Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77051) python1 válasza krichd1 (#77050) üzenetére


python1
veterán

Ez egy sarkalatos pontja az egésznek.

Nálam sem akar működni,vagy építenem kell olyan OB-t amiben van normális mély szekció,és valami guruval készítettek hozzá hangváltót,vagy egy olyan hangsugárzó amiben van elég mély hang.

(#77052) Alabástrom válasza krichd1 (#77050) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Köszi!

Ez a REL elég ritka darabnak tűnik. Esetleg még pár ajánlott típus? :)
Hangváltás nélkül nagyon szörnyű a dolog? :B (filmhez és elektronikus zenéhez)

python1 - Tudtommal a HKTS 210/230 is zárt. Nem az? Vagy zártságával együtt sem egy ajánlható darab?

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#77053) krichd1 válasza python1 (#77051) üzenetére


krichd1
addikt

Egyik előerősítődön sincs subhoz kimenet?

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#77054) krichd1 válasza Alabástrom (#77052) üzenetére


krichd1
addikt

Ha számít a hangminőség neked, akkor meg kell oldani a hangváltást, ha csak szeretnél valamit, ami néha bekapcsolva dübörög valamit, akkor mindegy.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#77055) #71562240 válasza Cyrin (#77032) üzenetére


#71562240
törölt tag

(#77028) fehér_ember

(#27853) Cyrin

(#27854) kammerer

(#77056) python1 válasza krichd1 (#77053) üzenetére


python1
veterán

A zenei láncomban nincs olyan.
Használtam vágásra pioneer hm erősítőt,de az olyan mozis jelleget adott az egész hangnak.Aktív hangváltáson gondolkodtam egy időben,de nem akarom annyira bonyolítani,bár ki tudja.

(#77057) krichd1 válasza python1 (#77056) üzenetére


krichd1
addikt

Modern előerősítőkön azért már előfordul. Kommersz HM erősítőket hagyjuk.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#77058) Phoenixy


Phoenixy
senior tag

Sziasztok,
Remélem, hogy a megfelelő helyre írok.
Egy kifejezetten érdekes problémám van. Egyik helyen ugyanaz működik, másik helyen nem, csak a TV más.
Próbálom röviden összefoglalni: Adott egy Marantz PM5003-as erősítő, egy JVC (Full HD LCD) TV, egy Blu-Ray lejátszó (Panasonic) és 2 hangfal. A cél az, hogy a TV helyett a hangfalakon legyen hang. Ez itt működik is. A TV Scart csatlakozójában (AV1) van egy átalakító, hogy kifele menjen a hang és ne befele, mint alapértelmezetten és az audio kábel (piros és a fehér, bocsi nem vagyok ebben nagyon otthon, biztos van jobb neve is) bemegy az erősítőbe. Az erősítőből pedig másik kábel megy a hangfalakba, illetve a Blu-Ray lejátszóból megy egy HDMI kábel a TV-be. Azon ugye bemegy a kép és a hang is, majd a hang kimegy az erősítőbe és rendesen szólnak a hangfalak.
VISZONT egy ismerősnél van egy ugyanilyen erősítő és valamit le szerettem volna játszani, ezért átvittem a Blu-Ray lejátszót (mert neki csak DVD van) és ugyanígy összekötöttem és nem működött. Az ő TV-je egy LG TV (HD Ready LCD).
Nem hittem el, hogy nem működik, valakinek ötlete, hogy miért? Állandó sistergő hang jött és semmi más, csak a TV-n keresztül volt hang. Ha a DVD-jén keresztül hallgat valamit, akkor van hang a hangfalakon, de a DVD-je még Scartos és nem HDMI-s.
Megkértem még valakit, hogy nála kipróbálhassam, kénytelen voltam mindent átvinni, mert ott se hangfal, se erősítő (se Blu-Ray), csak egy Panasonic TV és ott is tökéletesen működött.
Bocsi, ez még így is hosszú lett.

