Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#50001) MrBazsi válasza King Unique (#50000) üzenetére


MrBazsi
senior tag

Majd teszek azért egy kört a seagatenél hátha.... olcsó volt így nagy kár nem ér viszonylag, az akkori bolti ár 1/3adáért vettem, szóval nincs nagy anyagi károm, viszont a kevés élettartam miatt azért bosszantó a hiba. miután vettem elég sokat teszteltem az utánalévő napokban, és azért vigyáztam h mindig rendesen le legyen választva ha csatlakoztatva volt, és leejtve sose volt. ennyit bírt ezekszerint, kb másfél éve van nálam.
na de a kérdés h akkor ezután milyen márkájút vegyek? maxtort passzolom ezekután, marad a wd elements vagy a toshiba canvio amik még árban elfogadhatóak... melyik a jobb választás vajon?

(#50002) King Unique válasza MrBazsi (#50001) üzenetére


King Unique
titán

Milyen Maxtor ez, 2,5"-os M3 Portable? De egyébként egy, vagy pár ilyen eset alapján még nem feltétlen lehet általánosítani. Lehet csak te fogtál rosszat, vagy mégsem volt olyan megfelelően használva. Ráadásul ha 2,5"-os, akkor azoknál 4 TB-os kivitelben nagy választási lehetőség amúgy sincsen. Mármint főleg belső HDD tekintetében, mert akkorát jelenleg csak a Seagate, Toshiba és a WD gyárt és azoknál is max. csak pár ilyen sorozat, modell van. Az utóbbi gyártók saját termékeinél pedig rendszerint integrált USB-s megoldás szokott lenni, ami pl. emiatt sem feltétlen a legkedvezőbb. Ellenben a Maxtorok nem ilyenek. De a külső merevlemezek már amúgy is másik topik témája (kereső).

[ Szerkesztve ]

(#50003) nihill válasza King Unique (#49996) üzenetére


nihill
őstag

Igen, minden normálisan látszik a vinyóról, csaképp nem volt "hova" partíciót készíteni. Win7. Még a diskpart-al is próbáltam, de az sem tudott mit kezdeni vele, amellett hogy az is tökéletesen mutatta az 1TB kapacitást a vinyón.
Viszont az AOMEI partition assistant ugyan ilyen képernyőjében pár kattintás és kész is voltam, szóval itt valamit a win nem tudott értelmezni.

(#50004) Readi válasza Readi (#49998) üzenetére


Readi
tag

Valaki?

g751jy

(#50005) Doky586 válasza Readi (#49998) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Mi az hogy nem ismeri fel? Bios? Lemezkezelő?

(#50006) Readi válasza Doky586 (#50005) üzenetére


Readi
tag

Haverom leakarta formàzni ès nem jelezte ki a lemezkezelő

g751jy

(#50007) Doky586 válasza Readi (#50006) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ismétlem: Bios? Lemezkezelő? mutasd..

A másodkézből hallomásból származó információk érdektelenek.

[ Szerkesztve ]

(#50008) Readi válasza Doky586 (#50007) üzenetére


Readi
tag

Most kivan szedve a gèpből, majd màsik haverom megprobàlja csinàlni azèrt köszi.

[ Szerkesztve ]

g751jy

(#50009) robi191 válasza MrBazsi (#50001) üzenetére


robi191
kezdő

Tizenéve st nem kért semmi papírt, csak a weboldaláról le kellett tölteni a saját diag programot, és annak a logját bemásolni, annak alapján döntöttek.
Ha garanciális cserét ajánlottak, akkor a bemásolt logot kinyomtatva mellékelni kellett a csomagba, különben visszaküldték, és volt rá példa, hogy azzal az idővel kiesett az ember a garanciális időből.

