Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#45001) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Érdekességképpen írom le, hogy tegnap miként jártam.

Új SSD-t vettem, ezért telepítéskor lekötöttem teljesen a HDD-t(betáp+sata kábel).
A HDD-t a kábelezés miatt feljebb raktam a házban.
Oldalról csúsztatható be, műanyag pattintós megoldással (a 2 db műanyag vezető hozzá van csavarozva a HDD-hez).
Telepítés után, mikor visszakötöttem a HDD-t, s elindult a gép, furcsa búgó-rezonáló hangot produkált .
Leállítottam, áthelyeztem a HDD-t a házban egy kicsit lejjebb, s így már nem volt ez a jelenség.
Igazán nem sikerült rájönni, hogy előtte mi lehetett az oka ennek a hangnak.

[ Szerkesztve ]

(#45002) sirszevenap


sirszevenap
őstag

Sziasztok.

Nem tudom, hogy jó helyre írok e, de a következő a kérdés. Egy régebbi gépből kiszedtem egy Seagate barracuda 7200.11 160-as hdd-t, 85% a a kondija. Használhatom az új gépembe ezt még? Akár úgy, hogy windows van rajta? A kondi csökkenést a hdd-szentinel szerint ötszöri felpörgési hiba okozta valószínűleg gyenge táp miatt.

Üdv :R

Bankkártyával? Hát persze!

(#45003) Poiro7


Poiro7
aktív tag

Toshiba Hitachi - Spin Up Time

Ide is leírom, végül is ez az oldal foglalkozik a HDD problémákkal.

És elérkeztünk egy másik nagy témához amire mint kiderült eddig senki nem tudott normális választ adni, csak hogy cseréld ki, rossz a táp, vagy adatkábel. Ez a "hiba" csak azokat zavarja akik esetleg feltették a Hard Disk Sentinel vagy más merevlemez menedzselő programot.
Mivel főleg erre a két termékre jellemző a magas (30000000-15000000) Spin Up Time érték, szakértőhöz fordultam (Hard Disk Sentinel helpdesk) és most megosztom :DDD

Itt ez helyes érték (mint ahogyan látható is) de a decimálisan kijelzett adatmező és
az így megjelenő magas szám valóban megtévesztő lehet.

A Hard Disk Sentinel alapban hexadecimális formában jelzi az értékeket,
mivel ez a mező sok esetben nem egy számot, hanem több, különálló értéket mutat.

Ez a szám visszaváltva hexadecimálisba látható, hogy

0000 0126 0127

ahol is a szám 4-4-4 számjegye
(magas-közepső-alacsony szava) más-más jellegű információt tartalmaz.

Jelen merevlemez esetén a 0127 ( decimálisan 295 ) a helyes felpörgési idő,
a 0126 pedig vélhetően a legkisebb valaha mért értéket jelöli.

Minden bizonnyal korábban ez a 0126 még nem kerül rögzítésre, de egy
bizonyos idő után a merevlemez rögzítette ezt az értéket is.

Pontosan ezért mutatja a program alapban hexadecimálisan az értékeket,
mivel így az ilyen átváltás nem okoz félreértést.

Spin up time esetén számos meghajtó csak egy értéket mutat. Van ahol ez másodperc,
van ahol ez ezredmásodperc - de akár teljesen más érték is lehet.

:R :R :R

(#45004) V60 válasza King Unique (#44995) üzenetére


V60
aktív tag

Szia.
Köszi, megnézem. Az biztos, hogy nem töröltem csak formáztam.

A bugyi nem a legjobb dolog a világon de közel áll hozzá!!!

(#45005) SP4C3 válasza Poiro7 (#45003) üzenetére


SP4C3
veterán

Ha visszaolvasod.... Kb 2hete beszéltünk errôl.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#45006) Doky586 válasza Poiro7 (#45003) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Amíg a legelső oszlopban Zöld pipa van addig ne izguljon senki.. :K

(#45007) sirszevenap válasza sirszevenap (#45002) üzenetére


sirszevenap
őstag

Nos? Erre senki?

