Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#52951) Janoo_07


Janoo_07
aktív tag

Sziasztok,

Nem rég kötöttem be egy új 3TB-os Purple-t és elgondolkoztam, hogy ez a spin up time érték rendben van-e? Az előző Purple amit váltott is hasonló értékeket produkált.

A másik tegnap berakott Purple esetén az érték 0.

Ez így rendben van? Mit gondoltok?

Köszi előre is! :R

[ Szerkesztve ]

(#52952) Janoo_07 válasza Janoo_07 (#52951) üzenetére


Janoo_07
aktív tag

Mára a másik Purple esetén is ennyi lett az érték, gondolom ez akkor rendben van?

(#52953) lukaszokni


lukaszokni
aktív tag

Sziasztok!

Pár napja vettem használtan egy 2,5" hdd-t a pécémbe, 3 napig 100/100 volt, ma viszont el kezdett zuhanni mint a barom, úgyhogy elindítottam rajta egy inicializálást.
Most így áll:

Engedjem el, kampó? :F

mAtx4ever!

(#52954) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Sziasztok!

Az mitől lehet, hogy kerreg a tároló HDD-m miközben semmi nincs róla megnyitva, nem is volt jó ideje?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#52955) Cs1csó válasza gordonfreemN (#52954) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez a Windows, hébe-hóba nekem is felébreszti. Valaki mondta, hogy Linux-on akár napokig is tud "aludni" a HDD. Én emiatt is száműzöm a HDD-t a gépemből + mert a leghangosabb alkatrész.

(#52956) KD6-3.7


KD6-3.7
őstag

Sziasztok!

Egyszer csak bedöglött a külső winyóm. Bedugom, gépen hallom a szokásos Windows hangot, hogy USB bement, világít egy LED a winyón és ennyi. Kábelt is cseréltem. Nem látszik sehol. Diskpart-ban list diskre sem dob semmit. Van esély, hogy valami látja vagy kuka, gari, szerviz?

[ Szerkesztve ]

(#52957) King Unique válasza KD6-3.7 (#52956) üzenetére


King Unique
titán

Hát ilyenkor mondjuk nem ártana leírni, hogy pontosan milyen külső merevlemezről van szó, ha 2,5"-os akkor USB-n a tápellátás (USB 3.X port használata javasolt) rendben van-e, másik USB-porton és másik USB-kábellel ki volt-e próbálva, lehetőség szerint akár másik gépen és másik operációs rendszerrel is, stb.
Ha az előbbiek ellenőrzése után sehol semmi, Windowsnál nem jelenik meg sem az eszközkezelőben, sem a lemezkezelőben, akkor adatmentési igény esetén irány az adatmentés - liksoft - HDD kereső mentéshez topik, az annak a témája. Ha nem cél az adatmentés, akkor marad a garanciális csere, vagy annak híján kb. a kuka.

(#52958) KD6-3.7 válasza King Unique (#52957) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Ez egy WD Elements 5TB, Elég nagy darab, de USB 3.0-ás kábelen csatlakozik az USB aljzathoz. 2 kábel is van itthon, más winyóval működnek csak ezzel nem. 3 port van a laptopon, egyikkel sem látja + más gépen is volt próbálva és ott sem.
Eszközkezelő azt írja ismeretlen USB eszköz, "A Windows leállította az eszközt, mert az problémákat jelzett. (Kód: 43)"
Adatmentés másodlagos lenne, próbáltam olyan programmal is, de hát az sem látja. Illetve egy időre megjelenik a tálcán ahol el lehet távolítani az USB eszközöket, aztán eldobja magától és ujra zenél a windows, de akkor már nem jelenik meg.

[ Szerkesztve ]

(#52959) King Unique válasza KD6-3.7 (#52958) üzenetére


King Unique
titán

Az előbb azt írtam, hogy pontosan, ahol a "WD Elements 5TB" nem pontos megnevezés... :N Létezik 2,5"-os WD Elements Portable és 3,5"-os WD Elements Desktop sorozat is, ahol a jelenlegi kínálatot nézve vsz az előbbi lehet, mivel az utóbbinál pont nincsen 5 TB-os modell, csak 4 TB-os, 6 TB-os, stb.

A Windows rendszer Eszközkezelő segédprogramja által generált hibakódok magyarázata

Kipróbálod a 43-as hibakódnál lévő megoldási javaslatot, ami ha nem használ, + az előző válaszban említettek sem, akkor adatmentés topik, vagy garanciális csere, vagy annak híján kuka, ennyi. + Ha ezen eset mintájára már fel sem pörög a külső házban lévő HDD, azaz letapadt az olvasófej, akkor meg pláne.

