Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#52451) JohnD válasza Memora (#52450) üzenetére


JohnD
tag

Akkor 30 nap után is tudod használni? Akkor jó, meg azok az extra funkciók nekem sem kellenek.
Amúgy amit mostanában néztem még az a HDDScan (többek között), talán az ilyen ingyenesek közül ez a legprofibb. (Bár bevallom nem hasonlítgattam össze minden egyes pontját, funkcióját a HD Sentinellel vagy a többivel, szóval inkább ránézésre.)

SP4C3 - köszi, már megnéztem róla a párat

[ Szerkesztve ]

(#52452) Memora válasza JohnD (#52451) üzenetére


Memora
senior tag

Itt a fórumon is volt/van néha egyébként ingyenes pro verzió is, nem tudom, milyen promócióban, szerintem nekem az van fent az egyik gépemen, de mindkettőnél ott van az üzenet az ablak tetején pirossal, hogy "nem regisztrált verzió, kérem regisztrálja"...

Fancy quote placeholder

(#52453) ubul2000


ubul2000
újonc

Hello!
A #52361 hozzászólásomban írtam egy 8 éves WD10EALX hdd-ről, aminél lecsökkent a kondició 98-ra. Jelentem a javult a helyzet mert már 99%-os lett úgy, hogy nem csináltam semmit vele, ugyanúgy használtam mint előtte. Az offline uncorrectable smart érték 1-ről 0-ra változott :Y . Továbbra is van egy gyenge szektor, de az gondolom a következő formázásnál talán el fog tűnni. Na, ezt csak azért írtam le, hogy látott-e már ilyet valaki?
A másik kérdésem, hogy a write error rate lassan, de biztosan, bizonyos időközönként emelkedik. Ez okozhat-e valamilyen további problémát? Jelenleg 1027 az érték.
Köszönöm előre a választ.

(#52454) semetka


semetka
őstag

Mivel lenne érdemes a Hdd-t rezgescsillapítani? 2db western digital wd10ezex illetve egy egy zalman z3 plus a ház.

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#52455) Memora válasza ubul2000 (#52453) üzenetére


Memora
senior tag

Én láttam már ilyet, és éppen azt azt szerettem volna itt megkérdezni, hogy lehet esetleg az ilyen javulást szándékosan előidézni.
Már ha válaszolt volna rá valaki... :(((

[ Szerkesztve ]

Fancy quote placeholder

(#52456) nyaky666


nyaky666
kezdő

Sziasztok!

Gondok akadtak a másolásnál.
Folyamatosan kapok egy hibaüzenetet,
"A lemezen nincs elég hely. A fájlok másolásához további 7,00 EB szükséges"
Az adat kb 5GB a tárhely pedig 2T és szinte üres. <új>
Kérek szépen segítséget, köszönöm. :R

"Na, most egy gérvágóval megbütykölöm a zsanérokat, aztán 2x6-os tiplikkel rárittyentek egy bigyót a miatosztra"

(#52457) Doky586 válasza nyaky666 (#52456) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Fat32..?

(#52458) nyaky666 válasza Doky586 (#52457) üzenetére


nyaky666
kezdő

NTFS

"Na, most egy gérvágóval megbütykölöm a zsanérokat, aztán 2x6-os tiplikkel rárittyentek egy bigyót a miatosztra"

(#52459) Doky586 válasza nyaky666 (#52456) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Kvóta..?

(#52460) nyaky666 válasza Doky586 (#52459) üzenetére


nyaky666
kezdő

Jelenleg a kvótakezelés nincs aktiválva. Aktiváljam és korlátlanra tegyem?

"Na, most egy gérvágóval megbütykölöm a zsanérokat, aztán 2x6-os tiplikkel rárittyentek egy bigyót a miatosztra"

(#52461) King Unique válasza nyaky666 (#52456) üzenetére


King Unique
titán

Bővebben? Vagy esetleg nekünk kellene kitalálni, hogy pontosan mi (HDD/SSD/pendrive) a forrás- és a célmeghajtó, milyen fájlrendszer van egyiken és másikon, milyen OS alatt történik a másolás és milyen programmal, esetleg valami screenshot a hibaüzenetről, stb. Meg roppant érdekes, hogy ha állítólag csak 5 GB a másolandó adat, akkor annak mégis hogyan kellhet 7 EB szabad lemezterület... :DDD

(#52462) nyaky666


nyaky666
kezdő

[kép] Engedélyeztem, a kvótát, korlátranra tettem, így most elindult a másolás, köszönöm szépen a segítséget :R :R
Remélem végig is fut.
A rendszer Window 10
A HDD Seagate 2TB BarraCuda 256MB ST2000DM008 mint célmeghajtó NTFS fájlrendszer
Külső HDD Seagate Expansion mint forrás szintén NTFS
A másolás sima mappaáthelyezés.
Csak egy kérdés még így a végére, mi az az EB?

