Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#52851) King Unique válasza csucsu21 (#52850) üzenetére


King Unique
titán

Ha egész kicsit visszaolvasol, akkor erről részben pont nemrég volt szó itt egy másik esetnél, mármint hogy a rendszer számára létrehozott védett partíciót (esetedben WinRE) hogyan lehet törölni, vagy akár a teljes lemezt.

+ A helyi, SATA-n csatlakoztatott lemezek normál esetben nem jelennek meg leválaszthatóként a tálca értesítési területén, max. ha a BIOS/UEFI-ben engedélyezve van a Hot Plug az adott SATA-portoknál, háttértáraknál. :)) Vagyis ha az a cél, hogy ne jelenjenek meg, akkor értelemszerűen ott kell kikapcsolni, vagy másik opció a Windowson belül így.

[ Szerkesztve ]

(#52852) csucsu21 válasza King Unique (#52851) üzenetére


csucsu21
aktív tag

Hát a Biosban Hot plug nekem nincs is egy régi asus p5q-e alaplap a 365gb részt most sikerült formázni a HDD-nek a maradékot viszont még most sem engedi na mind 1 majd megoldódik köszi a segítséget azért. Az nem zavar hogy ott van leválasztható az idegesít nem sikerül a hdd-ét össze vonni vagy legalább mind a 2 particiót formázni amin eddig a windows volt azt nem engedi. A 365 gb rész okés a maradékra akármit írok be azt írja nincs elegendő hely a lemzeken a művelet befelyezésé.hez

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan, mint a motor be kell rúgni másként nem megy !!!

(#52853) King Unique válasza csucsu21 (#52852) üzenetére


King Unique
titán

A particionálással kapcsolatban elolvastad rendesen a linkelt esetet, ott parancssorban a törlés és újraparticionálás használatát + a másik választ védett partíció törléséről? :))

(#52854) csucsu21 válasza King Unique (#52853) üzenetére


csucsu21
aktív tag

Ahhh na sikerült ezer köszönet ha Kazincbarcikán jársz szólj a vendégem vagy egy jó hideg sörre 😁 még egyszer köszönöm.

Az élet olyan, mint a motor be kell rúgni másként nem megy !!!

(#52855) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!

Kérdezném, hogy 2 TB fölötti, GPT-re állított HDD-t Win7 alatt mivel formázzam le? A Win7 beépített lemezkezelőjével? Vagy inkább az EaseUS Partition Master 13.5-tel?
Szerintem mindegy, de azért gondoltam, a biztonság kedvéért megkérdezem.

Köszönettel várom a választ. :R

(#52856) King Unique válasza peter889 (#52855) üzenetére


King Unique
titán

How to Create a New Partition or Volume in Windows 7
How to format a new hard drive on Windows 10

Ehhez nem kell külön particionáló program, megoldható értelemszerűen a Windows 7 beépített lemezkezelőjével is. A lényeg, hogy GPT séma szerint legyen inicializálva a 2+ TB-os merevlemez.

(#52857) peter889 válasza King Unique (#52856) üzenetére


peter889
őstag

Ok, köszi szépen a választ. :R

(#52858) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!

Bocsánat, hogy megint zavarok :), de
nézzétek már meg legyetek szívesek, hogy biztosan jól particionáltam és formáztam meg a HDD-t?:

, további képek: [kép] [kép] [kép]

Lehet, többé nem lesz lehetőségem a formázásra, azért kérdem.

Köszönettel várom a választ. :R
---
Sajnos, mint az utólag kiderült, rossz volt a telepítő Pendrive-om, indíthatatlanná vált a frissen telepített Win7-em, és nemrég újra kellett telepítettem, ezúttal frissen megírt DVD lemezről csináltam, és újraformáztam a kérdéses HDD-t is.

