Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11001) ezozo válasza janika16 (#11000) üzenetére


ezozo
tag

Probáld meg ezt http://prohardver.hu/tema/hdd_problema_segitsetek/hsz_10449-10449.html

LG 50UK6950PLB-POCO X3 Pro 8/256-Ps4 Pro-Ender3 v2

(#11002) ezozo


ezozo
tag

hátha javít a helyzeten innét formázd meg a vinyót

LG 50UK6950PLB-POCO X3 Pro 8/256-Ps4 Pro-Ender3 v2

(#11003) Kernel válasza gixxer-tomee (#10998) üzenetére


Kernel
nagyúr

Teljesen rosszul álltál neki, a betűjeleket nem a Partition Magic-kel kell visszarendezni.

Elozo telepitesnel valamiert felcserelodott a C meg a D .

Valamiért persze, az okkal kell tisztában lenni a helyes megoldáshoz. Törölted az aktív partíciót, erre a telepítő átdobta az aktív jelet a következő partícióra, onnan kezdve az lett a C: meghajtó.

A telepítő mindig az aktív partíciót tekinti C: meghajtónak, és persze oda kell raknia a bootfájlokat is, ha ezzel tisztában vagy, kezedben a megoldás. Több HDD esetén pedig természetesen a boot-HDD játszik.

Rámegyek a disk management-re akkor 10 percig elvan hogy keresi, de semmi. Biztos megtalalta, csak nem tetszik neki hogy nincs se partico rajt, se semmi felismerhető dolog. Gondolom én.

Nem a legjobb gondolat, hiszen például egy újonnan vásárolt merevlemezen semmi nincs, mégis "tetszik" neki. Talán próbáld meg újkori állapotába hozni a vinyót. KillDisk például végigtörli a lemezt, de igazság szerint elég kinullázni az MBR-szektort, az csak 512 byte, tehát közel sem tart olyan sokáig, mint az egész lemez felülírása. Pontosabban pillanat műve.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#11004) janika16 válasza ezozo (#11001) üzenetére


janika16
csendes tag

mondom h az 1eráából 32 megát lát csak

(#11005) csyo


csyo
senior tag

sziasztok!

Halottnak hitt sata vinyóm ugy néuóz ki él.
2 éve azt hitem bekrepált de most megy,.

a HD tune lefutot rajta, erreor scan semmi hibát nem irt ki.

viszont ez micsoda?

[ Szerkesztve ]

Legyen szép a napod!

(#11006) gixxer-tomee válasza Kernel (#11003) üzenetére


gixxer-tomee
aktív tag

És azt hogyan tehetem meg? A killdisk és amivel nullázni kell az látni fogja attól hogy semmi más nem.

Azt egyébként írtam ám hogy amin felcserélődött és ami nem működött az 2 különbözö vinyó. Arra rájöttem én is hogy ha aktivvá teszem visszaáll, mert utána vissza lett cserélve, csak nem a PM-el hanem egy másik programmal. Ezt csak azért írtam hogy kiderüljön miért jártam a PM-ben. Mondjuk akkor is hülyeség volt, de hát mostmár mind1. :W

Addig azért megprobálok rájönni mivel nullázhatom le. :)

tacstacstacstacsveddveddveddveddbebebebe

(#11007) Eskimoka


Eskimoka
tag

Hello!

Nem tudom, hogy jó fórumba írok-e, de majd eldől...
Van egy 2,5"-os WD Scorpio(SATA) típusú vinyóm, ami eddig laptopban volt használva, de most az megadta magát...
Szóval az a kérdésem, hogy kell-e rá tenni jumpert valahova(van 4pin de nincs rajta semmi), ha második vinyóként az asztali gépben akarom használni? Jelenleg egy 80-as IDE-s vinyó van benne.

Kösz a válaszokoat!

Az eszkimók alapszabálya: kunyhó mellől sárga hóból ne egyél!

