Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72951) Peetta14


Peetta14
tag

Sziasztok,

tapogatózok a témában, és szívesen vennék egy ajánlást, orientációt.
Adott egy NAD C 356BEE erősítő, Cambridge Audio DacMagic 100 és Monitor Audio Bx6 hangfal lánc. Jelenleg PC-ről hallgatok zenét, illetve a TV van még rákötve a láncra. Kizárólag FLAC-et hallgatok, nagyon széles zenei palettán (elektronikus, rock, akusztikus). Filmet sztereóban nézek, elég nekem.
NAS vételén gondolkodom (Qnap), és hálózati zenelejátszáson. Nappaliban a fenti lánc, hálóban egy soundbar a tv-hez, illetve a fürdőben egy szintén hálóképes hangfal (Denon HEOS sorozat elemei).
Elgondolásom, hogy a CA Dacmagic-et leváltanám egy hálózati lejátszóra, ami egyben DAC is (optikai, és coax bemenet fontos). Mit ajánlanátok egyelőre keret nélkül?
Cambridge Audio CXN remeknek tűnik, persze vastagon mérik, de ha ugrásnak számít... Pioneer N-50 olcsóbb alternatíva, de minőségben? Egyéb készülékek?

Szívesen veszek egyéb elgondolásokat, merre indulnátok el a lánc módosításában, hálózati lejátszás fejlesztésében. köszönöm

(#72952) Kiskokó válasza Nemir Ombe (#72950) üzenetére


Kiskokó
veterán

Hello

Megmondom őszintén Canton érdekelne még nagyon de nem nagyon találtam még magyar oldalon. Igaz annyira nem néztem rá mert kevés magyar oldalon találni (annyira nem is néztem még szét)
A kef az milyen gyártmány?

250K ig olyan 200-250Wig érdekelne hangfalpár. Nagy részt, rap- hiphop, house, és átlagos pop zene. De ritkán kb minden fajta zene

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#72953) Speeedfire válasza Kiskokó (#72952) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

200-250W? Csarnokba laksz? :DDD

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#72954) krichd1 válasza drane (#72947) üzenetére


krichd1
addikt

Szia. A felsoroltak közül egyiknek sincs normális mennyiségű és minőségi mély tartománya. A Diamond 8.3 is a közép- és felsőmély tartományt domborítja ki, tehát ha ebből indulunk ki, akkor meg főleg csalódást okoznának. Illetve összességében sem valami jó hangú hangdoboz a Diamond 8.3, erősen színezett.

(#72949) Lite: Szia. Ennél már például a Musiland jobb ár/érétk arányú dolgokat csinál.

(#72951) Peetta14: Ha hangminőségileg akarsz előrelépni, akkor először a hangdobozokat cseréld.
A CXN jó választás ha a kényelem és a hangminőség is számít. Egyébként elgondolkodhatsz egy mini PC+DAC kombináción is, ezzel olcsóbban ki lehet jönni, nagyobb a mozgástered is, de több vele a macera.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#72955) Kiskokó válasza Speeedfire (#72953) üzenetére


Kiskokó
veterán

:D ;] neeeeem :P
De azért majd egy jó 50nm-es nappaliban lesz helye.
Elírtam amúgy 150W körül gondoltam de azt rendes RMS be( vagy névleges amelyik az igazi Watt :D) sose tudom hogy RMS vagy zenei, vagy max vagy mittom én melyik a valós Wattszám :D

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#72956) krichd1 válasza Kiskokó (#72955) üzenetére


krichd1
addikt

Egyik se, de nem lényeg.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#72957) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Ez is szimpi : [link]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#72958) dgyuri0123 válasza Kiskokó (#72957) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

200e/db.

"csak a zene van"

(#72959) Lite válasza krichd1 (#72954) üzenetére


Lite
őstag

Konkrétan elérhető árú, RCA bemenettel rendelkező ADC-t keresek, ami tudja a 96/24-et, lemezek felvételéhez. Arra van javaslatod? Köszönöm!

(#72960) Peetta14 válasza krichd1 (#72954) üzenetére


Peetta14
tag

Egyelőre meg vagyok elégedve a hangfallal, és a PC kötöttségeitől akarok megszabadulni, hogy mellé kell a monitor is, ha zenét akar választani az ember...tablet/telefonról szeretném vezérelni az egész házban a NAS-on tárolt zenéket lehetőleg úgy, hogy minőségben ne veszítsek, ehhez kell egy megfelelő dac-al szerelt hálózati lejátszó.

(#72961) Nemir Ombe válasza Kiskokó (#72957) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Kereshetsz pl. Canton Chrono 509-et, akciósan 230e környékén (párban) megvehető (helyenként lehet alkudozni is), nagyobb helyre is elég lehet, a hangjáról "elsőkézből" tudsz érdeklődni Cappa72-nél .... más; erősítőből se belépő kategóriát nézegess és akkor elég lehet "150W-nál" kevesebb is .... ;)

Itt pl. tuti lehet alkudozni ..... [link] ..... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#72962) Kiskokó válasza dgyuri0123 (#72958) üzenetére


Kiskokó
veterán

Tudom :)
Láttam a Klipsch RF.-28 is 399k

Nemir :
Köszönöm szépen. Mindenképp Yamaha erősítőt néznék hozzá. Ajánlottak?

