Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#33001) djculture válasza LonGleY (#33000) üzenetére


djculture
félisten

Volt valami elszrt frissités úgy rémlik ami ezt okozta.

(#33002) LonGleY válasza djculture (#33001) üzenetére


LonGleY
veterán

Friss oprendszer települt rá (augusztusi integrálás egy MSDN-es alapra - amivel egyébként eddig több ízben sem volt gond). Azután lett kiemelve a notebook-ból a winyó, hogy satán kaphassa az anyagokat. Közben a noti és asztali rendszer sem kapott újabb frissítést, bár a notin lennie 6-8 darabnak, ami hiányozhat még. De amúgy ez már a második Samsung, amivel a héten szopok. Gyanús...

Nagyra értékelném, ha eszedbe jutna ez a frissítés-dolog. :] Hátha tényleg valamelyik régi, vagy épp - egy notin még nem applikált - új frissítés hiánya okozhatja a problémát. Az, hogy az anyagok beszerzésével / másolásával 16 órám elveszett, szinte mellékes.

+

Most jutott eszembe, hogy mikor adatot próbáltam menteni a laptopról, még a win 7 telepítés előtt, akkor sem láttam semmit az asztali gépen a winyó tartalmából, ami több mint furcsa (mert amúgy mindenkiével szokott menni). Úgy néz ki, ugyanaz a baj, csak visszafele. Ez milyen problémát jelezhet? Leginkább a laptopét, neeeem?

[ Szerkesztve ]

(#33003) pjen válasza LonGleY (#32993) üzenetére


pjen
félisten

Én eddig 2 vinyót ejtettem el,mindkettőt kb 1 méterről és mindkettő azonnal megdöglött.

(#33004) pakriksz


pakriksz
őstag

Hello. Pár hete vettem egy Toshiba DT01ABA200 aka Hitachi HDS5C3020BLE630 2 terás vinyót.

Most arra lettem figyelmes, hogy brutális ide-oda fejmozgási zajt ad folyamatosan ha be van kapcsolva, és éppen nem ír vagy olvas, (ha ír vagy olvas, normál vinyó hangja van), akkor is ezt csinálja ha csak táp van rajta, a sata adatkábel nem, két külön táppal próbálva is. Olyan ütemben nyomja mint a légkalapács, és olyan is a hangja, mintha távolban éppen bontanák a betont... Van amikor percekig folytonosan nyomja, és van amikor légkalapács 2 másodperc szünet légkalapács, szünet. Rohadtul idegesítő, és biztos hogy így nemsokára elhalálozik.
Mitől van ez?

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#33005) ricsko72


ricsko72
tag

Sziasztok!

Nem tudom, hogy találkozott e már valaki azzal a problémával, hogy a külső vinyója csak és kizárólag fejjel lefelé működik.
Nálam ezt produkálja már elég régóta egy WD Elements 1TB 2,5" 500-as HDD.

Ha normálisan teszem le felhúzza az os x desktopra, de azután semmi.

Egyébként hiba nélkül működik.

(#33006) djculture válasza pakriksz (#33004) üzenetére


djculture
félisten

Attól van hogy a toshiba az alsó kategóriás 3,5 colos hitachikat gyártó üzemet kapta meg, így a minőségük olyan mint az áruk, tré.. Használod amíg birja, addig is mentesz róla gyakran akkor nem érhet meglepetés..

[ Szerkesztve ]

(#33007) djculture válasza ricsko72 (#33005) üzenetére


djculture
félisten

Találkoztam ilyennel de az akkor volt ha a fejszerelvény gyári hibás volt nem volt normálisan beszabályozva. Ha normálisan letéve azt se hallod hogy felpörög akkor ez van amit irtam , ha felpörög akkor viszont elktronikán hajszálrepedés vagy egyéb érintkezési hiba.

(#33008) pakriksz válasza djculture (#33006) üzenetére


pakriksz
őstag

mivel a hdd hulladék megbízhatatlan technika (mindegyik) alapból úgy van hogy mentek gyakran, mert mind egy időzített bomba, árkategóriától függetlenül. Viszont ezt így nem lehet használni mert ez a zakatolás nagyon ideges. Nem tudom létezik-e valami program ami folyamatosan ír a vinyóra, majd töröl, majd ír, mert úgy legalább csöndben van :)

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#33009) LonGleY válasza pakriksz (#33008) üzenetére


