Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#36001) realmadrid92 válasza DjDanee87 (#36000) üzenetére


realmadrid92
tag

tippem szerint legalább 10 óra, vagy több, de ez ugye minden adatot töröl a lemezről!

Mielőtt belefognál, érdemes az összes adatot ami rajta van átmásolni valahova, és figyelni hogy közbe növekszik-e a hibás szektorok száma. Ha lesz olyan amit esetleg nem tud olvasni, akkor én nem bajlódnék hd sentinel újrainicializálással, ami ugye vagy segít vagy nem, inkább beadnám a szervizbe (főleg ha már kevés a garanciaidő), és ott nagy valószínűséggel cserére kerül sor.

[ Szerkesztve ]

(#36002) leeroy869


leeroy869
csendes tag

Sziasztok!
Olyan problémám van az egyik vinyómmal, hogy amikor nincs rajta sok I/O művelet, egyfolytában kerepel. Ismétlődő hangot ad ami kicsit hasonlít a badsector "hangra" :). De leellenőriztem, nincs rajta bad sector, viszont idegesítő, kb. november óta csinálja. WDIDLE3 progival már az időzítőt is letiltottam(újkorában 300-ra állítottam). Haldoklik, vagy mi lenne ez?

(#36003) Kuruc2 válasza leeroy869 (#36002) üzenetére


Kuruc2
senior tag

[link]

:O

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#36004) leeroy869 válasza Kuruc2 (#36003) üzenetére


leeroy869
csendes tag

de ez már 2.5 éves :)

(#36005) Kuruc2 válasza leeroy869 (#36004) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Adj hálát az Úrnak. :DD

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#36006) DjDanee87 válasza Kuruc2 (#36005) üzenetére


DjDanee87
addikt

Nem feltétlen rossz azért minden WD Green. Van nekem is egy sokat megélt darabom. 1TBos 100% kondícióval és 847 napnyit ment már (üzemidő).

(#36007) Kuruc2 válasza DjDanee87 (#36006) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Mennyi a parkolása?

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#36008) DjDanee87 válasza Kuruc2 (#36007) üzenetére


DjDanee87
addikt

Remélem ezen rajta van a kérdésedre a válasz, mert fogalmam sincs melyik értékre vagy kíváncsi :P

(#36009) ggg666 válasza DjDanee87 (#36008) üzenetére


ggg666
őstag

Pont az értékeket vágtad le a képről, és pont az nem látszik.

(#36010) DjDanee87 válasza ggg666 (#36009) üzenetére


DjDanee87
addikt

(#36011) ggg666 válasza DjDanee87 (#36010) üzenetére


ggg666
őstag

Ha decimális adatmezőre átváltanád akkor jobban látszanának az értékek, de ha a 193-as érték eredetileg 100 vagy 200 volt akkor az már a végét járhatja.
Jobb klikk a smart értékeknél és decimális adatmező bepipálása.

[ Szerkesztve ]

(#36012) Mezga Aladár válasza DjDanee87 (#36010) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ha minden igaz akkor több mint 600 ezer.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#36013) Kuruc2


Kuruc2
senior tag

7 tera? nice :D

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#36014) no-police


no-police
csendes tag

Sziasztok. A Hard Disk Sentinel progi szerintetek megéri azt a kis pénzt, amit kérnek érte? Használható?

(#36015) Kuruc2 válasza Mezga Aladár (#36012) üzenetére


Kuruc2
senior tag

hexadec 9285E az: 600158 lesz hexába, ugye? Cool.

[link]

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#36016) Mezga Aladár válasza Kuruc2 (#36015) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Csoda lenne ha ennyi parkolással menne.Mi van a cikkel?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#36017) Kuruc2 válasza Mezga Aladár (#36016) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Nem nagyon akarják jelentetni, már publikáltam pedig 18.-án. :S [link]

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#36018) DjDanee87 válasza Mezga Aladár (#36016) üzenetére


DjDanee87
addikt

Átállítottam akkor az értékeket: [link]

Most akkor nem elég hogy a 3 éves 2 Terás is döglődik, ez az még régebbi 1 terás is cserére szorul szerintetek ?