[ Szerkesztve ]

"Na, most egy gérvágóval megbütykölöm a zsanérokat, aztán 2x6-os tiplikkel rárittyentek egy bigyót a miatosztra"

(#52463) ElektrikusDE válasza nyaky666 (#52462) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

EB=Exa Byte (1 EB= 1 048 576 TB)

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#52464) nyaky666 válasza ElektrikusDE (#52463) üzenetére


nyaky666
kezdő

Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

"Na, most egy gérvágóval megbütykölöm a zsanérokat, aztán 2x6-os tiplikkel rárittyentek egy bigyót a miatosztra"

(#52465) King Unique válasza nyaky666 (#52462) üzenetére


King Unique
titán

Ez érdekes, mert Windowson, illetve a Windows 10-nél a kvóta rendszerint alapértelmezetten nincsen engedélyezve a meghajtókon és nyilván nem is kell ahhoz, hogy fájlokat lehessen másolni/áthelyezni egyik meghajtóról a másikra. Legalábbis a normál kiadásoknál és home felhasználás esetén (hacsak a user nem állítja be), ellenben ha Enterprise és szervezeti használat, ott lehet reálisabb ez. Meg a hibaüzenet, annál a 7 EB (exabájlt = 10^18 bájt, lásd bájt + bináris prefixumok) is eleve irreálisan nagy méret...

[ Szerkesztve ]

(#52466) nyaky666 válasza King Unique (#52465) üzenetére


nyaky666
kezdő

Hibás HDD re gyanakodtam, de sentinel szerint tökéletes, mindkettő.
A másolandó mappa almappáit egyesével húztam át, így egyetlen mappára, ami ez esetben 1,4GB volt arra írta ezt a hibaüzenetet. Kétszer néztem meg a tulajdonságait, egyszer írta ezt a 7 EB-t, másodjára írta rendesen a méretét.

"Na, most egy gérvágóval megbütykölöm a zsanérokat, aztán 2x6-os tiplikkel rárittyentek egy bigyót a miatosztra"

(#52467) 0Burt1


0Burt1
friss újonc

Sziasztok! Tanácsot és megoldást keresek. külső vinyó ügyben. Adott lenne egy WD My Passport 2TB külső vinyó ami minden fizikai behatás és sűrű használat nélkül egyszer csak nem ismeri fel a gép. Rádugom a laptopra elkezd villogni a led forog a vinyo nagy nehezen,többszöri próbálkozásra előjön a feloldás lehetősége, de ez sem mindig, beütöm a kódot és onnantól kezdve csak villog továbbra a led, pörög és semmi, nem látja a tartalmat . nem esett le és nagyon ritkán volt használva.Nekem az usb aljzat is gyanús , mintha kicsit ferdén állna, nem tudom.
Az lenne a kérdés hogy tudtok e ebben segíteni vagy kuka a dolog?!
Köszönettel a türelmeteket..

(#52468) nyaky666 válasza 0Burt1 (#52467) üzenetére


nyaky666
kezdő

Szia! Hasonló volt nálam is, csak adott egy sípoló hangot. A led villogott. Megoldódott egy kábelcserével <de csak egy ötlet>

"Na, most egy gérvágóval megbütykölöm a zsanérokat, aztán 2x6-os tiplikkel rárittyentek egy bigyót a miatosztra"

(#52469) King Unique válasza 0Burt1 (#52467) üzenetére


King Unique
titán

Itt ilyenkor első körben kérdés, hogy USB-n a tápellátás (USB 3.X port javasolt) és a fizikai csatlakozás (kábel, port, szükség esetén másik port és/vagy kábel használata) rendben van-e. Ha nincsen, akkor addig nincs miről beszélni. Ha rendben, akkor kérdés a meghajtó állapota a WD Drive Utilities / HDS értékelése által, már ha felismeri a PC, illetve a rajta lévő Windows.

+ El kellene dönteni, hogy most mi a cél. Ha az adatmentés és a jelszavas meghajtózár feloldása után nem lehet hozzáférni a fájlokhoz, akkor eleve az adatmentés - liksoft - HDD kereső mentéshez topikban kellene érdeklődni, szükség esetén adatmentő céghez fordulni (ha megérne annyit), stb. Ha nem cél az adatmentés, akkor lehet törölni, újraparticionálni, újraformázni a meghajtót, új fájlokat másolni rá, aztán kész. Vagy ha szektorhibás, akkor garanciális cserét kérni, már ha még a 3 éves gyártói garancián belül van.

