nLali
senior tag

Így készül a hifista

(#92557) z0lt3n


z0lt3n
csendes tag

Sziasztok!
Le szeretném cserélni jóapám erősítőjét első körben és később majd a hangfalakat is.
Jelenleg egy SONY STR-DE315 erősítő hajt meg két elég hitvány Jamo Studio 180-ast melyben már nem egyszer kellett magasat és közepet cserélni

Az erősítőről az lenne az elképzelésem, hogy használtan kb. 30-40e Forint legyen, stereo, és a lehető legjobb hangminőséget produkálja a kategóriában.
A későbbiekben majd a Jamo-hoz hasonló méretűvel és teljesítményűvel szeretnénk használni, viszonylag nagy nappaliban kb. 35nm.

Élőzenével használnánk leginkább (rock), PC-ről és kivitelben a fekete szín lenne a legjobb.
Előre is köszönöm a segítséget!

(#92558) alphamooncam válasza Urgot (#92539) üzenetére


alphamooncam
őstag

Te meg akarsz siketíteni?! ;)

3,4 méter hallgatói pozició, távolabb nem megy.

Piros a csúcs, szürke az átlag. Mérőjel Pink noise sztereó.

ANT hangerő pótméter 9 óra álláson:

ANT hangerő pótméter 12 óra álláson:

ANT hangerő pótméter 3 óra álláson:

ANT hangerő pótméter max álláson:

Csúcs peak 98,3dB

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#92559) Urgot válasza alphamooncam (#92558) üzenetére


Urgot
kezdő

Üdv Köszi :) szóval kb 75db vel hallgatsz zenét alap esetben, azért nem bontod le vele a falakat az a lényeg ;) nekem úgy a 100db körül van amúgy

[ Szerkesztve ]

(#92560) Snoop-y válasza alphamooncam (#92558) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nyelvtannaci on
potméter
/Nyelvtannaci off

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#92561) #01758976 válasza Snoop-y (#92560) üzenetére


#01758976
törölt tag

Nyelvtannáci.
Hamár..

(#92562) #92251648 válasza Snoop-y (#92560) üzenetére


#92251648
törölt tag

Hamár...

Potenciométer

(#92563) alphamooncam válasza Urgot (#92559) üzenetére


alphamooncam
őstag

Ami tetszik ott 2 óra állásba tekerem, ami a hallgatói pozícióba 80,2dB-t jelent.

Ha már elővetetted velem a REW-et...

Burkológörbe

Vízesés diagramm:

Spektrogramm

Lecsengés

15-20kHz között kb. 0,133s
2,5-15kHz között kb.0,174s
150-2500Hz között kb. 0,2s
70-150Hz között kb. 0,28s
állóhullámok miatt lejjebb nem megyek, szóval annyira nem rossz a helyzet.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#92564) alphamooncam válasza alphamooncam (#92563) üzenetére


alphamooncam
őstag

Hoppá! Most jutott eszembe, hogy a napokban olvastam egy tanulmányt.

Emlékeim szerint azt írták, hogy a mélységérzetet 2-4ms között érzékeljük. Alatta nem, fölötte külön-külön hangnak halljuk a visszhangot.

Felmerült bennem a kérdés, aki olyan helyiségben hallgat zenét, aminek hosszabb a lecsengése, az hogy érzékeli rendesen a mélységet?

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#92565) Patice válasza alphamooncam (#92564) üzenetére


Patice
nagyúr

Nehezen...

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#92566) #01758976


#01758976
törölt tag

Én vagyok, a te embered nálam van lecsengés szépen. Mégsem én vagyok az embered, mert ez az a fajta hangzás, ami már elég régóta teljesen hidegen hagy. Azonban, ha elég nagy a helyiség simán lehet. Mikor gyúrtam ezekre hiába volt szar a helyiség, volt, hogy nálam jobb volt a mélység érzet, mint egy jobb láncon, de kisebb szobában. Ennyit tudok mondani.