Bankkártyával? Hát persze!

(#45008) SP4C3 válasza sirszevenap (#45002) üzenetére


SP4C3
veterán

Igen, használhatod. :K

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#45009) GEPESZ66 válasza GEPESZ66 (#45001) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Ez előbb kivettem a házat a helyéről, hogy még egyszer átnézzem a harverelemeket.
Miután a helyére raktam, s elindítottam, megint előjött ez a rezonancia zaj.
Viszont most egy kicsit megmozgtattam a házat , megkocogtattam (a PC működése közben), s vége lett a zajnak, rezonanciának.
Mi a fene tudott így rezonanciát okozni, nem jöttem rá!?

(#45010) fatalka


fatalka
csendes tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy adott egy notebook egy 24gb-os ssd-vel, amit eddig az express cache segítségével mint gyorsítótár használtam. Újratelepítettem a gépet és gondoltam naivan akkor majd újra beállítom, viszont mint a képen is látszik csak egy 20 MB-os részt ismer fel.Bootolható Gparted-del próbáltam formázni az egészet, de ott is csak ennyit lát. Van valakinek ötlete hogy akkor ez most mi? :D

[link]

[ Szerkesztve ]

(#45011) kobi77


kobi77
csendes tag

Sziasztok!

Egy 1 éves WD Blue 1TB 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX-ről lenne szó. Ma reggel bekapcsolás után vettem észre, hogy a merevlemez tartalmát nehezen, vagy egyáltalán nem érem el. Első körben kifújtam mindent, megnéztem a kábeleket, de sajnos ez nem segített. Ezek után ránézve a HD Sentinel-re ( végig fent volt, mióta megvan a vinyó ) láttam, hogy a tegnapi 100%-os kondícióról 98-ra esett. Jelenleg 92%-os kondíciónál és 14 gyenge szektornál járunk. Újraindítás után néhány percig elérhetőek az adatok, utána elérhetetlenné válik minden. Egy windowsos hibaellenőrzést próbáltam még, de néhány perc után megáll, olvasási hibával. Mit gondoltok, próbáljak még meg valamit, vagy mehet garanciába?

Előre is köszi,
Kobi

(#45012) junior11 válasza kobi77 (#45011) üzenetére


junior11
veterán

Egyértelműen garis.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#45013) Rison77


Rison77
senior tag

A haldokló hdd-n szeretnék lefuttatni egy sentineles újrainicializáló tesztet, még volt annyi időm , hogy az adatokat átmentsem az újra, de most már ilyen 2MB/2 MB -ot ír rá, sentinel szerint még mindig 100/100 kábelcsere volt, stb. Viszont nem indítja el, mert feldobja a hibát, hogy nem tudta zárolni a meghajtót, hozzáférés megtagadva. Formáztam a meghajtót, utána eszembe jutott, hogy talán a lomtárnak van rajta tárhelye volt is, leszedtem, de még mindig ezt a hibát dobja. Valakinek van ötlete mi kavarhat be még neki ?
Közben az O&O defrag háttéralkalmazását is bezártam, az se fut, de így se engedi, más ötletem nincsen mi használhatja a frissen formázott vinyót.

[ Szerkesztve ]

(#45014) #20221952


#20221952
törölt tag

Sziasztok!

Van egy külső USB merevlemezem, konkrétan ez: A-DATA SH93.
Mostanában azt csinálja, hogy másolás esetén közli, hogy nem képes rá másolni, majd lecsatlakoztatva és újból felcsatlakoztatva tökéletesen másol rá.
Ha jól emlékszem, valamilyen hibaüzenet is van, talán ez: WriteError (CRC(32))

Tudja valaki, hogy ez miért van?

kissa1026

[ Szerkesztve ]

(#45015) King Unique válasza #20221952 (#45014) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Ennek lehet több oka is. Valamint nem ártana HDS programmal a külső meghajtó állapotát ellenőrizni. Ha utóbbi szerint a külső HDD ok, valamint nem is kábelhiba stb. okozza, akkor pl. az adott OS hibáját ugyanazon gépen egy live Linux alatti teszteléssel ki lehetne zárni.

