Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#51201) pjen válasza kircsi28 (#51200) üzenetére


pjen
félisten

Mért nem másolod át az egészet az uj vinyóra,a régit kivennéd és eltennéd.Legalább nem lassítaná a gépetl

(#51202) kircsi28 válasza pjen (#51201) üzenetére


kircsi28
aktív tag

Ebben igazad van, de attól még szeretném tükrözni, raibe tenni tudtommal utólag már nem lehet ha van rajta adat, de ezt sem tudtam megoldani, tud valaki segíteni mi a megoldás?
köszi

(#51203) *Ropi* válasza kircsi28 (#51202) üzenetére


*Ropi*
félisten

Lemented róla a dolgokat egy harmadik HDD-re, utána már RAID-be teheted (csak nem azzal, amire átmentetted), majd, ha megvan, akkor igény szerint visszamásolod rájuk a dolgokat.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#51204) Golyobis


Golyobis
aktív tag

Sziasztok, ha nem kapcsolódó a téma akkor bocs.

Nemrég vettem egy laptopot, hd sentinel szerint az ssd-nek 96%-os az állapota:

Először sorolja hogy minden hibátlan, majd: "...A kondíciót a következő smart attribútumok értéke határozza meg: 173# Wear Leveling count"

Nos, az eladó azt mondta hogy a hd sentinel hülyeségeket ír ssd-re, ne foglalkozzak vele, és valójában tökéletes az állapota, és ezt minden ssd-hez komolyabban értő tudja.

Mennyire volt kamu amit mondott, és mennyire baj hogy nem 100% hanem csak 96%? Ez mit jelent pontosan?

[ Szerkesztve ]

(#51205) pjen válasza Golyobis (#51204) üzenetére


pjen
félisten

Természetes elhasználódás.Attól még hibátlan.

(#51206) Golyobis válasza pjen (#51205) üzenetére


Golyobis
aktív tag

Tehát akkor az illető kamuzott ha jól értem.

Ha jól értem akkor még az élettartam 96%-a hátravan, vagy innentől felgyorsul a folyamat?

(#51207) King Unique válasza Golyobis (#51204) üzenetére


King Unique
titán

Nem, nem kapcsolódik, mivel ez HDD probléma és nem SSD probléma topik. Az utóbbi témával általánosan nem meglepő módon a Flash SSD topikban foglalkozik.

Amúgy meg: az SSD kondíciója, tények és tévhitek.

Megfejtés: nem, nem gond SSD-knél a 96%-os kondíció. Ahogyan az sem, hogy a HDS a szöveges értékelésnél odaírja, hogy melyik attribútum értéke alapján számolja a kondíciót.

(#51208) pjen válasza Golyobis (#51206) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem nem kamuzott,csak félre értettétek egymást.Nem gyorsul fel.Arányosan csökken,legalábbis nálam.

(#51209) Golyobis válasza King Unique (#51207) üzenetére


Golyobis
aktív tag

Ok, nem vagyok hardver guru így arra gondoltam hogy a Flash SSD valami SSDhez kötődő speciális izé, ezért rá se kattintottam. Számomra mezei userként az SSD az csak szimplán SSD és nem "Flash SSD".
Most már ezt is tudom. :))

Amúgy kösz a választ mind neked, mind pjen-nek.

(#51210) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Üdv!

Van egy régi WD 3200bpvt. Nagyjából igazából nincs vele probléma, de van egy érdekesség ami feltűnt. Miközben Windowst telepítettem hallottam, ahogy ki be kapcsolgat, ami eleve érdekes volt, aztán ránéztem hdsentinelben:

A start/stop count, és a load/unload értéke jó lehet, ez normális?

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#51211) NdrewSunix


NdrewSunix
senior tag

Sziasztok!

Betettem a szép új, most vásárolt sata 1tb Barracuda hdd-t a gépembe, de nem tudja sem a win10, sem az Easeus inicializálni. Lemezkezelő ezt írja:
[kép]

Mi a fészkes fene lehet? Vigyem vissza? Ma hoztam el a boltból becsomagolva.
Köszi a segítséget előre is!

(#51212) King Unique válasza NdrewSunix (#51211) üzenetére


King Unique
titán

Ellenőrizni lehetne, hogy SATA-n a fizikai csatlakozás (port, kábel) rendben van-e, valamint ha felismeri HDS, akkor mit ír az állapotára.

