Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72201) perempe


perempe
addikt

volt vki rajtam kívül a Marriottban a HiFi Show-n? vélemények?

ha pl. emlegetem, hogy elektronikus zenére nagy érzékenység, akkor RDacoustic kiváló példa volt, bár szélessávú.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#72202) Speeedfire válasza perempe (#72201) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

[link]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#72203) perempe válasza Speeedfire (#72202) üzenetére


perempe
addikt

saját vélemény?

* Brahms: 4. szimfónia *

(#72204) Speeedfire válasza perempe (#72203) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Nem, akartam menni vasárnap, de dög voltam. Szombaton meg a streamaudio-ban voltam. [link]

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#72205) blattida válasza perempe (#72203) üzenetére


blattida
nagyúr

Ő nem volt.
Én sem, mielőtt megkérdeznéd.

Leelőzött...igen, a sebesség már csak ilyen... ;]

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#72206) Nemir Ombe válasza perempe (#72201) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Jobb volt mint a tavalyi .... szerintem .... ;)

Hmm ....

(#72207) Mikisys válasza perempe (#72201) üzenetére


Mikisys
őstag

Jó volt 5-év kihagyás után ismét megnézni, mit tudnak a "nagyok". :)
(Semmi nem változott, avagy némi design és árcédula változást láttam hirtelen.)
Aztán rájöttem, hogy azok a kis dobozkák fejhallgató erősítőként is használhatók, végfok, DAC is volt némelyikben, meg az újabban elterjedő csatlakozók. Speciál-kábelek mindenhol, de a konnektor az a szállodáé, azt nem tudták "elvarázsolni". :)
Jó hangot keveset hallottam, a Harbeth HL5 hangsugárzó az igen jól szólt, meg valami állódoboz, de nem a Heco-laposa.
Tetszett a FOTO-részleg is, de nem tudom ki vesz 4k-s kamerát, mert ahhoz a 4k felbontású TV is kell és ez így nem túl nagy műsorválaszték, hogy nézem azt, amit felvettem.
Még a FullHD sem mindenütt elérhető, meg a műsorok sem mind nagy felbontásúak, valószínűleg így az ára nem változik, vagy (majd) nagyon hirtelen lecsökken, hogy vigyék már el ezt a 4k-s készüléket, mert itt a 8k.
:)

Üdv!

(#72208) liszi70 válasza kukulec (#72200) üzenetére


liszi70
nagyúr

"ez arra a rendszerre, arra a lemezre, arra a szobaakusztikára vonatkozik"

Hú, de ritkán olvasni ilyet, üdítő volt, köszi! :R (Még lehetne sorolni bőven azokat az összetevőket, amitől függ az értékítélet. :) )

(#72209) balazska92 válasza Dorian (#72184) üzenetére


balazska92
senior tag

Értem. Nézegettem interneten, ennek a gipszkartonnak magába lehet értelme? 13 négyzetméterre kellene, ha két sorba raknám, akkor is 30 ezerből kijönne, úgy pedig már csak érne valamit. [link]

(#72210) Tamoo válasza balazska92 (#72209) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Magában? Nem.

(#72211) Alu


Alu
senior tag

Sziasztok!

Erősítő vásárlással kapcsolatban fordulnék hozzátok, remélem jó helyen járok:
A rendszerem egyenlőre egy pár Dali concept 2, melyekhez nemsokára csatlakozik egy Dali concept sub.
Szoba: 4x3m, hangfalak a hosszabbik oldalon
Erősítővel kapcsolatban árban jó lenne 60-80.000 Ft -on belül maradni, természetesen használtan. Nem szükséges semmi extra (esetleg bluetooth és hdmi, ami nem lenne hátrány, de), a lényeg, hogy összességében egy viszonylag jó, kellemes hangú rendszert lehessen összehozni vele.
Nézegettem használtan és a mostani hirdetések között a következőket találtam, amik árban is megfelelnének:
- Marantz sr3001 vagy sr4600
- Pioneer vsx-423k vagy vsx-527k
- Harman/Kardon avr-255

Kérdésem lenne, hogy ezek közül szerintetek melyiket lenne érdemes megvásárolnom?
Esetleg más ötlet, ami nem szerepel a felsoroltak között?