[ Szerkesztve ]

(#45016) Mikika


Mikika
aktív tag

Sziasztok
Külső vinyóra szeretnék adatot menteni windows 7 alól
Két különböző vinyóval próbáltam állandóan belefagy az
adatátvitel leesik 0ra kb 40 45% után
Mi lehet a gond?

Forever Apple

(#45017) RobberBaron


RobberBaron
tag

Mennyire gázos, ha egy Hitachi 7k3000 2TB-os 7200 rpm vinyó az első formázáskor 49 fokra melegszik fel?
Levett házoldallappal és a házon kívül az asztalra pakolva van a vinyó.

(#45018) liksoft válasza RobberBaron (#45017) üzenetére


liksoft
nagyúr

Vagyis semmi légáramlást sem biztosítottál neki. Akkor jogos. Nem véletlen az, hogy a házat zárt állapotban légcsatornaként kell kialakítani. Első a HDD a hűtésben, ami elölről kapja a levegőt, és hátul távozik a proc és videó + táp melegével együtt. A Hita (IBM fejlesztésű drive-ok összessége) a korrekt (zajmentes) tápellátásra és a hűtésre nagyon érzékenyek.

Vagyis hűtés nélkül (melegben asztalon, vagy levett oldallapos házban) hamar ki lehet nyuvasztani. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#45019) Mikika


Mikika
aktív tag

Odáig jutottam hogy a hozzáférés megtagadva
Ez driver probléma lehet?

Forever Apple

(#45020) RobberBaron válasza liksoft (#45018) üzenetére


RobberBaron
tag

1 órát ment 49 fokon a formázás, mire észrevettem. Kézzel is néztem, hogy tűzforró, vagyis nem a szenzor hibás. Alátámasztottam a négy sarkánál és melléállítottam egy ventit, így most lement 39 fokra. A HD Sentinel szerint még minden 100%-os.

(#45021) liksoft válasza RobberBaron (#45020) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ez most még nem gond. 45-ig próbáld maximumban. De igen, tud melegedni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#45022) RobberBaron válasza liksoft (#45021) üzenetére


RobberBaron
tag

A vinyó már bent van a lezárt házban, és itt is 37-40 fok között van, mindig melegebb 4-6 fokkal a többi 7200 rpm-es vinyónál (2 Seagate és 1 Toshiba). Valami extra hűtést még kitalálok neki.

(#45023) #20221952 válasza King Unique (#45015) üzenetére


#20221952
törölt tag

Köszönöm a választ.

A Samsung SSD programja okozta a gondot.

(#45024) King Unique válasza #20221952 (#45023) üzenetére


King Unique
titán

Tehát, akkor OS szinten volt probléma, amit egy adott program okozott és pl. ive Linux alatt vsz teljesen jól működött volna. Amúgy itteni SSD topikokban sem nagyon ajánlják a használatát, mivel többeknél okozott már problémát. Azt nem tudtam, hogy külső merevlemezeknél is képes így bekavarni, de akkor + 1 ok.

(#45025) junior11: ha nálad nem, az megint érdekes. Nekem amúgy másfajta SSD-m van, bár a programot attól még gondolom le lehet tölteni és fel lehet rakni. De annyit nem ér, hogy szórakozzak vele. :N

[ Szerkesztve ]

(#45025) junior11 válasza King Unique (#45024) üzenetére


junior11
veterán

Nekem még szerencsére nem okozott gondot.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#45026) #20221952 válasza King Unique (#45024) üzenetére


#20221952
törölt tag

Sajnos Live Linux alatt is bekavart a program, csak akkor működött normálisan Live Linux alatt a másolás, ha teljes áramtalanítás után bekapcsolva bootoltam be róla, illetve akkor is jól működött, ha olyan Windows 10-et használtam, amire még nem telepítettem fel a Samsung programját.
Egyébként azt is kipróbáltam, hogy mikor kavar be: ha az OS Optimization menüben Maximum Performance beállítás van választva, a másik kettő esetén semmi gond sincs.

