Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77351) Nemir Ombe válasza python1 (#77350) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ilyen célra szerintem vegyél ebből [link] 3 szettet és dölj hátra .... ;)

Hmm ....

(#77352) python1 válasza Nemir Ombe (#77351) üzenetére


python1
veterán

Ilyenből pont van otthon 3m-es sub kábelem. :)
Van itthon elég sok Oehlbach kábelem,jelenleg sajnos nem Németben vagyok így ez kilőve,meg nekem ez rövid is lenne.
Szeretnék valami okos alternatívát relatíve olcsón megoldani,ha ez az út járható,de magamat ismerve .... :DDD

(#77353) fehér_ember


fehér_ember
addikt

Köszönöm a mostani értekezéseket hangszóró kábel ügyben (és a múltkori AQ IC linket MasterMark-nak).
Fogalmam sincs nálam hozna-e bármit egy csere, úgyhogy még átgondolom bepróbálok-e valamilyen "monokristályos réz" kábelt a hangdobozokhoz is.

(#77354) krichd1 válasza python1 (#77350) üzenetére


krichd1
addikt

Az nem jó kábel, helyette inkább az akciós Furutech FCA-22pa.
Vagy a szokásos, amiket szoktam olcsóbb árkategóriákból, például Sommer Aqua Blue/Stratos/Epilogue, Belden 8412/8402, Van Damme Cable 268-006-000 ("filléres" szimmetrikus kábelnek)/268-900-055/268-026-000 (ez hosszabb aszimmetrikus összekötőnek is jó, vagy szubhoz).

Amúgy lehet kapni az Oehlbach NF 214 Master kábelt itthon is.[link] Nem ismerem, de majd Nemir Ombe elmeséli nekem, hogy mennyivel rosszabb az Oehlbach 13200 XXL-2 Cool Silvernél. :)

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#77355) KilgoreTrout


KilgoreTrout
senior tag

Sziasztok,

Egy Pioneer A-229 integrált erősítőt használtam sokáig, a gyári hangfalával (Pio CS-557). A hangjával, karakterével meg voltam elégedve, viszont az erősítő a költözés során végleg elromlott - a magasak eltűntek, és a középtartományban egyre jobban torzít (ez utóbbi folyamatosan egyre romlott az évek során).
Szerintetek érdemes-e ezt megjavíttatni (apróhirdetések alapján értéke minimális, nem tudom egyáltalán foglalkozik-e valaki ilyennel) - netes kutakodásom alapján ki kellene mérni a kondikat és az ellenállásokat, a szükségeseket cserélni - sajnos ehhez kevés vagyok.

Kérdésem lenne, hogy mennyit fejlődött a technika (ha fejlődött egyáltalán)? Jobban járok egy 30-50 ezer forint körül kapható használt, de jó állapotú erősítővel a javításhoz képest? Pl. NAD C3020 35ezer körül kapható használtan, vagy régi Marantz, Pioneer erősítők is vannak itt aprón is. Vagy pl. egy HK-970 technikailag van annyival jobb, hogy megérje a dupla árat? A Pioneer-es hangkarakterisztika tetszik, egy új Pioneer A-30, (ami tudásában megegyezik a régi erősítőmmel) belülről jobb minőségű, mint a régi erősítőm?

[ Szerkesztve ]

(#77356) kukulec válasza KilgoreTrout (#77355) üzenetére


kukulec
őstag

A helyedben megjavíttatnám, ha nem mondanak valami pofátlan javítási díjat. A-30-am van, és nagyon kedvelem, de a te erősítődet nem hallottam, így nem tudom összevetni. Én a HK-t és a NAD-ot kilőném; egy tisztes 600X Marantz jó lehet, de szerintem más a karakterük, mint a kis Pioneer-ek hangja.

