Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3001) dany27 válasza #96302336 (#3000) üzenetére


dany27
őstag

De megy ha külön ide körre kötöm nem a dvd rw alá!

(#3002) #96302336 válasza dany27 (#3001) üzenetére


#96302336
törölt tag

viszont a nagy sebesség miat reflekciók léphetnek fel a sok csatlakozás miatt, és sérül(het) az adatkommunikáció.
Annyit esetleg próbálj meg, hogy a vinyót cable select-re állítod. Akkor az IDE kábel határozza meg, hogy master, ill. slave lesz a rákötött cucc.
Sajnos sok Vinyó amúgy sem szeret egy kábelen lógni egy optikai eszköz társaságában.
Ez viszont lapfüggő is.

(#3003) EQMontoya válasza liksoft (#2991) üzenetére


EQMontoya
veterán

de, annyiba, hogy oda kell mennem :D

Same rules apply!

(#3004) dany27 válasza #96302336 (#3002) üzenetére


dany27
őstag

akkor megérdeklődöm a lapom topikjában hátha van valakinek ilyen tapasztalata!

(#3005) dany27


dany27
őstag

nah csináltam egy kis tesztet át dugtam az ide cablet az ITE chip által biztosított egyik ide csatornára és ott minden veszekedés nélül megy egy kábelon a winyó meg az író is a jumperelés ugyan úgy maradt!! szval itt valami az ICH7es chipel lesz mert amire deddig volt dugva azt az intel adta! csak tudnám h mire elergiás :F

(#3006) gyulabs válasza wiggen123 (#2993) üzenetére


gyulabs
tag

szia wiggen123!
volt mar ilyen problemam nekem is. csinaltam (DOS)inditolemezt es fdisk/mbr
paranccsal toroltam az MBR-t.
utana siman feltelepult az XP is
Proba=szerencse!
udv:gyulabs

(#3007) tsabo84


tsabo84
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék egy kis segítséget kérni.
Tegnap töröltem az egyik partíciómról két filmet, méretük összesen kb 2,2 Gb. Total Commander shift+F8 kombinációval történt a művelet. A két fájl el is tűnt, viszont a szabad hely mérete nem változott... :( Eltelt egy nap, és ez cirka 2giga még most sincs meg. Tudnátok valamit tanácsolni? Találkozott már valaki ilyennel?

előre is köszönöm a választ

(#3008) lazydog válasza tsabo84 (#3007) üzenetére


lazydog
addikt

Biztos hogy nem a szemétkosárba teszi a TC a törölt cuccokat? Ha igen, akkor nem fog hely felszabadulni amíg nem űríted manuálisan.
Egyébként a Shift+F8 kombináció nem különbözik a sima F8-tól.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#3009) tsabo84 válasza lazydog (#3008) üzenetére


tsabo84
csendes tag

Szia!
Persze, erre gondoltam én is. De egyrészt a shift F8 az egyből törli a cuccokat (legalábbis nekem úgy van beállítva a TC), másrészt meg a kukát is sűrűn űritem. Ezért fordultam hozzátok, mert sajna én kifogytam az ötletekből. :(

(#3010) Amazonas válasza tsabo84 (#3009) üzenetére


Amazonas
senior tag

0-24-ben megy a vinyó? Ha igen, próbáld ki, hogy leállítod a gépet, vársz egy kicsit, majd úrja bekapcsolod.
Kicsit Bill Gates-esen hangzik tudom :) , de sokszor a furcsa dolgokat így is meg lehet oldani...
Ha nem, akkor X-akták...

(#3011) wiggen123 válasza gyulabs (#3006) üzenetére


wiggen123
aktív tag

Köszönöm a választ megpróbálom.

Sometimes you win, sometimes you learn.

(#3012) gyulabs válasza tsabo84 (#3009) üzenetére


gyulabs
tag

Szia!
Probald meg a rejtett fajlokat elohivni, hatha kozottuk van a keresett film!
udv:gyulabs

(#3013) WillChi válasza tsabo84 (#3009) üzenetére


WillChi
senior tag

Én a helyedben először a ScanDisk futtatásával kezdeném el keresni a meg nem lévő helyet...

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#3014) Zanik


Zanik
addikt

Sziasztok, van egy Samsung SP1213N vinyóm, amit 2004 eleje óta nyúzok, nem volt vele soha semmi gond, de kb. fél évvel ezelőtt el kezdett rosszalkodni, ami abban merült ki, hogy hónaponta kb. 1-szer menet közben újraindult a gép, és induláskor az alaplap nem találta meg, de egy kis kábeligazgatás után mindig újra működött. Egy idő után meguntam, és kicseréltem az IDE kábelt, utána egy ideig nem is csinálta, de a múlt héten megint volt egy. Most hét elején mikor bekapcsoltam, feltűnt, hogy nagyon lassan tölt be a rendszer. Aztán néha el kezdett fura kattogó hangokat hallatni, de aztán megint elcsendesedett és ment tovább. Ma ugyanezt csinálta, viszont dobott is tőle a rendszer egy hátast, és boot-oláskor megint nem ismerte fel. Átdugtam bátyám gépébe, nem volt semmi gond, kicsit jobban rezget mint szokott, de semmi. Esetleg ötlet, hogy mi lehet a gond?

