Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#16001) liksoft válasza Zolás (#16000) üzenetére


liksoft
nagyúr

Rosszul írtam (félreérthetően) a másikon tömd meg és ellenőrizd.

Igen, lehet ott hiba, de lehet, hogy W7 kompatibilitás miatt hagy helyet.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#16002) Imco válasza liksoft (#16001) üzenetére


Imco
őstag

Hi!
Ha átsiklottál rajta, nézd már meg légyszi ezt.
Nem tudok okosabbat.
Köszi!

Üdv! Imco

(#16003) liksoft válasza Imco (#16002) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Több winyó esetén én nem a drive-ra gyanakodnék, de azért a SMART-ot megnézném minden hibázó darabnál. Lehet adatátviteli hiba is akár. A sérülést is jó lenne látni.

Sentinellel múltkor beszélgettem, és a Gigabyte alaplapok érdekesek a drive-ok felé. Ott a 32MB korlátozás a terásból..... csak egy példa. Driver lenne? Sokan nem a megfelelőt használják? Nem tudom. Csak találgatok, biztosat nem tudok.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#16004) Imco válasza liksoft (#16003) üzenetére


Imco
őstag

Köszi!

Nem tudtam már mit ajánlani a kollégának.
Talán jut valamire.

Üdv! Imco

(#16005) 0805 válasza liksoft (#16003) üzenetére


0805
tag

Hát nem tudom szerintem akkor maradok annál a verziónál h csak egy vinyót rakok rá egyszerre a hátlapi kivezetésre.XP-van rendszernek és lehet nem tetszik neki ha sok vinyót rakok rá:D
Amugy sérülés alatt mit értesz?:) Amugy ha a táp lenne a ludas akkor is az lenne h átmegy RAW-ba a vinyó?Vagy az ilyen hiba mindenkép a driver vagy a vinyó hibája?
Lehet hogy sok neki 2-3 terra egyszerre vagy tök mindegy h 100Gb vagy 10Tb?
De eddig jó volt midegyik vinyó...amióta megvannak nem volt vele gond...csak így h egyszerre többet rakok rá a hátlapi kivezetésre....

(#16006) 0805 válasza 0805 (#16005) üzenetére


0805
tag

Van egy HD103SJ most rákötve a hátlapira és ez a Smart-ja....

Ez pedig a rendszervinyó

[ Szerkesztve ]

(#16007) Imco válasza 0805 (#16005) üzenetére


Imco
őstag

Amig nem jön Liksoft...

Az XP-m simán megy 2,5 TB-vel. Nem számit neki a db szám. A Tiednek sem!

Most nézem a konfigod!
A vinyóid táp szegények. A Sapphire Radeon 5850 megeszi a tápod.
A 450W nak több mint 2/3 a vga-é terhelten, és akkor még hol a többi cucc és
a vinyók. Vedd elő a manuált és nézd meg mi a javasolt /600w körülire tippelek./. Ezt szorozd meg kb2 vel és akkor kb jó leszel. Nálam GX2 van alul a konfigban 850-es chiftec táppal és semmi problémám.
Táp és hűtés, a vinyók alfája és omegája /nincs görög abc :( /.
Kb ennyi!
Ja igen! Nem olcsó egy jó táp, de hosszútávon mindenképp megéri a stabilitás és a biztonság. /igy ránázásre: 3 HDD + a VGA +AMDproci +tartalék= min600W de inkább 850-es minőségi táp./ Tudom, tul méreteztem, de ez biztos elég és nincs meglepetés. Talán még a problémád is megoldodik!

Szerintem....

Üdv! Imco

(#16008) Donald válasza liksoft (#15997) üzenetére


Donald
tag

Néked is köszönöm az épitö jellegü kritikát... Nem a teszteléssel van a baj, hisz irtam, teszt szerint tökéletes. Csak nem tudja formázni se xp, se vista. ( 4 gépen próbáltuk... )
( A mobil miatt nem kell sajnálni, 45 ezer forint volt a telefon, ami szerintem nem sok navigációért, telefonért,... és amig ingyen wifi van, az üzemeltetés is olcsó... )

(#16009) liksoft válasza 0805 (#16006) üzenetére


liksoft
nagyúr

A 0-ás drive a rendszer, gondolom a gépben van. Azt felesleges nézni.

