Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#7001) qwertly válasza liksoft (#7000) üzenetére


qwertly
addikt

Köszi a választ,sajnos a chkdsk nem futott teljesen mert ezt a hiba üzenetet írta ki Hiba történt.A CHKDSK nem tudja folytatni írás védett módban. Amikor az xp telepiettem akkor a partíciók teljesen más betűjelet kaptak mint ami előtte volt én a lemezkezelőben vissza neveztem őket a szokásosra DE amikor a powersuite 2008 akartam a partíciókat át méretezni teljesen más betükel voltak a particiók megjelölve.Mielőtt elkeztem ezt átméretezést előtte természetesen töredezés mentesítettem a winyót.Amikor az xp telepiettem akor még a C meghajtó 20GB volt most mlért csak 13,6GB :F :Y

[ Szerkesztve ]

(#7002) liksoft válasza qwertly (#7001) üzenetére


liksoft
nagyúr

Csökkentett parancssoros módban add ki a chkdsk parancsot a megfelelő drive-ra.

Lesz ott még más gubanc is. Nem tudom mi, ahhoz látni kéne a winyót.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7003) Narancs


Narancs
őstag

Sziaztok!
Egy barátomnak a következő gondja van vinyójával:

Az a hibajelenség, hogy partition magic-kel akarja formázni, 4-es hibát kap a közepén, és nem látja aztán a vindóz a meghajtót, csak a pm.

Valami tipp?
Eddig minden okés volt a vinyóval, megpróbálta leformázni PM-mel, azóta ilyen. Csak zenék voltak rajta...

Előre is kösz a helpet!

Beauty is pain

(#7004) Dzsekó válasza Narancs (#7003) üzenetére


Dzsekó
addikt

Próbáld meg Paragon Partition Managerrel formázni.
Ha nincs rajta fontos adat, illetve a teljes vinyót akarod formázni (nem tudom hogy teljes vinyóról vagy csak egy adott particióról van szó), akkor a gyári formázóprogival is rámehetsz, az leszed mindent.

(#7005) qwertly válasza liksoft (#7002) üzenetére


qwertly
addikt

Lefuttatam és C meghajtón cserét rossz szektorcsoportokat,ezt a D is megcsináltam ott is talált hibát azt kijavította.Így már a C meghajtó mérete 1GB nőtt :Y de még mindig nem éri ell az indulás előtti állapotot amikor 20GB volt.Most már szerinted belekezdhetek az átméretezésbe?és hová lett az "elveszett" GB.Az,hogy sok töredezés mentesítő programokat próbáltam ki az tönkretehette az partíciókat?

(#7006) liksoft válasza qwertly (#7005) üzenetére


liksoft
nagyúr

Futtasd addig míg nem jelez hibát. Egy futás nem mindig elegendő.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7007) qwertly


qwertly
addikt

Nem is gondoltam winyó hibára mert csak 1 éves de lefuttattam egy tesztet ezt írta ki.Ez azt jeleni,hogy minél hamarabb szedjel le mindent?[link] :Y :Y :Y

[ Szerkesztve ]

(#7008) liksoft válasza qwertly (#7007) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nem túl bíztató. A fontos adatokat menteném, majd írás és olvasásteszttel megnyúznám a drive-ot.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7009) qwertly válasza liksoft (#7008) üzenetére


qwertly
addikt

Egy ilyen tesztet miképpen futtassak le és van rá free progi vagy csak fizetősek?Vagy ha átmásolok kb 300GB az nem elég neki?Vagy van olyan progi amely átnyálazza a winyót és kiirja hol a hiba mely részen erről pedig egy diagramba megmutatja.Az utóbbi időben többször előfordult ismeretlen fagyások akkor program hibák és nagyon lassan töltődik be az xp pedig nemrég lett újra telepítve sok program csak kb 30másodpec múlva indul ell hibába takarodóm a gépett akkor ezek arra a hibára vezetőtök vissza?