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#72963) krichd1 válasza Peetta14 (#72960) üzenetére


krichd1
addikt

Zene PC-t ugyanúgy irányíthatsz telefonról/tabletról, nem kell hozzá monitor. Csak a szoftverezés macerásabb, nem plug&play, mint egy gyári hálózati lejátszó.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#72964) Speeedfire válasza Kiskokó (#72962) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Miért akarsz mindenképp yamaha erősítőt? :U
Tényleg érdemes lenne inkább pár boltba elmenned és hallgatózni, hogy x összegért milyen szettet ajánlanak.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#72965) Kiskokó válasza Speeedfire (#72964) üzenetére


Kiskokó
veterán

Persze persze. Most hogy nem jött meg a kis szett igy sajnos 1 év múlva lesz csak aktuális.
De biztos hogy elfogok menni majd hallgatózni.
Igazság szerint 500K-t szánnék rá kompletten de ha belecsúszik 600K körülbe az se baj de végül is nem akarok a ló túloldalára esni, mert ha az én bot fülemnek 400K körül is van olyan ami jó szól akkor simán jó az is.
Sejtettem, hogy ez lesz a válaszod :P

A nagyobb összeget már csak azért s szánnám rá mert szeretem az "exkluzivabb" dolgokat.. lehet ellennék egy 80 ezres Wharfdale- vagy Jamo val is de az nekem olyan semmilyen hétköznapi.
Meg erőt is akarok azért is gondoltam 150W körül.

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#72966) Speeedfire válasza Kiskokó (#72965) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Ha bot füled van, akkor felesleges még a 400e is. :U

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#72967) blattida válasza Speeedfire (#72966) üzenetére


blattida
nagyúr

Ez most nem a hallásról szól... ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#72968) Speeedfire válasza blattida (#72967) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Látom utólag szerkesztette. Így igazából tök mindegy, hogy ki mit ajánl neki. :U
De a watt-okat se engedte még el. ;]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#72969) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Maradjunk annyiban hogy azért érdeklődök itt hogy azért a pénzért ha már én nem értek hozzá azért viszonylag a jobbat válasszam.

De azért túlzásokba ne essünk nem akarok személyeskedni mert nem ismerlek titeket de maradjunk annyiban hogy az a féle zenei hallás amit akár egy 200k vagy egy 500K- rendszernél kihall az ember az kb az emberek 10% hallja szerintem.

Na és a watt.... tudom ti hozzáértőek vagytok stb de azért maradjunk már a földön... akkor mit nézzek? Az érzékenységet?

Igen olvastam azt a cikket is ahol a Watt vagy decibel kérdésről írnak... ennyi erővel akkor minden hangcucc ugyan olyan hangos ami 89db érzékenységű... nem számít a watt. értem én... de ha azt akarjátok nekem megmagyarázni hogy a WATT semmilyen mértékben nem befolyásoló - akkor hallgatom az érveket.

De mindenképp fogok élőben hallgatózni majd amúgy!

A lényeg hogy maradjunk a földön.... értem én hogy vágjátok , kenitek, jó a hallásotok...

Akár a Klipsch ellen is hogy azok nem jók..

Ez most olyan mintha azt mondanám venni akarok egy RS6-os Audit és erre ezt mondanátok hogy Áááá nee az mind szar mert ugyanannyi pénzé az E63AMG 0,2 sec-el jobban gyorsul 0-100-ra.

Nem szeretem azt a túlmenően csőlátást a szakemberektől (akiket tisztelek és becsülöm a tudásuk)
Akik annyira maximalisták, hogy minden papírforma szerint megy stb..

Van egy példám rá ismerős mesélte.
Autó hifi verseny. A nagyon jó halló nagyon okos bíra azt ajánlotta, hogy nemtudom milyen kábelt ami ilyen alap kb szar kábel... cseréljenek ki valami 30ezer Ftos aranyozott fiszem faszom kábelre mert így minőség úgy minőség meg stbstb... az ami van az fos nevetséges kukába való kb kinevette őket.
Na a következő versenyen annyi volt hogy haverék belenyúltak az EQ-ba ... jött a már említett bíra megnyerték az adott kategóriát aztán mondta a bíra hogy na látjátok milyen jó az a kábel, mennyivel szebben szól stb stb mire haveromék szépen letörték a szarvát,hogy háááát bizony apuci ez ugyan az a fos kábel csak az EQba korrigáltuk azt ami neked múltkor nem tetszett.... erről ennyit.

