Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#51501) King Unique válasza Gali199qd (#51500) üzenetére


King Unique
titán

Ha biztosan arról van szó, vagyis esetedben is tartósan 2 TB-os lett a 3 TB-os HDD kapacitása, azaz elállítódott a MaxLBA, akkor ott a linkelt példában a megoldás is.

(#51502) Gali199qd válasza King Unique (#51501) üzenetére


Gali199qd
tag

Rendben nem vagyok egy parancssor zseni, de megoldom valahogy :D

A ,,RAW" az mit jelöl ebben az esetben akkor?

(#51503) Gali199qd válasza King Unique (#51501) üzenetére


Gali199qd
tag

Ez amit küldtél hasznos, de az a MHDD program nekem nincs meg a letölthető verziók meg nem mennek ... valami hülyeségeket elkezdett letölteni és utána takaríthattam le is azokat.

Ezen kívül semmilyen más megoldás nem létezik? :C

(#51504) Gali199qd


Gali199qd
tag

Senkinek semmi más megoldása nincsen ? :))

(#51505) Doky586 válasza Gali199qd (#51504) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Adatmentés

ez itt a (nem adatmentés) topik..! :B

[ Szerkesztve ]

(#51506) djkt76


djkt76
csendes újonc

Sziasztok,
Nem tudom hogy jó helyre irtam-e most új vagyok itt nálatok. Szóval röviden 1 TBs belső WD winyó meghalt egy hete. Először ugye lassan olvasott utána fagyott, reboot és már nem is látta a boot sem..azt gyanítom hogy elektronikai probléma lehet leejtve nem volt csak ritkán használva 2017 apr.-i..esetleg van vmi tipp mit tudok vele csinálni? sajnos fontos családi témák is voltak rajta ha lehet a Kürthöz ne....Köszönöm a válaszotokat előre is!

(#51507) Gali199qd válasza Doky586 (#51505) üzenetére


Gali199qd
tag

Tudom ez egy vadi új vinyó semmi adat nem volt rajta még :DD

(#51508) Doky586 válasza Gali199qd (#51507) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"vadi új vinyó"
Ha az a baj hogy RAW lett akkor lemezkezelőben törlöd és csinálsz egy új partíciót.
Ha az a baj hogy 2TB-os a lemez és nem 3TB, akkor visszaviszed a boltba garanciális cserére..

[ Szerkesztve ]

(#51509) *Ropi* válasza djkt76 (#51506) üzenetére


*Ropi*
félisten

Legalább a pontos típusát megírhatnád, ha azt várod, hogy bárki is segíteni tudjon. :)

Vagy még jobb, ha jó minőségben lefotózod felülről és alulról, hogy a szövegek és számok olvashatóak legyenek és felveszed az indulási hangját.

Egyébként Seagate? :D

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#51510) djkt76 válasza *Ropi* (#51509) üzenetére


djkt76
csendes újonc

Szia :W persze van pontos tipus WD 10EZEX "Blue" 7200-es... teszek fel fotót du. Köszönöm előre is!

(#51511) Gali199qd válasza Doky586 (#51508) üzenetére


Gali199qd
tag

Igen akkor marad ez a lehetőség ha már a ruszki program csak vírus volt :))

(#51512) Doky586 válasza Gali199qd (#51511) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Én úgy vagyok vele hogy egy "vadi új vinyó"-n nehogy már én (mint vásárló) oldjam meg a gyári hibát.. :C
14napon belül csak adjanak másikat, vagy 1-2 éven belül szervizeljék ők maguk.
Kivénhedt öreg lemezeknél kísérleteznék csak magam ilyen programokkal... :B

(#51513) King Unique válasza Gali199qd (#51502) üzenetére


King Unique
titán

Itt most nem a RAW - amiről volt szó egy másik topikban bővebben - a lényeg, hanem az, hogy eleve nem stimmel a 3 TB-os HDD kapacitása, 3 TB helyett csak 2 TB. Vagyis az utóbbit kellene megoldani az előző válaszban javasolt módon. Bár az továbbra sem derült ki, hogy SATA-n / USB-n van-e csatlakoztatva, meg hogy pontosan mi történt amitől megváltozhatott, mivel a "le lett formázva +partícióként is meg lett csinálva" művelettől normál esetben nem kellene.