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 20 Pro

(#77059) Alabástrom válasza krichd1 (#77054) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Ha jól értem, akkor a REL Q200E-ben van hangváltó. Ez hogy működik? Ha sorba kötöm a subot az erősítő és a hangsugárzók közé, akkor mindíg be kell, hogy legyen kapcsolva a sub? Tehát ha sub nélkül akarok zenét hallgatni, akkor ki kell kötni onnan?

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#77060) krichd1 válasza Alabástrom (#77059) üzenetére


krichd1
addikt

Igen.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#77061) MasterMark válasza Phoenixy (#77058) üzenetére


MasterMark
titán

Az a tévé valószínűleg nem adja ki analógon a hangot. Ez ilyen. Nem mindenhol ugyanúgy van.
Ez TV függő.

Amivel érdemes megnézni még, az a belső tuner hangja, ha az sem jön ki, akkor az nem tudja, vagy elromlott...

Switch Tax

(#77062) krichd1 válasza Alabástrom (#77059) üzenetére


krichd1
addikt

Konkrétan Q200E esetén az a probléma, hogy nincs kimenete, szóval nem tudod utána kötni a hangdobozokat.
Tehát ha sima integrált sztereó erősítőd van, amin nincs sub kimenet, akkor olyan sub kell, amin van Hi level input, output. Ami annyit jelent gyakorlatban, hogy kimegy az erősítőből az erősített analóg jel a hangszórókábelen bele először a szubládába, az megcsinálja a hangváltás, leveszi róla az alsó tartományt, maradékot továbbküldi a hangdobozok felé.

(#77056) python1: Ha olyan szubot keresel, amin van alacsony jelszintű kimenet és bemenet, akkor megcsinálhatod azt, hogy előerősítőből kihozod az analóg jelet, azt először a szubba kötöd, az megcsinálja magának a maradékot meg viszed tovább a végfokba. Így nem kell külön hangváltó, csak persze olyan subot kell választanod, amiben minőségibb hangváltó van.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#77063) krichd1


krichd1
addikt

Sztereó rendszerbe illeszthetőség miatt egyik kedvenc szubom elérhető áron az SVS SB12 Plus.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#77064) deja vu


deja vu
addikt

Szia!

Korábban beszéltünk, de sajnos úgy érzem sehogy sem tudom kivitelezni a Focal Alpha sorozatnál jobb hangfalakat, mivel az egészre összesen 300 ezret szánok. Az erősítők meg nagyon drágák.

1,Focal Alpha 65, 80 + Steinberg UR 22 mk2 + kábelek ez kijön a keretből.
A Focal Alpha 80 ugyan olyan jól sikerült mint a 65, mert akkor gondolkodom esetleg a legnagyobb Alpha-n, és akkor valószínűleg soha sem kell majd mélynyomó után néznem?
Ajánlanál kábeleket hozzá 10-20 ezer forint értékben?
Steinberg UR 22 mk2 hangkártya jó hozzá, vagy mást ajánlasz?
Ezt én néztem ki hozzá, egy szakember nem mondta, hogy jó vagy sem, örülnék ha megerősítenél, vagy lebeszélnél róla, ha nem jó.
Örülnék ha Bodz barátod, kollégád is nyilatkozna, mert mintha azt olvastam volna, hogy Alpha 65 hangfalakkal rendelkezik, és az ő véleményére is kíváncsi volnék. Milyen kábeleket használ hozzá, milyen hangkártyával.

2, Focal Chorus 807 V ez már 220 ezer forint és még kéne erősítő, meg minden. Ez már nagyon necces úgy gondolom.

3, Focal Chorus C8 VW ez már önmagában 300 ezer forint, szóval kilőve.

4, Focal Aria 906 ez is 300 ezer forint csak a hangfal, szóval kilőve.

5, Focal B8 VW ( Chorus 806 W) ezt találtam használtat 150 ezerért, de azért félek a használ dolgoktól egy kicsit.

