Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#52151) *Ropi* válasza Ottó58 (#52150) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ha dokkolóban van, akkor az a hunyó.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#52152) King Unique válasza Ottó58 (#52150) üzenetére


King Unique
titán

Mármint melyik program, mert speciel a HDS 3 TB-osnak mutatja, legalábbis a lemez 2 Toshiba HDD-t? :D Vagy most a lemez 1-ról van szó? :F
A 2 TB akkor reális, ha el lett piszkálva a MaxLBA pl. célirányosan a user, vagy 3 TB-os HDD-t nem kezelő USB-s tárolóeszköz (pl. dokkoló) által, de akkor a lemezkezelőben is úgy jelenik meg, 2 TB-osként (példa).
Ha a szokásos user error van, azaz GPT helyett "okosan" MBR-re lett inicializálva a 3 TB-os HDD, akkor az megoldható destruktív / nem destruktív átkonvertálással.

Egyébként miért van a lemez 3-as HDD-n rendszer számára fenntartott partíció, az még egy korábbi telepítés maradéka és nem sikerült törölni, vagy a jelenlegit sikerült ilyen formában elcseszni? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#52153) Beba Snake válasza daeyvd44 (#52148) üzenetére


Beba Snake
junior tag

" Olyan hangot ad ki a merevlemez mintha folyamatosan buborékok pattognának benne. " :Y - Felforr bene a hűtővíz? Vagy tengeralattjáró hajócsavar van benne és az okozza a kavitációs zajokat?
Nem lehet, hogy nagy/nagyobb terhelésnél a sűrű író/olvasó fej moz(/r)
gását hallod?

"Ha hozzáérek akkor elkezd recsegni." - Kontakthiba, statikus kisülés simán okozhatja. Az USB-n megjelenő feszültség és áram tüskéket pedig simán átveszi a hangrendszer valamelyik része és akusztikus zajként kitolja. (PC speakeren simán lehet CB rádióadásokat fogni időnként.)
Földelt konnektor és túlfesz.-védős elosztó van?
Kontaktus ellenőrzés szükséges. Eddig nem biztos, hogy hardveres hiba.

----------------
Ottó58: MBR-re vagy GPT-re van partícionálva a vinyó? MBR csak 2 TB-ig lát el.

Szigorú a stílusom, mint a lópokróc. Nem miattad, nem ellened. A sündisznó is tüskés b@ssza meg a ló! Aki meg belém rúg, azt székely módra visszaadom!

(#52154) Ottó58 válasza King Unique (#52152) üzenetére


Ottó58
senior tag

Nem lett elállítva semmi, hiszen nem is tudom, hol kell.
1hete vettem újonan. A "K"meghajtóra 2047,7GB-ot ír, a szabad területet a gép 1,99TB-nak látja.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#52155) King Unique válasza Ottó58 (#52154) üzenetére


King Unique
titán

A megfelelő információközlés lenne itt most a lényeg, sőt már a legelején eleve úgy kellett volna kezdeni! Azaz a K meghajtónál a fájlkezelő ír ~ 2 TB-ot, lemezkezelőben mekkora a lemez kapacitása a korábbi példa alapján, MBR/GPT séma szerint lett-e particionálva, SATA-n / USB-n van-e csatlakoztatva, stb. Illetve ha az eddigiek alapján leírni nem sikerül, akkor be lehetne tenni screenshotokat, az utóbbi egyértelműbb.

[ Szerkesztve ]

(#52156) Ottó58 válasza King Unique (#52155) üzenetére


Ottó58
senior tag

Egy 500GB-ot cseréltem, gépbe tettem, föl sem ismerte, biosban néztem, ott 3GB.
Föltettem a Win 8-at rá próbaképp, ott is 2 GB-ot lát.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#52157) daeyvd44 válasza Beba Snake (#52153) üzenetére


daeyvd44
tag

Igazából talán egyikse. Eddig simán a padlón volt a tv alatt mert a minipc-hez van kötve. Aztán a minipc és ez a hdd bekerült a tv állvány egyik fakkjába. Most letettem a földre és szinte alig hallani, de ugyan úgy megvan ez a hang. Szerintem szimplán felerősítette a fej mozgását az, hogy kb be lett zárva.
Csak azért ijedtem meg, mert ilyen hangot még egyszer se hallottam pedig volt már nem egy hdd-vel dolgom. Plusz ez ugye külső hdd-ként van használva így talán megjobban hallani írás/olvasás közben.