[ Szerkesztve ]

(#52470) 0Burt1


0Burt1
friss újonc

Köszönöm a segítséget! Az ellen oldal rendben van mert két laptoppal is próbáltam, így marad a kábel, azt ma veszek egy másikat ill. a vinyó. A WD programmal próbáltam de ugyanazt csinálja mint alapból, bedugom- kb 3 perc múlva előjön a kód kérő oldal, azt beütöm és onnan lefagy az egész addig amíg ki nem húzom a gépből. Villog folyamatosan a led és hallom hogy forog is.
Sajnos és most ne kövezzetek meg, az összes családi fotók vannak rajta, bízván a termék minőségében.Tudom, f..ság volt.Van több éves wd asztali külső vinyóm gond nélkül, ebből indultam ki, Sajnos.
Kábel csere után többet tudok, mindenesetre ha a tünetek alapján van ötlet azt továbbra is köszönettel várom. A vinyó maga nem érdekel, inkább a tartalom ami fontos.

(#52471) King Unique válasza 0Burt1 (#52470) üzenetére


King Unique
titán

A lefagyás jobbik esetben lehet csatlakozási/érintkezési probléma pl. az USB-kábel hibája miatt, rosszabbik esetben eszközhiba (külső HDD) miatt. Ahol az utóbbinál szóba jöhet pl. a firmware hibája, szektorhiba, stb. Ha ez a helyzet és kellenek az adatok, megérnének annyi pénzt, akkor jó eséllyel adatmentéses céghez, szakemberhez kell majd fordulni, nem otthoni művelet. De ez már az adatmentés topik témája, ahol szintén feltetted ezt a kérdést, folytatni is majd ott kellene.
Az meg amúgy a másik topik 1. hozzászólásában is le van írva, hogy a fontos adatokat eleve több helyen, több offline és/vagy online tárolón kell tárolni, nem kizárólag csak 1 db offline tárolón. Meg nincs olyan egy ilyen konzumer belső/külső merevlemeznél, hogy bízván a minőségében majd 10-20 évig biztosan megállnak rajta az adatok, amikor pl. a gyártói garancia is eleve csak 3 év.

(#52472) Ipodmánia


Ipodmánia
csendes tag

Sziasztok!

Van egy régebben használtan 100/100-as ként vett HDD-m (wd 1002faex) aivel jól átvertek mert hiába jó a smart adatok szerint borzasztó lassú.
Ennek az oka a kb. 1sec elérési idő.. A vinyó kb. pont egy másodpercenként kattan egyet, és adatművelet pont aban a pillanatban történik csak meg, közte nem csinál semmit. Mi lehet a bánata, bármi tipp?

Üdv.
Ipm

(#52473) fcc


fcc
aktív tag

Helló!
Tettem egy 8Tb-os Seagate Skyhawk HDD-t a gépbe. A lemezkezelő ketté osztotta magától a lemezt, és az egyik részével nem is enged semmit csinálni. Mit rontottam el, hogy tudnám rávenni a gépet hogy egybe kezelje, lássa a HDD-t? AsusP8H77 V-LE a lap.

(#52474) Doky586 válasza fcc (#52473) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Töröld ami rajta van majd konvertálás GPT lemezzé...

[ Szerkesztve ]

(#52475) King Unique válasza fcc (#52473) üzenetére


King Unique
titán

Magától a Windows nyilván nem "osztotta ketté", hanem te azzal, hogy GPT helyett helytelenül MBR-re inicializáltad a 8 TB-os lemezt, holott 2 TB felett eleve GPT-re kellene.
Ha még nem lett rámásolva semmi, akkor mehet a kötet törtlése, majd konvertálás GPT lemezzé, aztán utána már "egyben" használható lesz a teljes lemezterület.

(#52476) fcc válasza King Unique (#52475) üzenetére


fcc
aktív tag

Igen közben rájöttem hol rontottam el, de nem találom hogy tudnám gpt lezzé konvertálni.
Nincs ilye opció a lemezkezelőben, vagy nagyon nem találom. W7

(#52477) King Unique válasza fcc (#52476) üzenetére


King Unique
titán

Az előző válaszban direkt screenshotokkal szemléltetve linkeltem, hogy mit kellene csinálni és hogy egyértelmű legyen a képek alapján. De ha számodra továbbra sem az, akkor itt van egy leírás + videó hozzá, ezek után remélhetőleg csak menni fog. :B

(#52478) fcc


fcc
aktív tag

Rossz helyen kerestem, megvan kösz.