LonGleY
veterán

árkategóriától függetlenül

Azért ez így túlzás. A szerver winyókat azóta nyúzom, mióta az eszemet tudom, és még egy sem hibásodott meg. Régen ezeket hívták a WD-nél Black-nek. Azóta elcsúszott eggyel az egész minősítés dolog, és bejött az új, minősíthetetlen típus, a mindenféle Eco meg Green. A szerverwinyókat persze ma már másfél-kétszeres áron kapod meg. De már eleve a súlyukról érzed, hogy van bennük anyag (kétszer olyan nehéz, mint egy green), és nem is véletlen, hisz ezeket folyamatos működésre tervezték. Ameddig le lehet menni winyó-minőségben tehát, az a Black széria. Az az alattiak nevezhetők valóban hulladéknak. Amíg nem volt még szerver-minősítésű winyód (legyen az akár Seagate), addig ne szarozd le általánosan az egész ipart. Költeni kell rá, ha nem a leggyorsabb elfáradásra tervezett fajtákból akarsz szemezni... Ez mindenhol így van - sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#33010) djculture válasza pakriksz (#33008) üzenetére


djculture
félisten

Hát szerinted nekem van pl egy csomó bőrgatyás segate 20 gigásom egy bad sector sincs rajtuk meg csendesek.. Azért szerintem az neked is feltünt hogy régen amit megcsináltak az évtizedeket is kibirt ha csak nem volt valami gyári tervezési vagy anyag hiba..
Ma ugyananezt a minőséget a szerver vinyóknál kapod csak meg amit régen egy mezei vinyónál is alap volt.

[ Szerkesztve ]

(#33011) pjen válasza djculture (#33010) üzenetére


pjen
félisten

Hát igen csak amikor azok a 20 gigásak megjelentek20k ért vettem egyet használtan. :((

(#33012) pakriksz válasza LonGleY (#33009) üzenetére


pakriksz
őstag

ebben az a szép, hogy a green/eco nem igazán szokott olcsóbb lenni mint a nemgreen, és legtöbben nem is azért veszik, mert olcsóbbak, hanem azért mert tárhelynél nincs szükség egy 7200rpm-es melegedő sokat fogyasztó zajgépre.

Ez a vinyó ami recseg egyébként, az utóbbi évek legnehezebb vinyója amivel találkoztam...

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#33013) LonGleY válasza pakriksz (#33012) üzenetére


LonGleY
veterán

Biztos volt egy kis fölös vasuk beöntés gyanánt.

(#33014) djculture válasza pjen (#33011) üzenetére


djculture
félisten

Most meg 20k-ért ugyanugy vehetsz használtan egy régebbi szériát mert újonnan van a halál drága de megbizható és az olcsó de szr. Kettő ketegória között meg semmi nincs.

(#33015) pjen válasza djculture (#33014) üzenetére


pjen
félisten

Sajnos. :((

(#33016) ggg666 válasza pakriksz (#33012) üzenetére


ggg666
őstag

Gondolhatod mikor nálam felpörög a 27 darab 3TB-os!!

Van azért egyfajta hangja.

(#33017) liksoft válasza ggg666 (#33016) üzenetére


liksoft
nagyúr

Tudjuk. G nálad bérel tárhelyet. :P

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#33018) pakriksz válasza djculture (#33006) üzenetére


pakriksz
őstag

amúgy ez simán szoftverhibának tűnik. A fejet ide oda mozgatja idle-ben. Ezt leszámítva semmi baja. Ír olvas, elvárható sebességgel, és eközben nem rángatja ide oda a fejet, hanem ahogy normálisan kéne. Csak ezzel a mozgatással, nem fog sokáig működni, tönkre fogja tenni a fejet.

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#33019) djculture válasza pakriksz (#33018) üzenetére


djculture
félisten

nem szoftverhiba hanem ha nincs használat alatt folyamatosan teszteli magát, seagate-nek is volt egy ilyen szériája.

(#33020) pakriksz válasza djculture (#33019) üzenetére


pakriksz
őstag

miért teszteli magát? Az is szoftverből megy. Smart-ban pedig semmi hiba nincs, még csak rossznak tűnő adat sem. Minden 0-n áll. Se raw read error, se crc error, se hibás szektor, se seek error.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#33021) djculture válasza pakriksz (#33020) üzenetére


djculture
félisten

Szerinted miért teszteli magát? Mondjuk azért mert egy új firmware-t irtak rá ami tartalmazza ezt mivel a gyár is felismerte a nagy elhullási arányt. Ezt ha nem teszel fel rá semmit akkor is csinálja. Ehhez jön még a fejparkolás de ha folyamtosan tesztel ha nincs használatban azt már ki is védték.
Annak idején volt az a 80gigás seagate széria, annál is ez volt a történet.