(#52158) daeyvd44 válasza Ottó58 (#52150) üzenetére


daeyvd44
tag

Szerintem szimplán MBR partícióként lett formázva. Esetleg disk managementben nézd meg mi a típusa. Azt úgy tudod, hogyha megnyitod a disk managementet, akkor jobb egér a lemezen, tulajdonságok és a 3. fülön nézd meg mit ír. Ha nem GPT-t látsz akkor formázd át arra.

(#52159) King Unique válasza Ottó58 (#52156) üzenetére


King Unique
titán

Mi "lát" 2 TB-ot, a lemezkezelő, MBR/GPT szerint van inicializálva a HDD? Inkább tegyél be screenshotokat, az lesz az egyszerűbb és gyorsabb. :B

(#52160) Beba Snake válasza daeyvd44 (#52157) üzenetére


Beba Snake
junior tag

A bútor erősíti a hangot. (Fadobozos hangfalak pl.) Öreg egéralátétet, gumilapot, valami vastagfalú dobozból egy papírlapot alá. Elnyelik a rezgést.

Statikus kisülésre, mozgatás miatti rövid kontakthibákra vigyázz, mert ezek gyorsan meg tudják ölni a vinyót.

---------------
SATA2-es WD Blue vinyómnak hallottam a seek zaját, amíg a rendszer is azon volt. Rendszer SSD-re, azóta hallhatatlan. 9 éves cucc 100/100 kondícióval. Remélem a WD10EZEX is hasonló életpályát fog befutni.

[ Szerkesztve ]

Szigorú a stílusom, mint a lópokróc. Nem miattad, nem ellened. A sündisznó is tüskés b@ssza meg a ló! Aki meg belém rúg, azt székely módra visszaadom!

(#52161) Ottó58 válasza daeyvd44 (#52158) üzenetére


Ottó58
senior tag

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#52162) Ottó58 válasza King Unique (#52159) üzenetére


Ottó58
senior tag

Az eddig minden Vinyót így formáztam és nem volt semmi probléma.
Milyen programmal formázzam?

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#52163) Beba Snake válasza Ottó58 (#52161) üzenetére


Beba Snake
junior tag

Futtatás -> CMD -> diskmgmt.msc --- Na ezt így! Aztán képernyőkép és itt meg is lehet oldani oldani, ha azon a 2TB-os MBR partíción nincs lényeges adat.

---
:W :W :W

Szigorú a stílusom, mint a lópokróc. Nem miattad, nem ellened. A sündisznó is tüskés b@ssza meg a ló! Aki meg belém rúg, azt székely módra visszaadom!

(#52164) daeyvd44 válasza Ottó58 (#52161) üzenetére


daeyvd44
tag

MBR-es partíció. Ott áll feketén fehéren.
Formázd át GPT-re. Előttem már írták páran hogyan. Pl: (#52152) King Unique Destruktív (veszteséges) vagy nem destruktív (veszteségmentes). Ha nincs rajta semmi inkább formázd le teljesen.

[ Szerkesztve ]

(#52165) daeyvd44 válasza Beba Snake (#52160) üzenetére


daeyvd44
tag

Köszi, majd teszek alá valamit. Egyelőre a TV állvány mögött van, viszonylag szabadon. Így most nem igazán hallani :)

(#52166) King Unique válasza Ottó58 (#52162) üzenetére


King Unique
titán

A HDS screenshoton világosan látszik, hogy a partíció típusa = MBR, ami nyilván nem jó, mivel 2 TB felett alapesetben eleve GPT kellene. Azaz csak a szokásos probléma, ami megoldásához lásd az előző válasz 3. bekezdésében leírtakat.
A műveleteknél meg először van az inicializálás, majd a particionálás és csak a legvégén a formázás, ahol jelen esetben nyilván az inicializálás, illetve utólag a konvertálás GPT-re a lényeg.

