Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#51701) Croft-21 válasza *Ropi* (#51700) üzenetére


Croft-21
őstag

Tulajdonképpen az új HDD-t nem szereltem be, leraktam a gép mellé az asztalra, össze volt kötve az alaplappal. De nem hiszem, hogy emiatt volt a gond. Nem nyúltam máshoz.

(#51702) trialboj


trialboj
őstag

Hello,

Home office miatt hazaköltöztem a céges gépemmel, és jött vele egy LaCie 2big Dock Thunderbolt 3 20TB os hdd is. Amivel az a gondom, hogy furán viselkedik. Pl eléggé darál ha róla dolgozom. Nem tudom eddig mennyire csinálta, mert sokkal nagyobb a csend a szobámban mint a melóhelyen volt.

Van még egy másik problémája is, pl nagyon de nagyon nehezen tudok rajta kicsomagolni v becsomagolni fájlokat, percekig tart pár MB ot is becsomagolni. Illetve ezt ritkán csinálja, de van hogy a projektek mentésénél, ami kb 3MB os fájlt jelent akár 20-40mpig is dolgozik, pedig az általában olyan gyors hogy észre sem veszem.

A másolási olvasási sebességgel nincs gond, a LaCie Raid manager szerint a harware is ok, a sentinel is 100% nak tartja. Most akkor minden ok?

Driver v szoftver a legfrisebb, RAID 0, No protection a status.

Esetleg tudtok segíteni hol tudnék választ kapni, valami hivatalos fórumon? Nagyon de nagyon nem szeretném hogy nálam dögöljön be ez a rengeteg adat.

köszönet

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#51703) *Ropi* válasza Croft-21 (#51701) üzenetére


*Ropi*
félisten

Azt még mindig nem írtad meg, hogy mi van a gépedben: ha pl. noname táp, akkor lehet, hogy 450W van ráírva, de valójában 250-et sem tud. Sok függ attól, hogy mennyi a vas alap áramfelvétele, amihez hozzáadódik a most betett HDD +10W-nyi fogyasztása.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#51704) *Ropi* válasza trialboj (#51702) üzenetére


*Ropi*
félisten

Önmagán belüli kicsomagolásnál minden RAID tömb lassú (mert egyszerre jelent párhuzamos olvasást és írást is a számára), a tömb típusától és a gyorsítótárazásának a beállításától függ, hogy mennyire. A darálás pedig attól függ, hogy hány lemezből áll, azok mekkora blokkméretre és paritásra lettek formázva, és ahhoz viszonyítva mekkora fájlokkal dolgozol. Minél több darabból / darabba kell legóznia egy fájlt, annál valószínűbb, hogy hallani fogod a hangját.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#51705) trialboj válasza *Ropi* (#51704) üzenetére


trialboj
őstag

OK, köszönöm.

"hány lemezből áll, azok mekkora blokkméretre és paritásra lettek formázva, és ahhoz viszonyítva mekkora fájlokkal dolgozol"

Ezt én valahol ellenőrizhetem vagy tudni kellene? Nem voltam még itt mikor ezt vették. A darálás azért ilyen hangos, mert az egyik előlapi műanyag fedő kicsit lötyögött, most hogy visszanyomtam a helyére már nem olyan ijesztően hangos :)

Annyi még érdekelne, hogy ezt nem kell(ene) néha defragmentálni vagy valahogy rendet tenni rajta, mint a régi hdd-en? RAID 0 ra van állítva.

Kösz még egyszer!

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#51706) *Ropi* válasza trialboj (#51705) üzenetére


*Ropi*
félisten

A készülék felügyeleti szoftverében elvileg kell tudnod ellenőrizni.

