Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#6001) Thulcandra válasza cascada (#6000) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Ma kicseréltem a gépében lévő 2 IDE kábelt. A DVD-re menő kábelt tettem a winyóra és a winyó kábelét a DVD-re /2 kábel volt a gépben/

ez nem kicserélés, hanem megcserélés, halottnak a csók

HDD -t megkéne nézni először is HDSentinel -el, ír-e rá valami hibát. Nem feltétlenül a HDD hibás, ez a hiba jelentkezhet táp, illetve alaplap problémától is.

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#6002) hakos1987


hakos1987
őstag

Hali!

Segítségetek szeretném kérni az alábbi probléműmban:

van egy ilyen vinyóm: WD 320 Raid Edition 2
Biosba a raid mode-ot ha átállítom ide-ről raid-re, akkor nem indul a gép, windows betöltésekor kékhalál...:(
Vistát használok amúgy, konfigom az adatlapomon!

Köszi előre is ha tud vki segíteni!!

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#6003) liksoft válasza hakos1987 (#6002) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Ne állítsd át! Más beállítás, más üzemmód, más driver kell hozzá.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6004) Bull Boss


Bull Boss
senior tag

Sziasztok! Mondjatok már légyszi egy olyan progit, ami auto bootol cd ról, vagy floppyról és Formázni lehet vele a winyót FAT32-re vagy NTFS-re. köszi!

(#6005) Bull Boss válasza Bull Boss (#6004) üzenetére


Bull Boss
senior tag

És még volna egy kérdésem! Xphez beraktam egy 20g-s vinyót pluszba és ott formáztam meg. A vinyót megformázza rendesen, de mikor ármegyek jobb gomb tulajdonságok, akkor kiirja, hogy 65mb foglalt lemezterület. Ez természetes?

(#6006) Speed® válasza Speed® (#5973) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

:F

(#6007) cascada válasza Thulcandra (#6001) üzenetére


cascada
senior tag

Köszönöm a válaszodat!
A Hard Disk Sentinelben miylen tesztet futtassak? És futtathatom a hibás winyóról is, mint master, vagy inkább legyen slave egy másik gépben?

(#6008) Thulcandra válasza cascada (#6007) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Mehet a kérdéses winyóról, nem kell semmilyen tesztet futtattni, az overview -nél kiírja, ha valami hibát lát. Sőt először, a saját környezetében nézd meg, mert ha v.mi kommunikációs hiba van, az ott kibukhat.

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#6009) xedamin


xedamin
tag

WinXP SP2-m van, WD 320GB SATA2 WD3200AAKS-es HDD-vel. Vajon miért csak 298.08GB-ot ismer fel?

Büdös emo leszek. A büdös már megvan, csak az emo hiányzik.

(#6010) localhost válasza xedamin (#6009) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Ez így helyénvaló!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#6011) Thulcandra válasza xedamin (#6009) üzenetére


Thulcandra
senior tag

merevlemezek mérete decimálisan van megadva, ugyanúgy mint a DVD lemezeknél (Ugye arra is 4.7 GB van írva, még se annyi) a géped pedig bináris egységben mutatja a méretet

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#6012) vidu01


vidu01
csendes tag

Hello!
Kb 1 hete vettem egy Samsung HD501LJ 500 Gb os satás vinyót. Azóta minden bootoláskor ezt dobja a gép:
[link]
Mit lehetne vele csinálni hogy ne adja be? Ha megvárom amíg végez vele akkor is lefuttatja következő induláskor. Léci segíccsetek! :F

[ Szerkesztve ]

(#6013) Thulcandra válasza vidu01 (#6012) üzenetére


Thulcandra
senior tag

start - futtatás (run) chkntfs /x meghajtóbetüjele: OK

(pl.: chkntfs /x c: )

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#6014) cascada válasza Thulcandra (#6008) üzenetére


cascada
senior tag

Oké. Ez lesz. köszi :)

(#6015) vidu01 válasza Thulcandra (#6013) üzenetére


vidu01
csendes tag

Én is köszi, ugy néz ki működik. :R

(#6016) hakos1987 válasza liksoft (#6003) üzenetére


hakos1987
őstag

de nem lenne gyorsabb?