(#52167) Ottó58 válasza King Unique (#52166) üzenetére


Ottó58
senior tag

Köszönöm a részletes felvilágosítást, fogalmam sem volt, hogy a nagyobb TB-os lemezeket másképp kell kezelni, eddig a 2TB-os volt a legnagyobb, azzal nem volt gondom.
A többieknek is köszönet a segítségért-így megoldódott a probléma.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#52168) podcast


podcast
tag

512n szektoros vinyóval szenvedhetek hátrányt? 4TB, win10

Valamiért itt azt írja a hozzászóló, hogy 3TB feletti méretnél az 512n kiosztás már nem elégséges. De sehol máshol nem olvastam ilyet.

(#52169) King Unique válasza podcast (#52168) üzenetére


King Unique
titán

Milyen HDD-ről van szó, a Seagate Enterprise Capacity sorozat, abból is az 512n szektorméretes, miért akarsz olyat venni és használni / vettél és használsz olyat, amikor ott vannak az 512e modellek is, meg már néhány éve alap HDD-knél az 512e Advanced Format? :F

(#52170) podcast válasza King Unique (#52169) üzenetére


podcast
tag

Hitachi 7k6000. Csak 512n-t tudnék venni.
Lehet ebből gond 4tb esetén?

(#52171) TomiLi válasza TomiLi (#52094) üzenetére


TomiLi
addikt

HDD probléma: megoldva!

Pontosabban: sikerült egy régebbi H81-es alapokon épülő rendszert összeraknom, amire rákötöttem az ICYbox 2.5" hdd rack-et. Beraktam a bizonyos "problémás" Samsung HDD egyikét és kb. két másodperc múlva láthatóvá vált, használható ahogy kell. Ugye ez a hdd a párjával a b450-es asrock lapban láthatatlan (bios szinten is, nem csak a win-ben)
Akkor sajnos megy vissza az AMD-s lap garanciába. :O

Köszönöm mindenkinek a segítséget, tanácsokat! :R

[ Szerkesztve ]

Bogyóka

(#52172) Beba Snake válasza TomiLi (#52171) üzenetére


Beba Snake
junior tag

Ha a B450-es lapban véletlenül M2 SATA SSD van, akkor az durván bele bír kakálni a ventillátorba.

A H81-es lapra kötve is mennek a HDD-k?

Szigorú a stílusom, mint a lópokróc. Nem miattad, nem ellened. A sündisznó is tüskés b@ssza meg a ló! Aki meg belém rúg, azt székely módra visszaadom!

(#52173) JHC válasza TomiLi (#52171) üzenetére


JHC
tag

Nos jó lenne kiolvasnod az alaplap kézikönyvét, mert m2 esetén lefog bizonyos PCIe sávokat, nekem Asus B450 lapom van, ha a felső m2 slotot használnám akkor ugrana a Sata5 , Sata6 és a legfelső PCIe x1 csatlakozó ha az SSD-t PCIex4 módban használnám. Nekem van BIOS opcióm rá, hogy az m2 slot csak x2 módban menjen, így működőképes marad a sata és a PCIe slot is. Lehet a te esetedben pont abba sata portba dugtad a vinyót amelyik éppen le van tiltva.

[ Szerkesztve ]

(#52174) TomiLi válasza JHC (#52173) üzenetére


TomiLi
addikt

Nem találtam a leírásban semmilyen korlátozást a SATA porta vonatkozóan M.2 SSD csatlakoztatása esetén. Eléggé semmilyen a kézikönyv! Ezen 4 sata port van, egy m.2-s pci, valamint egy pci-e 16x. VGA nincs a rendszerben, csak egy nvme ssd. Az összes sata porton ki lett próbálva a két problémás hdd: egyiket sem látja semelyik adat és semelyik táp kábellel. Ellenben az 500Gb-os, és az 1TB-os nem Samsung HDD-ket meg gond nélkül kezeli.

Az lehetséges, hogy a sávszélesség elosztása miatt kezeli csak a kisebb hdd-ket?
Bár ha ezt a képet nézem, akkor bőven kéne kezelnie a rendszernek a szóban forgó háttértárakat akár egyszerre is, nem?
Szerintem a korlátozások azokra az mATX, ATX lapokra vonatkoznak, ahol 6 sata port van, meg több pci-e m.2.