(#11008) gixxer-tomee


gixxer-tomee
aktív tag

Na akkor következzen a jelenlegi helyzet. :) A PTDD Super Fdisk-el csináltam boot cd-t. Elinditottam, és sikerült törölnöm az MBR-t, utána format, és most elvileg jó.
Nade! Mikor inditottam, ez is kérdezgetett hogy javitson-e a masik vinyomon valami hibat. Az volt benn a lényeg, hogy bizonyos particiok nem jó szektorban kezdődnek szerinte. Mert pl az egyik a 15-ösben kezdődik és az 1-esben kéne. Ugyan ezt irta asszem a másik is amivel sikeresen elbxtam a másik vinyót. De mivel nem akartam megint ugyanabba a hibába esni, inkább kihagytam. Most el is indult a win gyorsan, minden fasza, windows látja. Leformáztam. NTFS re. De jött a meglepi. A windowsban a disk management még mindig nem látja egyik vinyót se! Egyiket se! Semmit, csak a dvd-t!
PM és társai még mindig nem indulnak el ugyanazokra a hibakra hivatkozva. Akkor most miért is? Miért nemlátja a Disk management? Miért nem szeretik ezeke az erre készített célprogramok. :F

[ Szerkesztve ]

tacstacstacstacsveddveddveddveddbebebebe

(#11009) gixxer-tomee


gixxer-tomee
aktív tag

Folytatás most következik. Most akartam egy teljes formatot végezni azon a winyon ami rosszalkodott, és azt már nemakarja végigvinni. A végén unable to format vagy ilyesmi. :(

tacstacstacstacsveddveddveddveddbebebebe

(#11010) Kernel válasza gixxer-tomee (#11008) üzenetére


Kernel
nagyúr

PM telepítése belepiszkálhatott a Windows Logikai Lemezkezelő Szolgáltatásába is, innen kezdve semmi sem biztos.

Partícionálni és formázni legjobb az XP saját lemezkezelőjével, vagy az XP telepítő CD-vel, ami SP integrált legyen.

Az MBR törlése után (ami egyébként diskedittel is elvégezhető: HxD free, Runtime's DiskExplorer stb.) a Windows normális esetben azt hiszi, hogy új merevlemezt vásároltunk, rögtön felkínálja az inicializálást, ami nála a szabvány MBR-kód felírását jelenti. Ha nem veszi észre magát automatikusan, a Lemezkezelő menüjében: Művelet, újraellenőrzés.

Ezután következik a partíciós tábla felírása: jobbklikk, új partíció stb.

Ha a Killdisk-kel végigírom az egész lemezt nullákkal (vagyis nem csak partíciót, hanem az MBR-től kezdve, vagyis az egész fizikai lemezt kell kiválasztani), ez a vásárláskori állapotba hozza a szektorok tartalmát, megszüntethet logikai hibákat is a lemezen, egyben a szektorok hibátlanságáról is meggyőződhetünk.

Ilyenkor nem kell DOS CD-t vagy floppyt készíteni, a Windows KillDisk is használható, mivel nem a Windows alatt lévő lemez törléséről van szó. Mindez persze diskeditorral is elvégezhető, csak azt nem mindenki ismeri, a KillDisk használata egyszerűbb.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#11011) Kernel válasza Eskimoka (#11007) üzenetére


Kernel
nagyúr

Típus szerint a WD honlapján megtalálható a jumperelés, azt talán nem kell mondani, hogy SATA-nál nincs Master/Slave, úgyhogy ilyen szempontból mindegy. De előfordul például SATA150 korlátozó jumper .

