Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#52751) King Unique válasza hozolek (#52748) üzenetére


King Unique
titán

Ilyenkor első körben célszerű USB-n a fizikai csatlakozást és a tápellátást ellenőrizni, szükség esetén másik USB-kábellel, másik USB-porthoz (USB 3.X javasolt) csatlakoztatva is kipróbálni a 2,5"-os külső merevlemezt, stb.

"Nem érhető el az F:\"

Mármint ha ilyen hibaüzenet van, akkor az RAW kötet esetén szokott lenni, ami rossz esetben tartós állapot és adatmentés után a törlés és újraparticionálás oldja meg. Ha csak átmeneti, akkor az oka jobbik esetben lehet az előbb felsoroltak is - azért is javasolt ellenőrizni - , rosszabb esetben az eszköz (külső HDD) hibája.

[ Szerkesztve ]

(#52752) hozolek válasza King Unique (#52751) üzenetére


hozolek
csendes tag

Köszönöm a választ :)! Másik 2 USB portot rögtön kipróbáltam, de ugyan az az eredmény volt. Másik USB-táp kábelem nem volt.
Amikor hazaérek, akkor ránézek a többi megadott lehetőségre.
Amúgy pontosan ezt írja ki (lásd csatolt kép):
Lehet valami láma beállítási hiba?

[ Szerkesztve ]

Lenovo Legion 5

(#52753) dik


dik
őstag

Helló!
Elnézést ide írom, de hirtelen jobbat nem találtam.
Egy olyan kis apró gondom lenne tettem egy win 10 először. Anno a régi win megcsináltam, de sajnos nem most volt és már nem emlékszem rá pontosan hogy volt. Annyi kérdésem lenne ezt a fejparkolás témát, hogyan lehet kikapcsolni? Egy WD green 1 Tb lenne az alany.
Meg van egy RED szintén 1 Tb a gépben esetleg annál is kell ezt?
Nagyon köszönöm előre a segítségeket.

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#52754) Formaster


Formaster
addikt

Sziasztok. Adott egy régi külső WD. Elkezdett Bad Sectorokat termelni, eddig 1100 körül jár, majd egyre több mappára kattinva eltűnik a mappa. Természetesen nem használom tovább, de szeretném tudni, hogy erre szakosodott cég által mekkora az esélye az eltűnt mappák visszaállításának.

(#52755) Cs1csó válasza Formaster (#52754) üzenetére


Cs1csó
félisten

100%

(valamikor olvastam már róla, hogy otthoni felhasználók számára nem feltéten horror áron dolgoznak pl. 50k vagy kicsit több de nem több százezer)

[ Szerkesztve ]

(#52756) Formaster válasza Cs1csó (#52755) üzenetére


Formaster
addikt

A 100%-ot, hogy érted? (Azon kívül, h 100%) :B

A merevlemez anno sokat torrentezett, gondolom elfáradt a fej, rosszul pozícionál. Rendellenes hangja nincs, tehát nem hiszem, hogy fizikailag bad sectoros, de jelen esetben logikai bad sectorok okoznák a mappák eltűnését? Ha az adott fájl szektorai sérültek, akkor azoknak már integetni lehet logikai és fizikai bad sectorok esetén is? Reklámozási szándék nélkül megkérdezhetem, melyik cégről olvastad az 50k-t? Ha jól sejtem ez megbontásos javítás lesz, szóval azt elég baráti összegnek gondolom. A "kürtős" cégnél az a fél misit karcolja. :R

(#52757) King Unique válasza Formaster (#52754) üzenetére


King Unique
titán

Akkor átfáradsz az adatmentés - liksoft - HDD kereső mentéshez topikba - amit már eleve ismersz és korábban már kérdeztél ott épp hasonló problémánál - és ott érdeklődsz ez ügyben, mert annak a topiknak témája, nem ennek, ami a HDD probléma (nem adatmentés) címből is világosan látszik. :B

(#52759) Cs1csó válasza Formaster (#52756) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha egy kamion átmegy rajta akkor is meg tudják oldani.
A lényeg a tányér(ok) van spéci motorjuk, és olvasófejük.

