Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#37001) tarti19


tarti19
senior tag

Sziasztok. Szerintetek bedöglött-e az ssd-m,ha a biosban làtom,de win 8.1 telepìtő menüjèben màr nem :( sajnos 1 hònapja a betöltes utan kèkhalàl fogadott, ekkor mėg sikerült leformzni s mai napig üzemelt,mert megint kèkhalàl fogadott. Ocz agility 100-as ssd-ről van szò. Kàbel csere s slotvàltàsok is. Masik winyot pedig rendesen latja mindig s a telepìtő is.
Köszi a válaszokat.

PSN id: Huntarti, http://www.twitch.tv/tarti19

(#37002) djculture válasza tarti19 (#37001) üzenetére


djculture
félisten

Sajnos hiresen rossz széria, ha jól rémlik van rá valami firmware is javításként. De hogy ha már elérte a baj hatásos e nemtudom.

[ Szerkesztve ]

(#37003) tarti19 válasza djculture (#37002) üzenetére


tarti19
senior tag

Igen lassan 3éve megvan. Akkor holnap irany Pest :P nincs mese kell egy masik.

PSN id: Huntarti, http://www.twitch.tv/tarti19

(#37004) _DiEGO_ válasza djculture (#37000) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Hehe , Floppy a HDD-k felett volt ... a csipogó a BIOS miatt szolgáltatott legelső sorban , egy kics bip és GO windóz :R Illetve ugye le lett cserélve hangszóró egy modernebb kis piezora .

(#37005) akisbandi


akisbandi
aktív tag

Sziasztok!

Van egy 3TB-os HDD-m, amit egy NAS-ba szánok, viszont nincs a környezetemben olyan gép, ami kezelni tudná ezt a méretet.
Kérdésem, hogy ennek ellenére tudom-e klónozni a a régi lemezt az újra PC-n, vagy bízzam a NAS-ra?

(#37006) Saltwater válasza akisbandi (#37005) üzenetére


Saltwater
aktív tag

Inicializálj GPT partíciót, és máris tudja kezelni a géped. Utána már másolhatsz rá, vagy klónozd a régit, és konvertáld a partíciót GPT-re Partition Wizard-al.

[ Szerkesztve ]

https://hdd-adatmentes.hu

(#37007) liksoft válasza Saltwater (#37006) üzenetére


liksoft
nagyúr

Elolvastad? NAS-ba szánja! Az a NAS milyen file-rendszert kezel? Milyen partíciós típust és méretet? Biztosan tudja a GPT-t? :F

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#37008) liksoft válasza akisbandi (#37005) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Bízd a NAS-ra, mert különben kompatibilitási problémák miatt akár csúnya adatvesztésed is lehet. Először le kell menteni ami fontos, majd a NAS-ba betenni az új lemezt, inicializálni, és átmásoltatni az adatokat. Utána a régi HDD felszabadul. Persze ehhez az is kell, hogy a NAS az OS-t ne a régi drive-ról töltse be, ha lemezről indulós típus. Vagyis amit leírtam, csak elvi sorrend.

Ami biztosan megy, hogy a NAS teljes tartalmát kimented, drive-ot cserélsz a gyári dokumentáció alapján, majd visszatöltöd az új HDD-re a mentett anyagot. Ha minden rendben, akkor szabadítható fel a régi drive.

FONTOS! Ami fontos belőle, ezen a procedúrán kívül más helyen is legyen lementve. Ugyanis egy HDD hiba, vagy egy rossz mozdulat, és megy a "lecsóba".

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#37009) Doky586 válasza akisbandi (#37005) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Azt is nézd meg hogy leírása szerint a NAS képes-e 2TB-nál nagyobb hdd-ket kezelni..
Az én Synologym pl. nem képes... :((

(#37010) Saltwater válasza liksoft (#37007) üzenetére


Saltwater
aktív tag

Igaz, bölcsebb maradtam volna ha csendben maradok....

https://hdd-adatmentes.hu

(#37011) Mezga Aladár válasza akisbandi (#37005) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

arconis true imaga pl tudja klonozni. De nem biztos hogy jó lesz, figyelhet a nas egyéb paramétereket, pl sorozatszàm.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#37012) Maxell014


