Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#46001) hcsaba89


hcsaba89
csendes tag

Sziasztok!

Szükségem lenne egy kis segítségre. Tegnap újratelepítettem a win10et az ssdmre, viszont olyan problémàm akadt, hogy miután kész lettem a telepítéssel a 2 tb-os hddmről minden adat eltűnt (nem formàztam le a hddt). Illetve a másik gond, hogy a rendszer látja a 2tbs merevlemezt, viszont inaktív és ezt írja: 129MB + 1862,89 gb Tàrolókészlet (tárolóhelyek védőpartíciója). A 2 tbs hdd-t használni sem tudom így. BIOS is látja. Valaki valami ötlet?

Köszönöm előre is a segítséget. 🙂
Csevegés vége

[ Szerkesztve ]

(#46002) pjen válasza hcsaba89 (#46001) üzenetére


pjen
félisten

Első sorban a telepítés idejére a HDD-t ki kellett volna venni a gépből(lehúzni a kábeleket).Most ha igaz azon is van a boot menűből,nélküle el sem indul a gép.Én lekötném a A HDD-t,megint felraknám a Wint az SSD-re,aztán vissza a HDD-t és ha kell! lemezkezelőben particionálnám,formáznám.

(#46003) King Unique válasza hcsaba89 (#46001) üzenetére


King Unique
titán

Olyan előfordul, hogy ha több lemez is van a gépben, akkor a másikra pakolja a rendszer számára fenntartott kisebb partíciókat. Illetve volt olyan, akinél egy gépházas felújítás a többi HDD-t is ledarálta, bár ott lehet csak ő nyomot félre valamit. Viszont, hogy már telepítésnél is, az komoly...

Ilyenkor nyilván újra kellene telepíteni a rendszert úgy, hogy csak az SSD van csatlakoztatva. A korábbi telepítés maradékát törölni kellene, illetve akár a diskpart törlés is mehet a lemezre.

A HDD-t pedig utólag csatlakoztatni és valamilyen adatmentő programmal lementeni a tartalmát. Ha csak sima gyorsformázást csinált és azóta nem történt felülírás, akkor elvileg visszaállíthatók az adatok.

[ Szerkesztve ]

(#46004) hcsaba89 válasza King Unique (#46003) üzenetére


hcsaba89
csendes tag

Köszönöm szépen a segítséget. Ahogy hazaérek este munkából, megpróbálom a leírtak alapján helyrerakni a dolgokat. A RawCopy nevű programról mi a véleményed? Illetve te melyik programod ajánlanád az adatok visszaállításához? Köszi előre is. :)

(#46005) King Unique válasza hcsaba89 (#46004) üzenetére


King Unique
titán

Az említettet már próbálgattam, de az aszem csak 1:1-ben átmásolja. Viszont ide komolyabb adatmentő program kellene, amely képes "belelátni" és kibányászni a tartalmát. Ilyenek például egy másik topikban említettek, viszont ezek sajnos fizetősek. Bár az iCare-nek nemrég volt ingyenes promója. Az oldal szerint még aktív, tehát egy próbát mindenképpen megér.

Ja, és nyilván kell majd hozzá egy másik HDD, amire átmásolod a fájlokat. Illetve az ilyen programok eleve 2x szkennelik végig a felületet, 1x a keresés + 1x a mentés. Tehát egy 2 TB-os HDD-nél eltart majd egy ideig a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#46006) tomp


tomp
félisten

Adott egy Seagate-Samsung M9T ST2000LM003-as vinyó. Idén már írtam többször, hogy olykor erősen sípol majd kattan a fej és megy tovább mintha nem történt volna semmi. Nos! Ezt a sípolást több hónapja abba hagyta. Viszont most is kicsapja a fejet+újra felpörög. A SMART jelzi is az újra felpörgést és a fej parkolását. Van amikor nem pörög újra csak pár perc alatt több százat parkol. Távolról is hallható ahogyan ide-oda csapja a fejet. A sípolás+fej rántáskor nem volt észlelhető teljesítmény csökkenés. Most ha épp munka alatt pörög újra+fejet csap akkor az adatkommunikáció megáll több mp-re miközben 100%-os kihasználtságon van. HDSentinel szerint minden rendben.
Lehet ez is a fejerősítő gyenge minőségű gyártása eredménye?

