Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#20001) zyben


zyben
tag

Sziasztok!
Ez mitől lehet? Laptop Hdd csere után. Sata WD HDD Az op rendszer Windows 7 32 bit. Lassú, fagy. Nem mindig bootol be.Frissen van telepítve, idáig 4x telepítettem újra. A régi rossz HDD-nél nincs ilyen gond.(A rossz HDD-n sok szektorhiba volt, azért lett cserélve.)
Xp. nél kékhalál.
Hdd Sentinel:
A lemez és a számítógép közötti adatkapcsolatban előfordultak problémák 4755 alkalommal.

Esemény azonosító 11
Forrás ATAPI
Az illesztőprogram vezérlési hibát talált a következőn: \Device\Ide\IdePort1.

És ezt az event id:11 nagyon sokszor írja az eseménynaplóban.

Köszi a segítséget.

(#20002) liksoft válasza petiww (#20000) üzenetére


liksoft
nagyúr

A kártya BIOS-ban (IOI910) ha sikerül, alacsony szinten formázd a winyót. Talán ez segít.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#20003) petiww válasza liksoft (#20002) üzenetére


petiww
tag

Igen, már próbáltam, de mintha nem csinálna semmit a vinyó, (nem kattog, nem kerreg, nem villog a ledje sem - még csak nem is világít) de azért megpróbálom, hátha lesz valami. Egyenlőre köszi a segítséget.

(#20004) liksoft válasza zyben (#20001) üzenetére


liksoft
nagyúr

Controller? Driver? :F

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#20005) zooole


zooole
senior tag

Remélem valaki még benéz ide. Tehát van egy régi 1000 napos Maxtor 160as IDE HDD-m. Rég nem használtam, de fizikai gondja biztosan nincs ugyanis egy helyben volt. Rádugtam a gépre TC látja, de mikor rámegyek azt mondja nincs ilyen meghajtó. Fura. Sajátgép formázná, de nem tudja. Teljes formázás sem megy. Bios egyébként szépen látja. Van előtte egy IDE DVD író masteren. Ez pedig slave. HDD Sentiel 7%-ot ír!!! Jó pár szektor hiba, de maradandó károsodásra utaló dolgot nem találtam. Nem tárolnék rajta fontos adatokat. Teljesen pótolható, de azért örülnék ha életet lehetne lehelni bele. HDD Regenerator sajnos fizetős. Fat32-re formáznám.

(#20006) zooole


zooole
senior tag

HDD Regenerator elvileg tudná javítani, de fizetős :( Valaki tudna ajánlani más lehetőséget?

(#20007) petiww válasza zooole (#20006) üzenetére


petiww
tag

Ment PŰ!

(#20008) zyben válasza liksoft (#20004) üzenetére


zyben
tag

Rámentem a frissítésre, de azt írja, hogy naprakész. Esetleg lehet az alaplap lett kuka? De akkor a régi vinyó miért megy jól. event id: 11 nélkül?

(#20009) Skatysuti válasza liksoft (#19996) üzenetére


Skatysuti
tag

Üdv 16 mb ami 76 fájl másolása de törlése is gondot okoz neki neki tudom mi lehet a probléma?
lehet rá valami megoldás vagy csak format?

ASUS Rog Strix G17 G713QM HX1139T+ 2x16gb Kingston Fury Impacr 3200mhz cl20, Samsung 980pro NVMe m.2 SSD, ASUS ROG Strix XG259Cm, Asus Rog Chakram X+ ASUS Rog Scabbard 2, Steelseries Arctis Nova7 Wireless, Xbox elite controller 2, Samsung Galaxy S22U 12/256 HUAWEI Watch Gt2, HUAWEI FreebBuds Pro

(#20010) ko9


ko9
addikt

Üdv!
Szeretnék venni egy 750-es Samsung vinyót, annyi a problémája, hogy Sentinel szerint van rajta 52 hibás szektor. Nem rendszerpartíciónak szeretném használni, hanem egy letöltőgépbe adattárolónak (0-24ben fog menni a gép, a rendszer másik vinyón van).
Kérdésem az lenne, hogy mennyire bízhatok meg benne, mennyire érdemes erre költeni? Nem nagy probléma ennyi hibás szektor?
Köszönöm előre is a válaszokat! :R

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#20011) Murphistic válasza ko9 (#20010) üzenetére


Murphistic
aktív tag

Én a helyedben nem venném meg. Gondolj arra is, hogy az eladó valami miatt el akarja adni a lemezt, miközben 750GB tárhely gondolom neki is jól jönne. Szerintem az 52 hibás szektor már túl sok, pláne úgy, hogy adatot tárolnál rajta.