Szóval félre értés ne essék, elismerem a szaktudást azért is jövök ide kérdezősködni. De azért maradjunk a földön :)
De Felőlem ha azt mondjátok hogy 150ezerért is van olyan Pár ami már az én fülemnek is jó lehet és kellő teljesítményű (NEM WATTOS :U ;] ) emellett mivel a nappaliban lesz számomra nagyon szépnek és mindenképp Minimal/modern -nek kell lennie. Ha van ilyen Ámen.
De most azt hogy egy 400 ezres Canton mellet egy egy 400 ezres Klipsch (durván számszerűsítve) 8-12%-al csúnyábban szól az engem nem igazán hat meg.
De ennyi erővel tényleg elég lehet egy 150k-s szett.
Csak ilyen minimális különbségeknél nekem kicsit bassza a szemem mikor mondjuk egy Klipsch egy más más márkával szemben azonos áron FULL le van szarozva!
(nem akarom a klipschet védeni nehogy félre értsétek)
Szimplán azt akarom hogy értsétek mire gondolok az alatt, hogy maradjunk a földön ép keretek közt.

Köszönöm :)

ui.: akkor milyen erősítő ha nem yamaha? A denonok rohadt csunyák...

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#72970) Peetta14 válasza krichd1 (#72963) üzenetére


Peetta14
tag

Jelenleg is PC-ről üzemel a lánc, de le szeretném választani róla, erre keresek egy médialejátszót.
Igazából, 3 játékosról olvasok egész jókat.
CA CXN
Pio N-50
Bluesound Node 2

Hamár hangfal szóbakerült, mire cserélnéd a BX6-kat?

(#72971) Peetta14 válasza Kiskokó (#72969) üzenetére


Peetta14
tag

Ha nem ültél még hifi előtt, szerintem ne is vessződj, keress egy kinézetre tetszőt, amit 200k fölött van...ez a hi-fi dolog nem egy egzakt tudomány, ízlések és ízléstelenségek, millió ellentmondó vélemény. A legjobb, amit tehetsz, hogy bemész egy hi-fi szalonba hallgatózni, nézelődni. Ne betűket keress, hanem hangokat.

(#72972) Kiskokó válasza Peetta14 (#72971) üzenetére


Kiskokó
veterán

Persze tudom. mindenképp az lesz csak előtte kicsit tájékozódnék, hogy mi ajánlottabb azonos áron milyen zenéhez stb stb.

Köszi mindenkinek télleg :)

Harman Kardont hallotam már igaz 5.1 szal megint más tészta.
Illetve 1-2 komolyabb DJ cuccot, ami megint más tudom.

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#72973) no01ricsi válasza Kiskokó (#72969) üzenetére


no01ricsi
tag

Wow ez komoly, de nem hiszem, hogy ezzel sokra mennél, így nem kapsz segítséget az biztos.
Kicsit igazodnod kellene ezen fórum sajátos stílusához, mert konkrét típust itt így nem fogsz kapni.
Azt Neked kell kiválasztani, sajna ez ilyen...
Az hogy az RS6 ost felhoztad az pedig különösen vicces, mert azt biztos nem ajánlják Neked itt :)

PSN ID: PRicsi83

(#72974) Kiskokó válasza no01ricsi (#72973) üzenetére


Kiskokó
veterán

Nem támadásnak szántam, félre érted.
Jó ideje itt vagyok a fórumon csak ezzel a névvel vagy 13-14 éve ezt se keverjük ide.

persze hogy nekem kell kiválasztani, konkrét típust sem várok el, főleg nem hogy itt tényleg hallani kell mindent ami nálam még nehezebb mert nincs hallásom hozzá.

Szimplán azt mondom hogy ne menjünk bele olyan dobálózásba mint valaki feljebb kijelentette hogy a Klipsch egy szar annál bármi jobb olyan árkategóriában.
Ha olyan szar lenne nem kerülne annyiba illetve rég csődbe ment volna.
Az hogy úgy adjátok elő hogy ez a Klipsch gyengébb ennyi pénzért minőségben stb mint ez meg ez ez tök rendben van semmi baj vele.
De azt amiért itt sokan leócsárolják pl a Klipschet (maradjunk ennél mert erről volt szó)
, azt a hangzás és minőségbeli eltérést lehet csak 100emberből 5 veszi észre...

Ennyi.
Nem akarok én itt senki ellen menni vagy beszólni neki, mindenkinek megvan a véleménye, és ezt tiszteletben tartom, sőt építő jellegel veszem mivel itt sokan értenek is hozzá! DE ezt a Maximalista fentebb leírt dolgot kicsit nehezen viselem. Akkor senki se vegyen Focal 3Millas hangfal pár alatt mert a többi mind szar!