Maxell014
senior tag

Sziasztok
Nem tudom, hogy a hdd-vel vagy a rendszerrel van-e a probléma de legtöbbször gondol egyet és a hdd 100% megy a gép teljesen lelassul és közben alig használja valami a hdd-t. Ilyenkor mi lehet a probléma ? KÉP

(#37013) tomp válasza Maxell014 (#37012) üzenetére


tomp
félisten

A windows rendszervédelem 2 folyamata is aktív + a szolgáltatásgazda. Utóbbi nekem is szokta 5-10percig 100%-on járatni a vinyót aztán rendbe jön.
Töredezettség mentesítsd a meghajtót. Habár nekem nincs tördezve és mégis 100%-os terhelést generál a folyamat de nem tart sokáig.
8.1-el jött ez a jelenség nálam. Minden bizonnyal nálad is ez van. De azért nézd meg a HDSentinellel is, hogy mit ír ki.

(#37014) Maxell014 válasza tomp (#37013) üzenetére


Maxell014
senior tag

igen a 8.1 alatt van ez mikor bekapcsolom a gépet akkor kb 1 percig utána meg nem tudom mert nem mindig veszem észre. HDSentinel szerint jó.

(#37015) tomp válasza Maxell014 (#37014) üzenetére


tomp
félisten

Ugyan ez van nálam is.
Ha friss boot van(azaz nem az intelligens leállás utáni gyors indítás) akkor több percen át 100%-on pörög. Nem tudom miért csinálja a 8.1. Az update 1(8.1.1) is csinálja. :(((

(#37016) akisbandi válasza Mezga Aladár (#37011) üzenetére


akisbandi
aktív tag

Köszönöm mindenkinek az aktív közreműködést.
112-es Syno a NAS, úgyhogy az tudja kezelni a 3TB-t, viszont a PC GPT-ként nem tudja kezelni, túl régi az alaplap. Az Acronist megpróbálom, aztán hátha sikerül, ha nem, akkor marad a küzdés. A beállításokat át lehet vinni, de az rtorrent és egyéb konfigurációk valószínűleg rám maradnak.

Az a kérdés, hogy annak ellenére, hogy a PC nem tudja egyben kezelni, engedi-e ext4-re formázni és klónozni.

(#37017) Doky586 válasza akisbandi (#37016) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

PC-nek hardveres limitje legutóbb 13éve volt ezzel kapcsolatban 137GB-nál.
Azóta csak szoftveres limitek vannak: pl unsupported OS (XP)...

De szerintem particionálatlanul tedd be a nasba, ha eddig basic köteted volt (most is az ajánlott, nem az SHR) akkor eSata porton az adatokat gyorsan vissza tudod másolni a kivett hddről.

[ Szerkesztve ]

(#37018) akisbandi válasza Doky586 (#37017) üzenetére


akisbandi
aktív tag

Megteszem, de a bootstrap-pal meg volt "bolondítva" a NAS és nem akarom az előzőleg konfigurálással töltött időt és energiát elbukni, vagyis újra kezdeni.

Először nekiállok acronissal, hátha, aztán ha nem megy, akkor marad a NAS. A win7 egyben nem látja, ebből gondoltam, hogy akkor hardveres vezérléssel lehet gond.

(#37019) Doky586 válasza akisbandi (#37018) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

A beállítások egy része menthető... [link]
Sőt az se biztos hogy a NAS-nak GPT kell... de ez inkább a syno topicba való..

[ Szerkesztve ]

(#37020) Máté94 válasza djculture (#36986) üzenetére


Máté94
addikt

Végig csináltam, már ha HD Sentinel Felület tesztjében a legördülő menüben a "Lemez felületének újrainicializálása"-t kellett választanom... és nem lett jobb. Sőt, harmadik alkalommal, azaz most sikerült feltennem Windows-t, úgy hogy el is induljon. I/O hibákat írt, de most valahogy jó lett. Vagyis nem, mert piszok lassú. 10 perc alatt bebootol, semmi hang nem hallatszik, de végig megy. Mintha 100-200kB-al olvasna. Feladatkezelőben is 6000-7000 ms-os válaszidőket ír.

HD Sentinel most már "csak" 32 gyenge szektort ír.

Mi a következő lépés, amit tehetek? :)

(#37021) Tharkoul


Tharkoul
tag

Üdv!