Az MHDD letöltési linkek működnek, nem vírusosak (legalábbis nálam nem jelez rá az AV), van bootolható ISO, stb. Plusz elvileg a régi / új HBCD, UBCD stb. is tartalmazza. A kapacitás visszaállításához meg az NHPA parancsot kellene használni (csak példa), valamint ha eddig nem tetted, az előző válaszban linkelt példa alapján akár a másik fórumtaggal is konzultálhatsz, hogy ő pontosan hogyan csinálta.
Persze az ilyet csakis saját felelősségre javasolt próbálgatni, előtte a többi meghajtót leválasztani, stb.

Ha nem megy, nem tudod/akarod azzal a programmal megoldani, ellenben még garanciális a HDD, hát akkor vidd vissza, kérj garanciális cserét. Bár azt nem ártana tisztázni, hogy mitől állítódott el, mert normál esetben nem kellene neki. Meg ennyi erővel akár legközelebb is előfordulhat...

(#51514) Gali199qd


Gali199qd
tag

Akkor az elejéről (nem írtam le teljesen az én hibám) megkaptam a vinyót és a PCm-ben ami G41es chipset-ű rákötöttem SATA-n belülre. Leformáztam és akkor az MBR és GPT -t hozta fel a Win7 lehetőségnek. Az MBR-el ketté osztotta kb 1tb + 700gb (ez kb 2tb ) , GPT-ként is megnéztem azzal pedig 2.7Tb lett egyben azaz 3TB . Hagytam is a dolgot inkább és elvittem a gépet+ vinyót egy PC üzletben mivel nem stimmelt az MBR leosztása(mondták hogy régi a chipset és nemtudja lekezelni) . Ott GPT-ként is megvolt a 3Tb de leformázták 2tb-nak és onnantól kezdve nem is látta másként a PC-m. Tegnap visszamentem a vinyóval hozzájuk hogy csináljanak vele valamit hogy meglegyen a 3tb.(azok USB-n keresztül nézték meg és ott is csak 2tb volt már) Azt mondták hogy ennyi van és kész vagy garis csere/javítás. (elbaszták a vinyómat) Ez a budaörsi tbpcboltban történt...

(#51515) King Unique válasza Gali199qd (#51514) üzenetére


King Unique
titán

"Az MBR-el ketté osztotta kb 1tb + 700gb (ez kb 2tb ) , GPT-ként is megnéztem azzal pedig 2.7Tb lett egyben azaz 3TB"

Ha a 3 TB HDD MBR alapon van inicializálva és particionálva, akkor normál esetben ilyen lesz, azaz 2 TB particionálható + 746 GB unallocated marad. A "kb 1tb + 700gb (ez kb 2tb )" valóban nem stimmel, de ha GPT-re iniciazálva ilyen volt, azaz megvolt a 3 TB kapacitás és használható a teljes lemezterület, akkor viszont nem világos, hogy miért kellett visszavinni a HDD-t. :F Meg hogy az MBR egyáltalán miért is merült fel egy 3 TB-os HDD-nél, amikor annál eleve 2 TB a limit (pl. SATA-n és 512e alapon), csak akkora lemezterületet lehet particionálni... :F

"Ott GPT-ként is megvolt a 3Tb de leformázták 2tb-nak és onnantól kezdve nem is látta másként a PC-m."

:F Egyrészt miért, ha nálad otthon GPT-vel állítólag szintén rendben volt, lehetett használni a bruttó 3 TB-ot? Másrészt sima, windowsos formázással nem csinálnak a fix 3 TB-os HDD-ből 2 TB-osat, max. 2 TB-ig particionálják és formázzák MBR alapon, aminek megint sok értelme van... A kapacitását fixen áltállítani pl. az MaxLBA piszkálásával tudnák, de annak így megint nem sok értelme lenne, direkt 2 TB-osat csinálni a 3 TB-os HDD-ből, csak annyit tudjon belőle használni a vásárló, amikor eleve 3 TB-osat vett, azért fizetett...
Ha otthon az adott hardver (gép) és OS párosításnál még nem a screenshoton lévő állapot volt, hanem csak a PC boltos malőr után lett olyan, akkor eleve ott cseszhették el... :(((

Amúgy meg mint már említve volt, vagy megpróbálod otthon helyreállítani a kapacitását (pl. MHDD), vagy visszaviszed és garanciális cserét kérsz, ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#51516) Gali199qd


Gali199qd
tag

Igen úgy ahogy leírtad olyan részekre osztotta csak már belekavarodtam a dologba :B és igen a pc boltos után lett ilyen. Marad a csere inkább. :D

(#51517) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Iszonyatosan zúg az egyik merevlemezem. Ez egy Toshiba P300 500GB. Csak úgy rezonál a környékén a ház. Most cseréltem ventiket a gépben, ezért halkabb lett, lehet, hogy ezért hallom most. Lehet, hogy előtte is csinálta.