(#52760) Keem1


Keem1
addikt

Sziasztok!

Nagyjából sejtem a választ, de azért felteszem a kérdést: van egy SATA3-as 1 TB-os 2.5"-os HDD-m, amit külső házban használtam eddig. Egy óvatlan pillanatban azonban (ne kérdezzétek hogy) sikerült letörni a SATA data csatlakozót, legalábbis a műanyag részét. Az érintkezők ugyan elhajlottak, de egyébként sérülésmentesek.

Kérdésem: van-e reális és racionális esélye annak, hogy helyre lehessen hozni?
- a fontosabb adatokról van mentésem, amiről nincs, az pótolható (filmek)
- a HDD nem képez túlzottan nagy értéket, bár még csak egyetlen éves csupán

Összességében el tudom engedi a diszket, ha muszáj, de két ok miatt bosszant: egyrészt minden cuccomra vigyázok, így inkább lelkileg érint mélyen, hogy eltörtem a csatit. Másrészt szintén inkább a lelki oka: itt van egy tök jó, 1 TB-os tároló, ami "csupán" a csatlakozó hiánya miatt most használhatatlan.

Szóval lehet/megéri javítani, és ha igen hogy, vagy a fentiektől függetlenül engedjem el és vegyek egy újat? :R

(#52761) liksoft válasza Keem1 (#52760) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Amennyiben a letört darab még megvan, akkor az legtöbbször visszaragasztható. Bár sokkal gyengébb lesz, de fix beépített helyen még működhet.
A ragasztásnál vigyázni kell, az érintkezők tiszták maradjanak. Ha pont passzol a darab, akkor akár pillanatragasztó is jó lehet, egyébként megfelelő műgyantát célszerű keresni hozzá.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#52762) Keem1 válasza liksoft (#52761) üzenetére


Keem1
addikt

Basszus, az elpattant valahova, még nem találtam meg, de keresem :F
Reménykedtem benne, hogy esetleg egy másik HDD-ről valahogy átmókolható. Van egy másik, régi, kisebb HDD-m, de nem ugyanilyen típus, így az alaplap átszerelése sajnos nem jöhet szóba.

Hát jó, ha nem találom meg a letört darabot, akkor sajnos az lesz, hogy veszek egy másikat.

Köszönöm!

(#52763) liksoft válasza Keem1 (#52762) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nincs benne a SATA kábel csatlakozójában?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#52764) Keem1 válasza liksoft (#52763) üzenetére


Keem1
addikt

Nincs :(

(#52765) ElektrikusDE válasza Keem1 (#52762) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Volt már nálam ilyen sérült HDD, én rá forrasztottam egy SATA kábelt. (nem az eladás a cél)

Szerintem ez az olcsóbb, gyorsabb megoldás! (még ha nem is te csinálod)

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#52766) Keem1 válasza ElektrikusDE (#52765) üzenetére


Keem1
addikt

Úgy csináltad, hogy a kábelről levágtad a csatit és az érintkezőket ráforrasztottad?

Nálam annyi a nehezítő körülmény, hogy egy külső rackben volt eddig a diszk, csak egy egyéb feladat miatt kellett most kivételesen a géphez SATA-n keresztül kötni (aztán véletlenül lelöktem a gépházról és épp az "L"-csatlakozón landolt, ami rögtön le is törte az egészet).
Szóval a rack "kábelét" nem tudom, mennyire lehetne ráforrasztani, hisz az fix, a nyákon van rajta az egész csatlakozó.

[ Szerkesztve ]

(#52767) Kakashisan


Kakashisan
csendes tag

sry, rossz topik

[ Szerkesztve ]

(#52768) Domaximus


Domaximus
tag

Sziasztok!

Tegnap szereztem be egy WD10EZEX vinyót. Ez igy mennyire okés ha ilyen hangot ad ki a HDD?

HD Sentinel problémat nem jelez sehol, meg alapból sincs gond vele, viszonylag gyors is.. tegnap szereztem be mert a másik HDDm már kinyiffant.

Itt a video a jelenségről:

[link]
és itt hogy mikor csinálja [link]

HD Sentinel: [kép] [kép]

igazabol mindig hallom ezt a berregést vagy vibrálást mikor ugymond dolgozik..