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#20012) liksoft válasza Skatysuti (#20009) üzenetére


liksoft
nagyúr

Kicsit részletesebben ha kérhetném. Ez nekem kínai. :B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#20013) eziskamu válasza Murphistic (#20011) üzenetére


eziskamu
addikt

Az se mindegy mennyit kérnek érte, és hogy a gyári diagnosztikai program mit mond a meghajtóra, és el tudja-e ezeket a hibákat tüntetni. Lehet neki csak hurcolászni kellene. De tartós tárolásra tényleg nem ajánlott.

[ Szerkesztve ]

(#20014) whisperity válasza ko9 (#20010) üzenetére


whisperity
tag

Kéne ismerni a lemez előéletét, mi történt vele amitől hibás szektorokat kapott.

(#20015) eziskamu válasza whisperity (#20014) üzenetére


eziskamu
addikt

Úgy is azt mond, amit akar az eladó. Csak a külső és a gyári diagnosztikai progi ami biztos támpont (ez a House féle mindenki hazudik szemlélet ;] )

(#20016) whisperity válasza eziskamu (#20015) üzenetére


whisperity
tag

:R

Én az ilyen elektronikai cuccokban mindig is hadilábon álltam a használt kütyükkel. Nézze meg a gyárival aztán kiderül.

(#20017) ko9 válasza eziskamu (#20015) üzenetére


ko9
addikt

Azabaj, kipróbálni nem tudom, van egy Sentinel SMART oldaláról kép, ha az mondana valamit :F

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#20018) whisperity válasza ko9 (#20017) üzenetére


whisperity
tag

Tedd fel.

(#20019) ЯΞD


ЯΞD
senior tag

üdv..

vettem egy asrock z68 extreme4-et i52500k-val. WD sataIII-as 64mb cache vinyot is. És win 7-ben mikor kipontozza a teljesítmény adatokat 5.8-at hoz rá. minden másra 7 fölött. Az érdekes az. hogy sataII-es nél is ennyit hozott. Akkor most ezek szerint nem értem el gyorsulást vagy nem jól van bekötve? én a sata 0-ba kötöttem. a gépkönyv szerint az sata3 connector. de van olyan is hogy sata3_M1 white. marvell se9120 az nem tudom micsoda.

[ Szerkesztve ]

(#20020) zyben válasza zyben (#20001) üzenetére


zyben
tag

Ma megpróbáltam feltenni a Vistát, mert gyárilag az volt a gépen, gondoltam hátha az a baj. De sajnos ugyanazt a hibát észleltem. Lassú, nem mindig bootol be, az esemény naplóban 1 óra alatt eseményazonosító:11- ből vagy 10 látható. Forrásként az ATAPI-t adja, és ezt írja: Az illesztőprogram vezérlési hibát talált a következőn: \Device\Ide\IdePort1.
És ami zavar, meg ami miatt nem tudok tovább haladni a dologban, hogy a régi HDD-n szépen fut a windows7, nincs Event id:11
Valaki találkozott már ilyennel? Hol tudnék segítséget kérni, ha itt nem bírtok a dologgal?
Köszi előre is a választ.

(#20021) liksoft válasza zyben (#20020) üzenetére


liksoft
nagyúr

SATA1/2, teljesítményfelvétel, stb.... Keresd a különbséget a két drive között, és hátha sikerül találni valamit.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#20022) Mentát


Mentát
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy 880GA-UD3H alaplap, otthoni szerverben használom. Van benne két alaplapi SATA kontroller, az egyik 6 portos SATA3, a másik 2 portos SATA2.
Namost betelt a 8 db 2 terás vinyóm, úgyhogy bővítésbe kezdtem.

