Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#52701) King Unique válasza saxonb76 (#52698) üzenetére


King Unique
titán

Hát mondjuk a géped és/vagy az OS topikjában, ha más gépeken, illetve hw/sw környezetben állítólag gond nélkül működik. Bár az utóbbi sem teljesen egyértelmű, hogy most egyszer "látja", egyszer nem, lehet nem ártana USB-n a fizikai csatlakozást is ellenőrizni, másik kábellel kipróbálni, amik már említve voltak előzőleg.
Amúgy meg adott a megoldás, mármint azon a gépen kell lementeni az adatokat, ami felismeri a külső merevlemezt, vagyis a laptopon. Ahol nem feltétlen annak helyi lemezére kell másolni azt a 3 TB adatot, hanem pl. másik külső merevlemezre. Ha hálózati tárhelyre másolod, akkor meg pláne nem meglepő, ha lassan megy. + Ha már a latopon felismeri az OS, a WIndows, akkor enm árthana ránázni a külső házban lévő HDD állapotára pl. a HDS programmal, hogy nincsenek-e rajta gyenge/hibás szektorok, vagy egyéb probléma.

"Nem lehet, hogy valamilyen szolgáltatást leállítottam a saját gépemen azért nem ismeri fel a hardvert?"

Azt más konkrétumok híján távolról hogyan találja ki? :))
Itt első körben inkább az a kérdés, hogy más USB-s tárolóeszközt (pl. pendrive-ot, másik külső HDD-t) felismer-e ugyanahhoz az USB-porthoz csatlakoztatva az OS, vagy sem. Ha igen és csak a My Book-ot nem, akkor lehet az utóbbi felől megközelíteni. Ellenben ha más USB-s eszközöket sem semmilyen szinten (eszköz- és lemezkezelőben sem), sőt még a BIOS-ban, akkor jól szét lehet ott csesződve valami. :D

[ Szerkesztve ]

(#52702) saxonb76 válasza King Unique (#52701) üzenetére


saxonb76
csendes tag

Ok.
Másfajta USB eszközöt gond nélkül felismer. Szóval valszeg a Mybookkal lehet a gond.
Köszi a tanácsokat. Megfogadom.
Üdv,
SaxonB :R

(#52703) Zsiráfnyál


Zsiráfnyál
aktív tag

Üdv,

Van egy problémás HDD-m, a segítségeteket szeretném kérni, hogy kiderítsem, mi a baja, megoldható-e a probléma.

A HDD adatai :
- WDC WD10EZEX-00BN5A0 (Western digital, 1TB, 3.5")
- 640 napot ment, 8254-szer lett indítva/leállítva

Előzmények :
- Éveken át használtam aktívan, semmi problémám nem volt vele. Idén Áprilisban home office vinyóvá alakítottam át, vagyis leformáztam, átraktam egy USB-s dokkolóba, bevittem a munkahelyemre, ott rámásoltam egy kb 800Gb-s virtuális gépet, kivettem a dokkolóból, és visszaraktam az otthoni gépembe.
- Ezután egészen Novemberig mégse volt rá szükségem (a vinyó be volt kötve, működött, csak semmit se csináltam a rajta lévő adattal), most viszont elővettem, és a róla futtatott virtuális gép kb fél óra használat után a file írására / elérésére panaszkodva lefagy, összeomlik.

Vizsgálatok, diagnosztikák :
- A HD Sentinel SMART-ja így néz ki: [link]
- A HD Sentinel rövid ön-tesztje erre a hibára fut: [link]
- A Windows eseménynaplóm így néz ki: [link]
- Érdekesség, hogy a HD Sentinel rövid ön-tesztjét a másik (jó) vinyómra elindítva azonnal hallom, hogy az a vinyó pörög, dolgozik, míg ezen (a rossz) vinyómon elindítva az síri csöndben várja végig a 30 másodpercet.

Chkdsk :
- "chkdsk D: /r"-t futtattam, 3 óra alatt lefutott
- "Windows replaced bad clusters in file 1694 of name ......"
- "Adding 3 bad clusters to the Bad Clusters File."
- "Windows has made corrections to the file system."
- "No further action is required."

