Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#52251) OldAkita válasza OldAkita (#52249) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Közben addig kattogtattam a particionáló menüjében hogy megakadt a a szemem az inicializásás GPT vagy MBR -be Utánaolvastam és kiokosodtam hogy 2 TB fölött GPT kell. Így már sikerült a teljes méretre formázni. Öröm :-)

(#52252) G-Device válasza pjen (#52247) üzenetére


G-Device
csendes tag

Ha nincsen benne a gépben hibátlan és rettenet gyors a rendszer.
Ez az egy hdd okoz lassulást és fagyás közeli élményt.
Működik mert érzem h csinál valamit és a led is jelzi,csak az intézőben nem jelenik meg.
Ha vissza"építem" naggyon de nagyon lassú.2-3 gb-t kb 1 óra alatt másol és mellette fogja a gépet is nem kicsit..

(#52253) Djuree


Djuree
félisten

üdv!
adott egy laptop winyó. nem indul vele a laptop, kiszedtem és beraktam egy usb-s sata rackbe.
felismeri nagy nehezen, ha már egy felállt win-es gépre dugom rá, a gép nem indul el vele ha még indulás előtt rakom rá.
másolni nem igazán tudtam róla semmit, törölni tudtam egy darabig, utána már azt sem, végtelen ideig ment volna a másolás de pár óra után meguntam.
van rajta sok adat ami kéne. hogy tudnám leszedni?
valami nem windowsos megoldás esetleg?
vagy valaki nem tudna segíteni Miskolc környékén?

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#52254) Beba Snake válasza Djuree (#52253) üzenetére


Beba Snake
junior tag

Csak itt [link] tudnak segíteni. NE próbálkozz vele, mert nem marad amit menteni lehetne.

Szigorú a stílusom, mint a lópokróc. Nem miattad, nem ellened. A sündisznó is tüskés b@ssza meg a ló! Aki meg belém rúg, azt székely módra visszaadom!

(#52255) podcast


podcast
tag

Vettem egy használt WD RE 2Tb (WD2000FYYZ) vinyót.

NTFS-re formázhatom? Vagy oda kell figyelnem valamire?

Nem lesz partícionálva.
Másodlagos vinyó lesz, nem rendszer.
Win10-et használok

(#52256) Djuree válasza Beba Snake (#52254) üzenetére


Djuree
félisten

koszi!

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#52257) Beba Snake válasza podcast (#52255) üzenetére


Beba Snake
junior tag

Te nagyon sok dolgot nem értesz.
- MBR vagy GPT partíciós sémára állítod, tökmindegy
- NTFS partíció(ka)t hozol létre, alapesetben egy 2 TB-osat
- elég a gyorsformázás is.

------
Ha esetleg nincs rajta partíció akkor mi a tököt akarsz formázni? :N

Szigorú a stílusom, mint a lópokróc. Nem miattad, nem ellened. A sündisznó is tüskés b@ssza meg a ló! Aki meg belém rúg, azt székely módra visszaadom!

(#52258) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok
Szeretnék egy kis segítséget kérni WD80EFAX winyóval kapcsolatban ami egy Synology NAS-ba van benne. A helyzet az hogy nagy ritkán elég fura zúgó vagy nem is tudom milyen hangot ad ki a winyó. Általában 2-3 naponta hallom csak, és mondjuk úgy 15-20 percig tart, és ezalatt számtalanszor csinálja de van hogy 2-3 másodpercig, de van hogy egy pillanatra.
Most épp megint csinálta ezért levideóztam. Sajnos a Youtube rontott a hangminőségen, ezért jól fel kellene a hangszórót hangosítani.
Itt lenne a videó, hátha valaki találkozott már ilyennel.
https://youtu.be/K1Ay8iqAQV4
A 6.-8. másodpercig tart először, utána pedig a 10. másodpercnél egy pillanatra lehet megint hallani.
Nem tudom semmihez kötni hogy mért csinálja, mert egyszer csak elkezdi. Nem vagyok belépve a NAS-ra, nem indítok el egy programot rajta, meg semmit nem csinálok.
Köszi!