Urgot: Heed Enigma 5 csörgött

krichd 1: Neked 3.7-ed van?

(#92567) alphamooncam válasza ozzy711 (#92545) üzenetére


alphamooncam
őstag

Adaléknak: a mélysugárzó direktben volt rácsatlakoztatva a bemeneti csatira, a közép és magas hangszóró egy-egy bipoláris kondival volt bekötve és ennyi. Belső csillapítás nulla.

5070-nél sem volt másként, HP szűrő nincs, csak kondik, ahogy írtad.

Ami azért nem akkor baj szerintem, legalább nem másik hangsugárzó adja ki a saját felharmónikusait, ezzel elkerülve az esetlegesen más fázisban dolgozó közép, magassugárzók ebből származó diszharmónikus felhangjait.

Ez azért fontos, mert az agyunk a fázismenet hiányosságait jobban kiegyenlíti, mint a fázishibákat. Utóbbi meg mint tudjuk büntet.

Belső csillapítás:

Vékonyfalú építési mód, ahol a doboz hangolt. Tudok olyan designt, ahol egyáltalán nincs "tömőanyag", látható csillapítás [link]

5070 jó alap, csak hiányozott a hangolás, merevítés.
Tőlem kapott egyet. A mélysugárzó mágnesét is megtámasztottam [valahogy így]

A doboz un. basszreflex. Na ezt megszüntettem, és a nyílást lezártam egy 3mm vastag rugalmas membránnal.

5070 közép és magassugárzó kosarai zártak, ergo nincs befolyással rájuk a mélysugárzó dobozbeli hangnyomásviszonyai. ( egyébként meg önmagukban gyengék szvsz. )

Ami pamut csillapítást kaptak, azt a hangsugárzók peremei alá tettem, mert ott nem volt semmi, egyébként meg a dobozba benne hagytam azt a keveset ami volt.

Belső kábelezés sarus volt. Na ezt is megszüntettem, mindent beforrasztottam, amit lehetett.

A Tascamokat is ide kötöttem, és vezettem ki egy lukon a kábelt, -magyarán megfúrtam a dobozt.

Ez most barbárságnak tűnhet, de az volt a célom, hogy a felül gyengélkedő Piok segítséget kapjanak.

Tascamban ezt találtam meg, ami meg alul gyengélkedett, viszont a tranziensei, megindulásai multimédiás mivoltját messze meghazudtoló módon tette.

Ha már lúd legyen kövér, úgy helyeztem el a Tascamokat a Pio tetején ( felefelé "lő" módon ) , hogy ne direktbe kapjam az áldást, úgy gondoltam, az már túl sok lett volna.

Más okom is volt. További célja meg az, hogy esetleg létrejöhet így egy diffúz hangtér, valami ilyesmi. [link]

Biztos lemaradtam valamiről, de nekem anno megvolt az elődje ( az 5030-as talán ), de azt az ellenségemnek sem kívánnám.

Ez a projekt egy kísérlet volt a részemről, nem ezeken a dobozokon akarok majd zenét hallgatni.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#92568) Ear001 válasza ozzy711 (#92553) üzenetére


Ear001
addikt

(#92569) Panthera válasza alphamooncam (#92563) üzenetére


Panthera
őstag

Milyen programmal és mikrofonnal mérsz?

(#92570) haiiro_o


haiiro_o
tag

Sziasztok. Tudnátok ajánlani valakit, aki vállalná régi erősítő életrekeltését? Salgótarján környékén lenne a legjobb.

(#92571) alphamooncam válasza Panthera (#92569) üzenetére


alphamooncam
őstag

[link] Regisztrálsz és letöltöd. :DDD

[Umik 1] mikrofon

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#92572) alphamooncam válasza alphamooncam (#92567) üzenetére


alphamooncam
őstag

Ez azért fontos, mert az agyunk a fázismenet hiányosságait jobban kiegyenlíti, mint a fázishibákat. Utóbbi meg mint tudjuk büntet.