Kábelek, ki-be húzkodás :
- Egy SSD-m, és két 3.5"-os HDD-m van a gépben
- Megpróbáltam a másik HDD kábelét átdugni ebbe, de ugyanazt az eredményt adta
- Átdugtam a WD (hibás) vinyóm kábelét a másik vinyómba, az nem futott vele hibára
- Látszólag tehát a kábelnek nincs szerepe a hibában, akárhogy variálom, ugyanaz a vinyó marad problémás.

Viselkedés :
- Simán tudok írni / olvasni file kezelővel a vinyón.
- Próbaképpen rámásoltam, majd letöröltem 200 Gb adatot (sok kis file-t, mp3-akat), semmi probléma nem jelentkezett ennek során.

Mi lehet a baj ? :F
A hardver hibásodott meg, vagy csak a rajta lévő adat sérülhetett meg valahogy ?
Próbáljam esetleg újra leformázni, és újra elhozni a virtuális gépet (most a dokkoló nélkül, egy másik külső vinyón keresztül), vagy nem ebben az irányban kell a megfejtést keresnem ?

Válaszaitokat előre is köszönöm ! :R

(#52704) Cs1csó válasza Zsiráfnyál (#52703) üzenetére


Cs1csó
félisten

Lehet inkább kukáznám, vagy olyan szerepet adnék neki pl. filmnézős HDD stb. ahol nem baj, ha pikk-pakk végleg meghal.
Persze egy teljes formázás lehet segít, bár nem hinném. A képek már nem elérhetőek.

(#52705) Maxell014


Maxell014
senior tag

Sziasztok !
Teljes mértékben megőrjít a HDD-m, mert berezonálja most már folyamatosan a gépházat....
Egy ezer éves SAMSUNG HD103SJ -ról van szó. Ha veszek egy új HDD-t addnál is fenn állhat majd ez a probléma vagy ez csak azért van mert már ez a mostani nagyon el van használódva ??

(#52706) qwertly válasza liksoft (#52680) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Bocsi, hogy csak most válaszolok de annyi munkám volt. Itt van a HD adatai ment vagy 8 órát a töredezés mentesités és csak 15% tartott nem árt neki végül is?
Van hogy olyan lassú máskor meg kifejezetten fürge a rendszer.
Köszönöm a válaszodat.
Üdv: qwertly

[ Szerkesztve ]

(#52707) mirai22 válasza King Unique (#52660) üzenetére


mirai22
csendes tag

Köszönöm, ez remek hír és valószinüleg itt van a kutya elásva, mert azóta 3 másik külső rekeszben probáltam és ugyanez az eredmény.

Ez esetben leformázni sem tudom a vinyokat, hogy újra használhatóak legyenek?

[ Szerkesztve ]

(#52708) Zsiráfnyál válasza Cs1csó (#52704) üzenetére


Zsiráfnyál
aktív tag

Feltöltöm őket ide is.

[kép]
[kép]
[kép]

Azt mondod, ez inkább hardver hiba lehet ?

(#52709) Cs1csó válasza Zsiráfnyál (#52708) üzenetére


Cs1csó
félisten

Lehet, amint írtam annyit megtehetsz, hogy lementesz róla mindent - ha kell róla valami - és csinálsz egy teljes formázást. Esetleg ráereszted a HDD Regenerator programot ami tud kikapcsolni hibás szektorokat tehát későbbiekben azokkal elvileg nem lesz gond.

Ha ezek nem hoznak eredményt akkor kuka.

(#52710) liksoft válasza qwertly (#52706) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!
SMR drive, nem kell töredezés mentesíteni, ugyanis nem is tudod. A tárolást ahogy írtam [link] , ő oldja meg a háttérben, és mint az SSD beindexeli, hogy az X LBA melyik SMR blokk hanyadik szektora. Vagyis ha ráküldöd, akkor a háttérben az egyik katyvaszból csinál egy másikat.
A drive a TRIM funkció miatt nézhet ki SSD-nek. Ha engedélyezed, akkor egy törlés után ugyanúgy elvesznek az adatok, mint SSD-nél, és ugyanúgy nem is lehet visszahozni, hiszen katyvaszban volt, de törlődött a drive-on belüli index hozzá. Ha viszont tiltod, úgy a rendszer lassulhat. Nem annyit mint SSD esetén, de lassabb lesz. Vagyis tessék menteni!!!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#52711) #46824192 válasza Maxell014 (#52705) üzenetére