(#52479) fcc


fcc
aktív tag

Igen láttam kösz.

(#52480) ant7517


ant7517
csendes tag

sziasztok,

létezik valamilyen megoldás hogy a toshiba p300 hdd ne akarjon írni a cmr-es "cache" részre írni ??
Mikor másolok rá minden esetben oda ír, majd elkezdi rendezni az adatokat, jön a következő blokk amit írnia kell, a vége minden esetben 8-10mb/sec amit nem bírok, egyszerűen semmit se lelek amire használható lenne.

(#52481) King Unique válasza ant7517 (#52480) üzenetére


King Unique
titán

"ne akarjon írni a cmr-es "cache" részre írni ??"

Ezt nem világos hogyan kell értelmezni... :F :D

Meg itt inkább az lett volna a lényeg, hogy a tied CMR/PMR, vagy SMR típus-e, mert ha pl. 2/4/6 TB-os modell, akkor az a gyártó weboldala alapján SMR, aminél nem meglepő az átlapolás miatt a belassulás, meg azzal sok mindent nem lehet kezdeni.

[ Szerkesztve ]

(#52482) ant7517 válasza King Unique (#52481) üzenetére


ant7517
csendes tag

valahol olvastam hogy van cmr része, ahova ír mint "cache" azt átteszi az smr részre amikor idle-ben van.

Ezt, amit olvastam tudja az bizonyítani hogy ha linux alatt dd-vel és orbitálisan nagy blokk mérettel másolok akkor az első 20 gigát már nem emlékszem pontosan de olyan 150 mbyte / seccel írja, majd belassul 72-75 közé. Akkor ha várok, idle módban kerreg magában, majd újra 20 giga raw írás gyorsan megy, és utána lassul be..

Ha simán másolok, a filerendszer tipusa mindegy neki, akkor beindul a kerregő mód, ilyenkor változóan 8 és 24 mbyte/sec sebességet produkál, jellemzően átlagban 10 felett van.

Arra rájöttem még, hogy desktopban elég rossz, de NASként használható tud lenni, samba server alatt, rendre jobbat 30-38 mbyte/secet tud.

Ezek katasztrófális értékek, csak érdekel a dolog lehet e valamit kezdeni vele, azt már tudom hogy amennyit megszivatott azt az időt ha munkával töltöttem volna vehettem volna rendes merevlemezt :)
De kíváncsi vagyok hogy használható e valamire egyáltalán ez a hullladék.

(#52483) King Unique válasza ant7517 (#52482) üzenetére


King Unique
titán

A CMR/PMR maga az adatrögzítési eljárás, nem világos hogyan jön ahhoz ilyen formában a cache, valami forrás jó lett volna erről.
A linuxos másolgatás egy dolog, nem világos mit bizonyít, de a fájlkezelős fájlmásolás sebességét eleve több tényező befolyásolhatja. Ha a forrásmeghajtó nem tudja tartani a tempót, akkor nem meglepő a belassulás, ha sok és kis méretű fájlokról van szó, nagyon töredezett a fájlrendszer, kevés a meghajtón a szabad terület, OS RAM cache betelik, írási gyorsítótárazás le van tiltva, stb., akkor pedig szintén nem, illetve CMR/PMR meghajtók esetén sem. Ha SMR drive, akkor azoknál meg egye attól függetlenül megvan a technológiából adódó esetleges belassulás írásnál, bár pl. az egyes WD-knél a TRIM valamelyest kompenzálhatja ezt.

Mint már le volt írva előzőleg, ha SMR HDD-ről van szó, akkor azzal rendszerint nem lehet mit kezdeni, ez a belassulás írásnál a technológia velejárója. Akit ez zavar, akkor vásárlás előtt kell / kellett volna tájékozódni és inkább CMR/PMR merevlemezt venni, ennyi. :)

[ Szerkesztve ]

(#52484) JohnD


JohnD
tag

Gyakorlatban az SMR HDD-k mennyivel lassabbak a CMR/PMR-eseknél? Asztali gépbe mondjuk SSD (amin a rendszer és a programok futnak) mellé, adattárolásra mennyire javasolt?

(#52485) ant7517 válasza King Unique (#52483) üzenetére


ant7517
csendes tag

köszönöm a választ, bár tulajdonképpen a kérdésre nem kaptam választ.
itt le van írva, [link] ezen a szép linken, a toshiba media cache névre keresztelte el azt, hogy cmr módban kiírja az anyagokat, és ha a cache betelt akkor lassul be..
Ezt először valami wd-s anyagban olvastam, lehet róla pár cikket lelni.