[ Szerkesztve ]

(#52859) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Adott két egyforma segate hdd egy NAS ban. ST3000VX010
Nincs raidben, külön vannak kezelve 3TB osak.
Egyszerre lettek üzembe helyezve ha megnézem őket
HD sentinellel akkor az üzemidő kb megegyezik, 32-32 nap
de az indulás/leállás száma nagyon eltér 418 -112

Mi lehet ennek az oka ? A 418 assal valami gond van ?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#52860) King Unique válasza peter889 (#52858) üzenetére


King Unique
titán

Értelemszerűen igen, GPT szerint van inicializálva, van rajta egy elsődleges partíció NTFS-re formázva, stb. Bár az MSR hiányzik, mert gondolom a 3rd party particionáló programmal csináltad, akkor nem jön létre. Ezen és ezen a screenshoton meg a régi-új programverzió miatt lehet az eltérés, az előbbinél megjelenített unallocated területek.

(#52861) King Unique válasza DonThomasino (#52859) üzenetére


King Unique
titán

Miért lenne gond, talán hibát ír a HDS az adott attribútumnál, csökkent a HDD kondíciója, vagy mi? :)) Meg az indulások/leállások számánál a 418 és 112 db azért nem olyan sok, több 1000-et, akár 10000-et is kibírhat egyik másik HDD. Azt neked kellene tudni, lehet valami energiagazdálkodási funkció miatt gyakrabban kikapcsol, majd újra felpörög.

[ Szerkesztve ]

(#52862) DonThomasino válasza King Unique (#52861) üzenetére


DonThomasino
veterán

Nem csökkent.
Az energia gazdálkodásra én is gondoltam,
de az mindkét diskre érvényes.
Esetleg csak az kapcsolna ki amelyik éppen nem dolgozik ?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#52863) King Unique válasza DonThomasino (#52862) üzenetére


King Unique
titán

Elvileg az tud kikapcsolni amelyik éppen inaktív állapotban van X percig, mivel automatikus leállítás (készenléti mód) ilyenkor van, mármint ha nincsen egy ideig aktív lemezművelet a HDD-n.

(#52864) DonThomasino válasza King Unique (#52863) üzenetére


DonThomasino
veterán

Ha így van akkor akkor az üzemidőben nem kéne különbségnek lenni ?
Átállítottam hogy soha ne kapcsoljon ki a HDD.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#52865) King Unique válasza DonThomasino (#52864) üzenetére


King Unique
titán

Elvileg kellene, gyakorlatilag meg ki tudja, pláne ha csak rövid időre áll le a lemez, majd utána újra felpörög.

(#52866) peter889 válasza King Unique (#52860) üzenetére


peter889
őstag

Köszi a választ, a Win7 Lemezkezelőjével csináltam, amivel pontosan ezt látom: [kép]

És az MSR hiánya miben jelenthet majd hátrányt?

(#52867) peter889 válasza King Unique (#52860) üzenetére


peter889
őstag

Vagy csináljam meg az EaseUS Partition Master 13.5-tel?
Bár nem tudom, az rátenné-e az MSR-t.

(#52868) King Unique válasza peter889 (#52866) üzenetére


King Unique
titán

Az érdekes, mivel a telepített Windows alól GPT-re inicializált adatlemezeknél eleve létre szokott jönni az MSR, aminek a szerepe a linkelt leírásban magyarul is ismertetve van. Ha külső particionáló programmal történik, akkor viszont nem jön létre.

[ Szerkesztve ]

(#52869) peter889 válasza King Unique (#52868) üzenetére


peter889
őstag

Pedig azzal csináltam, és a lépeseknél a felkínált beállításokat választottam. Még a lépéseket le is fotóztam.
(Win7 Service Pack 1 van fenn.)
Az az "MSR" link egy gépi fordítás, amit én nem értek, talán mert túl fáradt vagyok.

GPT-re konvertálást az EaseUS Partition Master 13.5-tel csináltam, mivel ha jól tudom, a Win7 Lemezkezelőjével azt nem lehet.