(#36019) Mezga Aladár válasza DjDanee87 (#36018) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

A 193 érték, nagyon sok, a gyártó max. 300 000 parkolást garantál. Én biztos fokozottan figyelném a lemez állapotát, és a wdidle3 progival módosítanám a parkolási időt 300 sec-re vagy kikapcsolnám.
[link]
A hds viszont 100% mutat tehát most tökéletes.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#36020) DjDanee87 válasza Mezga Aladár (#36019) üzenetére


DjDanee87
addikt

Ezt úgy ahogy megértettem. Ez a 300 secre módosítás járhat adatvesztéssel, vagy nyugodtan lehet úgy csinálni, hogy nem mentem le róla a dolgokat előtte?

Kicsit beparáztam elolvasva amit linkeltél :B
Megnéztem a többi HDDnél milyen értékek vannak és van furcsaság.

load/unload cycle
4+ éves WD 1TB - 600k (nincs már meg a számlája, nemtudom pontosan mikori)
3 éves WD 2TB - 146k
1,5 éves WD 3TB - 119k
Samsung meg 2114

A két középső közt nagyon kevés a különbség, mégis az egyik jóval kevesebbet futott. Amit leszűrtem ezekből: nem szabad WD-t venni :D

(#36021) Mezga Aladár válasza DjDanee87 (#36020) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ez így nem igaz.
Az hogy mennyit garantál, az még nem jelenti automatikusan a meghibásodást. A wdidle3 használata nem jelent adatvesztést, de a előírásokat tessék betartani. Én ha új wd lemezt installálok akkor 300 sec-re állítom, nálad talán jobb lenne a kikapcsolás.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#36022) balint18


balint18
csendes tag

Üdv. Van egy WD blue caviar 500-as winchesterem, alig egy éves, és egy jó ideje előjött egy olyan betegsége, hogy zörög. Berezonál tőle az egész ház. Elég bosszantó, lecserélni nem akarom, mert 100/100-as. Kérdésem a következő. Ha vennék egy külső dokkolót akkor vajon lenne zörgése? Fölös 10000-em nincs, hog csak úgy kipróbáljam. Valami szakinak tapasztalata erről?

(#36023) maxika2004


maxika2004
őstag

Sziasztok !
Segitsetek lécci a következőkben :
Adott egy WD20EARX - s vinyó, (advanced formatos)
ha win7 alatt megformázom, gyorsformázással akkor az ugy okés ?
mert csak igy sikerült !

Az a gondom hogy ha beteszem a gépbe, akkor inditáskor, amikor kiirja hogy be lehet lépni a biosba
lefagy, megáll.... (biosba se enged be)

win7 alatt usb-s külső reckből megy rendesen !
HDSentinel se jelez hibát !
Lehet hogy a winyó nem jó ? vagy valami beállitás formázási gond lehet ?

alaplap Asus P8H67-M PRO
proci i52500
8gb ram
Win7 64 bit

Elöre is köszi a segitségeteket !

(#36024) z123456789


z123456789
addikt

Sziasztok!

Most már sejtem hogy miért nem akart rendesen működni a meghajtóm.
Jelent-e ez valami jót? Vagy csak csupa rosszat? :F

(#36025) pjen válasza balint18 (#36022) üzenetére


pjen
félisten

Ha gumi szalagokkal fogatod fel valószínűleg nem fog zörögni.vissza olvasol vannak is fenn képek. :)

(#36026) gabor2009


gabor2009
csendes tag

Sziasztok!
Találkozott valaki ilyen problémával? Alaplapot cseréltem, és az eddig kifogástalanul működő Samsung HD103SJ lemez most már csak akkor pörög fel, ha indításkor lehúzom az adatkábelt. Próbáltam másik sata portra tenni, ugyanez, kábelcserével szintén. AHCI mód és IDE mód váltása szintén nem oldotta meg. Másik táppal is kipróbáltam.
Ha felpörgött, akkor adatkábel vissza, és tökéletesen müködik, ha energia takarékos módon leállítja a win7, szépen újra indul, de ha a gép elalszik, akkor már nem indul újra, csak az adatkábel lehúzása után. HDSentinel szerint 100/100, 153 napos.
Legelső tünete az volt, hogy bios bootoláskor kattogott a fej, azt hittem itt a vége a lemeznek. De néhány próba után ezt abbahagyta, csak épp nem indul felhelyezett adat kábellel. Egyébként irható olvasható, csendes, az adatokat persze már lementettem. Ezen az alaplapon a többi HDD kifogástalanul működik.
Mi okozza ezt????????