Az elmúlt napokban meghalt két merevlemezem is. Az egyik egy WD10EZEX volt (tudom, már folyamatban van helyette egy FZEX), majd amikor lementettem róla az adataimat a régi, problémás WD4000AAKS-re, akkor két nap múltán az is megadta magát. Számítottam rá, hogy ez lesz, csak azért mertem remélni, hogy ennél tovább fogja húzni (pl míg megérkezik az új [smart szerint volt rajta kb 20e olvasási hiba, bad sector csak 3-4]).

Éppen töröltem egy alkalmazást róla, mikor újraindításkor már megfagyott, utána el se akart indulni vele a gép, mert már a BIOS-nál megfagy, hogy nyomjak del-t vagy f2-t, de belépni már nem tudok, ottragadok. Próbáltam más kábelekkel, külső adapterrel is, BIOS-t is frissítettem, hátha, de nem. A HDD hallom, hogy felpörög, hallom, hogy egészségesen működne, nincs ciripelés, nincs furcsa zaj, de mégsem csinál semmit, nem ismerhető fel, még RAW-ként sem winből. A nyák épnek tűnik első pillantásra. Mikor utoljára használtam, átviteli sebességgel sem volt gond.

Szerintetek mégis mivel lehetne életre kelteni, mi lehet a baja, mivel próbálkozhatnék még? Hajlok még afelé is, hogy tegyem be a mélyhűtőbe jól bebugyolálva, de ez szerintem csak mítosz, youtube videók alapján se hozott nagy sikert.

Persze, nyilván az is opció, hogy keressek valakit, aki foglalkozik adatmentéssel, de jó lenne, ha tudnátok javasolni valami egyéb utat. Előre is köszönöm a válaszaitokat!

[ Szerkesztve ]

(#37022) ubyegon2 válasza Tharkoul (#37021) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

A tápos topicra szükséged lesz, esélyes ugyanis, hogy a tápellátás okozza ezeket a hibákat. Ha nem szűröd ki a hibát, akkor az új HDD sem lesz hosszú életű!

(#37023) Anathema67


Anathema67
tag

Sziasztok,

Xigmatek Elysium házam van amiben van egy beépített HDD dokkoló. Ha leválasztom a dokkolóban levő HDD-t a rendszer már nem látja, viszont ugyanúgy pörög tovább. Így meg tudomásom szerint nem tanácsos kivenni. Áramtalanítani kéne de nincs ötletem. Van valami megoldás?

köszi

(#37024) SUPREME7 válasza Anathema67 (#37023) üzenetére


SUPREME7
őstag

--

[ Szerkesztve ]

(#37025) akisbandi válasza Doky586 (#37019) üzenetére


akisbandi
aktív tag

Feladtam a klónozás lehetőségét, az alkalmazásokat pedig sajnos nem hagyta menteni, úgyhogy apránként újra konfigurálom. Legalább lesz egy tiszta rendszerem. Mindenesetre köszi

(#37026) Tharkoul válasza ubyegon2 (#37022) üzenetére


Tharkoul
tag

Mindenképpen szeretnék új tápot venni, mert azért régi mégiscsak hetedik éves már, ki tudja meddig bírja még, de ugyanarról az ágról volt megtáplálva az SSD is, így ez szerintem csupán véletlen egybeesés. Tényleg azért lett lecserélve ez a pót 400-as, mert nagyon a végét járta. De azért köszönöm szépen a javaslatot!

(#37027) Doky586 válasza akisbandi (#37025) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Megkérdezhetem hogy maga a klónozás nem sikerül neked, vagy az új hddt berakva nem ismeri fel a rendszer? Macriummal lenne esélyed.

[ Szerkesztve ]

(#37028) spidersoft


spidersoft
senior tag

Üdv! Keresővel hirtelen nem találtam megoldást... ha volt már, akkor bocsánat, kérnék néhány kereső kulcsszót, ami segíthetne :)

Vettem egy 3TB-os winyót. Alaplap nem UEFI-s, de úgy tudtam, hogy csak a boot miatt kell ez, egyébként nem számít (most keresgéltem neten, másfele is írják, hogy GPT-s winyót lehet használni nem-UEFI-s alaplappal normálisan). Winyó kapott GPT-t, leformáztam, rámásoltam vagy 1TB adatot és fisszaellenőriztem bináris fájlösszehasonlítással (total commanderben), minden OK. Másolgattam rá tovább az adatokat, aztán mikor kész lett a másolással tele lett olyan mappákkal, amibe nem tudtam belelépni, kb. 32GB-nyi adatot láttam rajta. Kis számolgatás után kiderült, hogy kb. 2TB után nullázódott a dolog... Reboot után RAW lett, eltűnt a partíció.

