Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#52801) King Unique válasza batyuska100 (#52800) üzenetére


King Unique
titán

A válasz meg rá 1 órával érkezett, ahol ha már nem aktuális a kérdés és közben találtál hozzá programot, vagy megoldottad, akkor lehetett volna itt jelezni és akkor megspórolom én is. :)
+ A hogyan kell Windowst klónozni inkább OS specifikus és nem kifejezetten HDD probléma, meg ha SSD a célmeghajtó, vagyis legközelebb az ilyen kérdéseket inkább az OS topikjában kellene feltenni, lásd a linkelt példákat.

(#52802) aliencore


aliencore
csendes tag

Sziasztok! WD Blue 1TB 100/100-nak látja a hdd sentinel viszont ha bármilyen nagyobb helyet igénylő dolgot letöltök akkor lefagy a gép illetve kékhalált kapok, gép nem poros,nem melegszik jobban mint eddig erre oda van figyelve illetve 1 hónapja sincs hogy újra telepítettem proci i3 9100f 16gb ram dual channel 500w fsp hydro pro táp,májusban lett összerakva a gép és eddig ment szépen minden kb 2 hete áll fent ez a probléma, viszont ha csak netezek illetve játszok(warzone,pubg stb) akkor hibátlanul megy a gép. Szerintetek mi lehet a baj?

(#52803) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Sziasztok!

Adott egy külső merevlemez, nem lehet leválasztani. Másolok rá valamit, utána rá kattintok hogy biztonságos leválasztás, felugrik egy hiba üzenet hogy használatban van a lemez, zárja be a programokat amik használják. Feladatkezelőben leállítottam azokat a programokat amik használhatják, a vírus keresőt is leállítottam viszont ennek ellenére sem lehet biztonságosan leválasztani. Egyébként az erőforrás figyelőben is figyeltem mi történik, ha a leválasztásra kattintok és felugrik a hiba üzenet akkor a winyó elkezd logolni utána abbahagyja.
Mi lehet még ami nem engedi? Eddig nem csinált ilyet.

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#52804) King Unique válasza Moonwolf (#52803) üzenetére


King Unique
titán

Ez nem újdonság, ebben a topikban is már többször volt erről szó, lásd korábbi eseteknél leírtakat: [link], [link].

(#52805) Moonwolf válasza King Unique (#52804) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Azt még hozzá tenném hogy másik külső merevlemezzel nem csinálja ezt. Azután kezdte el ezt csinálni miután először volt WIN10 es gépre dugva és biztonságosan leválasztva.

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#52806) King Unique válasza Moonwolf (#52805) üzenetére


King Unique
titán

Ennek normál esetben nem nagyon van köze van ahhoz, hogy melyik Windowson volt előtte használva és melyiken nem, meg nem is adott külső merevlemeztől függő, hanem egy általános jelenség Windowsoknál (ugyanúgy pl. W7-nél is), ami le volt írva itt korábban is + a lehetséges megoldások, ennyi. Amúgy ez sem kimondottan HDD probléma, hanem inkább OS specifikus, annak a topikjába való kérdés lett volna.
Egyébként Windowson az eseménynaplóban megtekinthető a 225-ös azonosítójú eseménynél, hogy mi használta az eszközt, melyik folyamat, program nem engedte a leválasztást, + parancssorban kilistázva is az alábbi módon.
wevtutil qe System /q:"*[System[(EventID=225)]]" /c:5 /f:text /rd:true

[ Szerkesztve ]

(#52807) Moonwolf válasza King Unique (#52806) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Érdekes a jelenség. Usb elosztón használom. Át tettem a winyót egy másik gépre ott le lehetett szedni szépen, ugyanúgy usb hubról is (WIN7 es volt az is). Ami még érdekesebb hogyha egy bizonyos automatikusan kiosztott betűjelet kap akkor csinálja ezt.
Ha előtte bedugok egy pendrivot az megkapja azt a bizonyos betűjelet és utána rádugom ezt a külső winyót az kap egy másik betűjelet, ezek utána ha leakarom választani akkor engedi.
Tehát a probléma csak akkor jön elő hogyha azt a bizonyos betűjelet kapja meg a külső winyó. A bizonyos betűjelet megkapó pendrivot viszont simán le lehet választani.