#46824192
törölt tag

Van olyan toshiba hdd-m ,ami a kezdetektől fogva iszonyatosan remeg. Rezgeti az egész házat.
Egyszerű falusi megoldásként , a cdrom-ok helyén lóg víszintesen ,négy darab gumin amit a varrónők hasznlanak ruhákhoz. Ez teljesen elnyeli a rezgést ,így szinte nulla hangja van.

Szerencsére nem melegedős fajta ,így nem gond neki hogy nincs rendesen beszorítva a házba és nem ad át hőt.

Ha kell dobok fel képet a házi barkácsról :)

[ Szerkesztve ]

(#52712) Zsiráfnyál válasza Cs1csó (#52709) üzenetére


Zsiráfnyál
aktív tag

Kipróbálom, köszi ! :R

(#52713) Maxell014 válasza #46824192 (#52711) üzenetére


Maxell014
senior tag

Szia
ÁÁhhhh esélytelen, hogy én tákoljak és a ház sem engedné. Használati szempontból elég volna nekem egy HDD csak nem tudom, hogy ezt a problémát egy új ajánlott HDD-vel is tapasztalnám-e, mert mivel elég a HDD tudása ezért nem szívesen vennék 20ezerrel drágábban SSD-t

(#52714) #46824192 válasza Maxell014 (#52713) üzenetére


#46824192
törölt tag

Én nem nevezem tákolásnak. A házi barkács szebb szó ilyenkor :) .

Úgy voltam vele hogy 100ft+kreativitás vagy új hdd.
Előbbit választottam.

(#52715) liksoft válasza Maxell014 (#52713) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!
Az a Samu eleve idős, és régi, parkoló pályás modell. Vagyis előbb utóbb a felület és fej is el fog kopni. Szerintem megérett a cserére, míg még menthető róla az adat. De gondolom ami fontos, az amúgy is fizikailag három különböző eszközön van! :B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#52716) nomic


nomic
aktív tag

Sziasztok.

Vettem egy SSD-t, beszereltem, átmigráltam rá a HDD-ről a rendszert, tökéletesen működik. A HDD így két particióra van osztva, és össze szeretném őket vonni (AOMEI Partition Assistanttal). Akárhányszor megpróbálom, mindig ez történik:

Rákattintok a folytatásra, és kiadja ezt: .

És után megint jön a várakozó műveletek panel és ez megy örök körforgásban. Mit csinálok rosszul?

(100/100 a HDD)

[ Szerkesztve ]

Ryzen 5 5600 / RX 6700 XT NITRO+

(#52717) King Unique válasza nomic (#52716) üzenetére


King Unique
titán

Ha rendszerpartíciót érint az átméretezés és az éppen futó Windows alatt nem oldható meg 1 lépésben, akkor ott újraindításra, illetve ún. PreOS módra lehet szükség a befejezéshez, ez nem újdonság. De egy másodlagos meghajtónál, amiről éppen nem fut OS, illetve Windows, már nem feltétlen van erre a szükség.
Viszont ha az SSD-re már klónozva lett a Windows és működik, bootol rendesen, akkor miért összevonni akarod a régi rendszermeghajtón, vagyis a HDD-n a partíciókat, miért nem törlöd és particionálod újra? :F Vagy ha 2. partíción fontos adatok vannak, akkor elég 1. partíciót, illetve a Windows partícióit törölni, majd a nem lefoglalt területet a paticionáló programmal hozzáadni a 2. partícióhoz.

[ Szerkesztve ]

(#52718) blu79


blu79
addikt

Sziasztok, most "halt" meg egy 6 éves wd green 1tb merevlemez , kattog az olvasófej , ezt lehet javítani vagy már kidobható? Illetve adatokat róla le lehetne menteni ? Vagy tud valaki aki tud ilyen adatmentést ? :R van biztonsági másolat róla csak 1-2 fájlról nincs (nem annyira fontos de jó lenne)

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#52719) Cs1csó válasza blu79 (#52718) üzenetére


Cs1csó
félisten

DRÁGA mulatság de megoldható: Kürt Zrt.