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#3015) tsabo84 válasza WillChi (#3013) üzenetére


tsabo84
csendes tag

Természetesen az volt az első hogy futtattam egy scandisk-et. Illetve, bocs, második ;) először űrítettem a kukát. Így sem működik... :(

(#3016) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Picit sok itt a Maxtor gond! ;]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#3017) Zanik válasza Zanik (#3014) üzenetére


Zanik
addikt

Az én problémámra esetleg valaki tud valamit mondani?

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#3018) gyulabs válasza Zanik (#3017) üzenetére


gyulabs
tag

Szia! A tapoddal minden rendben?
Nekem a regi tappal csinalt ilyet+tonkretett 1 alaplapot is. Esetleg a vezerlojevel lehet vmi
kontakt hiba (most ennyi jutott eszembe)
udv:gyulabs

(#3019) liksoft válasza Zanik (#3017) üzenetére


liksoft
nagyúr

Csatlakozom az előttem szólóhoz. Én is tápellátásra gyanakszom. Lehet tápcsatlakozó érintkezési hibája is. Táptoldót használni tilos, az plusz veszélyforrás.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3020) Zanik válasza liksoft (#3019) üzenetére


Zanik
addikt

Értem, köszi. Hát akkor valószínű veszek egy új tápot, meg egy ide-kábelt is a biztonság kedvéért.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#3021) Fred10


Fred10
csendes tag

Sziaztok! Engem az zavar a Winyómban hogy minden indításkor egy 15percen keresztül miután már felállt a rendszer még mindig ezerrel villog a led hogy dolgozik és ls hallom is ezerrel de akkor is amikor nem csinálok semmit gyors egyébként és a windows se jelöli hogy valamit töltene hanem csak egyszerüen tölt magában és nemtudom hogy miért csinálja vagy hogy egyáltalán ez hiba-e.
A winyóm egy 320gigás WD

(#3022) Thrawn válasza Fred10 (#3021) üzenetére


Thrawn
félisten

Milyen rendszer?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3023) Fred10


Fred10
csendes tag

eddig vista volt most már újra WIN XP SP2

(#3024) Thrawn válasza Fred10 (#3023) üzenetére


Thrawn
félisten

A Vista tekerte a vinyódat ugyanis indexelt. Pár óra után végzett volna vele :U

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3025) atala


atala
addikt

Sziasztok!
Meg tudnátok mondani milyen hibát jelez a HD Tune progi a winyómnál? Bad sector nincs rajta.
[HD Tune]

(#3026) Thrawn válasza atala (#3025) üzenetére


Thrawn
félisten

Még nincs bad sector, mert ami volt azt a tartalék területre áthelyezte. Viszont nem túl jó előjel, mert ha a tartalék is elfogy akkor adatvesztésed lesz.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3027) atala válasza Thrawn (#3026) üzenetére


atala
addikt

Tehát akkor volt rajta bad sector?
Hol látom azt, hogy mennyi bad sector volt rajta, és hogy mennyi a tartalék hely?

(#3028) Thrawn válasza atala (#3027) üzenetére


Thrawn
félisten

Volt bizony. A képen látható adatoknál a Threshold határértéket jelent, szóval lehet hogy a következő már tényleg bad sector lesz. De az is lehet, hogy majd csak akkor ha a Current eléri a nullát.

Megjött a mesterem :D

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3029) liksoft válasza atala (#3025) üzenetére


liksoft
nagyúr

A drive elérte a gyártó által megadott határértéket a meghibásodás során. Vagyis garanciára érett. Az ilyen drive további használata nem ajánlott.

A hibát okozhatja a drive meghibásodása, és hibás tápellátás is.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3030) lazydog válasza atala (#3027) üzenetére


lazydog
addikt

1933 szektor lett áthelyezve, ez látható a Data oszlop alatt. Valószínű, hogy már nincs sok tartalék hely, mert átlépte a gyártó által megadott küszöbértéket (Threshold).

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#3031) atala


atala
addikt

Köszi a válaszokat!
Már régi a vinyó, tehát garanciáról szó sem lehet.
El akartam adni, de most akkor nem tudom, hogy mitévő legyek. Vagy attól még eladható?