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#52808) cirkus


cirkus
aktív tag

van egy WD Elements külső vinyóm és leválasztáskor jobb gombbal külső tároló leválasztása művelet végrehajtása választása után valószínűleg nem választódik le megfelelően a vinyó, mert újra gépre kötve hibát jelez, hogy rosszul lett leválasztva. mi a megfelelő lépés erre ?

(#52809) Doky586 válasza cirkus (#52808) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Megvárni hogy kiírja a win hogy: Mostmár leválaszthatja.. Ha nem írja ki és elkapkodva kirántottad, akkor ne csodálkozz. :U

(#52810) somasz


somasz
addikt

Sziasztok! Képen látható külső vinyó kontaktos csatlakozóval rendelkezik. Ez rá van vajon forrasztva a vinyóra vagy egyszerű notivinyó van radugva valami átalakítóra? Tehát érdemes-e szétbarmolnom a házat ,hátha rá tudom dugni bármilyen aztali gépre?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#52811) liksoft válasza somasz (#52810) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha emlékem nem csal, ez külön paneles.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#52812) Doky586 válasza somasz (#52810) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Van benne egy sata 2.5" hdd..

(#52813) King Unique válasza somasz (#52810) üzenetére


King Unique
titán

Ránézésre a hosszából ítélve ennél külön SATA-USB panel lehet, nem integrált kivitel, mint pl. a WD-knél. De amúgy a HDD modellszámából is látszani szokott ez, amit megmond a HDS.
Egyébként miért akarod szétszedni, szétbarmolni a külső házat, adatmentési céllal, vagy a Micro-B aljzat kontakthibás? :F Meg az ugye gondolom megvan, hogy ez egy gyárilag készre szerelt külső merevlemez, aminek a házilagos szétszerelése garanciavesztéssel járhat. :))

[ Szerkesztve ]

(#52814) enginev3.0


enginev3.0
félisten

HDD-k nagy terhelés alatt előbb tönkremennek, vagy mivel amúgy is folyamatosan pörögnek, így nem számít?

Szóval mindegy hogy 5-20%-on dolgozik, vagy 60-80%-on ? :R

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#52815) somasz válasza King Unique (#52813) üzenetére


somasz
addikt

A micro-b aljzat kontaktos. Sikerült szétszednem a házat, bedobom valami külső házba, köszi!

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#52816) King Unique válasza cirkus (#52808) üzenetére


King Unique
titán

Nem derült ki a leírtakból, hogy pontosan milyen készüléken és OS alatt történik ez a szoftveres leválasztás, mit jelent a gépre kötve és ott milyen OS problémázik a nem megfelelő leválasztás miatt, mi a pontos hibaüzenet (akár screenshot róla), stb... Meg az sem teljesen világos hogyan lehet rosszul leválasztani, amikor ha megtörténik rendben (lefut hibaüzenet nélkül) a szoftveres leválasztás, akkor az úgy elvileg oké. Persze itt az megint nem derült ki, hogy az adott OS esetén ez csak szimpla unmount, vagy teljes eltávolítás és eszközleállítás.
Egyébként pl. PC és Windows esetén pont nemrég volt itt ez téma.

[ Szerkesztve ]

(#52817) peter889 válasza King Unique (#52795) üzenetére


peter889
őstag

.

