Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#51801) #37935104


#37935104
törölt tag

Sziasztok!

Van egy Western Digital 2 TB-os külső winchester (USB 3.0) nálam, amit a tulajdonosa leformázott. Két partíció volt rajta, egy pár tíz megabájtos, ami egyfajta boot partíció volt és a maradék szintén egy külön partíción az adatoknak. Mi a teendő ilyenkor? Össze kellene olvasztanom a két partíciót és simán formázni 'jobb klikk és formázással' vagy használnom kellene hozzá valami szoftvert esetleg? Lehet abból probléma, hogy a boot partíció is le lett formázva?

Előre is köszönöm nektek! :))

[ Szerkesztve ]

(#51802) Doky586 válasza #37935104 (#51801) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Tehát a 2TB-ból most hiányzik 0.0005TB-nyi hely? Még egy sima fotónak is kevés. :)

Ha ez téged nagyon flusztrál és teljesen üres a hdd akkor lemezkezelőben töröld a partíciókat és hozz létre egy újat.. Vagy parancssorban így: [kép]

Vagy használd úgy ahogy most van, esetleg csak a pici partíciót töröld.

[ Szerkesztve ]

(#51803) #37935104 válasza Doky586 (#51802) üzenetére


#37935104
törölt tag

Nem a hely hiánya zavar, hanem inkább az a fő része a kérdésemnek, hogy miért lehetett rajta egy külön boot partíció? Elképzelhető, hogy gyárilag volt rajta valami, ami fontos lehetett a külső HDD működéséhez?

(#51804) King Unique válasza #37935104 (#51801) üzenetére


King Unique
titán

Pontosan mi a cél?

Ha az adatmentés, akkor először nyilván adatmentést kellene csinálni, majd utána birizgálni a partíciókat.

Ha a törlés, majd utána az újraparticionálás, újraformázás, akkor ahhoz adott a lehetőség a Windowsban grafikus felületen és parancssorban egyaránt. Ha a meglévő partíciók egyesítése, akkor meg külső particionáló program (példa), mivel a Windows lemezkezelője a kötet kiterjesztését csak akkor engedi, ha a másik törölve van (unallocated).

Egyébként meg milyen boot partíció, lemezkezelőről van screenshot? :F

Egy ilyen USB-s külső merevlemezen gyárilag rendszerint eleve 1 db NTFS / exFAT fájlrendszerű partíció szokott lenni, vagy ha újabban GPT séma szerint van gyárilag inicializálva a 2 TB-os modell is, akkor + 1 lehet az MSR. De az MSR GPT-nél eleve normális, + nem mellesleg rejtett és csak 16 / 128 MB méretű. Meg az eleve nem boot partíció... :D :N

[ Szerkesztve ]

(#51805) Doky586 válasza #37935104 (#51803) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mert pl boot lemeznek használta.

[ Szerkesztve ]

(#51806) #37935104 válasza King Unique (#51804) üzenetére


#37935104
törölt tag

Töröltem mindkét partíciót és készítettem egy újat a Lemezkezelőben. Simán csak azt gondoltam, hogy a második partíció (560 MB) valamiféle gyári szoftvert tartalmazott, ami mondjuk egy backup készítéséhez lehetett volna segítség. Gyakorlatilag semmi különleges kérés nem volt a dolog mögött, egyszerűen csak szeretettem volna úgy visszaadni a tulajdonosának, mint ahogyan anno a dobozából kibontotta. Ha két partícióval és egy gyári szoftverrel, akkor úgy.

(#51807) King Unique válasza #37935104 (#51806) üzenetére


King Unique
titán

Mivel a lemezkezelőről nem mutattál időben screeshotot, így már nem fog kiderülni, hogy pontosan mi volt a helyzet. Viszont attól még az előző válaszban leírtak adottak, vagyis gyárilag nincs külön "boot partíció" a My Passport sorozat modelljeinél, max. GPT esetén a rejtett MSR partíció. A gyártó által mellékelt szoftverek, leírások stb. meg nyilván a "fő" partícióra vannak másolva, de amúgy letölthetők a WD weboldaláról is.

(#51808) ViZion


ViZion
félisten

[link] Vki esetleg? Ötlet, javaslat? :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#51809) *Ropi* válasza ViZion (#51796) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az a Samu az nem Seagate/Samu? Mert ha igen, akkor valószínűleg egy a firmware hibás sorozat, ami menet közben folyamatosan gyűjtené az újraallokált szektorokat és ez lassítja. Vagy rosszabb lehetőségként kezdi megadni magát az egyik (vagy több) fej. Otthon egyik verzióval sem tudtok mit kezdeni.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#51810) z123456789 válasza King Unique (#51800) üzenetére