A másiknak 1-es és 200-as attributumai szegényes tápellátásra utalhatnak. (Nem kötelezően, de itt érdemes kezdeni.) A 199-es viszont már csúnya! Ennyi hiba adatkábel, tápellátás, tuning, rossz hűtés esetén a leg valószínűbb. Leginkább itt lehet a gond.

Összerakva: Egy drive esetén nincs probléma. Mivel a tápod többszörösen toldott (elkerülendő!), és több attributum is bizonytalan máködésre utalhat, így szerintem szomjaznak egy kis tápellátásra.

2-3 föld tutira sok neki (terra=föld, tera a mértékegység). Valamint TB azaz terabyte és nem Tb (terabit). :B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#16010) liksoft válasza Donald (#16008) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha írásteszt és olvasási teszt is jó (úgy, hogy a ráírt adatot visszaellenőrzi - nem azonnal, mert az a cache-ből megy), akkor tudni kell particionálni. Vagyis, a teszt nagy valószínűséggel nem tökéletesen fut le, hanem a drive-ra hagyatkozik, hogy nem volt hiba.

Ha az íróáramkör megy tönkre (és semmit nem ír), akkor tűnhet jónak a drive, ha vissza tudja olvasni az írt területet hiba nélkül. De a tartalom NEM változott! Ezt is le kell ellenőrizni.

Telo 2000 (tudok beszélni a túloldalon lévővel - mi másra kell? :F ), gps 10 éves papír alapú (Bp nem változik :D ), stb..... ;] ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#16011) 0805 válasza Imco (#16007) üzenetére


0805
tag

Hát ha még azt is átírnám h valójában nem is 450-es a Corsairom most,hanem a legkisebb van a gépben a CX400-as Corsair akkor tényleg tápgond lesz...kiveszem a VGA-at és szerintem ugy okés lesz:D Ugysem sürün jácok csak azért hagytam benne mert 2D-be 30W körüli a fogyasztása a VGA-nak..
Köszönöm a segítségetek.. :R
De még lehet h berakok majd HD sentinel Smartokat mert azokat a winyókat nem is Smartoltam amik átmentek RAW-ba... :U

[ Szerkesztve ]

(#16012) liksoft válasza 0805 (#16011) üzenetére


liksoft
nagyúr

:W :W Azokat kértem..........

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#16013) Imco válasza liksoft (#16012) üzenetére


Imco
őstag

:Y
Csoda hogy iszom?
:))

Üdv! Imco

(#16014) Buko01


Buko01
tag

Sziasztok, adott egy Hitachi Deskstar
HDP725050GLA360
Sata
500gb-s vinyó
a probléma, ott kezdődött, hogy jött egy áramszünet, és az lcpower táp(...) elvitte az alaplapom, a procim, és a vinyóm...
a vinyórol azt kell tudni, hogy másik gépbe téve, nem kapcsol be a gép.
beruházta megy külső univerzális átalakítóra, ami usb-t csinál belőle, észleli a gép, HD sentinel 100% -osnak látja , mint teljesítményt, mint a kondíciót... na de itt jön a bibi, 1-2 perc elteltével, leválasztja a winchestert, majd újra észleli, és ezt eljátssza, van amikor tovább bírja, de a végeredmény ugyanaz.. nem lehet vele valamit csinálni? üdv köszi előre is.

(#16015) 0805 válasza liksoft (#16012) üzenetére


0805
tag

Itt ez egyik RAW-os példány Smartja....

Imco : Igyál helyettem is :DDD

[ Szerkesztve ]

(#16016) Imco válasza Buko01 (#16014) üzenetére


Imco
őstag

Szia!

Liksoft megindokolja majd szakmailag. ;)
Nem tartom valószinűnek, hogy érdemes lenne vele küzdeni.
Adatot még mentethetsz róla, de a legritkább esetben javíthatóak ezek a vasak.
Már az az árkategória, amikor majd annyiba kerülne a javítás mint egy új.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#16017) Buko01 válasza Imco (#16016) üzenetére


Buko01
tag

Szia, Igazad lehet, bár azért probálkozik az ember, hátha,köszi.