Először vettem egy olcsóbb ASROCK SATA3 2 portos+eSATA PCIe kontrollert. De ahogy beteszem valamelyik slotba (nem is kell hogy vinyót dugjak rá) az oprendszer nem indul el.
Mindhárom kontroller bios-a szépen elindul, mindegyik felismeri a vinyókat amit rádugok, de utána, mikor indítani kellene az oprendszert, csak üres képernyő és villogó kurzor látható.
Esetleg hosszú-hosszú idő múlva kiírja hogy Starting Operation System, de aztán semmi több.

Amiket próbáltam:
BIOS-ban boot sequence és Hard Disk Priority állítás.
Firmware frissítés.
Boot vinyó átdugása a kártyára.

Semmi sem segített, úgyhogy vettem egy 4 portos Adaptec 1430SA-t (úgyis ez lett volna a végleges megoldás, csak várni akartam volna még vele).
Na ezzel ugyanez volt a szitu...

Nem tudom valaki látott-e már ilyet, ha igen mi volt (volt-e) megoldás.

Előre is köszi

Clint Eastwood bekaphatja...

(#20023) Mentát válasza Mentát (#20022) üzenetére


Mentát
csendes tag

Plusz infók:

Az Adaptec 1430SA-nak van menüje, Ctrl-A-val lehet előcsalogatni, miközben indul a BIOS-a.
Ilyenek vannak benne:
Array Configuration Utility: (Ez gondolom nem kell, mert nem akarok RAID tömböt)
SATASelect Utility:
Controller configuration: Itt ezeket lehet engedélyezni/tiltani: Runtime BIOS, Array based BBS support, Physical Drives Display during POST
SATA configuration: Itt ezeket lehet portonként engedélyezni: Write cache, Device Security Lock, SMART, Allow Read Ahead
Disk Utilities:Itt ezeket lehet lemezenként: Format Disk, Verify Disk Media

Az az érdekes, hogy az alaplapi BIOS-ba bele sem tudok menni rendesen, ha be van dugva SATA/RAID kártya.
Nyomogatom szorgalmasan a DEL-t, és a végén fel is jön a BIOS setup képernyő, de nincs egyetlen menüpont sem rajta!

Lehet hogy esetleg átfedés van az alaplapi BIOS egyes részei és a kártyák BIOS-ának címtartománya között, ezért ha bedugom valamelyiket, elfedik az eredeti alaplapi BIOS-t?

Ha kihúzom a kártyát, az alaplap BIOS-ában a következők vannak:
Hard Disk Boot Priority: Itt a nyolc alaplapi port, plusz a "Bootable Add-in cards" sorrendjét tudom tetszőlegesen beállítani.
Már végigpróbáltam mindegyiket az első helyre...

Ezen kívül még a First/Second/Third Boot Device-okat tudom beállítani Floppy-tól LS120-on keresztül egész az USB-ZIP drive-ig bármire.
Ezeket is próbálgattam, de persze nem minden variációt

Clint Eastwood bekaphatja...

(#20024) kiborg


kiborg
aktív tag

Hali!
Kaptam egy 80GB-s Toshiba laptop winyót(SATA).
Az asztali gépem fel is ismeri, lassabban áll fel a rendszer, mint szokott, de feláll, BIOS látja, eszközkezelő látja.
Amikor Win7 alatt használni akarom, a winyót ismeretlennek látja, rendbe akarja tenni az MBR-t, de adathibával hibára fut (CRC), Ezt mit jelent ? Illetve mit lehet vele kezdeni, hogy működjön.
Néha hallani olyan hangot, mintha a fejet mozgatná, de főleg akkor, ha tényleg akarok is vele csinálni valamit.
Megoldás valakitől ?
Mélyformázást próbáltam, nem segített.
Win7 bott dvd-ről is próbáltam megjavítani az MBR-t bootsect paranccsal, ott is CRC hiba miatt nem hajtotta végre.