(#7010) liksoft válasza qwertly (#7009) üzenetére


liksoft
nagyúr

A fagyások lehetnek a winyótól. A lassú betöltődés szintén. Szerintem nem 100-as. De le kéne menteni, majd tesztelni. Erre a gyártó ingyen letölthető programja azt hiszem jó lesz.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7011) Dyno


Dyno
veterán

Sziasztok van egy HD160JJ Samu vinyóm, mindig rezonál a gépem eddig a HD200HJ vinyóra gyanakodtam de megnétem HD sentinellel a vinyót és 27%-osra irta a 160-ast és 62darab hibás sectort....létezik hogy ez miatt indul néha rejtélyesen újra a gép?És hogy mégsem a 200-as rezonál hanem a 160-as?Ja gari még van rá majdnem 1,5 év mit tudok kezdeni a vinyóval? :R

(#7012) liksoft válasza Dyno (#7011) üzenetére


liksoft
nagyúr

A rezonanciának és a 27%-nak nincs köze egymáshoz. Melegedés, tápellátás okozhat gondokat, SATA esetén még a tuning is.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7013) Dyno válasza liksoft (#7012) üzenetére


Dyno
veterán

Tuning nincsen, akkor a 200-as rezonál ahogy gondoltam viszont valami tipp?Vihetem gondolom vissza bár teljesítménynek 100%-ot ír.30-38°C között szokott lenni a hőmérséklete.Tápom meg nem a legjobb de azért még is csak egy ajánlott típus, meg ugyanazon a kábelen vannak a 200-as samuval annak meg mindenre 100%-ot ír a Sentinel.A 160gigás decemberben lesz 2éves a 200-as pedig úgyan akkor 1évét tőlti. :R Valami ötlet??Mitől lehet ez vagy valami? :R Köszönöm előre is.

(#7014) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok mint itt panaszkodtam tegnap,hogy gond van a winyóval most újra raktam a rendszert a vista került rá :D.Most a gondom,hogy a második winyó is egy samsung 500GB itt van egy olyan partició amely a filmek vannak a lemez kezelöben látom és ki is irja,hogy elsödleges aktiv de a saját gépben már nem látom miért ez nagyon fontos lenne mert ezen vannak a rajzfilmjeim :D.

(#7015) Dzsekó válasza qwertly (#7014) üzenetére


Dzsekó
addikt

Van meghajtóbetűjel kiosztva annak a particiónak?
Ha nincs, akkor lemezkezelőben adj neki egy betűjelet.

(#7016) qwertly válasza Dzsekó (#7015) üzenetére


qwertly
addikt

1000 köszönet már majdnem össze csináltam magamat mert atól féltem ,hogy kb.300GB film megy a süjesztöbe. :C :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#7017) Dyno válasza Dyno (#7013) üzenetére


Dyno
veterán

Erre valaki nagyon fontos lenne, mert akkor jövőhéten gariba vissza és új vinyót is kell akkor vennem. :R Nagyon szépe köszönöm Mindenkinek előre is

(#7018) liksoft válasza Dyno (#7017) üzenetére


liksoft
nagyúr

A drive hibáin kívüli lehetséges hibaforrásokat leírtam (a drive hőmérője nem szokott pontos lenni). Ha egyik sem, akkor a drive az. Akkor érett garanciára, ha valamelyik SMART paraméter átlépi a gyártó által meghatározott küszöbértéket.

Próbáld meg mindkét winyót külön tápágra tenni, és legyenek ott egyedüliek. Ha használsz táptoldót (átalakítót), a hibát ne keresd, mert ott megtaláltad.

Mivel a drive dinamikus eszköz, így dinamikájában kell nézni. Korrekt tápellátás mellett az összes adatának lementése után a gyári tesztprogrammal több menetben végezz teljes felületi írás és olvasástesztet. A SMART állapota vagy folyamatosan változik, és ilyenkor a drive hibás, vagy stabilizálódik, ami azt mondja a környezetben volt a hiba.

A Sentinel által jelzett értékek mögötti információt meg megtalálod a program help-jében! Érdemes elolvasni a honlap információival együtt. Sok választ fogsz onnan kapni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7019) tlac válasza tlac (#6963) üzenetére


tlac
nagyúr

mocsok samsung nem válaszol :D
elküldöm nekik még egyszer :)

(#7020) Dyno válasza liksoft (#7018) üzenetére


Dyno
veterán

Értem köszönöm, nem alakitozom mert egy ágon van 3Sata csati és 2 van rá dugva a 2vinyóra még mindig marad egy szabadon, mindenesetre akkor mindenen átfutok amit ajánlottál de szerintem viszem vissza gariztatni, úgyis az egyik samut leakartam cserélni csak az a 200-as lett volna az égvilágon semmi baja nincs csak hangos.Mindenesetre hálás köszönet minden segítségért. :R