(#51213) King Unique válasza Snowy_owl (#51210) üzenetére


King Unique
titán

Mindkettő értéke a szokásosnál magasabb, de a kb. 525 napos üzemidőhöz képest nem feltétlen annyira sok. Illetve arról volt szó itt a topikban, hogy a 2,5"-os merevlemezek ilyen téren sokat kibírhatnak, valamint hogy szükség esetén hogyan lehet tiltani a sok indulást/leállást és fejparkolást (példa).

(#51214) Snowy_owl válasza King Unique (#51213) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Nagyon köszönöm a választ, akkor elgondolkodom a HDS megvételén.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#51215) devil-k


devil-k
nagyúr

Sziasztok!

Ketyeg a gépemben 2 WD RED 2 TB. Egyszerre vettem mind a kettőt, az egyik 100%-os, a másik pedig 52%-os. Úgy gondolom, hogy ez marhára nem okés. Hogy működik ennek a garanciáztatása? A WD Warranty Status alapján 2018.10.13-án lejárt a jótállás... Akkor ennek annyi?

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#51216) NdrewSunix válasza King Unique (#51212) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

HDS látja, de semmilyen infót nem tud sajnos kinyerni belőle.
Ez lehet még kábel hiba ilyenkor?

(#51217) King Unique válasza devil-k (#51215) üzenetére


King Unique
titán

HDD-knél az 52%-os kondíció tényleg nem a legjobb, vélhetően gyenge/hibás szektorok vannak rajta. Garanciáztatás úgy működik, hogy visszaviszed a boltba és hibára hivatkozva cserét kérsz, vagy a közvetlenül a gyártónál (WD) intézed RMA-val. Viszont ha már nincsen rá garancia, lejárt, akkor utólag nyilván nem vehető igénybe.

(#51216) NdrewSunix:
Ilyenkor érdemes a lehetséges hibaforrást megkeresni, avagy többet kizárni, ahol a fizikai csatlakozás az egyik. Azaz szükség esetén kipróbálni másik SATA porthoz, másik adat- és tápkábellel csatlakoztatva a HDD-t. Valamint lehetőség szerint másik gépen, másik operációs rendszerrel is. Ha a HDD hibás, akkor nyilván vissza kell vinni és garanciális cserét kérni, vagy esetleg elállni a vételtől, ha van rá mód. De ahhoz előtte nem árt biztosra menni, hogy tényleg a HDD hibája-e a gond és nem a vásárló saját hardver és/vagy szoftverkörnyezete.

(#51218) Kuruc2


Kuruc2
senior tag

Üdv!

Az miért lehet hogy a vinyóim - saját érzékelőik szerint legalábbis - már induláskor ekkora hőmérséklet-különbséggel szenvednek?

(Amugy az ssd csak ra van dobva a hdd-re.)

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#51219) Kuruc2 válasza Snowy_owl (#51210) üzenetére


Kuruc2
senior tag

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#51220) NdrewSunix válasza King Unique (#51217) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Azokkal a kábelekkel amivel a másik vinyom megy, azokkal sem tudja formázni egyik szoftver sem. Hiába látja fizikailag.
Úgy gondolom egy win10-nek illene tudnia kezelnie, főleg mert másik kettő hasonló már van a gépben.
Eddig ilyet nem láttam, hogy egy új vinyó kapásból rossz, de végül is csak egy Barracuda.

(#51221) Doky586 válasza NdrewSunix (#51216) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mi az hogy semmit..?

Mutasd róla a HDS információk fül Biztonsági mód részt..

(#51222) King Unique válasza NdrewSunix (#51220) üzenetére


King Unique
titán

Akkor fogod és kipróbálod másik gépben is, vagy ha arra nincs lehetőség, akkor ugyanazon gépen egy másik OS alatt (pl. pendrive-ról bootolt Live Linux), hogy a Windows esetleges hibáját ki lehessen zárni. Ha a másik OS sem tud vele mit kezdeni, akkor meg visszaviszed a boltba, ennyi. Attól, hogy új a HDD, még lehet gyárilag hibás, vagy a kiszállításnál is megsérülhet (pl. leejtés). Plusz a 3,5"-os Barracuda amúgy sem feltétlen a legjobban sikerült sorozat. Vagy ez most 2,5"-os, mert még ez sem derült ki?

[ Szerkesztve ]

(#51223) Armagedown


Armagedown
őstag

A bolhapiacon vettem aprópénzért egy 250 gigás külső merevlemezt, de sajnos 1000 fölött van rajta a szektorhibák száma, de a Minitool Partition Wizard segítségével megoldottam, hogy az összes a particionálatlan területre essen, így még 190 GB terület használható belőle.
Létezik valami más, jobb módszer a szektorhibák elkülönítésére?
Ezt a routeremhez csatlakoztattam, hogy egy mini NASként használhassam.
A HDS 3 %os kondíciót jelez és szerinte még 3 napig fog működni.
Ez volt 2 hete és még mindig működik. :)

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#51224) Ajven válasza King Unique (#51170) üzenetére


Ajven
csendes tag

Sziasztok!