iPhone 13 Pro Max

(#52259) King Unique válasza podcast (#52255) üzenetére


King Unique
titán

Ha Windowszal lesz használva a HDD, akkor nyilván NTFS-re kell formázni, ami mehet az alapértelmezett foglalási egységgel. Viszont ha nem lesz particionálva, akkor mégis hogyan akarod formázni? :D Itt talán (?) a több partícióra osztásra célozhattál, ahol egy adatlemeznél alapesetben igen, elég 1 db elsődleges partíció. Az MBR/GPT meg 2 TB esetén mindegy, ott nem lesz a nemrég tárgyalt gond, bár vannak bizonyos előnyei a GPT-nek, ami miatt érdemes lehet azt választani.
Egyébként nem egy mai darab ez a WD Re merevlemez, meg ez eredetileg adatközpontokba való enterprise sorozat, nem általános célú konzumer.

Használt, azaz ha nem volt biztonsági törlés, teleírás/lassú formázás stb., akkor adatmentő program megtalálhatja rajta a korábbi fájlokat. :D

[ Szerkesztve ]

(#52260) podcast válasza King Unique (#52259) üzenetére


podcast
tag

Köszi a tanácsokat.
Még annyi, hogy vállalatnál hotspare-ként használták, amire gugliznom kellett erősen.
Befolyásol ez bármit is?

Egyébként 2015-ös darab, 5e ft volt, annyit talán megér nyüstölésre.

King Unique+ Beba Snake :R , valóban laikus vagyok a témában.

Adatvisszanyerésben nem gondolkodtam. :) Céges lévén nem is látom értelmét.

[ Szerkesztve ]

(#52261) Beba Snake válasza podcast (#52260) üzenetére


Beba Snake
junior tag

"hotspare" -- RAID5 tömböknél (HDD-knél természetesen) ez egy készenléti tartalék HDD, ami akkor lép be aktívan, amikor egy meghibásodott HDD kiesik a RAID tömbből és a vezérlő a tartalékkal állítja vissza egészségesre a tömböt. (Valószínű hogy Hot Swap-es vinyó, azaz üzem közben cserélhető. De nem PC-ben.)

Vagy nincs rajta partíció, vagy olyan lehet esetleg amit az otthoni Win nem fog tudni értelmezni.

Szigorú a stílusom, mint a lópokróc. Nem miattad, nem ellened. A sündisznó is tüskés b@ssza meg a ló! Aki meg belém rúg, azt székely módra visszaadom!

(#52262) Doky586 válasza jozsi252 (#52258) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Gondolom be van állítva az ütemezett lemezellenörzés. Gyors és teljes önteszt. Ha zavar állítsd át olyan időpontra amikor nem vagy a közelében.

(#52263) gduck


gduck
addikt

Hali!

Ma fél délután "szenvedtem", mert ismerős egy régi Samu laptopon beállított a BIOS-ban HDD jelszót és természetesen nem tudta megismételni XD.

Ha valakit esetleg érdekel, ez a kis DOS program simán törölte a HDD jelszót: zu.betta_fix_020813.zip

[ Szerkesztve ]

(#52264) Doky586 válasza gduck (#52263) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Elárulod a hdd típusát is? 10 vagy 20 éves példány? :B

(#52265) gduck válasza Doky586 (#52264) üzenetére


gduck
addikt

Kb 12 éves SAMSUNG SATA HDD volt, de már nincs nálam a gép.

[ Szerkesztve ]

(#52266) G-Device


G-Device
csendes tag

Lehet Láma kérdés...
Ha a HDD-t kiveszem a gépből és külsőként csatlakoztatom akkor megkapja a megfelelő energiáta működéshez?
WD10EURX 1TB GreenPower :R

(#52267) King Unique válasza G-Device (#52266) üzenetére


King Unique
titán

Ha nem írod le, hogy pontosan hogyan kívánod csatlakoztatni és használni, akkor más ebből hogyan találja ki, hogy az megfelelő lesz-e? :D
De akkor jobb híján találgassunk... Ha SATA/eSATA csatolón - mert a megfelelő kivezetéssel az is lehet külső - akkor egy 3,5"-os HDD-hez értelemszerűen kell adat + külön tápellátás is a megfelelő kábelekkel. Ha USB-n, akkor meg olyan adapter / külső ház / dokkoló, amihez mellékelnek 12 V-os külső tápegységet.