[ Szerkesztve ]

(#52769) ElektrikusDE válasza Keem1 (#52766) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Igen, kettévágtam a kábelt és igy két forrasztható kábelem lett! (igaz rövidebb)

Rackban 4 darab rövid vezetékkel és 8 darab forrasztással lehet megoldani. ( a csere nehézkesebb lesz)

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#52770) Keem1 válasza ElektrikusDE (#52769) üzenetére


Keem1
addikt

Szuper vagy, köszönöm a segítségedet! A rack nem lényeges, kb. 2500 forint volt, ha a hdd tényleg megadja magát örökre, akkor a rackért tényleg nem lesz kár.
Van egy ügyesebb kezű barátom, a forrasztás minden kellékével (a forrasztási skill-t is beleértve), őt fogom megkérni erre. Így legalább látok rá esélyt hogy használhatom a motyót.

Még 1x köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#52771) Keem1


Keem1
addikt

Képzeljétek, megtaláltam a letört darabkát, amivel rá tudtam dugni egy eléggé szoros SATA kábelt (emlékeztem, hogy van itthon ilyen, de az még az első SATA, tehát a 150 Mbites, asszem.
Látja a Windows :C

Szerintetek kísérletezzek azzal, hogy megpróbálom óvatosan kihúzni, majd valahogy kioperálni a darabkát a kábelből és a rackben ugyanígy működéser bírni (és ha sikerül, a HDD élete végéig többet ki nem szedni), vagy most hogy működik, mentsek le róla mindent és hagyjam a fenébe?

(#52772) Cs1csó válasza Keem1 (#52771) üzenetére


Cs1csó
félisten

Mindent lementenék, aztán kuka vagy ragasztás és pl. filmező HDD-nek használni tehát olyan adatokat tárolni rajta aminek az elvesztése nem baj.

(#52773) ElektrikusDE válasza Keem1 (#52770) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

Picit több forrasztás lesz, (a testpontokat lefelejtettem)

Segítségnek pl. ez a Video: [link]

Adat csatlakozó: [link]

Ui:

Most látom hogy megtaláltad a hiányzó darabot. (szerencsére időben) :)

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#52774) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Helló!

Másolok EGY lemez egyik particiójáról a másikra. A sebesség lassú.
Vadi új gép, winyók egyedül a régiek.
A képeken láthatjátok a két partíció sebességmérését, és a másolás közbeni sebességet.

Mi lehet a probléma?
[link]

(#52775) Cs1csó válasza ReSeTer (#52774) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szerintem ez teljesen rendben van. Ha lenne a gépben egy SSD akkor valami nagyobb fájlal lehetne tesztet csinálni hogy SSD-ről HDD-re majd HDD-ről SSD-re milyen gyorsan másol.

Ugyanarról a meghajtóról ugyanarra a meghajtóra mindig lassabb a másolás (most nem próbáltam ki de lehet még SSD-n belül is)

DE :
- milyen CPU, mennyi RAM, milyen HDD hány RPM-es, mennyi a szabad hely a HDD-n, mekkora a fájl amit másolsz pl. a sok kicsi lassabban megy át mint egy nagy fájl pl. egy film.

[ Szerkesztve ]

(#52776) ReSeTer válasza Cs1csó (#52775) üzenetére


ReSeTer
senior tag

Ilyet se hallottam még, hogy saját lemezre más partícióra lassabb. Pedig azt gondolná az ember, hogy gyorsabbnak kellene lennie.

Amd 3600 16 gb ram, 7200rpm Seagate 500 gb. A képeken rajta vannak a szabad helyek.

A teszt szerintem 5 db 500 mb-os fájlt használt, én meg 1 db 12 gb-osat.