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#72975) krichd1 válasza Peetta14 (#72970) üzenetére


krichd1
addikt

TEAC NT-503-at is felveheted a listára.
Márkán belül valamelyik Silver, de inkább Gold szériásra, vagy más márkákból ezekben a kategóriákban keresgélj. A BX6 elég erős korlátozó tényező lesz, ha elkezdesz fejleszteni.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#72976) Phülöp válasza Kiskokó (#72974) üzenetére


Phülöp
addikt

Az asszony nagy metálos, fiatalabb korában elég sűrűn járt koncertekre, mostmár csak fejhallgatóval tolja. Mindemellett abban az időben telefonos ügyfélszolgálaton dolgozott, a féloldalas fejhallgató pár év alatt tönkretette a hallását. Én magam 20 évet töltöttem zajos munkakörülmények között egy forgácsoló műhelyben, ráadásul lassan egy éve folyamatosan cseng a fülem,
Mindezek ellenére mindketten tudunk különbséget tenni 2 rendszer között, és igaz, hogy 200e és 500e Ft-os cuccokat nem szoktunk tesztelgetni, de egy-egy erősítócsere fel szokott tűnni, és nem csak pszichikai okokból.

Klipsch... jó kérdés, miért fikázzák a többiek. Én magam sose vennék, de nem tapasztalat okán, hanem mert kb. 50 másik gyártó hamarabb jutna eszembe, ami inkább érdekel. Klipsch-et hallottam házimozin, filmezéshez nem rossz.
Magnat-tal vagyok még hasonlóképp, zenélni az se kellene, bár azzal pici több tapasztalatom van. Persze nem az összes dobozukkal, de néhányat hallottam, és bennem az a kép alakult ki, hogy egész jó kis "moziládák".

Azt tudom tanácsolni, hogy szánj időt a hallgatózásra - és most nem konkrét dobozok meghallgatására utalok, hanem inkább arra, hogy tanítsd meg a füled kihallani azt a hangot, ami a legjobban tetszik. Már most megmondom, az első nagyon tetszeni fog. Az ötödik után meg már teljesen el leszel bizonytalanodva. Komolyabb boltokban tudnak segíteni, és van pár olyan hely, ahonnan nem zavarnak ki, ha úgy mész oda, hogy még nem tudod, mit szeretnél. Nem gond, ha nincs hozzá hallásod, ezt is tanulni kell. Amikor kialakul a "hallásod", akkor magadra figyelj, milyen érzések töltenek el. Egyszer majd fogsz találkozni egy olyan hanggal, hogy "húbazzeg", na az kell neked.
A wattok meg a decibelek ne zavarjanak össze. Átlagos méretű szobába 50W fölött nincs szükség (persze elfér), azzal már bőven magadra tudod haragítani a szomszédokat. Persze nem baj, ha van egy kis tartalék a rendszerben, de kihaználni úgyse fogod. Hamarabb vadulsz meg a hangerőtől, minthogy igazán élveznéd.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#72977) kukulec válasza Kiskokó (#72974) üzenetére


kukulec
őstag

mindenképpen új eszközök kellenek?

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#72978) Nemir Ombe válasza Kiskokó (#72974) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Az ilyen "monológok" után szerintem, ezek hosszával (és tartalmával) arányosan fog csökkenni sokakban a "segítőkészség" ...... de jó hír; lehet hogy mire 1 év múlva aktuális lesz a vásárlás, már sokan nem fognak rá emlékezni és majd ajánlgatnak pár tipust ..... ;]

(mellesleg nem értelek, ha "exkluzívat" és "minimalistát" akarsz és a Klipsch szerinted az, valamint ha azt gondolod, hogy ilyen áron sz@rt nem gyárthatnak, akkor vedd meg, de szerintem semmi szükség arra, hogy kioktasd azokat, aki vették a fáradtságot arra, hogy válaszoljanak neked)

Hmm ....

(#72979) krichd1 válasza Phülöp (#72976) üzenetére


krichd1
addikt

Nincs "fikázva" a Klipsch általánosságban, csak a mostani R, RP szériájuk, amik itt sokszor felvetődnek a kérdezőknél, gyengén sikerült szériák, nem ajánlottak zenehallgatási szempontból, de ez már nem egyszer le lett írva. Ugyanúgy nem ajánlott például a JBL Arena 1xx széria, JBL Studio 2xx, Polk Tsi, Tsx, Rti, stb..., részemről például a Canton GLE mostani szériája sem ajánlott.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#72980) Phülöp válasza krichd1 (#72979) üzenetére


Phülöp
addikt

Így volt egyszerűbb leírni az "általános elutasító hozzáállás" kifejezést. :)
Úgy rémlik, hogy a kolléga pont az általad említettek egyikét nézte ki magának.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#72981) Nemir Ombe válasza krichd1 (#72979) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Szerintem a Klipsch-ről sokat elmond, hogy a Stream Audio oldalán sokáig olyan "jelző" volt olvasható mellette, hogy "rock zenéhez, játékokhoz és mozihoz ajánlott, ha Ön máshoz keres hangfalat, akkor ez nem az Ön tipusa", de már nem is forgalmazzák a márkát (sok más üzlettel egyetemben), mi több az AVmax "házigazdája" (aki szerint a Klipsch kategóriájában (sőt feljebb is) mindent ver, teljesen megvált a márkától .... hogy ez tapasztalatok/ visszajelzések vagy egyéb okok miatt történt, annak mindenki járjon utána .... ;)