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#77357) Nemir Ombe válasza krichd1 (#77354) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Az NF214 kicsit "melegebb" hangú az XXL-nél, de a gyári szerelt NF "minőségét" nagyon olcsóbban nem hozod ki "diyerkedéssel" sem .... de persze lehet kísérletezni .... ;)

python1:
A korábban linkelt oldalon pl. érdemes még ránézni a Goldkabel "music" sorozatára is vagy "kicsit" drágábban ott van még a "highline" és a "reference" ha maximalista akarsz lenni .... 15 nap pénzvisszafizetés van náluk is (ha nem jönne be) ezért nem kell odáig elautózni.... ;) :D

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#77358) krichd1 válasza sublett (#77311) üzenetére


krichd1
addikt

Most ránéztem a hifi apróra, túllépi a kereted, de ez a Thorens TD146 H lemezjátszó, TP11-es karral Shure mx97xe hangszedővel, új tűvel, ha tényleg műszakilag hibátlan állapotban van, akkor nem rossz vétel, ki is próbálhatod saját rendszerben.
Bár biztos találsz hasonlót olcsóbban is, de olyan lemezjátszót nem érdemes kezdőnek venni szerintem, amit rövid időn belül javítgatni kell.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#77359) dgyuri0123 válasza krichd1 (#77358) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ez 70 pénz AT95-el, de szerintem lehet alkudni még belőle. Ahhoz a rendszerhez még túlzás is. :)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#77360) python1


python1
veterán

Köszönöm srácok az ajánlásokat! :R

(#77361) krichd1 válasza dgyuri0123 (#77359) üzenetére


krichd1
addikt

Egyáltalán nem túlzás, annál rosszabb lemezjátszón kár a lemezeket koptatni.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#77362) dgyuri0123 válasza krichd1 (#77361) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Hmmm, ma is van olyan lemezem, amit még a vadi új Tesla NC420-al kezdtem "karistolni"... Nem ma volt, de a lemeznek semmi baja. LP-k többet kibírnak, mint sokan gondolnák. :) Bár az is lehet, hogy még a Ziphona Türkis nevű borzalom is "látta" előzőleg. Íme a szörny.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#77363) kukulec


kukulec
őstag

tudnátok néhány olcsó, de jó állványt mondani? lehet nagyon alacsony és magas is

[ Szerkesztve ]

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#77364) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy továbblépés gyanánt érdemes lenne egy Hivox Alces 3-as elosztó-szűrőt lecserélni egy Supra Cables MD06-EU Mark III-ra?
Lenne számottevő változás?

Köszönöm! :R

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#77365) Bodz válasza HUNNIA1920 (#77364) üzenetére


Bodz
nagyúr

Jó kérdés.
Nálam az összes csoda elosztó, szűrő megbukott eddig, placebó határon belül volt, kivéve a Furman AC210. Én inkább másra költenék.

[ Szerkesztve ]

(#77366) krichd1 válasza kukulec (#77363) üzenetére


krichd1
addikt

Mennyire olcsót?
Legolcsóbb talán, ha magadnak csinálsz egyet mdf lapokból, így olyan magasra csinálod, amilyenre akarod. Ha visszakeresel, Kammerer leírt egy elég jó kiindulási alapnak megfelelő konstrukciót.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#77367) bta1 válasza Bodz (#77365) üzenetére


bta1
őstag

Nálam azért buktak meg, mert többé-kevésbé elrontották a hangminőséget, legalábbis a saját képükre formálták. A többségüktől igazi élmény volt megszabadulni...

(#77368) bta1 válasza kukulec (#77363) üzenetére


bta1
őstag

Békebeli keményfa hokedli.

(#77369) bta1 válasza dgyuri0123 (#77362) üzenetére


bta1
őstag

"Nem ma volt, de a lemeznek semmi baja. LP-k többet kibírnak, mint sokan gondolnák"

Ha VM hangszedő helyett VK lett volna benne, egész mást mondanál... és azokat a lemezeket is eladtad volna.

