Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#55001) ricsip


ricsip
addikt

Nicsenek nagy illúzióim, h. ezt a világon bárki is tudja, főleg itt nem, de hátha:
seagate exos x18 firmware-nek (most épp az SN04 az aktuális) van a gyártó által megosztott, földi halandók számára is elérhető és olvasható changelog-ja? Vagy már ez is ipari titok, és belsős alkalmazottak se szivárogtatják ki?

[ Szerkesztve ]

-

(#55002) racskobalazs


racskobalazs
senior tag

Sziasztok,

Van egy TOSHIBA HDWD260 6TB lemezem, mely manapság elég drasztikus sebességcsökkenésen ment át. Szekvenciális írásra ilyen 60-70MB/s-t produkál az eddigi 100-120 helyett (Összehasonlításként egy Seagate BarraCuda 2TB hozza 160-190MB/s között).
Néztem, nincs töredezettség, SMART-ban semmi rosszra utaló jel, HDSentinelben most fut egy önteszt, egyelőre nem talált problémás szektort se (viszont kb 20-30MB/s-el vánszorog). Nem rendszerlemez, teljesen önálló, tárolónak használom, így nagyon nem kéne semminek futnia rajta. Daily backup megy de az csak 20:00-kor.
Van ötletetek mi lehet ennek az oka?

Előre is köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#55003) liksoft válasza racskobalazs (#55002) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

[link] P300 sorozat SMR technológia. Valószínűleg emiatt lassulhatott be.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#55004) skoos


skoos
őstag

Sziasztok,
Synology NAS-om, a kb 10éves (hibátlanul működő) Seagate 3000GB NAS HDDmmel együtt bezuhant a polc mögé.

A NAS jól van. A HDD nem található. :(

Szereztem SATA-USB-C kábelt, de a macos szerint csak a belső merevlemez található. Ahj.

ST3000VN000 a HDD típusa.

Szerintetek? :F

(#55005) King Unique válasza skoos (#55004) üzenetére


King Unique
titán

Ha a NAS-ba visszatéve nem működik a HDD, meg már fel sem pörög, akkor lehet annak annyi.

Az ST3000VN000 eleve egy 3.5"-os HDD, ami 5 V-os USB-s tápellátással nem fog működni, kell hozzá a 12 V-os külső tápegység, azaz ilyen helyett ilyen SATA-USB adapter. Viszont ha leesett és már fel sem pörög, akkor nyilván az utóbbitól sem kell csodát várni.

[ Szerkesztve ]

(#55006) skoos válasza King Unique (#55005) üzenetére


skoos
őstag

Köszi a segítséget! Megpróbálom a rendes adaptert, hátha. De igen, nagy jövőt én sem jósolok. A NASban csak kattogott, ha betettem
:(

(#55007) skoos válasza King Unique (#55005) üzenetére


skoos
őstag

Synology azt mondja "NOT INSTALLED". És sárgán villog. HDD pörög, de láthatóan nem találja magát. Van értelme adapterrel gépre dugnom? Vagy ez kuka úgy ahogy van?

(#55008) Doky586 válasza skoos (#55007) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Én sértetlen tökéletesen működő nasból kivett hddről sem tudtam linux pcn adatot lemásolni olyan spéci partíciószerkezet volt rajta. Persze nem vagyok nagy linuxos. De szerintem csak egy gyakorlottabb adatmentő cégnek van esélye adatot visszaszerezni róla.

(#55009) ricsip válasza Doky586 (#55008) üzenetére


ricsip
addikt

Linux alatt az elterjedtebb NAS-ok, ill. RAID-ek mind olvashatóak relatíve egyszerűen:

[link]

pl. Common Raid Disk Data Format (DDF)

[ Szerkesztve ]

-

(#55010) Doky586 válasza ricsip (#55009) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Lehet hogy olvasható lett volna ha van 10 éves linux jártasságom vagy használható leírás, nem csak egy ilyen érthetetlen video..