Hány lemezből áll az a R0 tömb? Minél többől, annál jobban imádkozz, ugyanis a R0-ban zéró a meghibásodási tolerancia, így ha bármelyik lemez letérdel, akkor instant repül az összes adatod az örök Bitmezőkre. Nagyon bátor volt, aki R0-ra állította be. :N

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#51707) trialboj válasza *Ropi* (#51706) üzenetére


trialboj
őstag

Normál esetben van egy belső rendszer, ami RAID 1, és oda minden fontos cucc backupolva van, na most ez ugrott, szóval kicsit izgulok :)

Ezt a hány lemezből áll, kérdést hogy tudom ellenőrizni? Minden szoftver 100%-nak mutatja.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#51708) *Ropi* válasza trialboj (#51707) üzenetére


*Ropi*
félisten

"Ezt a hány lemezből áll, kérdést hogy tudom ellenőrizni?"

A készülék felügyeleti szoftverében kellene tudnod ellenőrizni az összes többi paraméterével együtt.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#51709) Croft-21 válasza *Ropi* (#51703) üzenetére


Croft-21
őstag

A gépemben egy Asus P5QLE alaplap, Corsair 450 wattos táp, Intel Core 2 duo 3 GHz proci, 4GB ram, 160 GB Western Digital vinyó, a VGA-t pontosan nem tudom. Tudom ez egy 10 éves konfig, de pont ezért kezdeném el a gép felújítást. Szerettem volna beletenni pluszba egy Seagate Barracuda 500 GBos vinyót.

[ Szerkesztve ]

(#51710) *Ropi* válasza Croft-21 (#51709) üzenetére


*Ropi*
félisten

Egy 10 éves táp már simán tud anomáliákat csinálni / okozni: nemrég nekem is egy VGA csere kapcsán tápot is kellett cserélnem egy gépben, mert az új VGA-val vagy alapból nem indult a gép vagy ötletszerűen újraindulgatott, stb. Ráadásul az egy 750 W-os, új korában minőségi táp volt: egy 450W-os jóval kevesebbtől is letérdel.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#51711) GFerr56


GFerr56
aktív tag

Sziasztok!
A mai napon minden előjel nélkül a gépem a POST képernyő után a Windows kezdőképernyő betöltése előtt system_thread_exception_not_handled (ntfs.sys) kékhalállal újra indul.
A gépben van egy HDD, ezen csak adatok vannak, és kettő SSD, mindkettőn egy-egy oprendszer. A vinyót lehúzva a hiba megszünik. Külső házban van, a betöltődött oprendszerre ráindítva pár másodpercen belül kékhalál. Vannak rajta fontosabb adatok, ezért jó lenne, ha sikerülne helyreállítani.
Valami tanács?

Üdv

.Minden eshetőségre gondoltam...hmmm, lehet, hogy én vagyok a gyilkos? - Frank Drebin...........és a farkam benne volt a Guinness Rekordok Könyvében....ki is tiltottak a könyvtárból....

(#51712) ot93 válasza *Ropi* (#51698) üzenetére


ot93
senior tag

Köszi a választ. Na az van, hogy tegnap éjjeli háromkor kicsit elgurult nálam, aztán hülyeségeket írogattam: [link]
Utólag belegondolva tréfának kicsit gyenge lett. :)

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#51713) *Ropi* válasza ot93 (#51712) üzenetére


*Ropi*
félisten

Szóval komolyan gondoltad, mert viccnek túl erős. :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#51714) Ranger^41


Ranger^41
aktív tag

Sziasztok!
Adott egy WD5001AALS (500Gigás Black) HDD.
Lecseréltem a tápomat (FSP Raider RA550) egy beQuiet Straight Power 10 600W-os darabra, és azóta a HDD nem pörög fel bekapcsoláskor, így se a BIOS se a Win10 nem látja. A régi tápraa rádugva, és a tápot bekapcsolva a HDD felpörög.
Az SSD-m hibátlanul megy az új táppal, moduláris kábelt is cseréltem, bekötési sorrendet is felcseréltem HDD SSD között, de semmi, SSD mindig látszik, HDD sosem.
Nem rémlik, hogy lett volna bármi gondja a HDD-nek korábban, HDSentinel sose jelzett semmit, de nem is nézegettem naponta, viszont elég régi darab már, szerintem közel 10 éves.
Találkozott már valaki hasonlóval? Mi okozhatja?