(#52720) blu79 válasza Cs1csó (#52719) üzenetére


blu79
addikt

Köszii :R akkor felejtős .. annyira nem fontos :DDD

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#52721) Cs1csó válasza blu79 (#52720) üzenetére


Cs1csó
félisten

:B ;]

Amúgy "maszek" módon is lehetséges kicserélni a motort, ha tényleg csak azzal van a gond, de ahhoz :
- kell egy STERIL szoba ahol nincs szálló por stb.
- kell egy másik HDD amit szét kell bontani a motor cseréhez

Tehát inkább engedd el. :(

(#52722) blu79 válasza Cs1csó (#52721) üzenetére


blu79
addikt

Esetleg ez helyett egy másik megbízhatóbb hdd-t tudnátok ajánlani ? Nem horror áron :DDD. A sima wd blue 1tb az jobb lenne mint ez ? :R

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#52723) King Unique válasza blu79 (#52718) üzenetére


King Unique
titán

Nem nagyon, meg pláne otthoni körülmények között.
Ha adatot akarsz menteni, akkor az nem ennek - mint a HDD probléma (nem adatmentés) cím is mutatja - , hanem az adatmentés - liksoft - HDD kereső mentéshez topiknak a témája, ott kellene folytatni, szükség esetén adatmentő céghez fordulni ha megérne annyit a rajta lévő adatok lementése, stb.
Ha új, illetve másik HDD kell helyette, akkor az szintén nem ennek, hanem a "Milyen merevlemezt vegyek?" topiknak a témája, az ügyben meg értelemszerűen ott kellene érdeklődni. :))

[ Szerkesztve ]

(#52724) blu79 válasza King Unique (#52723) üzenetére


blu79
addikt

Rendben , és elnézest :R , gondoltam itt hamar válaszoltam és rákérdezek

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#52725) Cs1csó válasza blu79 (#52722) üzenetére


Cs1csó
félisten

A WD Green az alja a WD portfóliójának, annál egy fokkal jobb a Blue (bár ha jól tudom már nincs Green hanem beolvasztották a Blue-ba.)
WD-ből a RED ami a legajánlottabb NAS-ba ajánlják, de sima adattárolásra is jó.
Ha a zaj fontos, akkor legyen minél lassabb pl. 5400RPM-es.
Amúgy értem, hogy árérzékeny vagy de NEM ajánlom az 1TB-os HDD-ket mert TB/Ft arány elég rossz.
Példa: 1TB-os HDD 11,5k tehát 11,5k/TB
3TB-os 21,5k tehát 7,2k/TB

De a megbízhatóságot ne a HDD-re építsd hanem az adatmentésre, legyen legalább 1 helyen offline mentésed. Talán ez a legolcsóbb megoldás. Persze elegendő a pótolhatatlan (pl. dokumentumok, családi képek, videók stb.) és a nehezen pótolható (pl. zenegyűjtemény)

(#52726) lm83


lm83
őstag

Sziasztok,
Kellene egy kis segítség. sd kártya topicban nem volt szerencsém
Egy kis segítség kellene, ma megadta magát az sd kártya telefonban.
Egy kingston microSDHC nincs két éves.
Ma csak kiírta a telefon, hogy az sd kártya hibás, vagy ilyesmi.
Gépen próbáltam nézni olvasóval, de nem jártam sikerrel.
Érzékeli ha rajta van, intézőben megjelenik, de ha megnyitnám, akkor kiírja, hogy rakjak be lemezt. Lemezkezelőben is látni, de ennyi. Próbáltam itt ajánlott programokkal, de egyik sem látja/olvassa.
Valamivel életre tudom kelteni, vagy leszedni róla az adatokat?

Annyi, hogy azóta néztem diskpart no media-t ír neki.
Múltkor pendrive is valami hasonló volt, hogy így írta az intézi, de valahogy sikerült életre keltenem annyit maszekoltam vele.
De itt azért jó lenne, ha formázás nélkül is meglehetne oldani, hogy a képeket letudjam menteni, bár úgy érzem még életre kelteni sincs sok esély...