(#3032) lazydog válasza atala (#3031) üzenetére


lazydog
addikt

Igen, ellenségnek, rossz szomszédnak, BKV ellenőrnek. ;]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#3033) liksoft válasza lazydog (#3032) üzenetére


liksoft
nagyúr

:K :C :)) :DD

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3034) Fred10 válasza Thrawn (#3024) üzenetére


Fred10
csendes tag

de az XP az miért xcsinálja?

(#3035) liksoft válasza Fred10 (#3034) üzenetére


liksoft
nagyúr

Mert az általad használt programok statisztikázásától kezdve töredezésmentesítésig mindent csinál a háttérben. Szeret játszani. :K Önkie_ég_tést végez. :B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3036) gyulabs válasza Fred10 (#3034) üzenetére


gyulabs
tag

Szia!
Allando netkapcsolatod van?
Tuzfal, virusirto, XP frissulhet a hatterben, vagy egyszeruen keres valami hianyzo cuccot. Nem biztos, hogy hardverproblema!
udv:gyulabs

(#3037) gyulabs válasza Zanik (#3020) üzenetére


gyulabs
tag

Szia! ne siess azzal a tap vasarlassal! Nezesd meg a tapot szervizben(van egy kis muszer amivel meg tudjak nezni)Es ha jo tapot akarsz venni szerintem Chieftec-et valassz! Igaz duplajaba kerul mint az atlagos tapegyseg de biztosan megterul a befektetes.(tajekozodj tobb helyen is!)
sok sikert:gyulabs

(#3038) skoos


skoos
őstag

Bocs gyerekek, láma kérdés. 1001 éve nem particionáltam winyót, de most újra particionálnám D: meghajtómat, 320GBú teljes méretre. Logikai vagy Primery legyen a partíció? A rendszer egy WD raporon van, ez csak filevinyó lesz.

? bocsi!

(#3039) Thrawn válasza skoos (#3038) üzenetére


Thrawn
félisten

Én meghagynám Primary-nek.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3040) skoos válasza Thrawn (#3039) üzenetére


skoos
őstag

Nekem teljesen midegy, csak 10 perce töröltem a partíciókat és folytatnám....hirtelen pánikomban nem tudtam mit tegyek...de én is ere gondoltam, de valamiért, magától logical-t ajánl fel a PM 8.

Mit veszíthetek, ha egyiket, illetve másikat választom?

(#3041) Thrawn válasza skoos (#3040) üzenetére


Thrawn
félisten

A lehetőséget, hogy oprendszert tegyél rá. Mást nem :)
Nem tudom miért, de én jobban szeretem a Primary partíciókat.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3042) skoos válasza Thrawn (#3041) üzenetére


skoos
őstag

:R

(#3043) skoos válasza Thrawn (#3041) üzenetére


skoos
őstag

Az miért van, hogy úgy ajánlotta fel, hogy 7,8MB helyet nem használ? Kinyírtam 0-ra...ugye nem baj?

(#3044) Thrawn válasza skoos (#3043) üzenetére


Thrawn
félisten

A Win nálam is kihagyott egy ekkora helyet, nade ez a terás merevlemezek korában szinte semmi :) Gondolom Partition Magic-et használtál.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3045) skoos válasza Thrawn (#3044) üzenetére


skoos
őstag

Igen, azt. Na én sem a 7,8MB helyért sírok, csak, hogy nehogy olyat vegyek el, ami fontos (és nem kéne elvennem).

(#3046) Thrawn válasza skoos (#3045) üzenetére


Thrawn
félisten

Tapasztalataim szerint nem lesz belőle gondod.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3047) Fred10 válasza gyulabs (#3036) üzenetére


Fred10
csendes tag

Megnyugtattatok köszönöm a segítséget!

(#3048) liksoft válasza skoos (#3045) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha lehet, inkább a rendszer lemezkezelőjét célszerű használni. Ugyanis ugyanazokat a rendszermodulokat használja, mint később használat közben. Ezért kompatibilitás szempontjából jobb mint bármilyen nem OS utility.

Minden drive-on célszerű primary partíciót létrehozni (ez alól legfeljebb a hurcolászós fiókos winyók lehetnek kivételek). Viszont nem mindig jó, ha meglévő primary mellé másik primary-t szeretnénk tenni. Mindig a felhasználástól függ mivel járunk jobban.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3049) rol33


rol33
aktív tag

Üdvözlet!

Van kis problémám tegnap raktam újra a wint, és azóta bootnál azt írja az "msnmsgr.exe"-re h afájl vagy könyvtár sérült illetve az eseménynaplóba ezt:"A lemezen a fájlrendszer szerkezete sérült, és nem használható. Futtassa a chkdsk segédprogramot a következő köteten: C:." namost hiába futtatom sőt minden indíításnál lefut dse nem történik semmi. szerintetek milehet vinyó megadta magát?

®

(#3050) anxius válasza rol33 (#3049) üzenetére


anxius
aktív tag

Hány vinyód van?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.