[ Szerkesztve ]

(#52268) jozsi252 válasza Doky586 (#52262) üzenetére


jozsi252
veterán

Nem az okozza, mert az csak havonta 1x van.
Tároláskezelő->HDD/SSD->Tesztütemező elvileg csak ez az egy önteszt van ugye, nincs másik ahol esetleg meg tudnám nézni hogy ilyenkor van-e valamilyen teszt?

:R

iPhone 13 Pro Max

(#52269) Doky586 válasza jozsi252 (#52268) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Hogy nálad hogy van azt nem tudhatom.
De nálam fizikai hdd-nként 2 teszt van és 2 lemezem van. azaz 4 teszt kell. A gyors tesztek pedig nálam nemcsak havonta 1x futnak le..

(#52270) aakosch


aakosch
tag

Sziasztok!

Van egy WD Elements 1 TB külső HDD, amit egyik napról a másikra nem ismer fel egy PC sem, viszont a TV továbbra is tudja olvasni a fotókat, filmeket stb. A PC-n sem az eszközkezelőben sem a lemezkezelőben nem jelenik meg. Egy másik PC-n megjelenik a betűjel a sajátgépben, de nem lehet megnyitni a meghajtót.

Tudtok ebben segíteni esetleg?

Köszönöm előre is!

(#52271) King Unique válasza aakosch (#52270) üzenetére


King Unique
titán

Jobbik esetben csak a fájlrendszer sérült és/vagy USB-n a fizikai csatlakozásnál volt/van gond, meg ha pl. a HDS szerint oké a meghajtó állapota. Rosszabbik esetben szóba jöhet akár az is, amiről már többször volt szó itt, bár akkor a tévén használva sem működne rendesen.

Ha a tévé kezeli az eszközt és megfelelően működik, akkor ez esetben vélhetően nem használtad a szoftveres leválasztást, illetve a tévénél (sem), emiatt pedig sérült a fájlrendszer, dirty állapotba került és RAW lett az NTFS kötetből, azért nem lehet megnyitni a Windows fájlkezelőjében. Az pedig már az 1. PC USB-portjának, az azon futó Windowsnak a hibája, ha ott állítólag (?) egyáltalán nem jelenik meg sehol az OS-ban az eszköz, míg a másiknál igen és felismeri a Windows.

Ha Windowson RAW-ként jelenik meg a külső meghajtón lévő partíció, akkor ebben és egy másik topikban + infó is volt szó a lehetőségekről. Mármint ha cél a rajta lévő fotók, filmek megtartása és lementése, mert ha nem, akkor adott a törlés és újraparticionálás lehetősége grafikus felületen / parancssorban.

[ Szerkesztve ]

(#52272) exabit


exabit
tag

Valaki tudna segíteni abban hogy hogyan lehet kikapcsolni az állandó fejparkolást (vagy megnövelni a várakozási időt) egy WD30EFRX-68EUZN0 merevlemezen?

(#52273) King Unique válasza exabit (#52272) üzenetére


King Unique
titán

Hát véglegesen, firmware szinten akarod átállítani/tiltani, akkor úgy (wdidle3), ahogyan a téma topikjában le van írva + egy másiknak a téma összefoglalójában, illetve kifejezetten a 3,5"-os WD Red sorozathoz van külön program erre a célra.

(#52274) aakosch válasza King Unique (#52271) üzenetére


aakosch
tag

Köszönöm a választ! Most újabban csak egy asztali gép egyik előlapi portja esetén hallatja a gép az új eszköz csatlakoztatva hangot, de nem jelenik meg a betűjel ill. nem reagál a gép a kattintásokra, csak akkor hajtja végre a parancsot, amikor kihúztam a HDD-t. Egyéb portokon semmi nem történik, csak felpörög a HDD. Annak ellenére, hogy nem hardveres probléma, valami adatmentéssel foglalkozó cég tud vele kezdeni valamit?

Köszi a választ előre is!

(#52275) King Unique válasza aakosch (#52274) üzenetére


King Unique
titán

Itt még mindig nem derült ki az, hogy a külső merevlemez állapota (HDS) és USB-n a fizika csatlakozás (port, kábel) biztosan rendben van-e. Ha nem, mert pl. szektor vagy egyéb hibája van a külső házban lévő HDD-nek, vagy akár az USB-kábel kontakthibás, akkor nem meglepő, ha kifagynak tőle a programok és az OS.