(#50010) Brogyi


Brogyi
senior tag

Lenne egy kérdésem a tapasztaltabbakhoz. Van egy HDD-m ami minden tesztprogi azt mondja, hogy jó, szerintem meg hulladék. Még a Senti is 1000 év jóságot ígér hamisan. Hosszú, teszt rövid teszt semmi hiba.
Még mielött a rendszert gyanúsítanátok másik HDD hibátlan. A másolt file kb 2x de volt ami 5x belefért a RAM-ba. Szóval mi ez a hiba, hogy tudom lenyomni a gyártó torkán, mert a gyártó progija se mutat semmit.

[ Szerkesztve ]

(#50011) liksoft válasza Brogyi (#50010) üzenetére


liksoft
nagyúr

[link]

Amennyiben a HDD ilyen technológiával rögzít, akkor simán beeshet az adatátviteli sebessége.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#50012) SP4C3 válasza Brogyi (#50010) üzenetére


SP4C3
veterán

Lassú sz@r az írási sebesség a fentebb/lentebb (kinek hogy) írt technológia is okozhat ilyet.

Az elején az a 4TB/s-os írási sebesség fals, ott a windoes a RAM-ba kezdi el másolni a file-t, majd onnan kiírja a lemezre. Milyen merevlemezről lenne szó? Modellszám...

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#50013) Brogyi válasza SP4C3 (#50012) üzenetére


Brogyi
senior tag

ST500LM030.
Egyébként ne szórakozzatok már, a jó lapos görbét produkál 100-110MBps-kel.

(#50014) King Unique válasza Brogyi (#50010) üzenetére


King Unique
titán

Először a szintetikus tesztek eredményét célszerű ilyenkor megnézni ATTO, CDM, HD Tune stb. programokkal. Ha azok jó értékeket mutatnak, akkor oké. Viszont a manuális fájlmásolás megint más lehet, azt több tényező is befolyásolhatja. Nem derült ki, hogy a forrás- és célmeghajtón mennyi szabad hely van, melyik milyen gyors, mennyire töredezett rajtuk a fájlrendszer, mivel ezek szintén befolyásolhatják a másolás sebességét. Aztán az megint más, amikor a másolásnál átmenetileg a RAM cache megdobja az értékeket, majd ha betelik, akkor visszaáll a sebesség a reálisra.

Az ST500LM030 az új BarraCuda sorozat modellje, ami SMR technológiát használ. Amiatt valóban előfordulhat az írási sebességnél drasztikus csökkenés, de ez sem törvényszerű minden esetben.

[ Szerkesztve ]

(#50015) Geri27


Geri27
kezdő

Sziasztok!
Egy olyan problémám van, hogy a HHD az utóbbi 3 napban furcsa kattogó hangot ad olyan 5 percenként kb. Akkor adott ilyen hangot amikor használaton kívül leállította magát a vinyó. Egy Toshiba HHD-ről van szó. Szerintetek ezzel mit csináljak, érik a cserére? mennyire biztonságos így adatokat tárolni rajta? Válaszokat előre is köszönöm.

(#50016) Brogyi válasza King Unique (#50014) üzenetére


Brogyi
senior tag

Köszönöm. :R

(#50017) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Üdv!

Sentinel kép

Sok jóban már nem reménykedhetek vele kapcsolatban gondolom? Elkezdtem az adatokat lementeni. Utoljára pár hónapja néztem rá, akkor még 100%-os volt a kondíció. Néhány hónapja már játékokat is futtatok róla, de gondolom ez nem nagyon kéne baj legyen?

(#50018) Readi


Readi
tag

WD Red 4TB 3,5 Zoll SATA 6Gbit/s NAS(WD40EFRX) hdd-hez kell jumper vagy ezekhez màr nem fontos?

g751jy

(#50019) Readi


Readi
tag

bios làtja a hdd-t, de nem engedi leformàzni a lemezkezelőben.

g751jy

(#50020) Doky586 válasza Readi (#50019) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

mutasd

(#50021) Readi válasza Doky586 (#50020) üzenetére


Readi
tag

g751jy

(#50022) Jarod1 válasza Readi (#50021) üzenetére


Jarod1
addikt

partició managerrel próbáld

(#50023) Doky586 válasza Readi (#50021) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Parancssorból diskpart, kiválasztod a lemezt majd egy Clean. Ekkor sem válik inicializálhatóvá?