Még egy kérdés. Az nem lehetséges, hogy a te igényeid nagyon magasak, a másik topicban meg úgy nyilatkoznak az Alpha 65 hangfalról, mintha egy csoda lenne, még a topikgazda is, meg Schawo is aki azt hiszem szakmabeli?

Köszönöm a választ! :R

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#77065) krichd1 válasza deja vu (#77064) üzenetére


krichd1
addikt

Az a saját véleményem, amit írtam a másik topikban, az hogy valakinek már az Alpha sorozat is egy csoda, az valószínűleg azért van, mert nem hallott még hasonló vagy magasabb kategóriájú hangdobozt, vagy lehet sok más oka is. Kategóriájában, az aktív konkurenciához képest jó amúgy az Alpha. Azt nem tudom, hogy neked milyen mennyiségű mély hang igényed van, plusz ugye ez függ a szobától is.

Lehet hogy az átlagnál magasabbak az igényeim, de inkább mások a preferenciáim, értékrendem. Például az gyakran előfordul, hogy amit valaki részletnek hall, azt én torzításnak, színezésnek. Erre ki is találtam az álrészletező szót, néha szóban használom a hifista vakító kifejezést is, de még sorolhatnám. :)
Steinberg UR 22 mk2-nél ezekhez már jobbat érdemes venni, ez még belépő szint, annak sem a teteje.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#77066) Bodz válasza deja vu (#77064) üzenetére


Bodz
nagyúr

Igen, nekem Alpha 65 van. Hozzá Aune S6 dac, Sommer Aqua Blue, Supra, illetve Isotek Initium kábelezés.
Szeretem, mert különösebb bántó, idegesítő hibája nincs, elég egységes a hangja. Nyilván van feljebb, de 200k alatt/körül monitorok közül kb. a mindent visz kategória nálam. Praktikus is az aktív volta miatt, mert nem kell olyan "ökörségekkel" szórakozni, mint erősítő választás pl. :)
Alpha 80 sem rossz, megfontolandó, bár kevésbé egységes. A mély üt rendesen, ilyen szempontból biztosan nem okozna csalódást.
UR22-nél jobban szól az Audioprobe Spartan A.

[ Szerkesztve ]

(#77067) deja vu válasza krichd1 (#77065) üzenetére


deja vu
addikt

Köszi a választ! Tudom mit írtál múltkor.

Akkor milyen hangkártya jó az Alpha hangfalakhoz?
25 m²-es szoba lenne, és TV mellé lenne hangrendszer elsősorban, de zenét is akkor erről hallgatnék. Számítógéphez lenne kötve természetesen.

Vagy a Focal Chorus 807 V 220 ezer + valami megbízható eladótól használt erősítő + kábelek lehetetlen elképzelés 300 ezerből, vagy lehetséges, hogy kijöjjön? Erre ha írnál példát örülnék. Ehhez már erősítő kell úgy tudom, szóval nem elég egy hangkártya.

Te bevállalnád a használt Focal B8 VW ( Chorus 806 W) 150 ezerért + ehhez erősítő meg a többit. Ehhez sem elég már egy hangkártya, és az erősítők ahogy nézem sok százezer forint.

Szerk.
(#77066) Bodz

Köszi a segítséget, nem láttam, hogy írtál közben. Ezeknek utána nézek.

[ Szerkesztve ]

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#77068) krichd1 válasza deja vu (#77067) üzenetére


krichd1
addikt

A 807V-t én már kizártam, 220eFt-ért, főleg használtan baromi drága szerintem. Ennél olcsóbban kapsz használt Electra 906-ot, én éppen ezt sem kedvelem, de most ez mellékes.
A Focal B8 VW 150eFt-ért használtan szintén drágállom, ennyi volt újonnan, sőt valamivel olcsóbb, ha valaki nem cseszte el a pénzváltást, de ez mindenképp jobban megéri szerintem. Használtan valami hasonló hangú erősítőt keress hozzá, mint a Mission Cyrus 2, vagy beválhatnak hozzá a jobb Arcamok, Ion/Heed Obelisk, régebbi Exposure erősítők például.
Azt nem tudom, honnan vetted hogy én bevállalnám, én nem szeretem a kis dobozokat, a "klasszikus" Focal hangért se rajongok. :)
Attól hogy valamit ajánlhatónak tartok adott kategórián belül adott árért, még nem jelenti azt, hogy meg is venném magamnak. Olyan hangdoboz elég kevés van, amiért pénzt adok saját ízlésem és szempontjaim alapján. Ha csak magamból indulnék ki, nem nagyon ajánlanék semmit sem.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#77069) Bodz válasza deja vu (#77067) üzenetére