z123456789
addikt

Hát ha az egyesek többen vannak mint te. Akkor igen, az nem nyilvánvaló.
Látom tetszik hogy a specifikációban utólag észrevettem. :D Mert amúgy az összes ilyen aliexpress-szes hirdetés, egyértelmű mindig, és véletlenül sem próbálják elrejteni azt az infót ami miatt amúgy pont nem vennéd meg. Ja, nem. :C Aztán van, hogy kiszúrod, van hogy nem. 800 Ft-os terméknél néha lehet hanyag az ember. ;]
Ha nem tudom hogy amúgy kellene adapter, és előtte nem nézegettem adapteres kereteket, akkor továbbra sem lesz egyértelmű, hogy kellene hozzá adapter. Mert akkor nézegettem volna eleve adapateres kereteket, ha ilyet keresnék. De az feltételezi, hogy már tudom hogy kell adapter, és nem lenne ez a bájcsevegés itt. :B
Nekem praktikus a 3,5"-os.

(#51811) ViZion válasza *Ropi* (#51809) üzenetére


ViZion
félisten

Passz, nem tudom. De gyanúsan csere, tulaj jól reagált, SSD-t kap majd a lapos. Jót fog tenni neki, mert amúgy agy remek lenovo cucc.
:R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#51812) ViZion válasza *Ropi* (#51809) üzenetére


ViZion
félisten

meglestem, az: Seagate/samsung, Rev.A
ST1000LM024

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#51813) Laslow


Laslow
senior tag

Sziasztok!
Naponta-kétnaponta kék halált hal a Windows 10, mindig más hibaüzenettel. HDD/SSD problémára gyanakszom, mert kék halál utáni újraindításkor néha 1-2 percig is malmozik a BIOS mielőtt megjelenne a Windows betöltését jelentő Windos logo. Mintha nem látná, milyen adattároló van a gépben, és csak hosszas próbálkozásra, vagy valami timeout utáni más módszerű próbálkozásra találná meg. (Normál esetben ahogy bekapcsolom a gépet, néhány másodpercen belül már látom a Windows emblémát.) A Windows embléma megjelenése után már minden gyors.

Asrock B450M-HDV alaplapom van márkás, de kb. 10 éves Enermax EES400AWT ECO80+ 400W tápegységgel. Egy SSD van a rendszernek, és egy HDD az adatoknak (családi fotók/videók + némi film).

HDD (WDC RED WD10EFRX-68PJCN0 (1TB)):

Itt nekem a 702 db UDMA CRC hiba zavaró.

SSD (ADATA SP920SS (128GB)):

Itt a Row Read Error Rate 1083-as értéke és a 78 áramkimaradás szúrja a szemem.

Töltöttem le és telepítettem másmilyen Win10-et, a kék halálok megmaradtak.
Futtattam memtestet órákon keresztül, nem jelzett hibát.
Lecseréltem a SATA kábeleket, és igyekeztem őket az alaplapon másik csatlakozóba dugni. Ugyanúgy kék halálozik továbbra is.
Most ott tartok, hogy talán új meghajtót kellene vennem, hátha kezd valamelyik tönkremenni. De vajon melyik okozhatja a kék halálokat, ha egyáltalán ez áll a háttérben?

Tudtok esetleg tanácsot adni?

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#51814) *Ropi* válasza ViZion (#51812) üzenetére


*Ropi*
félisten

Lottóznom kellene. :) Ha van raja fontos adat, akkor bízzátok adatmentő szakértőre, mert innentől már rohamosan romlik az állapota és nagy valószínűséggel már egy teljes adatterület leolvasást sem bírna ki. Az adatmentő meg tudja tenni, hogy a rossz fejet átmenetileg letiltja és kikapcsolja a hibakorrigáló háttérfolyamatokat, így a HDD visszagyorsul, ekkor a többi fejjel normál sebességgel megcsinálja azoknak a szektorairól a Bitpontos lemezkép másolatot, majd a hibás fejet visszakapcsolva megkísérli lementeni annak is a szektorait. Így még lehet minimális esély arra, hogy a HDD megbontása és fejblokk csere nélkül megúszható legyen az adatmentés (mert ugye az jelentősen drágítaná - sajnos sokszor már annyira előrehaladottan degradálódott a fej/fejek, hogy nem úszható meg a csere).

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#51815) ViZion válasza *Ropi* (#51814) üzenetére


ViZion
félisten

Köszi. Elvileg van mentése, rutinos már... Egyszer volt melós laptopjában HDD halál, tanult belőle :)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#51816) King Unique válasza z123456789 (#51810) üzenetére