Legfrissebb (2010-es...) AHCI driver fent van, BIOS-ban AHCI mód be van kapcsolva, Win7 x64 van fent.

HD Sentinel innentől kezdve (kb.) 750GB-osnak látta, BIOS úgyszint.

Kellene UEFI-s alaplap, hogy normálisan tudjam használni?...

(bocs az offért, de) van még esély rá, hogy visszanyerjem az adataimat?... erős 2TB ment rá.

Előre is köszönöm a választ! :R

[ Szerkesztve ]

(#37029) akisbandi válasza Doky586 (#37027) üzenetére


akisbandi
aktív tag

A klónozás nem sikerült, a NAS felismerte, most szépen elmásolgat pár napig, ahogy nézem. A syno egyébként az acronis-t ajánlja erre a célra. Az öreg PC nem szerette, a laptophoz pedig külső ház kellett volna. Persze lehet, hogy lett volna más megoldás, de hirtelen több nem jutott eszembe.

(#37030) spidersoft válasza spidersoft (#37028) üzenetére


spidersoft
senior tag

update: testdisk nevű progit írják sokfele, de az is csak kicsinek látja...

(#37031) liksoft válasza spidersoft (#37028) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szépen felül lett írva. Onnan kell előszedni, ahonnan másoltad. Más megoldást nem látok. Csak töredékek lesznek erről menthetőek.

Ha nem támogatott formában használsz valamit, előtte illik tesztet végezni, hogy az ötlet bejött-e? ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#37032) spidersoft válasza liksoft (#37031) üzenetére


spidersoft
senior tag

Eleinte működött... 1TB-nyit rátettem, visszaellenőriztem, jó volt. Csomó helyen írják, hogy mennie kell, UEFI csak akkor kell, ha erről akarok bootolni. Szóval kell vennem UEFI-s alaplapot?...

Ha a fájlnevek visszajönnek, akkor már az előrelépés lenne... bár sok anyag volt rajta, amit nem tudom, hogy meg tudok-e mégegyszer szerezni majd.

(#37033) ubyegon2 válasza Tharkoul (#37026) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Azt azért meg kell említeni, hogy az SSD- ben nincsenek mozgó alkatrészek, így közel sincsenek annyira veszélyben, mint a HDD- k.
Az a baj a tápokkal, hogy elég hamar kiszáradnak a kondijai, a régiek még jobbak voltak ebben. :U Mindenképpen kérj tanácsot vásárlás előtt a tápos topicban.

[ Szerkesztve ]

(#37034) Doky586 válasza spidersoft (#37032) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Tudtommal a 32bites XP oprendszer teszi pont így tönkre az adatokat ha rádugod, vagy külső usb ház ami csak 2TiB-ig tud (ócsó tipusú chipsetesek). Ezek tudtommal kivédhetők a hdd-gyártó „advanced format” progijával.. ekkor efi/gpt se kell és XP is használhatja.

[ Szerkesztve ]

(#37035) spidersoft válasza Doky586 (#37034) üzenetére


spidersoft
senior tag

Win7 x64 volt, igaz nem erről bootolt, de normálisan belső winyóként ment. Mikor meddögledett áttettem a külső rackbe is (ami eSATA-n 4TB-ig kéne kezelje a winyókat), de nem tért magához ott se... igazából most már csak azt kéne megtudni, hogy merre tovább. Nézegettem az alaplapokat, de árlistákból direkte nem akar kiderülni, hogy mi tudja az EFI-t -- ha ennyire kritikus lenne, akkor jó lenne, ha feltüntetnék, kábé ugyanolyan fontos dolog lenne tudni, hogy mekkora winyókat kezel, mint a memóriafoglalat... mindegy. Keresek egy adatmentés topicot, és kérdezősködök ott tovább. Köszönöm a segítséget!