(#52727) Cs1csó válasza lm83 (#52726) üzenetére


Cs1csó
félisten

:O a jövőben legyen MINDEN PÓTOLHATATLAN adatodról MENTÉS....

(#52728) King Unique válasza lm83 (#52726) üzenetére


King Unique
titán

Akkor neked is újra: ha adatot akarsz menteni, akkor az nem ennek - mint a HDD probléma (nem adatmentés) cím is mutatja, + végképp nem világos SD-kártyának mi köze bármilyen HDD témához - , hanem az adatmentés - liksoft - HDD kereső mentéshez topiknak a témája, ott kellene folytatni, szükség esetén adatmentő céghez fordulni ha megérne annyit a rajta lévő adatok lementése, stb.
Ha 0 bájt a memóriakártya kapacitása, vagyis érdemben nem kezeli az OS, a Windows, akkor adatmentő program sem fogja, vagyis az otthoni mentési esélyek tovább csökkennek.

(#52729) liksoft válasza Cs1csó (#52721) üzenetére


liksoft
nagyúr

NINCS MASZEK MÓD!

Aki a tiszta terét babrálja a drive-nak, az a teljes adatvesztést kockáztatja.
A lemezek "lötyögnek" a tengelyen, hiszen a hőtágulás miatt nem lehet szoros illesztésű. Mivel 1mm-re 6-16 ezer sávot írnak a ma használatos drive-ok, ha nem tudtad eredeti helyére tenni, akkor a jelek excentrikusak lesznek, és semmit nem olvas. Vagyis nem olyan "csak dobjuk át" a művelet. ;]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#52730) liksoft válasza lm83 (#52726) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!
Meghalt a flash. Kérdéses a menthetősége, de drágább mint egy HDD-é.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#52731) Cs1csó válasza liksoft (#52729) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R

Sajnos itt tart a világ 22k egy 3TB-os belső HDD gondolom egy külső sem sokkal drágább, és ugye nem kell MINDEN adatról mentés, elég a pótolhatatlanokról vagy az olyanokról - ha van hely rá - ami macerásan pótolható nekem erre példa a zenegyűjteményem. Ami jelenleg kb. 300GB tehát még ennek a duplikálása is megoldható.

[ Szerkesztve ]

(#52732) blu79 válasza Cs1csó (#52731) üzenetére


blu79
addikt

Amúgy nekem van külső hdd wd book 3tb a pótolhatatlan adatok azon vannak , csak 1-2 file ami nem maradt meg ... de potolom majd újra . Inkább azt sajnalom h minden rendszerezve volt és remélem emlékezetből vissza tudom csinalni :)

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#52733) Cs1csó válasza blu79 (#52732) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R

Remélem nem vetted magadra a kirohanásomat, csak eszembe juttatta, hogy a sima meghibásodás és egy zsarolóvírus randalírozása is csúnya károkat tud okozni. Sokan még mindig azt hiszik, hogy egy gépben lévő lemezen örökkön örökké ott lesznek azok az adatok.

(#52734) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

Sziasztok!

Van egy 2 terrás HDD a gépemben. Ezt adattárolásra használom.
Az a bajom, hogy múltkor leszedtem róla a csatlakozókat, hogy betegyek egy másik HDD-t formázni és particionálni. (mást nem csináltam vele, 5 perces mutatvány volt majd vissza a 2 terrás).
Sajnos nem figyeltem: a 2 terrás HDD volt eredetileg a (D: ) meghajtó, de miután a másik lemezt particionáltam az lett a (D: ) meghajtó.
Majd miután visszacsatlakoztattam a 2 terrás merevlemezt, megváltozott a meghajtó neve, nem (D: ), hanem nagyobb betű lett. Eredetileg nem lenne baj, de mivel az Epic games-ről letöltött játékok oda voltak telepítve, így most egyik sem fut. Törölni és újratelepíteni nem akarom őket, mert gondolom a mentések elvesznek. Van valakinek valami ötlete, hogyan tudnám ismét (D: ) meghajtóvá varázsolni a merevlemezt?