Beba Snake: igen a H81-ben mennek a hdd-k.
Annyi a különbség, hogy ott ugye nincs m.2 slot! Ott csak a pci-e 16x slotba tudom egy átalakítóval csatlakoztatni az nvme ssd-t.

[ Szerkesztve ]

Bogyóka

(#52175) Beba Snake válasza TomiLi (#52174) üzenetére


Beba Snake
junior tag

Hmmm... Mintha valamikor olvastam volna olyat, hogy régi Samsungok régi firmware-rel hibásan működnek új lapokkal. Van új firmware erre a problémára és frissítés után már OK minden.

Lehet, hogy ez magyarázat lehet arra is, hogy H81-es lappal gond nélkül mennek és külső dokkolóban is OK-sak.

HDD probléma és Adatmentés topikban hátha beugrik a szakiknak a HDD típus alapján.
--------
Hülye vagyok, megfelelő tocsikban vagyunk. :D

[ Szerkesztve ]

Szigorú a stílusom, mint a lópokróc. Nem miattad, nem ellened. A sündisznó is tüskés b@ssza meg a ló! Aki meg belém rúg, azt székely módra visszaadom!

(#52176) TomiLi válasza Beba Snake (#52175) üzenetére


TomiLi
addikt

Köszi szépen! :R
Akkor lehet, hogy mégis a hdd a ludas! Ennek utána nézek, de akkor még lehet, hogy jövök segítségért!

Bogyóka

(#52177) TomiLi válasza TomiLi (#52176) üzenetére


TomiLi
addikt

Sajnos nem találok hozzá firmware-t: Samsung (Seagate) ST1500LM006
(A 2TB is ugyanez)
Nem rég még volt nekem egy Z370-es itx lapom, meg egy Z390-es is. Mindkettő kezelte ezeket a régi hdd-ket gond nélkül... :F

Így még nem merem eladni a B450-es lapom....

Bogyóka

(#52178) podcast válasza King Unique (#52169) üzenetére


podcast
tag

Ennek fényében mit gondolsz?
512n lassabb lesz?
Lehet belőle egyéb bajom?

[ Szerkesztve ]

(#52179) Gyöször


Gyöször
senior tag

Ápr 29én feladott seagate skyhawk 3tb kalandos útját megjárta. Örölök. 6300 postaköltség és a hulladék helyett van egy jó winyóm. Aki esetleg emlékszik a sztorira, megkukkant a hdd, kapott a biztonsagi kamerában rengeteg hőt, igen forró volt a winyó illetve áramszünet esetén rengetegszer alul feszt, ki be kapcsolgatást, stb. Ezek javítva lettek itthon, építettem a kamerába ventit, illetve alul fesz ellen egy stepup stepdown dc dc konvertert. Ki be kapcsolgatás ellen meg egy relét. a winyó gyárból valaki más javított hulladékját megkaptam, egy új matricával: recertified product. Mit várhatok ettől? Tegyem bele a kamerába, és használjam amíg meg nem kukkan, vagy jobban járnék, ha az adataim, fényképeim biztonsági másolatát tartanám rajta, géptől elszigetelten, évente max 3-4 szer bekapcsolva? Sharkoon drivelink combo usb3as cuccot használok erre a célra.

Érdekesség: a magyar posta szerint a csomagom még mindig a nemzetközi postakicserélőben van odefele úton. A felújított winyó meg már 1 hete nálam :-) 1 nap alatt kicserélték, miután beérkezett hozzájuk, 3 nap alatt meg hazajött.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#52180) *Ropi* válasza Gyöször (#52179) üzenetére


*Ropi*
félisten

A "recertified product" azt jelenti, hogy megjavították és utána átment az összes teszten, amin a futószalagról lekerülő újak is, tehát elvileg megfelel a minőségbiztosítási követelményeknek. De (és itt van az a "DE"): egyrészt a tapasztalataim szerint a Seagate alapból nem a megbízhatóság mintaképe, másrészt ott van pl. az áthelyezett szektorok esete: minden meghajtónak van egy erre fenntartott tartalék területe (ahonnan a firmware lecserélgeti az adatterület rossznak minősített szektorait), ami nullkilométeres meghajtók esetében feltehetően lényegesen szűzebb, mint egy évekig használtnál: lehet, hogy már a 3/4-e el van használva a (látszólag) hibátlan működéshez és csak a rágógumi tartja össze az egész kócerájt - ez persze csak akkor derül ki, amikor a garancia lejárta után pár nappal megáll. Szóval én a DVR-be tenném és hajtanám, hogy lógjon a nyelve: hátha még garanciaidőn belül térdel le újra. :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#52181) Gyöször válasza *Ropi* (#52180) üzenetére