[ Szerkesztve ]

(#52818) Ferenc20


Ferenc20
csendes tag

Sziasztok

Múlt héten vettem egy Seagate BarraCuda 4TB (ST4000DM004) HDD-t. Már aznap észrevettem hogy kattog, próbáltam olvasgatni, hallgattam hangmintákat a különböző HDD meghibásodásokról, de ilyen kattogással nem találkoztam sehol. Leginkább akkor jön elő a kattogás ha használatban van, Pl másolok/fut rajta film. Ha nincs használatban akkor csak nagyon ritkán kattog.
Ha egyszerre másolok rajta és nézek filmet akkor nagyon lelassul a másolás, a film pedig elkezd akadozni.

[link] Itt a hangfelvétel
[kép] [kép] Itt pedig a képek a Hard Disk Sentinelről

Egyáltalán nem értek a merevlemezekhez ezért szeretnék tanácsot, hogy lehet-e ezt orvosolni házilag valahogy, vagy mindenképp visszaküldjem kicseréltetni?

A segítségért előre is köszi!

(#52819) Cs1csó válasza Ferenc20 (#52818) üzenetére


Cs1csó
félisten

Lehet normális, esetleg nézz róla videókat ott milyen hang van, de a legjobb ha most visszaküldöd és veszel egy WD RED-et.

(#52820) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!
Van egy régebbi, ASRock 960GM-GS3 FX alaplapom.
A Bios Raid módjában indul el a 2 db. 500 GB-os WD HDD-ből álló Raid0 tömböm, rajta a Win7-tel.
2013-as telepítés, úgy tűnik, lényegében minden rendben van vele, azt leszámítva, hogy a rendszer-visszaállítás nem működik.
Néha a Firefoxom magától bezáródik, de lehet, hogy annak újratelepítése orvosolná a problémát.

És van egy SSD meghajtóm, 500 GB-os Samsung, ami a BIOS AHCI módjában indul csak el.

Meg lehet-e oldani a RAID0-án lévő Win7 SSD-re klónozását nem túl bonyolult módon?
Ha igen, pontosan hogyan és milyen programmal?
Itt ugye a célmeghajtó kisebb, mint a forrás.

Már igazából az SSD-re rátelepítettem a Win7-et, csak még a programokat (nem kevés) fel kéne telepíteni, azokat külön-külön beállítgatni, nem sok kedvem van hozzá, sziszifuszi munka.

Szerintetek mit csináljak?
Az újonnan telepített Win7 mellett maradjak és tegyem alá a programokat külön-külön?
Vagy inkább klónozzam a régi rendszert?
Attól félek, a klónozás esetén különféle hibák jönnének elő és összességében több bajom lenne vele, mint egy teljesen új rendszer feltételével.

Elnézést, ha nem a legmegfelelőbb topikban érdeklődtem.

Köszönettel várom a választ. :R

(#52821) Ferenc20 válasza Cs1csó (#52819) üzenetére


Ferenc20
csendes tag

Köszi a tanácsot, megfogadom!

(#52822) szuszinho


szuszinho
őstag

Sziasztok,

Vettem egy teljesen új HDD-t, de nem tudok vele semmit kezdeni:

Hibás a lemez?

(#52823) King Unique válasza szuszinho (#52822) üzenetére


King Unique
titán

A clean parancs után nem ártana egy convert gpt és utána particionálni + formázni. Valamint ellenőrizni SATA-n a fizikai csatlakozást, szükség esetén másik adatkábellel, másik porthoz csatlakoztatni a HDD-t, stb. A HDD állapotát pedig megmutatja pl. a HDS program.
A "Vettem egy teljesen új HDD-t" ha azt jelenti, hogy boltból vadonatújan, akkor normál esetben nem kellene gondnak lenni, bár ki lehet fogni akár gyári hibás modellt is. Ha használtan, illetve másodkézből lett megvéve az eladó által újnak mondva, akkor meg ki tudja, az utóbbi esetben pláne nem meglepő, ha esetlegesen gond van. :D

[ Szerkesztve ]

(#52824) Twinlan1983


Twinlan1983
újonc

Szevasztok!

Raktam a gépbe egy új 1t merev lemezt,de a bios csak ennyit lát. Port6
Mi lehet a probléma?
Köszönöm.
Gábor

(#52825) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Sziasztok.

