Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#24001) nappa


nappa
tag

Sziasztok!

van egy nagyon nagy gondom amit nem tudok sehogy megoldani és ebben szeretném a segítségetek kérni!

van egy asrock lapom..775ös..és van egy 160as sata WD vinyom és akárhogy próbálom összedugni őket ahogy bekapcsolom keresi a vinyot vagy 15percig aztán aztán hibát ir ki a vinyora és nem ismeri fel..próbáltam táp cserét sata kábel cserét mind a 4 sata portot semmi..de viszont van egy 500as vinyom az is sata azt is rádugom azzal meg gond nélkül megy! és mielött azt mondanátok hogy szar a 160as vinyom..nem..mert 2 másik gépbe meg hibátlan! bedugom és megy egyből minden gond nélkül!

ha valaki erre tud valami megoldást kérem irjon :)

:R

Ha megkötöttük az üzletet és minden rendben ment, kérlek adj egy pirosat!*** nappa felhasználónak 35 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! De amúgy 42 :D***Postára garit NEM vállalok!

(#24002) djculture válasza nappa (#24001) üzenetére


djculture
félisten

Milyen a lap pontos típusa meg a vinyóké? A sata 1-2 miatt lesz ez az 100%, nem mindig jó a kompatibilitás. Néha jumperrel meg lehet oldani de néha nem.

(#24003) nappa válasza djculture (#24002) üzenetére


nappa
tag

az asrock lap [link]

a 160s vinyo :wd1600aajs

az 500as amivel hibátlan: wd5000aaks

és az egyik lap amibe jó a 160as vinyo: asus p5e3 pro

Ha megkötöttük az üzletet és minden rendben ment, kérlek adj egy pirosat!*** nappa felhasználónak 35 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! De amúgy 42 :D***Postára garit NEM vállalok!

(#24004) liksoft válasza nappa (#24003) üzenetére


liksoft
nagyúr

Próbáld késleltetni BIOS-ban a drive felismertetését. Hátha ott van a gond.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#24005) hélyosz


hélyosz
csendes tag

Sziasztok!

A problémám hogy van egy [Seagate 500 GB vinyóm] az alaplap egy [MSI K8MM3-V (MS-7181 v1.0)] és mikor elindítom a gépet vagy nem látja a BIOS a HDD-t vagy látja.... (ez nem tudom mitől függ...) de akkor win xp betöltés után fekete képernyő és semmi sem történik. Hozzá teszem nem ezen a vinyón van az xp és ha lekötöm ezt a vinyót akkor betölt rendesen. A hiba egy normál leállítást követő bekapcsolás után következett be szóval nem értem....
(Semmi kattogás/kerregés nincs, rendesen megy)

Boot-os HDD regen progival próbáltam helyre hozni mikor éppen látta a BIOS a vinyót, de hibát észlel és befejezi a javítást. (Konkrétumot nem ír hogy mi a hiba)
Sata táp és adat kábel cserélve volt illetve másik sata aljzatba is megnéztem és ugyan ez.

Ha éppen látta a gép a vinyót megpróbáltam bootolni de lemezolvasási hiba(ctrl+alt+del) :(((

Megpróbáltam azt is hogy amikor észleli a gép a vinyót indítottam egy lemezről bootolt xp telepítést és mikor a partició kiválasztásnál vagyok 500 GB-s vinyó particióit látja, csak a fájl formátumot nem és mikor formázni akarom vagy épp a particióit törölni akkor azt írja hogy a "lemez nem érhető el nyomja le az entert" és után már csak F3 lehetőség van :W

Szerintetek mi lehet a gond? (( Dobjam ki mi? :DD ))

(#24006) peter9228


peter9228
aktív tag

Sziasztok!
Akadt egy kis gond a HDD-vel. Van, hogy órákat megy, aztán leáll. De van hogy el sem indul a gép vele. Ilyenkor hallani azt ahogy felpörög majd leáll. És ezt addig ismételgeti, amíg ki nem nyomom. Egy fw frissítés megoldhatná a problémát? A tipusa: WD3200AAJS

(#24007) liksoft válasza hélyosz (#24005) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