[ Szerkesztve ]

(#52960) KD6-3.7 válasza King Unique (#52959) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Gari lesz, nem szenvedek vele.
Köszönöm a kielégítő és gyors valaszt! :R

(#52961) sammet


sammet
csendes tag

Hi! Segítséget szeretnék kérni. Adott egy 6tb wd Red egyszer csak furcsahangokat kezdett hallatni, majd következő bekapcsnal már nem látta a rendszer. Beraktam egy másik gépbe, ott is ez volt bár ott a hdsentinel látta de az állapota? VOLT és tesztelni sem tudta. Mikor kikapcsoltam volna a gép nem állt le. A kérdésem az lenne hogy ez így kuka vagy nyakcs erevel talán még működhet? :O

(#52962) Gali199qd


Gali199qd
tag

Sziasztok!
Ezzel mit lehet kezdeni? A mai napon bekapcsoláskor ez fogadott . A meghajtó egy Toshiba PC300-as 3TB-os.
T

(#52963) King Unique válasza Gali199qd (#52962) üzenetére


King Unique
titán

Ezt.

(#52964) Gali199qd válasza King Unique (#52963) üzenetére


Gali199qd
tag

Köszi a segítséget :D ez megoldotta a problémámat, a hiba megszünt

[ Szerkesztve ]

(#52965) bolic válasza Gali199qd (#52964) üzenetére


bolic
őstag

Légyszíves inkább használj qBittorrent-et és nem pedig utorrentet. :N :DDD

Weblapja: [link]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#52966) Cs1csó válasza Gali199qd (#52964) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 Qbittorrent

(#52967) Gali199qd válasza bolic (#52965) üzenetére


Gali199qd
tag

Az miben jobb? Ha már így kilett szúrva? :C :R

(#52968) Cs1csó válasza Gali199qd (#52967) üzenetére


Cs1csó
félisten

Mindenben - is - pl.:
- naprakészen a felhasználók kéréseinek megfelelően fejlesztik
- van belőle 64 bites változat is
- szintén magyar nyelv és utorrent-re hajazó kezelőfeület
- nincsenek reklámok, vagy fizetésre felhívás
- nincs benne bányászprogram, vagy egyéb adware stb.
- nyílt forráskód tehát a fenti huncutságok elbujtatása nehézkes

Windows 10-es rendszeren torrent futtatására a legjobb választás jelenleg. Más rendszerre pl. valamilyen Linux disztró vagy NAS saját oprendszer stb. létezik más életképes alternatíva de azokat nem ismerem.

(#52969) Gali199qd válasza Cs1csó (#52968) üzenetére


Gali199qd
tag

Köszi , kipróbálom :C :DD

(#52970) blendész


blendész
tag

Sziasztok!
Az egy-két hete bedobott bitlocker kálváriám (mindent le tudtam titkosítani a mobil winyóimon kívül, azoknál viszont következetesen 4-ből 4-nél nem adott lehetőséget erre a windows) megoldódott. Lett helyem, hogy le tudjam pucolni őket, így tettem egy próbát. Sima formázás nem segített, viszont amint töröltem a kötetet is, azonnal megjelent a lehetőség. Gondolom volt vmi a gyári alap-beállításokban (Adata és Silicon Power) a winyókon, ami gátoltam a bitlockeres titkosítást.

www.meszlenyiandras.com

(#52971) p87


p87
senior tag

Sziasztok!
Vásároltam egy WD 12TB-os külső vinyót. WD120EMFZ típus van benne.
A problémám az vele, hogy nyugalomban periodikus hangos kerregő hangot ad.
Szerintetek ez normális?
Megmerjek így bízni benne?
Smart adatokban semmi hiba, gyorsaságával sincs probléma.
Visszakeresve RPZ tagnak is ugyan ilyen hangot adott a 8TB-osa. [link]

[ Szerkesztve ]

(#52972) toompa


toompa
őstag

Üdv!
Van nekem egy 2TB os HDD-m, amit torrentre használok. Van még egy ssd-m, amin a rendszerem van.
Illetve találtam itthon egy 1TB-os HDD-t.
Össze tudom valahogy vonni a 2TB-os és az 1TB-os HDD-t hogy egynek lássa a gép és legyen 3TB-om a torrentek futtatására?
Állandóan küzdök hogy kevés a helyem.
Köszi!