Ha az adatmentés a cél, akkor eleve rossz topikban érdeklődsz, mivel az az adatmentés - liksoft - HDD kereső mentéshez topik témája. Meg itt el kell dönteni azt is, hogy ha otthon nem tudsz vele mit kezdeni (pl. pendrive-ról bootolt Linux Live / WinPE alatt sem), akkor megérne-e számodra öt-, vagy inkább hatszámjegyű összeget egy adatmentő cég szolgáltatásának igénybe vétele.

(#52276) CsengődiGeri


CsengődiGeri
tag

Hali mindenkinek.
Kicsit láma kérdés lesz ezért ne haragudjatok.
Menet közbeni HDD csatlakoztatás esetén milyen sorrendben célszerű csatlakoztatni az adat és a táp kábelt fel illetve le csatlakoztatás esetén?
Vannak SATA reckek amiken külön kapcsoló kapcsolja be-ki a HDD-t az a kapcsoló 4 pólusú kapcsoló az mit kapcsol az adat kábel 4 erét vagy a táp 4 erét kapcsolja be-ki. Remélem érthető volt a kérdésem. A kérdésem oka, hogy kaptam egy SATA recket amibe egyszerre lehet egy 5 1/4" és egy 3 1/2" HDD-t tenni és a két HDD-t két külön adat kábelen csatlakoztatható az alaplapra de táp csatlakozó csak egy van rajta egy kapcsolóval. Ha csak egy HDD van benne (mindegy melyik) tökéletesen működik a dolog de ha egyszerre kettő van benne bekapcsoláskor lefagy a WIN (egyszerre nem tud két HDD-t csatlakoztatni csak időben eltolva?) még egy kapcsolót tennék bele, hogy időben eltolva tudjam mind a két HDD-t csatlakoztatni. Csak nem vagyok biztos tényleg a tápot kapcsolja-e a kapcsoló és hol tudnék 4 pólusú ki-be kapcsolót szerezni elég kis méretben.
Bocsi ha hosszú lett.

(#52277) pjen válasza CsengődiGeri (#52276) üzenetére


pjen
félisten

Bocsi az 5,1/4 HDD az milyen?Olyant még nem láttam.Olyan nagy mint egy ODD?

(#52278) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

Van egy qnap nas-om aminek az egyik merevlemezével történt valami. A nas valami olyasmit ír, hogy helyrehozhatatlan irás olvasási hiba.... A nas elindul de a hddn lévő fájlokat nem látom. Ha windowsos gépbe teszem az RAWnak látja a particiókat. De csak a win, mert a másik jó hdd-t is raw-nak látja. Azt hiszem ext4 a hdd. Hogy láthatnám win alól a fájlokat ? Tudtok segíteni ?

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#52279) pjen válasza rostiron (#52278) üzenetére


pjen
félisten

Win alatt nem tudom,de esetleg egy live linux segíthetne.

(#52280) King Unique válasza rostiron (#52278) üzenetére


King Unique
titán

Azt Ext4 fájlrendszer olvasása Windowson egy másik válaszban részletezve van. Ahol normál esetben nem RAW-ként jelenik meg az ismeretlen/nem kezelt fájlrendszerű partíció, hanem így. + Az is le van írva, hogy ahhoz hogy pl. a HDS kezelje, kiolvassa a SMART adatokat, nem feltétlen kell felcsatolni és olvasni a partíciót, + lehet bootolni pendrive-ról LInux Live rendszert is.

(#52281) exabit válasza King Unique (#52273) üzenetére


exabit
tag

Köszi szépen, ismételten sokat segítettél. :R (És bocs hogy olyat kérdeztem ami máshol már volt, de tényleg nem találtam)

(#52282) CsengődiGeri válasza pjen (#52277) üzenetére


CsengődiGeri
tag

Bocsi elirtam az összes méretet az ötnegyedes a fiok méret a három és feles a HDD meg a két és feles HDD-re gondoltam.