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#6017) liksoft válasza hakos1987 (#6016) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nem.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6018) hakos1987 válasza liksoft (#6017) üzenetére


hakos1987
őstag

oks, köszi a segítséget!

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#6019) Hurka88


Hurka88
csendes tag

Most vettem egy Samsung HD502IJ winchester-t és nem tudom hol kell átállítani Sata I-es üzemmódra. Próbáltam az ESTOOL-al, de azon belül nem találtam ilyen funkciót. Összesen két jumper hely van rajta, de egyikre sem reagál. Sajnos az alaplapom csak Sata I-et támogat és egyáltalán nem ismer fel semmit. A windows-ban a Via Serial Raid Ata controllel hibát ír ki ha rádugom a winchestert, pontosabban azt, hogy nem indítható el. Tudnátok nekem segíteni légyszives? Nagyon hálás lennék!

(#6020) Nwis86


Nwis86
aktív tag

tudna nekem valaki segíteni van egy 160 as sata Samsung vinyom, be szeretem volna mellé rakni 160 as pata vinyot mert régi gépemből minden adatom raja van szóval fontos. 2 órán át szenvedtem vele de sehogy nem jött össze:(
nemértem régi gépen csak rányomtam 1 vinyot volt 3db is, most meg hiába próbálok jumpereken állítani stb sehogy nem kapcsol be gép ha pata vinyot rákötőm, mikor belépne a win 1pillanatra látok 1 kékhalált és újraindul, próbáltam biosba állítani boot sorrendet, raid, ide bealításokat is próbáltam de eredménytelenül:(

szóval az lenne kérdésem, hogy hogyan tudok a satás rendszervinyom mellé berakni 1 pata vinyot? mindkettő ntfs fájlrendszerű, melyiket milyen jamper beállításokra kéne rakni? vagy mit csináljak?

most próbáltam sata mellé berakni ma vásárolt 500 as sata vinyot azt kapásból felismerte szóval csak pata vinyokal van gondom:S

(#6021) Speed®


Speed®
HARDVERAPRÓD

Seagate 80GB\7200rpm\2MB\ATA100 vinyóval lenne gondom.

Megkapta a partícionálást formázással, aztán rászabadítottam egy HDtunet.
Mivel mellette ültem, feltűnt, hogy szabályos időközönként egy "krmpf" (nem röhög :D ) hang jön felőle. Feldobtam a HDsentinelt, hogy lássam mi folyik a teszt közben, és ezt láttam: [link]
Minden egyes hangnál látható a sebesség visszaesése, illetve minden ilyen visszaeséskor a (01) Raw Read Error Rate és a (C3) HW ECC Recovered érték nő.

Sérült szektort a HDtune nem jelez, illetve a partícionálás-formázás is zökkenőmentes volt, emellett a HDsentinel is 100%osnak írja.
A kérdésem az, hogy ezt vajon miért csinálja, illetve tudok-e tenni ellene, valamint használhatom adatvesztés nélkül így vagy cseréltessem ki :F

A változatosság kedvéért egy válasznak örülnék :B

[ Szerkesztve ]

(#6022) Thrawn válasza Speed® (#6021) üzenetére


Thrawn
félisten

Vótmá'! ;]
Fogalmam sincs mi lehet a baja, ha egyáltalán van gondja. Ha nagyon zavar próbáld meg cseréltetni. A hangot nem a rezonancia okozza?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#6023) Thulcandra válasza Speed® (#6021) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Néha adnak ki hülye hangokat a winyók, találkoztam már sokfélével, kerregő winyót is láttam már sok félét, mindegyik ment évekig gond nélkül... kivéve azokat amiket már nagyon kereggtek, s folyamatosan parkoltak is ;] Lényeg, hogy hanguntánzó szó alapján szerintem még egy profi se mondja meg tutira, hogy az most rossz hang vagy egy ismert akusztikai jelenség (mint pl az éles hangot kiadó táp, stb. baromság)
Én mindig úgy voltam, hogy ilyen winyóra fontos adatot nem bíznék, de ha a hangja nem zavar kit érdekel :)
Egyik irodában egy motorhibás samsung ment még a hiba megjelenése után még másfél évig amikor badsectorok miatt lett cserélve, az a winyó szó szerint visított, csak azért hagyták meg mert ott a terembe nem dolgozott senki.