(#16018) liksoft válasza Imco (#16016) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nem, nem javítható. Technológiailag, ha mechanikát érint a hiba. Elektronika esetén igen, de akkor sem lesz 100-as.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#16019) liksoft válasza Buko01 (#16014) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha az adatterület látszik, akkor ments róla, egyébként kuka.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#16020) Buko01 válasza liksoft (#16018) üzenetére


Buko01
tag

Értem, hát akkor ennek annyi.. :S köszöntem a segítséget.

(#16021) liksoft válasza 0805 (#16015) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ezen nem látok semmit. Jónak kéne lennie.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#16022) 0805 válasza liksoft (#16021) üzenetére


0805
tag

Hát nem mondtam h rossz csak egyszer elszállt RAW-ba és azért tettem be a Smartját.
Most h kivettem a VGA-t a gépböl minden okés eddig velük...Kopp-kopp.
Még majd rakok fel 2db HD105SI winyó Smartját abból az egyiknél volt RAW...majd aláírom melyiknél volt..
Köszi a segítségetek :R

(#16023) tibi126


tibi126
csendes tag

Sziasztok! Még nagyon új vagyok, remélem jó helyre írom.

Nekem egy elég összetett problémám lenne:

Haverom gépén elszállt az XP, és mivel bootcd-kre se reagált sokat, hazahoztam a hdd-t. Az elképzelés az volt, hogy bedugom a gépembe, és a saját oprendszerem alól kicserélem a sérült rendszerfájlt.
Nekem egy 250GB Seagate (C, D, E partíció, C: windows 7) és egy 1TB WD Caviar Green (H, I, J partíció) merevlemezem van.
Mivel a haverom winyója IDE csatlakozós, ezért kihúztam a DVD íróból az IDE-t és beledugtam a HDDbe. Bootoltam a sajátomról, és nagyon király volt minden, láttam a saját dolgaim, mint eddig, és az ő lemezén is mindent.
Úgy gondoltam hogy egy Windows újratelepítés nem ártana, úgyhogy kerestem egy XP bootlemezt. A DVD olvasó az IDE-ről megy, tehát visszadugtam abba, és mivel a szalagkábelen volt még egy csatlakozó, abba dugtam az idegen hdd-t. (gondolom így párhuzamosan lettek bekötve)
Szépen bootoltam cd-ről, és amikor kiválasztottam hogy hova tegye a windowst, kiírta hogy formázni kell. A haveromnak kellenek a cuccai, tehát leállítottam a telepítést, újraindítottam a gépet, hogy lementsem az én 1 terrásomra a cuccokat. Az 1TB winchesterem viszont eltűnt, a helyére egy G:/ meghajtó került, ami "ismeretlen fájlrendszer" és teljesen használhatatlan.
Ezután mindent visszaállítottam a gépem eredeti állapotába, de a H, I, J drive továbbra is eltűnt, ugyanúgy.

A file recovery se lát semmit rajta.

Fontos dolgaim vannak rajta, remélem tudtok segíteni.
(a kábel átdugdosásokat természetesen áramtalanítva csináltam)

(#16024) Imco válasza tibi126 (#16023) üzenetére


Imco
őstag

Több mindent is rosszul csináltál, bár a leirás alapján nem tünik indokoltnak a hiba.
Küld rá a GDB-t talán ő többet lát.
Ha sikerül lementeni, akkor megprobálhatod visszaállitani, vagy format és újra osztás.
A többit bizd szakira.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#16025) 0805


0805
tag

Na elkészült a beígért Smart képek...

Elsöként ez volt RAW-os....

Aztán a 2-dik,Ő még jól viselkedik:D

Tuti "tápgond" lehetett mert most akárhányszor indittom nem jelentkezik a probléma.
VGA-t pihentettem pár napig :D

(#16026) Bence942


Bence942
tag

helló! nekem olyan problémám lenne hogy van egy 250 gb-os vinyóm (zsír új most vettem!) mert a gépemben egy 20 gb-os ide csatis vinyó (van) és erre a 250 gb-os satasra szeretném cserélni! rádugtam az alaplapra a kábelt és kapott áramot is el is indult a gép minden csak nem tudok rá xp-t telepíteni :( ezt írja ki ha a hdd-ről indul "reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key" lenne még egy kérdésem van ez a kép nah nekem nem így van ott ahol van a nyíl ott nekem csak a cd olvasó van :S és ott a vinyónak kellene lennie azt hogy lehet meg oldani? kérem aki tud segíteni az segítsen! Köszönöm!