Természetesen nem fázis, hanem frekvenciamenet. Bocsi.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#92573) #07400704 válasza gery8209 (#92555) üzenetére


#07400704
törölt tag

Nincs semmi baj a Magnattal, ha csak az nem, hogy nem minden erősítővel párzik, mondjuk ez elmondható sok más dobozra is, magam is használok Magnatot, tulajdonképpen az általad linkelt dobozt, csak akkor még Vector-nak hívták, persze nyilván nem ugyanaz, de nagyon hasonló.
Ami biztos, hogy a Magnat(legalábbis az enyém), Yamaha erősítőkkel nagyon nincs partiban!
Az a KEF amit linkeltem, szerintem ajánlott vétel, de biztosan vannak itt olyanok, akiknek több tapasztalatuk van, akár az érintett dobozzal is.

[ Szerkesztve ]

(#92574) #92251648 válasza alphamooncam (#92564) üzenetére


#92251648
törölt tag

Inkább 40 ms környékén van az időkülönbség határa, ami felett már különálló hangnak (pl. visszhang) éljük meg a második hanghullámot, alatta pedig zengésként.

A görbéid között nincs burkoló görbe, az másról szól, a hang időbeli viselkedését mutatja. Az első ábrádon hangnyomás frekvenciaválaszt látunk.

(#92575) ozzy711 válasza alphamooncam (#92567) üzenetére


ozzy711
őstag

Köszi a részletes beszámolót. Csak azért "szóltam bele", mert olyanokat írtál, hogy egy high-end rendszernek is dicséretére válna. :))

Most ha jól értem oldalanként a két dobozt egyszerre bekötve hallgatod? :F

[ Szerkesztve ]

(#92576) ozzy711 válasza Ear001 (#92568) üzenetére


ozzy711
őstag

Köszönöm, tanulságos írás. :R
Közben rájöttem, hogy azért bőven van példa, jellemzően inkább a magas sugárzónál. Tannoyokban a duál koncentrikusok is ilyenek, vagy a B&W Nautilus is a kerámia magasnál. :U
Nekem az a tapasztalatom, hogy ehhez az egy kondis bekötéshez azért jól terhelhető magas sugárzó kell, hiszen az alsó frekvenciákat nem szűri ki a tekercs.

(#92577) alphamooncam válasza ozzy711 (#92575) üzenetére


alphamooncam
őstag

Pontosan. Méghozzá olyannyira össze lettek építve, mintha így jött volna ki a gyárból... :DDD

Hangilag semmiféle visszalépést, hátrányt nem tapasztaltam, csak pozitívumot.

Őszintén szólva ronda, de legalábbis furcsa a kinézete, de a hangja... Na az ugrott két kategóriát.

Fapaci: Köszi a kiegészítést, pontosítást. Annyira gondoltam. :B

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#92578) fehér_ember válasza alphamooncam (#92577) üzenetére


fehér_ember
addikt

Azért arra befizettem volna, hogyan reagálod le ha másvalaki így előad ekkora kóklerkedést. ;]

(#92579) alphamooncam válasza fehér_ember (#92578) üzenetére


alphamooncam
őstag

Minden bizonnyal erős kétségeim támadtak volna az illető erkölcsösségével, hozzáértésével, szavahihetőségével, és ép elméjével kapcsolatosan.

Ha vmi ismeretlentől jön az info minimum kételkedem, ha ismerem annyira hogy megbízhatok benne, akkor elgondolkodom. :P

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#92580) dgyuri0123


dgyuri0123
nagyúr

Srácok!

"Kínozom" magam a Zu Libtec hf kábel járatásával. Meg tudná valaki súgni, kb mennyi idő kell neki? Most kb 20 óra van benne. Én ilyen 150 óráról hallottam, lehet ez?