(#52777) Keem1 válasza ReSeTer (#52776) üzenetére


Keem1
addikt

A partíciók fizikailag más helyen vannak a diszken. A lemeznek olvasáskor az egyik, íráskor a másik partíció fizikai helyére kell mozgatnia a fejeket. Mozog-olvas-mozog-ír-mozog-olvas-mozog-ír... és így tovább (kicsit pongyolán a lényeg, lehet, hogy persze a diszk a valóságban kicsit másképp oldja meg, de nagy körvonalakban a lényeg ez). Ez fizika. Ez bizony idő. SSD-nél ilyen nincs, szóval ott nem jelentkezik, hisz ott nem lényeges, hogy melyik NAND cellában van az adat, bármelyik cella ugyanannyi idő alatt érhető el, mint a többi; míg a HDD-nél nem).
Amire te gondolsz, az a partíción belüli áthelyezés, mert ott fizikai adatmozgatás nincs, csak a fájl allokációs táblában.

Az én ügyemhez: / ElektrikusDE + csicso:

Nos, az van, hogy szerintem veszek egy kisebb kapacitású külső SSD-t a pórul járt diszkem helyett. Pl. 250 GB-os Samsung T5. Ez a lemez frankón működik a mostani állapotában, de a rackbe már nem fogom tudni visszatenni: a letört darabka úgy beleragadt a SATA kábelbe, hogy roncsolás nélkül nem fogom tudni kiszedni. Így remekül működik, lesz a gépemhez egy 1 TB-os film és egyéb, nem fontos adat tárolására alkalmas HDD, de ezek után fontos, pótolhatatlan adatot már nem tudok rábízni, már csak a kábel miatt is (nem használható mással, és ez egy SATA1 kábel, jó kis 15-20 MB/s körüli írási sebességgel).

[ Szerkesztve ]

(#52778) Cs1csó válasza ReSeTer (#52776) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nálam - 10GB-os film másolása 7200rpm-es Seagate Barracuda - 30-70MB/s között mozgott jellemzően, olyan 50MB/s-el ment.
Lehet a kevés szabad hely sem segít, esetleg egy töredezettségmentesítést kellene futtatni.

(#52779) ReSeTer válasza Cs1csó (#52778) üzenetére


ReSeTer
senior tag

Nem töredezettek, meg közben kipróbáltam úgy, hogy másik lemezre másoltam. Egyből 100mb/s. Akkor ezek szerint nem szabad ennyi particiót létrehozni, mert csak szívás.

Köszönöm a válaszokat mindenkinek.

(#52780) Domaximus


Domaximus
tag

Valaki tudna segiteni? Mennyire normális, ha ilyen hangot ad a HDD? Nyilván csak dolgozás közben csinálja ezt, de engem kicsit zavar :D (gépház oldala le van szedve ugye). Egyébként eseménynapló sem jelez semmi problémát.

Köszönöm előre!

Szerk: bocsi, új kérdésre mentem.. #52768-as komment vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#52781) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!

Az alábbi problémámban szeretnék segítséget kérni:

A vettem egy 3TB-os Toshiba HDD-t.
Az SSD meghajtómra telepített Win7(64 bites) nem látja rendesen, csupán kb. 2 TB-ot hajlandó belőle elismerni, a többit Unallocated-ként kezeli.
Az Easeus Partition Master programmal próbáltam bűvészkedni:
[kép]
Ha itt az Creacte partitionra klikkelek, ez jelenik meg:

De hiába próbálom a csuszkát mozgatni, kb. 2 TB fölé nem megy.

Így elkészítettem a kb. 2 TB-os partíciót, de a fennmaradó részt Unallocated-ként kezeli és nem hajlandó leformázni sem:

A Win7 telepítője szintén csak max. 2 TB-ot tudott elismerni.

Alaplapom neve: ASRock 960GM-GS3 FX
Az alaplapom gyártójának honlapjáról letöltöttem és telepítettem ezt a progit:ASR3TB+Unlocker(v1.1.1).exe
Nem tudom mi ez, de arra gondoltam, orvosolhatja a problémát. De a probléma ezzel sem változott.
Nem értem, az Asrock miért nem közöl leírást a programokhoz.

Opr. neve :Microsoft Windows 7 Ultimate
Opr. javítócsomag :Service Pack 1

Mindez azért különösen érthetetlen, mivel a korábbi telepítésű, Raid0 HDD tömbön lévő szintén 64 bites ugyanezen verziójú Win7-em probléma nélkül látja és kezeli ezt a HDD-t. Tehát nyilván nem a HDD-vel van probléma, ráadásul a Sentinel szerint 100/100-as.