King Unique
titán

Itt az egyesek eleve a kisebbségre vonatkozott. Meg ha valaminél eleve adottak bizonyos információk, + a gyakorlat, a jelenleg kapható eszközök is világosan szemléltetik, hogy mi a helyzet, akkor az igen, mondhatni egyértelmű. :)
Aztán ha már ennyire bele kell menni, akkor egyrészt ha abban a hirdetésben fel volt tüntetve, hogy milyen célra, milyen méretformátumú meghajtókhoz való az az adapter, akkor megint nincs miről beszélni. + Hacsak nem valami noname adapter, akkor van az ilyennek gyártója, modellszáma, vagyis le kehet csekkolni akár a gyártó weboldalán is az adatokat, ami megint egyértelmű. Aztán ráadásul az is le volt írva, hogy állítólag van már otthon külső tápos adapter / mobil rack, ami nyilván működik 3,5"-os HDD-vel, ellenben kipróbálás után az USB only tápellátású adapter meg nyilván nem és ilyenkor kicsit sem levágós, hogy mi a gond, azaz a külső tápellátás hiánya. Ja, de, nagyon is az... :B
Igen, most már nyilván praktikus. :D Viszont akkor nem világos, hogy miért akkora gond utazásnál a külső tápellátás, külön konnektor, hiszen ha már valakinek állítólag annyira praktikus a 3,5"-os, akár ilyen célra is, akkor ez nyilván gond. Vagy ha igen, akkor mégsem lehet annyira praktikus... :DDD

(#51817) z123456789 válasza King Unique (#51816) üzenetére


z123456789
addikt

Ki határozza meg hogy kik vannak többen?
Gyakorlata annak van, aki használja, sűrűbben, mint te. Én nem használom ennyire gyakran.
Nem nézegetem végig a piacon kapható összes terméket.
De van miről beszélni. Visszakanyarodnék arra, hogy mivel ha valaki nincs tisztában a dologgal, akkor számára nem egyértelmű, hogy egy 3,5-eshez kellene adapter. Sata, sata.
De, noname a dolog. Nincs honlapja a gyártónak.
De, képzeld, valami leesett. Ezért jöttem ide megkérdezni azt amit megkérdeztem, mert a kábellel nem működtek a 3,5-esek. Ekkor ránéztem a rackre, azzal meg igen. És amint látod, az volt a kérdésem, hogy létezik-e olyan kábel, ami viszi a 3,5-est, ugyanilyen formában. Nincs problémám azzal, hogy ennek ez a rendje. Ez van. Elfogadom. Azért nem baj, ha megkérdeztem, ugye? :B
Leragadtál az utazásnál. Ami nem feltétlenül az utazást mintsem inkább a mobilitást jelenti. És ha hiszed, ha nem, nem feltétlenül azért kerestem ezt a fajta megoldást, mert annyira utaztatni akarom, és utazás közben használni a 3,5-eseket. Egyszerű kérdés volt, létezik-e vagy sem. Ha megkérdezem, akkor nyilván nem egyértelmű számomra.

(#51818) Doky586 válasza z123456789 (#51799) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Tipikus felhasználás nálad hogy a reggeli csúcsban a 7-es buszon laptopot és 3,5" usb hdd-t használsz? :F

Inkább vennék egy nagyobb külső usb3 ssd-t e célra. Annak tuti nem kell 12V.

(#51819) z123456789 válasza Doky586 (#51818) üzenetére


z123456789
addikt

Busz? :F
Nem buszozom.
Nem, nem. Fentebb írtam, hogy az utazás utalás volt a mobilitásra. De nem is ez a lényeg. nagyon eltávolodtunk az eredeti kérdéstől. :D
Nekem egy olyan kábel kellett volna a 3,5-esekre. Nincs. Nem létezik. Jóval többet tudtam meg annál mint amire kíváncsi voltam, mint amit kérdeztem. Elfogadtam a választ.

(#51820) King Unique válasza z123456789 (#51817) üzenetére


King Unique
titán

Ha figyeltél és sikerült értelmezni a leírtakat, akkor le volt írva, hogy miért, meg miért lehet egyértelmű.
Ez az utólagos magyarázkodás, a téma csűrése-csavarása már elég erőltetett és amúgy felesleges, mivel eleve adott volt a termék specifikációjában az információ, volt már otthon hasonló USB-s eszközöd és azzal tapasztalatod, sőt az eredeti kérdésben magad is utaltál lehetséges okként a tápellátási problémára. :B Vagyis még csak azt sem lehet mondani, hogy teljesen laikusként lett feltéve a kérdés.
A kérdésre, hogy létezik-e olyan USB only tápellátású adapter, amivel megy a 3,5"-os HDD, megkaptad a választ, hogy nem. Utána pusztán annyi lett megemlítve, hogy ha eleve van már külső tápos eszközöd ilyen célra, amivel működik, akkor nem teljesen világos miért akartál csak USB-set venni, amikor már az előbbi alapján is adja magát, hogy egy 3,5"-os HDD-hez nyilván szükséges a külső tápadapter. Erre aztán te kezdted el feszegetni a témát és nekiállni hőzöngeni... :B Meg ez is érdekes, hogy először utazás, ne kelljen konnektor, működjön csak USB-ről stb,. aztán utólag már mobilitás, sőt már nem is lényeges, mintha nem is lett volna mindez leírva, de mindegy. :D
Az egyszerű kérdésre pedig adott a válasz, sőt már X hozzászólással ezelőtt megtörtént, hogy nem, jelenleg nem létezik olyan USB only tápellátású adapter. A továbbiakban az említett és a topik témáját (HDD probléma) nem érintő offolást meg lehetőleg mellőzni kelleni itt. Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#51821) z123456789 válasza King Unique (#51820) üzenetére