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#11012) gixxer-tomee válasza Kernel (#11011) üzenetére


gixxer-tomee
aktív tag

Hejj! :D Na sikerült. Nem programmal hanem ilyen fondorlattal. Raktam egy új Xp-t és láss csodát, megvannak a particiók! Egyébként ez az aktiv partíciós dolog kiidegel állandóan. Mikor windows-t telepítek, akkor mindig ki kell vennem ezt a winchestert ugyanis ha benn van, mindig ezt akarja C: meghajtonak a telepítő! Én a kis egyszerű agyammal azt gondoltam, hogy azért, mert ez a vinyó PATA a windows-os meg SATA. És ugye a BIOS is előrébb sorolja a PATA-s vinyót, és ezért a telepítő is úgy rendezi. Ezért mindig le kell kössem a PATA-st. Hogy a másikat lássa csak a megfelelő sorrendben. Remélem érthető volt. :U

És bocs a sok írásért, csak kétségbe voltam esve egy pöppet. Mondjuk most se vagyok nyugiba. :W Szerintem senki nem szereti, ha 160 giga csak úgy huss, és elszáll... :(

De azért ez mégis csak egy örömhír. :D Köszönöm hogy segítettél!! :R

tacstacstacstacsveddveddveddveddbebebebe

(#11013) Eskimoka válasza Kernel (#11011) üzenetére


Eskimoka
tag

Hello!

Eddig csak IDE-s vinyóim voltak és egyszer elég nagy gebasz volt két egyformára jumperelttel, ezért kérdeztem. Ezek szerint nem kell egyáltalán jumperelni, és a gép tudni fogja, hogy az IDE-s a boot-vinyó? A WD honlapján nem találtam utalást arra, hogy kellene-e korlátozni essetleg...
Kösz a választ!

Az eszkimók alapszabálya: kunyhó mellől sárga hóból ne egyél!

(#11014) Barney™ válasza Eskimoka (#11013) üzenetére


Barney™
aktív tag

"és a gép tudni fogja, hogy az IDE-s a boot-vinyó?"

Biosban be kell állítani a hdd boot sorrendet

(#11015) liksoft válasza janika16 (#11004) üzenetére


liksoft
nagyúr

Basszus! Megmondtam már, hogy a MAXLBA-t kell beállítani. A BIOS-nak semmi köze hozzá, csak a régi tönkreteszi! Ennyi! Tessék feltenni a legújabb BIOS-t, és a drive-ban beállítani a MAXLBA-t! Nem tudom, ezen mit NEM lehet érteni! A kapkodás, idegeskedés csak egy rakás ócskavasat fog eredményezni! Helyette tessék olvasni, ÉRTELMEZNI az olvasottakat, ha nem vagy biztos a dolgodban, akkor a feltételezést leellenőrizni itt a Fórumon, és csak utána babrálni a cuccokat!

Az LBA-t beírva a keresőbe, segítek Neked. [link] De ezt Te is meg tudnád tenni, kapkodás helyett! Ugyanis már írtam, a kollégámmal mi mást használunk, így nekem ugyanannyi időbe került megkeresni, mint Neked! :(((

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11016) liksoft válasza csyo (#11005) üzenetére


liksoft
nagyúr

62 hibás szektort helyettesít a tartalék területből. Hogy 1001.-szer is itt legyen.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11017) saskaa


saskaa
tag

hali, nemrég rendeltem 1 vinyót itt ph!-n kértem róla HD Sentinel képet is:
http://kepfeltoltes.hu/090614/hd_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

miután megérkezett pár nappal sikerült összeszednem a gépem és betesztelni és akkor már ezt láttam:
http://kepfeltoltes.hu/view/090621/507651608n_vtelen_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

a kérdésem h szállítás közben (posta) romolhatott ennyit az állapota?
súlyosabb külsérelmi nyomot nem találtam rajta...csak hát már látszik hogy nem új...
előre is köszi!

A demokráciának többet kellene jelentenie annál, mint amikor két farkas és egy birka szavaz arról, mi legyen vacsorára.

(#11018) liksoft válasza saskaa (#11017) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha mind a két méréskor a drive működési ideje korrekt értéket mutatott, akkor két különböző driveról készült a két kép. Hangsúlyozom, a működési idő kijelzése lehet hibás, ha nem történt mindkét esetben újraszámítás! Akkor korrekt, ha mindkét képen a drive-ok gyári számai is láthatóak.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11019) saskaa


saskaa
tag

gyári számot h tudom megnézni?