(#16027) Imco válasza Bence942 (#16026) üzenetére


Imco
őstag

"el is indult a gép meg minden" Elindul a win a régi vinyóval miközben rajta van a sata?
Valahol, -talán a képen legalul- lehet engedélyezni a sata vezérlőt. Probálj enhanced vagy IDE modot választani.
Nem a nyilaknál fog látszani a sata vinyó hanem 4 -5 sorral alatta.
A bootnál állitsd be hogy honnan bootoljon elöször. Esetedben most a CD-DVD az aktuális.
Töltsd ki az adatlapod, hasznos lehet.

Szerintem...

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#16028) liksoft válasza 0805 (#16025) üzenetére


liksoft
nagyúr

Azért mindkettőnél a 200-as árulkodik. Nem túlzottan, de jelez.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#16029) mefistofeles

Skacok!
A gépemben SATA winyó van. Csak ideiglenesen adatletöltéshez be lehet rakni mellé egy IDE wincsit?

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#16030) liksoft válasza mefistofeles (#16029) üzenetére


liksoft
nagyúr

Simán! Viszont ha használni is szeretnéd, nem csak a géped súlyát növelni, akkor PATA csatlakozás is kell hozzá. A két csatlakozó egyidejű használata nem kizáró tényező, de együttes megléte alapkövetelmény. Ehhez a boot sorrendet is szinkronba kell természetesen állítani a BIOS-ban!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#16031) killerjohn


killerjohn
addikt

Helló!

Intel Matrix RAID (RAID-1)-ben van az egyik szerveremben két db 1TB-os WD vinyó.
Néha úgy érzem, hogy nagyon lassú, de hála Intel barátunknak, SMART nem működik RAID-1 mögül, így még tippelni sem tudok, hogy mi a gond...

Nyomtam egy HDTune file benhmarkot, és ezt kaptam... ld csatolt kép...

szerintetek? :o

(#16032) Imco válasza Bence942 (#16026) üzenetére


Imco
őstag

Ne privátkodjun, ha kérhetném! Itt nálam okosabb emberek is hozzá tudnak szólni, ha butaságot írok.
Illetve több szem többet lát.

"bocsánat rosszul fejeztem ki magam! amikor berakom a sata vinyót akkor az ide vinyót kiszedem a gépből! és akkor azt a rebootos szöveget írja ki IGEN a sata vinyó 1-2 sorral lejjebb van! és ha be állítom hogy cd-dvd olvasóról induljon ugyan ezt a rebootos szöveget írja ki felpörgeti a cd-t és kész "

Tehát a SATA HDD látszik a BIOSban? Ha felpörög és nem indul a telepités akkor ott lehet még cd ill cd-dvd rom hiba is. XP-t telepitünk ha jól emléxem. A telepitőnek HDD nélkül is el kéne indulnia. Legfeljebb szól hogy nincs HDD a gépben. / Sata driver hiánya esetén is ezt irja/

Szerintem...

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#16033) Bence942 válasza Imco (#16032) üzenetére


Bence942
tag

csak az a baj hogy a régi vinyóra tudok xp-t telepíteni szal nincs probléma az olvasóval :(

(#16034) liksoft válasza Bence942 (#16033) üzenetére


liksoft
nagyúr

Standard legyen az ide és sata is. Na AHCI!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#16035) Imco válasza Bence942 (#16033) üzenetére


Imco
őstag

"Tehát a SATA HDD látszik a BIOSban?"
SATA beállitás megfelelő?
Vinyó nélkül eljut a telepitő a HDD detektig?

Szerintem...

Üdv! Imco

(#16036) JNashville


JNashville
senior tag

Segítséget szeretnék kérni. Vettem ma egy WD15EARS vinyót, ami elméletileg tudja az Advanced Formatot, tehát többek között formázás után nem 1,36 TB hely kéne, hogy legyen rajta (ahogyan most áll), hanem (eszerint a cikk szerint is) jóval több. Van esetleg valakinek ötlete, miért lehet ez?