Hálás köszönettel várom válaszotok. :R

[ Szerkesztve ]

(#52782) Cs1csó válasza peter889 (#52781) üzenetére


Cs1csó
félisten

Bocs a trollkodásért: Windows 10

A Windows 7 egy 11(!) éves oprendszer és már lassan 1 éve nem támogatott.

Minden partíciót megszüntetni törölni a lemezkezelőben és úgy formázni, hogy egyben lássa.

[ Szerkesztve ]

(#52783) King Unique válasza peter889 (#52781) üzenetére


King Unique
titán

Tipikus felhasználói hiba, GPT helyett MBR séma szerint inicializáltad a 3 TB-os HDD-t, azért csak 2 TB használható a teljes lemezterületből...

A megoldás (az adatok lementése után) a lemezkezelőben a meglévő partíciók törlése (elég nyilván csak a 2 TB-osat, mivel a másik része eleve unallocated), majd a lemez konvertálása GPT-re (bővebben). Ha ez kész, akkor utána lehet particionálni és formázni az új egyszerű kötet létrehozása opcióval, stb. (bővebben). + A screenshotokon lévő külső particionáló programmal is megoldható a GPT-re konvertálás + a particionálás és formázás szintén.

[ Szerkesztve ]

(#52784) peter889 válasza King Unique (#52783) üzenetére


peter889
őstag

Köszi szépen a segítséget :R , azt hiszem sikerült megcsinálnom az útmutatásod alapján, de az Easeus Partition Master programom 2011-es változatával.

Az alábbi képek alapján biztosan jól csináltam, tehát a HDD teljes tartalmát tudom az egyetlen partícióján használni? :

[kép]
--------------------------------------------------------------------------


[#52782 csicso82] , Köszi a segítő szándékot, lehet tényleg jobb lenne a Win10, de én a Win7-et szoktam meg. Az előbbiekben próbálkoztam a partíciók törlésével és újralétrehozásával, de GPT nélkül nem ment.

[ Szerkesztve ]

(#52785) King Unique válasza peter889 (#52784) üzenetére


King Unique
titán

Mivel már GPT séma szerint van inicializálva és particionálva, ezért nyilván igen.

(#52786) peter889 válasza King Unique (#52785) üzenetére


peter889
őstag

Ok, köszi szépen. :R

(#52787) Cs1csó válasza peter889 (#52784) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R

Érdemes váltani, megrögzött régebbi Windows-t használó ismerőseim is tökéletesen elvannak vele. Be lehet állítani úgy, hogy kvázi Windows 7 szint. (minden adatküldést stb. kikapcsolva, minden UWP app kikapcsolva stb. start menüből kiszedve a szintén nem kellő appok stb. letisztult lehet mondani "fapados" vagy sallangmentes)

[ Szerkesztve ]

(#52788) Keem1 válasza peter889 (#52786) üzenetére


Keem1
addikt

Javaslom még az Alt+PrintScr használatát, hogy csak az aktuális ablak tartalmát copyzd, ne a teljes desktopot (amiből vagy kivágod a lényeget, vagy nem és nézhetjük tök fölöslegesen a 2/3-ad fehéret). :D
Vagy még jobb megoldás a Windowsban gyárilag lévő Snipping Tool, így egyrészt az általad választott területet jelölöd ki, másrészt eldöntheted, hogy az így készült snipet képként vagy copy+paste-ként akarod-e hasznosítani.

Nem, nem bonyolult, tényleg. Ha az ember megszokja, mi ez, egy életre a napi munka részévé válik, nálam nincs olyan nap, hogy melóban ne kellene a snipping tool ;)

Tényleg jó tanácsként írom, nem kioktatásként és nem is trollkodásként, de a képernyőképeid mind tartalmaznak több-kevesebb felesleges területet.

Mutatok a tieidből két példát a hasznos, felesleget nélkülöző képernyőfotóra, ráadásul bekarikázással vagy szövegkiemeléssel is rá lehet mutatni azon belül is a lényegre.