z123456789
addikt

Persze hogy sikerült. A neked adott válaszban meg is köszöntem. Én ennyivel le is zártam volna.
Magyarázkodás? Semmi magyarázkodás nincs a hsz-eimben. Reagálok a te hozzászólásaidra. Erőltetett az amit te csinálsz, hogy túl akarod magyarázni az egyszerű kérdésre adott válaszodat.
Vajon miért kérdeztem meg egy ehhez jobban értő topicban? Mert nyilván nem volt egyértelmű, és nyilván bíztam benne, hogy majd lesz megoldás, és lesz olyan kábel.
Miért fontos az, hogy nekem miért kell ilyen kábel? Miért nem kérdezted ezt meg egyszerűen tőlem a kioktató hsz-eidet mellőzve? De látom nagyon érdekel, mert most is kiemeled, hogy nem teljesen világos. Ja, tudom, nem érdekel. :)
Kiforgatod a szavaimat. A mobilitásba nem tartozik bele az utazás? :DDD Ja, de...akkor lényegében mindegy, hogy mobilitást, vagy utazást írok. A lényegen abszolút nem változtat, hogy konnektor nélküli használat érdekelt volna.
Részemről bármelyik, a kérdést követő hsz-emet ki lehet innen törölni, ahogy a tiédet is, mert azok ugyanolyan totálisan offok, tudálékos, témát ádámtólévától kezdve boncolgatóak. Tök feleslegesek. :D Csak valamiért nem hagyott téged nyugodni, hogy akkor mégis miért kell nekem egy ilyen kábel.... :F :N
Segítettél már nekem más topic-okban is, mindig megvolt a közös hang. Most valahogy nem jutottunk el odáig. Holott, igyekszem mindig a kérdéseimmel a lehető legjobban segíteni a válaszadót, ahogy szerintem ezt illik egy hasonló, nagy tudású szakmai fórumcsaládban.
Mindegy... Hogy egy nagy embert idézzek:

"Ezt a beszélgetést...befejeztük!"

(#51822) King Unique válasza z123456789 (#51821) üzenetére


King Unique
titán

Dehogy nincsen, ez a válaszod is pontosan ezt szemlélteti. Meg pont az már az erőltetett, amit művelsz itt, tovább feszegeted a témát és túl akarod magyarázni, holott már rég megválaszolásra került az eredeti kérdés és le lettek írva ahhoz a szükséges információk. Meg ez már inkább csak puszta kötekedés a részedről, mint szimpla reagálás, pláne hogy érdemben az eredeti témához és a topik témájához sem nagyon kapcsolódik... :B Illetve le volt írva az előző válaszban is, hogy ezt lehetőleg nem kellene folytatni, meg pláne nem itt, egy szaktopikban, de úgy látszik nem sikerült megérteni... :U
Ha figyeltél, akkor az a kérdés vonatkozott arra is, hogy minek olyan adapter, amire jött válaszként az utazás és hogy ne kelljen konnektor, ami nyugtázva lett. + Leírva, hogy az úgy nem fog menni 3,5"-os HDD-vel USB only alapon, ennek okán nem volt világos ez az igény, meg ha már eleve van ilyen eszközökkel némi tapasztatod és a leírtak alapján számodra sem teljesen ismeretlen dolog ilyen felállásnál a külső tápellátás szükségessége. De ahelyett hogy sikerült volna rá normálisan válaszolni, még neked állt feljebb és kezdted el azt, meg olyan stílusban, amit nem kellett volna... :U Illetve ilyenkor nem kell meglepődni, ha esetlegesen a reakció is annak megfelelő lesz. Ezen szerintem nincs mit magyarázni.
Igen, jó lenne végre befejezni, pláne ha a témához érdemben nem sikerül hozzátenni semmit... Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#51823) *Ropi* válasza ViZion (#51815) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ő legalább utólag tanult belőle. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#51824) GFerr56


GFerr56
aktív tag

Sziasztok!
Csak enyhén kapcsolódó téma. Mivel bekrepált a HDD-m (külső usb 3.0 házban, külön tápegységgel használtam). Beszereztem egy 2.5-ös külső usb 3.1-es vinyót. A házam elég nagy, a kábele a cuccnak viszont elég rövid. Egy kb. fél méteres kábel elég lenne, hogy ne a gép tetejére kelljen tenni. A gond az, hogy nem találok, illetve igazából ahány webáruház, annyi elnevezés, nem tudom, hogy hogy találjam meg. Rakok fel egy képet.