Viszont lenne még egy kérdésem, hogy SDD működik-e Raidben akkor, ha sem az SSD, sem egy másik merevlemez nincs tömbben, de egy harmadik és negyedik azonos márkájú és típusú merevlemez tükörben lesz használva. Okozhat ez gondot?

(#45027) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Lehet hogy off lesz ebben a topicban,de nem tudom,hogy hová írjam

Szeretném klónozni a hdd-m tartalmát ssd-re macrium reflect-el.És van egy partícióm ami nem tudom,hogy micsoda.Ezt is át kell klónozni ssd-re?Esetleg átpakolható valahogy a C:-re még klónozás előtt?[kép]

(#45028) King Unique válasza #20221952 (#45026) üzenetére


King Unique
titán

Ezt mondjuk nehezebb elképzelni, mivel a live Linuxra eleve nincs feltelepítve és nem is kompatibilis vele. Lehet arról van szó, hogy jobban beette magát és a BIOS / UEFI is megjegyzi valahogy a beállításokat. Például laptopnál, amikor felrakom a gyártó xy energy management szoftverét, amiben 60%-ra van beállítva az akku töltése, akkor Linux alatt sem tölti fel ennél jobban. Holott utóbbira eleve nincs is ilyen szoftver a gyártótól, illetve én magam sem állítottam át külön.

A másik dolgot legjobb lenne itteni SSD, vagy RAID topikban megkérdezni.

(#45029) King Unique válasza ToBeY (#45027) üzenetére


King Unique
titán

A Windows telepítéskor létrehozhat több kisebb rendszerpartíciót is, főleg UEFI-GPT esetén. Nálam is van utóbbinál többek között egy NTFS fájlrendszerű 300 MB-os helyreállítási partíció. Nálad MBR és ebből adódóan Legacy boot van, de ez a 450 MB-os ott is valami hasonló lehet. Illetve már maga a mérete is árulkodó. Szóval lehet nem ártana azt is 1-1-ben átklónozni.

[ Szerkesztve ]

(#45030) #20221952 válasza King Unique (#45028) üzenetére


#20221952
törölt tag

Én sem értettem, hogy mi köze van egy Windows alatt működő programnak a Linux működéséhez, de nem csak abban okozott problémát, amit írtam, hanem abban is, hogy leállítás után újból bekapcsolva a gépet, nem reagált az F8 billentyűre, így nem tudtam boot eszközt választani, csak ha újraindítottam Windows betöltése után a gépet.

Ha nincs fenn, vagy csak azt a két lehetőséget választom, amit írtam, akkor nincs ilyen gond.

Köszönöm a tanácsot, megkérdezem ott.

(#45031) ToBeY válasza King Unique (#45029) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Ok köszi akkor azt is átklónozom majd a C:-vel együtt

(#45032) anorche1


anorche1
őstag

Berakom ide is, hátha innen tud valaki valami okosat: [link]

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#45033) madle


madle
őstag

Sziasztok,

olyan problémám van igazából, hogy vettem egy teljesen ÚJ-nak hirdetett, újraértékesített laptopot, ami a HP program keretein belül lett elvileg újraértékesítve. Magyarul boltban nem kelt el, így bekerül egy új forgásba.

HD Sentinellel friss Windows telepítést követően ránéztünk és 176 napos működési időt mutatott a program. Kérdésem az lenne, hogy tévedhet? Vagy ment már a gép ezelőtt?

Köszi előre is!