(#7021) becuszabi


becuszabi
aktív tag

Sziasztok. Elhamarkodottan feltettem a kérdést egy másik topikban, de aztán rájöttem, hogy más lehet a probléma és hátha volt már valakinek ilyen tapasztalata.
A következő a gond: 2,5"(80GB, Samsung) hdd van usb-s mobil rack-ben. Az egyik gépről másoltam rá adatokat, aztán szabályosan kikapcsoltam a gépet. A következő bekapcsolásnál (mivel a gép úgy van beállítva) megpróbált boot-olni a usb-s hdd-ről, természetesen sikertelenül. Kb. fél órát úgy maradt, aztán jött egy áramszünet.
Azóta a usb-s hdd-t felismeri a gép, a típusát is, méretét is, a win lemezkezelője szerint minden oké, de az intézőben semmi adatot nem látni rajta (a tulajdonságoknál 0 byte-os, 100%-ig teleírt lemeznek mutatja magát). Lehetséges, hogy a boot-nál valami ráíródott a lemezre és ezért nem tudja értelmezni annak tartalmát az op. rendszer? Több gépben is kipróbáltam (W2K, XP), de mindegyiknél ugyanaz.

mod: ja, és persze mit lehet tenni?

[ Szerkesztve ]

"Aki szívből él, az élből szív"

(#7022) liksoft válasza becuszabi (#7021) üzenetére


liksoft
nagyúr

USB-s eszözök tápellátása kritikus. Minden esetben 2 USB portról KELL a tápot biztosítani. Sőt, ezek hátlapi (forrasztott) csatik legyenek!

Elképzelhető, hogy a boot során, de az is lehet, hogy az utolsó használatkor hibás írás (írások, lehet nagyon sok szektor is) történt.

Ha az adatok kellenek róla, az egyetlen amit tehetsz, hogy asztali gépbe teszed, és a Get Data Back progival mented ami menthető.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7023) becuszabi válasza liksoft (#7022) üzenetére


becuszabi
aktív tag

Köszönöm.
Az asztali gépbe való berakást úgy érted, hogy pl. közvetlenül IDE csatira (a szóban forgó hdd ilyen felülettel rendelkezik)?

Oooopsz, az nem lesz egyszerű, mert akkor ugye kell egy átalakító az eltérő csatlakozások miatt

"Aki szívből él, az élből szív"

(#7024) liksoft válasza becuszabi (#7023) üzenetére


liksoft
nagyúr

Igen, arra gondoltam. Ott ugyanis az USB átalakító és a tápellátási hiba nem jelentkezik. Így csak a drive esetleges hibája, illetve a várható kusza adminisztráció, vagy adatok felülírása jelenthet gondot.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7025) Tomika1981


Tomika1981
tag

Sziasztok.
Van egy 300GB-os HDD-m amit 32bites XP alatt használtam. Kizárólag biztonsági mentések vannak rajta. Ma feltelepítettem egy 64Bites Vista-t ami tökéletesen működik csak éppen nem látom a 300GB-os HDD tartalmát. A Lemezkezelőben látom a merevlemezt és mellette hogy Dinamikus illetve hogy Offline. Hogyan tudom online-ra állítani? A Vista természetesen egy másik HDD-n van. A segítséget előre is köszönöm.

Tomika

(#7026) Imy


Imy
veterán

USB-s rackban van egy 2.5-ös vinyom, ebben az esetben a SMART értékeket ki lehet olvasni, s hogyan?Köszi!

(#7027) liksoft válasza Imy (#7026) üzenetére


liksoft
nagyúr

[link]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7028) Imy válasza liksoft (#7027) üzenetére


Imy
veterán

Éppen azért kérdeztem, mert ez a progi nem tudja. :(
Amúgy használom nagyon régóta.

(#7029) DEJVID


DEJVID
őstag

Sziasztok! Elég nagy gondom van. Van két satás vinyóm. egy 250es amin rajta van a két windows+adatok, illetve egy 500as amin csak adatok vannak. Ma reggel nem akart bottolni a gép. Újraindításkor láttam, hogy nem látja az 500ast. Miután kihúztam, simán bebootolt a gép. :F Most ilyenkor mi van? Kérlek segítsetek. Előre is köszi :R

(#7030) liksoft válasza Imy (#7028) üzenetére


liksoft
nagyúr

Akkor mégegyszer!

Vannak olyan USB-s ATA/SATA eszközök, melyeken keresztül a SMART IDE parancsok NEM verhetőek át, mert a gyártójuk ezek használatát nem engedélyezi! Vagyis, ha olyan chip van a külső házban amelyik nem engedélyezi a SMART lekérdezését, akkor SEHOGYAN!