[ Szerkesztve ]

(#50024) Readi válasza Doky586 (#50023) üzenetére


Readi
tag

g751jy

(#50025) Readi válasza Doky586 (#50023) üzenetére


Readi
tag

Datentrager 0 lesz szted a 4 tb-os? hogyan tovább

g751jy

(#50026) Doky586 válasza Readi (#50025) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Sata-n van csatlakozva? Ugye ez nem XP?

(#50027) Readi válasza Doky586 (#50026) üzenetére


Readi
tag

sata és win 10

g751jy

(#50028) modflow válasza modflow (#49331) üzenetére


modflow
veterán

Szeptembertől fennáll ez a korábbi problémám. E meghajtón a HDD, ami nem rendszer, ha rákattintok van hogy 1 perc, mire elérhető.

Kábelek cserélve, újak, új helyre is dugtam, de azóta se jó.

Mi lehet a baja?
Kérlek segítsetek már, mert már nagyon unom, hogy ezt csinálja.

(#50029) öKrös01


öKrös01
csendes tag

Sziasztok! Nem tudom ilyen történt-e már mással de velem most fordul elő ilyen először.

Tehát, vettem egy új laptopot névszerint Acer Helios 500. Emellett van egy Asus G751JY-om is. Mindkettőben található egy ssd és 1 hdd (m2).

Mivel rengeteg adatom van az asus-os laptopom HDD-jén és gyors másolást szerettem volna végrehajtani, tegnap kiszereltem az Acerből a hdd-t majd USB-s racken keresztül rákötöttem az ASUS-ra mint 1 külső meghajtót. Elkezdtem a másolást természetesen órákig tartott (350gb).

No, de mikor visszatettem az Acerbe, igen nagy akadásokat és lassulásokat tapasztaltam, a windows többször megállt fél percekre, ha a HDD-n mászkáltam. A másolt adatok 1 programnak a fájljai amin dolgozom és csak az került rá, a HDD teljesen üres volt, úgy jött benne az Acerben.

Leszedtem a Steamet a programot amiben dolgozok meg az Origint. Mindegyik megakadt nagyon nagyon lassan tudtak betölteni ami szokatlan. Ha az SSD-n futtattam őket akkor semmi para nem volt. Se a Steam, se az origin, se az Utorrent nem tud maximális sebességgel tölteni. (1000 megás netről van szó) Megáll olyan 7-8 megánál, van hogy lefagy percekig majd ledobja pár kilobyte-ra, olyan is van, hogy megáll maga a letöltés is.

Egyértelmű. hogy a HDD a hunyó, megcseréltem az Asusban található HDD-vel és míg a régi HDD tökéletesen akadás mentesen fut az Acerben addig a vatta új HDD az Asusban is ugyan azokat a tüneteket produkálja, talán enyhébb formában, de a letöltések megakadnak percekig nem történik semmi. Formáztam, töröltem stb, de ugyan az a helyzet.

Mi lehet a gond? A kiszerelésnél történhetett valami? Hogy lehet javítani? Semmi problémát nem jelez a rendszer és máskor is végeztem már hasonló műveletet. :F

(#50030) FistXL


FistXL
aktív tag

Sziasztok! Vásárlotam egy Samsung HD503HI-t és ezt írj róla a HDS. Ez normális?

(#50031) FistXL


FistXL
aktív tag

(#50032) Doky586 válasza FistXL (#50030) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Akkor fogadd meg amit tanácsol.. :K

(#50033) FistXL válasza Doky586 (#50032) üzenetére


FistXL
aktív tag

Használtan vettem, ez szerintem az előző tulajnál lehetett, mert a 250-es HDD-met ugyanezzel a kábellel használom 2 éve, és semmi adatátviteli hiba. Az érdekel, hogy ez később nem vezet-e további problémákhoz.