(#46007) hcsaba89 válasza King Unique (#46005) üzenetére


hcsaba89
csendes tag

Végül sikerült helyreállítanom a fontos dokumentumaimat Active Partition Recoveryvel, azután pedig parancssorból sikerült formáznom a 2 tb-s hdd-t, így már azt is tudom használni. :)

[ Szerkesztve ]

(#46008) hcsaba89 válasza hcsaba89 (#46007) üzenetére


hcsaba89
csendes tag

Itt találtam hasznos infókat: http://www.winability.com/delete-protected-efi-disk-partition/

(#46009) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Kuka a HDD? Van egy külső egységem, USB3-as. Gépre dugva kap betűjelet, látszik az eszközkezelőben, a feladatkezelő felismeri a méretét, pörög 100%-on, mér olvasási sebességet, ellenben a lemez nem mindig tallózható. A Windows szerint meghibásodás várható, amikor épp online, elég lassan lehet másolni róla.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#46010) King Unique válasza Dilikutya (#46009) üzenetére


King Unique
titán

Ha nagyon belassul, kifagyasztja a programokat / oprendszert, akkor általában döglődik a HDD. Ha már a Windows is hibát jelez, az nem túl bíztató, de a HDS majd megmondja, hogy pontosan mi a helyzet. A kondíció durva esése, illetve sok szektorhiba esetén pedig nem feltétlen érdemes vesződni vele. Ha netán fontos adatok vannak rajta, akkor az otthoni kísérletezgetés helyett lehet inkább szakemberhez kellene elvinni.

[ Szerkesztve ]

(#46011) Dilikutya válasza King Unique (#46010) üzenetére


Dilikutya
félisten

A Windows-t még nem fagyasztja, de a Total Commandert igen, amikor új mappát olvas be. A HDS nem tud vele mit kezdeni az USB miatt, közvetlen a gépbe kötni meg nem tudom a csatlakozó miatt. Az USB magán a HDD-n van SATA helyett, nem a házon.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#46012) djculture válasza Dilikutya (#46011) üzenetére


djculture
félisten

Fontos cuccokat nagy kínlódással lemented és elteszed levél nehezéknek vagy leadod veszélyes hulladéknak. Nem érdemes sokáig kínlódni hibás usb-s cuccokkal mert könnyen dobhatod az alaplapot is a kukába.

(#46013) insanityx


insanityx
csendes újonc

Sziasztok!
Van egy WD500AAKX nem rendszervinyó, ami kezd érdekességeket produkálni.
előfordult már párszor, hogy fogta magát, és mintha le lett volna választva a gépről, az a tipikus usb-t eszköz kihúzós hang, egyszer csak eltűnt a Sajátgépből.
feltettem a HardDisk Sentinelt, azt mondja rá, hogy 96%-os kondíció, van 2 hibás, 4 gyenge szektora.
este letöltöttem egy 60GB-s anyagot, amit aztán nem tudtam telepíteni. nekifutottam párszor, nem ment.
próbáltam újraellenőriztetni a torrentkliensbe a cuccot, de hibát írt.
amit úgy éreztem, hogy meg kellene mentenem a lemezről, azt sikeresen átmásoltam egy másik vincseszterre.
ez az 500GB-os tárhely nekem azért fontos lenne. van valami lehetőség, hogy "megfékezzem" a rossz szektorokat, és üzemeltethető maradjon a lemez?

(#46014) King Unique válasza Dilikutya (#46011) üzenetére


King Unique
titán

A HDS normál esetben nyilván megjeleníti az USB-n csatlakoztatott meghajtók állapotát is, tehát ez önmagában még nem kizáró ok. Viszont, ha a drive nagyon ramaty állapotban van, akkor nem meglepő, ha esetleg problémák adódnak ilyen téren. Továbbá, ha ilyen integrált USB-aljzat van rajta, akkor ugye felesleges otthon szétszedni, mert nem lehet a gép SATA portjára csatlakoztatni a HDD-t.

Ha van rajta valami fontos, amit le kellene menteni, de egyelőre nem akarod szakemberre bízni, akkor otthon marad a kínlódás...Viszont igazán fontos adatok esetén nem feltétlen érdemes otthon túlzottan nyekeregtetni, mert az a későbbi mentési esélyeket is ronthatja.