(#55011) ricsip válasza Doky586 (#55010) üzenetére


ricsip
addikt

Nagyjából szószerint lépésről lépésre szádba rágja miről van szó, és hogy milyen szerszámok kellenek hozzá. Ennél már csak az lenne több, ha kivonulna hozzád és megcsinálná helyetted :U

-

(#55012) ricsip válasza ricsip (#55001) üzenetére


ricsip
addikt

erre senkinek nincs szivárogtatós haverja seagate-nél? :(

-

(#55013) Doky586 válasza ricsip (#55011) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha skoos visszanyeri önmaga az adatait az alapján, akkor hinni fogok neked. :DD

(#55014) ricsip válasza Doky586 (#55013) üzenetére


ricsip
addikt

Ezt a te fájalásodra írtam, nem skoos-nak. Ott fizikailag sérültek esélyesen a lemezei. Te meg csak az "egzotikus" particiókat nem tudtad olvasni.

Én sértetlen tökéletesen működő nasból kivett hddről sem tudtam linux pcn adatot lemásolni olyan spéci partíciószerkezet volt rajta.

[ Szerkesztve ]

-

(#55015) skoos válasza ricsip (#55014) üzenetére


skoos
őstag

Sziasztok, köszi az eddigieket mégegyszer. Elvittem az egyik adatmentő céghez. Azt mondták fejcserés (sérült fejszerelvény).
kaptam rá egy borsos összeget is, de szerintem nem fognak mást csinálni, mint szereznek egy donorgépet és kicserélik az érintett alaktrészt. Ezt nem tudom én házilag megcsinálni? :DDD
mit gondoltok?

(#55016) PedroPascal válasza skoos (#55015) üzenetére


PedroPascal
senior tag

Mennyire borsos? Nem hiszem hogy házilag megoldható úgy hogy működjön is. :D

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#55017) King Unique válasza skoos (#55015) üzenetére


King Unique
titán

Nem, nem javasolt az ilyet otthon megpróbálni megfelelő felszerelés és hozzáértés + tapasztalat híján. :N
Az adatmentés témának egyébként van külön topikja adatmentés - liksoft - HDD kereső mentéshez címmel, ott kellene ez ügyben érdeklődni. De amúgy ott sem fognak mást mondani erre, mármint a házilagos módszerre.

[ Szerkesztve ]

(#55018) skoos válasza PedroPascal (#55016) üzenetére


skoos
őstag

240, ha sikerül, de ha nem az is 100. :O

(#55019) PedroPascal válasza skoos (#55018) üzenetére


PedroPascal
senior tag

Tavaly meghalt egy 3TB lemezem, kattog valószínűleg a fej meghalt. Néhány adat jó lenne róla de ennyiért nem fontos. :D

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#55020) skoos válasza PedroPascal (#55019) üzenetére


skoos
őstag

Ezt gondolnám én is, de 2 gyerek születésének/felcseperedésének, illetve esküvőnk fotóiról ezt már nem tudnám elmondani… :(((

(#55021) liksoft válasza skoos (#55020) üzenetére


liksoft
nagyúr

Biztonsági mentés?

(Nekem a család minimum 6 fizikailag is másik helyen van mentve.)

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#55022) skoos válasza liksoft (#55021) üzenetére


skoos
őstag

ez lett vony a nas, az annói gépet ide mentettem ki. Azóta az rég formázva lett, tán már nem is él.

És minden évben megfogadtam, hogy bővítem a NASt Raid1-re... figyeltem is az állapotát, de a szekrény mögé zuhanással nem számoltam :W

(#55023) Shaza


Shaza
senior tag

Teljesen új konfigot rakok össze ,ssd-re menne minden.
Az előző hdd-ről szeretnék mindent letörölni ,oprendszert is.
Ez úgy tudom megcsinálni ,ha megjön az ssd rárakom a Windowst ,arról bootolok és a mellé kötött HDD-t formatálom?Nem fog bezavarni hogy azon is van Windows?
Illetve hogy érdemes partícionálni 2 TB-os ssd-t.Pl C:250GB Windowsnak D:Minden más.
Nem elég egy partíció, arra menne minden?csaj játékra és böngészésre használom,kevés a vírus lehetősége...