(#51715) *Ropi* válasza Ranger^41 (#51714) üzenetére


*Ropi*
félisten

Kösd ki a narancssárga vezetéket a HDD-re menő tápcsatlakozóból!

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#51716) Ranger^41


Ranger^41
aktív tag

Jó tipp lett volna, de sajnos lekötött 3v-al se pörgeti fel ez a táp. Érdekes is lett volna, hiszen a vinyó 8 évvel azelőtti konstrukció minthogy bevezették a power disable funkciót

(#51717) *Ropi* válasza Ranger^41 (#51716) üzenetére


*Ropi*
félisten

Reflexből írtam menet közben, mert 10 esetből 9x az a gond. :)

1 - garanciáztasd a tápot és vidd magaddal a HDD-t is, hogy az újjal kipróbáld,
2 - tedd USB3-as házba a HDD-t.

Ha van egy multimétered, akkor egyébként rámérhetsz a HDD lábaira, hogy megkapja-e a 12 és 5 voltot.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#51718) Ranger^41 válasza *Ropi* (#51717) üzenetére


Ranger^41
aktív tag

Sajnos nem garis a táp :(
USB3 ház beszerzése folyamatban, sajnos épp nincs itthon, de én is ebben reménykedem, lebackupolom a vinyót a nasra, aztán nyugdíjazom.
A rámérés jó ötlet.
Az elképzelhető, hogy a vinyó kora miatt, esetleg döglődik a motor, és nagyobb áramot venne fel mint ami szabványos, és az újabb táp valami védelem miatt nem ad neki akkorát?

(#51719) *Ropi* válasza Ranger^41 (#51718) üzenetére


*Ropi*
félisten

Azért a 12 voltos ágon bőven kell lennie tartaléknak, ennyitől nem térdelhet le a táp (egy desktop HDD átlagban 0.5A alatt eszik a 12 voltos ágon). Ha valóban akkora áramot venne fel a HDD, akkor minden vezeték narancssárga lenne, mert izzanának. :DDD A viccet félretéve a TVS diódákra is rámérhetsz, bár szerintem nem azok a hunyók.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#51720) Ranger^41 válasza *Ropi* (#51719) üzenetére


Ranger^41
aktív tag

Feszmérésnél mindegy, hogy melyik 12V és COM pin között mérek?

[ Szerkesztve ]

(#51721) Ranger^41 válasza *Ropi* (#51719) üzenetére


Ranger^41
aktív tag

Hopphopp... SATA szabvány szerint a power connector pin kiosztása a notchtól nézve: 3x 3v 3x com 3x 5v 3x com 3x 12v, és a com pinek a hosszabbak, hogy azok érintkezzenek először.
Ehhez képest az én SATA csatim így néz ki:
[link]
Jelent ez bármit?

Közben látom, hogy a pre-charge pin-ek hosszabbak még

[ Szerkesztve ]

(#51722) Ranger^41 válasza Ranger^41 (#51721) üzenetére


Ranger^41
aktív tag

Megvan a gond: a tápból nem jön ki 12V a lemezhez...

Szerk.: jön 12, a 3V-os pineken. :Y

[ Szerkesztve ]

(#51723) *Ropi* válasza Ranger^41 (#51722) üzenetére


*Ropi*
félisten

Cseréld meg a vezetékeket a csatlakozókban és a probléma megoldva. Bár én visszavinném, mert ahol ilyet átenged a minőség ellenőrzés, ott más csúnyaságok is lehetnek.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#51724) Ranger^41 válasza *Ropi* (#51723) üzenetére


Ranger^41
aktív tag

Valszeg nem a saját moduláris kábelével kaptam a tápot... Milyen jó, hogy standardizálva van a moduláris pin kiosztás....ja nem.