(mellesleg igen, a régi RB és RF széria lényegesen jobban sikerült darabokból ált, de hát ilyen a "fejlődés" ..... :D)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#72982) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Na most is sok újat olvastam, köszönöm szépen mindenkinek.
Ennek tudatában tényleg kezdek akkor elállni a Klipschtől vagy max megveszem a legolcsóbbat belőle mert sajna nagyon tettszik amúgy :B :U (1 év távlatában ez semmit se jelent :D )

Nemir : Nem tudom többször és pontosabban leírni , hogy nem oktatok ki senkit pláne nem én! Aki hülye vagyok ehhez. Szimplán el akarom kerülni azt a felállást,hogy egyszerűen szemléltetve legyen..
"Sima RCA vagy USB kábel helyett keresnék mást... linkelnék valami 10ezer Ft-os kábelt és akkor jönne a válasz hogy ááá az nem jó így meg úgy, vedd meg a 20ezreset mert az a jó!"
Ennyi :)

Néztem pont a Cantont is de látom erre is azt mondjátok, hogy nem olyan jó.
Komolyan mondom ha úgy alakul elhívok magammal valakit majd hallgatózni meg egy kajálásra a segítségért :P :)

Aki kérdezte : Alap esetben csak új cucc érdekelne, de ha van valami nagyon jó ár/érték arányú cucc akár használt is lehet, de nagyon ritkán veszek használt cuccost.

Sokadszor de nem utoljára ismét köszönöm mindenkinek az észrevételeket.

Erősítőnél milyen szempontokra érdemes figyelni ?
gondolom a Wattra !? :P ;]

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#72983) Phülöp válasza Kiskokó (#72982) üzenetére


Phülöp
addikt

Erősítőnél milyen szempontokra érdemes figyelni?

Legyen exkluzív!

[kép]

/bocs, az előzmények okán ez magas labda volt :DDD

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#72984) cappa72 válasza Kiskokó (#72982) üzenetére


cappa72
nagyúr

Próbálj egy Canton Chrono 509 DC-t meghallgatni. Nekem is itt ajánlották, és meg is vettem (igaz, meghallgatás nélkül, és ezért hogy úgy mondjam nem dícsértek meg...), eddig csak jót tudok mondani róla. szerk.: nem hinném, hogy ár/értékben sokkal jobbat lehet találni újonnan (na meg linkeltek "alkura hajlamos boltot). Persze használtan igen, de az előzőekben tanácsot adók több tapasztalattal rendelkeznek.
[link]
Az ez mögötti ellátórendszer pedig nem valami nagy durranás - Philips CD723 tuningolva, egy őskövület Onkyo A870, nóném kábelek IC és hangfal oldalon is, mégis összességében élvezet hallgatni.
De mivel mindenkinek más a füle, ezért neked is az kell javasolni, hogy ne ess a hibámba, halgatózz meg minél többet; nekem szerencsém volt.

Ma volt egy kollégám meghallgatni.
Hát nem igazán akart hazamenni :DDD
Azt mondta, hogy semmilyen zenével "nem lehet megfogni".

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#72985) krichd1 válasza Kiskokó (#72982) üzenetére


krichd1
addikt

Az a baj, hogy a gondolataidnak, prekoncepcióidnak, előítéleteidnek nem sok köze van az itteni körülményekhez.

""Sima RCA vagy USB kábel helyett keresnék mást... linkelnék valami 10ezer Ft-os kábelt és akkor jönne a válasz hogy ááá az nem jó így meg úgy, vedd meg a 20ezreset mert az a jó!""
Ha linkelnél például egy Audioquest Forest USB kábelt, amiből a legrövidebb 10eFt körül van, akkor helyette legelőször egy Klotz USB kábelt kapnál ajánlatként, ami 2eFt körül van.

"Néztem pont a Cantont is de látom erre is azt mondjátok, hogy nem olyan jó."
Kaptál ajánlatként Nemir Ombetól Chrono 509 DC-t, ami már jó ideje általánosan ajánlott hangdoboz ebben a topikban, mióta kifutó típusként jó áron kapható. Én aztán írtam pár hozzászólással utána, hogy nem ajánlom a mostani GLE szériát. Ebből mégis hogy sikerült levezetned következtetésképp ezt az idézett kijelentésed? A kérdés költői, nem igényel választ.