Bodz
nagyúr

Nincs mit. Az Initium amúgy megspórolható, megfelelő a gyári tápkábel is. Összekötőnek meg jó a neo d+ Class B vagy Roland Black, ezeket lehet gyári szerelve kapni itthon is.

[ Szerkesztve ]

(#77070) Nemir Ombe válasza deja vu (#77067) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ha már Focal és kb. 300e a keret, akkor lehet egy ilyen összeállítással [link] jobban járnál, mint valamelyik Alpha-val ..... "all in one" a dac és a kényelem is megoldódna .... ;)

Hmm ....

(#77071) deja vu válasza Bodz (#77069) üzenetére


deja vu
addikt

Oyaide NEO d+ XLR Class B 5.0m [link]
XLR apa XLR anya kábel a legjobb akkor hozzá?
Ez 18 ezer lenne, ennyi még belefér.

(#77068) krichd1
Rendben.

(#77070) Nemir Ombe

Aha, ez jól néz ki. De átváltással, banki költségekkel már legalább 340 ezer forint, és akkor még kéne kábel vagy 20 ezerért.
Ezt még nagyon meg kell gondolni.
Meg gondolom ez a Marantz belépőkategóriás.
Milyen kábelt ajánlanál hozzá? Boltot árral linkelj, vagy jó hozzá az Alpha kábel is amit Bodz fórumtárs ajánlott?

Akkor a DAC-ot kötném a TV-hez, és a HDMI 2.0-ás kábelt a gépből szintúgy a TV-hez?

[ Szerkesztve ]

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#77072) Bodz válasza deja vu (#77071) üzenetére


Bodz
nagyúr

Ha maradunk pl. a Spartan A-nál, akkor az így nézne ki. PC - usb kábel - Spartan - neo txm - Alpha
Így kényelmesen tudsz zenét hallgatni, filmezni gépről. A bajok akkor jönnek, ha mondjuk a tv műsorok hangját is fel akarod dobni, akkor olyan dac kell, amin van optikai bemenet. Ha nem vagy szívbajos erre ingyen megoldás, ha a tv füles kimenetét kötöd az Alpha rca bemenetére... :DDD A minőség olyan lesz amilyen, de nekem többet nem érne egy műsor sem (nem nézek tv-t amúgy se túl gyakran).

[ Szerkesztve ]

(#77073) deja vu válasza Bodz (#77072) üzenetére


deja vu
addikt

Nagyon rendes vagy :R , és minden kérdésemre megkaptam a választ. Nem nagyon TV-zek, ha meg igen arra jó a beépített csipogó. Még ha jó film is megy akkor is túl sok a reklám, azt meg nem szeretem. :( Szerintem ez marad, megfizethető még számomra, már minden információval rendelkezem. :)

"Ha nem vagy szívbajos erre ingyen megoldás, ha a tv füles kimenetét kötöd az Alpha rca bemenetére... :DDD" :D

Már csak Nemir Ombe válaszára vagyok kíváncsi, de szerintem az a kombináció nem úszható meg 400 ezer alatt, és az mégsem 300 ezer.