Egyébként ahogy nézem, én még lól jártam, mások sata eszközök tömkelegét sütötték már meg nem megfelelő moduláris kábellel...
Szerencse, hogy az ssd csak az 5v-ot használja, és mivel az a középső, az a helyén van...

[ Szerkesztve ]

(#51725) *Ropi* válasza Ranger^41 (#51724) üzenetére


*Ropi*
félisten

Bontott csomagban vetted, vagy a bontatlanban volt más kanóc?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#51726) hdanesz


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok,

Ma érkezett meg az új PC-m. Előre összeszerelt gép..ne kövezzetek meg miatta. :D Nekem elég. Egy Asus ROG PC-ről van szó. Papíron 128GB-os SSD-vel és 1TB HDD-vel érkezett. Rögtön rádobtam a Windows10-t USB-s telepítéssel. Most látom, hogy az 1TB-s cuccból csak kb. 300megát mutat. Ennek mi lehet az oka? És azt is 'rendszer számára fenntartott D:' név alatt. Az SSD-n van a Windows pedig...ami a C: meghajtó. Fura... Remélem érthető volt.

Köszönettel,
Dani

(#51727) pjen válasza hdanesz (#51726) üzenetére


pjen
félisten

Eleve le kellett volna húzni a tápot a HDD ről amíg telepítettél.Particionáltad,formáztad a hdd t?

(#51728) hdanesz válasza pjen (#51727) üzenetére


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Nem. :( Eléggé gatya vagyok ehhez.

(#51729) Ranger^41 válasza *Ropi* (#51725) üzenetére


Ranger^41
aktív tag

Használt... :)

(#51730) pjen válasza hdanesz (#51728) üzenetére


pjen
félisten

A lemezkezelőben Tudod formázni,particionálni.Én kivenném a HDD t,aztán újra tenném a wint.Aztán vissza a hdd t,startmenű,kezelés,lemezkezelés és ott formázni a HDD t.Most ha bármilyen okból ki kell venned a HDD t el sem indulna a gép,valószínűleg.

(#51731) King Unique válasza hdanesz (#51726) üzenetére


King Unique
titán

Mi mutat 300 megát? :D
Ha csak a fájlkezelőben történő megjelenés alapján állítod, akkor az eleve pontatlan, mivel alap, hogy Windowsnál ilyenkor az eszközkezelőt és a lemezkezelőt / tárolóhelyeket kellene nézni. Ahol ha esetedben a lemezkezelőben ehhez hasonló állapot van, vagyis a HDD-re került(ek) a rendszer számára fenntartott kicsi partíció(k), akkor nem megfelelően telepítetted a Windowst. Ennek elkerülése végett szokták ilyenkor a telepítése idejére a többi fizikai meghajtót a BIOS-ban letiltani, vagy fizikálisan leválasztani (lehúzni). De amúgy ezek alkalmazása sem feltétlen muszáj, max. inkább azoknak, akik nem tudnak megfelelően Windowst telepíteni...
Ha esetedben is a HDD-re kerültek az említett rendszerindító partíciók, akkor BIOS/MBR telepítésnél az ezen válaszban említett módszerrel megoldható a fixálás újratelepítés nélkül. Ha UEFI szerinti telepítés, akkor az problémásabb, de akár még olyankor is megoldható a szükséges partíciók utólagos létrehozásval a célmeghajtón. Vagy ha friss Windows-telepítésről van szó, akkor másik opció az újratelepítés megfelelően kivitelezve. Vagy ha nem zavar, hogy a HDD-n van és ott nem lett a teljes lemezterület fenntartva az System Reserved partícióként, akkor másik megoldás a fennmaradt nem lefoglalt tetületen egy új partíciót létrehozni, azt használni.