(#50034) fortune


fortune
tag

Sziasztok.
Nemrég lettem figyelmes rá, hogy az egyik merevlemezem health érték 6% ami a HDS szerint. Lefuttattam egy Reinitialize disk surface de ugyan az a probléma viszont hibás szektorokat nem talált. Egyszer teljesen újraformáztam is a merevlemezt, de a helyzet változatlan. Valakinek valami tippje mi lehet a bibi vele? Tényleg az utolsókat rúghatja szegény?

(#50035) modflow válasza modflow (#50028) üzenetére


modflow
veterán

Ebben tudna valaki segíteni?
Milyen tesztet fussak le?

Olyan, mintha valami mély alvásban lenne, amihez 1 perc is kell, hogy feléledjen.

(#50036) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Sziasztok!
Szerintetek miért a FIX méretű Virtuális Hard Disk-et ajánlja a windows a dinamikusan növekvő helyett..?
[kép]

Van valami hátránya a dinamikusan növekvőnek? (pl lassabb, nehezebben kereshető stb?)
Félmillka file darabszámú hálózati meghajtót akarnék áttenni VHD-ba, mert úgy a nagy filet könnyebb menteni.

ui: bocs ha félig OFF

(#50037) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Üdv!

Mit kéne vennem abban az esetben, ha van egy normál 3.5"ös HDD-m de csak egy laptopom van, és le szeretném menteni a HDD-ről a tartalmat? Valahogy USB-vel kéne rákötnöm a notebookomra. Láttam, hogy vannak rack-ek, de nekem csak addig kell ez a megoldás, amíg lementem róla az adatokat, utána nem használnám többet. :F

(#50038) pjen válasza MATEO6600 (#50037) üzenetére


pjen
félisten

Pedig valami rack kéne.A 3,5 ös HDD nek táp is kell.Szerintem vidd be egy Pc boltba,át másolják.

(#50039) King Unique válasza MATEO6600 (#50037) üzenetére


King Unique
titán

Ha SATA-s, akkor egy 3.5"-os SATA-USB külső házat, dokkolót, vagy IDE/SATA-USB adaptert. Illetve az utóbbiból is értelemszerűen olyat, amihez mellékelnek külső tápegységet.

Ha csak 1 alkalomra kell és csak ezért nem akarsz venni, hát akkor meg kölcsönkérsz valakitől egy ilyet, vagy beviszed egy PC boltba és megcsináltatod X ezerért ott a mentést.

[ Szerkesztve ]

(#50040) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Köszönöm mindkettőtöknek a tippeket :R
PC szervizbe valószínűleg nem vinném, mert helyben nem akarnám kivárni azt a több órás mentést, ott hagyni meg nem biztos, hogy merném.

(#50041) vasszarvas


vasszarvas
tag

Sziasztok,

Van egy régi ide hdd-m amit szeretnék beletenni a gépembe az ssd mellé adatnak. Vettem hozzá egy sata átalakítót, amit a tűsorra csatlakoztatok, és egy molex kábel van a tápnak, amit az adapterről dugok át a hdd-re. Összekötöttem az alaplappal, egy sata kábellel, és tápot kap a sata apapter a tápkábelről. Nem indul el a win 10, ha ez is csatlakoztatva van az alaplaphoz. Amint kihúzom a sata kábelt az ide adapterről indul a rendszer. A sata kábel nem lehet rossz, mert másik ssd vel indul a gép. Egyik alaplapi sata helyen sem jártam eredménnyel. Mi lehet a gond? Az ide hdd jó, mert nemrég külső hdd-ként használtam. Nem jó az ide-sata átalakító? Egyszerűen nem értem. Amikor indítom a gépet, felpörög az ide hdd-is, tehát elég a táp, de nem jutok el a bios kiválasztásáig sem, kiírja a paramétereket, utána fekete képernyő, még bootot lehetőséget sem tudok választani mert addi nem jut el. Elakadtam.

"A tapasztalat sikertelenségek sorozata"

(#50042) Ricko


Ricko
tag

Sziasztok!