A probléma a táp volt, nem bírta el a két winchestert. Vettem bele egy új, erősebb tápot és minden megfelelően működik. Köszönöm a tippeket. G.

(#51225) Tutti-amigo válasza Tutti-amigo (#51160) üzenetére


Tutti-amigo
tag

Na sikerült végignéznem a vinyót a HDS felület ellellenőrzőjével és a wd progijával is. Mindkettő kritikus kondíciót jelez, azonban a felülettesztek hibátlanul végigfutnak.

Ezt nem teljesen értem. Elvileg a reallocated sector count kb 1200 hibás szektort jelez de ezek a tesztek mégis hiba nélkül futnak végig. Most ezt nem teljesen értem. Ezek szerint a hibás szektorok már tartalék helyen vannak és ezen részeket a progik nem nézik? Ezt tudom még elképzelni.

Valami ötlet?

Üdv
Tutti

(#51226) janos1988


janos1988
addikt

Hali.

Van egy külső usb 3.0-ás hdd. Eddig ment gond nélkül, most meg néhány napja csak a meghajtó betűjelét mutatja a Win 10, de elérni már nem tudja. Nem tudom mi lelte... Kihúzom, bedugom felpörög, hangjelzést is ad a rendszer. Menet közben nem volt focizva vele, még piszkálva sem. Hogy lehetne úgy életet lehelni belé, hogy nem kelljen újra formázni és a rajta tárolt adatok elérhetőek legyenek?

Szerk.: A lemezkezelő RAW fájlrendszert mutat és 100% szabad helyet kifogástalan állapot mellett. :Y :(

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#51227) junior11 válasza janos1988 (#51226) üzenetére


junior11
veterán

Követem, régebben én is voltam így, idővel aztán magától megjavult.
Milyen típusról van szó? 🤔

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#51228) King Unique válasza janos1988 (#51226) üzenetére


King Unique
titán

Azért van ez, mert RAW lett külső HDD-n lévő NTFS fájlrendszerű partíció. Viszont kérdéses, hogy csak átmeneti az állapot pl. érintkezési (port, kábel), vagy USB-n tápellátási (USB 3.X port használata javasolt) probléma miatt, vagy tartós. Ha az utóbbi, akkor az szívás... Az esetben marad elsődlegesen az adatmentés, majd utána az újraparticionálás, újraformázás.

Ha az adatmentés a cél, akkor meg értelemszerűen az előbb linkelt topikban kellene folytatni a témát, már ha a most kapott instrukciók után van még további, kifejezetten az adatmentést érintő kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#51229) HoReSz1975


HoReSz1975
őstag

Sziasztok,

Anno vettem egy Western Digital 4TB IntelliPower SATA-600 64MB Purple WD40PURX HDD -t, de most végleg megadta magát, már egy ideje szórakozott azzal, hogy a bios nem látta, vagy látta és ment minden, de 2 napja megint elkezdte, nem látta a bios, most viszont látja, de nem bootol be a gép, ha van rajta táp, újrahúztam a WIN10 -t az SSD -n (Corsair Force GT 2.5 120GB SATA3 CSSD-F120GBGT-BK),

csak úgy bírtam, ha nem volt bekötve a WD40PURX. Fríss WIN 10 mellett visszakötve a WD40PURX, nem bootol be a gép, de a bios látja.

Mit tudok ezzel kezdeni, fontos adatok vannak rajta, még garanciás, az összes családi fényképet meg kellene mentenem róla :F

Most rendeltem új WD Red 4TB 3.5" 5400rpm 64MB SATA3 WD40EFRX -t és egy Samsung SSD 970 EVO Plus M.2 500GB (MZ-V7S500BW) -t, majd újrahúzom a gépet, de a WD40PURX -ról meg kellene mentenem a képeket.