[ Szerkesztve ]

(#51732) hdanesz


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Na, most kivettem a HDD-t. Indul a Windows....tehát akkor az SSD-n van...vagy mégsem? :D
Mert az SSD-n nem látok Windows könyvtárat.
Most viszont nem tudok belépni a BIOS-ba...amikor indul a gép. 5 mp alatt a Windows képernyő fogad. :O

(#51733) King Unique válasza hdanesz (#51732) üzenetére


King Unique
titán

Akkor itt van némi zavar az erőben, mert az előbb még azt írtad, hogy az a D meghajtó (SR partíció) állítólag a HDD-n volt, ami ha igaz, akkor annak eltávolítása után nyilván nem bootolna a Windows. Vagyis akkor inkább az SSD-n volt az, ami szintén nem teljesen normális, mert azok a partíciók alapesetben eleve rejtettek, meghajtóbetűjelük sincsen. Meg ez a "nem látok Windows könyvtárat" kijelentés is elég érdekes, mert a C-n, vagyis az SSD nyilván lennie kell olyannak. :))
De akkor a megfejtés itt az lehet, hogy vettél/tettél a gépbe egy HDD-t, ami vadonatúj állapotában gyárilag eleve nincsen inicializálva, particionálva, formázva, stb. Vagyis ahhoz, hogy használatba lehessen venni, nyilván inicializálni, particionálni, formázni kell, ami megoldható grafikus felületen és parancssorban egyaránt. Vagy ha esetleg ezek már megtörténtek, de nem jelenik meg a fájlkezelőben, akkor csak meghajtóbetűjelet kell hozzárendelni.

Ha a W10-nél nem lett kikapcsolva a gyorsindítás és úgy lett leállítva a rendszer, vagy bekapcsolt állapotnál nem a Shift + leállítás módszerrel a teljes leállításhoz, akkor nem meglepő, ha nem lehet belépni a BIOS-ba, hanem bekapcsolásnál egyből a Windows indul. Vagyis erre a megoldás az említett funkció kikapcsolása, vagy Shift + leállítás, vagy újraindítás, vagy a gépházban, illetve a WinRE környezetben a speciális rendszerindítással elérni az UEFI BIOS-t, ilyen egyszerű.

[ Szerkesztve ]

(#51734) hdanesz válasza King Unique (#51733) üzenetére


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Mint utóbb kiderült...a D: meghajtó az USB stick volt amint a Windows volt. Tehát a normál gépben lévő HDD totál nem is látszott....
Most viszont elcsesztem az egészet. Mert felpattintotta a Windows-t ismét...de nem települt a fele sem annak ami először. :D Közben kikapcsoltam a gyors indítást is...de így se jelenik meg a lehetőség,hogy BIOS-ba lépjek...ugyanolyan gyors. Azt hiszem feladom és sírok. :D

(#51735) King Unique válasza hdanesz (#51734) üzenetére


King Unique
titán

Akkor mondjuk nem ártott volna pontosabban megnézni azt a fájlkezelőt és már az elején világosan leírni a felesleges körök megspórolásához. De amúgy még így sem stimmel, mert egy Windows 10-telepítő nyilván nem 300 MB, meg ott a pendrive-on nem jön létre SR, ESP stb. kicsi partíció külön, hanem pl. az MCT-vel kreált ESD-USB néven jelenik meg a screenshoton szemléltetett formában. :D :N + Ha kész a telepítés 1. fázisa (fájlok másolása), akkor utána eltávolítható a pendrive, a folytatáshoz már nem szükséges.