Üdv Kiborg

Ésszel él az ember - mondá a kannibál!

(#20025) liksoft válasza kiborg (#20024) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szerintem semmit. Ha a SMART nem tudja javítani, akkor 0. szektor hibával egy winyó kuka.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#20026) liksoft válasza Mentát (#20023) üzenetére


liksoft
nagyúr

Az alaplap témájában kérdezted? Inkább kompatibilitási gondnak érzem, vagy BIOS beállításnak / problémának.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#20027) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Sziasztok!

Aggodalmam miatt írok ide. Van egy 1terrabájtos méretű Samsung HD103SI merevlemezem. Eddig hiba nélkül futott, ám felraktam a HD Sentinelt, mert kíváncsi voltam a hőmérsékletekre, és rossz meglepetés fogadott.

Aztán gondoltam lefuttatok egy felület tesztet, ami egy hibás szektort talált, az összes többi pedig jó volt.

Aztán gondoltam lefuttatok még egy rövid ön tesztet ami így nézett ki:

Kicsit aggasztanak ezek a problémák a lemezzel. Van bármiféle tennivalóm? Lehet, hogy meg fog halni? :Y Nem túl öreg, hamar lenne.

Egyébként az első képen látható adatátviteli problémák régebbiek, de kicseréltem a kábelt, és azóta nem növekedett.

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#20028) Mentát válasza liksoft (#20026) üzenetére


Mentát
csendes tag

Köszi, sikerült megoldani.

Updatelnem kellett az alaplapi BIOS-t az F8F-es béta firmware-rel.
Innentől már elkezdett bootolni. (Az előző, F7-es rendes BIOS nem volt jó).

Aztán még az Adaptec kártya firmware-ét is update-elni kellett, hogy a server 2008 r2 észrevegye az új hardware-t.

Clint Eastwood bekaphatja...

(#20029) ruti válasza Snowy_owl (#20027) üzenetére


ruti
Közösségépítő

nem kell azonnal a legrosszabbra gondolni :B ,
a HDS (szoftveres) önteszt gyakran nem fut le, akár még a függőben lévő áthelyezés miatt sem
gyártó hardveres tesztjeit próbáld meg, pl. Hiren's CD-n van Samsung gyári prg-csomag

mindig legyen backup-od, és nyugodtan használhatod tovább a vinyód
de hagyd fent a HDS-t monitorozni

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#20030) zarayg


zarayg
aktív tag

Üdv.

Segítségeteket kérném!:)

Nos az lenne a problémám hogy:

Amerikából kapta egyik ismerősöm, és egyszer csak azt csinálta, hogy:
Windows-on keresztül csatlakoztattuk, felismerte, kiírta, hogy telepítette a hozzá való driver-t (háttértár) és minden okés. Ha rámegyünk, akkor kiírja, hogy nincs ilyen meghajtó. A windows látja, hogy 468GB van, de nem lehet se formázni, se semmit se csinálni vele. Linux alatt se tudok vele mit csinálni, illetve Hiren's Boot CD-vel se tudtam vele mit kezdeni, mivel nem ismeri el. Mini USB-s csatis a HDD.

Paraméterei:

Western Digital Scorpio Blue
WD5000BEVT - 00A03T0
S/N: WXLX08714393

Képek róla:

Kép1.....Kép2....Kép3

Kérdések:

Mitől lehetett ez? Mit lehet vele csinálni?
Érdemes-e javítani? Ha igen, hol, mennyiért?

Segítségeteket előre is köszönöm!:)

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 36-30/935-51-87! || Szépen kérlek! Ha írok PM-et, akkor legyél hajlandó válaszolni rá! Köszönöm.

(#20031) whisperity válasza zarayg (#20030) üzenetére


whisperity
tag

A HDD mini USB-s, vagy maga a keret? Mert ha csak a keret, a HDD kivehető belőle és csatlakoztatható SATA kábellel.

[ Szerkesztve ]

(#20032) zarayg


zarayg
aktív tag

a HDD:)

Telefonszámom: 36-30/935-51-87! || Szépen kérlek! Ha írok PM-et, akkor legyél hajlandó válaszolni rá! Köszönöm.