[kép]

Üdv

.Minden eshetőségre gondoltam...hmmm, lehet, hogy én vagyok a gyilkos? - Frank Drebin...........és a farkam benne volt a Guinness Rekordok Könyvében....ki is tiltottak a könyvtárból....

(#51825) krealon válasza GFerr56 (#51824) üzenetére


krealon
veterán

USB 3.0 micro kábel [link]
Viszont HDD-nel nagyon lenyeges a kabel ereinek etmeroje.
Ha nem eleg vastag, nem fog vele elindulni.

(#51826) King Unique válasza GFerr56 (#51824) üzenetére


King Unique
titán

Ez a szokásos felállás 2,5"-os, USB 3.0-s külső HDD-knél, vagyis az eszköz felőli oldalon Micro-B, míg a gazda felől Type-A fizikai csatlakozó van, ahol a típusokat az alábbi ábra is szemlélteti. Vagyis USB 3.0 Micro-B (apa) - Type-A (apa) kábel kell (példák).

Egyébként a gyári kábel azért olyan rövid, mert 2,5"-os, USB-s tápellátású külső merevlemezről van szó. Ahol a hosszabb kábel elektromos ellenállása nagyobb lehet, mint a rövidebb kábelé, ami az áramértékek csökkenéséhez és ezáltal tápellátási problémához vezethet. Vagyis 2,5"-os külső HDD-hez nem javasolt túl hosszú USB-kábelt használni, de a 0,5 m még nyilván belefér.
Egy ilyen eszköznél az USB 3.1 és USB 3.2 meg nyilván csak a marketingbulshit és Gen 1, Gen 1x1 = USB 3.0 alapon értendő. :)) Egy 2,5"-os külső HDD még az USB 3.0-t sem tudja kimaxolni (~ 450 MB/s), nemhogy a Gen 2 és Gen 2x2 szabványokat, adatátviteli módokat. Az utóbbiakhoz eleve külső SSD kell, abból is NVMe-alapú megoldás (példa).

[ Szerkesztve ]

(#51827) GFerr56


GFerr56
aktív tag

Nagyon köszönöm, ismét tanultam valamit (ez mondjuk nem is csoda :DD )!

Boldog Húsvétot!

.Minden eshetőségre gondoltam...hmmm, lehet, hogy én vagyok a gyilkos? - Frank Drebin...........és a farkam benne volt a Guinness Rekordok Könyvében....ki is tiltottak a könyvtárból....

(#51828) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Kérdésem az lenne, hogy az ilyen "fém rögzítős" SATA kábel ugye minden régebbi alaplap csatlakozójával is kompatibilis (csak mert akkoriban még nem voltak ilyenek)?
Valamint, hogy ebből nem kell drágára költeni és pl. a belinkelt is megfelelő minőségű?

(#51829) *Ropi* válasza krealon (#51825) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ennek a kanócnak mi a létjogosultsága? Nem bírok rájönni. :N

(#51828) SunMount3r: Az "L" formájú vége nem mindenhol fog elférni, de egyébként igen.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#51830) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Sziasztok,

Egy 2GB-s WD My Passport (Ultra Metal edit.) külső vinyóm van, s egyik pillanatról a másikra megadta magát. Felpörög, próbálja látni a gép, de a Total Commander is csak label kiosztásig jut - a lemezkezelő pedig csak homokóráig. Zümmögés van, azon felül se kép, se (egyéb) hang.

Volna ötletetek, mivel lehetne életet lehelni belé?
Bár a legfontosabb adatokról van máshol backupom, elég fontos lenne életet lehelnem belé - arról nem is beszélve, hogy most sajnos nem igazán tudnék új vinyó beszerzésére áldozni :(

Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#51831) King Unique válasza Peterhappy (#51830) üzenetére


King Unique
titán

Ilyenkor első körben javasolt ellenőrizni az alap dolgokat, vagyis hogy nincs-e USB-n csatlakozási/érintkezési probléma, azaz ellenőrizni a portban a csatlakozó és az aljzat megfelelő illeszkedését, szükség esetén kipróbálni az eszközt másik USB-portban (asztali PC-nél hátlapi), másik USB-kábellel is. Aztán hogy USB-n a tápellátás rendben van-e, azaz lehetőleg USB 3.X porthoz legyen csatlakoztatva a 2,5"-os külső merevlemez. + Ha van rá lehetőség, akkor másik gépen, másik operációs rendszerrel is célszerű kipróbálni.