"csak a zene van"

(#92581) Snoop-y válasza dgyuri0123 (#92580) üzenetére


Snoop-y
veterán

Napkozben ha nem vagy otthon jarasd folyamatosan tegyel be valami vegtelenitett mixet azt hajra :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#92582) z0lt3n válasza z0lt3n (#92557) üzenetére


z0lt3n
csendes tag

Közben eléggé szimpatikus lett és jókat hallottam a NAD erősítőkről ebben a kategóriában.
Igazak ezek az információk? :D

Konkrétan van két eladó típus, elvileg ugyanaz az erősítő része?
NAD L 40 CD receiver, Audiofil hanggal, a C 320 erősítő, C 520 CD, 420:
30.000.-

NAD C320BEE erősítő eladó, távirányítóval
48.000.-
Miért ennyivel olcsóbb a CD-s verzió?
Hangminőségben vagy bármiben elmarad a C320BEE-től?
Köszönöm!

(#92583) Panthera válasza dgyuri0123 (#92580) üzenetére


Panthera
őstag

Nemcsak tőled kérdem, a bejáratás nálatok tetszőleges zene vagy direkt ilyen célú effekt lemez szokott lenni? Gondolom fontos a nagyobb hangerő is.

(#92584) dgyuri0123 válasza Panthera (#92583) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Én ezen nem rugózok soha. Ami jön, azt hallgatom. Ha éppen film, akkor az szól. Annyi történhet, hogy több idő kell neki...

"csak a zene van"

(#92585) fehér_ember válasza Panthera (#92583) üzenetére


fehér_ember
addikt

Csak akkor ha tehetem (nem kell senkinek sem hallgatnia). Szóval pl. fejesnél vagy fejeskábelnél mindig.
Nagy hangerőre soha nem veszem; alapból kisebbel kezdek majd legfeljebb normál hallgatásival.

(#92579) alphamooncam
Azért nem ekkora helyiségbe valók azok a kolibrik.
Ráadást egy általad létrehozott álmélységet (egy alapesetben függőleges síkban lévő elhelyezkdést duplikáltál arra merőlegesen + az egész hátradöntve) akarsz viszonyítani egy normálhoz képest. Akkor már tettél volna egymásra merőlegesen 2 kolibrit és az alattuk lévő állványt is döntötted volna meg. :)
Amúgy a mélységgel én nem szoktam foglalkozni, az nálam már nem annyira egyértelmű; ezért inkább nem eresztem rá a képzlőerőmet.

[ Szerkesztve ]

(#92586) fehér_ember válasza fehér_ember (#92585) üzenetére


fehér_ember
addikt

Kiegészítés; mivel már nem tudtam tovább szerkeszteni:
Szóval: egy általad létrehozott álmélységet (egy alapesetben függőleges síkban lévő elhelyezkdést duplikáltál arra merőlegesen + az egész hátradöntve, azaz ráadást még szándékosan mögé is vetítve a mennyezeti visszaverődéseket).
Ezek szerint az atmos-od is megvan mindkét oldalon :D Így nem nagy cucc mélységérzetet generálni, bármilyen akusztika mellett.

[ Szerkesztve ]

(#92587) ozzy711 válasza fehér_ember (#92585) üzenetére


ozzy711
őstag

" Akkor már tettél volna egymásra merőlegesen 2 kolibrit "

Na ne.... :O

(#92588) v-man válasza z0lt3n (#92582) üzenetére


v-man
őstag

[link] [link2] itt leírják a sima 320 és a BEE verzió közötti különbségeket, és ahogy átfutottam, a lényeg: "any differences between the C320 and C320BEE will be pretty minor, and very likely NOT worth the cost of upgrading"
Nálad ugyan nem egyikről másikra váltás, de a pénzkülönbözet elég jelentős.

[ Szerkesztve ]

XO: aviktorke | Hifi: Primare I22, Topping D70s, Wiim Pro Plus, Yamaha CDX-396, Triangle Elara 07, Topping A30 Pro, Sennheiser HD 58X

(#92589) nLali válasza Ear001 (#92547) üzenetére


nLali
senior tag

Köszönöm.
Hangsugárzó belső kábelezésére esetleg valami tipp, irányelv?