Tudtok valamit tanácsolni, hogy bírnám működésre annyira, hogy majd az újra áthúzzam ami kell :F

(#51230) junior11


junior11
veterán

Sziasztok, ma a laptoban (a DVD meghajtó helyén használva) a HDS az alábbiakat naplózta a merevlemeznél (Seagate-Samsung Spinpoint M8 1TB, ST1000LM024):

A HDD-vel semmi gond nincs, működik rendesen, ahogy korábban sem tapasztaltam semmi anomáliát. A HDS szerint a kondíció 100%, viszont a fenti bejegyzések után a teljesítmény 99% lett. Rövid és részletes önteszt lefutott, nem találtak semmi gondot. Tudna vki hozzáfűzni vmit vagy nem kell vele foglalkozni? Köszi.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#51231) *Ropi* válasza junior11 (#51230) üzenetére


*Ropi*
félisten

Szektorhibás a HDD, amit egyelőre kipótolt a tartalék területről. Mentsd le róla az adataidat, mielőtt teljesen le nem térdel, mert az "offline uncorrectable sector count" aggodalomra okot adóan magas lett! Kapott mostanában pofont, azaz koccantottad neki valaminek a gépet vagy volt kivéve a gépből és úgy, ilyesmi?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#51232) junior11 válasza *Ropi* (#51231) üzenetére


junior11
veterán

Hmm, érdekes, laptopban van, kb 6,5 éves, nem volt hurcolva sem mostanában, sebesség, hangja rendben, HDS tesztjei sem jeleztek semmit, kondíció is 100%....

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#51233) junior11 válasza junior11 (#51232) üzenetére


junior11
veterán

Itt van még a többi adat a vinyóról:

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#51234) *Ropi* válasza junior11 (#51232) üzenetére


*Ropi*
félisten

A Seagate-ek a csendes (ön)gyilkosok: nem drámáznak olyan látványosan mint egy opera (leszúrják, de még 2 felvonást végigénekel miközben haldoklik), hanem egyszer csak letérdel és vége a dalnak. Max. annyit veszel észre, hogy durván belassul, de az már annyira a végkifejlet, hogy a legtöbbször (konzumer eszközökkel) akkor már nem menthető, csak komolyabb beavatkozás után, adatmentő cég segítségével.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#51235) junior11 válasza *Ropi* (#51234) üzenetére


junior11
veterán

Ez még Samsung Spinpoint M8-as lemez, igaz, már a Seagate-től. Amúgy még arra jöttem rá, hogy ezek a hibák, amiket a HDS a naplóba jegyzett tegnap akkor keletkezett, mikor felraktam és kipróbáltam a Seagate SeaTools programot, ma kiváncsiságból ismét kipróbáltam, telepítés után mikor beolvasta az adatokat, ismét 2 új bejegyzés került a HDS naplójába, fura...

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#51236) *Ropi* válasza junior11 (#51235) üzenetére


*Ropi*
félisten

Akkor *esetleg* a HDS jelez fals infót.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#51237) junior11 válasza *Ropi* (#51236) üzenetére


junior11
veterán

Úgy néz ki szerintem is...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#51238) HoReSz1975 válasza HoReSz1975 (#51229) üzenetére


HoReSz1975
őstag

Valaki PLS :B :O :F :R

egyszerűen ha rá van dugva a WD40PURX, nem bootol be, csökkentett módban sem. Mit tudok tenni hogy bebootoljon a gép :F

[ Szerkesztve ]

(#51239) *Ropi* válasza HoReSz1975 (#51238) üzenetére


*Ropi*
félisten

Lehúzod róla, majd ha felállt (a gép ;]), akkor USB-s átalakítóval csatlakoztatod. Ha úgy sem megy, akkor keresel egy adatmentő céget, és hizlalod a malacperselyt. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#51240) Snowy_owl válasza HoReSz1975 (#51238) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Én megpróbálnék bebootolni egy live linux pendriveról úgy, hogy rá van dugva a merevlemez.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#51241) janos1988 válasza junior11 (#51227) üzenetére


janos1988
addikt

Egy Samsung M3 Portable 1TB (pontosabb típust nem tudok írni hirtelen).

De valszin az lesz a gond ami King Unique írt. Mert én egy usb-s 3.0-ás elosztót használok amin van egy használatban lévő gigás ethernet port is + egér + bill.

De már gyorsformázás volt és egy recovery progi.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#51242) *Ropi* válasza janos1988 (#51241) üzenetére


*Ropi*
félisten

Azoknak szeret kontakt hibásodni a csatlakozója: ha jól emlékszem kicsit kifelé kell húzni az apát, hogy jól érintkezzen az anyában a gyári rövid kábelével (ajánlott lecserélni olyanra, ami stabilan ül az anyában). Emellett a mozgatástól fel is szokott szakadni a nyákról a forrasztás, így hosszabb távon garantált a még több kontakt hiba és az adatvesztés (gyárilag instabil, gyenge konstrukció).