(#37036) liksoft válasza spidersoft (#37032) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha egy driver nem tud 4 byte-nál nagyobb számot kezelni, akkor az össze fogja rondítani. Pont 2 TB érték után. Mivel a legelejét, ahol az NTFS van (3-4GB között indul), így pont a nevek tűnnek el.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#37037) Doky586 válasza spidersoft (#37035) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Egyszerűen a Win7x64 nem ronthatta el, de még a x32 se.. [link]
A hardver/alaplap se (hacsak nem kontaktos-hibás az eszköz).
Esetleg hibás-bugos driver. Ez ellen meg az a megoldás hogy nem a chipgyártó hanem a winbe épített szabványos drivert kell használni (itt le van írva hogy hogyan)...

(#37038) spidersoft válasza spidersoft (#37035) üzenetére


spidersoft
senior tag

Doky586: Igen, sok helyen írják, hogy mennie kéne, ezért lepett meg az eset. Az alaplapi, legfrissebb AHCI driver az eSATA miatt lett feltéve... ha nincs fent a driver, akkor eSATA-n nem talál semmit, függetlenül attól, hogy hotplugolom, vagy kikapcsolva teszem rá. Szóval ezek szerint az a driver lehetett a ludas... :/ Régebben (még az IDE/pATA korszakában) is már voltak bajok az alaplapi driverekkel, reméltem, hogy ez mára már kinőtte magát -- ezek szerint nem. Ami érdekes: az eset óta a BIOS is 750/810/nemtommennyi gigásnak látja a winyót (a 2TB fölötti méret). Valóban nagyon úgy fest, hogy addig ment tökéletesen, amíg nem értem el másolásban a 2TB-os határt :D Amit rámásoltam bizonyos részben megvan másutt (úgy 200 giga hiányozhat, amit jó lett volna tudni, hogy mi volt...), viszont move-oltam a többi winyóról. Írva azok szerencsére még nem voltak azóta (hacsak a win7 nem defragolta őket össze...), de ahhoz, hogy visszaállítsam kéne sok-sok hely valahol :P

liksoft: Régebben olvastam, hogy az NTFS azért is jobb a FAT-nél, mert a lemez közepén van, így átlagban kevesebb fejmozgással elérhető, mintha az elején lenne, mint a FAT... akkor erre is rosszul emlékeztem :D

Szóval ha akarok eSATA-t és GPT támogatást is, akkor az egyetlen kiút az új alaplap... meg gondolom új proci is, mert nemigen fogok találni olyan AM3-as lapot, amin van integrált VGA és EFI-s (meg eSATA/USB3 is van rajta)... legalábbis eddig nem leltem árlistákon. Legolcsóbb megfelelő lapot, amin van eSATA 17.000 körül találtam, plusz egy tízes bele a proci. Ezek FM2-es cuccok, FM1-es lapot nem találtam sehol (ami meglepett, lévén procit árulnak zsákszámra -- ok, nem terjedt nagyon el, mert gyorsan jött az FM2, de akkor is fura).

Még kérdés az is, hogy ha vennék új alaplapot, akkor vajon helyrejönne-e tőle a winyó, vagy maradna "kicsi".

(#37039) ggg666 válasza spidersoft (#37038) üzenetére


ggg666
őstag

Vagy csak a vezérlődnek nem tetszett a 3tb, én is jártam már így laptopon.Veszel bele egy vezérlőt és lehet az is elég.

(#37040) spidersoft válasza ggg666 (#37039) üzenetére


spidersoft
senior tag

Leszedtem az AMD 4in1 driverből az AHCI-t, és meggyógyult, már 3TB-osnak látja a HD sentinel meg a Testdisk. Ettől még raw... Utóbbit ráeresztettem, hogy nyálazza át, hátha...

(#37041) liksoft válasza spidersoft (#37038) üzenetére


liksoft
nagyúr

Régi 10-20GB HDD esetén majdnem ott is volt. :)

Az, hogy itt miért nem működött, csak pontos teszt, adatok elemzése után derül ki.

2TB fölött UEFI BIOS + GPT. Minden más esetfüggő.

Update: Pont itt az esetfüggő állapot. A régi driver felülírta az elejét, az új valószínűleg már jól fogja kezelni. Sajnos ettől az adatok nem jönnek vissza (a felülírás miatt).

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#37042) Doky586 válasza spidersoft (#37038) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Az eSATA az ugyanolyan mint a sata, nincs semmilyen TB korlát. A dokkolókbál az USB kompatibilitás miatt írhatják a TB korlátot (mert esata mellett mindegyiken van usb is)..
Drivereket én is mindegyiket fel szoktam telepíteni amit adnak, de utána a link szerint átváltok szabványos (Microsoftos) driverre. Ezt tettem az inteles és a AMD-s gépemen is...