[Korábban] úgy emlékszem, a formázást is az EaseUs-sal csináltam, és ha jól látom, az sem hozott létre MSR-t.

Nem tudom, mit rontottam el. :U

(#52870) King Unique válasza peter889 (#52869) üzenetére


King Unique
titán

De, lehet MBR-ről GPT-re konvertálni a Windows 7 beépített lemezkezelőjével is, csak az destruktív, törli az adatokat. Az EaseUS és más hasonló szoftver akkor kell, ha az adatvesztés nélküli (nem destruktív) átkonvertálás a cél, egyéb esetben teljesen felesleges.
Le van írva a lényeg, ha még nincsen fontos adat a lemezen, akkor újrapróbálhatod a beépített lemezkezelővel, vagy parancssorban és akkor létre kell jönnie az MSR-nek. Ha ez nem opció, akkor maradhat és használható akár jelen állapotában is.

[ Szerkesztve ]

(#52871) peter889


peter889
őstag

Köszi az infókat, azt hiszem, sikerült: [kép] [kép]
Megcsináltam a beépített Lemezkezelővel.
Most már jó?

Az EaseUs képét csak azért linkelem be, mert a beépítettel nem tudom megjeleníttetni a reserved partíciót.
Korábban nem a megfelelő helyre klikkeltem, azért nem tudtam a beépített Lemezkezelővel GPT-re konvertálni.

[ Szerkesztve ]

(#52872) DonThomasino válasza King Unique (#52865) üzenetére


DonThomasino
veterán

Köszi.
Elsőre kicsit aggasztó volt, de akkor figyelgetem így kikapcsolva. :)

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#52873) mexel


mexel
veterán

Hali! Talán itt elfér. 2,5-ös laptop vinyóról lenne szó. Az lenne a kérdés, hogy a HDSentinel által kiírt adatok biztosan jók? Van itt egy vinyó amire azt írja hogy 55 napot ment és 30000 indulás/leállítás volt. Elképzelhető ez? ( fogalmam suncshogyan csinálták.

Más kérdés: meghibásodással kapcsolatban: az 5400-es vagy 7200-es 2,5-ös vinyót érdemes megtarani ha tárolásra kell? Van 7200-as Seagate ami sok napot ment, 2-400 és van 5400-es HGST ami keveset ment. ( elvileg)

(#52874) Cs1csó válasza mexel (#52873) üzenetére


Cs1csó
félisten

Tárolásra elég a lassabb HDD is, de bízni egyikben sem szabad soha, mindig legyen még legalább 1 de inkább 2 helyen mentés.

(#52875) mexel válasza Cs1csó (#52874) üzenetére


mexel
veterán

Egyszerre mindig 2 vinyón tárolom ugyanazt ( amennyiben fontos, de általában az ha már tárolom)

(#52876) King Unique válasza peter889 (#52871) üzenetére


King Unique
titán

Ha az volt a cél, hogy létrejöjjön az MSR, akkor most nyilván oké, mivel létrejött. :))
A grafikus lemezkezelőben egyébként tényleg nem jelenik meg az MSR, ellenben parancssorban már igen (példa), + 3rd party particionáló programban is mint pl. az EaseUS.

(#52877) King Unique válasza mexel (#52873) üzenetére


King Unique
titán

Hát ha mondjuk az aktuális, 5.61-es verzióval nézed, akkor igen. Meg 2,5"-os merevlemezeknél nem újdonság az irreálisan soknak tűnő indulás/leállás, lásd a 18 ezres és akár 62 ezres példákat. :)) De ez nem feltétlen jelenti azt, hogy akármennyi lehet ez az érték, iIletve szükség esetén a tiltást is érdemes megfontolni, ha nagyon intenzíven növekedik.