Előre is köszönöm a segítséget! :R

λŁƯ™

(#72212) NeoExDeath


NeoExDeath
aktív tag

Sziasztok,
Kérlek segítsetek rájönnöm valamire. Arról lenne szó hogy van egy elég jónak mondható erősítőm, amit az asztali számítógéppel eddig egy viszonylag közepes minőségű egyszerű Jack dugó RCA kábellel kötöttem össze. A PC ben van egy kb. 25 000 Ft értékű hangkártya, ennek a Jack dugó kimenetével van összekötve az erősítő 5 m hosszú kábellel . Na most én eddig arra gondoltam hogy ez a kábel szűk keresztmetszet a hang átvitelben ezért régóta szerettem volna lecserélni egy digitális koaxiális kábel re ezért rendeltem egyet az eBay ről ami meg is érkezett, egy kellően vastag jó kinézetű kábel nem került sokba de minőséginek tűnik. Összekötöttem az erősítővel gondoltam hogy milyen jó lesz, kipróbáltam és az a megfigyelésem hogy a hang ugyanazon a hangerőn sokkal kevésbé tűnik részletgazdagnak. Mivel a hangkártyán nincs digitális koaxiális kimenet ezért az alaplapi kimenettel kötöttem össze. Összekötöttem az erősítővel gondoltam hogy milyen jó lesz, kipróbáltam és az a megfigyelésem hogy a hang ugyanazon a hangerőn sokkal kevésbé tűnik részletgazdagnak. Mivel a hangkártyán nincs digitális koaxiális kimenet ezért az alaplapi kimenettel kötöttem össze a kábelt. Én elvileg az gondolnám hogy mivel digitális jelről van szó az erősítő ben lévő converter végzi a dolgot és az alaplapi koaxiális kivezetés éppen jó lesz a célra, de mégis úgy érzem hogy sokkal jobb hangja van a frankó hangkártya kíméletének még a viszonylag egyszerű kábelen keresztül is. Ez mitől van? Illetve hogyan tudnék 5 m-es távolságból a lehető legjobb hangot átvinni, mire törekedjék jobb analóg kábel re vagy valami probléma a digitális forrással vagy a kábellel van?
Köszönöm előre is a választ !😁

(#72213) Phülöp válasza NeoExDeath (#72212) üzenetére


Phülöp
addikt

Ha van lehetőséged kölcsönbe szerezni egy DA konvertert, tegyél vele egy próbát (akár USB-n keresztül). A DAC és az erősítő közé meg sima RCA kábel jön.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#72214) johnywalker válasza NeoExDeath (#72212) üzenetére


johnywalker
őstag

Ha alaplapi kimenettel kötötted össze az erősítőt, akkor az alaplapi integrált hangchip lett végül a forrásod.Ez pedig természetesen kategóriával gyengébb minőséget biztosít (alaplapi elektromágneses zajokról nem is beszélve). Amit *iguana* is javasolt, vagy pedig digitális koaxiális/Jack átalakító közbeiktatása a hangkártyához

[ Szerkesztve ]

(#72215) Maxtreme


Maxtreme
addikt

Ez ma egész jó áron van, ha valakinek épp belépő hangfal kell.

(#72216) NeoExDeath válasza johnywalker (#72214) üzenetére


NeoExDeath
aktív tag

Köszönöm a választ mindkettőtöknek. Mivel az alaplapon digitális kimenetet használok én azt gondolnám hogy nem számít milyen a hang chip minősége mivel digitális jelet továbbítottuk digitális kábellel, ezért csak és kizárólag az erősítőben lévő dac számít. Nem így van? Sajnos külső Dac-ot nincs lehetőségem tesztelni, próbálok rájönni hogy hogyan lehet az hogy a hangkártya analóg kimenete egy 5 m-es egyszerű minőségű kábelen keresztül hogyan tud jobb hangminőséget produkálni, mint a digitális kimenete az alaplapomnak.

(#72217) Herczi


Herczi
senior tag

Sziasztok!

Bocs a az esetleges hülye kérdésért, de totál vakon vagyok a témában. Elgondolkodtam mostanában egy sztereo rendszerben. Menne rajta zene is, de inkább filmek, sorozatok, PS4. Erre ugyebár egy házimozi erősítő ideálisabb lenne (gondolom én), viszont egyáltalán nem igénylem a térhangzást, sőt megoldani se nagyon tudnám, ezért max 2.1-ig gondolkodtam.