(#36027) z123456789 válasza z123456789 (#36024) üzenetére


z123456789
addikt

Ezt én meg nem várom... :(((
Tudnátok tanácsot adni, hogy ez most kapufa, vagy lehet még vele valamit kezdeni?
Csak mert erről a hibaüzenetről olvastam itt 3 db hsz-ben, és az egyikben számomra érthetetlen magyarázat volt, a másik pedig azt a választ kapta, hogy garis. (Harmadikra nem ment válasz, vagy legalább is nem találtam meg.)

[ Szerkesztve ]

(#36028) z123456789 válasza z123456789 (#36027) üzenetére


z123456789
addikt

Bocsánat, nem akarom teleszemetelni a topic-ot, de eszembe jutott még valami, ami esetleg fontos info lehet.
Sajnos amikor megvettem (kb 1 hónapja) ezt a meghajtót, nem csináltam rajta írás olvasás tesztet. Nem tudom miért. Mostmár mindegy is. Működött rendesen. Aztán igazából amiért vettem az az hogy routeren keresztül napi több órában menjen rá a letöltés. A router fw-je miatt EXT-re kellett formázni. Kezdő vagyok az ilyen hálózatos letöltésekben stb... nem minden ment elsőre, többször is volt kötet törlés, újra formázás és egyebek.
Aztán mivel nem úgy ment ahogy gondoltam, lecserélem egy Rack-es vinyóra, ezt pedig használtam tovább ntfs-ben. Itt ismét volt kötet törlés, újra particionálás.
Lehetséges hogy ez is betehetett neki, vagy ez most így már nem derül ki, mert hülye voltam hogy nem ellenőriztem első alkalommal?

(#36029) xcds válasza z123456789 (#36028) üzenetére


xcds
őstag

Szektorhibás, ez van. Ha nem tudod gariztatni, akkor meg lehet próbálni, hogy azt a részt nem particionálod, így nem lesz használva.

(#36030) z123456789 válasza xcds (#36029) üzenetére


z123456789
addikt

Köszönöm!

(#36031) kizcar


kizcar
tag

Sziasztok

Három terabájt helyett miért csak kettőt ismer fel a gép?

Alaplapom Gigabyte GA-990XA-UD3
Op. rendszer Windows 7 64-bit
Merevlemez Western Digital Caviar Green 3TB (WD30EZRX)

Amikowr először telepítettem, még egy rendes kb. 2800 Gigás partícióra tettem a windows-t, de amikor feltelepült, a sajátgépben már csak 2 Terabájtot látott a gép.
Újra csatlakoztattam a telepítő pendrive-ot, beléptem oda ahol a partíciók találhatók, és akkor már három volt. Egy a rendszer [100-200 Megás], egy sima 2000 Gigás és egy kb. 800 Gigás.
Megpróbáltam törölni a 800 Gigásat, de ott maradt a helyén. A 2000 Gigásat sem lehetett törölni, be volt szürkülve a partíció törlése lehetőség, amire hiába kattintgattam. Ugyanez volt a 800 Gigás partíciónál.
A párszáz megás rendszerpartíciót sikerült törölni, de a kettő 2000 és 800 Gigás partíciók ott maradtak, és nem lehetett őket törölni.

Hogyan lehetne összevonni őket? Valamit esetleg be kell kapcsolni a BIOS-ban?

(#36032) gyulank


gyulank
addikt

Sziasztok!
Van egy TOSHIBA DT01ACA300-as 3TB-os HDD-m. Az elején volt 120GB, aztán a többi NTFS. Aztán tele lett az NTFS, letöröltem az elején lévő 120GB-ot, és Gparted-el kibővítettem az NTFS kötetet. De úgy, hogy a Gparted át is helyezte az egész partíciót a lemez elejére több mint fél napig másolt. Azóta, vagy csak azóta tűnt fel, szinte mindig zörög. Szóval, pl. még be se bootol a gép, már zörög, Linux még nem is csatolta, zörög, windows nem csinál vele semmit, zörög. Ez mitől lehet? Lehet köze a partíció kiterjesztéséhez? Hogy nem annyi helyet hagyott ki az elején, amit kell, vagy ilyesmi? Hogy lehet megszüntetni az adatok sérülése nélkül?