Elsőre talán a kevesebbet használt HGST-t, de ez függ attól is melyik milyen állapotban van, mit mutat a HDS. Amúgy meg mindkettőt, vagy beszerezni legalább +1 másikat is, ha fontosak azok az adatok, mivel azokat nyilván nem javasolt kizárólag csak 1 db HDD-n tárolni, legyen az akármilyen jónak tűnő.

(#52878) lev258


lev258
veterán

Sziasztok.
A következő dologgal kapcsolatban kérném a véleményeteket.
Kb. 2-3 hónapja vettem újonnan egy laptopot, megbízható magyar boltból, SSD + HDD kiszerelésben. A HDD még nem volt aktívan használva, partíció sincs még rajta jelenleg. A S.M.A.R.T. adatok mégis érdekesek, szerintem. [kép]
Az olvasási és keresési hibák számait nézzétek.
Van a laptophoz garancia is bőven, így nem aggódok, de figyelni fogom. Ti mit gondoltok, hogy lehetséges ez? Esetleg az szenzorok adatait nem értelmezi megfelelően?

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#52879) King Unique válasza lev258 (#52878) üzenetére


King Unique
titán

Ha Seagate HDD-ről van szó, akkor azoknál a S.M.A.R.T.-ban a Raw Read Error Rate és a Seek Error Rate attribútumok irreálisan magas értéke nem hiba, hanem gyártóspecifikus sajátosság, ezért nem kell ezekkel foglalkozni.

(#52880) lev258 válasza King Unique (#52879) üzenetére


lev258
veterán

Valaki ért hozzá. :C
Seagate Barracuda

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#52881) blendész


blendész
tag

Sziasztok!
Ha a pc-be pakolt merevlemezek egy részére nincs szükségem minden bekapcsolásnál, van rá valamilyen módszer, hogy kikapcsolt állapotban maradjanak addig, amíg nem aktiválom őket?

www.meszlenyiandras.com

(#52882) peter889 válasza King Unique (#52876) üzenetére


peter889
őstag

Ok, csak az volt a cél most. :) Köszi szépen az infókat, Te mindent tudsz. :R

Még az SSD meghajtómra tudnál egy pillantást vetni, hogy jól be van-e állítva?:
[kép] [kép] [kép]
Mondjuk gondban lennék, ha nem, mert már sok mindent tettem fel rá, a most működő Win7-et is.

[Itt] az előbb tárgyalt 3 TB-os Toshiba is rendben van?

Köszi szépen előre is.

[ Szerkesztve ]

(#52883) Cs1csó válasza blendész (#52881) üzenetére


Cs1csó
félisten

A rövid válasz: nincs

Száműzd a PC-ből a HDD-t, nálam is az a leghangosabb. Legjobb egy (épített vagy gyári mindegy) NAS valahová eldugva a házban értelemszerűen LAN-on csatlakozik a routerre és onnan minden elérhető.
Vagy egy külső HDD keretbe teszed és akkor tolod a gépre amikor kell.

Léteznek hot swap vagy hasonló néven futó eljárások egyes eszközillesztők támogatják stb. de adatvesztés kockázata megnő.

[ Szerkesztve ]

(#52884) R.Ildi


R.Ildi
újonc

Sziasztok!
Van egy külső HDD-m, jó néhány mappával. Ezek közül néhányat nem találok. Először azt hittem, elvesztek, de az apowerRecover programmal ha megnézem, akkor látszanak és a tartalmuk is. Próbáltam rejtett fájlokat megjeleníteni, akkor sem látszanak. Azután engedélyeztem a teljes jogosultságot (írás, olvasás, stb), de így sem sikerül elővarázsolni. Vagyis pontosítok, a "hiányzó" mappákkal kapcsolatban megtagadja az engedélyt.
Szeretnék tőletek segítséget kérni, hogy mit nem csinálok jól? Mit kellene még beállítanom, hogy minden mappához legyen jogosultságom?
Köszönöm szépen előre is!