(#77370) bta1 válasza sublett (#77298) üzenetére


bta1
őstag

"Lemezjátszó választás és vásárlás is biztosan sok időt fog igényelni, tudjátok hol érdemes kezdeni? Keret 20 ezer Forint, használtban is gondolkodom."

~ 1992 - 1998 közé érdemes visszamenni az időgéppel.

(#77371) Salex1


Salex1
senior tag

Tudnátok ajánlani valami vezeték nélküli hangot ítéli módot laptop és hifi között?

(#77372) kukulec válasza krichd1 (#77366) üzenetére


kukulec
őstag

állványtól függetlenül az ilyen alátétek érnek valamit: Alctron EPP007?

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#77373) zoltanz válasza bta1 (#77368) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Percenként írsz valamit használd a szerkesztést.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#77374) krichd1 válasza kukulec (#77372) üzenetére


krichd1
addikt

Szubjektív, de inkább rontanak, mint használnak. Az IsoAcoustics kis állványai viszont jók, igaz nem olyan olcsóak.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#77375) dgyuri0123 válasza HUNNIA1920 (#77364) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Szerintem ne cseréld. Jó az Alces... bár, DA300-al nem volt tökéletes a szinergia, mert kicsit elvett a dinamikából, cserébe a tere és a "stílusa" jobb lett. Nálam... Jelenleg viszont "élni sem tudnék nélküle". :)

(#77369) bta1 : Apósomnak volt olyan szovjet, zafír tűs lemezjátszója, ami 2-3 meghallgatás után tönkre is tette a lemezt.
Csak sistergés, ropogás maradt utána.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#77376) kukulec válasza krichd1 (#77374) üzenetére


kukulec
őstag

ertem, akkor lehet mar inkabb valami rendes allvany lesz belole, pl. Atacama Audio Nexus 6i

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#77377) MCGaiwer válasza kukulec (#77376) üzenetére


MCGaiwer
addikt

én most csináltatok állványt igazi fekete dióból. 33 ezer volt a faanyag, kb 15-20 lesz az asztalos munkadíja. Kicsit drágább, mintha kész állványt vettem volna, de nem is MDF-ből van, hanem igazi fa. MDF-ből kb 25-30ból meg is lenne neked is

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#77378) krichd1 válasza kukulec (#77376) üzenetére


krichd1
addikt

Nem feltétlenül jobb az, mint egy mdf állvány. Illetve ugye állványokból is többet ki kellene próbálni adott hangdobozokkal és azokból választani. Nem csak megvenni azt, ami tetszik képen. :)

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#77379) bta1 válasza zoltanz (#77373) üzenetére


bta1
őstag

"Percenként írsz valamit használd a szerkesztést."

Na, még egy "okostojás"... :(

A kevésbé figyelmes, jóindulatú fórumtársak arra következtethetnek, hogy ez itt fent valami jótanács... az alábbi tény viszont segíthet a megfejtésben, hogy valójában mi akart lenni:

A tegnapelőtti hsz-aim között eltelt idő, percre kerekítve: 1, 7 és 14 perc, tehát csak első kettő összefűzésére lett volna technikai lehetőség, csak éppen értelme nem lett volna, miután különböző embernek szólnak, és gondolatilag sem kapcsolódnak.

[ Szerkesztve ]

(#77380) orbano


orbano
félisten

Sziasztok!

Jelenleg egy JVC A-X77-es erősítőm van. Régi, 80-as évekbeli (felső)közép kategóriás erősítő. Rettenetesen tetszik a hangja, ezért kicsit utánajártam, és szemet vetettem a apukájára, egy A-X9-es erősítőre. Ez asszem '79-es design, abszolút csúcskategória. Nem túl ismert erősítői ezek a JVC-nek, valahogy hifista körökben nem maradt meg a neve, eléggé alulértékeltnek mondják őket.
Szembejött velem ma egy használtan, 650 euróért. Nem tudom, érdemes-e szerintetek ennyit kiadni egy ilyen régi erősítőért. Mint vintage erősítő tuti ér ennyit, egy gyűjőtől venném amúgy, de használati értékben nem tudom érdemes-e vele foglalkozni, vagy 200 ezerért már találni itthon használtan bőven nagyon jó erősítőket? Nagyon szép, echte japános, meleg hangja van amúgy, imádom.
Ahol olvastam róla, ott például pioneer A-400-zal hasonlítgatták.