Van két 1TB lemezem (nem egyformák, de mindkettő 2,5"). Adatmegőrzés, családi fotók stb hogyan a legpraktikusabb? RAID1 ben is gondolkoztam, de az rendelkezésre állás nem adatbiztonság. Meg nem tudom, működne-e úgy, ha a rendszerlemez nem raid.
1) Mindkét lemez a gépben és másolgatni 5-10 évente az adatokat egymás közt?
2) Van progi ami esetleg automatikusan ezt elvégzi?
3) Meddig lesz bithibamentes a lemez ha nincs gépben?
4)És ha gépben, feszültség alatt van, csak adatmozgás nincs?
Köszönöm ha tudsz segíteni.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#52826) Cs1csó válasza gordonfreemN (#52825) üzenetére


Cs1csó
félisten

RAID-nak szerintem ez kevés, sőt ott vannak a zsaroló fájltitkosító vírusok. Lehet jobb lenne az egyiket a fiókban tartani és csak archiválás idejére csatlakoztatni.
Esetleg még egy felhőt is bevetni.

(#52827) liksoft válasza gordonfreemN (#52825) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Jól látod, a RAID nem megoldás adatbiztonságra. Arra fizikailag is 3 különböző helyen tárolás a jó megoldás úgy, hogy a szinkronizáláskor lehet csak 2 egyszerre a rendszerben. Direkt nem gépet írtam, mert vírus hálózaton is dolgozik.
10 év? Álom! Sajnos tessék garanciaidővel számolni, amivel többet ad, az bónusz!
A fiókban oxidáció az ellensége, az anyagok öregedésével együtt. Működés során a melegedés, kopás is. Az érintkezők oxidációja a környezettől függ, és használat közben a hőtágulás miatt kis mértékben öntisztítóak a csatlakozók. Ezek alapján döntsd el, hol hosszabb az élettartama. (Fiókban, de lutri, indul-e évek múltán! - Vagyis??) :F
HD Sentinel Pro vagy Cobian Backup?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#52828) gordonfreemN válasza liksoft (#52827) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Köszönöm a válaszaitokat!

Cobian backupot nem ismerem, a hds-el pedig nincs ilyen tapasztalatom. Nem tudom hogyan kellene használni.

Mi lenne, ha a két 1TB hdd fizikailag bennt lenne a házban csatlakoztatva, de az egyiket mindig letiltanám eszközkezelőből. Pár évente, mikor átmásolomaz adatokat, akkor engedélyezem és használom azt éppen, amire másoltam. Így a kihasználásuk is kb egyenletes.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#52829) liksoft válasza gordonfreemN (#52828) üzenetére


liksoft
nagyúr

Villámlás, tápegység hibája? :F

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#52830) gordonfreemN válasza liksoft (#52829) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Kell egy harmadik tár és akkor az első megoldást ezzel kiegészítve már rendben lesz. Értettem, nincs kibúvó :)
Köszi :R

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#52831) Joezyka


Joezyka
senior tag

Sziasztok!

Édesanyám gépében van(volt) egy Toshiba dt01aca100 vinyó, ami a héten meghalt. Anyum elmondása szerint egyszer amikor kapcsolta be a gépet, akkor valami hangos kerregést hallott, kikapcsolni nem tudta, így kilőtte a gépet power gombbal.
Ha elindítom a gépet, akkor kb 20-30 mp-ig tudom olvasni a vinyó tartalmát, mappákban tallózgatni, amíg meg nem nyitok valamit. HDD sentinel azt mondja, hogy semmi baja 100%-os a HDD. :F
Az addig oké, hogy veszek új HDD-t és csere, a kérdésem az lenne, hogy valahogy le tudjuk szedni róla az adatokat? Sokszor mentett róla (rászoktattam), de sajnos így is azért maradtak rajta fontos adatok, amiket meg szeretnénk menteni.