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#52735) Cs1csó válasza Fr@nkieWilde (#52734) üzenetére


Cs1csó
félisten

Lemezkezelés néven fut az az eszköz aminek a segítségével módosítani tudod a meghajtó betűjelét. A bal alsó sarokban a Windows ikonra kattintasz jobb egérgombbal - jobbklikkes menü - és ott lesz a listában.

(#52736) King Unique válasza Fr@nkieWilde (#52734) üzenetére


King Unique
titán

Van, megnyitod a lemezkezelőt - ami Windows 8 óta a WinX menüből egyszerűen és gyorsan elérhető - és ott módosítod a meghajtóbetűjelet, ennyi. Ahol egyszerre nyilván csak 1 db D betűjellel rendelkező kötet lehet, vagyis akkor értelemszerűen a másik kötetnél is módosítani kell másikra.

(#52737) Seve2292


Seve2292
friss újonc

Sziasztok!

Gyors előzmény: gép nem bootol, linux mint fel, pár nap után az sem bootol, újratelepít, jó, újraindít, nem bootol. A javaslat az volt, hogy nézzek rá a merevlemezre. (Részletesebben a nem indul a gépem topikban.)

Szóval feltelepítettem újra a linux mintet, és gnome-disk-utility programmal kiderítettem, hogy 8 hibás szektor van. Ez egyébként nem tűnik soknak (Dell inspiron 5000 valahányas laptop toshiba 1TB merevlemezzel). Azonban csak a rövid tesztet engedte, az "általános" tesztnél hibát írt ki (no supported), a "kiterjesztett" tesztnél pedig elindult, de megszakadt pár százalék után. Ezt követően felhívták a figyelmem, hogy a Dellnek van beépített diagnosztikája ePSA néven (UEFI-ben). Elindítottam, met vagy négy órát, aztán jó nagy sípolásokkal jelzett.

"Hard Drive .. Long self test unsuccesful. Error Code: 2000-0142 Validation: 77691"

Ezt követően már nem telepítettem a linuxot, de usb-ről bootolva megnéztem még előszörs hd sentinellel terminálból, ennek az eredménye:
HDD Device 0: /dev/sda
HDD Model ID : TOSHIBA MQ01ABD100
HDD Serial No: X6LITCY5T
HDD Revision : AX0P3D
HDD Size : 953870 MB
Interface : S-ATA Gen3, 6 Gbps
Temperature : 31 °C
Highest Temp.: 45 °C
Health : 92 %
Performance : 100 %
Power on time: 464 days, 22 hours
Est. lifetime: more than 1000 days
There are 8 bad sectors on the disk surface. The contents of these sectors were moved to the spare area.
At this point, warranty replacement of the disk is not yet possible, only if the health drops further.
It is recommended to examine the log of the disk regularly. All new problems found will be logged there.
No actions needed.


Ezt követően pedig - alapos vagyok - a GSmartControlt is ráengedtem. Szintén 8 hibás szektort talált, de itt kinaplózta az alábbi - rengeteg - hibát is:

[link]

Szóval a kérdésem az lenne, hogy lehetséges-e, hogy csupán 8 bad szektorral mégis a HDD haldoklik, vagy kutakodjak tovább? :)) :R

(#52738) King Unique válasza Seve2292 (#52737) üzenetére


King Unique
titán

Ezek után mi a kérdés? :F

Van egy szektorhibás merevlemezed, aminél nem meglepő, ha gondok vannak, nem bootol be az OS, stb. Ilyenkor normál esetben cserélni kellene a hibás HDD-t, illetve rendszermeghajtónak inkább SSD-t használni. Persze másik opcióként lehet játszadozni adatmentés után egy lassú formázással, vagy Windowson még a HDS tesztekkel / HDD Regenerator és társai programokkal, Linuxon ezzel a módszerrel stb., csak kérdés, hogy megéri-e ezzel vesződni, meg pláne ha maga a HDD sem éppen mai darab.