Vélemény? Megér vajh ennyit a szerelem-faktor? :)

Köszi

A vér nem válik VAZZE!™

(#77381) dgyuri0123 válasza orbano (#77380) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

" echte japános, meleg hangja van "

Igazán ne vedd kukacoskodásnak, de az echte Japán hang egészen más. :) szerintem...

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#77382) orbano válasza dgyuri0123 (#77381) üzenetére


orbano
félisten

Nem tudom máshogyan megfogalmazni, nem vagyok költő. Autohifiben is imadom a udimension, meg a regi sonyk hangját. Nyamnyam. Egyebet nem tudok mondani :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#77383) dgyuri0123 válasza orbano (#77382) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Félreértettél, tudom milyen a "meleg" hang, de az "átlag" Japán erősítőkre nem volt jellemző ez a tulajdonság és ma sem az.. :) Az A-X9 nem átlagos Japán erősítő.

"csak a zene van"

(#77384) orbano válasza dgyuri0123 (#77383) üzenetére


orbano
félisten

Akkó' milyen, ha nem átlagos? :B

A vér nem válik VAZZE!™

(#77385) dgyuri0123 válasza orbano (#77384) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Előbb mondtad... meleg hangú. :)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#77386) orbano válasza dgyuri0123 (#77385) üzenetére


orbano
félisten

Es 200 korul kapni hasonló nivot modernebb kivitelben? :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#77387) Attila0


Attila0
őstag

Urak!

A Skytronik márkáról úgy általában mi a véleményetek? (Erősítő-hangfal) Szóval Notebookon keresztül szeretnék jobb minőségben internetes rádiót hallgatni. És tudom hogy nem erre való de esetleg tévét is rákötnék.

(#77388) bta1 válasza orbano (#77380) üzenetére


bta1
őstag

Az A-X9 szerintem (hangminőségre) inkább felső-középkategória lehet, mint "abszolút csúcs". Talán tévedek, de én nem mernék belevágni.
Ez pl. klasszissal jobb:
http://www.ebay.com/itm/322522666191
De csak bátraknak, mivel a szokásos kockázat (műszaki állapot; gyengébb minőségű tranyóval javították; gyengébb minőségű pufferkondival újították fel, stb.) itt is megvan. Ha teljesen rendben van, akkor analóghoz 200 ezerért is nagyon-nagyon jó vétel...

[ Szerkesztve ]

(#77389) dgyuri0123 válasza orbano (#77386) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Szerintem igen.

Pl. Yamaha A-S1000 innen újonnan, igen kedvező áron.

"csak a zene van"

(#77390) bta1 válasza dgyuri0123 (#77389) üzenetére


bta1
őstag

Biztos nem rossz, de nekem azért lenne egy fogadásom, hogy egy régi jó Luxman vagy V-FET-es Sony mellett melyik hangot választanád vakteszten:)

(#77391) krichd1 válasza bta1 (#77388) üzenetére


krichd1
addikt

Ha 100V-os változat, akkor nem annyira jó vétel, plusz ez inkább 300eFt, mint 200eFt, mire ideér.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#77392) Nemir Ombe válasza krichd1 (#77391) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ráadásul a világ "megbízható" részén árulják .... Novosibirsk, Russian Federation .... :D ;)

Hmm ....

(#77393) bta1 válasza krichd1 (#77391) üzenetére


bta1
őstag

Már csak a száll.költség miatt is megéri személyesen elmenni érte, meg aztán, ha jól látom, van lehetőség némi alkura. Van ez annyira jó hangú készülék, hogy érdemes legyen kellően túlméretezett(!) és gondosan árnyékolt leválasztó trafóban gondolkodni*. Az Elmű vagy az Eon hálózatának utcai trafója sem High End...;)

* A leválasztó trafó egyébként némi jó értelemben vett "tuningra" is módot ad (egyedi földelés).