Köszi!

(#55024) ricsi99 válasza Shaza (#55023) üzenetére


ricsi99
addikt

ssd-t nem szükséges particionálni... nem lassul be ha rengeteg apro file van rajta ,csak a 10% tárterületet hagyd szabadon ,hogy tudja rendberakni magát.
Hdd simán mehet másodiknak... max a biosban kell beállítanod ,hogy miröl induljon a rendszer. Sok gépben van +hdd pl ,hogy biztonsági másolat linux iso-k tárolják /seedeljék :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#55025) mézi123


mézi123
tag

Üdvözletem! Nem a témához tartozik de nem találtam különálló topikot a klónozásról. Annyit kérdeznék, ha a HDD forráslemezen hibás szektorok vannak és átlettek helyezve akkor nem lehet klónozni a lemezt? Próbálom de nem lehet.

(#55026) ricsi99 válasza mézi123 (#55025) üzenetére


ricsi99
addikt

Olyan progit/ beállítást keres ahol az OS-t lehet másolni ,ne partició copy

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#55027) Doky586 válasza mézi123 (#55025) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Miért ne lehetne?
Valamit rosszul csinálsz.

(#55028) volgabi válasza Doky586 (#55027) üzenetére


volgabi
csendes tag

Sziasztok! Olyan problémába ütköztem hogy 3 meghajtóból kettőt nem jelenít meg a rendszer. Hd sentinel látja, minden ok.
Sajátgép,totalcommander ,lemezkezelő nem látja.
Bios látja de a win 10 telepítő nem.
Több gépben próbálva.
Hiba egy gépház csere után jött elő?
Esetleg valaki járt már így? Vagy hallott ilyesmiről?

[ Szerkesztve ]

(#55029) King Unique válasza volgabi (#55028) üzenetére


King Unique
titán

"Hiba egy gépház csere után jött elő?"

A SATA fizikai csatlakozás rendben van, adatkábel / tápkábel nem mozdult el?

Windowson ha az eszközkezelőben megjelenik a meghajtó, ellenben a lemezkezelőben nem, akkor a tárolóhelyeknél célszerű megnézni.

(#55030) volgabi válasza King Unique (#55029) üzenetére


volgabi
csendes tag

Köszönöm! Holnap megnézem ezt is.
3 gépben próbáltam már. Előtte működtek.
Ebből 1 db hdd és 1 db pár napos ssd.
Ha telepíteni szeretnék pl win 10 et, nem hozza fel ott sem mint lehetséges hdd ket.

(#55031) ricsi99 válasza volgabi (#55030) üzenetére


ricsi99
addikt

Az adattárolók GPT Vagy MBR formában vannak partivionálva?
Hagyományos (Legacy/csm/mbr) telepítők nem látják ezeket a meghajtókat

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#55032) volgabi válasza ricsi99 (#55031) üzenetére


volgabi
csendes tag

Sajnos nem tudom, Rendesen oprendszerben lett formázva és használva.
Amit tudtam leírtam hogy mikor lett ilyen. Illetve még ma kaptam azt az infót hogy átköltöztetés után nem indult megfelelően a rendszer és csináltak rendszervisszaállítást talán.
Win7 volt az oprendszer.....