[ Szerkesztve ]

(#52739) Seve2292 válasza King Unique (#52738) üzenetére


Seve2292
friss újonc

Hát csupán csak az, hogy a 8 szektor hiba már okozhatja ezeket a tüneteket? Csak mert a HDSentinel is 92%-ra titulálta ezek alapján az állapotát, és azt írta, hogy nincs szükség beavatkozásra. Ráadásul régen volt nekem olyan HDD-vel dolgom, amin volt 10-15 bad szektor, és semmi baja nem volt. Ráadásul a laptop is csak 3,5 éves, és nem is hordozom, ez nekem nem tartozik a "nem mai darab" kategóriába. Az előző Toshiba laptopomat 7 évig használtam bármiféle probléma nélkül. Addig meg nem akarok venni semmit, amíg nem biztos, hogy CSAK az a baj. :))

(#52740) King Unique válasza Seve2292 (#52739) üzenetére


King Unique
titán

Igen, okozhatja, és HDD-knél a normális a 100/100 állapot szektorhibáktól mentesen, nem a 100/92 szektorhibákkal... Meg a Toshiba MQ01ABD100 már nem mai darab, megvásárolni se lehet mivel már kifutott, arra vonatkozott. Meg ez egy olcsó, konzumer HDD 2 év gyártói garanciával, annyira nem meglepő, ha 3,5 év használat után elkezdi szórni a hibákat és nem fog 10-20 évig gond nélkül működni, nem kell ezen csodálkozni. :N

(#52741) Seve2292 válasza King Unique (#52740) üzenetére


Seve2292
friss újonc

Rendben, hiszek annak, aki jártasabb a témában. Köszi a választ! :R Egyébként igen, ssd-t tervezek venni bele.

(#52742) MattEper


MattEper
újonc

Sziasztok!
A problémám: 3 db SATA tároló van a gépben: a) 120 GB SSD (rendszer), b) 1 TB WD blue HDD, c) 320 GB HDD laptopból, ezutóbbit szeretném cserélni egy 2TB WD green HDD-re.
Na most a gond az, hogy sem a lemezkezelő, sem a diskpart nem látja az új merevlemezt, egyedül a BIOS-ban látom, mint csatlakoztatott SATA port. (WIN 10 van a gépen).
Mi ilyenkor a teendő?
Előre is köszönöm a segítséget :)

(#52743) King Unique válasza MattEper (#52742) üzenetére


King Unique
titán

Másik SATA porthoz csatlakoztatva próbáltad, BIOS-ban nincsen letiltva az adott port?
Windows 10-en belül másik opció a tárolóhelyeknél megnézni.

(#52744) MattEper


MattEper
újonc

Sikerült! A tárolóhelyeknél ott volt, próbáltam létrehozni, hibát írt ki, viszont azóta látja a lemezkezelő is :D
Köszönöm :R

(#52745) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

Én is köszönöm a segítségeket! Siker! Minden jót!

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#52746) Zsiráfnyál válasza Zsiráfnyál (#52703) üzenetére


Zsiráfnyál
aktív tag

Üdv,

Leformáztam a problémás vinyót, elhoztam rá az adatot más úton (dokkoló nélkül, egy USB-s külső vinyóval), és látszólag (!) ettől teljesen megszűnt a probléma.

A HDD Sentinel tesztje így már tudja a vinyót ellenőrizni (eddig hibaüzenetre futva nem tudta), ezt futtattam akkor is, amikor a vinyó teljesen üres volt, azután is, hogy 800 GB-t rámásoltam, és azután is, hogy abból 300GB-t töröltem. Mindegyik teszt végeredménye sikeres, 1000+ nap hátralévő élettartamot számít, semmilyen hibát nem talál (se rossz, se gyanús szektort nem talál).

A kérdésem :
- Hihetek ezeknek a teszteknek, vagy létezik olyan hardveres hiba, ami ezek mögött el tud bújni ?
- Létezik, hogy az eredeti HSZ-ben csatolt képek mégse hardver hiba eredményei, hanem a file rendszer esett csak szét valahogy, vagy ilyen hibákat kizárólag csak hardver hiba tud okozni ? A hiba jelentkezése előtt egy VMware virtuális gépet próbáltam rajta feléleszteni, csinált az mindent, kompatibilitási módban futott, töredezettségmentesített, előtte vagy 50-szer eredménytelenül bootolt, nem volt a host BIOS-ban bekapcsolva a VT-c, stb... elképzelhető, hogy ezek során írt le valami file-t ennyire rosszul a VMware, vagy hogy esetleg az eredeti, dokkolós másolás során került az adat olyan állapotban a vinyóra, hogy az a fenti hibákat okozta ?