(#92590) Eugene Roe válasza nLali (#92589) üzenetére


Eugene Roe
őstag

A hangfalépítők nem spirázzák túl a kábelezést :) ami vicces, mert egy álló hangfalnál a kábel harmada dobozon belül van. A naracssárga fekete beldentől kezdve a tök átlagos csavart réz kábelig mindent használnak. Nekik a hangfal csatlakozó a keresztjük, arra tudnak 20-40 ezret elkölteni / hangfal. Mondjuk ez semmiség a 80-200k / méter összekötőkhöz képest ;]

Annyi, hogy a legtöbben forrasztani szokták a sugárzókat ezüstös ónnal a bontható kötések (csatlakozók) helyett.

Ja igen, általában vékony kábelek mennek dobozon belül, úgyhogy ha 4 mm-es kábellel mész a dobozhoz, esetleg tehetsz olyat bele is, de igazából még olvasni sem olvastam ilyen gondolatokat.

Egy 500k / db igényes, 3 utas álló dobozban is 1,3mm2-es kábelt alkalmaz az elismert készítője. Igaz ő ezüstözöttet, de nem a 70k / méterest.

[link] Innen meríts ihletet.

[link] 2000ft / méter :)

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#92591) dudi6


dudi6
senior tag

Sziasztok!
Van egy Denon PMA 320 erősítőm. Olyan gondom van, hogy néha nem szól az egyik hangfal. Eddig általában a jobb oldalt nem szólt, most pont fordítva csinálja, a bal oldal nem szól. Ha áttekerem arra balanszt akkor nagyon halkan lehet hallani. Mi lehet a gond?

(#92592) #92251648 válasza dudi6 (#92591) üzenetére


#92251648
törölt tag

Ez sajnos típushiba, idővel szinte mindegyik példánynál előjön. A potméterek, kapcsolók kontakthibásak lesznek, ami tisztítással javítható. Klassz erősítő, ma is megállja a helyét, tehát érdemes rendbe tenni.

(#92593) dudi6 válasza #92251648 (#92592) üzenetére


dudi6
senior tag

Köszönöm a segítséget!
Van erről videó vagy leírás a helyes tisztításról?

(#92594) Dorian válasza dudi6 (#92593) üzenetére


Dorian
félisten

Én elvinném olyanhoz aki ért hozzá. Nehogy aztán olyasmit fújj be wd40-nel amit nem kéne, vagy ilyesmi.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#92595) nLali válasza Eugene Roe (#92590) üzenetére


nLali
senior tag

Köszönöm a választ.
Nekik a hangfal csatlakozó a keresztjük, arra tudnak 20-40 ezret elkölteni / hangfal.
Na igen, először a szem lakik jól. A belső kábel nem látszik.

(#92596) dudi6 válasza Dorian (#92594) üzenetére


dudi6
senior tag

Kontakt sprével nem lehet baja semminek vagy igen?

(#92597) Dorian válasza dudi6 (#92596) üzenetére


Dorian
félisten

Wd40 pl. olajos, szenes potira nem jó, és ki is nyírja.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#92598) #10726912 válasza nLali (#92589) üzenetére


#10726912
törölt tag

A hangváltóig minimum, hogy ugyanaz a kábel legyen a dobozon belül, mint a hangdoboz és az erősitő között, a hangváltó és a hangszórók között pedig (általam) erősen ajánlott ugyanezen kábel használata. És ugyanez igaz az erősitőd belsejére is, ha az erősitőd nyáklemeze és az erősitőd hangkimenete között vezeték van, cseréld ki. Ha nincs ennyi kábeled, ami ehhez kell, akkor keress Audioquest Type4 szintűt legalább. (használtan2-3 ezer métere).

(#92599) Snoop-y válasza Eugene Roe (#92590) üzenetére


Snoop-y
veterán

Mar amelyik.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#92600) Snoop-y válasza nLali (#92595) üzenetére


Snoop-y
veterán

Azert mert gyartanak gagyi hangfalakat is nem ebbol kell kiindulni.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.