(#45034) Doky586 válasza madle (#45033) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Pl 1évig volt kirakatban / kiállított példány.. hdd esetén lényegesebb a ki-be kapcsolások száma

(#45035) Keput


Keput
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni ssd-vel kapcsolatban. (Tudom hogy nem teljesen a hdd topikba tartozik a téma.) A problémám a következő lenne: Adott egy SATAII-es 64 gigás Kingston ssd, ami teljesen jól működik úgy hogy egy hdd-n van az oprendszerem és bekötöm az ssd-t így semmi probléma nincs vele. Látom, tudok rá másolni törölni particionálni. A gond akkor adódik amikor szeretnék új windowst telepíteni az ssd-re hogy azon legyen az oprendszerem. Telepítés előkészületek megvoltak. Tehát a hdd-t lehuztam az alaplapról. Semmi más nincs az alaplapra kötve csak a szűz ssd és a dvd olvasó. A BIOS-ban a SATA módot AHCI-re átállítottam. Ezután elkezdem telepíteni a Windowst-t (mindegy melyik változat 7 vagy 8.1 vagy 10) egy darabig eljut, majd egy idő után eltűnik a képernyő a monitor kikapcsol csak villog, a gép megy, de néha csippan egyet közben tölt. Úgy néz ki mintha a telepítőfájlok ssd-re másolásánál mindig jelentkezne valami probléma. Vagy pedig valami BIOS-ban lévő beállítási problémára gyanakszom még. AHCI módot kezel az alaplap pedig.. Szeretném a segítségeteket kérni hogy mi lehet a probléma. Köszönöm előre is.

(#45036) ToBeY válasza ToBeY (#45031) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Próbáltam klónozni a HDD-et az SSD-re,de nem jött össze. Ezt az üzenetet kaptam macrium reflectben,mit rontottam el? :U [kép]

(#45037) SP4C3 válasza ToBeY (#45036) üzenetére


SP4C3
veterán

"Nem sikerült mindent átmásolni. Nincs elég hely."

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#45038) ToBeY válasza SP4C3 (#45037) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Ezt értem köszönöm. :B De kb 20-22GB akarok átmásolni egy 40GB SSD-re (37GB valójában) és nem tudom miért nem lehetséges ez?!

(#45039) krealon válasza ToBeY (#45036) üzenetére


krealon
veterán

"Próbáltam klónozni a HDD-et az SSD-re,de nem jött össze. Ezt az üzenetet kaptam macrium reflectben,mit rontottam el?"

Nem keszitetted el az SSD-n a particiokat a klonozas elott.

A masik megoldas, hogy a klonozasi muvelet elott az eredeti vinyon osszezsugoritod a particiokat, hogy az osszesitett meretuk kisebb legyen, mint az SSD. (Es persze barmilyen particio butykoles elott legyen mentes a fontos adatokrol.)

(120 GB-nal kisebb SSD-n hasznalni a Windows-t, egy gyotrelem.)

(#45040) ToBeY válasza krealon (#45039) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Az az érdekes,hogy a 20GB-os NTFS Active particiót engedi hozzáadni (és még marad ~17GB hely) de a 450MB-os NTFS Primary-t már nem enged hozzáadni klónozáskor.

Milyen particót kéne készítenem,csak windowsnak használnám 40GB SSD-t nem akarom particiónálgatni.

(#45041) krealon válasza ToBeY (#45040) üzenetére


krealon
veterán

"csak windowsnak használnám 40GB SSD-t nem akarom particiónálgatni."

Akkor keszits friss telepitest az SSD-re.

(#45042) ToBeY válasza ToBeY (#45040) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Fordított sorrendben engedi hozzáadni,mint ahogyan a HDD-n van.Így vajon működne a windows és programok?[kép]

krealon: Nem szeretnék friss instalt,

sorry a dupláért

[ Szerkesztve ]

(#45043) Orgi


Orgi
őstag

Sziasztok,

nem hdd probléma, hanem usb, de gondolom a lényeg ugyanaz lenne: bootolható usb driveot akartam csinálni, Live Linux disztróval, adatmentésre egy optikai meghajtó nélküli gépre. Azt írta a gugli, hogy az universal usb installer a legjobb erre, nosza csináltam is vele egyet, faék egyszerűségű valóban. Viszont most nem bootol a pendrive, ha működő gépbe rkaom ugyan látja, hogy bedugtam, de nem tudok rá menni (helyezzen be egy lemezet hibaüzi), lemezkezelő is csak látja, de semmit nem tud kezdeni vele, formázni sem engedi. Nem hinném, hogy pont most romlott volna el a pendrive, de mit tudok csinálni? :(

(#45044) krealon válasza ToBeY (#45042) üzenetére


krealon
veterán

"Fordított sorrendben engedi hozzáadni,mint ahogyan a HDD-n van.Így vajon működne a windows és programok?"