[ Szerkesztve ]

(#52747) Domaximus


Domaximus
tag

Üdv!

Gyanitom hogy ez a HDD hiba lesz és valszeg kuka is ahogy van, de leirom:

Régóta megvan ez a hdd kb 7 éves lehet már :D viszont nemrég kezdett el nagyon durván rossz lenni a helyzet:

WD5000AAkx 500gb vinyó, hdsentinel 18% kondit ir ki több 400 hibás szektorral. :D
Még üresjáratban is olyanokat ciripel hogy csak na.

Pár napja nagyon durván elkezdett random összeomolgatni a firefox, crash reporttal, esemenynaplo pagefilera hivatkozik... játékokkal eggyel se tudok már 10 perncél többet játszani mert vagy kidob az asztalra hibaüzenet nélkül vagy kiirja a virtual memory low hibát (nem volt soha ilyen lapozofileos bajom es nem is nyultam hozza) A töltési idők menuből a játékba látványosan rohadtul lassabbak is lettek ahogy észrevettem :F

És tudom is hogy honnan jöhetett ez hogy ennyire megadta magát, codot töltöttem battlenetről (200gb és ugye előfoglalás sincsen a jó kis battlenet programon) és a netem mondjuk úgy hogy elég jó ehhez a HDDhez képest (35-40mega másodpercenkénti letoltes). Letoltes kozben fagyott meg es crashelt ki a battlenet program, emelett brutalisan hangosakat ciripelve ment a vinyo :D
Másik, hogy szoktam figyelni a particioimat, es amelyiken a windows van azon látványosan csökken le a szabad hely :F

Kerdesem: Tenyleg kepes ilyen durva dolgokra egy HDD? Marmint hogy crashelnek a programok a pagefilera hivatkozva. Ramot testeltem szoftveresen is meg a biosbol futtatva, nem talalt hibat.

(#52748) hozolek


hozolek
csendes tag

Sziasztok!
Vettem egy 1TB 2.5" ADAT HC660 külső winchestert de nem tudom használni, mert csatlakoztatáskor a következő hibaüzenetet kapom: A hely nem érhető el! Nem érhető el az F:\
Ezt az ablakot folyamatosan feldobja a rendszer, ezért dolgozni sem lehet miatta.
Ha leválasztom és újra csatlakoztatom, akkor működik néhány percig (tudok rá másolni) majd újra elkezdi feldobálni és így megbízhatatlan.
Kérem aki tud segítsen. Valami beállítási probléma lehet? (NTFS-re formázva jött, újra formáztam de ez sem segített)

Rendszer: Windows 10 professional (legális), laptop Lenovo Legion 5 (Intel I7, Nvidia 1650 GTX, 1TB HDD, 500g SSD, 16GB RAM)
A laptop vidáman kezel 4TB WD és 2TB Samsung külső HDD-ket. (ezek nincsenek folyamatosan csatlakoztatva, csak adatmentéshez használom őket gond nélkül)

Lenovo Legion 5

(#52749) Ottó58 válasza Domaximus (#52747) üzenetére


Ottó58
senior tag

A fórumon ezt a típust ajánlották annak idején. Én nem is töltögettem rá.
Van egy AAKS is, ami még most is tökéletes, 100/100 és 600 nap körül tart, de az AAKX összességében 180 nap körül "ment", egyre csökkent a kondíció, több lett a szektorhiba.
Ebben bíztam jobban, fontosabb dolgokat tároltam rajta, most már látom, nem a legjobb típus, kikerült a rendszerből már fél éve.
Nem sokan ajánlották a Toshibát, a másik gépemben kettő is van, egyikkel sincs baj, 100/100.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#52750) Domaximus válasza Ottó58 (#52749) üzenetére


Domaximus
tag

2013óta megvan, szerintem elég sokat birta, mert pár hete kezdtek jelentkezni egyre rosszabb problémák. De a nálam elöforduló dolgok simán lehetnek HDD miatt gondolom?!
464 szektrohiba jelenleg :DD

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.