(#52885) King Unique válasza peter889 (#52882) üzenetére


King Unique
titán

Mármint ha arra vagy kíváncsi, hogy megfelelően lett-e telepítve az SSD-re a W7 particionálás szempontjából, akkor igen, oda került a 100 MB-os System Reserved partíció is és nem ilyet sikerült összehozni.
A 3 TB-os Toshiba HDD pedig már ki lett tárgyalva előzőleg, hogy oké, GPT szerint van inicializálva, MSR is van rajta, stb.

[ Szerkesztve ]

(#52886) King Unique válasza R.Ildi (#52884) üzenetére


King Unique
titán

Arról már volt szó itt többször, hogy Windowsoknál NTFS fájlrendszernél hozzáférési engedélyek vannak, ahol szükség esetén az adott felhasználói csoportnak megfelelő engedélyeket kell beállítani, saját tulajdonba venni a (külső) meghajtót, stb. Ez megoldható grafikus felületen és parancssorban egyaránt, ami ha megfelelően van kivitelezve a leírásokat pontosan követve, akkor annak működnie kell hibaüzenet nélkül.
+ Az eltűnő mappákra W8.1, 10 rendszereknél még egy másik esetnél említett jelenség lehet magyarázat, ahol a megoldás is le van írva.

[ Szerkesztve ]

(#52887) peter889 válasza King Unique (#52885) üzenetére


peter889
őstag

Ok, nagyon szépen köszönöm és örülök neki. :R

(#52888) R.Ildi válasza King Unique (#52886) üzenetére


R.Ildi
újonc

Köszönöm a segítséged, holnap megnézem, amiket javasoltál!

(#52889) Doky586 válasza R.Ildi (#52888) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem használtál valami 'elrejtő v lejelszavazó' progit..?

(#52890) w580


w580
tag

Sziasztok!
Próbálkoztam tükör partícióval windows lemezkezelésnél, addig szarakodtam, próbálgattam. míg az egyik 1tb hdd-t Windows nem látja sehol sem. 2 gépben usbvel is próbáltam. Mit lehet ilyenkor tenni ? Hdsentinelben látszik.

[ Szerkesztve ]

(#52891) csgy66


csgy66
tag

Sziasztok!
Van egy QNAP TS-228 NAS-ban 2 db TOSHIBA DT01ACA300, RAID 1-ben. Egyelőre csak két kamera képét gyűjti, ebből később négy lesz. Most tervezem a családi fotókat is rendszeresen ide szinkronizálni, backup gyanánt. Mivel teszek jobbat a HDD-knek: ha folyamatosan pörögnek, vagy ha hagyom őket x perc után leállni?

(#52892) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

Sziasztok!

500as HDD-t, ami egy 2,5" külső házban van, hogy tudok FAT32-re formázni?
Konzol játékokhoz kellene.
Win 8.1 64bit.
Köszönöm.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#52893) King Unique válasza Fr@nkieWilde (#52892) üzenetére


King Unique
titán

Mármint ha Windowson kérdezed, akkor a Windows beépített particionáló eszközeivel max. 32 GB-os FAT32 fájlrendszerű kötet hozható létre, afelett külső program szükséges, mint pl. a FAT32 Format, vagy particionáló program (példa).
Másik lehetőség értelemszerűen a játékkonzollal, azon futó OS alatt particionálni, formázni a külső meghajtót, vagy desktopon másik OS alatt, aminél nincsen az előbbi korlát (pl. Linux).

(#52894) Revoltek


Revoltek
aktív tag

Sziasztok!
Akadt egy kis gondom. Egyik napról a másikra nem lehetett hozzáférni a merevlemezem egyik meghajtójához. A windows hibajavítójával próbáltam orvosolni a gondot, de miután lefutott nem lett jó és már azt sem engedi újra futtatni. Van valami módja, hogy visszahozzam és leszedjem róla az adatokat?