(#52973) Cs1csó válasza toompa (#52972) üzenetére


Cs1csó
félisten

:DDD
Nem kell semmi ilyet tenni beteszed azt is a gépbe így az SSD a rendszerrel lesz a "C" a 2TB-os HDD a "D" és az új 1TB-os HDD pedig "F" (vagy "E" ha nincs ODD)
A torrent programban meg lehet adni több letöltési helyet is. Tehát pl. ha a D\TORRENT útvonal végén lévő tárhely betelik akkor jöhet az F\TORRENT

(#52974) toompa válasza Cs1csó (#52973) üzenetére


toompa
őstag

Ez szuper. Én meg a bonyolultabb megoldáson gondolkodtam.
Ránézek a kliensre.
Nagyon szépen köszönöm a segítséget!

(#52975) mediaplayer


mediaplayer
csendes tag

Sziasztok!

Van egy olyan problémám hogy vettem egy HDD-t (WD RED 3TB) használtan. A lemezkezelőben úgy mutatja nekem mint ha két külön álló fizikai lemez lenne.

Hogy tudom én őket egyesíteni?

0 pozítivval rendelkező újoncoknak NEM utalok előre, ha min 5 pozítivat szerez akkor talán. mediaplayer felhasználónak 21 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#52976) thedivision2


thedivision2
aktív tag

Sziasztok !

Adott egy 250 GB-os SSD, amiről eltűnt egy pár GB szabad terület. A képen látszik, hogy 187 GB a foglalt terület, viszont a rajta található adat a rejtett fájlokkal együtt csak 165 GB. 22 GB nem tudom hol van. Van esetleg megoldás rá, hogy esetleg ezt előkerítsem ? Nagyjából 3 hetes friss telepítés. Előre is köszönöm !

(#52977) King Unique válasza mediaplayer (#52975) üzenetére


King Unique
titán

Itt először azt kellene tisztázni, hogy hogyan (SATA / USB) van csatlakoztatva az a HDD, nincs-e esetleg valamilyen RAID mód beállítva, másik porton csatlakoztatva mi a helyzet, Windowsnál eszközkezelőben minden rendben van-e, stb.
Ha az előző tulaj gányolt össze valamit, akkor az szép... Amúgy van a WD-nek saját diagnosztikai szoftvere, azzal esetleg meg lehet próbálni törölni, ha más nem megy.

(#52978) King Unique válasza thedivision2 (#52976) üzenetére


King Unique
titán

NTFS fájlrendszer, hozzáférési engedélyek, nincs engedélyed az egyes mappák tartalmának listázásához, a fájlkezelőben a védett rendszermappák (pl. System Volume Information, $Recycle.Bin) és rendszerfájlok (pl. lapozófájl, hibernációs fájl) biztonsági okokból alapból nem is jelennek meg még a rejtett fájlok mutatásának bekapcsolásával sem, max. a védett rendszerfájlokénál, stb. Ezért is fals alapesetben az ilyen kijelöljük a C gyökerében a mappákat és megnézzük, összeadjuk a méretüket módszer...
Amúgy ott van a gépházban a tárhelyhasználat, valamint olyan speciális célprogramok, mint pl. a SpaceSniffer, TreeSize, WinDirStat, az utóbbiak egyértelműbben megmutatják pontosan mi és mennyit foglal.

[ Szerkesztve ]

(#52979) mediaplayer válasza King Unique (#52977) üzenetére


mediaplayer
csendes tag

Egy külső HDD házban van a lemez és USB-n van csatlakoztatva. Ha NAS-ben van és JBOD-ba formázom akkor egybe látja de ha visszarakom a HDD házba és gépen nézem akkor ez a jelenség van.

0 pozítivval rendelkező újoncoknak NEM utalok előre, ha min 5 pozítivat szerez akkor talán. mediaplayer felhasználónak 21 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#52980) Doky586 válasza mediaplayer (#52979) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az előző tulaj XP-vel használta, az meg csak így kezeli ha 2TB-onként szétszeded neki. Na ezt kéne a gyártói szoftverrel (de nem azzal amit mutatsz) visszakapcsolni normál módba. (esetleg jumper nincs a hdd-n?)