Ha nem találod a listában az általad használt eszközt, akkor a program írójával lenne célszerű felvenni a kapcsolatot. Ha az eszköz képes a SMART kiolvasására, akkor abban a pillanatban ha felvetted a kapcsolatot ÉS dokumentáció is van az eszközhöz, a következő verzióban MEG FOG JELENNI! Ahogy a program íróját ismerem.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7031) liksoft válasza DEJVID (#7029) üzenetére


liksoft
nagyúr

Egyszerű! 500-as visszavisz gariba.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7032) DEJVID válasza liksoft (#7031) üzenetére


DEJVID
őstag

Egyre jobban kedvelem a samsungot. 2232bw-m két hónap után megadta magát. a szervizben azt mondták egy hét a javitás. két hét után méltóztattak megmondani h nem javítható és szoltak a samsungnak h intézzen egy új darabot. vártam a telefontjukat. egy hónap után felhívtam őket és mondták h már rég átvehetném az újat...

gondolom semmi adatot nem fognak tudni átmenteni ugye? végülis csak játékos karrierem egésze, rengeteg kép és poénos írás, saját gamplay videók vannak/voltak rajta. a zenékért nem nagy kár, mert szinte mind megvan eredetiben cd-n.

a helyesírásért pedig elnézést. szoktam rá ügyelni de most kurva ideges vagyok :(((

ja és a vincsi asszem januári.

[ Szerkesztve ]

(#7033) Imy válasza liksoft (#7030) üzenetére


Imy
veterán

Köszönöm!
El is küldtem a riportot mind a 2 eszközömröl! :B

(#7034) liksoft válasza DEJVID (#7032) üzenetére


liksoft
nagyúr

Figyu! Egyáltalán Náluk van még a winyód? Mondtad, hogy az adataid kellenek? Ha nem rágtad beléjük, akkor újat CSAK a régi CSERÉJÉVEL adnak. Vagyis a winyód a fényképeiddel már a tajvani szétszereldében lehet.

Ma csak menthető, vagy nem menthető winyót kapsz a piacon. Vegyél aszerint, hogy melyik szimpatikusabb. Ha 100%-ban vigyázol a tápellátásra, hűtésre, beszerelésre (statikus feszültség), használatra (rugdosni tilos), nem tuningolod, akkor közel azonosak a gyártmányok. Vannak jobb és rosszabb típusok, és azokon belül fordított minőségű szériák is! Amikor megveszed, nem tudod melyikbe nyúlsz bele!

Egyébként milyen javítás? Melyik cég vállalja a garanciális és garanciázható winyók javítását? (Ha az adatmentés céljából, az más. Azért viszont illik profit felkeresni.)

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7035) DEJVID válasza liksoft (#7034) üzenetére


DEJVID
őstag

Nálam van, ma reggel ért ez a kedves meglepetés.

A hszed végét nem értem :B

[ Szerkesztve ]

(#7036) tlac válasza liksoft (#7034) üzenetére


tlac
nagyúr

tuning mikor tud hardveres hibát okozni?
pl. egy sata vinyónál, ami egy intel déli hídon van

(#7037) Narancs


Narancs
őstag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni!
Ismerősömnek raktam össze egy gépet nemrég, amit két hét után visszahozott, mert elviselhetetlenül lassú lett. Valóban, 5 perc mire betölt az XP, bármit akarok alindítani rengeteget tököl. A gép majdnem ugyanolyan mint az enyém. Vírus nincs, egyedül a a 160as Samsung vinyó gyanús.

Kinagyítva

Szerintetek ez normális, hogy egy két hetes rendszer ennyire töredezett legyen? És miért hagy ki ennyi fehér sávokat, miért nem teszi egybe? Nem értem az egészet...Lehet haloklik a vinyó? HD Sentinel szerint 100%-os a kondiciója.

[ Szerkesztve ]

Beauty is pain

(#7038) liksoft válasza Narancs (#7037) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Ez a kép teljesen rendben van. Az OS a swap miatt a drive elején kihagy egy nagyobb területet, hisz a drive ott a leggyorsabb. Utána helyezi el az installált file-okat, és az adatot. Az NTFS rendszer indításához, és adminisztrációjához szükséges területek láthatóak még szétszórva több helyen, leginkább a drive elején. Ez így jó.

A lassulást, meg inkább az okozhatja, hogy UDMA helyett PIO módban működik. Ennek orvoslása sokszor le lett írva, így a kereső segítségével megtalálod. Több hiba okozhatja, így a környezetet is érdemes végignézni, akár több helyen is.