(#20033) liksoft válasza zarayg (#20032) üzenetére


liksoft
nagyúr

[link] A keret. A kiegészítő elektronika szerintem leszedhető.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#20034) zarayg válasza liksoft (#20033) üzenetére


zarayg
aktív tag

Nézdcsak.

ez alatt lenne a SATA csati?

Edit: szétszedtem és nem találtam sata csatit :(

Kép

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 36-30/935-51-87! || Szépen kérlek! Ha írok PM-et, akkor legyél hajlandó válaszolni rá! Köszönöm.

(#20035) whisperity válasza zarayg (#20034) üzenetére


whisperity
tag

Ott van a mini-USB csatlakozó alatt, csak takarja a kiegészítő elektronika. Legalábbis annak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#20036) zarayg válasza whisperity (#20035) üzenetére


zarayg
aktív tag

de ott nincs sata csati.

Telefonszámom: 36-30/935-51-87! || Szépen kérlek! Ha írok PM-et, akkor legyél hajlandó válaszolni rá! Köszönöm.

(#20037) liksoft válasza zarayg (#20036) üzenetére


liksoft
nagyúr

DE VAN!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#20038) zarayg válasza whisperity (#20035) üzenetére


zarayg
aktív tag

azok forrasztott lábak, oda vannak forrasztva a nyákhoz

Telefonszámom: 36-30/935-51-87! || Szépen kérlek! Ha írok PM-et, akkor legyél hajlandó válaszolni rá! Köszönöm.

(#20039) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Szerintetek erre a winyóra mit fognak mondani szervízben? Ritkán hallottam kattogni (de tényleg ritkán), a hibát onnan vettem észre, hogy még egy dvd-rip is szaggatott, amikor erről játszottuk le, ennek ellenére másolni lehet rá/róla 100-110-el simán.
Biztos nem a kábel az oka ahogy írja, mert már többet is próbáltam, illetve több csatlakozóra rákötni is, semmi változás.

HD Sentinel kép

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#20040) whisperity válasza A_ScHuLcZ (#20039) üzenetére


whisperity
tag

Semmit nem fog mondani rá a szervíz, mert úgy tűnik, a winyónak semmi baja. Cseréld ki az adatkábelt és ellenőrizd a tápellátást.

(#20041) A_ScHuLcZ válasza whisperity (#20040) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Ezeken már túl vagyok, legalább 3-4x cseréltem már a kábelt hol másik winyóval, hol teljesen újra, tápcsatiból is kapott már újat. 5 winyó van a gépemben, semelyik másiknak nincs baja, csak ennek. A táp: Coolermaster Silent Pro 600W
Én a winyóra gyanakszom inkább. :F

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#20042) moonguru válasza zarayg (#20038) üzenetére


moonguru
őstag

Biztos?

Egyébként:

Warranty Services

Warranty Check for End User
Update Warranty Instructions X

By default, the warranty date is calculated from the manufacture date. However, if you have proof of purchase, we can update the warranty to calculate it from the purchase date. If you feel that the warranty date needs to be updated from the purchase date, please follow the instructions below.

Send us an email from this link:
http://wdc.custhelp.com/cgi-bin/wdc.cfg/php/enduser/ask.php
Put in "Update warranty" in the subject line.
Attach a picture or a scanned copy of your purchase receipt (jpg, jpeg, or gif formats only, max 500KB)
Send the email.

Once we receive the email, we will verify the information and update the warranty accordingly. You will receive a response from us about the status of your email.
Warranty Inquiry for UNITED STATES

Select Serial No Model No Status Exp Date Options
WXLX08714393 WDMLB5000TN In Limited Warranty 6/12/2014† Upgrade

Number of drives eligible for Replacement: 1
Number of drives ineligible for Replacement: 0

Monitor Guru!