Erősítőt úgy válassz, hogy szinergiában legyen a választott hangdobozzal, kerek egészet alkossanak, ne egymás hibáit erősítsék fel.
Legyen elég az agymenéseidből.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#72986) kukulec válasza Kiskokó (#72982) üzenetére


kukulec
őstag

látom fontos valami konkrétum; nemrég hallgattam egy cambridge cxa60-at és 80-at elac fs77-tel. szerintem utóbbival, azon az áron egy parádé. csak ugye ez az én ízlésemet mutatja, simán lehet, hogy neked nem tetszene. ha egy év múlva veszel, akkor tényleg hallgass meg annyit, amennyit tudsz. hogy bonyolítsam a helyzetet, én a nagy klipsch-eket nem hallottam, az rp-160m-et igen, és bár hallottam már jobbat nála, egész tisztességesen szólt. ;]

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#72987) vodrosjozsi


vodrosjozsi
őstag

Sziasztok
A mai napon kaptam egy Lg cm1560 mikro hifi-t.
Az lenne a kérdésem, hogy mennyire alap ez a típus, érdemes-e ezt használni cd lejátszásra, vagy egyáltalán zene hallgatásra?
Nem találkoztam még ilyennel, a hangfalakra nincs szükségem mert van egy Sony ss-g102 de erről de tudok sok mindent, tudnátok segíteni, van valakinek ezekről tapasztalata?

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#72988) Jorus válasza vodrosjozsi (#72987) üzenetére


Jorus
nagyúr

Javasolt meghallgatni, és az alapján eldönteni, hogy érdemes-e használni. A gyári hangsugárzókat nem kell kicserélni a Sonykra, az ugyanolyan alsó alatti kategória.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#72989) benfolds


benfolds
őstag

készülök megvenni az első belépő szintű cuccomat, de az jutott eszembe, hogy lehet hamarosan elköltözöm a mostani családi házból egy társasházi lakásba, ahol nem hinném, hogy komolyabban próbára lehet tenni egy hifit. de tényleg, akik nem családi házban laknak, azok hogy hifiznek? :( megveszel egy cuccot százezrekért, de igazán sosem élvezheted - ez elég szar érzés lehet. lehet azt mondani, hogy a minőségi zenét halkan is lehet élvezni, és én sem akarok 150 w-ot dübörögtetni, de ami igazán élvezhető, az van olyan hangos, hogy a szomszédokat zavarja. :( hangszigetelés? legjobban egy olyan közmegegyezést tudnék értékelni, hogy este 8-9-ig bizonyos határok között mindenki úgy zajong, ahogy akar, tehát 50-50 alapon én nyomatom a zenét, amíg a szomszéd a bútorokat húzkodja, és nem szólunk egymásra.

más: mivel belépő szintű cuccal akarok kezdeni, próbáltam utánajárni, hogy érdemes-e dac-ba ruháznom vagy elég az alaplapi hangkártya. Realtek ALC889-m van, és találtam egy hosszú és érdekes cikket, ami alapján nem feltéten.

[ Szerkesztve ]

(#72990) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Ismét köszi mindenkinek!
Vettem amiket irtatok. :)
Bocs ha fárasztó vagyok... :U ;]

Tudjátok mit nem tudok elképzelni? Hogy különböző összeállításokkal annyira legyen különböző a Hangzás!, hogy az egyáltalán eltérő tud lenni tetszésben akár?

Nektek az otthoni hifitek Hangzás alapján van elhelyezve és berendezve?
mennyien figyeltek erre? mi alapján tudjátok hogy kell úgy helyezni hogy a legjobb legyen? Hallgatjátok és kész?

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#72991) fehér_ember válasza Kiskokó (#72990) üzenetére


fehér_ember
addikt

Nem tudom honnan veszed, hogy csak nüansznyi különbségek vannak hangsugárzók meg erősítők hangzása közt és hogy te azokat úgyse fogod meghallani.
Menj el legalább egy-két helyre hallgatózni (téma összefoglalóban, "Hazai forgalmazó cégek:"),ha kedvedre valót szeretnél a pénzedért.
Nekem sincs semmi extra hallásom, mégis pár másodperc alatt le tudom szűrni, hogy az adott összeállítás esélyes-e részemre vagy sem.
Pl. az én egyéni rostám: Számomra az első benyomást mindig a mély hangok összességének viszonyulása a többi hanghoz adja, ha itt túl kevesek vagy esetleg túl sokak, akkor az már alapból bukta. Ha ezen esetleg átmenne, akkor a mélyek milyensége a másodlagos szűrő, ha itt is átmegy akkor pl. az énekhangok természetességére figyelek, ... stb. De a java már az első két lépcsőfokon kibukik, így nekem ripsz-ropsz, elég könnyű szelektálnom :D . Ha pl. a novemberi HiFi Show teljes egészében úgy állna fel hogy egy hosszú folyosón olyan nyitott szobaajtók előtt kellene elsétálnom ahonnan zene hallatszik ki, akkor lassú gyalogos tempóban megtorpanás nélkül sétálva, azonnal ki tudnám rostálni az összes hangsugártó 60-70%-át; megtorpanással pedig a maradék 30-40-et le tudnám vinni olyan 15%-ra. A 15-öt pedig 1-2 szám végighallgatásával felezném ... :DDD Úgyhogy nem egy ördöngősség ez a hallgatózás dolog.
Persze azért egy pici túlzással ;)

Ha hangkártyák és dac-ok közt kellene választanod vagy analóg jelátvivő kábelek közt, ott már helytállóbb lenne a feltételezésed.

