Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#55851) Pikari válasza Komi28 (#55850) üzenetére


Pikari
őstag

Szerintem ez nem hdd probléma, hanem adatmentési probléma.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#55852) Komi28 válasza Pikari (#55851) üzenetére


Komi28
senior tag

Ntfs-re formázott vinyóra mentek a dolgok. Most kb. 1,5 év után a csatlakozás ezt a hibát írja amit fentebb írtam. Én úgy gondoltam, hogy hdd hiba lehet. De nem vagyok szakértő csak megszeretném menteni ami rajta van.

[ Szerkesztve ]

(#55853) Pikari válasza Komi28 (#55852) üzenetére


Pikari
őstag

Van erre adatmentéses topik, van egy csomó adatmentő program ntfs-re, pl getdataback és hasonlók, de majd a megfelelő topikban ajánlanak megfelelő szoftvert erre a célra.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#55854) Héraklész


Héraklész
kezdő

Letöröltem (Windowson belül fájláthelyezésekkel) egy HDD-t.
Ezután a foglaltsága: 931 GB a kapacitás, 909 GB szabad, 21,9 GB foglalt.
Megnéztem az addig rejtett fájlokat is, azok néhány beléphetetlen mappa (0 foglalt hellyel) és néhány nagyon pici fájl.
Torrentes volt a HDD és lehet, hogy indexelt ezen is a rendszer (bár beállítottam, hogy ezen ne), szóval emiatt összegyűlhetett rajta 22 GB olyan adat, ami nem látható? Vagy vírus lenne, esetleg más?

(#55855) makszutov.hu válasza Héraklész (#55854) üzenetére


makszutov.hu
tag

Próbáld meg a partició(k) teljes törlését, majd újbóli létrehozását.

"Magyar az, aki Magyarországon született, itt dolgozik és itt adózik!"

(#55856) Héraklész


Héraklész
kezdő

Win11-ben hol lehet inicializálni a meghajtót, új kötetet létrehozni és hasonlók?
Régen ez a Windowsban simán ment, most meg nem találom, csak olyat, hogy "Új tárolókészlet hozzáadása".
Most raktam a gépbe egy új HDD-t egy régebbi helyére, még nincs particionálva. (Úgy emlékszem eddig sem használtam 3rd party programot hozzá, jól is néznénk ki, ha a Winben ezt nem lehetne megcsinálni!)

(#55857) makszutov.hu válasza Héraklész (#55856) üzenetére


makszutov.hu
tag

Disk Management

"Magyar az, aki Magyarországon született, itt dolgozik és itt adózik!"

(#55858) Héraklész válasza makszutov.hu (#55857) üzenetére


Héraklész
kezdő

Ja, csak a keresőben nem dob fel semmi ilyet sem angolul (Disk Management), sem magyarul (Lemezkezelő). Az alkalmazások között, a gépházban meg az általános keresőben sem. Hihetetlen!
Jó sok perc keresés után egy messzi-messzi weboldalon olvastam, hogy az ablakikonon jobbklikk és a menüben ott van. :-) Végre megtaláltam.
Ez a Microsoft... :Y :W Kegyetlen.

(#55859) makszutov.hu válasza Héraklész (#55858) üzenetére


makszutov.hu
tag

Minden jó, ha a vége jó - a lényeg, hogy megtaláltad! :)

"Magyar az, aki Magyarországon született, itt dolgozik és itt adózik!"

(#55860) King Unique válasza Héraklész (#55856) üzenetére


King Unique
titán

8 ways to open Disk Management (diskmgmt.msc) in Windows

Ugyanott ahol a korábbi Windowsokban, a linkelt leírásban lévő 8 db módszer kb. ugyanúgy megtalálható és működik pl. a Windows 7, 8/8.1, 10 rendszereknél is, de egy része pl. XP-nél is, már onnan ismerős lehet. :B
Windows 8 óta meg ugye legegyszerűbb a Win+X menüből megnyitni a lemezkezelőt és az egyéb rendszereszközöket, ami 10+ éve szintén nem újdonság.

A #55854-hez meg annyit, hogy ha a fájláthelyezéseknél nem lett minden fájl és mappa maradéktalanul áthelyezve, hanem maradtak ott fájlok és mappák a hosszú elérési utak vagy a torrentkliens zárolása miatt, akkor annyira nem meglepő a 22 GB-os foglalt terület, amit az újrainicializálás + újraparticionálás és újraformázás megoldhat.