Sok sikert!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7039) Bluegene


Bluegene
addikt

szia az mennyire gond ha a winchester nem rendesen hanem fejjel lefelé áll?
(blogomban írás)

Samsung 160GB sata

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#7040) Narancs válasza liksoft (#7038) üzenetére


Narancs
őstag

Köszönöm a választ :R

Beauty is pain

(#7041) Petyeka


Petyeka
csendes tag

Hali!

Van egy 80 gb-os winyóm és egyik napról a másikra meghibásodott. Nem csináltam vele semmit, csak újra akartam rakni a windowst egy virus miatt. Amikor a formázáshoz ért, 51%-nál megált. Mi a fene történhetett? 300w-os tápom van + mellette volt még egy 250 gb-os winyó.
Akinek van ötlete vagy megoldása írjon!

(#7042) Bull Boss


Bull Boss
senior tag

Sziasztok! Nagy segitséget szeretnék kérni. Tegnap vásároltam egy Maxtor 250GB os SATA II es merevlemezt. És gondoltam ma felteszem a HD sentinel nevű programot, ami a következő képet adta elém [link]

" A lemez felületén található 196 hibás szektor, mely(ek) tartalma a tartalék területre lett áthelyezve.
Ajánlatos a merevlemez naplójának bizonyos időközönkénti figyelése. A program itt tárolja az esetlegesen előforduló újabb problémákat.

Ajánlatos a lemez állapotának folyamatos ellenőrzése. "

Ez most mit jelent pontosan? Hibás a merevlemez? Ilyen indokkal visszavihetem 72 órás cserében? gyors választ szeretnék köszi :R

(#7043) Eagl3 válasza Petyeka (#7041) üzenetére


Eagl3
veterán

Mint írtad, meghibásodott.
SOk oka lehet, mennyi idős, milyen márka?

[ Szerkesztve ]

(#7044) Narancs válasza Bull Boss (#7042) üzenetére


Narancs
őstag

Ha tényleg van rajta 196 hibás szektor (azért más progival is nézd meg, pl windows check disk), akkor a termék hibás, tehát vissza kell kapnod a pénzt (ha még nem telt el a vásárlástól számítva 3 nap).

Beauty is pain

(#7045) Bull Boss válasza Eagl3 (#7043) üzenetére


Bull Boss
senior tag

tegnap vettem, nem tudom milyen idős nagyon remélem nem használtat kaptam újonnann, bár sok matrica van rajta..

(#7046) Eagl3 válasza Bull Boss (#7045) üzenetére


Eagl3
veterán

Nem tóled kérdeztem.
Te vidd vissza holnap a boltba! :)

(#7047) Bull Boss válasza Narancs (#7044) üzenetére


Bull Boss
senior tag

lefuttattam a checkdisket az nem ir ki hibás szektort most mit csináljak ? :( Hd sentinel szerint már 200 hibás szektor... gondolom ez csak romlani fog. Valami más progit tudtok ?

(#7048) Imy válasza Bull Boss (#7042) üzenetére


Imy
veterán

Hát ez nagyon rosznak néz ki, de qwertly majd megmondja.

Nekem rossz tapasztalataim vannak a Maxtor vinyokkal, régebben Nálam 3db 40gb-os mondta be az unalmast 4-5 hét alatt, utánna mondtam, hogy ráfizetek, csak több 40-est ne adjanak. :DDD Volt ez 6-7 éve. :D

[ Szerkesztve ]

(#7049) Rick4


Rick4
félisten

részben vinyóprobléma, részben máshol van a kutya elásva, arra mondjatok valamit, hogy ha a samsung.hu-ról letöltöm a vinyóm mellől kiválasztott es tools nevű progit, és ki szeretném írni iso-ként cdre, akkor miért nem fogom tudni utána elindítani a cuccot? Egy IBM notin gond nélkül elindul és dolgozik a progi, a saját gépemben pedig out off memory szöveggel nem hajlandó elindulni. DVDíró csere, kábelcsere, memóriacsere megvolt, semmi változás, vinyók nálkül is ugyanaz. Hol lehet a megoldás? ez aug 6 óta a 3. samsung 640-es vinyóm, eddig mindegyikre 0% kondíciót írt ki a hdsentinel, de mostmár kezdek másra gyanakodni...

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#7050) tlac válasza Rick4 (#7049) üzenetére


tlac
nagyúr

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.