Segítséget előre is köszönöm!

Ha szép nem vagy, hülye ne legyél!

(#52832) Cs1csó válasza Joezyka (#52831) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem valószínű, esetleg egy másik géphez csatlakoztatva. A könyvtárszerkezetet még látja de ennyi.

(#52833) Joezyka válasza Cs1csó (#52832) üzenetére


Joezyka
senior tag

köszönöm szépen, akkor elengedjük ezt a dolgot. :(

Ha szép nem vagy, hülye ne legyél!

(#52834) Cs1csó válasza Joezyka (#52833) üzenetére


Cs1csó
félisten

Esetleg egy másik oprendszer alól megnézni pl. Linux

(#52835) Bossp


Bossp
addikt

Sziasztok, adott egy WD Black csoda 2TB, már hazsnálom pár éve, mostanában olyanokat csinál ha nem megy a háttérben semmi ami dolgozna rajta (pl torrent) akkor is szeret hosszasan kerregni mintha dolgozna néha néha egy egy pillanatra, ami lehet már rég fent áll viszont most cseréltem le mindent a gépben hogy full néma legyen (BQ ventik) és rettenetesn idegesítő tud lenni, van hogy akkor is folytatja amikor épp újra indítom a gépet). A HDD-nek van baja vagy ez normális? mintha nem rakná üresbe magát. :Y

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#52836) kjani18


kjani18
őstag

Sziasztok! Egy régebbi gépből átrakott SSD ( C meghajtó volt ) indításkor szeretne gyökérként viselkedni. Mit ( miket ) töröljek le róla, hogy a többi cuccos megmaradjon, ő pedig üljön meg a seggén békében?

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#52837) King Unique válasza kjani18 (#52836) üzenetére


King Unique
titán

Ez a HDD probléma és nem az SSD probléma topik, ha esetleg nem lenne egyértelmű a topik nevéből... SSD-vel kapcsolatos általános kérdések a Flash SSD topikba valók, ennyi. Illetve már felesleges ott is feltenni, mert alább ott a kérdésre a válasz.

Ha korábban rendszermeghajtó volt az SSD és már nincsen használatban, akkor értelemszerűen törölni kellene / kellett volna, majd újraparticionálni és újraformázni, ami Windowson megoldható grafikus felületen (+ törlés) és parancssorban egyaránt. Ha van rajta egyéb partíció is amin fontos adatok vannak és emiatt nem opció a teljes lemez törlése, akkor meg értelemszerűen csak a C-t (ha azon nincsenek) és a rendszer számára létrehozott védett partíciókat kellene törölni (bővebben). + A BIOS/UEFI boot menüjében értelemszerűen az aktuális HDD/SSD meghajtót beállítani elsődlegesnek, nem a régi SSD-t, ennyi. Már ha ez a "indításkor szeretne gyökérként viselkedni" szokatlan megfogalmazás azt akarja jelenteni, hogy a régi SSD-ről akar bootolni a PC. :))

[ Szerkesztve ]

(#52838) King Unique válasza King Unique (#52837) üzenetére


King Unique
titán

+ Remélhetőleg nem ilyet sikerült összehozni, mert akkor értelemszerűen nem kellene törölni a másik lemezre került rendszer (Windows) számára fenntartott partíciót, ha az aktuális (nem a korábbi) telepítéshez tartozik.

(#52839) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Sziasztok. Vettem egy 4TB WD Purple HDD-t. RPi-re telepített OMV alatt használom NAS-ként, egy Axagon külső USB 3-as dokkolóval. OMV viszont 3,5TB kapacitást ír ki. Ez normális? 500GB azért nem kevés terület, ami "el van tűnve".

(#52840) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

Sziasztok!

A kérdésem, hogy ebből a 2,5", 1Tb-os, külső házban lévő HDD-ből, hogyan tudok egyetlen kötetet létrehozni?
Ha rákattintok a kicsi részekre, csak annyit, hogy "súgó", a törölt köteteket sem tudom egyesíteni!