A demokráciának többet kellene jelentenie annál, mint amikor két farkas és egy birka szavaz arról, mi legyen vacsorára.

(#11020) liksoft válasza saskaa (#11019) üzenetére


liksoft
nagyúr

A linkelt képen van egy "Információk" fül. Azon az első blokkban megtalálod. Érdemes vásárláskor ezt is elkérni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11021) saskaa válasza liksoft (#11020) üzenetére


saskaa
tag

értem, szóval ez most tanulópénz volt... :(((

A demokráciának többet kellene jelentenie annál, mint amikor két farkas és egy birka szavaz arról, mi legyen vacsorára.

(#11022) liksoft válasza saskaa (#11021) üzenetére


liksoft
nagyúr

Hát.... lehet. De szállításkor egy erősebb bumm, vagy statikus kisülés a szerelésedkor ugyanúgy okozhatott maradandó sérülést.

A Sentinelnél még offsetet is tudsz állítani (smart fül), ami meg tudja változtatni a drive mutatott állapotát.

Vagyis én innen nem tudom eldönteni mi történt, de vannak kérdéseim...... :U

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11023) saskaa válasza liksoft (#11022) üzenetére


saskaa
tag

igazából az a legfőbb baj h újraindul a gép bootolás közben majdnem mindig...azért néztem meg az állapotát...
szállításkor nem hiszem mert elég jól be volt csomagolva, nem hiszem h baja lehetett.
mindjárt megnézem még1 másik IDE kábelell bár nem hiszem...

A demokráciának többet kellene jelentenie annál, mint amikor két farkas és egy birka szavaz arról, mi legyen vacsorára.

(#11024) saskaa válasza saskaa (#11023) üzenetére


saskaa
tag

semmi változás...újraindul miután felhasználót választok

A demokráciának többet kellene jelentenie annál, mint amikor két farkas és egy birka szavaz arról, mi legyen vacsorára.

(#11025) csyo válasza liksoft (#11016) üzenetére


csyo
senior tag

akkor nem parás ez a vinyó, ugye? 62 szektort helyetesít...
-----------

itt egy másik vinyóm RENDSZERLEMEZ!
40GB

az error scan nem jelzett hibát, viszont ezt irja ki a táblázat:

Legyen szép a napod!

(#11026) liksoft válasza csyo (#11025) üzenetére


liksoft
nagyúr

Parás - nem parás. Ezt már leírtam. A rendszer dinamikus, így is kell vizsgálni. Vagyis, ha nem változik akkor no para, de ha romlik, akkor peluscsere.

Ez pedig, kuka. Már régen átlépte a gyári küszöböt. Viszont ha kettő így romlik Nálad, az hibás üzemeltetési környezetet feltételez. Tuning, túlmelegedés, hibás tápellátás lehet a háttérben.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11027) liksoft válasza saskaa (#11024) üzenetére


liksoft
nagyúr

Bocsi, de a második kép olyan winyóról készült, akit a halottaságyról ráncigáltak vissza! Ezzel ne próbálkozz, mert csúnya adatvesztések várhatóak.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11028) csyo válasza liksoft (#11026) üzenetére


csyo
senior tag

nem, a vinyót itt vettem a ph-n.
a másik vinyó meg van vagy 4 éves (2 éve halottnak hittem)

még van két ATA vinyó, amit bevizsgálok. azok is kb 5-6 éves vinyók

Legyen szép a napod!

(#11029) saskaa válasza liksoft (#11027) üzenetére


saskaa
tag

szóval kuka... :(((
azért kössz a segítséget!

A demokráciának többet kellene jelentenie annál, mint amikor két farkas és egy birka szavaz arról, mi legyen vacsorára.

(#11030) csyo válasza saskaa (#11029) üzenetére


csyo
senior tag

a panelt sem tudod használni róla?
PH-n meghirdeted,? hátha kell valakinek - bár ehhez liksoft jobba ért,hogy használható-e...

Legyen szép a napod!