SMART mit mond? A gyári tesztprogram mit mond?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#24008) Osiris


Osiris
őstag

Sziasztok!
Van egy 750GB-os Samsung HD753LJ hdd-m. Szekvenciális írásnál belassul, 3MB/s körüli sebességre. HD sentinel semmilyen hibát nem ír, így nincs ötletem mi lehet a gond, de több gépben is próbáltam és ugyanezt produkálja (csak írásnál, olvasni tudok róla).
Lehet ezzel valamit kezdeni vagy tegyek le róla? :F

(#24009) hélyosz válasza liksoft (#24007) üzenetére


hélyosz
csendes tag

HDD sentinel ezt írta a vinyómra a kék csík a képen középen ? jellel

-> http://kepfeltoltes.hu/view/120324/249174107K_p008_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

(#24010) Osiris válasza Osiris (#24008) üzenetére


Osiris
őstag

Tévedtem: írásnál is és olvasásnál is lassú: 3.8MB/s és 3.5MB/s

(#24011) liksoft válasza Osiris (#24010) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nem PIO módban megy?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#24012) liksoft válasza hélyosz (#24009) üzenetére


liksoft
nagyúr

Írja, ismeretlen. Hiszen nem tudja kiolvasni a SMART adatokat. A hibakódok nekem semmit nem mondanak, érdemes lenne a program témájában feltenni a kérdést. (Érzésre a drive több ponton sérült lehet.) [link]

A gyári tesztprogram mit mond rá? Olvasás tesztet el lehet indítani?

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#24013) hélyosz válasza liksoft (#24012) üzenetére


hélyosz
csendes tag

Nem mivel a "lemez nem érhető el " így szinte semmiféle tesztet nem tudok indítani főleg hogy xp belül egyáltalán nem tudom mivel azonnal befagy töltéskor az oprendszer a HDD gépre csatlakoztatása után. Max xp előtti betöltésnél tudnék.. HDD sentinelt is csak dos ként tudtam megoldani... és hát ugye az se mond sokat de most másik topicban is felhoztam a témát HDD sentinel terén hát ha. MInden esetre köszi a tippet majd most ott is várom a választ.

[ Szerkesztve ]

(#24014) liksoft válasza hélyosz (#24013) üzenetére


liksoft
nagyúr

Akkor szerintem annyi. De hátha van ötlete Sentinelnek.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#24015) nappa válasza liksoft (#24004) üzenetére


nappa
tag

próbáltam ..de vagy be se lép mert az elején keresi a vinyot és keresi keresi és semmi és a biosba se lép be vagy belép de akkor nem látja és valami errort ir ki rá

Ha megkötöttük az üzletet és minden rendben ment, kérlek adj egy pirosat!*** nappa felhasználónak 35 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! De amúgy 42 :D***Postára garit NEM vállalok!

(#24016) liksoft válasza nappa (#24015) üzenetére


liksoft
nagyúr

Mi az a valami?.....

Lehet, hogy tápellátás.....

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#24017) nappa válasza liksoft (#24016) üzenetére


nappa
tag

nem hiszem hogy tápellátás mert egy 500as vinyoval meg simán elbir.. és valami olyan hogy tölt tölt és ha tovább megy akkor primary hdd faild vagy ilyesmi pontosan most nem tudom. és próbáltam 2 táppal is mind a 2 400Wfölött van.

Ha megkötöttük az üzletet és minden rendben ment, kérlek adj egy pirosat!*** nappa felhasználónak 35 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! De amúgy 42 :D***Postára garit NEM vállalok!

(#24018) Osiris válasza liksoft (#24011) üzenetére


Osiris
őstag

Hol tudom megnézni milyen módban megy?
Hogy tudom más módra állítani?
Miért válthat át pio módba?
:F :R

(#24019) moonguru válasza Osiris (#24018) üzenetére


moonguru
őstag

Google keresés: PIO mode!

[link]

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#24020) jolaszlo2


jolaszlo2
csendes tag

Sziasztok.