(#46015) insanityx válasza insanityx (#46013) üzenetére


insanityx
csendes újonc

közben lefuttattam egy olvasás tesztet, és előjött pár hibás szektor :-/

egy rövid önteszt során pedig a következő:

van valamilyen eljárás, program amivel javítható, vagy ez már csak papírnehezéknek lesz jó, nem adattárolásra ? :F
a lemez felületének újrainicializálása? ez segíthet ? itt milyen beállításokra figyeljek ?

[ Szerkesztve ]

(#46016) subaruwrc válasza insanityx (#46015) üzenetére


subaruwrc
félisten

ideig óráig oké lehet az inicializálás de ha fizikailag fárad belül a hdd akkor idővel úgy is használhatatlan lesz.

(#46017) Doky586 válasza insanityx (#46015) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Már csak egy teszt van hátra: próbáld ki hogy jól úszik-e a folyóban ha beledobod a hídról.. :DD
Ha igen akkor használhatod tovább..

(#46018) Sanchez638 válasza insanityx (#46015) üzenetére


Sanchez638
addikt

Hd Tune-val nézd meg.. Hds nem megbizható. Ott biztosan elöjön, hogy hol van a hibás szektor.

Valszeg vizuálisan nem is látod a zöldek között, mert amit nem tud olvasni, nem fogja ott jelőlni, hanem átugorja.

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#46019) Goldberg03


Goldberg03
tag

Sziasztok!

Most vettem egy Seagate Expansion 2.5" 500GB USB 3.0 külső merevlemezt (új).

És egy Samsung UE40J5100 tv-vel kötném össze, de nem ismeri fel a tv a vinyót.

Számítógéppel összekötve, gond nélkül megy. Másolok rá és vissza, filmet is lehet róla nézni. Leformáztam, de az sem segített.

Szerintetek, mi lehet a gond, esetleg más járt már így?

(#46020) pjen válasza Goldberg03 (#46019) üzenetére


pjen
félisten

mire formáztad,a tv k a fat 32őt szeretik.lehet,hogy Y kábel kell.1USB kevés tápot ad,

(#46021) Goldberg03 válasza pjen (#46020) üzenetére


Goldberg03
tag

NTFS , exFAT ezek közül lehet választani Win 8.1-em van.
Mind a kettőt kipróbáltam, de egyikkel sem megy.

fat 32-re hogyan, hol tudom leformázni?

(#46022) King Unique válasza Goldberg03 (#46021) üzenetére


King Unique
titán

A Windows a 32 GB-nál nagyobb partíciókat nem engedi / nem tudja FAT32-re formázni...Ellenben a külső particionáló programok simán megoldják.

Egyazon kérdés elfér 1 topikban is, nem muszáj szétszórni... ;)

[ Szerkesztve ]

(#46023) Doky586 válasza Goldberg03 (#46019) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Az se mindegy hogy MBR vagy GPT, mert ez utóbbit sem szeretik..

(#46024) Goldberg03 válasza Doky586 (#46023) üzenetére


Goldberg03
tag

Letöltöttem és megcsináltam FAT32-re, de nincsen változás.
Azt hol látom, hogy MBR vagy GPT?

(#46025) Goldberg03


Goldberg03
tag

A HDD felpörög és néha egy-egy csippanó hangot is ad ki, de továbbra sem ismeri fel a tv.
A Pendrive NTFS-re van formázva és azt egyből felismeri.

(#46026) djculture válasza Goldberg03 (#46025) üzenetére


djculture
félisten

De a tv-nél eleve van olyan menüpont ahol saját magának formázza le a tv a külső adattárt. Ott nem látja vagy mi?

(#46027) Goldberg03 válasza djculture (#46026) üzenetére


Goldberg03
tag

Rádugom a tv-re és egyáltalán nem látja, mintha nem is lenne rádugva semmi.

(#46028) djculture válasza Goldberg03 (#46027) üzenetére


djculture
félisten

Akkor szerintem a tv usb része nem képes megtáplálni a cuccot.

Tv kézikönyvét letöltöttem ott is van: A USB device that requires high power (more than 500mA or 5V) may not be supported. The HDD (Hard Disk Drive) connected to USB is not supported.

[ Szerkesztve ]

(#46029) Goldberg03 válasza djculture (#46028) üzenetére


Goldberg03
tag

Miért mekkora áramot kell adnia neki, hogy elinduljon?
Akkor nem is tud meghajtani egy külső vinyót, csak ha van külön táp ellátása?