[ Szerkesztve ]

(#55861) Héraklész


Héraklész
kezdő

A helyzet az, hogy még nincs vége. :W :B
A HD Sentinel látja, a Lemezkezelő nem az új, még particionálatlan HDD-t. :U
Hogyan tovább?

#55860
Egyébként a 4. nem működött, a 7. meg nem megnyitása a Disk Managementnek, hanem parancsikon létrehozása. Parancssoros meg konkrét fájlnév-megnyitást kerültem eddig, de lehet, majd teleírok egy kockásfüzetet - ezekután...

[ Szerkesztve ]

(#55862) Héraklész


Héraklész
kezdő

Tárolóhelynek vette a Windows úgy, hogy arra klikkeltem, mégsem.
Most meg nem tudom eltávolítani a "tárolóhelyből". :Y
Nem zargatlak tovább titeket, majd a neten keresgélek, mert ez ugye már nem HDD probléma. :W

Végül megoldódott és létrejött az új partíció. :K :DD

[ Szerkesztve ]

(#55863) King Unique válasza Héraklész (#55861) üzenetére


King Unique
titán

How to Remove Disk from Storage Pool for Storage Spaces in Windows 10

Ha tárolóhelyként lett beállítva a HDD, akkor azért nem lehet hozzáférni, ahol ilyenkor el kellene távolítani onnan, bár volt akinél pont a hozzáadás oldott meg hasonló problémát (példa).

Egyébként nyilván működik ennél a 4. módszer is, csak ugye megfelelő keresőszót kellene használni, magyar nyelvű Windowsnál értelemszerűen pl. "partíciók" vagy "formázás", mert ugye a felügyeleti eszközöknél is "Partíciók létrehozása és formázása a merevlemezen" néven szerepel.

Igen, ezek inkább Windows specifikus témák, mintsem HDD probléma, ezért legközelebb inkább az érintett Windows rendszer topikjában kellene az ilyenek felől érdeklődni.

[ Szerkesztve ]

(#55864) wingman83


wingman83
csendes tag

Sziasztok!
Sajnos, sejtem a választ, de azért egy próbát teszek.
Toshiba MG09-es vinyó nagypn halk, 2 mp-ként enyhe kopogó hangot ad ki. Ha nincsen írás, se olvasás. Ha olvas, akkor is. Miután írtam rá valami, kis időre abba hagyja, de aztán visszatér ez a hang.
Meg fog halni?
Köszi!

(#55865) makszutov.hu válasza wingman83 (#55864) üzenetére


makszutov.hu
tag

AIDA vagy smartmontools mit mond?

"Magyar az, aki Magyarországon született, itt dolgozik és itt adózik!"

(#55866) Héraklész válasza King Unique (#55863) üzenetére


Héraklész
kezdő

Nem működött a partíció, formázás, inicializálás, hdd, tárhely, lemezkezelő stb. kulcsszavakra keresés sem magyarul illetve angolul.
Mindig ezt dobta ki és semmi mást: Rendszer > Tárterület.

(#55867) wingman83 válasza makszutov.hu (#55865) üzenetére


wingman83
csendes tag

Nem szoktam ezeket a progikat használni. AIDA-val mit kell tennem, hogy legyen infom a HDD állapotáról? KÖszi!

(#55868) makszutov.hu válasza wingman83 (#55867) üzenetére


makszutov.hu
tag

Esetleg Hard Disk Sentinel?

"Magyar az, aki Magyarországon született, itt dolgozik és itt adózik!"

(#55869) wingman83 válasza makszutov.hu (#55868) üzenetére


wingman83
csendes tag

Azt ismerem és fent is van. 100/100, semmi hiba.

(#55870) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi

Van egy WD40EFZX vinyóm, NASban használom.
A current pending sector: 6, hibás állapotnak diagnosztizálja.
A többi smart adat mind normális.
A vinyó több mint 1 de kevesebb 3 évesnél.
Ezzel elzötyög még vagy azonnali csere?

üdv

(#55871) makszutov.hu válasza -szabi- (#55870) üzenetére


makszutov.hu
tag

Elzötyögni elzötyög - lehet, hogy 10 évig és lehet, hogy 10 percig. Úgyhogy MENTENI, MENTENI, MENTENI!