(#20043) liksoft válasza zarayg (#20038) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nézd meg jól. Úgy szokták, hogy az adat és a tápcsatlakozó egy fekete műanyagra vannak szerelve. Vagyis egy dual csatlakozóról beszélünk. A kis nyák szerintem lehúzható a winyóról. Csak egyben lévőnek látszik, mert a csatlakozó winyó része, és a panelé azonos anyagból van, így egy darabnak látszik.

Vagy a kép készült rossz szögből, és nem úgy látom ahogy kéne.

Nem szoktak forrasztani egyébként SATA csatlakozóra, és ez a típus SATA csatival kellene, hogy rendelkezzen.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#20044) Hukimoo


Hukimoo
csendes tag

hali!
A gond a következő: van egy 500gb-ow WD belső sata vinyó. működött szépen 2 évig. aztán 1x csak nem akart beindulni, de úgy hogy még a windows se töltött be annyira tré volt a merevlemez. aztán kihúztam a sata dugót. beindult windows, majd beudgtam és volá látta.. utána ezt csináltam egy darabig.... sata dugó kihúz, gép bekapcs, sata bedug, vinyó megjelenik a meghajtók között.. de mostmár ez se segít. fél óráig kell ki be dugni a sata dugót hogy 1x felpörögjön és működjön. mi lehet a probléma oka? néha még be indul, kap kötet cimkét windows tól, és tökéletesen működik, de amúgy istenért se akar beindulni elsőre magától. HELP!

dead end of the black lines

(#20045) Imco válasza Hukimoo (#20044) üzenetére


Imco
őstag

Sentinel, wd dlg. Utána gyere vissza.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#20046) czral


czral
csendes tag

Helló!

Nemrég vettem egy IOMEGA eGo Encrypt Plus Portable 500GB-os külső merevlemezt.
Van esetleg valakinek valamilyen tapasztalata ezzel a példánnyal?

Sajnos nem néztem eléggé utána, mit is rejt magában. Ez az Encrypt funkció csak megkeseríti az életem.

A lényege az, hogy csatlakozás után csak egy partíciót látunk, amin a biztonsági program telepítője van. Telepítés, jelszó-megadás és újbóli csatlakoztatás után automatikusan indul a program és kéri a jelszót.
Sikeres belépés esetén elérhetővé válik a másik partíció is.

Eddig ez rendben is lenne, de pár napja csak a belépésig tudok eljutni.
A másik partíció (amin az adataim vannak) a sajátgépben megjelenik ugyan, de megnyitni nem tudom.
A köv. válaszokat kapom:
L:/ nem érhető el.
A fájl vagy a könyvtár sérült vagy nem olvasható.

vagy

a lemezt használat előtt formázni kell.

Sajnos elég sok adatot mentettem már ki erre az elfuserált lemezre, kérem aki tud hasznos információval szolgálni, az jelezze.
Köszönöm!

(#20047) Imco válasza czral (#20046) üzenetére


Imco
őstag

Ezek a titkosítós cuccok ilyenek!
Első körben nézd meg sentinellel, meg - ha van neki- saját szoftverrel, hogy mit mondanak az állapotáról. Másik gépben is megnézheted, hogy ott mit csinál.

Majd kereshetsz egy szakít, ha így nem megy. A titkosítás odatesz az adatmentésnek.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#20048) liksoft válasza Imco (#20047) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Nézd meg a leírását, megéri. Csak rendszergazda tudja telepíteni, beállítani, de nem tudja használni. Ahhoz userként kell belépni. Mindent mindenki előll titkosít. Ha ilyenen lettek volna a NASA adatok, akkor azokat nem ellopni, de használni is alig tudták volna. :D

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#20049) Imco válasza liksoft (#20048) üzenetére


Imco
őstag

Aranyos! :)) :C

Üdv! Imco

(#20050) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Hallottatok már olyan programról, hogy BC Wise? Adatvisszaállítás megakadályozására való low-level formázó program, rákerestem, de nem találtam ilyet, csak BD Wise-t. Főnököm mondta, hogy ezt szokta használni (most nincs itt, és kéne a progi), ráadásul az előbb láttam az egyik gépen a telepített programok között is, gondoltam majd rákeresek google-n és leszedem, de azóta már gyalultam teljesen az egész winyóját.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.