Ha a HDD nem volt inicializálva, particionálva stb., akkor nem meglepő, ha nem látszott a fájlkezelőben. Viszont az előző válaszban világosan le van írva, + linkelve hozzá leírás, hogy hol kellene megnézni, hogyan kellene megcsinálni, stb. Ahogyan arra is linkelve voltak leírások, különféle instrukciók, hogyan kellene megfelelően telepíteni a W10-et. + Arra is, hogy mit kellene csinálni ahhoz, hogy be lehessen lépni a BIOS-ba. Ezeket talán nem olvastad el, vagy számodra nem voltak elég világosak, vagy mégis mi van? :F Vagy az utóbbi nálad is talán azért nem megy, mert rá van kötve a gép a tévére, mint másnál? :)) + Ha az UEFI BIOS-ban a Fast Boot pl. Ultra Fast beállításon van, akkor még hardvertől függően az lehet egy ok arra, hogy nem érhető el indításnál a BIOS. De Windows alól a speciális rendszerindítással még olyankor is be kellene tudni lépni.

[ Szerkesztve ]

(#51736) pjen válasza hdanesz (#51734) üzenetére


pjen
félisten

Lehet nem is muszáj a biosba lépni.F12 és szokott lenni boot menű.Ha ki tudod választani a sticket,onnan azt csinálsz amit akarsz.Haladó módban particionálod,foímázod az SSD t.Aztán telpíted a winö.

(#51737) hdanesz válasza King Unique (#51735) üzenetére


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Elolvastam. Meg is csináltam ahogy írtam a gyorsindítás kikapcsolását, mégis semmi. Akármit nyomkodtam nem engedett a BIOS-ba. Most annyit sikerült elérnem, hogy ismét felraktam a Windows-t úgy hogy csak az SSD volt a gépben. Eddig minden működik...szépen frissítget. Viszont amint belekerült az 1TB-os új HDD ami ugye a korábbi (szűz) telepítésnél benne volt...azt megint rendszernek fenntartott cuccként írja. Most szépen formázom,ill. particionálom. Remélem így megoldódik. Köszi a segítséget. :)

@pjen: Köszi neked is. :)

[ Szerkesztve ]

(#51738) hdanesz


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Megoldódott. A lemezkezelésnél kellett hozzárendelnem betűjelet. :) Most már minden meghajtót látok és a Winfos is jól működik. Tényleg köszönöm szépen mindenkinek! :R

(#51739) King Unique válasza hdanesz (#51737) üzenetére


King Unique
titán

Ha egyszer ki van kapcsolva a gyorsindítás és úgy van leállítva a Windows, akkor utána a következő indításnál az nyilván nem lehet akadálya annak, hogy be lehessen lépni a BIOS-ba. Ha esetedben nem lehet, nem működik bootolásnál az Esc/Del/F2 stb. billentyű, valamint Windows alól indítva sem WinRE környezetből, akkor annak egyéb oka van, lásd az előző válaszban említetteket, vagyis pl. tévé HDMI, BIOS-ban Ultra Fast Boot, stb.

Ez a "rendszernek fenntartott cuccként írja" megint nem derült ki, hogy pontosan mire, illetve valóban a HDD-re vonatkozik-e, nem lett mellékelve screenshot a lemezkezelőről sem. De az legalább kiderült, hogy nem volt a HDD-n lévő partíciónak meghajtóbetűjele és azért nem jelent meg a fájlkezelőben, amit a meghajtóbetűjel hozzárendelése nyilván megoldott.

Legközelebb az ilyen kérdéseket meg inkább lehetőleg az OS topikjában, vagyis jelen esetben a Windows 10 topikban kellene feltenni, mivel nem a szokványos HDD problémáról volt szó. Valamint hogy esetedben miért nem lehet belépni a BIOS-ba, azt meg a megfelelő alaplapos topikban kellene fejtegetni, már ha az előző válaszokban javasoltak tényleg mind ki lettek próbálva és mégsem sikerült.

[ Szerkesztve ]

(#51740) hdanesz válasza King Unique (#51739) üzenetére


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Bocsánat,hogy élek. :R

(#51741) *Ropi* válasza Ranger^41 (#51729) üzenetére


*Ropi*
félisten

Akkor csináld vissza a bizniszt az eladóval és örüljön neki, hogy nem nyírta ki valamelyik adathordozódat fontos adatokkal, mert akkor biztosan nem köszönné meg, amit kapna tőled.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#51742) aldebaran


aldebaran
őstag

Ha a DNS-320L-ben (RAID1) a s.m.a.r.t teszt azt írja ki az egyik hdd-re, hogy fail, akkor miket tudok tenni? Olyan hdd van benne kb 8 éve, amit már nem gyártanak (wd green). A másik hdd passed.