Van egy 2.5" -os Seagate 500GB 7.2 sata2 vinyóm és egy külső USB 3.0 csatis keretbe tettem.
CrystalDiskMarkkal lemértem és 62/60 MB/s Read/Write érték jött ki rá.
Kipróbáltam, hogy egy ugyanilyen 2.5" Seagate 500GB 7.2 de sata3 vinyóval és 139/116 MB/s értéket kaptam.
CrytalDiskMark 6.0.2 és 5 / 1GiB beállítással teszteltem.

Ami érdekes számomra, hogy van egy 3.5" -os külső keretem is (ennek van tápja is), amin a
2.5" Seagate 500GB 7.2 sata2 -s: 105/104 MB/s
és a
2.5" Seagate 500GB 7.2 sata3 -s: 141/142 MB/s
értékeket produkált úgy, hogy ez a keret belső csatija doksi szerint csak sata2-t tud.

Eddig úgy tudtam, hogy csak SSD-k esetében jön ki a sata3 előnye. Viszont a mérések elbizonytalanítottak.
Azért is mert például a külső 3.5"-os keretből indított mérések esetén a
3.5" -os WD WD20EARX-00PASB0 2TB 7.2 : 93/93 MB/s
illetve
3.5" -os Seagate ST2000DM06 2TB 7.2 sata3: 182/181 MB/s
eredményeket adtak.

A poén az, hogy a gépben levő, tehát sata3 kábellel az alaplap sata3 slotjába csatlakoztatott
Toshiba DT01ACA300 3TB 7.2 sata3 -s vinyója csupán szerény 181/176 értékeket produkált.

Számomra azért lelombozóak ezek az értékek, mivel az USB 3.0 gen1 szabvány 4.8GB/s sebességet ígér, a sata2 pedig 3GB/s -et. Utóbbit meg se közelítik, hiszen a legjobb 182 MB/s érték nagyjából 1.45 GB/s -nek felel meg, ami kb. a sima, 1.5 GB/s sata szabvány átviteli sebessége.

Miért nem képesek a sata2 által biztosított nagyobb átviteli sebességet kihasználni?
Illetve mégis számít az, hogy ha sata3 a csatlakozó?
Elvileg a keretek belső csatlakozója sata2-es. Megéri olyanra kicserélnem, aminél a belső csatira sata3 van megadva, de ugyanúgy USB 3.0 a külső?

[ Szerkesztve ]

(#50043) Doky586 válasza vasszarvas (#50041) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Mit vettél? Sata-Pata átalakítót?
Sajnos a PATA HDD kizárólag IDE módban üzemel, AHCI-ban nem. Átkapcsolhatod biosban, de azzal elvész sok minden, többek közt a SSD sebessége is. Inkább USB-Pata átalakítót kellett volna venned szerintem, mert arra nem vonatkozik az ahci kizárás.

[ Szerkesztve ]

(#50044) King Unique válasza Ricko (#50042) üzenetére


King Unique
titán

Egy HDD sebességénél azért a SATA2/3 csatolófelület olyan nagy eltérést nem szokott produkálni. Illetve eleve inkább a fordulatszám, a lemeztányérok adatsűrűsége, a cache mérete stb. azok, amik az adatátviteli sebességet meghatározzák. Meg a CDM teszteknél az sem mindegy, hogy üres / kevés adat van a merevlemezen, avagy tele van másolva és töredezett a fájlrendszere. Már a legelső, a 2,5" USB 3.0 mérésnél is lehet éppen emiatt volt eltérés...

Aztán az egy dolog, hogy maga a csatlakozószabvány milyen sávszélességet tesz lehetővé - ami egyébként Gb/s (Gbps / Gbit/s) - , az viszont egy másik, hogy maga az eszköz (HDD) ténylegesen mit tud. Tehát pl. az USB 3.0-nál is hiába van 5 Gb/s névleges és ~ 450 MB/s gyakorlati maximum, ha egy 2,5" / 3,5" HDD eleve nem tud ennyit. A SATA 3 Gb/s és SATA 6 Gb/s esetben szintén hasonló a helyzet. Ellenben egy SATA3-as SSD már igen, azzal "kimaxolható" teljesen mindegyik az említettek közül.