(#52895) King Unique válasza Revoltek (#52894) üzenetére


King Unique
titán

A "A hozzáférés megtagadva" hibaüzenet alapesetben nem a HDD hibájára, hanem jogosultsági problémára utal, ami NTFS fájlrendszernél reális a hozzáférési engedélyek kezelése miatt... Amire a megoldás az adott felhasználói csoportnak megfelelő hozzáférési engedélyeket beállítani, saját tulajdonba venni a meghajtót, stb.
De eseteden nem is ez a legnagyobb gond annál az egyébként jó muzeális HDD-nél, hanem a leesett kondíció, gyenge szektorok, adatátviteli hibák stb., vagyis javasolt mielőbb megejteni az adatmentést.

[ Szerkesztve ]

(#52896) Doky586 válasza Revoltek (#52894) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Lemezeket a lemezkezelőben érdemes először megnézni probléma esetén. (nem a filekezelőben)
(tudod: cipőt a cipőboltból)..

(#52897) Revoltek válasza King Unique (#52895) üzenetére


Revoltek
aktív tag

Köszönöm szépen! Sikerült visszaállítani a hozzáférési engedélyeket, de lövésem sincs, hogyan állítódhatott el...
Már megyek is át a HDD topikba megnézni, hogy mik az ajánlottak és mire cseréljem.

#52896 Doky586 :R

(#52898) Pasztorapro


Pasztorapro
újonc

Sziasztok!
Van egy Seagate és a Toshiba (mindkettő 6 TB-os) winchesterem. A Seagate eleve külső tárolásra volt használva 2018-as beszerzés. Azt nem is próbáltam gépbe szerelni. A Toshibát (Toshiba X300 6TB 7200rpm 2019-es beszerzés) viszont megpróbáltam beépíteni és még a biosban sem láttam, fel sem pörgött. Egy Gigabyte Z170X-UD3 alaplapom van. Másik gépben is kipróbáltam, ott sem látszott, pedig az egy fiatalabb alaplap Gigabyte B250M-D3H-Cf. Fel sem pörgött egyikben sem. Elküldtem garanciába, úgy frissen érkezés után 2 nappal, majd visszajött ugyanaz. És itt az érdekesség, hogy próbaként beraktam az USB 3.0-ás mobil rack-be és üzemel. A Z170X-UD3 alaplapon most is kipróbáltam és fel sem pörög. Ha üzemelő winchester helyére tettem be, ott sem üzemelt, fel sem pörgött. Ilyennel még nem találkoztam. A 2-3 TB-os lemezek simán üzemelnek.
Windows 10 prof. van mindkét gépen jogtisztán, 500-600 W-os tápokkal.

A baj viszont nem jár egyedül. A seagate (ST6000DM003) vinyót kihasználatlanság miatt kiszereltem, mert megállt az élet. Betettem az eredeti fólia tasakba és betettem a szekrénybe. Az adataimat rámentettem a Toshibára. Most úgy 5 hónapnyi állás után a vinyót elővettem és nem indul el. Meg se moccan. Levettem a panelt, megradiroztam az érintkezőket, de semmi. Összességében elég keveset üzemelt. Ilyen hosszú pihenés után mi történhetett. Találkozott-e Valaki ilyen problémákkal?

(#52899) Domaximus


Domaximus
tag

Sziasztok, egy ilyen kérdésem lenne, ezek az adatok "jó" állapotot jelentenek? Egyedül talán a felpörgési idő szokott kb. 900 körül lenni általában, nem tudom ez normális?!

Köszönöm előre!

[kép]

(#52900) Zin


Zin
senior tag

Üdv!4TB-os HDD-m ami 3 hónapos,2TB-ot lát.Mi lehet a gond?Elösszőr win7 nél probáltam formatálni amikor új volt de csak 1,99-et engedett a maradék 1,69-et nem...Valaki tudja mi lehet a gond ? Most win 10 64 bit van fent Röhej hogy megveszek valamit és 50% ot tudom csak használni...

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.