Ha az előbbiek biztosan rendben vannak és felpörög rendesen a külső házban lévő HDD, azaz nem tapadt le (példa: kérdés | válasz), akkor a firmware-hiba is szóba jöhet, amiről nem olyan régen volt szó egy másik esetnél. Ahol a My Passport Ultra Metal sorozathoz is elérhető gyári firmware tool, de ez esetben annak próbálgatása is max. csak saját felelősségre javasolt. A HDD kiszerelése a külső házból és kipróbálása máshol meg alapesetben eleve nem opció, mivel integrált USB-s, amit nem lehet SATA-n csatlakoztatni (max. így).
Másik lehetőség a profi adatmentés arra szakosodott céggel - már ha megérne számodra annyit - , de az már az adatmentéssel foglalkozó topik témája.
Ha otthon nem sikerül működésre bírni az eszközt, az adatmentéses cég nem opció számodra, akkor marad a garanciális csere / leadás donorként / kuka. Ahol az előbbi, azaz a 3 éves gyártói garancia gondolom már lejárt, meg nem éppen mai darab az Ultra Metal sorozat sem.

[ Szerkesztve ]

(#51832) *Ropi* válasza Peterhappy (#51830) üzenetére


*Ropi*
félisten

Tapasztalatból mondom (így látatlanban), hogy nem fogod tudni megúszni, mert több féle hibalehetősége is van, de mindhez alkatrész és speciális szoftveres háttér kell, hogy javítható legyen, tehát nem kivitelezhető otthon, sufnituning körülmények között. Rosszabb esetben a megbontásához még tiszta térre is szükség lesz.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#51833) Peterhappy válasza King Unique (#51831) üzenetére


Peterhappy
őstag

Köszönöm szépen a gyors válaszodat!

Próbáltam különböző gépeken, különböző portokon, ugyanaz a hiba. Egyedül a kábelcserét nem próbáltam - igen egyedi kábele van és nekem abból sajnos nincs másik - de mivel mindig ugyanaz a hiba, tartok tőle, ez nem kábel gond lesz.
Igen, a garancia sajnos már lejárt.

Létfontosságú adat nincs rajta - ami pótolhatatlan volt, arról két, másik helyen is volt backup -, így akkor már nem adatmentésre költenék, hanem az évek óta halogatott NAS-beszerzésre. De dühít a dolog, mert jó szolgálatot tett, főleg most a HO időszakban, s így most néhány anyagot innen-onnan újra be kell szereznem-lementegetnem, ami szintén nem tragédia, csak sok idő, főleg mert elég szépen rendezve voltak a dolgaim (és annak a backupja persze nincs nálam - felhőbe pedig nem tehettem).

Még egyszer köszönöm - Ropi, neked is!

(#51834) Laslow


Laslow
senior tag

Sziasztok!
WD Red 1TB HDD SMART: UltraDMA CRC Error Count: 702

Ezt leszámítva SMART szerint tökéletes a HDD. A Windows pár naponta kékhalálozik ismeretlen okból, utána a bootnál az alaplap gyakran 2 percig malmozik mire megjelenik a Windows logo. A boot egy SSD-ről történik, a HDD csak adattárolásra van.

Lehet, hogy kezd tönkremenni a HDD, és ez okozza a problémát? SATA kábel csere nem segített.

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#51835) *Ropi* válasza Laslow (#51834) üzenetére


*Ropi*
félisten

"Lehet, hogy kezd tönkremenni a HDD, és ez okozza a problémát?"

Nem lehet, hanem biztos.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#51836) giuk


giuk
újonc

Sziasztok, segítségre lenne szükségem. Új HHD-t ami 3. hdd lenne a gépben, win 10-ben formáztam. Rámásoltam az adatokat, de másik gépbe átrakva. nem látható. Bios látja, lemezkezelő látja, de a fájlkezelő nem. Visszatettem az első gépbe és ott minden ok. Lemezkezelőben kifogástalan, elsődleges partíció. A tárolóhelyeknél látom, hogy tárolókészletként van az egész hdd. Egyszerű, rugalmasság nélküli. Újra kell formáznom? vagy csak törlöm a tárolóhelyet? Mindkét esetben gondolom törlődik minden róla, de ez nem probléma, le van mentve minden. Miért nem látja a másik gép egyébként?

(#51837) krealon válasza giuk (#51836) üzenetére


krealon
veterán

"Új HHD-t ami 3. hdd lenne a gépben, win 10-ben formáztam. Rámásoltam az adatokat, de másik gépbe átrakva. nem látható. Bios látja, lemezkezelő látja, de a fájlkezelő nem. Visszatettem az első gépbe és ott minden ok."

Nem Shift + shutdown -nal allitottad le a gepet, igy a gyorsinditas egy csomo dolgot nem irt ki a HDD-re, ami ahhoz kellett volna, hogy a masik gep olvasni tudja a tartalmat.