Gyöször
senior tag

Mire odaért lejárt a gari, tehát az már nincs. ;-) írtam nekik, hogy feladtam, covid van, nem tudok mit tenni. Mondták semmi gond várják megjavítják, rendik voltak.
Ezért kérdezem mire lenne ez jó mert mióta kérdezem áprilisban azóta itt vagyok és olvasom a topikot, sok hasznos infó rámragadt pld ez is amit írtál. Gondoltam adattárolás nem fingatja annyira és akár megbízható is lehet. Nem? Persze pont adattároló nak egy feltámasztott vinyó nem jó ómen. Marad a dvr ...

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#52182) *Ropi* válasza Gyöször (#52181) üzenetére


*Ropi*
félisten

Igen, akármennyire is "recertified" a termék, én nem bíznék rá fontos adatot már.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#52183) Gyöször válasza *Ropi* (#52182) üzenetére


Gyöször
senior tag

Bocs még egy kérdés. El lesz a dvrben, de mit csináljak vele karbantartás ügyileg? Néha szereljem ki és tegyem gépbe, futtassak le rajta valami proggit, van ilyesminek értelme?

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#52184) *Ropi* válasza Gyöször (#52183) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem tudsz mit tenni: csak használd!:)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#52185) tisn


tisn
addikt

hi

wdc wd40purx vinyomon 12 gyenge szektor, de ami nagyobb baj, hogy tobb fajl is read errorral nem olvashato. hd sentinel 93%-osnak irja. doglott?

(#52186) HENE


HENE
aktív tag

Sziasztok,
egy - szerintem - szokatlan probléma megoldásában kérnék segítséget.

Az otthon fájlszervert egy Banana Pi-re kötött WD Pruple HDD (USB 3.0 külső házban) alkotja. A Banana Pi-n Debian alapú rendszer van. A médialejátszó (Libreelec) innen játssza le a filmeket a BananaPi -> router -> access point > médialejátszó útvonalon. Az AP eddig 100mbit/s portos volt, most kicseréltem egy 1Gbit portos Redmi AC2100-re. Azóta bizonyos időközönként (kb 6-8 percenként) a lejátszás megáll, majd rövid idő után újra elindul, van hogy a felirat megy tovább, illetve van hogy újrainduláskor felgyorsul a lejátszás és nincs hang. Jelenség még, hogy a Kodin a távoli mappába való belépéskor kiírja, hogy várakozás a hálózati csatlakozásra/kiszolgáló felébresztésére (de az ébren van) viszont újabb kísérletre belép. A Kodin kikapcsoltam a távoli kiszolgáló felébresztése funkciót, azóta nem csinálja ezt.

Lehetséges okként arra jutottam, hogy a nagyobb sebességnek köszönhetően hamarabb letölti a pufferbe a kívánt mennyiséget a lejátszó, utána nincs adatforgalom és a merevlemez alvó üzemmódba kerül, és onnan, amikor megint tölteni kell, 'lassan' ébred fel és emiatt van az akadás. Az asztali gépről megosztott filmet hibátlanul játszotta le, illetve, beiktattam a Redmi és a lejátszó közé a régi AP-t, így ismét csak 100mbit/s lett kapcsolat, és így megint nincs akadás.
Kérdések:
1. Jól gondolom, hogy tényleg ez lehet a probléma? Ha nem, akkor mi más?
2. Hogyan tudnám kitolni (esetleg kikapcsolni?) az alvó üzemmódot a merevlemezen?
3. Esetleg más megoldás?