[ Szerkesztve ]

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#77074) Nemir Ombe válasza deja vu (#77073) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Igaz 300e +, de van benne (egész jó) dac, van opt. és coax bemenet, lan, wifi .... igaz, hogy nem egy "audiofil paradicsom" de az Alpha beépitett erősítőjét, hsz készletét és egy belépő hangkártya tudását azért simán veri .... és igy ki lehet hagyni a tv fejhalgató csatiját is, mert az egy borzalom (és ilyen/hasonló kaliberü cuccokhoz meg sem fordulna a fejemben, hogy megemlítsem, de egy "géniusz" szetthez is határeset lehet :D ).... hsz kálelből kell 1-2m 2e-Ft környéki, minőségibb (ha jól emlékszem a tv 2 oldalára tennéd a hsz-kat, igy nem kell ebből több Km) kell egy normális optikai és egy koax (ha kell egyáltalán) + 1 router vagy pár méter lan kábel .... a kiegészítők kb. 10-15e-ből is megúszhatók .... de nekem mindegy mit veszel, csak egy felvetés volt a részemről, hogy ilyesmi is van kb. annyiért .... ;)

Hmm ....

(#77075) urbi107


urbi107
tag

Erről a cd játszóróo mi a véleményetek? Philips CDF-200

(#77076) deja vu válasza Nemir Ombe (#77074) üzenetére


deja vu
addikt

Nekem nem mindegy mit veszek. ;)

Csak az a probléma, míg az előzővel már teljesen tisztában vagyok, hogy milyen kábelek kellenek meg minden, ez még teljes sötétség.

Láttam már linkelve ezt a boltot, mennyi idő alatt szállítanak átlagosan Budapestre.
Lennél olyan kedves és linkelnél hazai boltból kábeleket.
Az a baj, hogy van 1 millió féle kábel és elveszek a rengetegben.
Leírnád mit hova kötök. :DDD
Akár privátba is írhatod, elég ciki a nemtudásom, de hát valahol el kell kezdeni.
Osztok szorzok, aztán eldől, hogy ez belefér-e.
Köszi!

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#77077) bta1 válasza Alabástrom (#77052) üzenetére


bta1
őstag

"Esetleg még pár ajánlott típus? :)
Hangváltás nélkül nagyon szörnyű a dolog?"

- A XTZ régebbi (tégla alakú dobozos) egyhangszórós aktív modellje
- A kisdobozok, néhány kivételtől eltekintve a mélyközép hangszóró + légrugó viszonylag csillapítatlan rezonanciájával érik el a hangzásegyensúlyt. Ezeket alul szűrni kell, de még így sincs rá garancia, hogy a mélybasszus nem fog önálló életet élni. Ebben egyébként a hangsugárzók és a váltó mellett bármelyik láncszemnek szerepe lehet, a forrástól kezdve a szobáig...

(#77078) Nemir Ombe válasza deja vu (#77076) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ha megrendelted és kifizetted, akkor 5-7 nap (de a rendeléskor ki is írják).... hsz kábelből vehetsz pl. a közkedvelt Van Damme-ból vagy max. ilyet [link] .... azt, hogy mit hova köss, meg attól függ mit miről és mivel akarsz hallgatni, de mindenhez adnak használatit, azokban benne van általában .... a többi kábelt meg korábban írtam .... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#77079) deja vu válasza Nemir Ombe (#77078) üzenetére


deja vu
addikt

Köszi! :R

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#77080) krichd1 válasza Nemir Ombe (#77070) üzenetére


krichd1
addikt

Biztos hogy jó ötlet az a Marantz M-CR61?

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#77081) deja vu válasza krichd1 (#77080) üzenetére


deja vu
addikt

Hát jó lenne ha még most kiderülne, hogy mi jó, mert már majdnem megrendeltem. Mi a baj vele? Itthon 500 ezer lenne a kettő, kint megvan talán ~340 ezerből. Van jobb párosítás ami ~1070 Euró körül van?

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#77082) kukulec válasza krichd1 (#77080) üzenetére


kukulec
őstag

ez a mindent egyben történet? az áráért egészen hitvány termék.