Egy olyan problémám van hogy egy
Seagate Momentus 5400.3 ST980811AS 80GB vinyót hol látja a gép hol nem.De ha látja akkor se tudok hozzá nyúlni mert lefagy a gép.Ha veszek egy ugyan ilyen vinyót és átrakom a panelt akkor letudom szedni róla az adatokat?

Esetleg valami más ötlet?

Előre is köszönöm a válaszokat.

Laci

(#24021) utgyuru


utgyuru
aktív tag

Sziasztok!

Van egy WD 10EADS usb-s hdd-m. Amikor megvettem, Linuxot használtam, bedugtam, minden további nélkül tudtam használni, formázni se kellett, rápakoltam jó adag adatot. Most Win7-nel használnám, viszont de a Win máshogy gondolja. Management console-ban látja a rendszer, hogy csatlakoztatva, van, de azon kívül semmi. Kép Egyébként kiírja, hogy az eszköz megfelelően működik. A kérdésem az lenne, hogy valahogy meg lehet ezt úszni formázás nélkül?

(#24022) balpeter04


balpeter04
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék a külső merevlemezem egy 5Gb-os partíciójából bootolható Windows 7 telepítő partíciót csinálni.

A szoftveres részét már átrágtam (bootsect /nt60 F: , aktív a partíció, stb) és úgy gondolom partíciós problémába kerültem. [link képhez]

BIOS-ban a boot sorrendnél már első helyen van a külső merevlemez, és meg is kezdi a bootolást ám a Win7 telepítőig nem jut el, azt írja ki, hogy No operating system installed.

Szerintem ez azért van mert a telepítő-partíció nem első helyen található a merevlemezen.

Azt hogyan tudom megoldani, hogy "átvegye" az első helyet a WINDOWS 7 nevű partíció?

(#24023) Jarod1 válasza utgyuru (#24021) üzenetére


Jarod1
addikt

próbáld NTFS re alakítani, a linux mást használ..

(#24024) utgyuru válasza Jarod1 (#24023) üzenetére


utgyuru
aktív tag

Linux-szal sem formáztam, gyárilag FAT volt szerintem, azt használtam.
Közben megnéztem, Acronis látja, adtam neki egy betűt (G:), mert eddig az se volt. Még mindig nem jelent meg sehol sem, de cmd-ben tudok navigálni benne. Utána kipróbáltam, ha Total Commander-ben konzolon beírom, hogy g:, akkor az is látja már.

(#24025) utgyuru válasza Jarod1 (#24023) üzenetére


utgyuru
aktív tag

Ha átalakítom NTFS-re, mennyi az esélye az adatvesztésnek?

(#24026) liksoft válasza jolaszlo2 (#24020) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Leginkább mechanikán belüli gond szokott lenni. Viszont megpróbálhatod, ha teljesen azonosat (szériára, nem típusra) azonosat fogsz ki, talán van pár százalék esélyed.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#24027) liksoft válasza utgyuru (#24025) üzenetére


liksoft
nagyúr

Sok, mert az első hibánál eldobja, és akkor ugrott az egész. A hiba meg lehet fizikai, meg logikai is. Ez a fukció azért van, ha van mentésed, megpróbálhatod, és ha tökéletesen ment le, akkor sok-sok időt és munkát spóroltál. Ha viszont hibázik, akkor jön a formázás, mentésből visszatöltés, vagyis a sok-sok munka.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#24028) utgyuru válasza liksoft (#24027) üzenetére


utgyuru
aktív tag

Okés, köszönöm.

(#24029) jolaszlo2 válasza liksoft (#24026) üzenetére


jolaszlo2
csendes tag

Köszönöm az infót.Lehet igazad lesz mert mintha nagyon csöndbe lenne lehet fel se pörög:(

(#24030) liksoft válasza jolaszlo2 (#24029) üzenetére


liksoft
nagyúr

Akkor viszont tapadt, és ez szakembert igényel tiszta térrel. Óvatosan mozgasd, mert minden hirtelen mozdulat a fejszerelvény (karok) gyűrődését eredményezi. Ez nem otthoni adatmentés szokott lenni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#24031) Jarod1 válasza utgyuru (#24025) üzenetére


Jarod1
addikt

ha nem formázod akkor elvileg 0 a veszteség, persze előtte érdemes ghostolni,

(#24032) Alastair'


Alastair'
nagyúr

Egy valamiért RAW-á átalakult vinyót vissza lehet állítani NTFS fájlrendszerre és visszanyerni róla az adatokat? Nem volt formázva azóta.