"Elvileg a keretek belső csatlakozója sata2-es. Megéri olyanra kicserélnem, aminél a belső csatira sata3 van megadva, de ugyanúgy USB 3.0 a külső?"

Azokat az eredményeket nem tudom megint hogyan sikerült összehozni, de pont az a lényeg, hogy ha csak SATA 3 Gbps alapra épül is az USB 3.0-s külső ház, az általában csak egy SATA3-as SSD-t korlátoz, SATA2/3 HDD-t nem. Az utóbbi rendszerint eleve nem tudja még a SATA2 szabvány határait (~ 280 MB/s) sem feszegetni, túllépni. Tehát a SATA 6 Gbps alapra épülő USB 3.0-s külső ház leginkább SSD-knél lényeges a sebesség szempontjából.

[ Szerkesztve ]

(#50045) vasszarvas válasza Doky586 (#50043) üzenetére


vasszarvas
tag

Sikerült!!

A helyzet az, hogy valóban, keresni kell a tápkábelek között a házban egy molex female csatlakozót, és már működik is, a lényeg, hogy KELL NEKI KÜLÖN TÁP!

Köszönöm a segítséget

"A tapasztalat sikertelenségek sorozata"

(#50046) Doky586 válasza vasszarvas (#50045) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

:O Hát igen. Táp nélkül nem megy a HDD..

(#50047) Ricko válasza King Unique (#50044) üzenetére


Ricko
tag

A 2.5" esetében üres állapotban teszteltem, nem volt rajtuk adat. De terheléses (másolás közben végzett teszt) esetében is közelítőleg azonos eredményt kaptam. Ami még fura volt, hogy másnap újra futtattam mindegyiken és valamivel rosszabb értékeket kaptam még a 3.5"-k esetében is. Nem érzem pontosnak a CDM alkalmazást.
Akkor igazából esetemben felesleges próbálkoznom a SATA3-s külső keret cseréjével, mert nem lesz tőle gyorsabb, mivel maguk a HDD-k képességei ennyit tesznek lehetővé.
Köszönöm, hogy részletesen foglalkoztál a problémámmal és hogy világosabbá tetted számomra a miérteket! :R

(#50048) King Unique válasza Ricko (#50047) üzenetére


King Unique
titán

Ha üresen tesztelted, akkor érdekes, hogy miért jöttek ki olyan alacsony értékek. De ez igazából összetett dolog, hardver- és szoftverkörnyezet függvénye is lehet, valamint asztali PC-k esetében az előlapi / hátlapi USB 3.X port sem teljesen mindegy. Ahogyan a teszteléshez használt szoftver, annak verziója és beállításai szintén befolyásolhatják az eredményeket. A külső házaknál pedig szintén többtényezős, lehet az azokban, valamint a gazda hardverben (gépben) lévő USB 3.X vezérlőchip és az OS függvénye. Ebből adódóan előfordulhatnak eltérések, de attól még az előző válaszban leírtak ugyanúgy érvényesek. Tehát ha csak egy lassú HDD kerül bele, akkor az normál esetben nem lesz 2x olyan gyors csak azért, mert a külső házban lévő USB 3.0 chip SATA2 helyett SATA3 alapra épül. Illetve itt nemcsak ez számít, hanem az is, hogy BOT / UASP adatátviteli módot támogat-e az eszköz, valamint az OS. Ettől függetlenül lehet akár SATA3-asat is venni, mert manapság árban sem jelent különösebb többletet, de abból leginkább az SSD-k tudnak profitálni, mint már említve volt.

[ Szerkesztve ]

(#50049) MájMekk


MájMekk
tag

Sziasztok!
A mellékelt (nem túl jó) képen egy WD 2TB Red WD20EFRX elektronikájának részlete.
Érdemes-e gondolkodni a javításon és nagyjából mennyibe kerülhet?
Köszi!

(#50050) Brogyi válasza MájMekk (#50049) üzenetére


Brogyi
senior tag

Cserélni szokták.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.