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#77083) deja vu válasza kukulec (#77082) üzenetére


deja vu
addikt

Mi a baj vele, írd már le? Mi van ha megrendelem és kiderül szar az az erősítő. Nem szeretném az ablakon kidobni a pénzt.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#77084) kukulec válasza deja vu (#77083) üzenetére


kukulec
őstag

az a baj vele, hogy gyakorlatilag nem hallottam olyan új rendes integrált erősítőt, akár féláron, amelyik ne szólt volna jobban. dinamika, térérzet, precizitás. na, ez mind hiányzik. többször hallottam a típust leginkább állványos hangfalakkal. nekem élettelen, lötyögős hangzást produkált. szimpatikus volt a koncepció, aztán inkább vettem egy erősítőt ;]

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#77085) krichd1 válasza deja vu (#77081) üzenetére


krichd1
addikt

Nem kell kapkodni, ezeket kipróbálhatod Budapesten is. Érdemes is lenne meghallgatni minél több dolgot, mielőtt veszel valamit.
Ariahoz jó kezdésnek például a BC Acoustique EX-322D, ha valami elérhetőbb árú új erősítőt szeretnél.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#77086) Nemir Ombe válasza krichd1 (#77080) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

A korábbi "variációknál" szerintem jobb .... de mint írtam ez sem az "audiofil paradicsom", ahogy a korábbi megoldás(ok) sem .... ellenben a Marantz-nak elég hallgatható a hangja, az Aria-k is jobbak, mint az Alpha (és nem a "klasszikus" Focal hangjuk van) + meg van egyben az erősítő, dac, hálózati lejátszó, stb. ha a kényelem és a használhatóság is számít .... ;)

(de "puritista" hifiseknek ugyanezen a oldalon van pl. Atoll + Focal összeállítás is , ami lehet még jobb hangu, de több "kiegészítő" kell hozzá, ellenben rá lehet kötni egy belépő hangkártyára és a TV fejhallgató kimenetére is .... :D )

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#77087) deja vu válasza kukulec (#77084) üzenetére


deja vu
addikt

Az a baj, hogy az árban a következő lépcső már ~60 (200 Euró) ezerrel drágább.
Cambridge Audio CXA60 + Focal Aria 906, na ez már tényleg 400 ezer ha megrendelem.

(#77085) krichd1

Igazad van, jobb nem kapkodni. Csak gondolom már nagyon untok.
Amit ajánlottál meghallgatom, köszi.

[ Szerkesztve ]

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#77088) Bodz válasza deja vu (#77087) üzenetére


Bodz
nagyúr

Mindenki a saját "hülyeségét" fogja hajtani, te meg úgyse tudod kire érdemes hallgatni. :) Ami ekkora összegnél már komoly baj. Igazából én még azt sem tudom, hogy egyáltalán miként jutott el a Focalhoz. Annyi minden más is lehetne.
Kellett nekem ide jönni, még a végén előtör az elnyomott hifis énem... :O Aztán mehetek a pincébe a gondosan elrejtett hangfalakért... :O

[ Szerkesztve ]

(#77089) krichd1 válasza deja vu (#77087) üzenetére


krichd1
addikt

A CXA60 viszont már egy használható erősítő. Viszont így már tényleg drága lesz és még állványok is kellenének. Sajnos elég drága az új hifi, ha kicsit elrugaszkodunk a belépő, alsó-közép kategóriától.
Jut eszembe, van még olyan, hogy Hivox amp4me, kicsi, olcsó, nem tudom hogy szól, könyörögni kell érte, de elvileg jó. :D

(#77088) Bodz: Vigyázz a talajvízzel a pincében! :)

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#77090) Nemir Ombe válasza deja vu (#77087) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Így igaz, ahogy előttem írták, sok variáció van pl. 500 és 1.000€ között is, görgesd végig [link] és válaszd amelyiket akarod (vagy amelyiket ajánlják).... ;) :D

Hmm ....