Alister from Hell

(#24033) jobbacsabba válasza djculture (#23999) üzenetére


jobbacsabba
aktív tag

Sajnos nem megy, nem talál lemezt, amire telepíthetne... :((( Más ötlet esetleg? :F

(#24034) Imco válasza Alastair' (#24032) üzenetére


Imco
őstag

Elvileg igen, de nem így kéne megközelíteni.
Mivel, hogyan tudod visszaállítani a fájlokat.
Majd jöhet a partíció kérdése.

Olvass vissza, de a GDB első körben amit javaslok.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#24035) Imco válasza jobbacsabba (#24033) üzenetére


Imco
őstag

Keress rá! Sokszor leírtam itt, a VT8237 problémáit.
Összességében nem javaslom, hogy küzdj vele.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#24036) Imco válasza jobbacsabba (#24033) üzenetére


Imco
őstag

Esetleg még azt kipróbálhatod, hogy egy PATA HDD-re telepíted az OS-t, majd ezt a partíciót másolod a SATA hdd-re.
Az előbbieket fenntartom.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#24037) jobbacsabba válasza Imco (#24035) üzenetére


jobbacsabba
aktív tag

Akkor ne szórakozzak vele, legyen egy pata wincsi és kész?
De a mostani rendszer is erről lemezről megy és ezt sem akarja megkajálni... :(((
Nem akarok még több zsét költeni erre a régi masinára. :O

(#24038) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Sziasztok!

Belefutottam a következő problémába: az alaplapomon csak egy IDE csatlakozó van, a többi SATA, éppen ezért elvileg csak két IDE eszköz lehet a gépre rákötve egyszerre.

A merevlemezem és a DVD írón is IDE, eddig szent is volt a béke, de most igyekszik befurakodni a gépbe egy csalfa második HDD, ami szintén IDE-s de már nincs neki szabad csatlakozás. Az új HDD 80 GB, tehát őrült összeget nem érdemes arra fordítani, hogy bekerülhessen, de a tárhelyemet növelné 50%-kal, így azért jó lenne, ha meg lehetne oldani.

Magamtól a következő megoldások jutottak eszembe:
- SATA to IDE átalakító alaplapi sata portra - ez nem tudom, mennyire megbízható, mennyire szokott hibázni, mennyire fogja vissza a teljesítményt, vagy mennyire gyakori az inkompatibilitás
- PCI-os IDE vezérlő - ugyan az a probléma, mint az előző verzióval
- IDE to USB átalakító (esetleg külső rack) - ez sem tudom mennyire stabil, és/vagy gyors, illetve hogy mi van a tápellátással. Nem mellesleg ez már drága móka, akkor inkább a következő pont.
- csere SATÁ-s DVD íróra - drága móka, cserébe van egy új íróm, a régit viszont vastagon rákenhetem a hajamra, mert eladni természetesen nem lehet.

A lehető legkevesebbet szeretném költeni a projektre, mert az eszközök élettartama is kérdéses, lévén öregek, és az is, hogy fél- vagy három évig lesznek még a gépben, de ha megoldható, jó lenne, ha nem hevernének mégsem parlagon...

Ebben kérném a segítségeteket, hogy milyen jó megoldás létezik, illetve hogy az első 3 opció mennyire megbízható, vagy mennyire kockázatos adatbiztonság és kompatibilitás szempontjából, illetve ezeknél az átalakítóknál mire érdemes figyelni, (vagy van-e ezeknél jobb opció).