(#55033) ricsi99 válasza volgabi (#55032) üzenetére


ricsi99
addikt

Látom ott volt kavalkád...ki tudja mit csináltak ott... szerintem tedd alaphelyzetbe a dolgokat
Tedd vissza akkor a gépedbe.
Indisd el a lemezkezelőt
Töröld le ha van rajta partició
Nézd meg ,hogy mbr-be legyen
Készíts ott egy új particiót /fomázd meg stb.
Utánna a win-nek látnia kell és a telepítőnek is

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#55034) volgabi válasza ricsi99 (#55033) üzenetére


volgabi
csendes tag

Nem látja a lemezkezelő ,sajátgép egyik gépben sem. Csak a hd sentinel, illetve a gép biosa.
Amit King Unique fórumtárs ír, az áll a legközelebb. Így ha eljutok odáig akkor azt megpróbálom még.

(#55035) volgabi válasza King Unique (#55029) üzenetére


volgabi
csendes tag

Megoldódott :) "tárolóhyeknél" köszönöm szépen! Kellemes ünnepet mindenkinek ! :D

(#55036) hellsing71


hellsing71
tag

Üdv, van egy nasban 4×10TB WD Red Pro merevlemez, amiből az egyik egyszer csak elkezdett búgni, remegni. Olyan, mintha excentrikus lenne benne a lemez. Nem a fej ugrál benne (azt a hangot is ismerem... :(( ) . A nast nem érte semmiféle fizikai erőhatás. Mi a túró történhetett vele?

(#55037) [Prolixus]


[Prolixus]
addikt

Sziasztok,

Elkezdtem egy 6TB WD Purple drive-ot formázni de túl sokáig tartott, mivel úgyis NAS-ba lesz ami újraformázza (most csak teszteltem volna), így a cancel fromat gombra mentem a lemezkezelőben.

Az normális hogy ez is egy évezredig tart? Mármint a "cancel format" kivitelezése. Még mindig azt írja hogy "formatting", de közben pörög a kék gyűrű a lemezkezelőben, jobb kikkelni már nem lehet a drive-ra stb. Teljesen unresponsive lett az egész. Most hogyan tovább? :F

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#55038) King Unique válasza [Prolixus] (#55037) üzenetére


King Unique
titán

Ha gyorsformázás helyett lassú formázás történt ami eleve időigényes, akkor nincs csodálkozni, amit ráadásul te magad állíthattál be a jelölőnégyzetből a pipa kivételével, mert a Windowsok lemezkezelőjében a gyorsformázás az alapértelmezett. :B
Ha menet közben a felhasználó által meg van szakítva lassú formázás, akkor annak normál esetben kb. azonnal vagy kis idő múlva véget kell érnie, de van amikor elidőzhet vele kis ideig a rendszer. Viszont ha a megszakítást követően nem fejeződik be reális időn belül a folyamat, akkor az nyilván nem éppen normális.

Amúgy 1 kérdést elég egyszerre 1 topikban feltenni, a másikba felesleges volt ugyanezt beírni... Bár annyi + infó kiderült, hogy USB-s külső házba tett HDD-ről van szó.

[ Szerkesztve ]

(#55039) [Prolixus] válasza King Unique (#55038) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Igen, bocsánat, scak a hozzászólások alapján az a topic jobban pörög, tettem ott is egy próbát.

Amúgy emlékeim szerint a lemezkezelőben amikor kötetet próbáltam létrehozni rajta, csak feldobta a formázást, választás nem nagyon volt hoyg gyors vagy lassú...de ha volt is, biztos hogy a default opciót hagytam, szóval gyorsnak kellett lennie, mégis több mint fél óra után próbáltam kilőni.

Mindenesetre a formázás leállítása nem sikerült, a lemezkezelő be is dobta az unalmast és "program nem válaszol" hibaüzenet jött. Létrehozott elvileg egy kötetet de persze hazsnálhatatlan volt. Úgyhogy töröltem.