:R

(#52187) tisn válasza tisn (#52185) üzenetére


tisn
addikt

a kondicio leesett 64%-ra, 60gyenge szektor

(#52188) King Unique válasza tisn (#52187) üzenetére


King Unique
titán

Oké, akkor az előbbi és ezek szerint gond van a HDD-vel, ami még nem krepált be teljesen, de jó úton halad felé.
Viszont itt merül fel a kérdés, hogy mi a célod, vannak rajta fontos adatok, le akarod, le tudod menteni azokat, vagy nincsen rajta semmi pótolhatatlan és nem cél az adatmentés? :F
Ha igen, de nem megy otthon, akkor irány az adatmentés topik, illetve adatmentő cég, ha megér anyagilag annyit.
Ha nem cél, akkor meg ott van a garanciális csere lehetősége, amiről nemrég volt szó egy másik esetnél. Ha már nem garanciális a HDD és fontos adatok sincsenek rajta, akkor meg pl. a HDS tesztjeit, vagy a Windowsban egy lassú formázást lehetne futtatni, aztán hátha.

[ Szerkesztve ]

(#52189) King Unique válasza HENE (#52186) üzenetére


King Unique
titán

Ha már USB-s külső HDD és lehet mozgatni, akkor ha van a közelben PC, ki lehetne azon is próbálni a lejátszást, ott megnézni a HDD állapotát, stb. Ha ott oké, akkor az említett medialejátszós felállás lehet a probléma forrása.
Ha a készenléti (alvó) állapot okoz gondot, akkor azt a merevlemeznél hiába akarod kikapcsolni, mivel azt az USB-s külső ház (chip, ill. firmware) és a gazda hardveren futó OS vezérli. Illetve tiltani is OS és/vagy eszköz firmware szinten lehet. De egyébként az alvó mód X perc teljesen inaktív állapot után szokott érvénybe lépni (ha támogatott OS és eszköz szinten), ellenben ha közben van aktív lemezművelet (olvasás/írás), akkor nem.

(#52190) tisn válasza King Unique (#52188) üzenetére


tisn
addikt

koszi. programozo vagyok, az adatok mentve vannak rola. pcx 12+24 gari van ra, ebbol a 24 meg el (gondolom ez gyartoi garancia)

(#52191) HENE válasza King Unique (#52189) üzenetére


HENE
aktív tag

Köszönöm!

A merevlemez ext4 fájlrendszerre van formázva. Ezt Windows alatt tudom vizsgálni?
Természetesen az OS-ben kapcsolnám ki/tolnám ki az alvó üzemmódot. A Debiant (és általában a Linuxot) sajnos egyáltalán nem vágom, csak leírások alapján tudtam konfigurálni a rendszert (pl. torrent, webmin). Van tanácsod arra, hogy tudom beállítani? (vagy menjek át a Debián topicban?)

(#52192) King Unique válasza HENE (#52191) üzenetére


King Unique
titán

Az Ext4-et nyilván nem kezeli a Windows, max. külső driverrel/programmal, mint pl. az Ext2Fsd, Paragon ExtFS, TC-hez Ext bővítmény, stb. De ezek is ahhoz kellenek, hogy olvasni/írni lehessen az Ext4 fájlrendszerű partíciót, ellenben ahhoz nem, hogy pl. a HDS kezelje és kiolvassa a SMART adatokat.
Másik lehetőség egy pendrive-ról bootolt Linux Live rendszer, ha nincsen telepítve a gépre Linux, majd az alól tesztelni, illetve ott a natív Ext4 támogatás is adott.

Ha tényleg (?) az alvó mód a gond, akkor az ügyben lehet a Banana Pi, vagy akár Raspberry Pi topikban is érdeklődni, rákeresni a megfelelő kulcsszavakra, ott is konyítanak annyit a linuxos parancsokhoz, szkripteket is szoktak írni, stb.

(#52193) tisn válasza tisn (#52190) üzenetére


tisn
addikt

a francba, beneztem, 2017 januari. :(

(#52194) gabber01


gabber01
addikt

Sziasztok!