Az adatmentésre nincs ötletem. Szerintem nincs sok esélyed hogy visszakapd a 3TB hddről :(( , az eredeti helyekről inkább.

[ Szerkesztve ]

(#37043) ggg666 válasza Doky586 (#37042) üzenetére


ggg666
őstag

"Az eSATA az ugyanolyan mint a sata, nincs semmilyen TB korlát"

Az én laptopomnál volt, nem kezelte rendesen a 3TB-os merevlemezeket csak az express card 54-es foglalatú vezérlőn keresztül.

(#37044) Doky586 válasza ggg666 (#37043) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Szerintem nálad valami átkódolós kütyü miatt volt, hasonlóan az usb-s kütyükhöz..
CristalDiskInfo mit mond a Csatlakozó tipusáról? (bármekkora hdd-vel)
Nálam eSATA és SATA esetén: "Serial ATA", USB ház esetén: "USB (Serial ATA)" van kiírva.
És természetesen az eSATA-hoz semmilyen extra driver nem szükséges (ha már működik belső hdd).

(#37045) spidersoft


spidersoft
senior tag

testdisk gyorskeresője 1 óra alatt 1%-ot haladt :W próbálok más programokat is, hátha valahol maradt valami NTFS kópia, FAT-ből kettő volt :D Környvtárstruktúra már elég lenne, ha visszajönne, lévén nem tudom eldönteni, hogy mi lett szektorilag felülírva meg mi nem, nincs checksum sehol... rá kéne már szoknom csinálni mindenhez :)

(#37046) ggg666 válasza Doky586 (#37044) üzenetére


ggg666
őstag

Milyen átkódolós kütyü?
A laptop esata portja?
Ugyanazzal a külső házzal és másik 30 darab 3tb-os merevlemezzel a másik esata portokon gond nélkül ment csak a gyári intel esata-n nem.

(#37047) spidersoft válasza Doky586 (#37044) üzenetére


spidersoft
senior tag

Nemtom, nálam nem talál meg semmit eSATA-n a windózos AHCI driverrel ezzel a dokkolóval, mással meg nem tudtam még kipróbálni. Régebben próbáltam nem-AHCI módban, úgy *elindult* a win driverrel, de kapcsolgatott a winyó ki-s-be, fel-le mountolgatott (4-5 másodpercenként), úgyhogy nem erőltettem. Lehet az lesz a vége, hogy veszek egy USB3.0-s dokkolót, ez már USB-n is 4TB-ig ígér működést. (OFF: sebességre USB3-on nem lesz panasz, vettem egy USB3-as pendriveot, ami a beígért 70/30MBps sebesség másfélszeresét tudja: 120/50 környékén dolgozik kellően nagy fájlokkal).

liksoft: Vajon ilyen Sharkoon racknél is szükséges lehet az UEFI-s alaplap, vagy ott már megoldja a dokkoló hardvere a dolgot, nincs köze a BIOS-hoz? Esetleg más meglepetések várnak? :))

[ Szerkesztve ]

(#37048) Doky586 válasza ggg666 (#37046) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Honnan tudjam? Ezért kérdeztem.. (te tudod megnézni - tesztprogival; az alaplapot nem kell kibontani)

(#37049) ggg666 válasza Doky586 (#37048) üzenetére


ggg666
őstag

Nem nézegettem, mert már eladtam, most usb 3-on van rákötve 60-80TB az új laposra.

(#37050) inter89 válasza inter89 (#36462) üzenetére


inter89
csendes tag

Sikerült a a külső hdd helyreállítása RAW-ból vissza NTFS-re.

Először Getdataback for ntfs progival hiánytalanul áttudtam menteni az összes adatot(1 tb-ot 21 órán keresztül másolt) egy másik winchesterre.
Ezután a Minitool Partition Wizard programmal úgy tudtam helyreállítani, hogy a windows már felismerte, de megnyitni nem tudtam, Ekkor ráküldtem egy formázást, nem gyors!! Hanem normál formázást, ez vagy 6 óráig eltartott, de utána tökéletes tudtam használni. Hd sentinel 100/99%-ékről 100/100-ra visszaált.:)

Köszönöm a segítségeteket. :R

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.