Nem elfedni kell a hibát jbod-al, hanem javítani. :B

[ Szerkesztve ]

(#52981) liksoft válasza mediaplayer (#52979) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!
Szerintem az USB ház vezérlője "vágja ketté" a drive-ot, hogy régi rendszer alatt is teljesen kihasználható legyen.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#52982) Doky586 válasza mediaplayer (#52979) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ja hogy USB ház.. :(((
Dugd át sata portra! Ha ott jó akkor nagy ívben dobd a hátad mögé azt a dokkolót.. ;)

(#52983) King Unique válasza mediaplayer (#52979) üzenetére


King Unique
titán

Aztán pontosan (modellszám, link) milyen külső HDD házban, kezel az normálisan 2+ TB-os HDD-ket? Ha nem, akkor annyira nem meglepő a jelenség, + ha esetleg a NAS JBOD módban valamit belegányolt.
Ha van rá lehetőség, akkor célszerű lenne SATA-n csatlakoztatva kipróbálni a HDD-t, mint már említették. Ha ott oké, akkor az USB-s ház a probléma forrása. Ha nem, akkor meg lehet tovább fejtegetni. :D

(#52984) daeyvd44


daeyvd44
tag

Sziasztok,
Kicsit hasonló a problémám mint mediaplayer-nek, csak fordítva.
Nekem eddig egy Seagate BarraCuda 6TB-os HDD volt beletéve egy Verbatim külső házba. Azon keresztül is lett formázva GPT partícióra.

Azonban most, hogy betettem egy nagy gépbe belső HDD-ként egyszerűen nem látja rendesen. Egész pontosan arról van szó, hogy a Windows gyári kezelője MBR-nek látja és nem tudom még csak formázni sem. Easaus szintén így látja, viszont át tudnám alakítani GPT-re de azt meg nem engedi mert először csökkenteni kéne a méretét amit szintén nem tudok megcsinálni.
A probléma az, hogy ez a 6TB-os HDD majdnem tele van írva és jelenleg sehogysem tudom lementeni az adatokat mert nincs még 1 6TB-os vinyóm még csak ismerősi körben sem.

Erre tudtok esetleg valami megoldást, hogy adatvesztés nélkül, hogyan tudnám megoldani ezt a problémát?

Köszönöm szépen előre is.

(#52985) KROK640


KROK640
veterán

Fölöttébb (számomra) szokatlan problémába ütköztem. Lett ugye egy 4TB-os HDD-m, amit tegnap egyben egy particióként gyönyörűen felismert a rendszer. Ma két külön particióra akartam venni, és jöttek a kellemetlen meglepetések :
Konkrétan ha 2048GBnál kissebb méretet írok be első lemeznek, akkor automatikusan három része akarja szedni... ezzel még kibékülnék, csakhogy a 2048GB feletti területre még kötetet sem tudok létrehozni :(
Nem engedi a meglévő kötetet kiterjeszteni, nem engedi (egyszerűen inaktív a menü) hogy a 2048GB feletti terültre új kötetet/partíciót, akármit hozzak létre :(

https://kepkuldes.com/images/6969e0f03ca5e13d91ecf665baf54e4d.png

Olyan mintha valamiféle limitbe ütköznék (ez egyébként a hamis merevlemez tényét is kizárja, mivel akkor 1863 vagy kisebb lenne, nem pedig ennyire elvágólagosan 2048GB).
Egyszerűen ötletem sincs, az meg nem lenne jó, ha konkrétan 1,67TB területet nem tudnék használni a merevlemezről.

Oprendszer Win7 utimate SP1 64 bit, és eddig a saját lemezekezelőjével próbálkoztam csak. A HDD egyelőre külső házban van, de korábban is ott volt.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#52986) KROK640 válasza KROK640 (#52985) üzenetére


KROK640
veterán

probléma megoldva :)

futtatás -> diskpart
Ekkor bejön egy dos ablak
list disk
Itt meglátod hanyas lemezzel van dolgod, esetemben a kettes volt
sel disk 2
clean
convert gpt
exit

És máris látta a kötetet kezelő a 2TB feletti részt is.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#52987) King Unique válasza daeyvd44 (#52984) üzenetére


King Unique
titán

"Erre tudtok esetleg valami megoldást, hogy adatvesztés nélkül, hogyan tudnám megoldani ezt a problémát? "

Igen, visszarakod az eredeti külső házba a HDD-t és ott mented le az adatokat, ha USB-n eltérő volt a logikai szektorméret (példa), ennyi.

Ha megtörtént az adatmentés, akkor meg lásd az alábbi leírást, illetve Windowson sem csak formázás és lemezkezelő létezik.

How to use DiskPart to clean and format drive not working on Windows 10

(#52985) KROK640:
Akkor csak a szokásos volt... :))

(#52988) Doky586 válasza KROK640 (#52986) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Adatmentés után (ha kell):
- win lemezkezelőben töröld róla a partíciókat
- lemezen jobb katt, konvertálás GPT lemezzé
- mostmár lehet új egybe partíciót csinálni.

Így nem kell(ett volna) parancssorozni.