(#52283) pjen válasza CsengődiGeri (#52282) üzenetére


pjen
félisten

Semmi gond,csak megkérdeztem.Lehetnek spéci dolgok amiket nem ismerek. :)

(#52284) rostiron válasza King Unique (#52280) üzenetére


rostiron
őstag

Köszi, sikerült :R :R

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#52285) rostiron válasza King Unique (#52280) üzenetére


rostiron
őstag

Szia.
A paragon ExtFS sikerült lementeni, de pendriveról egy ubuntu nem látta a hdd-t . Az mitől lehet ? HDS szerint 100/100 a hdd. Smart adatok is rendben.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#52286) CsengődiGeri


CsengődiGeri
tag

Hali mindenkinek
Tudja valaki miért van 5 GB különbség a felhasznált terület méretében a particionáló program és a Win lemezkezelője által megadott méret között? Kicsit csökkenteném a partíció méretét de így nem tudom eldönteni hogy hagyjam 40 GB-ra vagy levihetem-e 32-ig. Ekkora SSD mellett már az a 5-8 GB méret is számít. A C-re több program már nem lesz telepítve de nagyon nem szeretnék kifutni a helyből a frissítések alkalmával. Kérem aki tud segítsen tanáccsal. Addig nem változtatok semmin.

[ Szerkesztve ]

(#52287) Beba Snake válasza CsengődiGeri (#52286) üzenetére


Beba Snake
junior tag

A 64GB-os rendszerpartíció méretét én NEM csökkenteném! Így is kicsi egy értelmes 100-120GB-oshoz képest.
Az 5GB eltérés pedig a decimális <-> hexadecimális átváltás miatt van. (Általánosan 5-10% a különbség. Ki nem szarja le? Amíg tökéletesen működik...)

Szigorú a stílusom, mint a lópokróc. Nem miattad, nem ellened. A sündisznó is tüskés b@ssza meg a ló! Aki meg belém rúg, azt székely módra visszaadom!

(#52288) King Unique válasza CsengődiGeri (#52286) üzenetére


King Unique
titán

Nem tudom te az AOMEI melyik verzióját használod, de nálam az aktuális 8.8 nyilván ugyanazt mutatja a C szabad/foglalt területére, mint a Windows 10 fájlkezelője. :))
Egyébként miért akarod csökkentetni a rendszerpartíció (C) méretét, hova kell okvetlenül az a 20-30 GB? :F

"A C-re több program már nem lesz telepítve de nagyon nem szeretnék kifutni a helyből a frissítések alkalmával"

Azt meg elfelejted, hogy a Windows 10-nél az újabb és újabb funkciófrissítések (build upgrade) telepítéséhez kell a C-n általában 10-15(+) GB szabad terület, illetve a Windows.old mappának is. + A havi összesítő frissítések telepítéséhez is kell szabad hely, meg ki tudja a jövőben nem-e lesznek majd újabb programok telepítve a C-re. Szóval ha jelenleg 23,5 GB a foglalt terület, akkor pont nem javasolt annyira kicentizni, levinni 32-40 GB körülire, meg ha nem szeretnél kifutni a szabad helyből... Bár ha minden esetben tiszta telepítést csinálsz teljesen a 0-ról és rendszeresen használod a lemezkarbantartót, vagy a tárterületsegéd automatikusan takarít, akkor az más, úgy működhet. Bár én saját célra nem így csinálnám, ha eleve van megfelelő tárolókapacitású háttértár és rajta kellő méretű szabad terület, meg pláne nem telepíteném újra állandóan a 0-ról. :N

[ Szerkesztve ]

(#52289) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

Korábban írtam a nas-om hdd hibájáról, amiről az adatokat sikerült lementeni.
A gondom most az , hogy ezt a hdd-t nem tudom "letörölni".

A nas nem látja a hdd-t ezért nem tudok mit kezdeni vele ott. Beteszem az asztali win gépbe, letörlöm a partíciókat , leformázom ext3 -ra.
Visszateszem a nas-ba, ráteszem a qnap rendszerét, és mint ha nem csináltam volna semmit. Nem tud vele mit kezdeni. Visszateszem az asztali gépbe, és mintha nem is formáztam volna. Ott vannak a filmek, fotok stb. Már kétszer eljátszottam. :W :W

Hogy tudom úgy letörölni mintha most vettem volna ?