(#51838) King Unique válasza giuk (#51836) üzenetére


King Unique
titán

A fájlkezelőben csak akkor jelenik meg a lemez, ha van a rajta lévő partíciónak meghajtóbetűjele. Ha nincsen, akkor értelemszerűen hozzá kellene rendelni az előbb linkelt leírás alapján. Aztán ha a lemezkezelőben alapból megjelenik a HDD, akkor a tárolóhelyeknél nem szükséges külön beállítani, meg ha nem célirányosan van használva tárolóhelyként, tárolókészletként, nem megfelelően van beállítva ott, akkor az is okozhat gondot.

Aztán ha az eredeti gépben nem volt kikapcsolva a gyorsindítás és úgy lett leállítva a Windows 10, vagy az előbbi bekapcsolt állapotában nem Shift + leállítás módszerrel lett leállítva, vagy nem volt utána újraindítva, akkor amiatt a meghajtó inkonzisztens állapotban maradt és azért nem jelennek meg a rámásolt fájlok a másik gépbe átszerelve, ott egy másik Windows alatt. Erről ebben a topikban is volt már szó többször (példa).

[ Szerkesztve ]

(#51839) giuk


giuk
újonc

Sajnos ez nem segített. kiszedtem a pipát a gyorsleállításról, shift-tel leállítottam, de a másik gép ugyanúgy nem látja, csak a lemezkezelésnél. Ott tárolókészlet, betűjle nélkül, tárolóhelyek védőpartíciója-ként jeleníti meg. Gondolom a tárolókészlet beállítás lehet a baj. A másik gép a tárolóhely beállításnál hibát jelez, ismeretlen konfiguráció, meghajtó alaphelyzetbe állítását ajánjla fel.

(#51840) King Unique válasza giuk (#51839) üzenetére


King Unique
titán

Ha figyeltél, akkor az előző válaszban eleve 2 részre volt szedve a téma.
Ahol az 1. az volt, miért nem jelenik meg a fájlkezelőben a HDD, mit kellene beállítani (meghajtóbetűjel), illetve mit nem kellene beállítani (tárolókészlet). Ahol az utóbbinál adott az eltávolítás lehetősége is.
A 2. részben említett gyorsindítás az előbbitől független, viszont nem véletlenül volt említve az sem, le volt írva, sőt példával szemléltetve milyen problémát okozhat, ami akár esetedben is aktuális lehet.

[ Szerkesztve ]

(#51841) Doky586 válasza giuk (#51836) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha törölni akarod így törölheted: [kép]

(#51842) NONPLUSULTRA


NONPLUSULTRA
tag

Adott egy sharkoon quickport duo dokkoló, adatmentésre szoktam használni. 2 HDD volt benne, egy 2tb-s, 20% szabad hellyel és egy 320GB-s amit kicsit túltoltam mikor elkezdtem rá adatokat másolni, csak pár % szabad hely maradt volna rajta ha végez.

Mire visszamentem lecsekkolni, mindkét lemez a dokkolóban törlődött. A HDsentinel csak kérdőjeleket mutat mintha teljesen szűz merevlemezek lennének.

Mi történt és mitől? A dokkoló miért törölte mind2 lemezt? Miben van a hiba? Dokkoló? HDD? Vissza lehet hozni az adatokat?
Formázás után a kisebbik lemez újra használható. A nagyot nem formáztam, hátha menthető, 2 terányi adatom volt rajta :(

ALL I WANT IS WORLD DOMINATION

(#51843) King Unique válasza NONPLUSULTRA (#51842) üzenetére


King Unique
titán

Mi az, hogy törlődött, a lemezkezelőben talán nem lefoglalt (unallocated) lett mindkét lemez? :F Vagy megvan a partíció, de üresek, törlődtek a fájlok róluk? Ha nem, akkor helytelen ez a kijelentés...
Ha RAW lett, akkor annak lehet az oka csatlakozási/érintkezési probléma (kábelhiba) is, eszközhiba (dokkoló, annak foglalata), Windowsban a szoftveres leválasztás hiánya, illetve azt mellőzve a hirtelen leállítás (példa), stb. A RAW-ról egyébként pont nem olyan régen volt szó itt egy másik esetnél: [link], [link], [link]. Ahol az illetőnek végül sikerült megoldani a problémát a fájlrendszer javításával, de le van írva, hogy RAW esetén elsődlegesen az adatmentés javasolt. Vagy esetleg megpróbálni a PC-be betteni SATA-n csatlakoztatva és úgy megnézni, ha van rá mód. De ezt is csak saját felelősségre, meg ha dokkoló nem eltérő logikai szektorméretet (pl. 4Kn) használ USB-n!

Ha az adatmentés a vél és a kapott információk alapján nem sikerül megoldani, akkor az adatmentés - liksoft - HDD kereső mentéshez topikban kellene folytatni a témát. Meg legközelebb az ilyen kérdéseket eleve ott kellene feltenni adatmentési igény esetén, nem itt, ahol még a topik nevében is szerepel, hogy nem adatmentéssel foglalkozik.