[ Szerkesztve ]

(#52789) peter889 válasza King Unique (#52785) üzenetére


peter889
őstag

Sajnos mégsem oldódott meg az alapprobléma. :(
Hiába állítottam be rendesen a SSD-n lévő Win7-emen a Toshiba HDD-t, hibába tudtam rá adatokat másolni, mert a RAID0-ás Win7-em nem látta.
Aztán amikor a RAID0-ás Win7-emen beállítottam a Toshiba HDD-t, másoltam rá adatokat, utána ismét az SSD-n lévő Win7 nem látja.

Nem értem miért van ezzel ennyi nyűg.

Igazából azt szeretném megcsinálni, hogy a RAID0-án lévő adatokat rámásoljam a Toshiba HDD-re, úgy, hogy egyelőre mindkét rendszer lássa és tudja kezelni.

Köszönettel várom segítségetek.

#52788 Keem1,
Nagyon boldog lennék, ha az általad írt lenne a fő problémám.
Tisztában vagyok az általad írtakkal, de egyelőre annak is nagyon örülnék, ha lenne végre egy normálisan működő gépem.
A beépített képszerkesztővel csináltam, amivel egyébként nem szoktam dolgozni és sem időm, sem energiám nem volt rá, hogy kibogarásszam, a vágást hogyan tudom megcsinálni. Már elnézést . Legközelebb akkor inkább csak belinkelem a képet. Amúgy köszönöm a segítő szándékot.

[ Szerkesztve ]

(#52790) peter889 válasza peter889 (#52789) üzenetére


peter889
őstag

Utóirat:
Érdekes, hogy az ősrégi Pata HDD-imet gond nélkül kezeli mindkét op. rendszer.
Gyanítom a gondot a Raid-AHCI üzemmódok váltása idézi elő.
A Raid0-án lévő Win7 SCSI HDD-nek látja a Toshibát: [kép] , miközben mást nem lát belőle.

#52788 Keem1,
Azt megkérdezhetem, hogy ha ki akarom egészíteni a korábbi hsz-emet, de már lejárt a módosítási időkeret, jó megoldás, ha kiegészítendő hsz-emre adott válaszként írom be a kiegészítést?

Köszönöm előre is. :R

[ Szerkesztve ]

(#52791) Doky586 válasza peter889 (#52790) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

a PATA lemezek csak IDE módot ismernek.
a SATA lemezek IDE és AHCI üzemmódot is ismernek.

(#52792) peter889 válasza Doky586 (#52791) üzenetére


peter889
őstag

A PATA lemezeim (Seagate, Maxtor) az alaplapi RAID, AHCI, IDE üzemmódban egyaránt kifogástalanul működnek.
A Toshiba SATA lemezemmel a már írt probléma merült fel.

Nem tudom, hogy mennyire világosan írtam le a problémát, de bárkinek bármi kérdése van, szívesen válaszolok, ha tudok.

[ Szerkesztve ]

(#52793) batyuska100


batyuska100
senior tag

Hali!
Nagypapám laptopjában egy 40GB-os HDD van, szeretném kicseréli egy SSD-re, de csak 24GB-os lapul itthon és venni meg nem szeretnék egy másikat. A kérdésem az lenne, hogy valamivel át tudnám másolni a 40-es HDD tartalmát a 24GB-os SSD-re? Csak 11GB van használatban, nem is lenne több, mert egy majdnem teljesen üres Win7 van fent és a Chrome.

(#52794) peter889 válasza peter889 (#52792) üzenetére


peter889
őstag

Személtetem képekkel a problémát:
A Raid0-án lévő Win7-em jelenleg kifogástalanul kezeli a Toshiba HDD-t, íme:
[kép] [kép] [kép] [kép]

Az SSD-n lévő Win7-em nem tudja kezelni, ezeket látja belőle:
[kép] [kép] [kép]
Total Commander semmit nem lát belőle.

Ha pedig beállítom az SSD-n lévő Win7-emen King Unique fórumtárs [útmutatása] alapján, akkor az probléma nélkül fogja látni és kezelni, ám a Raid0-ás Win7-em nem fogja látni.
De ezeknél az "átvedléseknél" ugye mindig törölni kell a HDD tartalmát, ami számomra nem elfogadható.