(#24039) krisi047


krisi047
aktív tag

Sziasztok! Adott egy 320GB-os Seagate notebook vinyó. A Hard disk Sentinel 60%-os kondíciót ír, illetve hibás szektorokat. Rányomva a rövid-öntesztre olvasófej hibára hivatkozva leáll a tesztelés. Az uTorrent is panaszkodott már 1-2 alkalommal I/O eszközhibára. Az adatokat sikeresen le lehetett menteni, egy 300mb-os könyvtár volt, amit képtelenség volt lemásolni. Lehet még vele kezdeni valamit, pl. elkülöníteni a rossz részeket valahogyan vagy fontos dolgokat már ne tároljanak rajta? :)

(#24040) Czmorek


Czmorek
aktív tag

Sziasztok!
Egy SSD RAID tömb problémám lenne.
Mielőtt bekövetkezett a nagy fagyás, minden rendben volt, és fájl másolás közben történt mindez.
Újraindításnák a chkdisk lefutott, helyreállítótt ezt-azt, ami maradék fájl volt elveszve, bad sector nem volt.
Ezek fogadtak, mikot indult a windows:

Az érdekelne, hogy milyen jellegű lehet ez a probléma?
Ha softveres, akkor kilehet-e javítani, ha hardveres a garancia érvényesíthető-e már ebben az esetben? Amúgy frankón működik a cucc, csak folyton figyelmeztet.

(#24041) djculture válasza Czmorek (#24040) üzenetére


djculture
félisten

A hd sentinel újabb verziója már raid kötet meghajtóiról is tud adatokat megadni. Valószinűleg amúgy az egyik ssd kezdi megadni magát.

(#24042) Czmorek válasza djculture (#24041) üzenetére


Czmorek
aktív tag

Helló!
Felraktam a 4.00-t, semmit nem talált.
Miden rendben. Közben softveresen eltudtam tüntetni ezt a dolgot, így a raid bios-se kötekszik már, meg semmi sem.

(#24043) djculture válasza Czmorek (#24042) üzenetére


djculture
félisten

Minden esetre az biztos hogy kapcsolat megszakadás volt a meghajtó és a vezérlő között.
Lehet hogy csak a sata kábel hülyéskedik. Nem ritka hogy magába képes eltörni benne a csavarodás miatt egy szál.

[ Szerkesztve ]

(#24044) Czmorek válasza djculture (#24043) üzenetére


Czmorek
aktív tag

Igazából volt egy majdnem 6gigás rar fájl, ami a lehető legjobb módon volt tömörítve.
Ebbe volt sok mappa, és így a rar-ból akartam törölni mappákat.
Elkezdett letérehozni ekkor egy másik fájlt a winrar, és mikor az 2giga lett, meghalt minden.

(#24045) Imco válasza jobbacsabba (#24037) üzenetére


Imco
őstag

Nem akarom kedved szegni, de az biztos, hogy rengeteget szívtam vele.
Minden más alternativa jobb annál amit szeretnél.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#24046) djculture válasza DeFranco (#24038) üzenetére


djculture
félisten

A csere satás dvd iróra mókát ajánlom... Avval tuti nem lesz problémád többi megoldás működéséhez kell egy adag szerencse. Talán még egy ide kártya mai megoldás, de az nem minden gépbe működik sajnos. Konkrétan a múltkor AMD 880G-s csigabyte lapban nem tudtuk feléleszteni bármit csináltunk, nem látta a vinyót.

[ Szerkesztve ]

(#24047) DeFranco válasza djculture (#24046) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Dh'ága... az a baj, és szökőévente egyszer használok optikai meghajtót. De egyelőre meglátjuk, egy esemény bekövetkezésétől függ a dolog :) Addig jég. Köszi a tanácsot.

re:#24048: használtan ODD-t HDD-t nem veszek, akkor már újat veszek. Átalakító 1-2k körül megáll...

[ Szerkesztve ]

(#24048) djculture válasza DeFranco (#24047) üzenetére


djculture
félisten

Használtan lehet már szerezni 3 ezerért...Még mindig oölcsóbb mint egy átalakitó az ide kártyáról már nem is beszélve. Én 5k ért vettem az ide kártyát..

[ Szerkesztve ]

(#24049) joe-ker


joe-ker
senior tag

Sziasztok!
Ezzel a HDD-vel mi lehet a probléma?

Minden más vinyó 100/100-as.
Köszi!

(#24050) liksoft válasza joe-ker (#24049) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nem maximum UDMA-n megy. Ennyi.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.