Mivel a Tv hangszórójánál minden jobban szól, és nem is értek hozzá, én egy tök alap Denon D-M40 -re gondoltam, van rajta két optikai bemenet, egy a konzolnak, egy a Pc-nek, és kész le van tudva.

A kérdés az, hogy ez járható út, vagy teljesen elvetélt ötlet? Esetlegesen jobban járnék egy házimozi erősítővel, plusz egy pár hangfallal? Kb ebben az árkategóriában gondolkodok, többet nem szeretnék rá költeni, de használt is jöhet.

(#72218) dgyuri0123 válasza NeoExDeath (#72216) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Miért, van dac az erősítődben?

"csak a zene van"

(#72219) Nemir Ombe válasza Herczi (#72217) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Nézz Yamaha vagy JBL soudbar-t, ilyen célra lehet jobb lesz .... ;)

Hmm ....

(#72220) Mikisys válasza Herczi (#72217) üzenetére


Mikisys
őstag

Jó az elgondolásod, de a TV-készüléket hová csatlakoztatod, ha a két optikai(digitális) bemenet már foglalt a PC, meg a - milyen konzolnak?
Milyen TV? Meg kell nézni milyen hang-kimenete van.

Üdv!

(#72221) Phülöp válasza Mikisys (#72220) üzenetére


Phülöp
addikt

Ha a tv csak megjelenítőként funkcionál, akkor nem kell a tv hangját kivezetni, elég a források jelét átadni az erősítőnek.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#72222) G.Zs. válasza Herczi (#72217) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Jo lesz az a Denon. Milyen hangszoro lesz hozza?

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#72223) Polllen válasza Herczi (#72217) üzenetére


Polllen
nagyúr

Szia!

Ez egy kényelmes megoldás. Kb. 130k.
Ha nem sajnálod az időt rá, akkor ennyiből tudsz venni egy dac-t + aktív hangfal párt, ami szerintem jobban is tud szólni. De akkor nem biztos, hogy lesz távirányítód meg cd lejátszó.

Egyébként ahogy más is említette egy soundbar sem elvetendő, némelyik meglepően kellemesen tud szólni.

Mikisys

Meg lehet ezt úgy is oldani, hogy ráköti a gépet és a TV-t. A konzol úgysem megy TV nélkül általában.
Nálam is pc és a TV van rákötve a dac-ra. A konzol meg hdmi-n szépen áttolja a képpel együtt a hangot a TV-re.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#72224) Herczi


Herczi
senior tag

Samsung ps51e550 a TV, soundbar is átfutott az agyamon, de azt gyorsan elvetettem, mert nem gondoltam sokat róluk, de akkor utána járok a dolognak. Köszönöm mindenkinek. :R

G.Zs.: Denon sc-m40-re gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#72225) dgyuri0123 válasza Herczi (#72217) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Dac-nak ezt ajánlanám, kb.23e FT újonnan, erősítőből használtan 40-60e között már igen tisztességes darabok akadnak és a maradék 50-60eFt-ból szintén igen jó hangfalakat találni. Egy biztos, sokszorosan jobb hangot kapnál, mint azzal a "kis" Denonnal. :)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#72226) Maxtreme válasza Herczi (#72217) üzenetére


Maxtreme
addikt

Nekem is ilyen denonom van, ezzel a hangfal párosítással.
Annyi hogy én a géphez (is) használom optikain keresztül

Szerintem teljesen korrekt választás.

[ Szerkesztve ]

(#72227) G.Zs. válasza Herczi (#72224) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Amikor megvettem a sajat hangszoroival sajna nem hallgattam meg, igy nem tudom azzal hogy szol. Dali Zensor 1-et valasztottam hozza, maximalisan elegedett vagyok vele. Azt viszont tenyleg szamitasba veheted, hogy ha bevallalod, hogy hasznaltat veszel, akkor magasabb kategorias cucc is belefer az arba, vagy akar olcsobban is kijohetsz egy hasonlo kategoriassal.