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#52290) King Unique válasza rostiron (#52289) üzenetére


King Unique
titán

Miért nem a NAS-ba téve particionálod és formázod a HDD-t, miért a PC-n, Windowson? :F Ráadásul a Windows alapértelmezetten nem kezeli az Ext2/3/4 fájlrendszereket, max. 3rd party programmal képes rá, de azok közül sem mind formáz feltétlen jól Ext-re és ilyenkor célszerűbb inkább egy Linux Live alól megejteni.

"Hogy tudom úgy letörölni mintha most vettem volna ? "

Windowson ott van ehhez parancssorban a DiskPart, annak clean (alapesetben elég ez, gyorsan lefut) / clean all (teleír 0-ákkal, sokáig eltarthat) parancsa, ami inicializálatlan állapotba helyezi a meghajtót, mint amilyen gyárilag is.

(#52291) rostiron válasza King Unique (#52290) üzenetére


rostiron
őstag

Mert a nasba nem tudom, nagyon furcsa. Mintha rossz lenne a hdd és nem tud vele mit kezdeni. Teljesen megkergült és ezért nulláról szeretném kezdeni.
A nas elindul kiirja hogy a hdd -vel gond van, és nem lehet ott particionálni / formázni.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#52292) aakosch válasza King Unique (#52275) üzenetére


aakosch
tag

Köszönöm!

(#52293) JHC válasza rostiron (#52289) üzenetére


JHC
tag

Számítógépre dugva HDD Sentinellel írás teszt kitöltés nullákkal, az első 100, ÉS az utolsó 100 kocka.

Volt néhány panasz a fórumban, hogy nem tudják úgy inicializálni az új nagy HDD-t, hogy egyben lássák vagyis GPT legyen. Én jártam úgy szűz én általam kibontott lemezzel, hogy hiába írtam felül az elejét, a Lemezkezelőben csaknem tudtam GPT-re inicializálni, mert nem is engedte. Aztán eszembe jutott, hogy GPT módban a lemez végén található egy biztonsági másolat. Amúgy nem lehetne mert ugye szűz új vinyóról beszélünk, vagy mégsem? Csak amikor a lemez végéből is felülírtam akkor lehetett inicializálni a lemezt. Számomra ez elég érdekes.

(#52294) rostiron válasza JHC (#52293) üzenetére


rostiron
őstag

Szia.
Diskpart - clean all megoldotta :D

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#52295) oxide83


oxide83
aktív tag

Sziasztok!

Kb 6 éve vettem egy 4TB-os WD Red HDD-t amit beletettem egy külső mobile rack-be, két partíciót csináltam rajta mert az akkori TV-m csak így ismerte fel. A gondom az hogy egyik napról a másikra eltűnt az egyik 2TB-os partícióm és nem igazán tudom elővarázsolni, HDD sentinel sem látja, illetve se a TV-m se a PC-m nem ismeri fel többé. Régebben is csinált ilyet rövid ideig de egy idő után megjelent a másik partíció mint pl. amikor kivettem a HDD-t a mobile rackból és visszahelyeztem, leellenőriztem a kábeleket stb. De most semmi megoldás nem segített már hetek óta...szóval a végső elkeseredés stádiumába léptem :(.

A kérdésem az lenne, hogy van-e valami megoldás amivel újból elérhetővé lehet tenni az "eltűnt" partíciót?

(#52296) King Unique válasza oxide83 (#52295) üzenetére


King Unique
titán

Kicsit konkretizálhatnád, hogy esetedben pontosan mit jelent ez a "nem ismeri fel többé". Azaz PC-n, Windowson mi a helyzet a lemezkezelőben, ott látszik, megvan a partíció, csak nincsen meghajtóbetűjele, vagy nem lefoglalt / RAW lett, vagy mi van? :F Ha törlődött* és a fájlkezelőben nem lehet hozzáférni, akkor adatmentő programmal (példák) már próbáltál rákeresni a korábbi partícióra, a rajta lévő fájlokra és azokat másik fizikai lemezre lementeni? Aztán ha már említetted a HDS-t, akkor milyen a HDD állapota, kondíciója?
+ Nem derült ki az sem, hogy pontosan milyen külső házba van téve a HDD, az kezel-e egyáltalán normálisan 2+ TB-os merevlemezeket. Az, hogy a buta tévé nem kezelte rendesen, az nem meglepő, nem mindegyik ismeri a GPT-t sem, meg hogy 2 partícióra kellett bontani, az megint abszurd... :DDD
* Törölt, formázott stb. partíciók közvetlen visszaállítása megoldható pl. a TestDisk, MiniTool stb. programokkal. De ez csak saját felelősségre javasolt, mivel írással jár, ellenben adatmentés a standard eljárás a csak olvasás a forráslemezről, majd az adatmentés másik fiizkai lemezre!