Majd holnap szerencsét próbálok hoy ezek után a NAS mit fog szólnia drive-ra...wish me luck.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#55040) [Prolixus] válasza [Prolixus] (#55039) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Úgy tűnik kutya baja a drive-nak, szerencsére. NAS simán megette, már létrehoztam rajta Storage Pool-t meg egy Volume-ot is, most a RAID szinkronizálása megy. :)

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#55041) R3nts


R3nts
senior tag

Szép napot Mindenkinek!
Vásároltam egy Seagate Basic 1TB-os külső USB 3.0-s 2,5"-os HDD-t, adatmentés, filmek, sorozatok, zenék tárolására... A problémám/kérdésem a következő: A HDS szerint "0 km-es", kifogástalan állapotban van, szektorhibák, gyenge szektorok nincsenek, olvasási felületteszt, és részletes önteszt szerint kíválló állapotban van. Az asztali PC-re ez a 2. külső HDD rádugva, mindkettő USB 3.0-n. A sebességtesztjei jók CrystalDiskMarkt 8 alatt. A gond ott van, hogy a régi külső vinyóról, erre az újra tökéletesen tudok nagyobb fileokat/mappákat is másolni, stabilan 100MB/sec körül. Akár 40 GB-os mappákat, fileokat is. Direkt letöltésre pedig nagy fileok esetében nem tudom használni az új HDD-t, mert pl. p2p-nél maximális sebességgel elkezdi letölteni a több fileból álló 40-50GB-os mappát, és szép lassan veszít a letöltési sebességből, majd a p2p-kliens I/O hibára hivatkozva (szemafor időtúllépés, vagy ilyesmi), becrashel, és lefagy az egész PC, amíg le nem húzom ezt az új Seagete HDD-t... Valahol azt írták, hogy ez a HDD, A Seagate Basic, SMR-technológiás vinyó, és ezért a fennálló jelenség... ami magyarán annyit jelent, AZ SMR tecnológiából adódóan semmi baja a HDD-nek, csak NAGY FILEOKAT ÉLBŐL NEM TUDOK RÁ LETÖLTENI, csak a rámásolt adatokat OLVASNI TUDJA MEGFELELŐEN...? Amikor egy másik HDD-ről MÁSOLOM/MENTEM ÁT A 40GB-os mappát, benne a 4 GB/db videofileokkal, akkor kifogástalanul működik... Valahol azt javasolják, hogy futtassak egy felület újrainicializálást a HDS-sel, és AKKOR kiderülne, hogy minden rész írható-e a lemezen...? De az a gond, hogy már félig tele mentett adatokkal... :U Részletes öntesztet, felülettesztet olvasásra, elvégeztem a HDS-sel, ott minden hibátlan... Kisebb 3-4GB-os fileok letöltésénél, kifogástalan, nem ír ki I/O hibát a p2p letöltésénél, simán lejön pl. egy sorozat-epizód a netről. Csak nagy méretű cuccoknál csinálja... Magyarul: nem tudom, hogy a 3 napos HDD a hibás-e, vagy "csak" az SMR-technológia miatt vannak ezek a jelenségek...?

[ Szerkesztve ]

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#55042) Doky586 válasza R3nts (#55041) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Én úgy csinálom (igaz CMR hddn) hogy ssd-re töltök le és a torrent kliens utána átmásolja hddre ha kész.

(#55043) R3nts válasza Doky586 (#55042) üzenetére


R3nts
senior tag

Köszi a választ! Én is így fogom, csak belémhozták a frászt, hogy hibás az új HDD, én pedig úgy értelmezem, hogy nem, csupán az SMR-technológiából adódóan, nem birkózik meg a nagy fileok direkt letöltésével... csak azt nem értem, mi a különbség "írás és írás" közt, vagyis ha a másik HDD-ről "írok" az újra, akkor működik a nagy fileok írása, ha p2p kliens szedi le a nagy file-t, akkor bekrepál a HDD... :U Végső soron gond nincs, én is azt fogom tenni, hogy a másik HDD-re vagy az SSD-re letöltök, és ÁTMÁSOLOM erre. SSD-re nem mertem letölteni, mert azt hittem drasztikusan csökkenti az élettartamát... De akkor simán lehet a klienssel oda letölteni? Particionálatlan 500GB-os NVMe .m2 SSD.