(#11031) saskaa válasza csyo (#11030) üzenetére


saskaa
tag

nemtudom a panel használható-e, de lehet megérné ha még menthető

A demokráciának többet kellene jelentenie annál, mint amikor két farkas és egy birka szavaz arról, mi legyen vacsorára.

(#11032) csyo válasza saskaa (#11031) üzenetére


csyo
senior tag

én a halott vinyókból a panelokat feldobom PH-ra.
értéke sztem nincs, talán egysörért felteszem? nem tudom. Valaki biztos nagyon örülne neki...

5-6 évs, vagy több is már a 4 darab halott vinyóm, sztem valaki már évek óta vadássza a panelt, én meg a fiókban "rejtegetem"

bár az értékéről LIKSOFT tud szólni sztem pár szót, vagy azt, hgy érdemes e a panlt levenni..

LIKSOFT te mit mondassz?

[ Szerkesztve ]

Legyen szép a napod!

(#11033) liksoft válasza csyo (#11032) üzenetére


liksoft
nagyúr

Levenni semmiképp. Készíts olvasható felvételt a két oldalról (teteje, alja (panel)) és úgy hirdesd meg, hogy hibásak (bár életjelt adnak :D ). Át nem versz senkit, és az adatok láthatóak. Ha valakinek kell, lelke rajta.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11034) attila199207


attila199207
tag

sziasztok
nekem lenne egy problémám
van egy Acer laptopom gyárilag Vista van rajta és újra akartam telepíteni
csak hogy keresi a hardvereket majd kiírja hogy nincs telepített merevlemez:S:S
próbáltam Vistát és XP-t
az lenne a kérdésem hogy az a sata hdd 5V on működik hogy ráköthető e a gépre?
és hogy tudnám megoldani az újra telepítést? vagy egy asztali gépem, azzal lehet?
vagy ha vennem kell külsö usb-s házat akkor milyen kell?és ha azt rákötöm a laptopra tudom-e telepíteni? és azzal hogy lehet megoldani?
sűrgös lenne mert a sulihoz kell...
köszönöm a segtséget

(#11035) liksoft válasza attila199207 (#11034) üzenetére


liksoft
nagyúr

Tedd nativ IDE módba. Úgy fel kell mennie, majd a sata driver telepítése után lehet ahci ismét, akkor már el kéne mennie.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11036) attila199207 válasza liksoft (#11035) üzenetére


attila199207
tag

Értem.. szóval csak átállítom a BIOS-ba és feltudom tenni a Vistát?
és hol találom ezt a menü pontot a BIOS-ba? nem vagyok jártas a laptopokban

[ Szerkesztve ]

(#11037) liksoft válasza attila199207 (#11036) üzenetére


liksoft
nagyúr

Én sem, csak a PH! olvasásában. :D

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11038) Imco válasza liksoft (#11037) üzenetére


Imco
őstag

...és a PH-t hogy kell olvasni? :D

Üdv! Imco

(#11039) gixxer-tomee válasza Imco (#11038) üzenetére


gixxer-tomee
aktív tag

Jobbról balra! Ja nem, bocs, visszafele! Shalom!

tacstacstacstacsveddveddveddveddbebebebe

(#11040) csyo válasza gixxer-tomee (#11039) üzenetére


csyo
senior tag

מימין לשמאל! הו לא, סליחה, חזור! שלום!

[ Szerkesztve ]

Legyen szép a napod!

(#11041) dave93


dave93
őstag

Sziasztok!
Hogy lehet az, hogy egy 500Gbos SATA2es Maxtor vinyó kondíciója 100%, teljesítménye meg csak 99%? Elvileg kihasználja a maximális adatátvitelt, összes SMART érték okés, miért nem 100% a teljesítmény is? Köszi :R

(#11042) PeterHz


PeterHz
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy kis problémám.
Kb. olyan február környékén vettem egy Western Digital Green Power 1 TB-s winyót.
Az akkori rendszeremen valószínűleg nem volt BIOS frissítés, ennek ellenére megformáztam a HDD-t max. méretre, egy partíciónak.
Látta, kezelte. Semmi gikszer.
Elkezdtem másolgatni rá 3 winyóról az adatokat...kb. 600-700 gb-nyi adat.
Örültem, mire átment. Rendezgettem mindent, végre rendet csináltam, stb.
Aztán, hogy olyan szépen van minden, format 'többiwinyó' kettőspont, és mint aki jól végezte dolgát, Shut Down.
Többi winyó kiszed, eltervez majd egy letöltőszerverbe beépítést.