[ Szerkesztve ]

(#33022) pakriksz válasza djculture (#33021) üzenetére


pakriksz
őstag

Mitől lenne kisebb az elhullási arány, ha tesztel? Nekem valahogy fordítva lenne logikus, ez a fejmozgatás gyorsítja az elhullást. Fejparkolást így védik ki? Favágó módszerrel? Mi lenne ha a fejparkolást szüntetnék meg, az is firmware-ből megy.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#33023) Ekusonamas


Ekusonamas
csendes tag

Sziasztok!

A Samu HDD-m 28% kondícióval rendelkezik szegény.
Végig futtattam egy ÍRÁS + olvasás tesztet, majd egy Lemez felület újrainicializálást a HDD Senitenellel.
Maradt ugyan úgy 28%-os a kondíció.
Ezt már sehogy sem tudom felhozni 100%-ra?

Sentinel kép:

Szerk.: Azt kifelejtettem, hogy mindkét teszt eredménye tökéletes volt, csak világos zöld kockák voltak, semmi más. Ezért nem értem, miért nem javult legalább valamennyit a %.

[ Szerkesztve ]

(#33024) JackFeryll


JackFeryll
őstag

Sziasztok!

A Crystal Disk Info azt mutatja, hogy "veszélyes" kondíciójú a HDD-m. Függőben lévő szektorok száma 100. Ez mit jelent?

(#33025) djculture válasza JackFeryll (#33024) üzenetére


djculture
félisten

azt hogy van 100 gyenge szektorod

(#33026) Dezsike válasza Ekusonamas (#33023) üzenetére


Dezsike
tag

Szerintem olvasd el a szöveges értékelést is, sokat segít. A winyód bad sectoros, ezen Te nem tudsz segíteni, ellenben a winyó segített rajta azzal, hogy áthelyezte ezeket a tartalék területre. Mivel a szoftveres teszt már oda írt és onnan olvasott, így hiba nélkül lefutott, viszont a SMART adatokból látszik, hogy nem tökéletes az állapot, ezért alacsony a kondíció. Ez már nem lesz nagyobb, de attól még adattárolásra használható a winyó, persze csak akkor, ha a bad sectorok száma nem kezd el még jobban emelkedni. Ha folyamatosan emelkedik akkor kuka.

(#33027) kacatmester


kacatmester
csendes tag

A problémám lényege: 3 TB-s új HD-ből 746 GB látszik csak Windows 7 alatt. Az alaplapom nem mai gyerek: egy GIGABYTE M57SLI-S4 Rev.2.0, nem támogatja az UEFI-t tudtommal. A régebbi 1,5 TB-s HD-kkel is volt anno macera, de szerintem akkor még XP-m volt és sikerült megoldani. Most sem A Windows Drive Managere sem az EaseUS Partition Master 9.2.2 nem lát többet 746 GB-nél (vagyis nincs unallocated space, semmi, csak 746 GB). Van valami megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#33028) djculture válasza kacatmester (#33027) üzenetére


djculture
félisten

FE bios kellett rá azt tudom hogy 1tera felett kezelje a vinyókat.

(#33029) kacatmester válasza djculture (#33028) üzenetére


kacatmester
csendes tag

Köszönöm - főleg, hogy így rögtön válaszoltál. Újabb BIOS van rajta az FE-nél és 3db 1,5 TB-s HD-t rendesen kezel és felismer.

(#33030) djculture válasza kacatmester (#33029) üzenetére


djculture
félisten

Hát sajnos az a baj a giga az nem olyan mint az asrock hogy bármelyik régi lapjához használhatóvá tette a 3Tb+ unlock utilityt. [link] Anélkül meg nem fogja kezelni egy ilyen régi chipset.

[ Szerkesztve ]

(#33031) lukaszokni


lukaszokni
aktív tag

Sziasztok!

Kicsit lama a kerdes, de eleg a 12V a hdd felporgetesehez?
Vettem egy ilyet: http://ipon.hu/webshop/product/delock_84411_esata___sata___3½_hdd_0.5m_tapkabel_eloszto/213870
(bocs a linkert, mobilrol vagyok)
Raradugtam haverom ket vinyojat, egy 7 es egy 3 eveset, egyik sem porgott fel. A molexet kozvetlenul tapra dugtam, egy Seasonic 520W, nincs tulterhelve.
Sipolos muszerrel kimertem, a molex egyes pin (12V) megy a sata 13-15 pinre, a molex kettes pin (gnd) meg megy a sata 10-12 pinre.
Olvastam valahol, h kell 5V az elektronikanak is, akkor nem ertem, h gyarilag miert ilyen keves vezetekkel adtak ezt a cuccot? Leveszi az adat oldalrol?

mAtx4ever!