[ Szerkesztve ]

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#55044) krealon válasza R3nts (#55043) üzenetére


krealon
veterán

"mi a különbség "írás és írás" közt"

Sima másolásnál a fájlokat úgy viszi át a rendszer, hogy az első blokktól kezdve az utolsóig sorbarendezve, egy menetben kerülnek felírásra.

A torrent ezzel szemben több szegmensre bontja a fájlokat és csak a szegmensek átvitele történik szekvenciálisan, de egyszerre több szegmens írása is megtörténik párhuzamosan.

A 2.5 colos HDD-k manapság a hatalmas kapacitásukat úgy tudják elérni, hogy az adatokat átlapolva tárolják, mert az íráshoz szükséges track-szélesség nagyobb, mint az olvasáshoz szükséges (SMR technológia).

Ebből következöen az adatmódosítás (írás) tipikusan úgy történik, hogy egy SMR blokk (zones) beolvasása a cache-be, ott a módosult LBA blokk felülírása, majd az SMR blokk visszaírása a lemezre.

Ha nagy fáljt sorbarendezve írunk, akkor tipikusan több SMR blokkot teleírunk, így viszonylag kis veszteséggel rügzíthetjük az adatkat a lemezen.
A torrent-szerű irásnál viszont gyakran előfordul, hogy nem teljes SMR blokkot irunk, tehát a hatásos átviteli sebesség jelentősen csökken.

Ha az írási várakozási sor (a lecsökkent átviteli kapacitás miatt) megtelik, akkor az operációs rendszer hibát ad vissza és leáll az átvitel.

Hasonló problémával küzdenek az SSD-k is (az írási és a tárolási blokkméret különbözősége), de ott különbözö gyorsítótárazási technikákkal ezt jól el lehet fedni a felhasználók elől (RAM és SLC cache).

(#55045) ricsip válasza R3nts (#55043) üzenetére


ricsip
addikt

állítsd be a torrent kliensedben (ha tud ilyet) h. szekvenciálisan, sorfolytonosan az elejétől a végefelé haladva töltse a nagy fájlokat. Azt meg kapcsold ki h. az elejét és a végét töltse le először. Illetve kapcsold ki azt is h. lefoglalja (preallocate) az egész fájlt a letöltés kezdetén. Ezek szerintem SMR-baratságossá teszik neked a torrentezést. Egy próbat megér, mielőtt kidobnád az ablakon mérgedben.

-

(#55046) R3nts válasza krealon (#55044) üzenetére


R3nts
senior tag

Nagyon szépen köszönöm az információkat, és a segítséget! :R

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#55047) R3nts válasza ricsip (#55045) üzenetére


R3nts
senior tag

Köszönöm szépen!

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#55048) PedroPascal


PedroPascal
senior tag

Sziasztok,
Van egy hibás Seagate BarraCuda 3.5 3TB 7200rpm 64MB SATA3 (ST3000DM001) lemezem.
Áramkimaradás után megadta magát. Több gépben próbáltam csatlakoztatni, de mindig ugyan az a helyzet. Elindul, felpörög aztán klikk-klikk és klikk hangot ad és leáll.
HDSentinel ezt látja:

Mi lehet rossz a fej vagy a panel? Ha a panelt lecserélném egy másik ugyan ilyen, típus azonosra akkor működne újra a HDD?

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#55049) ricsip válasza R3nts (#55047) üzenetére


ricsip
addikt

azért kíváncsiságból írd majd meg, jutottál-e ezzel valamire, mert ha igen, akkor ez jó lesz az SMR vinyós topikokban mint gyakori kérdések-válaszok javaslat

-

(#55050) PedroPascal válasza PedroPascal (#55048) üzenetére


PedroPascal
senior tag

Ez lenne ami elromlott: link
Ez pedig a donor, amiről a panelt tenném át a másikra: link
Működhetne a dolog?

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.