(#77394) tothpisti21


tothpisti21
csendes tag

Sziasztok, bocsánat ha nem jó helyre teszem fel kérdésemet, de talán tud valaki segíteni nekem:
Jvc rx 554 r típusú erősítőre hogy kössek be 3 hangfalat?

Szóval az alsó sorba ahova8-16 Ohm van írva oda van bekötve 2db 8 Ohm-os Proel Smart 15P hangfal. van még egy 4 Ohm-os mélyládám simán csak egy mélyhangszóró, ezt hogy tudnám úgy bekötni hogy ne legyen vele gond? próbáltam úgy hogy a mélyláda pozitívját az egyik Proel pozitívjára a negatívot meg a másik Proel negatívjára, szól nagyot de nagyon forrósodik az erősítő. Vagy ha csak simán rárakom az egyik Proel két vezetékére, akkor ott 12 Ohm lesz? 8+4? vagy épphogy lefelezi? Bocs ha hülyeséget kérdezek, légyszí segítsetek....

Link az erősítő hátuljához
És a Proel hangfalak

A válaszokat előre is köszönöm, igazából a cél az lenne hogy a 2 Proel mellé legyen ami jó dübörgő mélyeket ad, és ezt úgy tudjam megoldani hogy az erősítőm is megmaradjon :K

(#77395) bta1 válasza Nemir Ombe (#77392) üzenetére


bta1
őstag

Sok nagyon jó elektroncsövet vettem én Oroszországból, mindig pontosan olyan állapotban, amilyennek leírták. Az angol, francia, és amerikai bizniszmenekkel viszont igencsak vegyesek a tapasztalataim.

(#77396) Nemir Ombe válasza bta1 (#77395) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Akkor minden rendben .... az "elvtársak" ezek szerint megbízhatóbbak, mint a "jómódú kapitalisták" .... de azért a személyes átvételt szerintem akkor sem érdemes eröltetni.... :D ;)

tothpisti21:

Az a 2 "8 ohm-ost" kösd át a felső csatlakozók pl. 1-es sorába, a mélyládát meg tedd be az asztal alá vagy a szekrénybe, mert azt ebben a esetben nem fogod tudni használni ... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#77397) tothpisti21 válasza Nemir Ombe (#77396) üzenetére


tothpisti21
csendes tag

értem, de miért a felső sorba? ott 4 Ohm van írva? a hangfalak meg 8 Ohm-osak. :U

biztos hogy neked van igazad, csak érdekel hogy miért? :B

(#77398) johnywalker válasza Attila0 (#77387) üzenetére


johnywalker
őstag

Hagyd inkább azt a márkát.Kínai gyártó, gyenge hangminőséggel.Csilivili készülékeik vannak, max kerti parti vagy ütős házibuli esete a pozíciója, ahol bármi elfogadható.A Hifihez semmi köze.

(#77399) bta1 válasza Nemir Ombe (#77396) üzenetére


bta1
őstag

1) A mi politikusaink sokkal inkább elvtársak, mindenféle értelemben, az agymosó (ruszkikkal kapcsolatban általad is visszhangzott) itthoni sajtóról nem is beszélve.
2) A közbiztonsággal kapcsolatban is butaságot beszélsz. Statisztikai tény, hogy átlagos amerikai v ny.-európai nagyvárosban több félnivalója van a turistának (főleg mostanában).

(#77400) krichd1 válasza bta1 (#77393) üzenetére


krichd1
addikt

Nem ismerem azt az erősítőt, de ahhoz tényleg nagyon jónak kellene lennie, hogy személyesen annyit utazzak érte. L-410-nél mennyivel tud többet nagyjából? Ezt hallottam.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.