Mindekettőnél ugyanaz a Win7:
Opr. neve : Microsoft Windows 7 Ultimate
Opr. javítócsomag: Service Pack 1

Lehet, hogy a frissen telepített SSD-s Win7-hez nem telepítettem fel minden szükséges kiegészítőt?
Vajon mi lehet a probléma?

Türelmeteket előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#52795) King Unique válasza peter889 (#52789) üzenetére


King Unique
titán

Az alapprobléma az MBR/GPT volt, amit a GPT-re konvertálás megoldott és használható lett egyben a 3 TB-os HDD teljes lemezterülete. Az, hogy utána a RAID-del mit ügyködtél egyik-másik OS alatt, az már más dolog és amúgy van külön RAID topik is, inkább annak a témája ez, ott kellene ez ügyben érdeklődni. Sőt, már meg is történt, vagyis akkor ott kellene ezt tovább fejtegetni, itt már felesleges. :B
Egyébként az meg világosan látszik a legutóbbi hozzászólásodban lévő screenshotoknál, hogy míg a RAID 0 W7 esetében helyesen GPT a 3 TB-os lemez és van meghatóbetűjele a rajta lévő partíciónak, addig az SSD lévő W7-nél GPT helyett megint MBR a lemez és nincsen (*) meghajtóbetűjele, vagyis az utóbbinál nincs min csodálkozni, ha nem tudja rendesen kezelni...

[ Szerkesztve ]

(#52796) peter889 válasza King Unique (#52795) üzenetére


peter889
őstag

Ok, akkor ott kérek segítséget.
Magától állítódik át MBR-re.
És hiába állítom át, és particionálom és formázom le újra, és másolok rá adatot, a másik Win7 alatt nem fog működni.
Köszönöm az infókat.

#52787 csicso82, előbb-utóbb váltani fogok majd biztosan. Azért köszi az infót.

(#52797) King Unique válasza batyuska100 (#52793) üzenetére


King Unique
titán

Át, pl. klónozással, amihez Windows esetén számos program (példák) áll rendelkezésre + az SSD-k gyártóinak saját szoftverei (pl. Samsung SSD-k esetén a Samsung Data Migration), amik közül a közvetlen klónozáshoz pl. a Macrium Reflect jó választás. A hogyan kellene klónozni témával kapcsolatban meg lásd egy másik esetnél leírtakat, + ennél, ha laptopról van szó és nem megoldható egyszerre a forrás- és célmeghajtó csatlakoztatása, valamint az utóbbi USB-n történő csatlakoztatása. Ahol ne zavarjon, hogy W10 topik, kb. ugyanaz az eljárás és a lényeg a W7 klónozásánál is. Ha a 40 GB-os HDD nincsen tele, akkor pl. a Macrium Reflect esetében lehet közvetlenül a klónozás előtt csökkenteni a célmeghajtón a kötet (C) méretét, vagy a Windows 7 lemezkezelőben, hogy ráférjen a 24 GB-os SSD-re. Aztán az más dolog, hogy a 24 GB-os SSD mire lesz elég, normál esetben legalább 32/64 GB-osat szokás tenni egy 64 bites Windows 7/8.1/10 alá, annál kisebbet inkább Linuxokhoz... :))

[ Szerkesztve ]

(#52798) batyuska100 válasza King Unique (#52797) üzenetére


batyuska100
senior tag

Közben ezt találtam, laptopról van szó, ami csak netezésre van használva.

(#52799) King Unique válasza batyuska100 (#52798) üzenetére


King Unique
titán

Igen, akár ezzel is lehet. De ha már ajánlva volt megfelelő célprogram és komplett leírás, instrukciók a klónozáshoz, ahol megoldható 1 programon belül minden, akkor nem teljesen világos miért kell másik szoftver, szoftverek, de mindegy. :))

(#52800) batyuska100 válasza King Unique (#52799) üzenetére


batyuska100
senior tag

16:40 körül találtam, azt hittem, hogy ignorálni fog mindenki.. :U :C

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.