Nagyon köszönöm előre is a segítséget.

[kép] [kép]

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#52841) King Unique válasza Gabesz87 (#52839) üzenetére


King Unique
titán

Ebben nincsen semmi meglepő, lásd egy korábbi esetnél leírtakat, bináris prefixumok fogálmát, IEC - SI mértékegységrendszer szerinti kapacitásokat, stb. :))

(#52842) King Unique válasza Fr@nkieWilde (#52840) üzenetére


King Unique
titán

Ha egész kicsit visszaolvasol, akkor erről részben pont nemrég volt szó itt egy másik esetnél. :B
Az nem meglepő, ha a Windows számára létrehozott védett partíciókat nem lehet törölni a lemezkezelőben, ellenben parancssorban (DiskPart) már igen, valamint a teljes lemezt is, majd újraparticionálni és újraformázni stb., lásd a linkelt leírást.
Egyébként az a sok üres eltávolítható lemez gondolom kártyaolvasó lehet memóriakártya nélkül, a tálca értesítési területén a piros X meg a kikapcsolt/letiltott Windows Update, holott a 8.1 még aktívan támogatott. :))

[ Szerkesztve ]

(#52843) szpeti40


szpeti40
addikt

Sziasztok!

Egyik HDD sajnos megmurdelt a gépemben, rettentően belassította a windowst és a fájlokat sem tudom megnyitni róla, pedig le kéne mentenem 1-2 dolgot róla, van valami módszer amivel mégis le tudok hámozni róla valamit?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#52844) Fr@nkieWilde válasza King Unique (#52842) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Valóban, köszönöm! Kész is! :R

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#52845) King Unique válasza szpeti40 (#52843) üzenetére


King Unique
titán

Ha tele van a HDD gyenge / hibás szektorokkal (HDS), akkor nem meglepő a belassulás.
Adatmentéssel kapcsolatban meg értelemszerűen az adatmentés - liksoft - HDD kereső mentéshez topikban kellene érdeklődni, nem a HDD probléma (nem adatmentés) topikban. :))

[ Szerkesztve ]

(#52846) szpeti40 válasza King Unique (#52845) üzenetére


szpeti40
addikt

Igaz, bocsi :R

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#52847) Tomhun


Tomhun
csendes tag

Sziasztok. Van egy WD Passport ultra külső Hdd-m.
Tegnap a feleségem rosszul próbálta rádugni a kàbelt és az USB PORT egy pici sarka letört. Kérnek Tanácsot hogy esetleg Kicserélném az alaplapot akkor működne-e a winchester? Vagy esetleg le lehetne róla cserélni a csatlakozót. segítséget köszönöm előre is

(#52848) King Unique válasza Tomhun (#52847) üzenetére


King Unique
titán

Itt most nem mindegy, hogy a külső HDD-n, vagy a PC-n tört le egy darab az USB-aljzatból. Ha az utóbbin, akkor nem világos annak mégis mi köze van az előbbi működéséhez, talán nincsen a gépen másik és megfelelő állapotú USB-port, vagy talán nem használható attól másik gép USB-portján, vagy mi? :F :))

(#52849) Doky586 válasza Tomhun (#52847) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mutathatnál egy képet.. [kép]

(#52850) csucsu21


csucsu21
aktív tag

Sziasztok vettem egy SSD-t arra ment egy friss Windows.
Amin eddig a rendszer volt azt szerettem volna össze vonni de egy részét most se hogy sem engedi formázni vagy partíciót létrehozni rá, csak mikor össze akartam vonni akkor csinált egy 823 MBos rész amit nem értem minek. És valamiért most úgy látja a tárolókat mintha külső tároló lenne.
Ha van bárkinek bármi ötlete mint rontottam el akkor előre is köszönöm.

Az élet olyan, mint a motor be kell rúgni másként nem megy !!!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.