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#72228) Herczi válasza dgyuri0123 (#72225) üzenetére


Herczi
senior tag

Elgondolkodtató ez is, csak nincs kedvem egy hónapon át hirdetéseket bújni :DDD

Többiek: Az Extremeaudio-nál 110k lesz ez a Denon D-M40, már ha tényleg lesz készleten, sztem ennyiért baráti ár.

Mod: Soundbarra visszatérve ugyanitt nézve a HK SB20 és a JBL Cinema SB400 mozog hasonló árban

[ Szerkesztve ]

(#72229) Nemir Ombe válasza Herczi (#72224) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Csak azért ajánlottam soundbar-t mert játékhoz/filmhez jól jöhet a "generált térhang" (mert ezt egész jól tudják), zenére meg kb. azt tudják (a normálisabb darabok) mint egy minihifi (kifinomult sztereózásra egyik sem igazán alkalmas), de soundbar-ból csak JBL-t/Yamaha-t érdemes nézni .... de persze ahogy gondolod .... ;)

Hmm ....

(#72230) dgyuri0123 válasza Herczi (#72228) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

10 perc alatt ezt sikerült találnom:

Pioneer erősítő
JPW hangfal.

A dac meg adott újonnan. Sokszorosan jobb hangot kapnál. De ha picit belemerülnél, egészen biztosan találnál akár jobb ajánlatot is. Ezek így együtt 120e Ft, és még nem alkudtál. De te tudod. ;)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#72231) G.Zs. válasza Nemir Ombe (#72229) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Ez a Denon mini-hifi nem hasonlithato egy soundbarhoz.
Kifinomult(abb) sztereozasra is alkalmas, persze a maga szintjen. Az en kombom hangszeres zenen nagyon szep, elethu hangot produkal, egesz jo terabrazolassal, bar inkabb csak akkor, ha keves hangszer van jelen es inkabb csak szelessege van a szinpadnak, melysege nem nagyon.
Az egyetlen stilus amire nem alkalmas, az a rock. Ott nagyon elverzik szegeny, de ez nalam nem volt prioritas, es azt sem tudom elkepzelni, hogy egy soundbar ezen a mufajon akar csak ennyit is tudna.

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#72232) Herczi válasza dgyuri0123 (#72230) üzenetére


Herczi
senior tag

Alkut nem kell beleszámolni, mert mire ezeket lepostáztatnám, ugyan ott lennék. Köszi egyébként, adtál házi feladatot.

(#72233) nexus6 válasza dgyuri0123 (#72230) üzenetére


nexus6
aktív tag

nekem is volt ilyen erősítőm. nagyon szép hangja van a pioneernak egyik csúcserősítője volt, viszont elég régi darab (én is eladtam már rég kb. 20 e ft-ért vitték el, még tesómtól örököltem, és a szerelője is pozitívan nyilatkozott mivel nagyon jól szerelhető készülék volt). Nem akarom rontani az üzletet, mert nagyon szép darab, de mivel motoros a csatorna választója és az elég gyakran korrodálódó alkatrésze, ami sokszor elromlik (alapra áll, pattog), de elég drága az ár szerintem.
más: én is hasonló rendszerben gondolkodom, csak nekem van hangfalam. amit ajánlottak (tagent bt) most azt nézem az is lesz jövő héten fekete pénteken. elmegyek meghallgatom a királyhágón.

Ezért szeretem a fórumokat, ezerszer jobban értenek az agytrösztök a dolgokhoz, mint egy helpdesk vagy az információ :)

(#72234) Herczi válasza G.Zs. (#72231) üzenetére


Herczi
senior tag

Na én pont rockot hallgatok. :DDD

[link]
[link]
[link]

Mondjuk sztem ez a dolgokon nem változtat, mert mint ahogy te is mondtad, azért egy Soundbarnál csak jobban szólna.

(#72235) dgyuri0123 válasza Herczi (#72232) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Alkudni kötelező és szerintem 15-20 ezret le tudnál alkudni összesen az árból. A szállítás nem annyi...
Ja és rockra a "kis" Denon abszolút alkalmatlan.