[ Szerkesztve ]

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#51743) aldebaran válasza aldebaran (#51742) üzenetére


aldebaran
őstag

vagyis Raid0. A két hdd-t egynek látja a rendszer.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#51744) Doky586 válasza aldebaran (#51743) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Rohannék a boltba két új dupla akkora hdd-ért, addig nem használnám.
Aztán az egyikre lementeném a NAS tartalmát PC-n, ezután nasból a két régi kiszed új üres betesz, nas beüzemel (nem használnék semmilyen raidot, se jbod-ot), adatok visszamásol.
Hibás hdd kuka, a régi használhatót még pcben újraparticionálnám formáznám, utána visszatehető a nasba.

[ Szerkesztve ]

(#51745) #81556480 válasza King Unique (#51691) üzenetére


#81556480
törölt tag

Ha be van dugva, a lemezkezelő nem indul el sem a hd sentinel.

ez a program ezt látja:

a toshiba lesz az. Nincs annyi szabad helyem máshol hogy kimentsem az adatot ha tudnám hogyan kell. és időm sincs újra letölteni.

Van rá mód hogy hozzá másoljak valamilyen programmal még adatot?
Amit korábban említettél pendriveról futtatható linux járható lehet ?

(#51746) #81556480 válasza #81556480 (#51745) üzenetére


#81556480
törölt tag

Ez a program minden adatot lát a külső vinyón. Kérdés: ez képes rá hogy helyreállítsam rajta a fájlrendszert hogy win 10 is tudja olvasni ?

( elnézést ha hülyeségeket kérdezek,meg akarom oldani ezt a dolgot a hétvégén de nem igazán értek a fájlrendszerekhez)

(#51747) #81556480


#81556480
törölt tag

Megoldottam, köszi, a feljebbiek tárgytalanok!

Megoldás:

talán raw lett a fájlrendszer vagy nem tudom, mindenesetre találtam egy ingyenes programot a [link] MiniTool Partition Wizard-ot ami igaz szintén nem indult el ha be volt dugva a hdd, de indítás után bedugva lassan felismerte.

Következő: jobb gomb a meghajtóra check file system, azon belül pedig check &fix detected error. Ez végig ment, majd meg is jelent windowsban is a meghajtók között, és minden látható és olvasható.

Köszi a segítséget :R

Nem tudom ez alapján látszik e mi a hiba, nekem ez idegen, de a lényeg hogy sikerült megoldani. ( azért írtam le hátha másnak is hasznos lehet) Szerintem a philips tv okozta "fájlrendszer változást" - nem tudom jól mondom -e .

(#51748) King Unique válasza #81556480 (#51745) üzenetére


King Unique
titán

A korábbi válaszban, illetve ott az adatmentéses példánál már le volt írva, hogy mi a teendő RAW esetén. Vagyis elsődlegesen adatmentés arra való szoftverrel másik fizikai lemezre, vagy saját felelősségre a partíció közvetlen visszaállítása / fájlrendszer javítása szintén külső programmal (pl. MiniTool). Ahol ha esetedben az utóbbi bevált és nem gányolta össze a fájlokat, megnyitható mind, akkor oké. Bár ha tényleg RAW volt - ami nem derült ki a leírtakból - , akkor annál alapesetben nem használható a CHKDSK, legalábbis a Windows ilyenkor nem engedi futtatni.