[ Szerkesztve ]

(#72992) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Kaptam kölcsön pár napra egy Nakamichi tunert, nem is gondoltam volna, hogy ilyen komolyanszól,nagyon részletező, szép, nem színezős hangja van. Persze a márkát ismertem, de a tunerekről nem tudtam.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#72993) Kiskokó válasza fehér_ember (#72991) üzenetére


Kiskokó
veterán

Érteeem.
Hát kitudja, lehet nekem is menne főleg amilyen vagyok.. a kajából is rögtön kiszúrom ha valami más vagy nem olyan vagy a szagokat is elég jól megismerem.
Végül is azt is tökre kihallom hogy most megvettem az X-FI HD-t (ugye vártam a kis RM15 Klipscheket a Yamaha erősítővel- feljebb a story) Igaz nagy részben a hangerő jött vissza de az vagy 30%-ot! De töltöttem le pár losless zenét elég jól szólnak a szoci kis hifimen.
Nem tudom a hozzáértők mit szólnának a hifimhez, elég szépen szól! Talán a Közép hangok el el tünnek, de a mélyei elég szépek, viszonylag elég mélyre is le szól.
Szerintem visszarakom régi hangkártyára és meghallgatom a losslesst úgy is.

Köszi a válaszod :)

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#72994) Mathiask válasza benfolds (#72989) üzenetére


Mathiask
senior tag

Ha meg tudod beszélni a szomszédokkal, akkor az nyilván jó, de azért az ritka szerintem. Nálunk van hangszigetelés(nem is a hifim miatt, hanem mert a szomszédban egyfolytában ordítva veszekednek), de a basszus, meg a lépéshang átjön.Persze ez épület függő. Viszont kérdeztem őket, hogy hallanak-e tőlünk valamit, de nem, pedig néha hangosan megy a zene.

(#72995) Dorian válasza benfolds (#72989) üzenetére


Dorian
félisten

A felállított prekoncepciód nem állja meg a helyét. Sztem többen hifizünk lakásban, mint családi házban, és kevés gondunk van a szomszédokkal. Persze egy adott épület minőségének és a szomszédok milyenségének a függvénye is.

Az alaplapi hangkártyák hangminősége pedig igen kevés még belépő szintű cuccokhoz is.

(#72993) Kiskokó:
Ha már kaja, a hangfalak közti különbséget úgy képzeld el, mint mondjuk a sült hús - rántott hús - pörkölt köztieket, elég egyértelmű.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#72996) zoltanz válasza Dorian (#72995) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"Sztem többen hifizünk lakásban, mint családi házban"

Én spec családi házban lakom, de ha kimaxolom a Hi-fi-t kirezegteti a szomszéd ablakából így is a gittet. ;]

De mivel, most kisgyerekük van, és nagyon sírós hagyom őt és a szüleit pihenni. (még) :D

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#72997) borg25 válasza benfolds (#72989) üzenetére


borg25
senior tag

Már többen írták, de tényleg kultúremberség kérdése a társasházban zenét hallgatás.
Ha este 10kor kezdesz heavy metalt hallgatni full hangerőn, akkor ne csodálkozz azon, ha reggel 8kor mondjuk porszívó zümmögésére kelsz. Nem is a szemet szemét elv miatt, hanem, hogy megtanuld, hogy van aki korán fekszik, korán kell, és ő is tud akkor hangoskodni mikor te aludnál.
Panel vagy régi társasház? Nem mindegy, hogy melyik hogy vezeti a hangot, az előző lakásban szabályosan lehetett hallani a nyik-nyiket ha fent a szomszédék jól érezték magukat, vagy ha a másik oldali szomszéd TV-t hallgatott. Ahol most vagyok, ott azt hittem, hogy nincs is szomszéd, mert semmit se hallani egyik oldalról se...
Aztán jön a következő kérdés: Hol él a szomszéd? Mert ha nem a melletted lévő szobában, akkor kevésbé fogja zavarni az átszűrődő hang.
Legvégül teljesen mindegy, ha kötözködni akar, akkor kötözködni fog, hogy te az ő délutáni sziesztáját miért zavarod halk Bachkal?
Mielőtt költözöl érdemes lenne pár napot eltöltened ott, s akkor megtudod mennyire szűrödnek át a hangok, plusz az ember általában mindig utólag okos afelől, hogy hogy kellett volna berendezni/átalakítani a lakást.

(#72998) Nimda válasza Kiskokó (#72993) üzenetére


Nimda
addikt

Nálam is az X-Fi HD nagyon sokat dobott a hangon, főleg miután kicseréltem az audio kábelt egy Klotz-ra.Pedig én nem hittem a kábelmizériában, de most, hogy hallom, leesett az állam :)
Korábban egy Xonar D1 üzemelt nálam, QED kábellel, de éreztem, hallottam, hogy ez nagyon nem az a hang, amit vártam.Önmagában a hangkártya csere kevés volt.Persze nyilván az erősítő-hangdoboz páros is fontos láncszem, amivel én teljesen elégedett is vagyok.A lényeg, hogy most jól össze van hangolva a rendszer, de nagyon nem mindegy, hogy milyen komponensekből adódik össze.Az ember érzi, hogy valami hiányzik, vagy valami túl sok, ami persze erősen szubjektív.Korántsem biztos, hogy ha hazaviszel egy rendszert, az ugyanolyan jól fog szólni a lakásodban is, mert jó néhány dolog fog még finomításra szorulni.