"Magyar az, aki Magyarországon született, itt dolgozik és itt adózik!"

(#55872) Ted_Beneky


Ted_Beneky
senior tag

Sziasztok! Nem biztos, hogy jó topikba írok, de azért megpróbálom: Van egy win10es rendszer ssd-m, amit pár hónapja kivettem a gépből, mert nagyobb került klónozva a helyére. Most próbálom külső usb-s dokkólóba rakva leformáztatni az egészet, de fel sem ismeri a gép, hogy egyáltalán mit dugtam rá. Ezt három különböző gépen kipróbáltam, semmi. Másik (nem rendszer) ssd-t simán felismeri a gép az usb dokkólóban. Ez azt jelenti, hogy a kivett rendszer ssd-m meghalt vagy van valami egyébb megoldás, hogy láthatóvá tegyem a tartalmát?

Csillagkaput a Csillag térre!

(#55873) KaiotEch válasza Ted_Beneky (#55872) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Disk Management(Lemezkezelés)-be sem látszik egyáltalán?

(#55874) King Unique válasza Ted_Beneky (#55872) üzenetére


King Unique
titán

Ez a "fel sem ismeri a gép" Windowsok esetében akkor helytálló kijelentés, ha sem az eszközkezelőben, sem a lemezkezelőben nem jelenik meg a meghajtó, ellenkező esetben viszont eleve helytelen, meg ha kizárólag csak a fájlkezelőben történő megjelenés alapján lett állítva.
Mivel itt rendszermeghajtóról van szó, rajta védett partíciókkal, ezért nem feltétlen lehet teljesen csak úgy leformázni egy fájlkezelőben vagy lemezkezelőben, hanem parancssor vagy 3rd party particionáló program fog hozzá kelleni (bővebben).

"Nem biztos, hogy jó topikba írok"

Nem, nyilván nem, mivel ez a címéből adódóan is eleve HDD probléma és nem SSD probléma topik... Az utóbbi témának ott van az SSD kibeszélő topik, vagy ha Windows, jelen esetben Windows 10 specifikus, akkor pedig értelemszerűen a Windows 10 topik.

[ Szerkesztve ]

(#55875) Ted_Beneky válasza KaiotEch (#55873) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

+@King Unigue

Köszi srácok, ezen ötletek mentén haladok tovább a problémamegoldásban :R

Csillagkaput a Csillag térre!

(#55876) Bossp


Bossp
addikt

Sziasztok.

Adott egy Toshiba PC P300 wTB-os HDD. A TrueNas kidobta hogy már nem megfelelő az állapota. Ezzel már el lehet küldeni gariba? :R

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#55877) King Unique válasza Bossp (#55876) üzenetére


King Unique
titán

HDS —► GYIK —► Hibás szektorok találhatóak a lemezen. Lehetséges-e garanciális csere?

"Garanciális csere akkor lehetséges, ha a hibák száma már kellően magas, azaz eléri a gyártó által meghatározott küszöbszintet. Ekkor a program által jelzett kondíció 0 %"

Ha a HDS tesztjei nem futnak le, vagy pláne ha a HDD gyártójának saját diagnosztikai szoftvere (Toshiba Storage Diagnostic Tool) jelez hibát, akkor az már elvileg elég indok lehet a garanciális cserére és nem feltétlen kell megvárni a 0%-os kondíciót, amikor már amúgy is kb. kuka a HDD.

[ Szerkesztve ]

(#55878) Bossp válasza King Unique (#55877) üzenetére


Bossp
addikt

Köszi! :R:U

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#55879) Bossp válasza KaiotEch (#55849) üzenetére


Bossp
addikt

dugd el a nast :D nem kell azt nézegetni főleg nem hallgatni. :C

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#55880) KaiotEch válasza Bossp (#55879) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nincs hova, a házat meg nem fogom átvésni/átvésetni LAN-ozás miatt :)

(#55881) -cobra-


-cobra-
aktív tag

Sziasztok!

Van egy régi 1.5 terrás samu winyóm amin adatokat tárolok (főleg képek, dokumentumok, filmek). Most ránéztem Sentinellel hogy mizu, szerintetek aggódnom kellene, megérett már a cserére, vagy jól van az úgy....

Köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.