(#46030) King Unique válasza Goldberg03 (#46029) üzenetére


King Unique
titán

A másik topikban mondjuk le voltak írva az erre vonatkozó dolgok, illetve bizonyos egyéb lehetőségek is, de mindegy. Azon meg amúgy nem kell csodálkozni, hogy egy ilyen ún. másodlagosan támogatott hardveres / szoftveres környezetben éppen nem működik az említett eszköz. Érdekes módon az elsődlegesen támogatott környezetben (PC / notebook + desktop OS) nincsen semmilyen probléma vele.

[ Szerkesztve ]

(#46031) Doky586 válasza Goldberg03 (#46029) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Vannak TVk amin csak az egyik USB alkalmas HDD-hez, ezt a manualja mutatja hogy melyik. Külső USB HDD esetén sokszor egy Y kábel segít a tápot begyűjteni a több USB aljzatból..

MBR-GPT: lemezkezelőben a lemezen (nem a partíción) jobbegérgomb rajta - ha látsz itt olyat (szürkén) hogy Konvertálás GPT lemezzé akkor az MBR és így jó.

(#46032) Goldberg03 válasza Doky586 (#46031) üzenetére


Goldberg03
tag

Köszi a választ.
Akkor megpróbálok szerezni egy ilyen Y kábelt. A konvertálás sikerült, de azzal sem lett jobb.

(#46033) djculture válasza Goldberg03 (#46029) üzenetére


djculture
félisten

Biztos hogy több mint 500mA azért van ez az usb3 is.

(#46034) lm83


lm83
őstag

Sziasztok,

Mivel tudom a vinyót ellenőrizni, hogy ven-e valami baja?
Hdd Sentinel szerint 100% meg nincs baja amúgy...

(#46035) ALFA válasza lm83 (#46034) üzenetére


ALFA
senior tag

Ha nincs, akkor akarsz? ;)
Állj neki 1-2kb-os fájlokat másolgatni rá, töröld és ezt ismételd, amíg előjön egy szektorhiba.

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#46036) lm83 válasza ALFA (#46035) üzenetére


lm83
őstag

Hát a helyzet, hogy többször csak úgy megállt a gép, vagy kék halál.
Ez ami újabb benne mondjuk.
Aztán win-t akartam felrakni rá és telepítés közben mindig megállt fáj másolás vagy kibontás közben...

(#46037) ALFA válasza lm83 (#46036) üzenetére


ALFA
senior tag

A kék halálnál ott a kód, tudhatod, mi az ok.

Ha szerinted hibás szektorok lesznek, állj neki nagy fájlokat másolni, mondjuk egy gigásat, mindig átnevezve, és ha behal, akkor tudod, melyik terület problémás. HDS-nek akkor már jeleznie kell, hogy milyen hibák jelentkeztek, de majd a profik megmondják a tutit. :B

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#46038) pjen válasza lm83 (#46034) üzenetére


pjen
félisten

Az az egy vinyó van a gépben?Ha igen tegyél bele egy garantáltan jót.Lehet nem is a HDD vel van a baj.

(#46039) light0416


light0416
tag

Sziasztok!

1-2 hónapja, napi illetve 2 napi rendszerességgel kapok unexpected_store_exception (kékhalált) hibát, rákerestem már és majdnem mindent kipróbáltam. A gépemben egy 1 TB HDD ami működési ideje 917 nap, 90% teljesítmény, 100% kondició, valamint egy Samsung 840evo 128 GBos SSD 600 nap működési idővel, 100% teljesítménnyel, 93% kondicióval. Mindkettő esetben a smart nem talál "nagy" hibát, minden fontos OK. Viszont előfordul, hogy amikor a HDD-n keresek 1 filmet, pár másodpercre befagy a total commander csúszkája( hdd készenlét kivan kapcsolva, azaz mindig megy). Windows 10 újra telepítés esetén is fen áll a probléma, nem tudom eldönteni, hogy vajon a HDD esetleg az SSD okozhatja a problémát, ötletek?

Köszi

Iphone 14 pro

(#46040) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

Van egy Seagate SATAII -es ST9640320AS HDD-m a laptopomban.
Időnként rászoktam nézni HD Sentinel-el ugyanis néha furcsa hangokat ad ki: kattog, mintha beakadna, stb. :D de ezenkívül más baja nincs.
HD Sentinel ezt mutatja: teljesítmény és kondíció is 100%, több mint 303 napja van még hátra

Raw Read Error Rate -nél és Seek Error Rate -nél egyre inkább növekvő értékek szerepelnek.