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#6024) morca


morca
csendes tag

Hali! Bocsi ha kicsit tudatlan vagyok, de nem nagyon értek még a számítástechnikához.
A problémám a következő: Van egy Maxtor 2B020H1-es winchesterem, ami egész jól működik. Sok mindent "elárul" magáról, csak a hőmérsékletet nem jelzi ki. Azt írja nem támogatja.
Kérdésem a következő: Valóban nem támogatja, vagy csak be kellene rajta "állítani" valamit?
Ha valaki tud segítsen!!!

Előre is köszi!

Morca

(#6025) Thulcandra válasza Nwis86 (#6020) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Biosban boot prioritinál a sata winyót amin a rendszer van tedd first/primary whatever boot device -ra az összes többit disabled -re, az IDE slave -re legyen jumperolva.
Ha így nem megy, akkor mentsd le másik gépben az adataidat :P

[ Szerkesztve ]

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#6026) Thulcandra válasza morca (#6024) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Az egy régi, 20 gigás ata, elárulom, hogy a régi winyókban még nem volt alapfelszerelés a hőérzékelő ;)

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#6027) Thulcandra válasza Hurka88 (#6019) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Elvileg a winyó mellé kellet volna kapnod egy leírást, amelyben jelezve van, hogy némely Sata I alaplapnak gondjai támadhatnak Sata II driveokkal, ezesetben töltsd le a patchet az oldalukról. Innét : [link]

[ Szerkesztve ]

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#6028) Speed® válasza Thulcandra (#6023) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Thrawn Tudom :P Nem a hang érdekel és nem rezonancia, tutira.

Thulcandra, nem a hangutánzó szón van a hangsúly, hanem a két folyamatosan növekvő SMART értéken amit írtam (01\C3). Olvasási hibák amik ECCvel javítódnak 1től 1ig. Először kábelre gyanakodtam de csere után is maradt, aztán vezérlőre, de másik gépben is csinálja. Kapott full éjszakás másolós áthelyezős mókát, hibátlanok voltak reggelre is az adatok és Sentinel is 100%ra értékeli. Cserélni legvégső esetben szeretném, ha valaki kijelenti biztosan, hogy kezdődő döglődés jele..

+Kicsit más jellegű question:
i820 chipsetes workstation lap, a fenti vinyót BIOSból 65536MBosnak látja max, kézileg sem tudok nagyobb értéket beállítani. Miért? LBA bekapcsolva, friss BIOS, nem 137GBnál kéne max annak a korlátnak lennie? Az i815ös lap bezzeg simán látja :o SP2 Winnel az egészet tudtam partícionálni\formázni, lehetnek gondok a 65536MBon felüli területen ettől függetlenül :F

(#6029) Thulcandra válasza Speed® (#6028) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Elnézést, mivel akkor épp siettem azt valahogy elfelejtettem beleírni (mivel számomra semmi abnormális nem volt a linkelt a képen), hogy azon értékek növekedése teljesen normális.
(Seek Error Rate is nőni fog)

A másikra nincs válaszom egyelőre.

[ Szerkesztve ]

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#6030) liksoft válasza Speed® (#6028) üzenetére


liksoft
nagyúr

A blokkokra válaszolva:

1. Legalább válaszolt Valaki, még ha a problémát nem is tudta megoldani.

2. A Seagate értékei időnként érthetetlenek. Kérdezd a gyártót. Egyébként HDSentinellel nem beszéltél? Riportot küldtél Neki? Tartok tőle, Ő lesz aki a legtöbbet tudja majd mondani.