(#33032) djculture válasza lukaszokni (#33031) üzenetére


djculture
félisten

3,5 hdd-nek kötelező a 12v és 5v is anélkül nem megy

(#33033) kacatmester válasza djculture (#33032) üzenetére


kacatmester
csendes tag

Köszönöm! A videokártyával is így jártam vagy 3 éve, már azt sem támogatta és csak nemrég találtam hozzá egy nem publikált, de hivatalos BIOS-t, ami megoldotta a Radeon 5750 felismerését. Ez van. Nem veszek még egy Gigabyte mb-t. Az megoldaná a problémámat, hogy egy 3 TB+ kezelő alaplapra dugva particionálnám 700 GB-s particiókra? Ezeket már látná a Windows 7 vagy nem - amúgy a BIOS felismeri, csak Win 7 nem. A neten írtak olyat is, hogy XP alatt nincs gond, csak a Win 7 nem tudom milyéhez nem passzol a HD nem tudom milyen kiosztása.

(#33034) lukaszokni válasza djculture (#33032) üzenetére


lukaszokni
aktív tag

Koszonom!
Kozben kisipoltam megint, az van rairva az adat csatira, h e-sata + usb, hatuljara 5V. Belulrol ugy nez ki a csati, h az egyik oldalon megvan a 7 adat pin, a masik oldalon pedig van 4 egyeb pin. Gondolom ez az usb. Ezek kozul az utolso kisipolt a sata 7-9-cel, ez lenne az 5V. Ergo ha a hazamon nincs ilyen csati, akkor ..szhatom. Marpedig nincs, ez igy hibas termekmegjeloles...

Koszi a segitseget.

mAtx4ever!

(#33035) kacatmester válasza kacatmester (#33033) üzenetére


kacatmester
csendes tag

Sikerült megoldanom! :) Nem saját kútfőből, hanem szerencsével rábukkantam a neten egy angol nyelvű leírásra. Figyelem!!!: csak az nForce chipsetes alaplapokhoz, abból is pl. az enyémhez megoldás, más chipsethez az ahhoz megfelelő drivert kell letölteni az nvidia-tól. Nekem ez a driver megoldotta: Nforce driver.
Köszönöm a segítséget! Amikor a korábbi válaszból rájöttem, hogy a Gigabyte nem támogatja megpróbáltam a chipset gyártójánál megoldást találni és sikerült.

(#33036) LonGleY válasza kacatmester (#33035) üzenetére


LonGleY
veterán

Köszi a felhívást, de nem terveztem máshoz nForce drivert telepíteni, mint nForce chipsethez (amúgy nekem is az van)... :]

[ Szerkesztve ]

(#33037) kacatmester válasza LonGleY (#33036) üzenetére


kacatmester
csendes tag

Írtam, hogy csak Nforce chipsetes alaplapokhoz, de abból is sok fajta van, szóval vigyázni kell melyiket. Az enyém pl. már nem támogatott hivatalosan, mégis jó volt hozzá a belinkelt verzió. Miért is kellene telepítened?

(#33038) kacatmester válasza kacatmester (#33037) üzenetére


kacatmester
csendes tag

Nekem fent volt a hivatalos driver, sőt már a Windows 7-hez nem is létezik külön, és ez a verzió megoldotta a problémámat. Ezzel gondod van?

(#33039) gthomma


gthomma
senior tag

Sziasztok.
Lenne egy problémám, tegnap előtt telepítettem egy ismerősömnél Vista SP2-őt, a merevlemez 2db Samsung HD103SJ RAID0-ban egy Gigabyte EP45-UD3LR alaplapra kötve.
Tegnap estétől a vinyó állandó 98-100% kihasználtságon fut, ami érdekes hogy csak az "olvasás" terheli a lemezt.
Diskeeper és Azureus is fel van telepítve, mind a kettőt kilőttem akkor is marad a 100% olvasás.
A feladatkezelő szerint az I/O olvasott bájtok számában a Firefox vezet indítás után 2 órával, majdnem 2GB-ot olvasott. I/O írt bájtok számában is a Firefox vezet, közel 800MB.
A Firefox kilövése után annyi történik hogy az átlagos 60MB/s olvasás visszaesik 25MB/s-re de a lemezkihasználtság marad 100%.