Esetleg nem gyorsformázni kellett volna? A sima formázást 10 percnyi 2% után meguntam ...

MARVEL AT HIS MIGHT!

(#16037) JNashville válasza JNashville (#16036) üzenetére


JNashville
senior tag

Sorry a duplapostért, ez a link kimaradt az "eszerint a cikk szerint is" részből.

[ Szerkesztve ]

MARVEL AT HIS MIGHT!

(#16038) Zolás


Zolás
addikt

Üdv urak gyors vinyóskérdés.
Létezhet formázás után hogy adatok maradnak egy vinyón? Esetleg előfordulhat olyan hogy a vinyó egy része nem formázható?
Leformáztam a samsung vinyómat és láss csodát a winrar talál rajta mappát. System volume information-msdownld.temp-$recycle.bin
Mit keresnek ezek egy lassú formázással széjjelszedett vinyón?

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#16039) killerjohn válasza Zolás (#16038) üzenetére


killerjohn
addikt

Ha az adatokat akarod eltüntetni (és nem más okból van szükséged a formázásra kifejezetten), akkor az Eraser használata erősen javasolt. Még az 1 pass sem rossz, de 35 pass-t bekapcsolva hagyod éjszakára, és azon a vinyón a világon senki semmit nem fog találni :)

(#16040) fetye


fetye
tag

Üdvözletem! Két merevlemezes kérdésem van. Véletlenül mindkettő Maxtor a vékonyabbik fajtából… HDD-ben nem vagyok otthon, de gondolom, ti tudtok segíteni.

1. Maxtor 541DX (20GB) lemezt a BIOS „Athena”-nak látja (a 2B020H1 modellnév helyett). Nem ismerem a lemez előtörténetét, de hallottam, hogy ez gyakori firmware-probléma. Viszont megoldást nem találtam rá. A letöltött Salvation HDD Firmware Repairer (amelyet épp erre a sorozatra találtak ki) nem segített. Miután kiírta, hogy minden table-ben hibát talált és javította, sztem egyszerűen lefagyott. Többször is próbáltam, mindig ez volt az eredmény. (???) Mit lehet még tenni? (Az elektronika állítólag jó.)

2. Maxtor 531DX (15GB) kissé bad sectoros volt, ezért futtattam rá egy Salvationt HDD javítót, de (remélhetően) pillanatnyi elmezavaromban kikapcsoltam a gépet, amint épp javított. Ezek után a következő bekapcsnál már csak a BIOS látta (de az helyesen: 2R015H1 néven és legalább nem „Athena”-ként) :) . Viszont semmilyen más progi nem is látja: sem a Salvation, sem az MHDD, stb. (Előbbi nem talál lemezt, utóbbi a tesztnél végig felkiáltójeleket ír ki.) Ez master boot record probléma lehet?

Köszönöm előre is!

(#16041) Zolás válasza killerjohn (#16039) üzenetére


Zolás
addikt

Nos a helyzet az hogy fennmaradnak ezek a töredékek formázás és uj partició létrehozása után is. Én pedig azt szeretném ha eltünnének a retekbe.
Gondom van a vinyóval és lehet ez a baja. Nemrég ezen volt egy oprendszer ami folyton meghalt mindenféle hibával. De ha ezek a fileok igy megmaradtak el tudom képzelni hogy azért halt le az oprendszer mert nem tudta őket használni.
tehát nem aza célom hogy soha semmilyen adatot ne tudjanak róla leszedni hanem az hogy üres legyen de végleg. Ha erre a célra is alkalmas az eraser progi akkor rátolom.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#16042) Imco válasza JNashville (#16036) üzenetére


Imco
őstag

Érdekes amit irnak.
Ezek szerint advanced formatos HDD-m van! :DD
Szegényt közönséges HDD-nek használtam! ;)

Nem egészen értem a cikket, mert én már
10 éve is variáltam a szektor mérettel.
Pl. a PM-ben /talán/ a 2.kérdés az új particiónál,
hogy mekkora szektorokat szeretnék.
Az extra csökkenését értem.
Az sem teljesen világos, hogy a W7-hez is kell
a szoftver vagy csak az XP-hez.