3. Nem a chipset határozza meg a határokat. Nekem a PII Armada laptop simán fogadja a 120-as winyót (1999 típus). A BIOS a felelős érte, azt meg az alaplap gyártója készíti. Így ha Neki nem érdeke (márpedig miért lenne, mert akkor nem veszel újat), nem módosítja a BIOS-t.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6031) morca


morca
csendes tag

Köszi a választ!

Akkor nem keresek semmi hibát!

Üdv:Morca

(#6032) Thulcandra válasza liksoft (#6030) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Nem kötekedni akarok, de a 2. pontban leírt kapcsolatbalépés bárkivel is teljesen felesleges. Nem csak Seagate, de más típusú winyónál is észrevettük annó, hogy az az érték nő. Igaz a winyók nem a szakterületem, de mivel most is épp egy 5 éves 40 GB seagate winyónál ülök, ha bekapcsolom a HDsentinelt, és nekiállok fájlokat másolgatni a kérdéses 2 érték elkezd növekedni. A drive viszont semmi fura hangot nem ad, egyetlen egy reallocated sector sincs rajta, pedig több ezer órát ment, az a 2 érték meg valami kimondhatatlan tartományban van már, de adatvesztés soha nem volt rajta!

Személy szerint kicsit sajnálom, hogy mostanában már ennyi minden adatot kiolvashatunk a hardwerekből szoftveres módon, főleg úgy, hogy ezen értékek jelentése - értéke sokszor hibás, vagy gyártóként különbözik az értelmezése.
Ennek a káosznak köszönhetően aztán jönnek a felesleges aggódások...

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#6033) Thulcandra válasza Thulcandra (#6032) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Itt van pár rémisztő screenshot egészséges winyókról, most készültek:

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#6034) Speed® válasza liksoft (#6030) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

1. A kommunikáció maga sokszor többet ér mint a megoldás :)

2. A linkelt topik és a program készítője nem jutott eszembe.. :B

3. Igen, úgy akartam írni, csak nem jött össze. Szóval az tuti hogy az i820 képes lenne kezelni gond nélkül, csak ugye a BIOS..ASUS P3C-D :(
A végére viszont egy reagálást még kérhetnék? Tehát ha a BIOSban látott 65536MB utáni területre szeretnék írni, akkor előfordulhat, hogy elkezdi szépen felülírni a vinyó elejét? Valami ilyesmit mintha olvastam volna a ...problémák 137GB felett c. totyikban :U

Thulcandra
Köszi azért :K És valóban, arra jók ezek az értékek, hogy megijesszenek. De ha jó időben teszik, egy rahedli fontos adat megmenekül a segítségükkel ;)
A 01&C3 érték azóta is növekszik, már a sokmilliós tartományban mozog..nem igazán zavarna, ha az adatokat nem kell féltenem, bár a pillanatnyi sebességvisszaesés is nyűgös téma lehet. Bár 20MB\s alá nem esett a vinyó végén sem, 6x DVD íráshoz végülis bőven elég.. :U

(#6035) dangerzone


dangerzone
addikt

Sziasztok. Az a kérdésem lenne, hogy a rendszer gyorsaságát, az adatáramlást befolyásolhatják az IDE/BUS kábelek ha azok régiek, gyűröttek?

(#6036) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Hali! Valaki tudna segíteni a jumperolásban? Van egy 500-as Samsung SATA2-m, amin most megy a win, de a másik 160-as Seagaten is van oprendszer. Azt szeretném leformázni és úgy bekötni, hogy az 500-as legyen az elsődleges! Namost ehhez nem adtak jumpert(állítólag nem is kell), a másikat viszont benyomtam primary slave-ben és a gép mégis arról bootol! Miért?