[ Szerkesztve ]

(#51844) csabsz13


csabsz13
aktív tag

sziasztok!

harddisk sentinel pro verzó felület teszten (csak olvasás) ezt a hibaüzenetet kaptam (itt kb. meg is állt a teszt, ismételgetve dobta ki ezt a hibaüzenetet és nem ment tovább, több mint tíz percen keresztül ):
"Hiba: 483 A kérés meghiúsult az eszköznél felmerült végzetes hardverhiba miatt., Szektor: 1867055540, Blokk: 9557"


[kép]

ez vajon javítható az írás teszttel?

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#51845) NONPLUSULTRA válasza King Unique (#51843) üzenetére


NONPLUSULTRA
tag

A HDD hiba a kérdésem lényege, csak éppen adatmentés közben esett meg. Az Adatmentést mint olyat ezért figyelmen kívül lehet hagyni.

A partíciók megmaradtak de a Windows nem tudja megnyitni, azt írja, hogy formázni kell használat előtt. Nem volt csatlakozási hiba sem áramkimaradás. Más HDD-ket gond nélkül kezel a dokkoló.

Ami furcsa volt, hogy a túlterhelt lemez amire a kelletténél több adatot akartam másolni eléggé átmelegedett és itt hűtés nem volt mivel ez csak egy dokkoló 2 slottal.

Régóta használom ezt a dokkolót, rendszeresen cserélgetem benne a lemezeket és azért kérdeztem mert soha ilyen problémám nem volt, nem is hallottam róla. Az nyugtalanít leginkább, hogy mindkét HDD törlődött pedig csak egyik volt használatban.

Ha egyik HDD hibás volt akkor miért szállt el mindkettő és hasonló kérdések nyugtalanítanak.
Pl hogy használjam ezentúl bizalommal a dokkolót (évek óta jól teszi a dolgát egyébként).

ALL I WANT IS WORLD DOMINATION

(#51846) Doky586 válasza csabsz13 (#51844) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Inkább lemásolnám (menteném) róla a fontos adataimat, aztán kuka után néznék.. :O

(#51847) King Unique válasza NONPLUSULTRA (#51845) üzenetére


King Unique
titán

"Vissza lehet hozni az adatokat?"

Ebből nekem az jött le, hogy az adatmentés az elsődleges cél, ezért volt javasolva azon téma topikja.

"mindkét HDD törlődött pedig csak egyik volt használatban."

Az előbb volt leírva, szemléltetve, hogy mit jelent az, ha törlődött. Ha csatlakoztatáskor formázni akarja a Windows a kötetet, meg az alábbi hibaüzenet van, akkor RAW lett.

Egyébként meg az előző válaszban le vannak írva lehetséges okok a hibára, ha figyeltél. Viszont ha nincsenek konkrétumok, nem ismert a HDD-k állapota, akkor max. találgatni lehet. A HDS-nek meg normál esetben nyilván rendesen fel kellene ismerni a lemezt és mutatni annak állapotát. Ha ez esetben nem történik meg, az eszköz újracsatlakoztatása, Windows újraindítása stb. után sem, akkor eleve fennállhat a csatlakozási/érintkezési probléma pl. az USB-kábel/aljzat hibája miatt, rosszabb esetben pedig az eszközhiba (dokkoló, HDD).

(#51848) NONPLUSULTRA válasza King Unique (#51847) üzenetére


NONPLUSULTRA
tag

Más HDD-ket az eset után rendesen kezel a dokkoló. Tehát nincs csatlakozási probléma. A dokkoló megfelelően működik. Pillanatnyilag. Tegnap viszont 2 dokkolt HDD tartalma törlődött egyszerre. Igen, eszközhiba lehet. De nem tudom biztosan mi idézte elő. Arra gondoltam ha valaki találkozott hasonló esettel talán megoszthatja a tapasztalatait.

ALL I WANT IS WORLD DOMINATION

(#51849) csabsz13 válasza Doky586 (#51846) üzenetére


csabsz13
aktív tag

úgy tűnik ez lesz. az írásos (destruktív) tesztet el sem tudja indítani, azt írja nem tudja zárolni a kizárólagos használathoz. illetve az önteszt során azt írja, hogy vezérlőhiba miatt nem tudja elvégezni. szerencsére fontos adat nem volt rajta, csak játékok. de kicsit rémítő, hogy egyik napról a másikra így megadta magát. vajon mi okozhat ilyen hibát? egy WD10EZRX-ről van szó (Caviar green 1 TB), ami most márciusban volt 7 éves. szóval azért kiszolgált eleget. így elengedem a kezét :C

[ Szerkesztve ]

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#51850) concware


concware
tag

Van egy WD 1 TB-os (WD10JFCX) 2,5 hdd-m, ami másolások közepette kettőt kattant és azóta csatlakoztatás után nem érem el, viszont ha ráteszem a kezemet mintha felpörögne. Van ötletetek hogy tudom feléleszteni? Remélem nem kuka.

Előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.