Azt meg köszönöm hogy leírtad hogy előre kellett volna tájékozódni, de ez a kérdésemet nem viszi előrébb, illetve nem izgatott a probléma tekintettel arra, hogy 3 db 4 terás barracuda is van a home serverben, amik a gyártó adatlapja szerint smr-esek és semmi de semmi problémát nem tapasztalok velük kapcsolatban, így amikor 3 hete egy webshopban egy vasárnap este 18200 ftért megláttam ezen toshiba hddt egyből vettem kettőt, tekintettel arra, hogy több 3 terás 24 órázik itt folyamatosan és problémamentes.

Nem értek hozzá, nem ez a szakmám, de egy próbát megérne ezt a media cache módot letiltani, mert erős a gyanúm hogy ez a brutális lassulás a sok pozicionálás miatt van, mert folyamatosan kerreg másoláskor, és másolás után idle módban is kb 1 órán keresztül, tűzforró a hdd, de semmit se lelek róla, azért is próbáltam körbe kérdezni, hátha valaki tud erről valamit.

(#52486) ant7517 válasza JohnD (#52484) üzenetére


ant7517
csendes tag

Mint most pont ezen problémázok, a toshiba p300at felejtsd el legalábbis a 4tb-s verziót. Gyorsabb ha fogsz egy pennát és papírra veted a szöveget mintsemhogy erre másolni.
Egy dologra jó, olcsóbb mint a blu ray lemez, de funkcióban ugyanaz.

Seagate is van, 2 db dm004 és 1 db dm005 végű, ezek elég korrektek, bár nem sokkal drágábban már vannak cmr-esek, és ha az van, akkor inkább azt.

(#52487) batyuska100


batyuska100
senior tag

Sziasztok!
Beszereltem még egy 160-as vinyót, a HDsentinel látja, de a Windows nem, ilyenkor mitévő legyek?

(#52488) King Unique válasza batyuska100 (#52487) üzenetére


King Unique
titán

Ez az állítás így helytelen, mivel ha a HDS "látja", akkor nyilván a Windows is, a kettő összefügg.
Mitévő legyél? Hát mondjuk meg kellene nyitni a lemezkezelőt és ott megnézni, hogy van a HDD-nek meghajtóbetűjele, vagy szükség esetén inicializálni, particionálni, formázni.

(#52489) batyuska100 válasza King Unique (#52488) üzenetére


batyuska100
senior tag

Úgy értettem, hogy az "Ez a gép"-ben nem jelenik meg. Ennyire nem értek a Windowshoz, soha nem hallottam a lemezkezelőről, vagy hogy egyáltalán létezik-e ilyen funkció.

Azóta már formáztam Win7 telepítővel.

(#52490) King Unique válasza batyuska100 (#52489) üzenetére


King Unique
titán

Az "Ez a gép"-ben (= fájlkezelő) csak a meghajtóbetűjellel rendelkező kötetek (partíciók) jelennek meg, ezért megtévesztő Windowson csak ott nézni és az alapján kijelenteni, hogy "nem látja". Meg csak a particionáláshoz, formázáshoz nyilván nem feltétlen kell a Windows telepítőjét külön bebootolni, amikor megoldható a már telepített Windows alól is.

Oké, szuper, meg legközelebb bizonyára akkor már menni fog anélkül is. :))

(#52491) Doky586 válasza batyuska100 (#52489) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ismered a régi közmondást:

Cipőt a cipőboltból..! :K

Lemezt a lemezkezelőben kell nézni.
Fileokat meg a filekezelőben.
Mindegyik más és más..!

[ Szerkesztve ]

(#52492) batyuska100 válasza Doky586 (#52491) üzenetére


batyuska100
senior tag

Értem a logikát, csak nem tudtam, hogy ilyesmi létezik.. :U :)

(#52493) fcc


fcc
aktív tag

Az inditó menüben valamiért nem mutatta az új HDD-t. Máshol mindenhol látszik, működik is.
A BIOS-ban találtam egy Boot Overdrive menüt. A nem látszó vinyóra kattintva elindult a gép, és azóta látszik az induló képernyőn is a HDD.
Remélem nem csináltam hülyeséget? :F

(#52494) fcc válasza fcc (#52493) üzenetére


fcc
aktív tag

Ismét nem mutatja az indulásnál a HDD-t. :((

(#52495) Doky586 válasza fcc (#52493) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Valami ősöreg 10+ éves géped van?
Gondolom az elavult legacy bootolás miatt kell?

(#52499) fcc válasza Doky586 (#52495) üzenetére


fcc
aktív tag

:C :R

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.