Egyébként meg el kellene dönteni, hogy pontosan mi a cél.
Ha az adatmentés, akkor nem itt, hanem az adatmentés - liksoft - HDD kereső mentéshez topikban kellene folytatni. Meg azt is lehetőleg úgy, hogy a most felvettet kérdésekre a válaszokkal kiegészítve az irományt, nem simán ugyanazt beírni úra, aztán futni ismét a + köröket.

[ Szerkesztve ]

(#52297) oxide83 válasza King Unique (#52296) üzenetére


oxide83
aktív tag

Nyilván az a cél hogy az eltünt partíciót újra eltudjam érni a rajta lévő adatokkal együtt. De mivel gondolom ha egyszer valami eltünt "magától" visszahozni már nem igen lehet. A lemezkezelőt megnéztem a tanácsodra és nem lefoglalt területként kezeli az elérhetetlen partíciót, gondolom ez azt jelenti hogy kampó, RAW lett és újra kell formázni GPT-ben.
A HDS szerint a megmaradt másik partíció 100%-os, tehát tökéletes. A rack egy LC Power LC-35USB3 típus, gondolom kezeli a 2TB+-os lemezeket mert ebben volt 6 évig és mindkét partíció rendelkezésre állt amíg RAW nem lett az egyik partíció. Amit megjegyeznék fogalmam sincs mitől történik, 2 éve RAW lett egy egész 2TB-os HDD-m.

Mi a véleményed? Milyen hasznos dolgot lehetne még itt csinálni? Vagy marad a partíció újraformázása hogy használni tudjam?

(#52298) oxide83 válasza King Unique (#52296) üzenetére


oxide83
aktív tag

Hogy tudom legegyszerűbben újraformázni a RAW-á lett partíciót GPT-ben? Lemezkezelő, jobb gomb a nem lefoglalt partícióra majd az új egyszerű kötet választása?

(#52299) oxide83


oxide83
aktív tag

Mindenesetre köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#52300) King Unique válasza oxide83 (#52297) üzenetére


King Unique
titán

Most vagy nem lefoglalt, vagy RAW, nem teljesen mindegy. Ha az utóbbi, akkor le van írva az előző válaszban, hogy ha nem érhető el közvetlenül a partíció tartalma, akkor adatmentő programmal lehetne hozzáférni, azzal lementeni másik lemezre, majd újraformázás után visszamásolni. Vagy ha bátrabb vagy, akkor saját felelősségre esetleg megpróbálni a közvetlen partíció visszaállítást, vagy ugyancsak saját felelősségre esetleg egy javítást (CHKDSK) futtatni, ha elérhető (példa).
De nyilván semmiképpen sem formázni, sem inicializálni, sem particionálni nem kellene addig, amíg nincsenek lementve a partícióról az adatok!

Ha megtörtént a partícióról a fájlok lementése, vagy mégsem kellenek azok a fájlok, hanem szimplán csak a partíció további, illetve újbóli használata a cél, akkor lehet megpróbálni formázni a RAW kötetet NTFS-re, vagy először törölni, majd új egyszerű kötet létrehozása, stb.

+ Ha a HDD biztosan jó a HDS szerint, akkor nem ártana ellenőrizni a külső házat, belül a fizikai csatlakozást, USB-kábelt, szükség esetén cserélni amit kell, stb. Valamint használni az OS-nél az eszköz eltávolítása előtt a szoftveres leválasztást, mert annak hiánya miatt is sérülhet a fájlrendszer, lehet NTFS partícióból RAW, lásd nemrég egy másik esetnél leírtakat.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.