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#36033) Kuruc2 válasza kizcar (#36031) üzenetére


Kuruc2
senior tag

GPT?

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#36034) maxika2004


maxika2004
őstag

Sziasztok !
Segitsetek lécci a következőkben :
Adott egy WD20EARX - s vinyó, (advanced formatos)
ha win7 alatt megformázom, gyorsformázással akkor az ugy okés ?
mert csak igy sikerült !

Az a gondom hogy ha beteszem a gépbe, akkor inditáskor, amikor kiirja hogy be lehet lépni a biosba
lefagy, megáll.... (biosba se enged be)

win7 alatt usb-s külső reckből megy rendesen !
HDSentinel se jelez hibát !
Lehet hogy a winyó nem jó ? vagy valami beállitás formázási gond lehet ?

alaplap Asus P8H67-M PRO
proci i52500
8gb ram
Win7 64 bit

Elöre is köszi a segitségeteket !

(#36035) liksoft válasza maxika2004 (#36034) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Bizonyos USB-s chip-ek az ilyen HDD-ket valós 4kB-os szektormérettel kezelik. A gépbe téve meg a rendszer 512B-os transzlált mérettel kezeli. Ez is okozhat gondot, de nem biztos, hogy Nálad ez a hiba.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#36036) maxika2004 válasza liksoft (#36035) üzenetére


maxika2004
őstag

Köszi !

de ha ez a hiba esetleg, akkor mi lehetne a megoldás ?

(#36037) maxika2004


maxika2004
őstag

Azt elfelejtettem irni, ha usb-s rekkbe van és be van dugva inditáskor a gépbe, akkor is lefagy a bios -nál.

ha kihuzom, ujrainditom, betölt a win7 rendesen, és utána dugom be akkor meg okés !

(#36038) Doky586 válasza maxika2004 (#36037) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"ha beteszem a gépbe, akkor inditáskor, amikor kiirja hogy be lehet lépni a biosba lefagy, megáll.... (biosba se enged be)"
BIOS frissítés? Esetleg biosban azon porton tiltani az automata felismerést.

(#36039) beldeczki


beldeczki
aktív tag

Üdv!

Lenne egy Seagate ST3160812AS merevlemezem. Amikor beraktam a gépbe, akkor 100/99-es volt, Hard Disk Sentinel adatátviteli problémára panaszkodott. Ezzel nem is foglalkoztam mivel előtte nem én használtam a merevlemezt. Gondoltam lefuttatok rajta egy lemez felület tesztet, hogy minden rendben van-e a merevlemezzel. Lemezfelületének újrainicializálásával kezdtem, gondoltam ne legyen rajta semmi maradék fájl. Le is futott a teszt, végig zöld kockák vannak, mondom akkor minden rendben, munkára is foghatom.

De ekkor jött a meglepetés. Ez fogadott:

Na ekkor kezdtem el gondolkodni. Ha a lemez újrainicializálása teszt lefutott hibátlanul és mindenhol zöld kocka volt, akkor hogy lehetséges ez?

Log:

Ugyanabban az időpontban, ugyanannyi gyenge szektor és hibás szektor lett berögzítve. Már ezt is furcsálltam.

Ez után jött a rövid-önteszt ami lefutott hibátlanul:

Majd részletes-önteszt, ami szintén hibátlanul lefutott.

Ezek után még egy olvasás teszt is jött, ami szintén hibátlan eredményt mutat.

Na és a kérdés:
Akkor most rossz a merevlemez vagy nem? Miért lett ez az egész? Elektronika cserével meglehetne oldani a dolgot, hogy ne legyenek ott a hibás/gyenge szektorok?

Ha nincs baja akkor az nagyon jó, mert berögzült ide 65535 gyenge és hibás szektor, amit eltüntetni se tudok (tudom HDS-ben lehet eltolni értéket, de például eladásnál senki se venné meg)...

(#36040) pd válasza kizcar (#36031) üzenetére


pd
tag

Ha van rá lehetőséged, szerintem ne erőltesd ezt a 3 TB HDD-ről bootolást! A Gigabyte honlapja szerint támogatja ugyan valami hybrid EFI megoldással, de alapvetően UEFI-s alaplapokkal lehet rendesen a 2 TB-nál nagyobb partíciójú lemezekről bootolni (mivel a nagyobb partíciókat csak GPT-vel formázva lehet használni, a GPT-vel formázott lemezekről pedig UEFI-vel lehet bootolni).