Van valami olyan program vistára ami úgy meg tudja mutatni hogy melyik program vagy szál gyilkolja a vinyót mint ahogy a Windows 8 feladatkezelőjében látszik?
Mellékelve 1 kép a HD sentinelből:

Csak azok érinthetik meg a szívedet és bánthatnak meg, akik jelentenek neked valamit. Következésképp sérthetetlen, aki nem törődik senkivel. Akár egy halott.

(#33040) LonGleY válasza kacatmester (#33038) üzenetére


LonGleY
veterán

Azért nem értettem, mert az nvidia oldalán, a driverkeresőben ott van az összes nForce listázva (ami nem, az a legacy cuccokhoz van sorolva), és ott simán szedhető volt eddig is. Mindegy..

[ Szerkesztve ]

(#33041) lukaszokni válasza djculture (#33032) üzenetére


lukaszokni
aktív tag

Ha a 7-9 pinre beforrasztok egy vezetéket és a másik végét a molex 5V-os ágába dugom, akkor elvileg már működnie kell? Vagy a 4-6-on lévő földre is szükségem van?

[ Szerkesztve ]

mAtx4ever!

(#33042) djculture válasza kacatmester (#33035) üzenetére


djculture
félisten

nforce chipszet ilyen.. Nagyon jó tuningcucc de a driver támogatás pocsék. Ha sikerölt akkor hallelujah..

[ Szerkesztve ]

(#33043) djculture válasza lukaszokni (#33041) üzenetére


djculture
félisten

Megnéztem ezt a csoda terméket amit linkeltél az ipon-nál nagy hülyeségnek néz ki. Molex csatiból kijön három vezeték és kettő érintkező van csak amolexbe ez már egy varázsló álltal készitett csati eleve.

[ Szerkesztve ]

(#33044) JackFeryll válasza JackFeryll (#33024) üzenetére


JackFeryll
őstag

A HD Sentinel-nél 87% a kondíció, teljesítmény 100% és 21 gyenge szektort ír. Ezek szerint viszont nincs nagy probléma vele.

(#33045) djculture válasza djculture (#33043) üzenetére


djculture
félisten

Van amúgy valami elektronika az usb meg a sata összesitett csati között vagy simán bevan kötve mert az amásik érdekes momentum?

JackFeryll De lesz vele ha így hagyod. Pár oldalt visszalapozol leirtam már hogy hd tune a megoldás és hogy mit kell csinálni. Nagy az esély rá hogy 100%-osan helyre lehet hozni.

[ Szerkesztve ]

(#33046) pjen válasza JackFeryll (#33044) üzenetére


pjen
félisten

Hát ez nekem elég nagy probléma lenne. :((

(#33047) lukaszokni válasza djculture (#33043) üzenetére


lukaszokni
aktív tag

Az a felvétel rossz, én is benéztem az árnyékot vezetéknek, de nem az. Csak két vezeték van.

(#33045) djculture: Csak simán be van kötve, ez egy külön kategória. Azt nem tudom, h ez egyenlő-e az eSATAp, azaz a Power Over eSata-val, de van ilyen. Szét is vágtam a borítását, látszik, h az adatból van áthúzva két ér a táp oldalhoz, onnan kapná meg az 5V-ot. Így néz ki maga a csatlakozó, az alsó. Persze ennek a papa oldalát képzeld el. Egyik oldalon a 7 adat ér, a másikon 4 usb ér. Csak az alja nem annyira látszik.

szerk.: Egyenlő vele.

[ Szerkesztve ]

mAtx4ever!

(#33048) JackFeryll válasza djculture (#33045) üzenetére


JackFeryll
őstag

Kimentettem (szerencsére csak adat vinyó és minden fontos dolog felhőben/FTP-n van) és most futtatom az erase-t. (HD Tune-ban)
Ez megjelöli a szektorokat vagy szét kell majd darabolni olyan partíciókra ami nem tartalmaz bad sectort ?

[ Szerkesztve ]

(#33049) djculture válasza JackFeryll (#33048) üzenetére


djculture
félisten

gyenge szektorokat vagy rendbehozza vagy a smart áthelyezi..

(#33050) King Unique válasza lukaszokni (#33047) üzenetére


King Unique
titán

Elvileg mőködni kéne neki + táppal (molex), néztem ez az átalakító esatap, csatik notikon ált 5V-ot tudnak, létezik 12V-os esatapd, de az asztalikon szokott lenni, v vehető [link] bele.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.