Az meg egyébként abnormális, ha a külső HDD csatlakoztatásakor nem indulnak, kifagynak a programok, meg akár maga az OS (Windows) is. Attól, hogy pl. RAW lett, még nem kellene az előbbinek előfordulni. Ha esetedben igen, akkor ott fennállhat USB-n a csatlakozási/érintkezési, + tápellátási probléma is, valamint a lemezhiba, azaz a külső házban lévő HDD hibája, ahol az utóbbi pl. a HDS programmal ellenőrizhető.

"Szerintem a philips tv okozta "fájlrendszer változást" - nem tudom jól mondom -e ."

Erről is volt szó a korábbi válaszokban, azaz ha nem stimmelt a tévénél USB-n a tápellátás (HDD 5V 1A port), érintkezési probléma volt az aljzat - csatlakozó, vagy az USB-kábel hibája miatt, a fizikai eltávolítás (kábel kihúzása) előtt nem volt szoftveresen leválasztva a külső HDD a tévén futó OS-ről, akkor ezek okozhatnak problémát.

[ Szerkesztve ]

(#51749) #81556480 válasza King Unique (#51748) üzenetére


#81556480
törölt tag

Az volt a gondom, hogy amit írsz azt értem, de nem minden részét tudom hogy kell megcsinálni. PL letöltöm az adott programokat de hogy azt onnan hogyan tovább, hogyan kell használni azt már nem minden esetben tudom.

Adatmentést azért nem tudtam csinálni mert nem volt annyi szabad helyem máshol, mint amennyi adat van a külső tárolón. ( nem értékes maga az adat ezért mertem máshogy próbálkozni)

Az meg egyébként abnormális, ha a külső HDD csatlakoztatásakor nem indulnak, kifagynak a programok

Tulajdonképpen csak nagyon sokáig töltött a fájlkezelő, majd egy idő után rákérdezett hogy formázza a a merevlemezt ? a lemezkezelő meg nem tudom miért nem indult el, lehet az is ment volna csak nem vártam olyan sokáig.

Attól, hogy pl. RAW lett, még nem kellene az előbbinek előfordulni. Ha esetedben igen, akkor ott fennállhat USB-n a csatlakozási/érintkezési, + tápellátási probléma is

Ez lehet a másik ok! mivel a kábel már nem tökéletes előfordult hogy lecsatlakozott a tv-ről , de nagyon ritkán. Nameg kamionba van, azért kapja az ívet fizikailag is. (rajta vagyok egy új kábel beszerzésén)

HD sentinel ezt mutatja, nem tudom ez mennyire tragikus.



....csatlakozó, vagy az USB-kábel hibája miatt, a fizikai eltávolítás (kábel kihúzása) előtt nem volt szoftveresen leválasztva a külső HDD a tévén futó OS-ről, akkor ezek okozhatnak problémát.

Hát akkor maradhatunk annyiban, hogy biztosan ez volt a gond, de én nem tudtam hogy ez ilyen problémát tud okozni.

[ Szerkesztve ]

(#51750) King Unique válasza #81556480 (#51749) üzenetére


King Unique
titán

Hát nem 100-as a HDD állapota, az látszik, ami miatt nem meglepő, ha nehezen detektálta a Windows és fáziskéséssel nyíltak meg a programok. + Ha azt írod, hogy az USB-kábel sem teljesen oké, vagyis csatlakozási/érintkezési probléma is van, akkor amiatt szintén lehetnek gondok. Aztán ha a tévénél nem használod a szoftveres leválasztást, akkor amiatt szintén és utána nem meglepő, ha PC-hez csatlakoztatva javítani / formázni akarja a Windows.

"Nameg kamionba van, azért kapja az ívet fizikailag is."

Mármint ha működés közben a kamionban rázkódásnak van kitéve a külső merevlemez, netán még kisebb eséseknek is, akkor az nyilván megint nem tesz jót neki. Ez esetben lehet nem ártott volna valami strapabíróbbat venni rázkódás elleni és egyéb védelemmel pl. az ADATA, Silicon Power, Transcend kínálatából.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.