Ha nagyon új vagy a témában: UEFI GPT

A legjobban akkor jársz, ha van egy másik HDD-d, még jobb, ha SSD-d, amire a rendszert telepíted, a 3 TB-ost pedig adattárolásra használod.

Itt egy nagyon jó, kezdőknek is érthetően, egyszerűen elmagyarázva (mondjuk angolul), hogyan használd a teljes 3 TB-ot egy partícióban.
Ha ez alapján végigcsinálod, működni fog. Fontos, hogy ha van rajta fontos, azt mindenképp másold le róla előtte, mert a folyamat során elvesznek a HDD-n tárolt adatok.

(#35938) liksoft: Erre esetleg időközben van valami megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#36041) liksoft válasza beldeczki (#36039) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ez a drive firmware gondja. Sajnos van mikor 1 szektort vizsgálat alá von, valamiért a SMART táblát nullázza, de bent marad a vizsgált szektor. A következő lépésben kiderül, hogy jó az a szektor, és csökkenti a 2byte tartalmú nulla értékű mezőt. Így az decimálisan 65535 értéket vesz fel. Ez az alulcsordulás, melynek nem lenne szabad előfordulnia, de bizonyos Seagate drive-ok esetében megtörténik. A 65500 fölötti értékek így hamisak, ha a felületteszt nem mutat hibát.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#36042) kizcar válasza pd (#36040) üzenetére


kizcar
tag

Köszi szépen. Sokat segítettél. Ki fogom próbálni a tanácsaidat. Remélem bejön. Szerencsére a HDD-n nincs semmi mert most vettem egy napja. Van másik HDD-m, ez is volt már egy jóideje.
Amikor erről a régiről boot-oltam a gép tudta, hogy csatlakoztatva van még egy új HDD, még telepített is magától, de ennek ellenére a Sajátgépben nem jelezte, és még a Total Commander-ben se.
Csak holnap tudok próbálkozni. Hát nagyon remélem, hogy összejön :F

[ Szerkesztve ]

(#36043) garambe


garambe
tag

Sziasztok!

Adott egy augusztus kozepen vasarolt WD Caviar Blue 500 GB-os merevlemez ami egeszen eddig tokeletes mukodott. Ma megy a torrent kozben filmet neztem viszont az internetet nem akarta megnyitni. Torrent leallit majd megint megprobaltam a netet / chrome/. Nagyon belasult az egesz rendszer mondom ujra inditom, bebootol de a windows mar nem tolt be. Kabelt cserelt masik portban is kiproltam de semmi. Csak hallom ahogy porog es kattog a fej. Mi lehet a baja?

(#36044) pjen válasza garambe (#36043) üzenetére


pjen
félisten

Ha garis vidd vissza.

(#36045) garambe válasza pjen (#36044) üzenetére


garambe
tag

Jo megoldas az is de addig nincs gep.... Azt hittem egyszerubb ennel a problema.

(#36046) liksoft válasza pd (#36040) üzenetére


liksoft
nagyúr

Sajnos nincs visszajelzés még.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#36047) Lacccca87


Lacccca87
őstag

Sziasztok!

A WD nek van hivatalos magyarországi Szervíze?
Ismerősnek tönkrement egy Hitachi HDD-je (ha jól tudom a WD megvette) amin még van 1.5 év gari (igaz kisker gari, de a bolt megszűnt).

Segítséget előre is köszönjük.

(#36048) pjen válasza garambe (#36045) üzenetére


pjen
félisten

Nem tudtam hogy nélküle nincs gép,esetleg valakinek ,van egyéb ötlete? :)A gari tünt a leg kézenfekvöbnek.

[ Szerkesztve ]

(#36049) garambe válasza pjen (#36048) üzenetére


garambe
tag

Hat eleg kellemetlen helyzet foleg hogy minden program legalis volt. (diaklicences solidworks, solid edge,catia, win8.1) most ezeknek is ugrott. Ezert lenno jo hogy az hdd re attudjam menteni ezeket.

(#36050) pjen válasza garambe (#36049) üzenetére


pjen
félisten

Írjál liksoft fórum társnak Ő jobban ért hozzá nálunk,hátha van valami ötlete

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.