(#72999) rokko99


rokko99
csendes tag

Sziasztok!

Ez a kérdéssorozat nem éppen az 500k környéki készülékekről fog szólni :)

Szóval.. A kezdetek... Ismerősöm ajánlására vettek 4 db sony "909"-es mélyközép sugárzót, és hozzá 2 db sony csoda-magas sugárzót (melynek a 15k feletti tartománya 0, és az érzékenysége is valami hasonló...). Ezek bekerültek egy régi videoton ládába, melyből sajnos kirohadtak az eredeti hangszórók.

Ebből készült egy hangsugárzó pár, melyet egy sony str-gx290-es erősítővel hajtottam. Nem volt különösebben rossz hangja, de jó sem. Mély hangok alig, közép van, magas megint csak alig.... Nem az erősítő hibájából, így utólag kiderült (az hangszórók ajánlója szerit az erősítő egy kalap eszaer. ). Vettem egy sony fa-t530es-t, sokszorosa az előző teljesítményének, ami meg is hallatszot mind hangerőben, mint hangzásban. :DD Sokkal ütősebb lett, dinamikusabb, de ugyanúgy hiányoltam a fentebb említett tartományt.

Már nagyon le akartam cserélni a műanyag membrános házi tákolmányaimat, mikor adódott az az alkalom, hogy olcsón hozzájutottam egy sony ss-e215v-hez. Nem egy komoly darab, azt hiszem valami nyuzik szenternek volt a hangfala, de hallottam szólni, és tetszett a hangja, kicsit doboz hangja volt, de gondoltam azt egy jó kis csillapító anyaggal megoldom. Így is tettem, meg is vettem, haza vittem, beüzemeltem, lássunk csodát, mint ha két aiwa 1 utas hifi hangfalat üzemeltettem volna. semmi. :W Persze a magas tartomány sokkal jobb volt, semmi gond vele. Mind 2 az pc aszatlomtól a földön 10-10 centire helyeztem el, az egyik a sarokba került, a másik a fal, és a hifi állvány közti ívbe került. Na így jó a hangja ha a gépnél ülök :K az amit szeretnék. 1 bizonyos frekvencián előjön a dobozhang, vagyis olyan furán rezonál, ez gondolom azért van, mert elég vékony préselt anyagból van a doboz. De a szoba bármely pontján szörnyen szól, 0 mély. Én már csak a szoba akusztika sajátosságaira tudok gondolni. (kb 20-25m2, 2,8-3m belmagasság, egyik falon majdnem végig préselt bútorlapból szekrény, másik falon tv :DD aztán a harmadik falnál ajtó, ágy, hifi álvány, hangfal, pc, hangfal. A negyediknél semmi, csak egy ablak. :)) . Fa parketta van, tégla falak, födém nem tudom micsoda. :N Egyszóval nincs túl sok minden a szobámba, ami vissza fogná a hangot. Vagy pont, hog ynagyon kevés a berendezés? Esetleg vegyek jobb hangfalakat? Ha igen, mit ajánlotok? Nem szeretnék nagyon 60k fölé menni, most már inkább szánnék rá jóval többet, csak jó legyen. Inkább vennék az erődítővel (meg az egész szettel (TCK-615S, DAR-1000ES, CDP-791, TA-F530ES)) persze használtan. De már gondoltam arra is, hogy lecserélem az egész cuccot. Nézegettem valéamelyik úgy sony házimozi erősítőt, és nagyon megtetsett. de nemek csak zenére kellene.

Mit gondoltok ezzel az egésszel? Hol lehet a baj, hogy alig van ereje az egésznek a szoba bármely másik pontján? A hangszóró ajánlója szerint a ta-f530es is egy gyenge szr, mert neki van egy 1500 ft-os 2*10wattos yamaha csippes t-s végfoka amire esküszik, tényleg nem rossza hangja, de hát na.. Vegyek másik erősítőt? Csere az egész cucc?

Előre is köszönöm!

(#73000) Kiskokó válasza Nimda (#72998) üzenetére


Kiskokó
veterán

Annyira én se hiszek a kábelcuccokban de azért biztos van különbség.

Melyik kábelt ? az RCA?
A gépet összekötő USB kábel is számít? (az a gyári amit adtak az X-FI-hez)

RCA-m meg egy kicsit vastagabb , aranyozott Jack - RCA kábel (szerintem somogyis ez volt itthon kéznél a párszáz ftos cérna RCA helyett. [link] valami hasonló de tudom hogy ez fos, csak ez volt kéznél.

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.