Van egy Samsung HD103SJ-m és az utóbbi napokban azt figyeltem meg, hogy a Feladatkezelő szerint az Aktí időtartam folyamatosan 100%, noha a lemez kihasználtsága minimális, mégis minden belassul emiatt, akadozik még egy videolejátszás is.
Először arra gyanakodtam, hogy a torrent gyilkolja, mert újabban azt játssza hogy pár másodpercig rendes sebességgel tölt, majd kb. lemegy 0-ára, kis idő múlva megint fel majd megint 0. Ezért feltettem másik klienst, azzal először minden frankó volt, amíg a másik HDD-re töltöttem csak. Ha bezárom a torrenteket, akkor egy idő után (miért nem azonnal?) rendbe jön az aktivitás, és normálisan lehet használni a gépet. De Originen megvan Battlefield V, ami erre a HDD-re van telepítve, vmi marha nagy updatet töltene, de közben az alatt is megbolondul és ugyanúgy felugrik az aktivitás 100%-ra kis idő múlva.

Mindenközben a másik WD HDD és a rendszer SSD aktivitása teljesen normális.
Szóval eddig gondolom minden arra utal, hogy a Samu HDD döglődik. De sem a HD Sentinel nem mutat semmi hibát, illetve chkdsk-et is futtattam /f /r kapcsolóval, és az se dobott semmit.
Olyan mintha rendesen működne a winyó, amíg nem ír valami rá huzamosabb ideig, vagy sok kicsi adatot, nem tudom. Mert ha a letöltéseket kilövöm, akkor helyreáll a dolog és normálisan, akadozás nélkül lehet mondjuk filmeket lejátszani róla.

Létezik, hogy ilyen módon megy tönkre mégis egy HDD?

Ja, még valami, POST-nál egy pillanatot gondolkodik, amikor beolvassa a háttértárakat és eljut eddig a HDD-ig. Régebben ilyet nem csinált.

[ Szerkesztve ]

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#52195) HENE válasza King Unique (#52192) üzenetére


HENE
aktív tag

:R
Ezt látom HDS-ben. Teljesítmény/kondíció 100%/100%

Van vele gond? Okozhatja az állapota a hibajelenséget?

(#52196) King Unique válasza HENE (#52195) üzenetére


King Unique
titán

Látod, hogy 100/100-as a HDS szerint, nem mutat hibát a SMART, vagyis ezek alapján akkor nyilván nincsen gond a merevlemezzel. Bár a 199-es attribútum értéke alapján vannak adatkapcsolati hibák, ami lehet akár USB-n csatlakozási, érintkezési probléma miatt is, vagyis azt célszerű lenne ellenőrizni, szükség esetén USB-kábelt cserélni. + Az előző válaszokban említett dolgokat, amik még mindig nem derültek ki. + Ha az alvó mód is közrejátszik a problémánál, akkor a linkelt topikok valamelyikében kellene érdéklődni a tiltása felől.

(#52197) liksoft válasza gabber01 (#52194) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Ha van értékes rajta, mentsd azonnal. Lehet vagy 10 éves darab, és 5 év használat után minden nap ajándék. HD Sentinel mit mond rá?
Mivel parkoló pályás típus, így az indulások és megállások tudják hosszú távon megölni. Ha energiagazdálkodás során a lekapcsolás engedélyezve volt, akkor "elkophatott", ezért ments!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#52198) gabber01 válasza liksoft (#52197) üzenetére


gabber01
addikt

Szia!

Az olvasással nincs baja, ami rajta azt tökéletes feldolgozza, akár játék, film, dokumentumok, képek, bármi. Szóval most mentegetek már egy ideje. Berendeltem egy 500GB-os 860EVO-t a helyére.
HDSentinel egyébként semmit sem mutat. Látszólag minden tökéletes vele. Gyors önteszt sem talál hibát, illetve a chkdsk /f /r sem talált semmit. Azért fura hogy semmi nem mutat ki hibát, mégis meghülyül lassan.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#52199) gabber01 válasza liksoft (#52197) üzenetére


gabber01
addikt

Lehet ez már kicsit többet mond. Az a write error már jelenthet valamit, de nem értem mi az hogy "Mindig ok" ... :/

Lehet elkiabáltam, most már úgy tűnik nem is nagyon olvassa. :(

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#52200) gabber01


gabber01
addikt

Illetve most hogy a hiba miatt nézegettem meg olvasgattam a másik WD Green load/unload cycle értéke nem kicsi, viszont elég nagynak tűnik. Én eddig nem tudtam erről a parkolás mizériáról, de ez az érték már parára ad okot? Viszont mindenféle error rate 0.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.