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#51243) janos1988 válasza *Ropi* (#51242) üzenetére


janos1988
addikt

Jah. Viszont ahogy elnézem az árakat érdemesebb már inkább egy külső ssd-be beruházni. Azzal nem lesz ilyen gond, meg nincs mozgó alkatrésze.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#51244) King Unique válasza janos1988 (#51241) üzenetére


King Unique
titán

Aztán mégis milyen USB-elosztó, aktív, vagy passzív? Ha az utóbbi és egyszerre pláne több eszköz van csatlakoztatva, akkor nem meglepő ha tápellátási probléma lépett fel és amiatt (átmenetileg) RAW lett a külső HDD-n lévő NTFS partíció. Közvetlenül a gép USB 3.X portjához csatlakoztatva kellene kipróbálni a külső merevlemezt, valamint szükség esetén másik rövid USB-kábellel is.
Ha esetleg maga az eszközoldali USB-aljzat lett kontakthibás, az viszont duplán szívás, mivel másrészt a Samsung márkanév alatt futó M3 Portable sorozat eleve integrált USB-s. A Maxtor márkanéven futó új sorozat viszont már nem, annál hagyományos SATA csatolófelületű a belső HDD.

Ha időközben már leformáztad, akkor mindegy :D Az adatmentéshez viszont pont nem kellett volna, RAW-ként is képesek kezelni az adatmentő programok. A formázással csak a sikeres mentés esélyét csökkentetted...

A külső SSD meg szép és jó, megvannak az előnyei, viszont a RAW ellen nem véd az sem, pláne ha nem megfelelően van használva... :N

[ Szerkesztve ]

(#51245) *Ropi* válasza janos1988 (#51243) üzenetére


*Ropi*
félisten

Azt csak hiszed, mert az SSD-k sokkal érzékenyebbek bármire is, mint a HDD-k: igazán könnyen adatot veszteni optikai lemezzel és flash alapú tárolókkal lehet.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#51246) HoReSz1975 válasza HoReSz1975 (#51238) üzenetére


HoReSz1975
őstag

WD40PURX, miért mutatja, hogy 100% pörög ez a HDD, amikor semmi nincs a folyamatban :F az egyik particiót nem látja, és lefagy, le se tudom formázni :F

(#51247) pjen válasza *Ropi* (#51245) üzenetére


pjen
félisten

Optikai lemezzel hogy? Ketté töröd?

(#51248) *Ropi* válasza pjen (#51247) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem szükséges kettétörni, mert a CD/DVD lemezek előbb vagy utóbb elhagyják az adatot - a kérdés csak az, hogy mikor. Kb. mindenki járt már így, aki írt lemezt magának. Elég, ha csak kis felületen sérül, mondjuk a TOC (Table Of Contents, a könyvtárszerkezete), és máris olvashatatlan. Tény, hogy vannak a hordozórétegükben aranyat is tartalmazó, archive grade osztályú lemezek, de azok olyanok mint a fehér holló, az áruk pedig egy kisebb afrikai ország GDP-ével vetekszik.

Az egyik legbiztonságosabb adattárolási forma még mindig a szalagos tárolás, nem véletlenül használnak archiválásra még ma is LTO meghajtókat (a konzumer formája a mára már megszűnt DAT, ami hangot tárol tömörítetlen formában - a CD lemeznél jobb minőséget ad, plusz a CD-k Bitpontosan, 1:1-ben másolhatóak vele - emiatt lobbizták ki a lemezkiadók, hogy szüntessék meg, ma már leginkább csak stúdiók használják master anyagok archiválására, meg néhány igényes amatőr otthoni zenehallgatásra). Pár éve, egy költözés után elővettem a DAT kazettáimat: az elsőket még 1998 tájékán vettem fel, de így 20 év után is hibátlanul szólnak (pedig az audio kazetták a szalagok gyengébb részéből készülnek: az elejéből és a végéből, mert a jobb minőségű szalag részeket az adattárolásra szánt DDS kazikba teszik a gyárban a tekercsdob közepéről, mert az audio DAT meghajtókban van hibajavítás, így ott a szalag lehet gyengébb, az adattárolásra használt szalag viszont teljesen hibamentes kell legyen, mert annál nincs korrekció).

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#51249) HoReSz1975 válasza HoReSz1975 (#51246) üzenetére


HoReSz1975
őstag

miért mutatja, hogy 100% -n megy a HDD, ha nincs használva :F ilyenkor mi lehet a baja :F

(#51250) HoReSz1975


HoReSz1975
őstag


, semmi nem megy, se írás, se olvasás, akkor miért :F

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.