Bekapcsolásnál érdekes volt, hogy nem tudtam rámenni az 1 TB-s winyómra, mert a Partition Magic és a Winfos Lemezkezelő is csak egy 32 mb-s nem particionált részt látott belőle.
Igazából, arra találtam már megoldást, hogy újra 1TB-s legyen a drága, de nekem jól jönne a többi adathalmaz is ami elvileg még rajta van, hiszen nem volt törölve, gyorsformázva, semmi kül. csak elszállt a partició. Azóta nem nyúltam hozzá.
De most vettem egy új konfigot. Asus P5q se alaplap, és a szintén új 1 Tb-s Samsung winyómat is vígan kezeli, de a WD-ből még mindig csak 32 mb-ot lát.

Van ötletetek mit lehet tenni?

Előre is köszi!

(#11043) PeterHz


PeterHz
csendes tag

Visszaolvasgattam, és az előző alaplapon gigabyte volt. Ott történt sz incidens.

De ez már nagyon nem aktuális.

Pls. help!

(#11044) kali válasza PeterHz (#11042) üzenetére


kali
legenda

az a 32 mb nem a cache véletlenül? :U

(#11045) Imco válasza PeterHz (#11043) üzenetére


Imco
őstag

Szerintem nem olvastál figyelmesen.
Még ezen az oldalon /nálam/, épp erről van szó!
Ennek a környékén olvass!

Üdv! Imco

(#11046) Imco válasza dave93 (#11041) üzenetére


Imco
őstag

A sentinelt kérlelve megtalálod a megoldást. Szerintem...

Üdv! Imco

(#11047) liksoft


liksoft
nagyúr

:O :O :O

Miért érzem azt, hogy az utóbbi időben egyre kevesebb tudás mellett egyre kevesebb energia ráfordításával (kereső drasztikus nélkülözése, és az olvasás mellőzése) próbálnak meg segítséget kérni az újoncok?

:O :O :O

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11048) PeterHz


PeterHz
csendes tag

Jó reggelt!
Na most, valóban a cash size 32 mb, bár ettől én még nem lettem okosabb.
Nem tudom akkor mit kell tenni.

És ahogy meg volt említve h a gigabyte lapok biosa cseszi el a winyót, írtam is, hogy nekem is az volt.
Ámbátor, jelen pillanatban p5q se az alaplap, és ott MAXLBA van beállítva, alapból, mint mondtam, a samsung 1 terrásat röhögve viszi. De az 1 tb-os WD-t 32 mb-snek látta szintén.

MHDD2-vel az Ultimate Boot CD-ről visszaállítottam max size-ra, tehát most már akár újraparticionálhatnám, de nekem jól jönne az adat is ami rajta van, és jelen pillanatban nem látom.

Ha erre lenne ötlet,megköszönném.

Lehet hcsak aktiválni kéne már...
Sajnos PM, a powerquest-es, nem megy fel az OS-emre. Vista x64.

(#11049) PeterHz válasza liksoft (#11047) üzenetére


PeterHz
csendes tag

:) a keresővel jutottam el ide is.

(#11050) PeterHz


PeterHz
csendes tag

Fejlemény.

Eddig nem volt.
Most azt írja ki a Windows Lemezkezelő, hogy 32 mb RAW.
Szerintem innen már csak egyszerű lépés h újra lássam adataim. Csak fogalmam sincs merre lépjek.

Ötlet? A Bios már 1 terrásnak látja.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.