Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#112713) avl válasza ozzy711 (#112710) üzenetére


avl
aktív tag

köszi

ha jol ertem, Neked "hagyomanyos" (nagyobb doboz, kicsit egymastol messzebb levö alkatreszek [esetleg alapzaj, EM egymasra hatas miatt fontos is lehet], ...) PC a forrásod

ugyanakkor: "zenére-videóra optimalizálva" -> ez alatt mit értesz ? mi optimalizalva ? HW es SW oldalon

majd: "Spéci ún. audió pc-t még nem hallgattam" -> ha a fenti "optimalizálás"-ra gondolok, bizonyos mértékig ez is "spéci"; persze értem, hogy van sok lépés

kérdés, hogy a megteendö lépések mennyit számítanak és milyen sorrendben teendöek illetve mennyire hallhatóak ?

elhelyezés (doboz es hallgatoi hely) mérés nélkül, de elég szabadon, szerintem és nekem jól van nálam (közeltér, hogy szoba hatása kisebb legyen, falaktól dobozok es en is távol, en csak azt hivom zenehallgatasnak, ha leülök es dedikaltan csak hallgatozok)

nem arról van szó, hogy jobb hangot szeretnék (mintha ezt többen is félreértenék); erröl szó sincs !!!!!
csak gondolati készülés arra, ha valami megadná magát

hangfalból van "tarcsi": dragonweed Kolibri es mod Denon;
erösitöböl van "tarcsi": hivox Evergreen es Rotel RA-960BX es Ethosz UNI-PAK, forrás: SB Touch [idö 80-90%-ában], Philips CD-614, Yamaha T-85 es Kenwood K-6040

korabban voltak mas hangfalaim, erösitöim, tunereim, igy sajat tapasztalat alapjan van ez, hogy nem ezekböl keresnék "jobbat" (nyilvan hangfalak hatasa a legnagyobb), hanem ha a fö forrásom meghalna, ne akkor kapkodjak vagy maradjak nélküle (szóval csak ilyen unalmában rákérdezés)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.