Természetes hang, vagy hiba okán ilyen? Mi lehet ez? Még garanciás.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#51518) rioter válasza King Unique (#51483) üzenetére


rioter
csendes tag

Crystal alatt kipróbáltam, 5menet, 128mb. Olvasás seq1m: 158,96/155,62, rnd: 1,76/0,71. Írás: seq: 0/0 és rnd: 1,74/1,59
A linuxot az hiszem, nem tudom kipróbálni, mert közben a munkahelyemen létrehoztam a meghajtón azt az image fájlt, ami rajta lesz, viszont feltételezem, a mint nem tudna megfelelően írni ntfs partícióra, vagy adatvesztés lehet belőle.
Korábban kipróbáltam a gyorsítótár bekapcsolását. Ilyenkor az írás jó gyorsan megindult, majd egyszercsak hirtelen elakadt és ugyanúgy döglassú lett, mint ahogy korábban jelentkezett a probléma. Gondolom, azon a ponton telt be a puffer (viszont a d3-as seagate/maxtor esetében kikapcsolva is jó teljesítményt adott).
Ellenben eszembe jutott, hogy van egy vinyóm, amire 2-3 éve telepítettem Win10-et, és elfelejtettem letörölni még. Ez ott van elpakolva a szekrényben, és még az előző, inteles konfigomon készült (amin a kérdéses vinyó jól írható volt), így nem voltak a mostani lapomhoz való driverek sem fenn, sőt igazából semilyen, mert csak 1-2 kis programot tesztelgettem anno, és semmi mást nem telepítettem rá. Nos, ezen ugyanúgy rossz az írási sebesség, tehát egy Win10 újratelepítés nem oldja meg.

(#51519) pető bá' válasza pető bá' (#51425) üzenetére


pető bá'
őstag

Azóta már fájlrendszerhibát is ír, amit nem tud javítani, valamint 46-ra emelkedett a NAS szerint a hibás szektorok száma.. Sajnos még nem volt időm szétszedni és tesztelni.

"... and I hope you have a great day!"

(#51520) Czmorek


Czmorek
aktív tag

Hali!
Van egy régi vinyóm ami sokáig nem volt használatban.
Most alkalmanként éles rövid 'nyekkenés' hangokat hallat néha.
Van, hogy órákig semmi, majd hirtelen 2x is egymás után.
100/100-nak írja a sentinel ennek ellenére is.
Megérett a pusztulásra? :D

(#51521) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Bocs, valószínűleg rossz helyre írtam.

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#51522) Doky586 válasza Hegyirabló (#51521) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha csak filmeket és MP3-akat fogsz tárolni rajta akkor mindegy.

Ha OS-t telepítesz rá akkor majd a telepítő beállítja ahogy neki kell.
Lásd az aláírásomban.

(#51523) Hegyirabló válasza Doky586 (#51522) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Köszönöm szépen, még ha rossz helyre is írtam! :) :R

Aquila non captat muscas.

(#51524) Zin


Zin
senior tag

9% volt a kondi most 52%...att masoltam mindent masik hdd-re vettem ujjat...Erre most vissza megy a % felfelé? Ez hogyan?

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#51525) djkt76 válasza *Ropi* (#51509) üzenetére


djkt76
csendes újonc

Sziasztok,
A kérésnek megfelelően felcsatolok egy fotót a winyorol, remélem tudtok okosságot mondani..Köszönöm a segítséget!