(#72233) nexus6: 10 perc alatt találtam ezeket. De, állítólag karcmentes, ami azért az árban megmutatkozik ám és a hibajelenség sem biztos, hogy itt is fennáll. Az árán is lehet "javítani". Amúgy, elszántság kérdése, hogy "kis pénzből nagy hangot" találjon az ember. :)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#72236) krichd1 válasza Alu (#72211) üzenetére


krichd1
addikt

Szia. Ha házimozi erősítőt szeretnél, akkor az ahhoz kapcsolódó topikokban érdeklődj.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#72237) G.Zs. válasza Herczi (#72234) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Igazabol annyit tudok mondani, hogy az en kombom rock-on nem hozza az elvart szintet. Masik hangszoroval persze lehet mas a helyzet, de gyanitom hogy inkabb az erosito kicsi ehhez a mufajhoz.

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#72238) Maxtreme válasza G.Zs. (#72237) üzenetére


Maxtreme
addikt

Ezért linkeltem amit..
A boston szettel nem lesz gond a rock-al sem szerintem. Ráadásul elég jó árban is van.

Annyi hogy minimum 2-3m-re ülj tőle (mondjuk ez kb minden hangfalnál igaz)

Itt egy kis rivju, egész informatív.

[ Szerkesztve ]

(#72239) G.Zs. válasza Maxtreme (#72238) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Akkor elofordulhat, hogy a Dali a ludas ebben a rock dologban... :B

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#72240) Herczi válasza Maxtreme (#72238) üzenetére


Herczi
senior tag

Akkor ezek szerint a Netdepos, Bostonos kombó, jobb mint az Extremeaudios full Denon szett?

(#72241) Maxtreme válasza Herczi (#72240) üzenetére


Maxtreme
addikt

Igen.

szerk: katt
Pár hete én is pont ebben a "dilemmában" voltam.

Annyi hogy én még kibővítettem egy ilyennel az egészet, de ez már tényleg csak ízlés kérdése.

[ Szerkesztve ]

(#72242) Herczi válasza Maxtreme (#72241) üzenetére


Herczi
senior tag

Subot majd én is akarok, de az még a jövő zenéje.

(#72243) Maxtreme válasza Herczi (#72242) üzenetére


Maxtreme
addikt

Ha elég távol ülsz a hangfalaktól, elképzelhető hogy nem fog kelleni.
Az a baj hogy nálam nem túl szerencsés az elhelyezés a szoba adottságai és elrendezése miatt, nagyon közel ülök hozzájuk.

2-3m-ről viszont meglepő az a dinamika amit a kis mérete ellenére nyújtani tud, (természetesen a többi tartománya is nagyon rendben van a kategóriához mérten) de nálam az előbb említett probléma miatt, ez sajna eléggé elveszik.

[ Szerkesztve ]

(#72244) Polllen válasza G.Zs. (#72237) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nekem volt egy ideig Dali concept 2-m, az szépen elhasalt rock zene alatt. Nem is volt meg sokáig.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#72245) Maxtreme válasza Polllen (#72244) üzenetére


Maxtreme
addikt

Igen a belépő Dalikra ez nagyon jellemző, (a többit passzolom) katt és ez nem csak ebben a tesztben hangzik el.. :)

(#72246) G.Zs. válasza Polllen (#72244) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Nalam az a helyzet, hogy ez nem zavar. Ahogy en rock zenet hallgatok, azt a szomszedok miatt amugy sem tudnam megcsinalni, igy ez a mufaj nalam csak a kocsiban kaphat helyet (amint kesz lesz az uj rendszer).

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#72247) G.Zs. válasza Maxtreme (#72245) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Az enekhangja viszont nagyon jo a Dalinak. :K

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#72248) perempe válasza Polllen (#72244) üzenetére


perempe
addikt

van olyan polcsugárzó, ami bírja?

* Brahms: 4. szimfónia *

(#72249) Nemir Ombe válasza perempe (#72248) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Van, pl. ez [link] is .... ;)

Hmm ....

(#72250) Zhewarr


Zhewarr
csendes tag

Heló Urak!

Egy vonali jelet szeretnék "szétosztani" úgy hogy egyidőben több erősítő is megkapja ugyanazt a forrást. Ha a vonali kábelt elnyesem és igényesen csinálok belőle egy Y-t a forrasztás technológiáját segítségül hívva, akkor többé-kevésbé korrektül járok el? Milyen mértékben romolhat a minőség, illetve forrás és/vagy erősítő oldalon milyen következménye lehet ennek a mutatványnak? :R

Aztat bárki mondhassa...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.