(#77091) deja vu válasza Bodz (#77088) üzenetére


deja vu
addikt

Tegezhetsz, még huszonéves vagyok. ;]

Úgy jutottam el a Focalhoz, hogy olvasgattam a másik topicot. Ott sokszor szerepelt, hogy über brutál jó az Alpha 65, és a 400-500 ezres hangfalakkal is felveszi a versenyt a 200 ezres árú pár. Azt gondoltam az évszázad üzlete lesz a Focal Alpha 65, aztán megkérdeztem másokat is, azok meg leszólták. :DDD Aztán eljutottam oda, hogy nem kell az a gagyi. Az a legnagyobb probléma, árban mindig följebb és följebb megyünk. Már nagyon kérdezni se merek mert már bőven 300 felett járunk, és úgy érzem a fél milliós szett alatt tuti mindig valaki beszólna, hogy ez a komponens gagyi, én meg elbizonytalanodnék megint, mivel senkit sem ismerek itt. Például a monitorguru Brekk a barátom, ha tőle kérdezek valamit az úgy van ha törik ha szakad, itt meg ha kérdezek valamit akkor akár 10 féle választ is kaphatok, mert mindenki mást gondol. Komolyan, most kinek a véleményére adjak? Költői a kérdés. Tőled például értékes válaszokat kaptam Alpha kérdésben, csak hát út közben kiderült az Alpha 65 "nem jó, vagy nem olyan jó".

Hétfőn megyek hallgatózni.

(#77089) krichd1

CXA60 már egy jó erősítő? Erre még azért aludni kell mert árban már soknál tartunk.

[ Szerkesztve ]

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#77092) krichd1 válasza Nemir Ombe (#77090) üzenetére


krichd1
addikt

Itt olyan "lehetetlen" összeállítások vannak többségben, hogy inkább hagyjuk az egészet szerintem.
Mai napig nem értem miért erőltetik ezeket a kis Marantz, Atoll, Rotel erősítőket. Ezek mind inkább az olcsóbb hangdobozok gyengeségeit erősítik, emelik ki, tetézve a saját bénázásaikkal, gyengélkedéseikkel.

(#77091) deja vu: Az nagyon jó ha elbizonytalanodsz, mert akkor kénytelen leszel valamiféle saját tapasztalatot is szerezni. ;]
Amúgy a téma összefoglaló elején le van írva az erre vonatkozó rész. Ja és azért nem gagyi az Alpha. Kicsit ki kéne lépni a jó vagy nem jó kétbites világból, az audio világ nem így működik.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#77093) Nemir Ombe válasza krichd1 (#77092) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ez önmagában még igaz is lehet, de(!) ha a keretet, a hazai árakat vagy éppen a korábbi Alpha 65 vagy 80 árát és hangját (+hangkárya és egyebek) is nézed, akkor azért lehet jó vételeket (és hangot) találni .... ;)

Azért pl. a Marantz 6006+Triangle Antal párosra se mondanám, hogy "lehetetlen" max. hogy nem tetszik amit hallok, de 1.099€-ért újonnan mit kapni, ha körülnézel .... ? És ahogy korábban említésre is került, mindig van jobb, de az drágább is .... valamint ha az igényeket is nézzük, akkor a Marantz+Aria páros is teljesen jó vétel lehet .... de nekem teljesen mindegy, nem én fogom se hallgatni, se kifizetni azt, ami végülis a befutó lesz .... :D

Hmm ....

(#77094) Bodz válasza deja vu (#77091) üzenetére


Bodz
nagyúr

Azért a gagyitól nagyon messze van az Alpha 65. Ezt félreértetted. :) Ugye tök kezdő vagy a témában, kb. maga lenne az audifil nirvána számodra. Szerencsédre meg tudod hallgatni a 80-nal együtt. Amúgy meg olyan szintet feszegetsz, akarsz venni, amire még nem vagy felkészülve. :D Az sem biztos, hogy számodra van értelme. Eszembe jutott a másik topikból a mindent egyformának halló emberke. :D

(#77089) krichd1: Néha azért ránézek, kár lenne a szép dobozokért.