(#51526) *Ropi* válasza djkt76 (#51525) üzenetére


*Ropi*
félisten

Oké, de hol vannak a képek? :DDD Ne csak egyet csatolj, hanem a HDD elejéről és hátuljáról, meg a csatlakozójáról is szükségesek a fotók jó minőségben (olvasható feliratokkal). Egyébként pontosan milyen tápegység van abban a számítógépben, a matricáját le tudod fotózni?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#51527) djkt76


djkt76
csendes újonc

(#51528) *Ropi* válasza djkt76 (#51527) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ebbe a topikba linkeld be a leírásoddal együtt, azért linkeltem korábban is! :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#51529) djkt76


djkt76
csendes újonc

Küldöm a többit is amint engedi a rendszer..:-)

(#51530) Kisbocs06


Kisbocs06
tag

Sziasztok ! Feltűnt hogy a Wd blue wd10EZEX 1 tb gép indításkor zörög , kicsit cicereg furcsa hangot ad ki , serceg stb de halkan.Foleg úgy hallható jobban ha közel hajolok nagyon a géphez de aztán 10 perc és elmúlik ez a hang .Hdd adja ki biztosan és mindig .Pár perc bemelegszik gondolom és elhalkul.100/100 as 3-4 éves kb .Kell aggodnom a hang miatt ? Vagy ez elkezd erősödni és nemfog elhalkulni ? Adatvesztés ? Köszönöm a választ és Üdv a fórumban mindenkinek

(#51531) *Ropi* válasza Kisbocs06 (#51530) üzenetére


*Ropi*
félisten

Innen valamelyik hangra hasonlít?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#51532) Kisbocs06 válasza *Ropi* (#51531) üzenetére


Kisbocs06
tag

Végig hallgattam mindet de nem igazán , szettszedem kicsit a gépet mert ilyen gyors csatlakozos a merevlemez rögzítés és hátha csak az zörög be .

(#51533) *Ropi* válasza Kisbocs06 (#51532) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ha csak a rögzítés zörög, az a legjobb, ami történhetett. :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#51534) djkt76


djkt76
csendes újonc

Sziasztok,
Segítsetek már a winyómról akarok egy hangfájt feltölteni..Hogy lehet ha nem enged csak képet? Köszi!

(#51535) Gali199qd


Gali199qd
tag

Sziasztok !
Megoldódott a problémám :D visszavittem a Bluechiphez és kicserélték gariban :) :DD

(#51536) pető bá' válasza djkt76 (#51534) üzenetére


pető bá'
őstag

ide a fórumra nem tudsz hangfájlt feltölteni.

Ma jártam más ügyben az Aqua-nál, azt mondta a srác, hogy ne erőltessem a wd progiját, vigyem vissza, jótállással visszaküldik; elég ha a NAS szektor és fájlrendszerhibákat ír.

"... and I hope you have a great day!"

(#51537) *Ropi* válasza djkt76 (#51534) üzenetére


*Ropi*
félisten

Töltsd fel Google Drive-ba, vagy a Microsoftos One Drive-ba, stb. és linkeld be onnan!

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#51538) djkt76 válasza *Ropi* (#51537) üzenetére


djkt76
csendes újonc

https://drive.google.com/open?id=1Ue6vs4C4YvdxmE1iPn91x7hiGtEhGSkc

hát itt lenne a korábban említett winyo indulása hanggal. Ezúton kérném a szakértelmeteket hogy érdemes-e bármit kezdeni ezzel vagy nem.. :U Köszönöm!

(#51539) jstevehun


jstevehun
csendes tag

Sziasztok! Nem tudom , ide tartozik-e de olyan problémám lenne , hogy az m2-es ssd-t a biosba felismeri a gépem viszont ha újra szeretném telepíteni akkor már nem mutatja , hogy arra is telepíthetném a rendszert, windowsba a saját gépbe sem mutatja, az AIDA64 is viszont felismeri , hogy benne van.. Alaplapom: Alaplap neve MSI Z270-A Pro , az m2-es ssd:WDC WDS500G2B0B-00YS70. Legfrisebb bios verzió van fent , elvileg kompatibilis a lapmmal az m2 (ha nem lenne gondolom fel se ismerné).
Valakinek valami tipp? Előre is köszönöm!

Istvánka

(#51540) *Ropi* válasza djkt76 (#51538) üzenetére


*Ropi*
félisten

Meghallgattam (volna) több lejátszó programmal is, de semmit sem hallani. :N

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#51541) djkt76 válasza *Ropi* (#51540) üzenetére


djkt76
csendes újonc

Hát én nem akarok okoskodni de egy másik gépen simán letöltöttem és meghallgattam m4a form. és - sztem - elég jól hallani..csak hangosra kell állítani. köszönöm!