(#6037) Sanci.Bara válasza KaiotEch (#6036) üzenetére


Sanci.Bara
csendes tag

Hello!
A SATA vincsiken nincs olyan mint Primary vagy Slave. Az alaplapon ahova a Sata kabelt illeszted ott esetleg van feliratozva, hogy mastar, vagy slave, de ez nem oszt es nem szoroz abban, hogy melyik HDD-rol toltodik az OP rendszer. Van 2 megoldas.
1. Ha BIOS-ban beallitot, hogy melyik legyen az 1-o merevlemez, arro fog toltodni a renszer.
2. A DRASZTIKUS modszer.Valamilyen particionalo programmal, peldaul Partition Magic-el azon a HDD-n amelyikrol nem akarod, hogy toltodjon a rendszer megszunteted a particio aktivitasat.
Ud. Sandor.

(#6038) KaiotEch válasza Sanci.Bara (#6037) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Aha BIOS-os módszerrel müxik! Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#6039) Bandit21


Bandit21
addikt

Üdv, segítséget szeretnék kérni,
Az eddigi gépemben 2 hdd volt, egyiken a rendszer, a másikon meg az adatok.
Most jött egy új gép, áttettem bele az adat hdd-t, a hdd meg volt formázva, elnevezve, meg minden ami kell ahhoz, h működjön (múkodj). Az új gépben viszont a bois látja, a winxp is látja, de azt írja ahhoz, h használhassam, meg kell formázni... most ez a formázás elvinné az összes rajta lévő dolgot? Mert azt nem szeretném. Valaki tud segíteni?
160GB-os samsung sata hdd-ről van szó.

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#6040) Bandit21


Bandit21
addikt

up

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#6041) Benhill


Benhill
senior tag

Tiszteletem!

Adott 2 teljesen egyforma 7.5gb-os WD mind2-t felismeri a bios, viszont a win-be csak az egyik van. partition magic se látja. tudja valaki mi lehet a gáz?

(#6042) Pero


Pero
senior tag

hali,

van nekem egy 250GB-os WD RAID edition vinyóm, HDsentinel 83%ot ír kondícióra, ami ha jól értem 17%badsectort jelent ezzel lehet vmit csinálni?

(#6043) Thulcandra válasza Pero (#6042) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Nagyon rosszul érted :P Nem értem milyen gondolatmenet zajlott le benned, hogyan sikerült ezt a 17 bad sectort kiszámolnod :F

Ha bad sectorok vannak a merevlemezen azt külön kírja a HDsentinel, úgy, hogy kicsapja az ember két szemét szinte.

Talán olvasd el a program dokumentációjában, mit jelent a kondició, hogyan és miből van számolva ;)

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#6044) Thulcandra válasza Bandit21 (#6039) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Természetesen ha valamit formázol, minden megy a levesbe ami rajta van.
Kicsit írd le érthetőbben a problémád, gondolom egy olyan gépbe akarod belerakni amiben már egy merevlemez s arról fut az OS? A régi winyó milyen fájlrendszerrel van formázva ? Ha esetleg linuxos gépből van stb...
Mert egy FAT v NTFS fájlrendszerű winyóra nem kéne ilyesmit írnia a winXP -nek.

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#6045) Thulcandra válasza Benhill (#6041) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Jumperolást nézd meg, tutira jól van-e.

Futtasdd a windosban a compmgmt.msc -t és nézd meg a lemezkezelőnél látszik-e a lemez.

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#6046) Thulcandra válasza dangerzone (#6035) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Természetesen.

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#6047) peterzonex


peterzonex
tag

Helló.
Lenne egy Samsung 320GB-os winyó, IDE-s.
A baj az hogy 32,1 GB-ot lát (partitoon magic 8.0 - xp sp2) formázás után is.
Mégis mi lehet a baj?

1 kábelen használom a másik winyóval (160GB Samsung IDE).

(#6048) Sátán44 válasza peterzonex (#6047) üzenetére


Sátán44
addikt

Az hogy a winyón lévő jumper limitre van téve.Master-re tedd általában az első lyukba kell tenni a jumpert!

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#6049) Thulcandra válasza peterzonex (#6047) üzenetére


Thulcandra
senior tag

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#6050) peterzonex válasza Sátán44 (#6048) üzenetére


peterzonex
tag

slave-re van rakva,
a másik winyó az van masterra rakva azon fut az xp.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.