[ Szerkesztve ]

(#77095) kukulec válasza Nemir Ombe (#77093) üzenetére


kukulec
őstag

a 6006-os nem a kedvencem, de azért az már tisztességesen szól. legalább is a kis egybe marantz-hoz képest mindenképpen jobb.

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#77096) krichd1 válasza deja vu (#77091) üzenetére


krichd1
addikt

Ha olyat akarsz, amit nem szól le senki, akkor sokkal fentebb kellene menni, mondjuk Focal Grande Utopia EM plusz legalább négy Naim Statement szintjére, de lehet találsz valahol valakit, aki még azokat is "leszólja". :DDD

Ha megkérdezel egy monitorgurut a másik topikban, akkor majd ajánlja neked a JBL LSR305-öt. Én meg majd megígérem, hogy nem szólom le. Ha megkéred szépen a többieket, akkor valószínűleg ők sem, a hifis trolloknak meg mindegy, ők csak a kábeleken csámcsognak. ;] :))

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#77097) djxp01


djxp01
senior tag

Üdv!

Kb. 3 éves Polk Audio PSW110, ~300 óra (ami a gyakorlatban pár óra folyamatos terhelés, mert ugyebár egy filmben alig megy pár percet a sub), nagyon lightos használat mellett (soha nem volt 50%-nál feljebb téve semmi), stand by, on, auto módban is jelkábel nélkül, illetve azzal is a mai napon ilyen [link] zajt kezdett kiadni magából random.

Szerintetek mi lehet a probléma? A belső erősítőjével lehet valami? Minden kábel, csatlakozó tökéletes, érintetlen. Garancia sajnos már nincs rá, így kb. milyen összegű javítási díjra számíthatok?

Köszi előre is!

regisztrált: 2005-07-05

(#77098) Bodz válasza krichd1 (#77096) üzenetére


Bodz
nagyúr

Leginkább leszólásra érdemes kategória mindkettő...

Pont a 305, nem lehetne valami más? :D

[ Szerkesztve ]

(#77099) deja vu


deja vu
addikt

Monitorgurunál a milyen monitort vegyek Brekk barátomra gondoltam, semmi köze a hangcuccokhoz. Én oda szoktam írogatni, és még más hardver topikokba, és azok nem ennyire szubjektívek mint a hangfalak, erősítők.

Megyek hétfőn hallgatózni.

A Focal Alpha az Bodznak köszönhetően teljesen tiszta.

De azért kértem árajánlatot a franciáktól és engedtek a Cambridge Audio CXA60 + Focal Aria 906 árából, így banki költségekkel mindennel együtt 370 ezerből szerintem kijönne. Ez az ajánlat 1 hétig érvényes számomra.
Állványra is van pénz, de kábelekre sajnos csak olyan 20 ezret tudok szánni.

A CXA80-on van számítógépes csatlakozási lehetőség, sajnos a CXA60-ra ezt nem rakták rá.
Tehát ezt a CXA60-at, hogy lehet csatlakoztatni a számítógéppel?
A CXA60-at összekötöm a TV-vel, a TV-be meg bedugom a HDMI kábelt? :)

Egy kábelem van, egy 10 ezres Delock Prémium HDMI 2.0 4,5 méter.

Hangszórókábel Van Damme, vagy Oelbach Ratt Snake 3M.
Ezekre kell valami hangszóró kábel csatlakozó?

Bodz ha linkelnél megint hazai boltot az összes kábellel amire szükségem lehet akkor már nagyon többet nem zavarnálak titeket. Maximum azt írnám le melyik volt a legnagyobb hatással rám élőben. Cambridge Audio, Focal Aria pároshoz, köszi előre is. :R
De bárki írhat.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#77100) krichd1 válasza Bodz (#77098) üzenetére


krichd1
addikt

Tőlem lehet, csak most ez jutott eszembe a multimédiás topikkal kapcsolatban. :)

(#77099) deja vu: CXA60-ban is van DAC, optikai és koaxiális S/PDIF bemenetekkel. Azt meg nem mondom milyen szintet képvisel, de kezdésnek valószínűleg elfogadható.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.