Mivel az adataimat szeretem ezért per pill.
nem használnám ezt az újitást.
A 1,5Tb esetében ~140 GB a nyereséged.
Viszont a leirás alapján nem vagyok biztos benne,
hogy egy adatmentést simán a acceptálnék rajta.

A végén: "20-200 perc alatt végez feladatával".
Ne add fel 10' után.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#16043) Imco válasza Zolás (#16041) üzenetére


Imco
őstag

Az OS simán megformázza magának a HDD-t.
Ha nem sikerül, szól.
Más irányba keresd a hibát.
Vagy esetleg csinálj c,d,e particiót és pl.
az e-re telepitsd az OS-t egy teszt erejéig.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#16044) Zolás válasza Imco (#16043) üzenetére


Zolás
addikt

Most valószinüleg ezt fogom kipróbálni egy pár napos teszt erejéig. Csinálok 3 particiót és máshova teszem a rendszert. Kiváncsi vagyok mit fog reagálni rá.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#16045) liksoft válasza Imco (#16042) üzenetére


liksoft
nagyúr

Mivel a szektorok között van a servo, így 4k esetén abból kevesebb lenne elvileg. De nem kell annyi, hiszen 3-4 ezer szektor (512) is van egy sávon. Így a pozicionálás nem romlik, a hibajavítás meg a megemelt byte-számmal közel ugyanolyan. Vagyis mindegy. Az IDE drive-ok vagy tudják, vagy nem. Régebbi SCSI és MFM winyóknál lehetett a szektormérettel variálni. Anno viszont az OS nem tolerálta. Ma sem, csak kiegészítéssel (7 esetén nem tudom). Az a duma meg, hogy gyorsabb, nem jön be. Ugyanis amióta az interleave érték 1:1, azóta egy fordulattal egy sáv beolvasható. Az a 11% nem lesz észrevehető.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#16046) liksoft válasza fetye (#16040) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nem. Mindkettő drive belső adminisztrációs területe sérült. Ezek "elkoptak" szó szerint is, így több gondod lesz későbbi használatukkal (ha sikerülne életre kelteni), mint amennyit érnek. Kuka mindkettő.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#16047) kircipeti


kircipeti
senior tag

Udv!

Nem problema, de nem talaltam jobb topikot.

Van egy rendszer (WD Black) es egy adattarolo winyom (WD Green). Az adattarolot van ugy, hogy egy honapig sem hasznalom. Van erre valami lehetoseg windows xp alatt, hogy lekapcsoljon mondjuk 15perc inaktivitas utan? Ha pedig el szeretnem erni a meghajtot, akkor visszakapcsolja magat? Tudom, hogy van a windowsban valami hasonlo opcio, de nem vagyok benne biztos, hogy az a rendszerlemezt nem kapcsolna-e ki, amit nem szeretnek.

(#16048) Imco válasza kircipeti (#16047) üzenetére


Imco
őstag

Energiagazdálkodás>merevlemez lekapcsolása x perc inaktivitás után

Nem 100% de talán külön kezeli. Ha pl TTCM-be rákattintasz akkor elindul, de lehet arra is ha megnyitod a commandert mert betallozza az elérhető meghajtókat. Nagy bajt nem csinálsz, legfeljebb visszaállitod. Jó kisérletezést! :)

Szerintem...

Üdv! Imco

(#16049) kircipeti válasza Imco (#16048) üzenetére


kircipeti
senior tag

Koszi, ezt ismertem, csak nem voltam benne biztos, hogy jo is lesz. De ugy tunik, hogy okes a dolog.

(#16050) hekkerman


hekkerman
tag

az gáz, ha egy merevlemez 58 fokos volt egyszer? ingyen kaptam, nem normális a működése, csak úgy érdekel :) Írni,olvasni lehet rá, de ha tesztet rányomok, akkor kattog a fej benne tápom tuti elég erős hozzá. Szerintetek? Kicsit égett szaga is van, de ha simán másolok rá, meg róla, akkor nem tapasztaltam gondot, maximum, hogy olvasás egy picit lassú idéshez képest is maxtorék 160asáról van szó (6 éves)
isten ments, hogy ezt a hdd-t is bármire használjam, de ingyé volt, ki ne fogadta volna el :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.