Érdemes lenne cserélni? Vagy nem kell annyira komolyan venni és még várjak vele? :D

[ Szerkesztve ]

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#46041) boogie84 válasza subaruwrc (#45453) üzenetére


boogie84
veterán

(#45468) Kékes525
(#45455) djculture

Ma indításnál már nem látta az érintett lemezt. Cseréltem tápkábelt, eléggé meg volt csavarodva. Ha ez nem, akkor jönnek a sata kábelek.

Minőségi sata kábelt mit érdemes venni? :R

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#46042) junior11


junior11
veterán

Sziasztok, van nekem egy régebbi 2TB-os My Book vinyóm, melyben egy bad sectoros WD20EARX Green lemez van, most ismét összeraktam, ráköttem a gépre és a HDS szerint 74% a kondíció 19 hibás szektorral, a tartalmát már rég lementettem úgyhogy azzal nincs gond. A lemez jelenleg megy, lehetne vmit kezdeni vele? Mondjuk komplett újraformázás vagy a HDS tudna rajta javítani vmit? Esetleg írás-olvasás teszt segítene? Köszi.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#46043) djculture válasza boogie84 (#46041) üzenetére


djculture
félisten

Sokat nem érdemes rá költeni mert a minőségi se bírja a csavarodást , inkább simából kell venni többet hogy legyen. pl: [link]

(#46044) boogie84 válasza djculture (#46043) üzenetére


boogie84
veterán

Elég hamar ki is derült, hogy nem a tápkábel a ludas. Még kotorászom az alaplap dobozában holnap, hátha találok még sata kábelt. :R
Mindenképp L végű csatlakozósat fogok venni, könnyebben csatlakoztatom az eszközökhöz, ill egyszerűbb a ház oldalát is rátenni ha nem feszül a kábel. Nem nyomja.

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#46045) djculture válasza boogie84 (#46044) üzenetére


djculture
félisten

Tápegység mikori amúgy, mert az is képes ilyen dolgokra.

(#46046) boogie84 válasza djculture (#46045) üzenetére


boogie84
veterán

Volt anno egy corsair hx750, azt hiszem talán annál is előfordult már olyan h nem látta az eszközt.
A mostanit használtan vettem, de csak azzal az egy vinyóval van gond, könnyen lehet h s-ata kábel lesz.

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#46047) junior11 válasza junior11 (#46042) üzenetére


junior11
veterán

Lefutott a HDS írás-olvasás tesztje, végig zöld blokkok, a Current pending sector count nullázódott, viszont végül a kondíció leesett 57%-ra 40 hibás szektorral, mely tartalma a tartalékterületre lett áthelyezve. A S.M.A.R.T. szerint a Reallocated sector count 40 és a Reallocation Event count 7, ezeknél van sárga felkiáltójel. A vinyón nincs semmi, újra van formázva. Van értelme a HDD regenerátort lefuttatni holnap vagy ugyanezt a folyamatot végezné el, mint most a HDS? Javítana a kondíción és a hibás szektorokon vagy nincs értelme? Mit gondoltok?

Még ahogy nézem, a Raw error rate 10 lett és a Seek error rate pedig 0-ról 766, de mind2 érték mellett zöld pipa van, ez nem tudom befolyásol-e vmit.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#46048) djculture válasza junior11 (#46047) üzenetére


djculture
félisten

Azon amit már áthelyezett javítani nem tud. Mert gyakorlatilag már javította azzal hogy az esetleges adatvesztést megelőzve a hibás részt kivonta a forgalomból és tett be helyette a tartalékból.

[ Szerkesztve ]

(#46049) junior11 válasza djculture (#46048) üzenetére


junior11
veterán

Köszi, vagyis akkor nincs értelme és a kondíció sem fog javulni, gondolom csökkeni. Tehetek még érte vmit vagy nem nagyon? Vmi tipped esetleg?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#46050) djculture válasza junior11 (#46049) üzenetére


djculture
félisten

Nem nagyon tudsz érte tenni max annyi hogy érdemes nézni gyakrabban majd az állapotát, ha szerencséd van nem romlik évekig. Minden esetre fontos dolgokat egy példányban ne ezen tarts.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.