Mukodni fog, ha 450 MB-os particio lesz aktiv.

(#45043) Orgi
"Nem hinném, hogy pont most romlott volna el a pendrive"

Ez sajnos nem hit kerdese.

[ Szerkesztve ]

(#45045) King Unique válasza ToBeY (#45042) üzenetére


King Unique
titán

Mondjuk nálam eleve a lemez elején vannak az említett kisebb partíciók. De azt nem próbáltam, hogy ha máshogyan van és megkavarva klónozom át, akkor jó lesz-e. Meg általában akkora lemezt szoktam megadni célmeghajtónak is, amire ráfér normál módon az eredeti. Illetve pl. UEFI-nél max. a GPT-t és 1 db NTFS partíciót állítottam be, aktív partíciót alapból nem.

[ Szerkesztve ]

(#45046) ToBeY válasza King Unique (#45045) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Mind1 kipróbálom fordítva,aztán ha nem működik HDD-n még itt van minden tudom használni.

(#45047) King Unique válasza Orgi (#45043) üzenetére


King Unique
titán

Windows alatt a Rufus javasolt nemcsak Windows, de Linux ISO-k pendrive-ra történő kiírásához is. Ezt az alábbi logout cikk is említi. Ha perzisztens / multiboot pendrive-ot akarsz létrehozni, akkor pedig ezek.

Ha nincs a pendrive-on semmilyen fontos adat, akkor Windows alatt egy rendszergazda parancssort nyitva és a megfelelő lemezt (disk 0/1/2 stb.) kiválasztva az alábbit lehet megpróbálni —► diskpart clean + lemezkezelő. Esetleg a HP féle tool is szóba jöhet. Teszteléshez pedig a linkelt oldalon lévő programok használhatók.

Persze akár az is előfordulhat, hogy tényleg megadta magát a pendrive.

[ Szerkesztve ]

(#45048) kokov


kokov
tag

Egy 3TB-os HDD-nél felületi hibánál hány hibás szektor helyezhető át maximálisan tartalékterületre? Ez függ attól, hogy hány tányéros vagy ez valami standard dolog és mindegyik HDD-nél egyforma méretű a tartalékterület?

Becsapódott menet közben egy desktop gépház előlapi ajtaja. 250 hibás szektor a bekapcsolást követő önteszt után az egyik HDD-n. Pech, a HDD perpill még olvasható, sikerült lementenem a fontos dolgokat. Ez 150GB volt és max sávszélen szépen másolta HDD-ről HDD-re, de a sentinel csak 22 napot ír hátralévő élettartamnak, biztos nem véletlenül.
Ez megbízható becslés annyira, hogy több nem lehet, csak kevesebb? Azért kérdezem, mert videó archívum miatt nem veszek másik HDD-t, ha ez olvasható. Kérdés, hogy ami ezen megvan az meddig olvasható. Most éppen lehúztam a hibásat a tápról is és elmentettem txt-be a könyvtárszerkezetét, így tudom mi van rajta.

Elég akkor bekötnöm, amikor valami kell róla, de ha az indulás/leállás szám erősen limitált az önteszt miatt, akkor hiába spórolok az üzemidővel.
Ilyen koppanásos felülethiba az totál lutri, vagy meg szokott állni a bad sectorok száma?

(#45049) Orgi válasza King Unique (#45047) üzenetére


Orgi
őstag

Nagyon köszi, királyság, a diskpart megoldotta a dolgot és utána már ment a lemezkezelő is rendesen :R

(#45050) bull84ghia


bull84ghia
őstag

Hello
Van egy elektronika hibás wd500-as hdd-m. Milyen szám után kell keresnem hozzá elektronikát? Elég az hogy WD5000BEVT?

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.