(#51542) *Ropi* válasza djkt76 (#51541) üzenetére


*Ropi*
félisten

Folytatás itt. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#51543) King Unique válasza jstevehun (#51539) üzenetére


King Unique
titán

Az nemrég már el lett magyarázva másnak is, hogy az SSD-kkel kapcsolatos kérdéseket, problémákat nyilván eleve nem a HDD probléma topikban kellene feltenni, amikor direkt ott van erre a Flash SSD topik...

Aztán az, hogy szimplán M.2, eleve pontatlan megnevezés, mivel lehet az SATA AHCI és PCIe AHCI/NVMe is, ami nem mindegy. Az említett modell az adatlap alapján az előbbi, vagyis annál nem kellene különösebb gondnak lenni. Viszont az alap, hogy a megfelelő SATA, illetve M.2 porthoz legyen csatlakoztatva, Windows-telepítő lehetőleg eredeti és ne mókolt legyen, BIOS-ban stimmeljenek a beállítások, stb. Ahogyan az szintén, hogy a Windowsban nem kizárólag csak a fájlkezelőt kell nézni, hanem elsődlegesen eleve az eszközkezelőt és a lemezkezelőt kellene. De ezt szükség esetén majd az előbb említett topikban kellene tovább fejtegetni, nem itt.

(#51544) Tomi7887


Tomi7887
aktív tag

sziasztok, saját gépemben megállt egy WD Blue HDD (bad sectorok vannak rajt és cserét ir a HD Sentinel is).
a HD Sentinel azt írja, hogy ~8000 az indulás/megállás száma (2 éve vettem pontosan és akkor csak ~2500 volt)

szerintetek nem sok ez? Okozhatta ez a vinyó megállást? DVD helyére van betéve optibay-be

bármi ötletet szívesen fogadok

-

(#51545) *Ropi* válasza Tomi7887 (#51544) üzenetére


*Ropi*
félisten

A WD-k agresszív energiamenedzsmentje (fejparoltatása) 8 másodpercnyi tétlenség után kiteszi a fejet parkoló állásba és leállítja a tányér forgását. A WDIDLE3 nevű DOS-os programmal ezt át lehet állítani maximum 300 másodpercre (vagyis 5 percre). Szóval könnyen összejöhet ennyi indulási szám, ha gyári alapértéken aktív a funkció.

A megállását sok minden okozhatta: ki kellene olvasni a szervizlogját, hogy a hiba okát meg lehessen mondani.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#51546) jobbacsabba


jobbacsabba
aktív tag

Sziasztok!

A torrent kliensem célmappájában egy csomó 0 bájt méretű fájlom lett, csak a nagy méretű videó fájlok érintettek.
Tudtok segíteni, hogy mi történt és hogyan tudom rendbe hozni?

Köszi,
Csaba

(#51547) Tomi7887 válasza *Ropi* (#51545) üzenetére


Tomi7887
aktív tag

OK, nagyon köszi. Sajnos meg is állt közben teljesen :( arra tippelek valami az optibay miatt volt így, nagyon sokallom ezt.

Az a gond, hogy kellene egy második winchester, de akkor ezek szerint ez nem a legjobb módszer rá.

-

(#51548) dangerzone


dangerzone
addikt

Sziasztok!

Telepítettem windows 10-et egy laptopra, és valamiért nem akarja rendesen felismerni a külső, usb2-es Adata hdd-met.

Van egy másik laptop, ugyanúgy win 10-zel, az viszont felismeri, és minden működik.

Mi lehet a gond?
Az alap usb windows drivereket már újratelepítettem a windows-sal, de nem jó. Egyébként minden más usb-s hardvert felismer az aktuális gép, csak az adatokkal teli Adata hdd-t nem.

Tudtok valami tippet adni?


[ Szerkesztve ]

(#51549) King Unique válasza dangerzone (#51548) üzenetére


King Unique
titán

A másik topikban már kaptál választ, ahol szintén feltetted ugyanezt a kérdést.

(#51550) dangerzone válasza King Unique (#51549) üzenetére


dangerzone
addikt

Köszönöm lelkiismeretes, szívhez szóló válaszodat a kérdésemre. Mind ebben a topikban, mind a másik topikban, mind az egyéb úton írt reakciódat. Bár ugye egy helyen is elég lett volna válaszolni, ha mindenképpen példamutatóak akarunk lenni.
De megértettem. Písz.

Mindenesetre ha valaki tudna még valami építőjellegű, konkrét megoldást írni a kérdésemre, kérem ne fogja vissza magát!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.