[ Szerkesztve ]

(#52989) daeyvd44 válasza King Unique (#52987) üzenetére


daeyvd44
tag

Köszi de mint írtam is, nincs még 1 6TB-os hdd-m az adatmentésre :(

(#52990) King Unique válasza daeyvd44 (#52989) üzenetére


King Unique
titán

Az már egyéni probléma, illetve akkor addig (amíg nem lesz új HDD vásárolva) értelemszerűen nem lehet lementeni az adatokat és a PC-ben, SATA-n csatlakoztatva sem hozzáférni, hanem lehet használni tovább USB-n, az eredeti külső házba visszatéve, ott újra hozzáférhető lesz a lemez teljes tartalma, mint említve volt. Feltéve, hogy a 3rd party particionáló programmal (EaseUS) nem lett SATA-n belepiszkálva, mert ha igen, akkor értelemszerűen nem. :(

[ Szerkesztve ]

(#52991) KROK640 válasza Doky586 (#52988) üzenetére


KROK640
veterán

Köszi, jó ezt tudni így utólag :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#52992) daeyvd44 válasza King Unique (#52990) üzenetére


daeyvd44
tag

Sejtettem, hogy nincs rá jobb megoldás mint a teljes formázás. Az Easeus-t próbáltam de nem engedett vele semmit csinálni. Külső HDD-ként továbbra is elérem a rajta lévő adatokat, úgyhogy egyelőre kikötöm akkor a rendszerből amíg nem lesz másik HDD-m.
Köszönöm.

(#52993) blendész


blendész
tag

Sziasztok!
Még egy utolsó bitlockeres kérdés: ha már feloldottam a bitlockert a jelszó megadásával, van rá mód, hogy újra le tudjam zárni? Egyelőre csak a gép újraindításával sikerült ezt megtennem, amikor bekapcsoláskor újra fel kell oldani az adott lemezt.
Egyelőre úgy tűnik számomra, hogy a win békén hagyja a titkosított winyókat, így pozitív mellékhatásként jelentkezik, hogy a lezárt hdd-ket nem tekergeti időről-időre, feleslegesen be-bekapcsolgatva. (Hosszabb távon még nem teszteltem, remélem, hogy így van.)

[ Szerkesztve ]

www.meszlenyiandras.com

(#52994) Doky586 válasza blendész (#52993) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Pl kijelentkezel..(?)

(#52995) blendész válasza Doky586 (#52994) üzenetére


blendész
tag

Az újraindításnál valóban egyszerűbb, de reméltem, hogy van egy dedikált megoldás, hogy az adott lemezt visszazárhassa az ember és ne kelljen futó folyamatokat újraindítani csak ezért a kijelentkezéssel.

www.meszlenyiandras.com

(#52996) King Unique válasza blendész (#52993) üzenetére


King Unique
titán

(#52997) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.
A nas-omba lévő hdd smart értékeire ránézne valaki? Nekem ez magas .

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#52998) blendész válasza King Unique (#52996) üzenetére


blendész
tag

Köszi!
Most már csak azt kell megálmodjam, hogy a fórumról letölthető registry-buherátort akarjam-e a gépemre. :) (Parancssoros megoldásokkal biztos nem szórakozok.)

www.meszlenyiandras.com

(#52999) King Unique válasza blendész (#52998) üzenetére


King Unique
titán

Az nem registry buherátor, hanem egy előre elkészített .reg file, amit lefuttatva automatikusan hozzáadja a kívánt bejegyzést, beállítja a megfelelő értéket, stb. De ha ez nem felel meg számodra, akkor manuálisan is megoldható a HKEY_CLASSES_ROOT\Drive\shell útvonalon a lock-bde hozzáadásával. Másik megoldás a parancsoros (CMD + PS), ahol nem mintha akkor meló lenne kiadni 1 db parancsot.
Ha egyik előbbi sem opció számodra, hát akkor marad a ki/be jelentkezés, vagy az újraindítás, ennyi. :))

[ Szerkesztve ]

(#53000) King Unique válasza rostiron (#52997) üzenetére


King Unique
titán

A Seagate HDD-kkel ellentétben a WD-knél általában a Raw Read Error Rate értéke normál esetben = 0. Ha esetedben nem, akkor olvasási hibák voltak, ami rossz esetben lemezfelület vagy olvasófejek hibájára utalhat. Viszont ha a HDS (lehetőleg az aktuális, 5.70-es verziót kellene használni) szerint oké a SMART és a HDD állapota, valamint a tesztjei és/vagy a gyártó saját tesztszoftvere sem jelez hibát, akkor nem különösebben kell ezzel foglalkozni.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.